• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Tak u nás se to taky zatahuje.
To náš Ondra včera počůral tátovi nohu, když jsme na zahradě je bez plíny a většinou i nahý. Stál u táty, já byla za oknem a uklízela a najednou koukám on čůrá, manželovi chvíli trvalo než mu docvaklo co ho to studí. Ondra si vždycky pinďoura prohlíží po čůrání a diví se co to bylo. Takže ještě mu nedochází co dělá.

Dneska dopoledne jsme si s kamarádkama udělali dlouhou procházku a cestu zpátky Ondra prořval, nechtěl být v kočárku a když jsem ho dala na zem šel vždy na druhou stranu. za ruku šel chvíli a pak se mě chtěl pustit, tak se pkěně vztekal. Poslední dny je takový protivnější, tak pořád koukám jestli už ty pětky jsou venku.

Na mě pomalu, ale jistě leze nervóza, za týden nám bude chybět už jen pár hodin do odletu na dovču, tak budu muset začít dávat dohromady věci, už jsem si aspoň vytiskla seznam co sebou.

Tak a teď zahřmělo.
3. čer 2008 ve 14:15  • Odpověz
kam,
dobrýýýý s tou počůranou nohou :grinning: :grinning:
Nervóza přejde a přejde v krááásné se těšení na super dovču :wink:

Tak, tu byla šílená průtrž mračen, lilo tak asi dvě hodiny minimálně a taky byla pořádná bouře, tak jsme celý odpoledne doma jako pecky :unamused:
3. čer 2008 v 18:17  • Odpověz
Prochi ti ťuhlíku pošli mi tvůj mail a já ti pošlu fotečky, jů???
Holky nestíhám, ale brzo se vokážu pa
3. čer 2008 ve 21:25  • Odpověz
autor
prochi,
tak to bylo na zevi :o)) ja uz v tom mam obas proste bordle :grinning: .

Ty jo, to je zas dneska hnus to pocasi ... Motorku mame rozbitou ... na pisek nemuzem ... houpacky mokry ... :angry: , co ja s tim ditetem budu dneska delat??? :angry: :angry:

Byli jsme dopo venku - kamaradce vyzvednout recept na leky - a zrovna v tom nejvetsim lijaku ... chjo ....
4. čer 2008 ve 12:22  • Odpověz
No tady bylo dopoledne docela hezky, ale začíná zrovna pršinkat, bazén si asi neužijem zatím, dnes máme pohřeb, zemřela nám babička, dva měsíce po cévní mozkové....tak bych to měla nejraději za sebou.
4. čer 2008 ve 12:53  • Odpověz
autor
jita2,
tady lilo cely den a moje dite bylo slusne na zabiti, Vymysli blbosti, tak jsem s ni byla venku v plastence aspon na poste, aby se prosla a unavila.
S babickou je mi to lito, ale asi pro ni dobre, kdyz to ma za sebou. Tam nahore ji bude urcite lip :o))

ijetka,
ohledne toho koureni, ja si spis zapalila obcas. Ale v nemocnici pred prvni operaci mi bylo receno, ze by nebylo dobre koureni, nebot by byl problem s obnovou tkani na noze a tak ... A kdyz jsem si zapalila, tak jsem pak mela problemy s nervama v koncetinach .. Proste mne zacali obcas brnet. Takze mam sice nekdy chut, ale nemuzu a ani nechci. A taky bych chtela mit druhy mimi, takze to je taky duvod, proc se mi nechce ...
4. čer 2008 ve 20:22  • Odpověz
Tak tady bylo dopoledne jen zataženo a odpoledne pršelo. Dopo jsme byli ve městě a Ondra byl na zabití. Protivný byl i doma,cesta domů autem byla úpná hrůza, třídavě řval a kňoural celou cestu. Fakt jsem byla dopoledne hotová a šťastná jak blecha když šel spát. Odpoledne už to šlo, on hlavně ví, jak na mě. Když se vzbudil, vlezli jsme si spolu ještě do postele a on se tak krásně mazlil a na vše bylo rázem zapomenuto. Pořád slintá a rve si ruce do pusy, tak doufám, že ty zuby dají pokoj než pojedeme na dovču. Raději jsem koupila homeopatika a mastičku.

Jita: upřímnou soustrast
4. čer 2008 ve 20:30  • Odpověz
autor
kam,
tak to jsem měla podobný. A dneska mi od rána zvrací .... :frowning2: a to jsme se tak těšili na víkend na sázavu ... :unamused: , takze asi ni. Odpo s ni pujdu k doktorce ...
5. čer 2008 v 08:28  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Maprísku díky za osvětu s kouřením :grinning: každopádně každý ví že je to škodlivý, ale ještě jsem neslyšela že to má vliv na hojení ran, koukám, že asi na všechno a lepší je zahnat chut´na retko :dizzy_face:

kam, chudínek malej. My ještě furt nemáme zadní pětky jsem zvědavá kdy to vypukne :unamused:

Jitu, je mi to líto :frowning2:
5. čer 2008 v 11:45  • Odpověz
autor
tak musim rict, ze je Terce o trosku lip ... Ale uvidime odpo, ted zas vytuhla .. a to cele dopoledne pije cerny caj. Zatim to vypada, ze ji nesedla vcerejsi vecere ... tak uvidime ... Ale udrzet ji v klidu na gauci je fakt problem... Jsem prevlikla postylku a spi v obyvaku na gauci, tak ji kontroluju, aby nezbuchla. Musela jsem se najist kdyz spi ... Protoze ji muzu dat tak max. suchar, kdyz bude vecer dobra, tak mozna dostane rizoto.
5. čer 2008 ve 12:24  • Odpověz
čusík holky, včera jsem psala, ale blbnul koňajz, tak se mi to neodeslalo... ale já fífák jsem si to zkopčila, jen dneska už to není moc aktuální....
no nic, hodím to sem znovu, jen to trochu poupravim... :slight_smile:

Tááákkk pozóóóórrrr.... teď!

Tý jo, Kam, tak vy už za týden letíte!!! No to je paráda!! Závidim..., ale hrozně vám to přeju :slight_smile:, neboj určitě to všechno zvládnete. I když já bych určitě už hrozně vyšilovala :grinning: Jsem plašan a cestovní horečka mě vždycky dostihne.

U nás nakonec předevčírem spadlo jen pár kapek. Ale v jednu chvíli se hrozně zatáhlo a zvedl se šílený vítr a pořád hřmělo, tak jsem vrazila mladýho dědovi, abych sebrala jahody, než je to pomlátí. Dědečkovi jsem nařídila, ať ho hlídá, že nemá plínku, tak jsem pořád slyšela, "nechceš čůrat?? nechceš čůrat??" a jak myslíte, že to dopadlo? Malej přiběhl ke mě, něco mi naznačoval, já nedávala moc pozor a už jsem viděla čůrek po nožičce :grinning: Tak jsem jen vykřikla "kalhoty dolů!", malej přestal, hodil nohy křížem a poskakoval, přiběhla jsem, stáhla trencle a pak teprv to pustil. Šikulka. No a navečer si ho vzala mamka, tak dostali nočník a ať to zkusí bez plínky. Já si totiž myslim, že z toho musí být chudák zmatenej, jednou plínku má a může v klidu čůrat a pak zas nemá a furt ho hlídám. Tak prý poprvé učůrnul u postele, ale hned přestal, mamka ho zkusila dát na nočník a tam se vyčůral pořádně. A pak, než šel domů, se prý sám začal štelovat na nočník, tak mu mamka pomohla a prý se hned vyčůral. No a pak ještě doma, než šel spinkat, tak mě taky tahal k nočníku a přešlapoval a nohy křížem, tak jsem ho tam posadila a čůral!!! tak mám obr radost, že konečně vzal i nočník na milost. Včera dopol. jsme byli jen na zahradě a na ulici, tak jsme šli bez plínky a dařilo se, jen jednou si trochu učůrnul do trenek, než jsem stihla přiběhnout. Už přemýšlím, že bysme to mohli zkusit pomalu do vsi bez plínky, ale já se bojím, co když bude kakat, to nemáme moc vychytaný... napadlo mě, že asi zainvestuju do těch trénovacích plínokalhotek. Nebo já nevim, co myslíte?? Já si myslim, když už jsme takhle začali, tak bych v tom "bezplenkování" ráda pokračovala a nechce se mi mu plést hlavičku, že jednou plínu má a neprudim ho a pak nemá a furt prudim, jestli nechce čůrat. Sice jsou drahý, ale když bysme to používali jen do vsi nebo když někam pojedem... jde mi hlavně o to, že to lehce stáhnu, vyčůrá se a zas natáhnu a když bude náhodou nehoda (hlavně ta kakací), tak se tak moc nestane.

Včera jsme s manžou měli výročí svatby. Měl dovču, protože měli zrovna dědický řízení, ale SÁM vymyslel, že až se vrátí, tak nás někam "vyveze" :grinning: Lilo jako z konve a mě se nikam nechtělo, ale přemluvil mě. Jeli jsme "na místo činu", prošli se po parku (už nepršelo), udělali pár fotek (opravdu pár, protože došly baterky ve foťáku :angry: ) a pak jsme šli do pizzerky. A večer jsme vzpomínali na ten den D., říkal, jak jsem prý byla nádherná, jak tomu nemohl uvěřit, že to jsem já... :sweat_smile: Byl to krásný den ten včerejšek.

A na závěr... předevčírem jsem nelenila a udělala první várku jahodový marmošky. Ale už končim, páč my to nikdo moc nejíme (jen jednou za čas na vánočku, nebo do dortu), ale myslela jsem aspoň pár skleniček malýmu (nakonec jich je 20 :sweat_smile: ). A dneska mám v plánu jahodový knedlíky, ale nějak se mi do toho furt nechce...
5. čer 2008 ve 13:03  • Odpověz
Jitu, s babičkou mě to moc mrzí :frowning2:
5. čer 2008 ve 13:04  • Odpověz
Mapris a půjdete k tý doktorce? Nebo na to prdneš, když už je jí líp?

Holky, taky furt čekám, kdy nám vypuknou poslední stoličky. Vůbec se na to netěším, ale na druhou stranu už aby to bylo za námi. Poslední noci vůbec nespí, kňourá už před půlnocí, ale vždycky ještě usne. Zato po půlnoci je schopnej brečet každou hodinu a když tam přijdu, tak chce pokaždý kojo. Jsem úplně vyfluslá, nespí ani když si ho vezmem k sobě... Myslela jsem taky už na zuby, ale nevim, abych to zas na to jen nesváděla. No uvidíme, jak se to vyvine.
5. čer 2008 ve 13:08  • Odpověz
Děkuji všem :slight_smile:

prochi,
taky si to tak myslím, že jednou prudím s čůráním a pak ji zas nechám volně, ať si do plínky dělá co chce :frowning2:
Fakt nevím, mám pocit, že si snad sama řekne až ve školce :unamused: Tohle je pro mě fakt oříšek, jak toho uvědomění si dosáhnout....
Gratuluju k výročí, tak to musel být fakt nádherný den na místě činu :sweat_smile:
5. čer 2008 ve 13:12  • Odpověz
Jíťo díky, bylo to fakt krásný, asi hodně i proto, že to celý zcela dobrovolně a nečekaně vymyslel manža :grinning:

Já nevim, co ti poradit, aby si malá začala říkat sama. Třeba jste ještě do toho stádia prostě jednoduše nedospěli a možná za měsíc bude všechno jinak!
Ale když to vezmu jako logicky, určitě to pro ty prcky musí být matoucí, že jednou můžou libovolně do plínky a jindy zas ne. Ale to by člověk nemohl nikam chodit a být furt jen doma nebo na zahradě, aby mohl nechat ty prcky na ostro a třeba by se pár dní počůrávali a možná se tak naučili, říct si, než to vypukne. Já fakt nevim, co poradit :frowning2: Já se trochu teď spoléhám na ty "trénovací plínky", asi je fakt zkusím koupit a budu je dávat, když půjdem do vsi nebo někam pojedem, tak mu ji dám a budu furt prudit, jestli se mu nechce a doma nebo na zahradě bude na ostro.
My to máme teď tak, že sice taky nepřijde a neřekne "mámo chci čůrat", ale většinou to na něm poznám, většinou všeho nechá, kříží nohy, tahá se za pindika..., když jsme venku, tak ke mě přiběhne a zas běží ke stromečku a zas ke mě, než mi to dojde... Někdy mám takhle pocit, že se mu chce, tak se zeptám, jestli nechce čůrat. Když hned odpoví, že ne, tak ho nechám a když neprotestuje, tak mu začnu stahovat tepláčky a buď se nechá, nebo zrovna křičí ne ne ne. To pak vím, že se mu fakt nechce. A když neprotestuje, nechá se svlíknout, tak se většinou i vyčůrá.
Já jsem dneska udělala takovej pokus. Měla jsem tady ještě poslední plínku do vody, tak jsem mu ji ráno dala a v ní jsme šli do vsi - hlavně pro to, že se lehce ztáhne a zas natáhne. Párkrát jsem se cvičně zeptala, jestli nechce čůrat. Ríkal, že ne. Pak jsem ho zkusila postavit ke stromku se slovy, že počůráme stromeček, řval, že nééé. Pak jsem to zkusila asi za půl hodiny a neprotestoval a krásně a hodně se vyčůral. Takže domů jsme po dvou hodinách přišli suchý!
Pamatuju se, že takhle to psala tenkrát Dashak, že prostě jednoho dne plínku sebrala a začali trénovat bez ní. A i když to trvalo už nevim, jak dlouho, než si malá sama začala říkat, tak přece jen k tomu dospěla. Prostě podle mě, to chce fakt, když už se teda rozhodnu, tu plínku sebrat a už přes den nedat. Ale chápu, že člověk by musel být uvázaný doma nebo na zahradě a to prostě jednoduše nejde.
5. čer 2008 ve 13:39  • Odpověz
Prochi: tak to jste s plínkou fakt šikuli. Já to včera zkoušela, ale Ondra fakt neví co po něm chci.
Teď se mu ještě spustila rýma a pokašlává a já mám hrůzu, že se bude opakovat to co loni, že jsem do poslední chvíle nevěděla jestli na dovolenou pojedeme nebo ne. Ale zase nesmím zbytečně plašit, teplotu nemá, jí normálně, doktorka mi posledně říkala, že když zlobí zuby jsou děti náchylnější. Jenže ta pětka co mi říkala, že mu leze ještě pořád není venku.

Já bych chtěla nejdéle v létě začít tvrdě bezplenkovat, doma bez pleny a na cesty a do městě ty trénovací pleny. Myslím, že ta investice za to stojí, vždyť čím dříve se to naučí, tím víc se ušetří za plíny normální.
5. čer 2008 ve 14:08  • Odpověz
autor
nazdar holky,

prochi,
K doktorce jsme nakonec sli ... Zvracela i tam, mela zvysenou teplotu a doma se chudak pokakala tak, ze to odnesla i sedacka , a to jsme meli jet zitra na sazavu. Tak bude muset jet manzel a ja to budu muset tady celej vikend vydrzet ... To je hruza, cely vikend sama v praze, kdyz nesmi mala ani na slunicko. Ja zesiiiliiim :cry: :unamused: . Navic tam v sobotu budou dalsi deti a to si nevezmu na triko nekoho nakazit ... A to jsme se tak tesili, ze tam poprvy pojedem s Terkou ... chjoooo. Nechtela ani mliko (co jsem koupila bezlactosovy) a poblinkala nas obe jeste nez jsem ji dala do postylky. Jsem mrtva. Na dnesek jsem spala asi jen pet hodin, protoze od 4 hodin je to s ni kazdou pul hodinu. Tak se jdu vykoupat, zabalit manzelovi veci a chrnet k Terce .... Tohle tak nemam rada ... Tak je mi ji lito :cry: :cry: :cry:

plinky,
no, ja se na to chystam. Mame v obyvaku jen malej koberec, tak ten zabalim a bude to. Nocnik necham v obyvaku a uvidime, jak ji to pujde. Ty kalhotky nesnasi ...
5. čer 2008 v 19:53  • Odpověz
autor
jo a jinak nam rostou dolni trojky a mam takovej tusak ze i horni ...
5. čer 2008 v 19:53  • Odpověz
Ahoj holčiny :grinning:

Jdu vás pozdravit.Jsme zpátky,dneska jsem vás přečetla a nakouknu víc zítra,dneska jsem nějaká unavená.Tak papa a mějte se :wink:
5. čer 2008 ve 23:16  • Odpověz
prochi,
taky v tomto počasí ještě chodit na cvičení, ty jsi blázen :wink: .Teda dneska to ještě bylo dobré, ale minulý týden plus víkend to bylo už fakt velikánskééé vedro :grinning: .To je tak o infarkt jít v tom cvičit.Jsi dobrá!!!! :sweat_smile:
A to výročí jste si fakt užili moc hezky, to je manžel romantik, co?Je hezký, že to pojal takhle, ten můj je rok co rok v tomto horší a horší.Za 5let si nevzpomene už vůbec :grinning: ...

jita,
pohřeb není nic hezkého, tak snad jste to zvládli :frowning2: .Cévní mozkovou měl můj táta asi před třemi roky, ale naštěstí se drží dobře.Tak se držte!!!
Týýý jo vy už budete za chvíli slavit dva roky, to to letí, to to letí :sweat_smile:

mapris,
a co ti doktorka řekla, od čeho to má??

Malá mi taky dnes zvracela, teda spíš hodila jednu, zato pořádnou šavli :dizzy_face:.Šla jsem na solárko a volá mi můj drahý a říká:"stala se tragedie"já se lekla co se stalo a on"malá hodila na chodbě šavli".Myslela jsem, že ho zabiju!!Fakt jsem ani nedýchala než se dostal k tomu co se stalo a ona se "jen" poblinkala.Ale pro něj to asi fakt tragédie byla, páč to musel uklidit on :grinning: :grinning: .Teda uklidit :sweat_smile: , jen to tam rozšmudlal uplně všude, chlap no :fearful: !!
5. čer 2008 ve 23:26  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
tak vam zavidim, ze muzete vypadnout ven .. Ja se tolik tesila na tu sazavu ...

Terka vcera cely den nejedla, mela ten detsky cerny caj s glukopurem, na doporuceni doktorky jsme koupili toho kuliska a bezlactosove mleko. Toho kuliska pije Terka jak o zivot - ona obecne sladky nemusi - jak teda co. No a vecer jsme ji zkusili dat to bezlactosove mliko a asi jsme meli pockat, za hodinku jsme prisli, mala spala, ale totalne poblinkana, tak jsem ji otrela aspon vlhcicim ubrouskem a vymenila podlozku pod ni. Jinak se vzbudila v pet rano, ze chce bumbat a spali jsme skoro do sedmi. Rano dostala 90ml mlika, protoze furt chodila a chtela ham ... Zatim to v ni vydrzelo. I jsme skocili na 20ti minutovou prochazku tady ve stinu kolem 9te hodiny. K obedu jsem ji udelala ryzi s mrkvi, ale to obrecela, takze nejedla nic. Pres obed obcas zobne suchar a furt zatim pije, v 11 sla spat. Tak si delam rychly obed a asi si pujdu lehnout. Odpo mi dorazi "prace", tak mam vecer co delat (aspon nebudu myslet na to, jak muj manzel na sazave vari dobrej gulasek :cry: , slibil ze mi ho priveze).

a jinak mne Terka prekvapila. Jak se vcera chudinka pokakala, ze mela i ruce. Tak dneska mne tahla k nocniku a vykakala se na nocnik (!!!). Samozrejmne ze to byla voda, ale proste byla nestastna, kdyz jsem ji sprchovala ve vane, tak si rekla o nocnik. Strasne mne beruska prekvapila.

Jinak dneska si uz aspon hraje, tak je to o neco lepsi ... Chteli jsme jet udajne na tu sazavu v sobotu, ale budou tam i dalsi deti, takze nebudu riskovat, ze to nektere chytne ...

isacek,
je to proste strevni viroza. Doufejme, ze nejaka lehci .. V tomhle teple byt doma :o((( ale pristi tyden se to ma pry kazit .. Tak to se mi zrovna moc nelibi ...
6. čer 2008 v 11:28  • Odpověz
autor
holky, mala uz dneska vubec nezvracela, napadlo mne, jestli bych ji z toho bezlactosoveho mleka udelala aspon puding, jak ji to delam s obyc umeleho. Myslite ze muzu?
6. čer 2008 ve 14:29  • Odpověz
Mapris: chudinka Terezka :frowning2: , tak snad už bude lépe.

Ondra už má jen rýmu, kašle minimálně, tak jsem šťastná, že můžu pokračovat v přípravách. Ale pro změnu mi dělá starosti Jenny, včera byla taková smutná a skoro vůbec nejedla, koukala jsem jí na tu ránu a měla to jakoby opruzené a dneska už jí to mokvalo, a každou chvíli neštěastně knučela, tak jsem volala doktorovi a raději tam zajela. Tak má kolem rány zánět, ale jen na kůži. Tak jí píchnul antibiotika a od zítřka bude dostávat antibiotika v tabletách. Chudinka, je trkoavá nešťastná, tak aby něco snědla, dostal Ondra plechovku s piškotama a všechny jí je dal. Pořád jí dává svoje jídlo. Je to krásný jak jí má rád.
6. čer 2008 ve 14:43  • Odpověz
autor
jo holky, a myslite, ze bych ji ted k veceri mohla udelat kureci vyvar s ryzi a mrkvi???
6. čer 2008 v 17:22  • Odpověz
autor
tak holky, a ja to asi chytla od maly. Teda zatim "mirne" tak doufam, ze to bude mit rychlej prubeh jako u ni... Pokud to bude trvat i rano, tak budu muset manzela chte nechte "stahnout" ze sazavy ...

Jen premyslim, co dam tomu memu hladovci zitra najist, protoze nad kurecim vyvarem s ryzi rvala, chodi si otvirat lednici a chce ham - samozrejmne jogurty a lipanky ... Pecivo ji nejede, ovoce ani ovocny presnidavky neji ... Jelikoz nemeli bezlactosove mleko od nestle, ktere mi pila, tak jsem koupila Nutrilon a ten mi vecer odmitla ... Takze ted babo rad :o(((
6. čer 2008 ve 21:37  • Odpověz
Ahojky,tak jdu na vás :grinning:
nevim ani kde začít.

Na chatě bylo super,hlavne to teplo,kéž by to vydrželo,ale slyšela jsem o ochlazení,chjo,já mámteplo ráda.Hodim sem nějaký fotky.

mapris

teda to je smůla,chudinka malá to zvracení je nepříjemný a v tomhle vedru nechodit ven je fakt škoda.my si tuhle virózu zažili nedávno na té Šumavě o velikonocích takže vim o čem je řeč.Je to pro dětičky i rodiče fakt nepříjemný a náš malej k tomu měl ještě horečky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak ať jste brzo fit ty i malá.S tou vaší Sázavou je to škoda,mohli jste být na vzdfuchu a mezi kamarádama,ale snad budete mít ještě možnost vyjet jinam v létě tak nesmutni :wink:

isacek

to je fakt vtipný s tim vytíráním.Teda Natálky mi bylo líto jak se poblinkala,ale to rozšrdlání mě fakt pobavilo :sweat_smile:
Na solárko bych taky potřebovala začít chodit.Ještě předtim než pojedeme k tomu moři,páč moje porcelánová pleť nebo lépe řečeno jsem vápenka s pihama :sweat_smile: takže se rychle spálim a opálim se jen těžko spíš vůbec tak abych byla připravená.

kam

a kampak že to letíte,do Řecka?Nebo si to pletu? my pojedeme koncem června do Chorvatska,jedeme s partou kamarádů a s všichni s dětičkama,bude nás dohromady 19 tak jsem zvědavá,hlavně na tu cestu.pojedeme totiž autem.Já to zatim nijak neprožívám ještě jsem se ani pořádně nezačala těšit,ale ono to přijde.Jsem zvědavá na kolik věcí zapomeneme :sweat_smile: Teď jsem vyřizovala zapsání Fíka do pasu,no jsou to obštrukce,myslela jsem,že bude stačit jen rodný list Fíkův a můj a prdlajs,chtěli ještě potvrzení o stát.občanství a další.ale už to mám.No a další komplikace s tim CVhorvatskem ohledně těch nějakých potravin,ale podle mě to nebude tak horký jak říkají v TV.Tak ať zvládnete cestovní horečku :wink:

prochi

teda pěkně romantické výročí,super :wink:

nočníkování- u nás celkem dobrý,malej si říká o bobek a někdy i "čí",ale to né vždycky.někdy hlásí "čí"když už to má v plíně :sweat_smile: Ale celkem ho musim pochválit teď jak bylo vedro a byli jsme na té chatě tak Fík běhal nahatej a fakt si o čůrání říkal.Holt postupně začnem trénovat bez plíny,ale preventivně s sebou budu muset nosit náhradní oblečení.Ale hrotit to nebudu,přes léto se snad natrénuje.
Nočník máme takový křesílko a vyndavá se jen vnitřek jak psala myslim Zevi.Zdá se mi praktickej na omývání.Je celkem velkej nebo spíš tak akorát,stejnak má od něj Fíla vždycky otlačený kolo na prdce :sweat_smile: No a u našich máme taky obyč takový malý,hraje při vyčurání nebo kakání.Na ten si Fík jen tak tak sedne,skoro se na něj nevejde,ten je menší.Nedávno se stalo,že při vyčůrání nezačal hrát a pak ten den v noci mamku vzbudila hudba,myslela si,že je to tátův telefon a on to byl nočník.hrál i když byl suchej a nebyl k zastavení.naši ho dali pod peřinu,aby to neslyšeli :sweat_smile: Ráno už nehrál.Asi blbý kontakty.

jita

jak jsi psala,že si malá o čůrání řeknesnad až ve školce tak já mám stejný pocit s dudlíkem,že se ho snad nezbavíme ani do školky.Pokud ovšem Fíka do školky dostaneme,je na mě fakt fixovanej.
6. čer 2008 ve 23:10  • Odpověz
Ahooooj holky mojee,moc moc a ještě jednou MOC vás všechny zdravim,na koníka nějak nezbívá čas:(((

jsme v pořádku,běháme pořád někde venku,Tádík už je velkej chlap,měříme 89cm,váhu netušim,povídá o 106,furt kreslí,chodíme koukat na tramvaje,to je úplně v tranzu,a když v ní jedem ani nemluvim:slight_smile:)

jsme bez plenek,teda na noc jí ještě má,prostě jsem mu jí asi před 3 týdyn sebrala,někdy se počural,jindy sme to vychytali do nočníku,behěm týdne si začal řikat sám,tak chodíme i ven bez plenek a zatim nikdy žádná nehoda.,tak jsem ráda

jinak moc nejí obědy odmítá,ale jogurtů,ovoce a zeleniny by snědl na kila jen to maso ne,ji jen rízky :grinning: :grinning: to je coo

a furt na všechno říká,že se BÁL,od stínu na zahradě,až po naše sousedy:slight_smile:)

tak pa pa pa a zas někdy
čarod

ijet děkuji za fotečky!!!! :slight_smile:
7. čer 2008 v 16:59  • Odpověz
isacku,
asi ji něco nesedlo, že? Že se vyzvracela....takhle tě polekat :confused:

prochi,
plně s tebou souhlasím, máš pravdu, když se rozhodneme, tak prostě plenku sebrat, protože pak je to fakt matoucí, my jsme teď hodně doma, na zahradě nebo u našich, tak to jde bez té plínky, na zahradě se dnes jednou počůrala do kalhot, jinak teda jsem ji vystihla, vyjímečně, jak jsme jeli autem na bazén, tak jsem jí plínku dala, no ale budu se ze všech sil snažit jí tu plínku už nedávat, uvidíme :slight_smile:

carodkaa,
to je krásný, že jsi se nám ukázala, oooooooooooooobrovská gratulace k plínkám, fakt jste borci :slight_smile: :slight_smile:

macej,
i vy jste šikulové, ten bobek je důležitý, u nás to Maru vždycky nějak zazdí, a pak to má rozetřený až v pipině skoro a to mě vždycky štve :frowning2:
7. čer 2008 v 17:43  • Odpověz
autor
Nazdarek holky,
tak nám už je líp. Já to odnesla jen včera menším zvracením a průjmem, naštěstí zabral imodium a dneska to odnáším jen "špatně od žaludku" jinak to jde. Terka už začíná být v pohodě, zrovna se před chvílívrátil manžel ze sázavy a už skoro 20 minut uspává dítě, protože ho slyšela, tak ho chce a vymýšlí .. Málo se utahala. Dneska mi snědla i přesnídávku a měla málo mlíka. Jen má ještě trošku vodový průjem, ale snad se jí to po tom nutrlinonu low lactos spraví. Neměli ten náš all 110. Já doufám, že mi už bude líp, protože manžel vařil na sázavě gulášek a "snad"
mi přivezl ochutnat :o)))

Nocnikovani - zatim nic, protoze mela prujem, ale ted uz mi obcas i prinese nocnik jako ze neco jo a pak ne ...

macej,
kolik ti vypije Fik ted mlika??? myslim celkem ...
My uz asi brzo prejdeme na obyc a nebudeme muset mit h.a.
7. čer 2008 ve 21:04  • Odpověz
mapris,
v pátek jsme se s Luckou dohodly, že ve čt.s prckama někam zajdem.Tak se chcem zeptat jestli se s Terezkou přidáte :slight_smile: .Kdyby jste měly chuť a čas, klidně by jsme zase přijeli tam někam k vám, at se nemusíte tahat daleko.

My byli včera s našima na Vyšehradě a tam taky můžem vlastně někdy vyrazit a prckama.Je tam velikánská jakoby zahradní restaurace, strašně moc míst k sezení, velký plácek na hraní a i tam jsou prolejzačky a houpačka.Sice takový ty starý kovový, ale to vůbec nevadí.Fakt je to tam super, i tam grilujou a mají velký výběr, jako klobásy, špízy, krevety a podobně a i hodně zeleniny.A pak tři minuty od tohodle je krásné veliké dětské hřiště.
My se vrátili domů až v půl desátý a malá pak vyčerpaná krásně usla a spala až do rána :slight_smile: .

jita,
no nesedlo, vzal ji na zahrádku na džus a ona ho do sebe studený hodila a pak ho hned vyhodila :confounded: ...
8. čer 2008 v 10:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.