• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahoj holky, zdravím všechny po strašně dlouhatánské době (myslím že mám "áčka" asi tak za 3 týdny :confused: ) takže se budu snažit se vším postupně zase prokousat, ať jsem v obraze :wink: snad mi na to bude stačit prckův polední spánek :sweat_smile:
28. kvě 2008 v 08:42  • Odpověz
autor
ïsacek,
no, co se týče mojí nohy - furt to rozebíráme, až jsme se málem včera kvůli tomu chytli ... Jsme na mrtvým bodě a řešíme dál. Hlavně jestli jet k moři nebo ne. Kamarád nám nabídl jednoho čínského léčitele, tak uvažujem, že zkusíme to. Asi nás to bude stát hodně peněz, jenže já už doktorům nevěřím. Do lázní jet nemůžu, já nemůžu a ni na rehabilitace - na který bych chodila ráda - protože to není úplně zahojený - a to je podmínka .. Takže tak ...

Jinak nízký tlak mám furt ... Poslední dobou jsem musela vysadit kafe - nedělalo mi dobře, a hlavně s mlíkem. Jinak ty slazenž vody je fakt, že se po nich dost přibírá, zrovna nedavno to psali - v reklamně řeknou, že je to light a ve skutečnosti tam jsou látky, po kterých se přibírá. Bílý pečivo je taky na přibírání. Já se snažím péct i kupovat celozrnýý, ale je fakt, že občas mně popadne chuť na obyč. rohlíky nebo housky, a malá to má taky ráda ...
Jo a to rozmazlování - na to babičky holt jsou. Naše je sice trošku přísná, ale druhá ráda rozmazluje :o)) i když teď už trošku s mírou ...

prochi,
ti tu zahrádku úplně závidím. Já mám do června anglinu, ale pak asi taky občas zajedu k našim ...

dneska se slečna dopo vyválela trošku v bahně :angry: :angry: :angry: , jela na motorce a chtěla si ťápnout do jedný malí louže, ale nějak to blbě vypočítala, tak měla ruku a botu od bahna a samozřejmně i motorku - tu jsem musela vysprchovat když šla spát ... Tak jsme šli domů s řevem, protože dostala i na zadek ...

jita2,
bez maly asi ne, ne? :o)) To by isacek neudelala :o)))
28. kvě 2008 ve 13:14  • Odpověz
Isáčku, taky myslim, že je to všechno z tý psychiky a až se to u vás zas trochu zajede, bude líp. A určitě i to rychlý zhubnutí není pro organismus zrovna nejlepší, ale určo se to brzy srovná. Udělalas asi dobře, že radši nikam nepojedete, to už by na malou bylo možná moc, jen buďte teď všichni spolu :wink:.

Mapris, už nevim, co ti s tou nohou poradit, nebo napsat. Je to hrůza, drž se holka. Já vim, že ti nic jinýho nezbývá, chjooo, je to děs s těma doktorama, že ti nemůžou pomoct :angry: :frowning2:

Zevi, no juchůůů, ty žijeeeeešššš!!!!!!!! :grinning:

Taky jsem myslela na holky, co s nima je. Hlavně Ijetka dřív aspoň sem tam nakoukla a teď vůbec. A Čarodku jsem min. týden zahlídla v nějakým tématu, ale sem nejukla :frowning2:

My jsme si včera udělali hezký den. Taťka přišel brzy z práce a jindy by šel makat něco na baráku, ale včera na to prdnul a celý odpolko jsme se čvachtali v bazénu. Malýmu jsme nanosili vlažnou vodu z kohoutku, ale pak jsme se i osvěžili a vlezli do velkýho, tam to byla teda ledárna neskutečná, ale bylo to super. A večeři jsme si udělali na terásce na grilu, taťka měl buřty a já a malej jsme si dali dietní kuřecí řízeček v alobalu mňam mňam :sunglasses:
No a když jsme ten krásný den chtěli večer zakončit... tak začal brečet ten náš kazišůček :sweat_smile: a bylo po :grinning: Budeme mu muset domluvit, že takhle se toho bráchy v životě nedočká....... :grinning: :grinning:
28. kvě 2008 ve 13:31  • Odpověz
mapris,
já věřím, že doktoři tě celou dobu pořádně nedokázaly pomoct, že se díváš jinam, třeba na tu čínskou medicínu, člověk věří, že mu něco pomoci musí.......

Jinak s těma slazenýma vodama, ať už light nebo obyč, to je opravdu pořádné svinstvo, zvlášť ty barvené, ještě jde korunní, která obsadila první příčku v tom, že ˇje nejvíc přírodní, ale já piju holou vodu většinou, to je nejlepší.
S tím bílým pečivem je to taky jasný, jen není pravda, že celozrnného můžu snít kolik chci a nepřiberu, ono totiž tmavé i bílé pečivo mají téměř stejně kalorií, už jsem si to mnohokrát ověřila v tabulkách, spíš jde o to, že je zdravější kvůli vláknině, lépe tě zasytí atd... :wink:

ahoj zevi,
to je dobře, že jsi se ozvala, byli jsme o víkendu v Kunovicích za kamarády a navštívili Zoo Lešná, nic krásnějšího jsem neviděla, je to tam hodně vymakané, prostě super, kam se hrabe naše Olomoucká :wink:

prochi,
chichi, dobrá přezdívka, to jo, to bych malýmu určitě domluvila, aby nebyl porád jedináček :grinning:
Týý jo, to vaše odpoledne zní fakt báječně, jako z nějakýho filmu, příští týden mají být hrozná horka, tak uvažuju, jestli už nevytáhnem velký bazén a taky nenapustíme....
28. kvě 2008 ve 13:55  • Odpověz
Prochi: my máme slíbený dřívější příchod z práce dnes, tak jsem zvědavá. Snad nás kazišůček bude večer spát :grinning: :grinning: :grinning: , včera spal :wink: .

Zevi se konečně uráčila nakouknout.

Mapris: jak psala Prochi, fakt nevím co na tu nohu napsat. To snad už není možné, já na tvém místě, bych byla vytočená, že bych seřvala celou nemocnici i s ředitelem. A dost možná by to odnesl i Julínek. Kdyby jsi zatoužila po zahradě, můžeš klidně dojet k nám :wink: .

Ijet: já jsem ochotná Ondru opustit ze dne na den, víc jak dvě noci bych hlavně já nezvládla. A to ani bez manžela, jsme všichni tři na sobě závisláci.

Co se pádů a úrazů týče, tak jsme zatím bez problémů. Teď je teda Ondra sem tam odřený, ale ani nevím kde k tomu přišel. Pořád na zahradě něco vymýšlí a zkoumá. Nebrečí, takže já si odřenin všimnu až déle.
28. kvě 2008 ve 13:59  • Odpověz
tož sem vás zmákla :wink:

Isacku, určitě to bylo hodně náročné období pro tebe i pro malou, ale držím palečky ať se všechno srovná a je ten svět pro vás zase růžový :slight_smile:

Mapris, co ta tvoje noha? :frowning2: to už je nekonečné :angry: :angry: :angry: chápu jaký to už pro tebe musí být stresující, když se zlepšení pořád nedostavuje, nebo je jen chvilkové... asi bych toho léčitele taky zkusila, jak píše Jíťa, něco přece zafungovat musí!

Prochi, taky gratuluju k celonočnímu spaní, ať už to vydrží :wink:
a jak to dopadlo s kojením? už jste to zabalili? my ho udržujeme zase jen ráno, to vyzunkne obě :sweat_smile: aspoň se můžeme v klidu povalovat v pelíšku, pak se teprve popřevlíkáme, zprovozníme a beze spěchu jdu připravovat snídani (nejdřív tak hodku po probuzení :slight_smile:) a před spaním si prcek cucne, ale nějak na tom netrvá, je schopný usnout i bez kozeny (když výjmečně uspává babi nebo manža) tak si říkám, jestli už není zralý i na odstavení :confused: no, uvidíme jak se to nakonec samo vyvine
28. kvě 2008 ve 14:47  • Odpověz
Ahojky :wink:

prochi

děkuju moc za odkaz,jupííí,konečně se povedlo a já vás viděla,sluší vám to.A zahradu móóóc závidim,bazén a tak,prostě vlastní je vlastní a u baráčku tím spíš.My jezdíme na chatu,tam zahradu máme,ale takhle je to o hodně lepší.Vlastní baráček je náš sen.

mapris

tak koukám,že noha na ho...to je fakt pech,že se to né a né hojit.A co zkusit nějaká homeopatika nebo tak?

zevina

no to je dost,stav se na dýl a něco nám "pověz" :grinning: :wink:

úrazy: my už jich pár měli,nějaký řachance do hlavy nebo odřeninky,pády,ale naštěstí vše v normě.Kolikrát malej ani nebrečí a má šlic na čele.Jak píše Kam.

V neděli budu odjíždět ke kamarádce na chatu i s Fíkem tak už se těšim.Bude tam babinec a dětí dost tak snad se vyblbnou.
28. kvě 2008 ve 14:51  • Odpověz
jsem se málem počurala smíchy, jak jste řešily, jestli jsem nejela s Kylie za klokany :grinning: :grinning: :grinning: holky fakt ne, jednak nejsem natolik atraktivní, abych jí dělala "křoví" hudebního ani jiného talentu se mi taky extra nedostalo, jedině snad že bych jí dělala svačinářku nebo něco podobnýho :sweat_smile: a i tam by zřejmě byla laťka výš než moje schopnosti, takže jsem holt tady s váma :grinning:

jinak koncert byl úžasný, byli jsme nadšení, fakt skvělá šou i po taneční stránce, krásné kostýmy, vymakané světelné efekty... rozhodně to stálo za to :slight_smile:
ale můžu říct, že jsem byla druhý den jak po koťatech :unamused: fakt to byl učiněný maratón... přes 4 hodky cesta do Phy (zácpa :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) pak tříhodinový koncert, ještě cesta domů... prostě 11 hodin tak strašně nabitých, dojeli jsme ve 3 ráno a fakt padli do postele jak podťatí a druhý den mi třeštila hlava jak po velkém flámu :sweat_smile:

babi to s malým zvládla taky na pohodu, děcko si na rodiče ani nevzpomnělo, jediná výtka, že mu nechala pod pyžámkem bodíčko (asi aby náhodou nebylo zimenka :sweat_smile: ) ale nevím proč zrovna to, co měl na sobě celé odpoledne na pískovišti :grinning:
ale to není důležité, hlavně že jsme to všichni zvládli :slight_smile:
28. kvě 2008 v 15:06  • Odpověz
Mapris, abych nezapomněla, určitě ti doporučuju vzít si na tu Celine dalekohled :wink: záleží kam máš lístek (my měli až na těch horních ochozech, což zrovna není nic moc, ale darovanému koňovi na zuby nehleď, že :grinning: ale na druhou stranu jsme byli přímo proti pódiu, takže právě díky daekohledu jsme nakonec asi měli lepší flek, než ti co byli blíž, ale někde z boku)
z bezpečnostních důvodů si tam můžeš vzít jen do 15cm (ten náš byl rozměrově tak na hranici, že jsme měli strach že nás nepustí) nebo divadelní kukátko

no a co u nás nového?
takže asi měsíc úspěšně nočníkujeme, sice si sám ještě v žádném případě neřekne, ale každé zdárné vyčurání si Jiřík sám odmění potleskem, důležitě pokýve hlavičkou a řekne "čulal" a "vylét" :grinning: :grinning: kakání zatím nehrotíme, to je u nás pořád trochu problematické, tak když malý tlačí, jsme rádi a radši nerušíme

taky nám během 3 dnů konečně vylezly všechny špičáky (zaplaťpánbu, páč mu nejmíň měsíc prosvítaly jak reflektory a ne a ne se pořád prořezat) a sláva, poprvé bez horeček a jiných nepříjemností :wink:
a opět nás zlobil pindík :frowning2: naštěstí to byla jen dvoudenní záležitost, ale ach jo, taky to ti naši malí chlapi nemají někdy jednoduché

já byla víc než týden taky nepoužitelná, blokla se mi asi páteř a z ní mi vystřelovala pěkně hnusná bolest do ruky, takže jsem hekala, sykala, otravovala všechny v blízkosti o masáže, mazala kdečím a cpala se ibalginem :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak jsem uznala, že to chce doktora, takže jsem byla u toho našeho místního vlastně poprvé od doby co jsem k němu před 2 lety převedla kartu, prohmatal mi záda, pokýval hlavou a předepsal hádejte co? ibalgin a mastičku :angry:
byla jsem rozhodnutá tomu dát ještě pár dní čas a kdyžtak na něj vlítnout, ať mě pošle k neurologovi nebo někam, nakonec jsem nad tím zatím mávla rukou, nějak se to zlepšilo samo, i když ráno mívám ruku "trochu mrtvou" ale už aspoň malého dokážu vyndat z postýlky, namazat chleba apod
spíš si říkám, že požádám naši dětskou, jestli se můžu převést k ní (má i ordinaci pro dospělé) jednak ji mám ráda a její přístup se mi líbí a druhé plus, nečeká se u ní i několik hodin, jako u tohoto doktora, ke kterému chodí halda důchodců a ti než si postěžují na všechny neduhy, tak se člověk v čekárně toho důchodu málem dočká taky :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2008 v 15:34  • Odpověz
to vypadá, že teď honím příspěvky :sweat_smile: ale dítko pořád chrupká (šel dnes pozdě) tak toho využívám

vidím, že jste tu řešily jídlo
takže malý byl donedávna naprosto závislý jogurtožrout (převážně s nějakým ovocem nebo sušenkama) bez toho se snídaně obešla jen výjmečně a ještě misku corn-flakesů, ty k tomu drtí jen tak na sucho (Jiřík je miluje, já trpím, když vidím jaký je pak na zemi svinčík) teď to tak různě střídáme namazaným chlebíkem buď se žervé, cottagem, občas tvrdého sýra, už ujsem párkrát prubla i kiry, ale to se snažím nedávat moc často, stejně jako šunku, max. 1x týdně, občas marmeládu, ale ta zas až takový hit není (no má být po kom, já ji taky nemusím :sweat_smile: ) rybičky, ty zas u nás vedou a taky různé pomazánky převážně z žervé nebo lučiny v různých kombinacích s cibulkou, paprikou, vařeným vajíčkem, pažitkou... a k tomu zelenina-ta mizí často rychleji než chlebík :sweat_smile:

no a k véči to samé, občas to prostřídáme s kaší, stejně jak psaly holky, toustík je veliká dobrota, taky mu tuhle dětskou verzi (šunka, kečup, kousek sýra) s úspěchem dělám :slight_smile: a někdy i míchané vajíčko, nebo zrovna včera dostal prvně malinko namazaný chleba domácím sádlem a na tom jarní cibulku, ježiš, ten měl boule za ušima jak mu šmakovalo :grinning:

no a taky vánočku, nějakou buchtu, tvarohový koláček apod ale jak už jsem říkala, sladké zas není na žebříčku popularity nějak zvlášť vysoko, snad jen krom takových sladkých vícezrnných bochánků s rozinkama, co pečou u nás v pekárně, krásně voní po skořici a báječně chutnají jen tak, ty my máme rádi všichni, mňam :dizzy_face:

tak to by tak bylo od nás všechno, páč dítko už je vzhůru, tak půjdem vyběhnout na dvůr, zahrabat se do písku :sweat_smile: a hlavně dát tátovi na oči novou houpačku, ať si láme hlavu kde ji umístnit a vymyslí to co nejdřív a zrealizuje pokud možno už dnes :wink:
28. kvě 2008 v 16:05  • Odpověz
no jo,
zevi
tu nějakou dobu není a pak píše romány :grinning:

zevi,
gratuluju k zoubkům.... :slight_smile: Já jsem to nějak zapomněla sleldovat :wink:
S jídlem u vás jako u nás, jogurtková a rybičková :slight_smile:
Jinak ti doktoři mě připadají, hlavně obvoďáci, jako by se tě hned chtěli zbavit, tak ti dají úplný nesmysl, aby už měli klid a nic tím vlastně nevyřeší :angry:
28. kvě 2008 v 19:00  • Odpověz
autor
macej,
homeopatickou mastičku jsem vyzkoušela, teď zkouším něco jiného a musím aspoň měsíc počkat ...

zevina,
a kam jsi měla lístek ty? Já jdu do 02 arény ... a mám lístek na sezení ..
jo a jestli máš problémy s "brněním", to jsem měla nějakou dobu já, tak můžeš mít buď skříplej nerv nebo nedostatek minerálů. Mně na to praktická doktorka předepsala vitamíny Béčka+minerály, ale nemůžu si vzpomenout, jak se to jmenuje. Platila jsem si 100 a docela mi to pomohlo ...
28. kvě 2008 ve 20:16  • Odpověz
Tak taťka dneska opravdu přišel dřív a udělali jsme si výlet na kolách po okolí. Ještě, že dneska nebyl takový pařák jako včera.

Koukám, že Zevi se tu neukáže a pak nás bombarduje, jen tak dál, ať se dozvíme něco nového. Já si kdysi v noci blokla krk a to byla hrůza. Ve 3 ráno jsem se nebyla schopná pohnout, tak jsme jeli na pohotovost. Dostala jsem injekci. Jestli jsi doktorovi platila 30 korun, měl by ti je za takovou léčbu vrátit.

Ondra včera běhal po zahradě bez plíny a strašně se smál když čůral. Seděl na bobku a koukal co to. Jenže po druhé se počůral když seděl na židli na polštářku, já koukám co tam dělá a on si máčel prstík v tom co udělal. Ještě, že nekakal :wink: . A taky si ze začátku pořád tahal za pytlíka a ukazoval mi co tam má. A chtěl po mě ukázat taky pytlíka, on totiž když si ukazujeme oči, uši ..., tak obejde všechny v místnosti a ukazuje jim, kde co mají. Tak to na mě zkoušel i s pindíkem a nešlo mu do hlavy když jsem mu říkala, že já tam pytlíka rozhodně nemám :grinning: .
28. kvě 2008 ve 21:28  • Odpověz
autor
kam,
s tou zahradou - staci rict, prijedeme velice radi :o)) Jen nevim jak k vam :unamused:
Jo, to s terkou si taky ukazujeme usi, nos .. A na pipinku si saha nejradsi, kdyz je posrandena :grinning: :grinning:

holky, jak jste na tom s nocnikovanim? Uz jste nekteri bez plen?? Ja se snazim a nejak to nejde. Mela obdobi, ze na nocnik nechtela, ale pred polednim spanim jsem ji zkusila dat a to se i vykakala a vycurala ... Akorat se rychle zvedla, a bylo to na koberci, tak jsem se krotila, abych ji nevynadala a radsi ji hooonem rychle pochvalila za to, co se ji povedlo do nocnicku :o)))

Akorat jsem v koncich s jidlem. Terka mi prestala uplne jist ovocny presnidavky, ovoce nechce vubec. Jen mlecny vyrobky, nechce ani pecivol. Rano ma jogurt nebo tvaroh, odbed klasika - dva chody, odpoledne tak kolem pul paty ma maly jogurtik - treba ten safari a dneska jsme ji zapomeli dat veceri, tak mela po koupani pribinaka a mliko. Prisli jsme na to, ze ji mliko uz nestaci a musi mit veceri, jinak se budi hlady .. Jenze co ji dat, kdyz skoro nic nechce a vybira si potvorka mala.
28. kvě 2008 ve 21:40  • Odpověz
mapris,
tak malá mi nesní ani půlku toho co Terezka, tak to buď ráda, že ti aspoň takhle papá :wink: .
Nesnídá a o dvou chodech k obědu si můžu nechat jen zdát :slight_smile: .Ale teď máme dohodu, když spapá aspoň půlku oběda tak odpoledne jdem na kopečkovou zmrku, a tu sní poctivě celou i s kornoutkem :grinning: .
Vždycky jí říkám, že něco za něco.Minulý týden jak zlobila, tak jsem ji za to vzala dudlíka na spaní.Ani si na něj nevzpoměla a krásně usla, ale druhý den ho opět vyžadovala :angry: .

Na nočník chodí už pravidelně po spaní a pak ji občas doma nechávám bez plíny a nočník máme při ruce.Je fakt, že na něm pak sedí pořád a pořád řve hačí eee, ale vyčůrá se do něj, ale pak si stejně ještě třeba učůrne.
Na to jsou skvělé ty startovací kalhotky, mají to rozdělené pro holky i pro kluky.A jedno vyčůrání udrží.Ale jsou dost drahé.

zevi,
tedáá dlouho jsi tu nebyla a pak takový nášup :dizzy_face: :dizzy_face: .
Tak to jste pro ten koncert absolovali dost, ale dobře, že to stálo za to.
A tvá "svačinářka" mě dostala do kolen :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2008 ve 23:52  • Odpověz
tak dám ještě jeden přídavek, abyste věděly, že už su zase s váma :sweat_smile:

Mapris, bylo to taky v O2 aréně, kdyžtak mrkni na jejich stránky, je tam i detailní mapa sedadel, takže si tam přesně najdeš i to tvoje (ale jestli se nepletu, tak Celine má mít spešl kulaté pódium, což zatím v těch mapkách asi není, jsou tam jen standartní varianty na hokeje a pak na koncerty)
a právě ten dalekohled jsme si ještě mailem ověřovali, páč byly dost přísné bezpečnostní opatření (rtg rámy jak na letišti, stejně tak kontroly kabelek, žádné foťáky, vlastní pití, oblečení volně v ruce atd)

já to moje boleníčko taky tipuju na skříplý nerv, už je to skoro O.K. ne ještě 100% ale dá se to přežít (to si sama vsugerovávám, abych nemusela zpátky k tomu našemu "zvěrolékaři" pardon, možná to není špatný doktor, ale na mě na první dojem rozhodně nezapůsobil...
na to béčko s minerály se zeptám v lékarně, tím se rozhodně nemůže nic zkazit, dík :slight_smile:

a s tím Terčiným jídelníčkem se ti nedivím, jednak omezení alergií a ještě když má mlsný jazýček, to je pak těžko :unamused: sama mám pocit, že jedem dokola pořád jedno a to samý a už nevím co bych dalšího vymyslela...
dva chody přes oběd to u nás taky nehrozí (ale říkám si, že za takových 10-12 let, až mi můj malý puberťáček bude drancovat ledničku, budu jen nostalgicky vzpomínat, jak se kdysi u stolu nimral v troše jídla :grinning: )

Kam, jestli teď ale Ondru nebude trápit, že je maminka bez pytlíka poněkud nedokonalá :grinning: :grinning:

Isacku, a takhle se ty naše dětičky pěkně odmalička učí, jak funguje tržní hospodářství, něco za něco :sweat_smile:

ještě k tomu nočníkování, my teď posazujem pravidelně ráno, pak před poledním spánkem, po probuzení, před koupáním, spaním a pokud možno i při každé výměně plínky (pokud jsme doma a ne někde v terénu) úspěšnost je už veliká, ale samozřejmě že jde pořád i dost velké množství do plen, protože to bych ho musela pořád hlídat a asi by nebyl čas na jiné aktvity :wink: říkám si, že se to snad samo vyřeší přes léto, kdy bude lítat po dvorku s holou řitkou, zatím považuju za důležité, že když ho posadím a řeknu aby čural, tak opravdu zatlačí (a případně ještě i ten pramínek potěšeně pozoruje jak vehementně nakukuje do nočníku :sweat_smile: ) a pokud není z čeho, protože je to už v plíně, tak okamžitě vstane, nakoukne, pokrčí rameny a řekne "nič" a vím že nemá smysl ho tam zdržovat, protože se mu nechce... a na to aby začal hlásit sám, myslím, že máme ještě chvilku čas (odborníci dokonce říkají, že dítě má na plíny nárok do 3 let přes den a do 5-ti v noci :confused: ) takže holky, pohoda :slight_smile: jen některé "chytré" babky a sousedky mě umí nas... :zipper_mouth: inteligentním dotazem typu: vy máte JEŠTĚ plínky?
a jak píše Isacek, ty trénovací plínky jsou fajn, balíček jsem taky koupila, ale nechávám je až na později, páč fakt jsou dost drahé (teda ne tak drahý balík, ale je jich tam za ty prachy málo)
29. kvě 2008 v 00:59  • Odpověz
to je hodin :confused:
čučela jsem do nejrůznějších cestovek, ať konečně vyberem nějakou dovču, páč máme nejvyšší čas... přes prázdninovou sezónu rozhodně nechcu, jednak kvůli horku, tak i přeplněné pláže a v září už nemůžeme (jako můžeme, ale to už bude mít prcek po druhých narozkách, tím pádem by jsme za něj platili už téměř normální sazbu, takže když jsem si dělala orientační kalkulaci kolik nás vyjde dovolená před jeho narozeninama a po, rozdíl byl závratných 10 litrů :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) takže je to jasný, pojedem někdy v červnu :wink:
pár tipů už mám, tak záleží co na to naše hlava rodiny (poněkud ho to vybírání zmohlo, šel si "narovnat záda" do obýváku :sweat_smile: to jeho "rovnání" slyším až sem :grinning: )

takže jdu taky snít do duchen, nejlépe o prosluněných plážích :slight_smile:
29. kvě 2008 v 01:10  • Odpověz
mapris,
taky se s nočníkem snažíme, jak jen to jde, chodíme už dlouho, ale jak říkám, bez plen nejsme, páč z ní nedokážu vypáčit, aby si už konečně řekla sama, takhle to sama nemám šanci uhlídat, párkrát jo, ale celý den nee.chodíme tak 3x denně a vyčůrá se nebo vykaká, ale co si neodchytnu, to nemám
:grinning:
Jinak ovocené přesnídávky nejíme už dlouho, už jí to nejede, takže ovocný podíl u nás žádná sláva, ale dá si banán, jablíčko, občas koupím hrozny, spíš tu zeleninku, že teď bouchá salát ze zahrádky, kedluby, zeleninku v polívce má taky hrozně ráda, i brokolici.
Ale s ovocem taky nic moc :unamused:
Zkusila jsi dávat kukuřičné lupínky s mlékem nebo kakaem? To malá miluje

Dovolená:
Jedeme s kamarádama do Hluboké nad Vltavou, v Jižních Čechách jsem ještě nebyla, našli jsme tam privát, tak koncem července jedeme, už se moc těšíme...
29. kvě 2008 v 08:39  • Odpověz
Ahojky holky hlásím se po hooooodně dlouhé době :grinning: doufám, že si na mě ještě pametáte :dizzy_face:

Nebyl čas a asni nějak moc nálada, Honza se učí na státnice, tak mám pořád Jakoubka na krku, je to miláček chodí už dlouho krásně na nočník, ale pleny máme furt, když je venku vedro má jenom tríčo dole je na "vostro" tak to pustí kde chce.
Musím vám písnout outerní fópá, měl na sobě kraťásky a tríčo a jinak byl na ostro, já jsem věšela prádlo a on rampušil kolem mě, najednou koukám a on se divně tváří, říkám Kubo chceš kakat a on důležitě nene, tak věším dál najednou Kuba sedí na bobku a něco dělá ručičkou, říkám mu nech ty mravence a brouky, načeš se začal smát, jdu k němu a koukám a on se kolíčkemšťouchal v hovně, a říká ben e e (ben je náš pes) jenom že jak vstal mě lýtko jedno hovno jak mu vypadlo z kraťásků, no ještě že jsme na vsi :grinning: :grinning:

Jinak s mluvením nic moc, ale je to malilinkato lepší :slight_smile:

Jitu v Jižních Čechách se ti bude moc líbit, je to mazec. My tam frčíme v půlce června (na Bezdrev) a moc se těším na Hluboukou (zámek) a miluju Český Krumlov :wink:
29. kvě 2008 v 09:21  • Odpověz
autor
isacek,
myslis ty plenkove? My jsme je koupili a Terka je nechce nosit :angry:

zevina,
ty sis ten dalekohled koupila? To mne nenapadlo si ho sehnat ... Kamosky mi rikaly, ze by mela mit to promitaci platno nahore jako na hokeji ... to Kylie nemela?

jita2,
mně právě nechce ani to ovoce, banán, jabko, jahody prostě nic. Dneska jsem jí udělala k snídani takové ty Teddy medové s jogurtem. Protože v pondělí jsem jí zkoušela je dát s plnotučným mlékem a asi je ještě brzo, má už druhý den docela průjem ... Takže na mlíko je ještě brzo, a s tím jejím jí nechutnají.
Jo a co se týče těch homeopatik - dobrej nápad. Já měla po operaci homeopatickou mastičku - pomohla mi docela vyhladit jizvu, ale teď jak to mám zas otevřené, tak se to na otevřenou ránu nesmí dávat. Ale teď dobírám wobenzym a objednala jsem si nějaké ty bylinkové léky a rozpustnej gel, tak to doberu a možná se na nějaký ty homeopatika vrhnu. Akorát se při nich nesmí pít kafe a alkohol ...

no, co se týče nočníku .. Mně se to jednu dobu dařilo, a to tak, že jsem si ráno pamatovala, kdy čůrala - po spaní, a pak jsem jí zkoušela každou 1,5 hodinky. Docela se nám to vedlo i s kakáním, ale teď nic moc... Prostě podle mně musí dospět do toho stavu, že si začne říkat sama. Na nočník chodíme zhruba od 10ti měsíců, a to vždycky ráno po spaní a po odpoledním ... Kamarádka mi říkala, že její kluk byl ve 14ti měsícíh - jenže sama uznala, že s látkovýma plenama to bylo prostě jednodušší. Jsem si říkala, jestli jí nedat tady do těch papírovejch vždycky kousek plínky látkové - cárek - aby jí to studilo ...

Dovolená - plánujeme chorvatsko v září, tak musím dát dopořádku tu nohu ... MUSIM ... Chci jet taky k moři ..

holky,
já jak mám teď takový stavy, tak bych si nejradši koupila cígo a zapálila ... Jenže kvůli noze nemůžu ... Chjoooo .... O víkendu, jak jsme tu měli známé, tak jsem si zašla se známou v neděli večer na jedno točený černý do baru a dala pár cigaretek a bylo mi fajn ... Jenže tenhle stav nechci opakovat ... Už jsem zkontaktovala kamaráda a uvidíme, jestli mi pomůže ten čínský lékař (modlím se, aby jo). Sice nás to bude stát peníze, ale co bychom neudělali pro zdraví. Pokud se to nepovede, tak holt na podzim budeme muset zase absolvovat kolečko v nemocnici jako vloni - akorát v jiné. Bulovka u mně padla ...
29. kvě 2008 ve 13:28  • Odpověz
Teda tady se to rozjelo. Tak vítám všechny navrátilce.

Dneska mám od rána blbý den. Byla jsem s naší fenkou na UTZ jestli je nakrytá, jak nám utekla s tím pitomým čoklem od sousedů v době hárání. A samozřejmě nakrytá je, zítra jí o půl jedné vezu na kastraci. Mám z toho tak smíšené pocity. Vím, že jí bude potom lépe, ale stejně od srdce je mi divně. Jsem přeci jen ženská a představa, že by mě někdo bral štěňata a ještě mě kastroval je mi odporná. Ale co dělat, že. Je jí šest, já se na péči o ní, štěňata a Ondru necítím. Mluvila jsem s lidmi co štěňata měli a je to fakt záhul, ještě ke všemu je má s tím smetákem, takže kdoví jestli by jsme je vůbec rozdali. Kdyby byli aspoň se stejnou rasou, tak bych to prostě musela nějak zvládnout, ale takhle mi i doktor doporučil to dát pryč a v jejím věku jí rovnou vykastrovat. Vůbec se mi tam zítra nechce, manžel mi rovnou řekl, že on tam nepůjde, že by to nezvládl. Budu tam s ní muset počkat než usne a ze svý zkušenosti vím, jak hrozný je pohled na bezvládné tělo psa i když je jen uspalé. Neumím si představit, kdyby se něco stalo Ondrovi a šel by pod narkózu, to bych se asi složila. Nesložila, já vím, my ženský vydržíme všchno.

Mapris je koukám taky veselá, s tou nohou je to hrozný, jsi dobrá, že to zvládáš.

Nočník u nás zatím moc nejde, chvíli na něm sedí a to je tak všechno. Chválím všechny dětičky, teda hlavně maminky, jak šikovně nočníkujete. Já si hodně slibuji od léta.

Ovoce i zeleninu má Ondra rád, přesnídávku si taky dá s chutí. Já mu dávám do misky nakrájené různé druhy ovoce a on si to s chutí rád zobe a když zrovna nechce dává to mě a nebo Jenny.
29. kvě 2008 ve 14:34  • Odpověz
jéé, Ijetka, další "ztracená" a znovunalezená dcera :grinning: :grinning:

Jito, to bylo od tebe trefné s tím nočníkem "co si neodchytnu, nemám" :grinning: :grinning: :grinning: myslím že to tak zatím funguje u všech

Mapris, obří obrazovka tam byla, to je jasný, jenže s dalekohledem si můžeš detailně prohlížet i to, co kamera vůbec nezabírá (my byli fakt až v té zadní nejvzdálenější části oválu, naproti pódia ve 4p. takže výhled dobrý a s dalekohledem jsme měli celou scénu jak na dlani, i to jejich "zákulisí" to taky byla zábava pozorovat :wink: )
a schválně jsem ho nekupovala, máme doma letitý po taťkovi, ještě isděláno v SSSR :sweat_smile: ale posloužil dobře

u nás teda ovoce jede, jablko snad každý den, nakrájím ho na měsíčky, dám do misky a malý když jde kolem, tak si pochytne a baští :slight_smile: když jsme venku, tak mu ho dám i celé, kouše ho pěkně, ale "reklamuje" slupky... na dvorku mi to neva, doma ho radši oloupu
taky hrušky miluje, babány spíš v jogurtu, samotný jen když někde jsme a už má vyhládlé :sweat_smile: a mojí mamči už asi 2 týdny zrají jahůdky, tak jí je pomáháme likvidovat (zítra musíme na návštěvu, abych si jich natrhala na tvarohový nepečený dortík, chcu ho udělat k MDD)
a ostatní ovoce jako pomeranče, broskve, hrozny apod taky může, záleží co je zrovna doma, ale snažím se aby denně nějaké čerstvé měl
za chvíli už bude všeho plná zahrada, počítám s tím, že nemyté, přímo od zdroje bude stejně chutnat nejlíp :sweat_smile:
a přesnídávku jednou za čas dáme, zase většinou někde na cestách jako rychlou sváču a vždycky to zblajzne jak malinu :slight_smile:
29. kvě 2008 ve 14:37  • Odpověz
Kamhajek, budem držet palečky ať to zítra nějak zvládneš, úplně tě chápu, že se ti do toho nechce, není to jednoduché rozhodnutí, vždyť se vlastně jedná o čena (členku) rodiny, ale asi je to nejlepší řešení pro všechny. To se Jenny její toulavé boty moc nevyplatily :unamused:

z nočníku si nic nedělej, u nás to bylo skoro až do 20m absolutně bezúspěšné, nechtěl tam být, prchal... nelámali jsme to přes koleno, prostě přišel správný čas a najednou ho tam začalo čurání bavit :wink:

Mapris, já jsme zvědavá, co udělá se mnou, až při těhotenství odnaučenou kuřačkou návrat do práce :pensive: zatím teda potřebu nemám, ale asi je to tím, že jsem v totálně nekuřácké rodině, tady se ani popelník nevede :sweat_smile: ba dokonce začínám být na cigaretový puch háklivá, tak mi to nevadilo ani v těhotenství, asi na tom něco bude, že ti odnaučení jsou nejméně tolerantní :grinning:
tak hlavně ať už se ta tvoje nožička dá konečně dopořádku (snad číňan pomůže) a ty konečně můžeš konečně dělat to co chceš a ne jen to co můžeš :wink: třeba si bez výčitek zapálit (a nebo třeba nebudeš mít potřebu, když nebude stres) a hlavně normálně chodit, běhat (nemyslím za chlapama, ale hlavně za Terkou :sweat_smile: ) snad to do září vyjde ať můžete na dovču, 3 měsíce je dost dlouhá doba :slight_smile:
29. kvě 2008 v 15:06  • Odpověz
ijetuško ahooooj,
vidím, že jsi se ozvala dřív, než jsem ti stihla napsat sms, jak jsem holkám slibovala, no s tím hovnem to je prostě bomba, pěkně jsi mě rozesmála...
Kubík je machr, že chodí pěkně na nočník, vidíš sama, že naše dítka něčeho umí víc a něčeho míň, není důvod se nad něčím znepokojovat :slight_smile:

mapris,
chorvatsko v září je naprosto úžasný, fakt je tam o prázdninách přelidněno, ale pak je to tam naprostá pohodka, když to jde, tak se to vyplatí jet v září :wink:

kam,
vím, že je to šílené a nepříjemné, ale neboj, psi to přece jen neberou tak, jak lidi, nemají takový vyvinutý mozeček jako lidi, i když taky třeba ví, co se děje, ale není to žádná hrůza, asi je to tak lepší, a když bude vykastrovaná, bude klid napořád :wink:
Taky s tím uspáním to pro něj bude brnkačka, jen si prostě zabere a pak se probudí a bude po všem :wink:

zevi,
na to se taky těším, až toho bude plná zahrada, to je opravdu to nejlepší, co může existovat :slight_smile:
29. kvě 2008 v 19:44  • Odpověz
Kam cítím s tebou, ale souhlasím, neboj zmáknete to :wink:
mapris, hergot jak to že tě ta nožka furt tak prudí, to je děs, už takovou dobu a pořád se to nedá zhojit ouplně :angry: a hele jak je to s tím kouřením :grinning: já teda nečadím , no už to budou 3 roky, ale tuším, že jsi psala že si dáš občas práska, ale teď kvůli noze nemůžeš?? To kvůli léčbě? Teda teď to zní jako že tě do toho nutím :sweat_smile:
29. kvě 2008 ve 21:57  • Odpověz
isacek

úplně jsem ti zapomněla napsat o té uzdičce.Nám zubař řekl,že má uzdičku vysoko dost(a je to i vidět,má mezeru tak na cígo :grinning: ),ale že ji zatím stříhat nebude,že je ještě brzy a mohlo by to ovlivnit řazení dalších zoubků.Je to důležitý šmiknout hlavně u stálých zubů.Ale mojí kamarádky holčička měla taky uzdičku vysoko a zubařka jí to šmikla už asi v roce nebo chvilku po.Každej má jinej názor.

mapris

Terka je celkem jedlík,u nás dva chody k obědu taky zatím nehrozí,sní sotva jeden.Ale jak jsem psala,mlsá okolo a poslední dobou jsem myslela,že se zbavim nočního mlíka a prd,naopak ho někdy chce i dvakrát v noci :confounded: Takže dělám na noc raději i čaj,což normálně nechtěl,ale teď to zkoušim,že jedno mlíko udělám a když chce v noci další tak zkoušim ten čaj,ale někdy je to prostě striktně mlíko.

nočníkování- u nás celkem jde,malej si řekne boba a když ho posadim na nočník tak fakt kadí,někdy má už boba v plíně a zbytek ještě dovytlačí do nočníku.Někdy je boba i čůrání,říká jak se mu chce čůrání je boba i "čí",ale na to čůrání to ještě úplně vychytaný nemáme,když si řekne,většinou čůrá a po spaní ráno i odpoledne ho posadim na nočník automaticky a čůrá.Taky to nechávám na léto,kdy bude malej běhat venku na chatě nahatej nebo různě budeme po chatách a na dovče.Doma mu dám někdy slípky,ale ty už několikrát počůral a vůbec mu to nevadilo :grinning: Někdy ráno ani plínu nechce,ale na ven jí má vždycky.
Plenkokalhotky jsem koupila v Tescu,nějaké jejich,vypadají celkem pěkně,jsou to ty Pul Up,ale já myslela,že tolik nesajou,aby dítko bylo ve vlhku aby si zvyklo na nočník a tyhle normálně sajou takže jsou to pleny jen nasazovací.
29. kvě 2008 ve 23:52  • Odpověz
jo a ještě k mluvení

u nás zatim taky nic moc,spíš mluví tak,že mu rozumíme jen my a někdy ani to ne :sweat_smile: Říká základní slova a pěkně "co toje","kde je",ale třeba ho nemůžu naučit říct mlíko,to je u nás "toto",pohádka"tytyta" :sweat_smile: no a tak.celkem se snaží opakovat,ale zopakuje to po svém :grinning:

Jinak přesnídávky malej ještě může,ale dávám je jen zřídka,spíš ovoce a to ďobe rád,kivi,broskve,jablíčka,hrušky,banány. A jak píše Zevi,někdy chce Fík jablko celý i se šlupkou,ale to pak pořád chodí a plive mi do ruky šlupky a jen vycucá šťávu :sweat_smile: Jo a meloun mu taky chutná,mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dudlík- ten máme pořád,malej si ho bere i přes den,ale snažim se ho krotit a řikám,aby ho uklidil,holt se snad podaří dát ho čertovi.

kam-téda,fenky je mi líto,ale asi je to nutnost,štěňata dájí fakt zabrat.Mně stačilo,když náš pes chodil na odstraňování zub.kamene v celkové narkóze a bylo mi ho líto jak pak ležel s vyplazeným jazykem :frowning2: (už umřel chudáček,byl starej,13let,jezevčík)

ijetka

no nazdárek,že se taky ukážeš :wink:
30. kvě 2008 v 00:02  • Odpověz
Sláááva Ijetka se ukázala :slight_smile: :slight_smile:
Kubík je božííí, fotky jsou krásné, a celkově jste moc hezká a milá rodinka, fakt!! :dizzy_face:
Včera jsem měla podobnou scénku s h...em :grinning: .Malá tu lítala bez plíny, najednou, že bude kakat.
Připravili jsme ji nočník, letěla si na něj sednout, ale už nedosedla.Vypadlo to z ní ani nevíme jak.
V zápětí do toho šlápla a pak skočila hned na mě :angry: .Já myslela, že mě trefí šlak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Takže jsme šly obě hned do vany a pak bylo velké čistění :dizzy_face: .

kam,
nám se taky takhle před časem zaběhla fena a pak jsme zjistili, že čeká štenata.
Nechali jsme jí je, a pak když se jich narodilo 10jsme se málem zbláznili.
V bytě mít 10 štěnat je fakt síla.A to je téměř nikdo nechtěl, protože nebyli čistý.

mapris,
myslím takové, jak vypadají jak kalhotky.Děti si je sami svlíknout.Pro holky mají princezny a pro kluky auta.
Ale jak psala Zevi, je jich tam málo za ty peníze.Ale děti když už do nich načůrají, tak už nejsou v takovém suchu.

macejka,
tak já s tou uzdičkou taky raději počkám až na stále zoubky.Malá ji mám taky velkou, ale to má po mě já ji mám taky, mám celkově mezery mezi zuby.Měla jsem mít rovnátka, ale tenkrát jsem neměla ještě všechny stálé zuby .
A dole nemám dva svoje, kamarádka mi je vyrazila flaškou.Tak teď už je ani mít nemůžu.

A dovolená, v červenci by jsme měli jet zas na Moravu na barák, ale praská tam prý podlaha, takže to je ještě ve hvězdách.A podle toho jak nám to dopadne s tím bytem, tak chceme v září někam letět.Buď Řecko nebo Bulharsko.Ale jestli nám vyjde byt tak v první řadě uděláme byt a dovolená až příště.
30. kvě 2008 v 09:10  • Odpověz
ahoj holky, sice jsme už jednou nohou ve dveřích, bo jedeme k babi, ale ještě jsem nakopla net, zvědavost mi nedala, musela jsem okouknout Kubajze :wink: Ijet, to je ale fešák :dizzy_face: a připadá mi takový dospělácký, chlapák (asi je to tím, že náš malý má pořád takové chmýříčko a stříháme ho mašinkou na krátko, tak víc působí miminkovsky) fakt vám to sekne všem! ale do Kubíčka jsem se načisto zakoukala :grinning: :grinning:
a kde jste to byli, jestli můžu být zvědavá? fotečky máte moc prima :slight_smile:
30. kvě 2008 v 11:15  • Odpověz
Ohóóóó´holky já se tu vážně červenám :sweat_smile: moc díky za pochvalu, až budu mít víc času musím vám prokouknout albíky abych byla v obraze
V ZOO jsme byli v Ústí nad Labem, ta je taky nejblíž, moc fotek u zvířátek se tam udělat nedá tak alespoň něco.

isacku zahlídla jsem že se u vás "něco " dělo tak přeju ať máte klídek a nic podobného vás už nečeká :wink:
30. kvě 2008 v 11:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.