• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
tak přece se tu jen někdo ukázal :wink: když tu bylo tak vylidněno, už jsem měla obavy, jestli náhodou neproběhlo něco v duchu té televizní upoutávky, kdy jede pojízdná sběrna a chlapi do ní "odkládají" své polovičky, aby je nic nerušilo při fotbale :grinning: :grinning: :grinning:

ale co to čtu? zase se tu rozmáhají nemoci? :frowning2: :frowning2: tak ať jsou ti vaši broučínkové co nejdřív v pořádku!
Prochi, to je jen na rýmu dost vysoká teplota, nemůžou to být i zoubky? držím palečky ať máte co nejklidnější noc a malému ať se uleví a hlavně to nikam nesedne

Mapris, alespoň jedna dobrá zpráva, že se slečna na hlídání začíná osvědčovat :slight_smile: snad jich od tebe v nejbližší době uslyšíme víc, hlavně o tvé noze :wink:

školka... holky, neděste mě, já si pořád říkám, že je to takový prďousek mimískový a on z něj bude za chvilku naprosto samostatný človíček :confused:
zatím jsem to nějak zvlášť neřešila, páč bych do konce mateřský ráda druhé, takže by chodil jen na to zkrácené, ale taky se nemusí zadařit a posypu do práce, že... bych asi měla trochu posondovat jak to s těma našima dvěma školkama vypadá (jo ale o prázdkách celý jeden měsíc nefunguje ani jedna :angry: )

jídlo: jeden den sní sotva jako vrabec, druhý den se futruje jak mlatec :sweat_smile: (ale ty vrabčí dny převládají)
bojujeme s tím pořád, snažíme se pobízet, protože nějaké vyhladovění při jeho sotva deseti kilech je bezpředmětné a i když třeba od dopolední svačiny nic nejí, oběd před spaním nechce, tím pádem má třeba víc než pětihodinovou pauzu a apetýt to nezvýší :unamused: když se sám hlásí o jídlo, je to pro nás svátek :pensive:
11. čer 2008 ve 23:07  • Odpověz
Zevi, si mě zas pobavila s tou pojízdnou sběrnou :grinning:

Musim říct, že je to blbý, ale aspoň jeden měsíc vám ta školka v létě pojede. Protože u nás se nekompromisně na celý dva měsíce i všechny ostatní prázdniny obě školky prostě zavřou a maminky dělejte si, co chcete :angry: My bysme taky rádi do konce mateřské měli ještě druhýho broučínka, ale zatím to s tou mojí plodností nějak nevypadá :sweat_smile: - MS jednou za čas jeden až dva dny :sweat_smile: Né že by mi to nějak vadilo, ale když budem chtít druhý, bude asi dóóóst těžký se strefit :sweat_smile:
Jinak i kdybysme měli druhý, tak bych ráda malýho do školky dávala na dopoledne. Přece jen si myslím, že mu bude s dětma líp a on děti naprosto miluje, závislák na mě moc není, tak snad mu to vydrží.
12. čer 2008 ve 13:19  • Odpověz
týýýýýýý voloďo se mi to odeslalo aniž bych chtěla :confused: :confused: :confused: :grinning: Jsem si to po sobě ani nepřečetla, tak snad tam není moc chyb :confused: Jdu to dopsat...
12. čer 2008 ve 13:20  • Odpověz
No a právě si to představuju, jak ráno odvedem s kočárkem malýho do školky, cestou domů se mimi prospí, nakoupíme... přijdem domů, já si budu celý dopol. ňuchat mimi a odpol. se zas budu víc věnovat staršímu. Jóóó plánovat mi šlo vždycky :grinning: :grinning:

Zevi, nemysli si, taky mě napadlo, jestli to u nás nejsou zoubky. Jenomže u nás jak něco (nespí, nejí, průjmuje...) tak hned vykřikuju, že zas zuby... A nechci to na ně svádět... Noc byla na půl dobrá, na půl ne. Než přišel manža z odpolední, tak jsem malýho pořád chodila kontrolovat, já mám teď hroznej strach a za každou horečkou hned vidim meningokoka nebo pneumokoka..., vzbudil se v jedenáct, když jsme si šli lehnout, tak jsem ho vzala k nám, byl jak kamínka a po odečtu 38,3, jen ležel a koukal, celej takovej zesláblej, to vůbec neznáme. Tak jsem mu vrzla ještě jeden čípeček a vyžádal si prsíčko. Ale jak se "odpojil" tak vůbec nemohl usnout, pořád se převaloval, pokňourával, kopal do nás... v jednu hodinu jsme ještě byli vzhůru, my s manžou úplně vyšťavený, tak se nedalo nic dělat a putoval do postýlky. Dal si znovu mléčnou sváču a spinkal pak až do rána. Ráno byl úplně oki, jen zvýšenou teplotu, přesto jsme si řekli, že se radši u mudry stavíme. Tam ale papír, že je tam dnes jen do půl desátý (přišli jsme tam v 9.35 :sweat_smile: ), takže nic. Ale malej se zdál úplně v pohodě, lítal, vypravoval, prostě jako obvykle. K obědu měl polívku a docela mu jela, tak jsem si myslela, že dobrý. Usnul v poho po poledni, ale po půl jedný šílený pláč, trvalo dobu než se zklidnil, zase se mi zdálo, že je teplejší, ale usnul a spí dosud. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat a zítra se radši u mudry otočíme, přece jen víkend před námi...
12. čer 2008 ve 13:34  • Odpověz
mapris,
koukám, že máš fofry, chudinka Teri, ještě se necítí dobře...u nás to bylo stejně tak, když byla menší s tím mlíčkem, když plakala, pomohlo vždycky mlíčko, to bylo jako zázrak, po něm bylo vždycky dobře, připadá mi, že když nemají chuť na nic, tak mlíčko prostě jede :slight_smile:

prochi,
jejda, nějaká hnusná viroza, tak ať jste brzo fit...
Jinak s tím zavřením školek o prázdninách je to fakt hodně blbý, takový nedomyšlený, co chceš dělat, když třeba není babi na hlídání? Já to fakt nechápu...
Já ale ani nevím, jak je to u nás se školkou, jak je dlouho o prázdninách zavřená....
12. čer 2008 ve 13:41  • Odpověz
Prochi, on mi totiž manža s tím sběrným busem "vyhrožoval" :grinning: tak čekám kdy zatrobí pod okny a jestli z něj už nebudete mávat vy :sweat_smile:

to jsi mě s tou MS dostala a jestli si dobře vzpomínám, tak cerazette ti dělalo paseku a máš je vysazený docela dlouho, ne? já mám ještě dvě platíčka, ty jsem říkala, že vyzobkám a pak už asi pro další nepůjdu... tak to su zvědavá jak to bude u mě, protože zatím ticho po pěšině, ani špinění, prostě nic :sunglasses: né že by mi to chybělo-zatím... tož budeme uvidět

i já s dopolední školkou počítám, taky si maluju takový podobný plány jako ty :grinning: :grinning:

držím palečky ať je Peťulkovi už dobře, je to divné, že chvíli je oki a pak zas vylítne teplota :frowning2: uvidíte co vám řekne doktorka (třeba to taky svede na zuby :sweat_smile: ) hlavně ať je malý v pohodě
12. čer 2008 ve 14:17  • Odpověz
Ahoj holčiny :wink:

mapris

tak super,že se slečna na hlídaní ujala,aspoň budeš mít víc času pro sebe nebo na práci.

prochi

tak koukám,že má malej asi nějakou virózu,to je furt něco u těch dětiček.vy jste na tom ještě dobře,virózu má malej asi poprvé.Fíla pořád nudlí,kašlík naštěstí ustoupil,jen sem tam zachrchlá,ale nic hroznýho(ťukám!!!!)nicméně rýmu má hnusnou,odsávám žlutý nudle,blééé.Včera jsme byli u dr,aby na něj mrknul a hlavně aby ho poslechnul jestli zase nechrčí průdušky(já nic neslyšela,ale jistota je jistota) a naštěstí čisťounkej dech tak jsem byla ráda.Dal nám nějaké kapičky dělané v lékárně,pojišťovna je samozdřejmě nehradí takže stovka jen to luplo a ještě jsem mu dnes koupila mořskou vodu ve spreji,Stérimar na infekční rýmu takže další dvě stovky(sprj má 50ml,děs),no ale co by člověk neudělal,že?Já mám tyhle spreje s mořskou vodou celkem ráda,jsou na pročištění nos.sliznice.Nebo Vincentku,ta je taky dobrá,tu malýmu stříkám i do pusy.Myslim,že kapky trochu zabrali,odsála jsem ho před spaním teď odpoledne a už ty nudle nebyly tak hnusný a nebylo jich tolik.Tak jsem zvědavá jak dlouho se ho to bude držet.Jinak je dobrej,naštěstí.
S tím odsáváním jsou u nás děsný boje,od té doby co ho odsávali v té nemocnici po inhalacích a tam měli odsávačku s hadičkou o průměru asi 1 milimetr a to ho bolelo,páč mu to museli strkat kdoví až kam tak teď se brání zuby nehty a řve u toho brouček.Zatím jsem silnější než on a vždycky nějak odsaju,ale teda rve mi to srdce,řikám mu,že mu nechci ublížit,ale pomoct,ale jaksi to nezabírá :sweat_smile: Xkrát denně mu řikám ať se zkusí vysmrkat,ale zatim nic,málo kdy se povede,že smrkne,ale tyhle nudle by stejnak jen tak nevysmrkal.
Tak dost bylo o naší rýmě :grinning:

Kam se teď někde smaží na sluníčku,ta se má.my už taky brzo pojedeme,musim si sepsat seznam věcí páč co já nemám napsaný to bych byla schopná zapomenout :grinning:

školky-tady je jich sice dost,ale dětí taky hafo a jsem zvědavá jak to s náma dopadne.O prázdninách ani nevim jestli je nějaká otevřená,myslim,že se to dělá tak,že je vždycky otevřená jedna na tu část prahy,protože je míň dětí,ale jistá si nejsem.

Ani nevim jestli jsem vám psala(ale asi ne),že nám Fík spadnul z postele.Předevčírem v noci chtěl k nám do postele jenže on se tam děsně vrtí a převaluje,kolikrát skope přítele ve spánku,jednou ho tak kopl do oka,že si přítel myslel,že oslepnul :sweat_smile: No a taťka nám ráno odešel do práce a Fík se neměl o co zarazit tak jsem slyšela jen ránu a pak řev,vyletěla jsem,leknul se chudák a teď z toho má modřinku na tváři :sweat_smile:

zevina

já bych ani nevěděla,že se hraje nějakej fotbal,kdybych to denně neslyšela v rádiu.A výsledky utkání už vůbec nevim :sweat_smile:
12. čer 2008 ve 14:25  • Odpověz
Jíťo, naše mamka říkala, že to takhle bylo u nás se školkama i když jsme byli malí my (brácha je rok a půl ode mě). A prý to různě pytlikovali, většinou dva týdny měla dovču mamka, dva týdny taťka, z toho aspoň týden spolu, abysme někam vyrazili pod stan, pak třeba dopol. u babičky, která dělala na směny, odpol. u druhý babičky, která už přišla z práce (obě babičky bydleli v naší "velkovesnici"), týden si vzala dovolenou babička... no prej to bylo hrozný. Ale zvládli to, budem muset taky, i když si to teda vůůůbec nedovedu představit.

Zevi, ty mě vždycky dokonale pobavíš :grinning: :grinning: už se vidim, jak máváme z busu a vítáme další ženušku :grinning: :grinning: :grinning:

Jojo, přesně tak, Cerazette už pro mě bylo neúnosný, špinila jsem víceméně v tahu. Od února jsem "čistá" a pořád MS nějak né a né pořádně naběhnout. Mám to fakt jednou za čas a maxim. dva dny. Přičemž první den víc, druhý den pidišpiněníčko. Ale určo to bude "případ od případu". Kamarádka brala taky Cerazette, kojila, nemenstruovala, vysadili, když bylo klukovi ani né rok, že to nechají na přírodě a buchho, hned první měsíc nechránění do toho vlítla! Takže MS mezi prvním těhu a druhým nestihla ani jednou jedinkrát přijít. Tak má prcky od sebe pouhopouhých (aspoň pro mě) 19 měsíců. Tak uvidíš :wink:

Holky, Pétik ještě chrní, tak já se tam jdu podívat a nenásilně ho vzbudit, aby večer nebyl vzhůru bůhví do kolika.

Tak zatím páááááá
12. čer 2008 ve 14:38  • Odpověz
autor
cau baby,
jdu se na chvíli odreagovat, nebo z toho mluvenyho ceda zvocknu.

prochi,
ťuky, ťuk, ujala se super. Dostala dítě ve 3 a přinesla v půl 7mý :o)) Jsem zmákla aspoň anglinu za poslední 3 týdny :o)))
Jo a s tím plánováním jsem na tom stejně :o))) Kolikrát závidím těm maminám na hřišti, že už jsou ve druhým kole. Zrovna jedna říkala, že dá kluka (tříletýho) do školky a je doma s malou :o)))

jita2,
s tím mlíkem ... Dneska zase. Přišli jsme domů a řvala jako tur do doby, než jsem jí ohřála mlíko. Po jeho vypitý byla zase jako sluníčko. Ale ráno jsem jí z toho bezlactosového mléka udělala puding, tak to snědla, no a večer nevim ... To hlídá manžel a teď taky nevím, co jí dám ... Dopo měla rohlík.

Jinak já jdu zítra ráno na bulovku pro papíry. Jdu v pondělí do jiný ambulance. Tak čekám na bulovce nepříjemnej rozhovor :o(((

co se týče školky ... Taky mně to děsí. Chci se dojít zeptat tady do jedný. Jedný mojí kamarádce, shodou okolností tady z koníka a bydlí kousek ode mně, řekli, že má přijít v lednu na zápis. No a moje sestra bydlí na vesnici a dělá to tak, že dá děti vždycky přes týden na celý týden k našim. Jenže tam je sestra na mateřský a mamka je v důchodu. Nám už teď děda na slovensku odešel taky do důchodu, takže to spíš vidím, že o prázdninách bude terka občas asi tam, protože dědu miluje a babičku taky. Kdo ví, co do té doby bude. Na soud se vrátit nechci, ale zatím neřeším kam půjdu, chci ještě druhý... Kdo ví ...

no, my máme novinu akorát tu, že švagr konečně udělal státnice, takže máme dalšího inženýra v rodině :o)))

Kámoš je taky v chorvatsku a poslal mi hezkou fotku v mms odtamtud, abych prý měla motivaci na srpen a noha se rychle uzdravila. To potěší :slight_smile:

Terka usnula v 1nu a ještě chrní.
Poslední dobou furt říká skoro na všechno nenene. Ale stejně je sladká.
12. čer 2008 v 16:10  • Odpověz
macej,
tomu se občas člověk neubrání, malá se tak vrtí a převrací, že kdyby spala bez nějakých velkých polštářů naboku, když jde do své velké postele občas, byla by už na zemi, no hlavně, že taťka vidí a Filda má jen modřinku :wink:

mapris,
to je hezký povzbuzení s tou fotkou :slight_smile:
je to zajímavý, jak to mlíčko dětem udělá dobře, že? No hlavně, že to víme a že jim tím pomůžeme :slight_smile:

Normálně bych tomu nevěřila, ale jak jsem dopoledne četla ty nemoce vašich prcků, tak se malá po odpoledním spánku poblinkala a měla zvýšenou teplotu, prostě jen tak...bez dalších příznaků...taky usnula už večer v osm, což normálně nehrozí, tak nevím, co z toho vyleze, jo a taky má nechutenství.... :unamused:
12. čer 2008 ve 21:48  • Odpověz
mapris,
ještě jak jsem odesílala příspěvek, jsem zahlídla tvou poslední větu, že Terka říká stále nene.
No u nás je to to samý, třeba vidí babičku a hned místo pozdravu začně nenene, a tak různě to prostě hodně často říká, no asi takový období.....

Taky momentálně dorostla do toho, že když je v kolektivu, musím ji hodně hlídat, tuhle zatahá někoho za vlásky, pak zas někoho jemně žduchne atd....
Ale když ji zahrozím, tak už hladí a je si toho vědoma, ale nevím, proč vypadá jako takový zákeřňák, když je to fakt tak hodné a klidné dítě, nerozmazlované, prostě všechno tak normoš, ale prostě to na ty děti tak přijde, vím, že muísm být důsledná a pořád vysvětlovat, že se to nesmí a že to snad přejde :unamused:
12. čer 2008 ve 21:51  • Odpověz
zevi,
tak tato reklama mě taky naprosto uchvátila a můj drahý mi tvrdil, že i pro mě si přijede :grinning: :grinning: :grinning:
V sobotu jsem ho vytáhla na rodinný výlet, to si ani nedovedeš představit, co jsem slyšela za to, že jsme nestihli první půlku.Tu druhou jsme aspon koukali u našich, to bylo totiž nejblíž :grinning: .A na neděli jsem si s kamarádkou naplánovala, že k nim pojedem na barák, děti se vyřádí na zahradě a my si něco ugrilujem a popijem a zapoměla jsem, že opět v neděli hrajem.Takže mám ultimátum, být nejpozději do osmi doma :dizzy_face: .

Holky s těma školkama mě děsíte, je fakt že se to neuprosně blíží a nám skončí mateřská a šup do práce.
Já bych šla do práce už dávno, ale nemám hlídání a malá je teď ve věku, že s ní chci být sama, babička by mi ji totálně rozhodila a já bych pak nevěděla co s ní.Jestli mi malou do školky nevezmou, tak bude hlídat nejspíš děda :unamused: .

jita,
malá zas třeba na písku kamarádce dávala písek do vlásků a měla z toho srandu.Ale jinak je velice společenská a kamarádská.Ale když narazí na někoho kdo je na ní zlej, tak mu to oplatí.Myslím si, že ty děti v tomto věku to ještě snad nedělají umyslně.Včera jsme s kamarádkou byli s prckama v parku, děti si hráli v takovém jakoby dřevěmém týpí, oni byli oba uplně dole a v nahoře byli dvě asi 5leté děti a házeli dolů písek a přímo na naše děti.Tak jsme jim slušně vysvětlili at to nedělají, že jim to padá na hlavu a co myslíš???Dělali to stále, ale to už fakt dělali naschvál.Tak to mě rozčílilo, takové smrady(pardon), přímo nesnáším :angry: :angry: .A rodiče seděli 5 metrů od nás a nic.

ijet,
také se přidávám ke gratulaci, že manža uspěšně splnil :slight_smile: :slight_smile:

prochi,
tak at je prďolkovi lépe a jsou to "jen" ty zoubky.Ty nás taky vždy pěkně potrápí :frowning2: .

Macejka,
to je hrozný s tou vaši rýmou, co??Třeba je to fakt ta alergie.Kamarádka má rýmu celoročně, a bronchitýdu už asi 10let.Tak jestli budete v tu středu už oki tak někam vyrazíme :slight_smile: ...Už se moc těšíme.

Moje máma dělá na základní škole a my za ní dnes jeli.Také jsem tam chodila, takže tam skoro všechny znám.
Vzali jsme malou hned do ředitelny a máma tam povídá"tak vám tady vedem někoho k zápisu".Mála začala hned plakat, ale hodně lítostivě, žádné vztekání.Takže jsme hned museli pelášit pryč, páč tam se to všude pěkně
rozlejhalo.A bylo mi řečeno, že nebude mít ráda školu, jako já.Něco podobného jsem udělala taky, když se mě kdysi zeptali jak se těším do školy :grinning: :grinning: :grinning:
12. čer 2008 ve 22:49  • Odpověz
isacek,
fakt nechápu, jak ti rodičové na ty zlobící děti hledí a nic jim neřeknou, to jde prostě mimo mě...
13. čer 2008 ve 12:44  • Odpověz
Jéžiš tady toho zase je :frowning2: :grinning:
Co se týká naší školky, je tu oopačný problém, než jinde a to že je málo dětí, takže tak nějak :rolling_eyes: od září můžeme přijít kdykoliv, na zvykačku a pak se můžu dohodnout s učitelkou jak ho tam budu chtít dávat. Třebas na 4 dny v měsíci (to nevím jistě jak to je, dohodnem se až v tom září) super je že ta školka je od nás kousek, a z onka na ni hezky vidím, navíc od nás k ní vede cesta po který jezdí jedno auto denně (a to ještě můj táta když jede z roboty :grinning: )takže až bude starší bude moct chodit sám, tak jako já. Do dneška si pamatuju jak jsem byla namahrovaná, že už chodím sama do i ze školky :grinning:
13. čer 2008 ve 13:22  • Odpověz
jita,prochi

já jsem taky dost zvědavá jak to budeme zvládat,ale musíme,to je jasný.

ijet

tak to máte u vás fakt dobrý se školkama,to jsem ještě neslyšela,super,o starost míň :wink:

mapris

srázek jsme s Isou přesunuli na středu tak kdybys měla chuť,budem rádi,když se přidáš :wink:

isáček

myslim,že tahle rýma alergická není,sice jí má často,ale tahle přešla ve žlutý,hustý nudle a to Fík neměl nebo asi jednou,častěji má vodovku.Tahle bude nějaká virová nebo tak něco.Ale už je to naštěstí lepší,kapky nebo sprej asi pomohly(ještě aby ne za ty prachy :sweat_smile: )

jita,isacek

tyhle starší děti jsou k těm mladším všeobecně bezohlednější řekla bych.Kolikrát na písku se nám stalo,že Fík lezl po žebříku na klouzačku a starší dítě(asi 5 letý)ho předběhlo div ho nepovalilo.Beru to s nadhledem,ale když se to opakuje jako psala Isa s tim pískem tak už taky zakročim.Kolikrát si taky řikám,že nezakročí jejich matky nebo ti kdo je hlídají,ale jim to asi přijde normální,nevim.
Fík je naopak takovej bulínek,nechá si skoro všechno líbit,hračky půjčuje a když mu někdo něco bere tak se třeba přetahuje jen chvíli a pak to buď pustí nebo mu to děti vyrvou z ruky.No a buď mu to nevadí nebo začne brečet.Kluk mojí sousedky o 4 měs.starší než Fíla je zase takovej průbojnej,vše si získá silou nebo jak bych to řekla,buď kousne nebo bouchne nebo štípne....Tuhle byli u nás a kluci se přetahovali o bačkoru a Luky Fílu kousnul do ruky tak,že tam má ještě teď jizvu :sweat_smile: no to byl řev,V tu chvíli mi ho bylo líto i když jsem si říkala,že by se měli učit vyřizovat si to mezi sebou,protožr mámy jim stát za zadkem furt nebudou,ale na druhou stranu mlátit,kousat atd by teda neměli.Je fakt,že kamarádka rázně zakročila a řekla svému klučíkovi,že takhle teda ne,dostal i na zadek.Říkala,že už je zoufala,že je to malej sígr a kouše a štípe :sweat_smile: Prý se totiž taťka od něj nechá štípat do ucha,ale ono to dítě pak jaksi neví,že ostatním to dělat nesmí...no je to o povaze těch dětí,já bych nechtěla,aby byl Fík zlej,ale ani aby nebyl takovej bulík.
13. čer 2008 ve 14:57  • Odpověz
jita

my jsme to na Mařenku nějak telepaticky přenesli,tu rýmu :sweat_smile: snad bude dobrá.

ještě k těm školkám

já jelikož budu doma 4 roky pokud si nenajdu nějakou práci nebo brigádu tak bych Fíka klíďo doma měla,pomáhají nám i naši,ale chtěla bych,aby byl v kolektivu a mezi dětma,aby si zvykal,kor,když je takovej mamánek.Jsem na to zvědavá.Už teď má často rýmu natož tak ze školky,ale zvykat by si měl.

mapris

ještě že ti malá mlíčko pije,buď ráda.Je tam pro děti spousta vitamínů a je zdravé.Já jsem taky ráda,že ho Fík pije.Já prý pila Sunar do čtyř let :sweat_smile:
13. čer 2008 v 15:02  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
ta naše malá "vzteklice" mi dává zabrat. Od pondělí nechce v poledne jíst, jen mlíko. Ale dneska se mi povedlo konečně do ní dostat polívku a k večeři chleba. Udělala jsem s párkem a jen tak ho snědla ... Musela jsem lstí. Vzala jsem si na pomoc klokánka a psíka a oba teď papají s ní, jinak nejí ...

zítra jedeme na křtiny do Českého Brodu a pak budu asi makat .. Chtěla jsem jet příští týden k našim, ale nějak to nezvládám. Dneska jsem si byla ráno pro papíry na bulovce a "pohovořila" s panem doktorem a v pondělí jdu hned ráno na karlák - s tou nohou. Tak mi držte pěsti.

macejka, isacek,
mela jsem jet pristi tyden k nasim, ale nemuzem se s manzelem nijak dohodnout na odvozu a privozu, takze to asi padne a na stredu si vetsinou objednavam hlidani, dam jeste do nedele vedet co a jak. Kdyztak si ho domluvim na jindy a s vama ve stredu zajdu. Zatim packo.

hezký víkend.
13. čer 2008 ve 20:19  • Odpověz
ijetka,
tak to buď fakt jedině ráda.To jste nějaký výjimečný kraj, všude je plno a u vás málo:o).

macejka,
ty máš napsané ty čtyři roky?To už tedy pobíráš jen těch 3.500,-?To síla, strašná almužna já bych je hnala!! :angry:

A mlíko už u nás taky nefrčí.Vypije mi teď tak 150ml jednou za dva dny.A to to ještě nedávno bylo jediný co chtěla.

Se středou počítáme, čím víc nás bude tím lépe.Jen zas včas vymyslete místo konání.My přijedem kamkoliv, teda v rámci možností :slight_smile: .Ale už jezdím i busem za kamarádkou do Uhříněvsi, tak ani delší trať nám nedělá problémy.
13. čer 2008 ve 22:28  • Odpověz
zdarec palec :slight_smile:

Macejko, tak to máš dobrý, že u vás fotbal nejede, to já říct nemůžu... na neděli to vidím s výletem nebo podobnýma aktivitama jako Isacek :sweat_smile: my dokonce předešlý víkend neměli doma ani televizi, byly u nás hasičské závody, no a po ukončení soutěží se sice všichni rozjeli domů, ale naši chlapi co zůstali na hasičárně "uklízet" se chudáci museli koukat na zápas na minitelevizce, tak táta nelenil a přinesl z domu naši LCD aby bylo lepší podíváníčko :grinning:

Mapris, trik se zvířátky je dobrý, u nás zabírá taky, akorát že malý si obvykle přitáhne medvěda, psa nebo jinou zvířenu a pak mi připomíná: mamííí, méďa ham! a já musím celý ten cirkus krmit s ním :sweat_smile:
jo a nedávno po mě chtěl, abych nakojila slona :grinning: plyšovýho, obrovskýho, co nám sedí v obýváku na sedačce. Prcek už měl jít spát, tak že mu dám ještě cucnout, zdrhnul mi, vlezl si na slona a najednou povídá: mami, son, ham, ham! tak se ho ptám, cože chce sloneček papat? a Jirka mi už kasal triko a cpal chobot do podprdy a pořád "ham, ham" jsem brečela smíchy, ale musela dát nejprv slonovi, než se šel malý spokojeně nabaštit taky :grinning:

jinak období "nenene" máme už docela dlouho a střídá ho s "nene nečůůů" ale to je ještě pohodové, naprosto šedivím, když si vzpomene na dudlíka, když ho jen hledá: dudů, kde si? dudůůů... to se dá, ale v poslední době mi začal dělat, že spustí: mami-dudu-mami-dudu-mami-dudu-mami-dudu... je jak zaseklá gramofonová deska, když už to mele v kuse aspoň po dvacátý, tak mi načisto brní uši, rezignuju a ten cucek mu dám, i když normálně ho míváme jen na spaní, ale tohle se nedá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

chtěla jsem toho tolik písnout a teď najednou nevím, no nic příště :wink:
tak se mějte a ať už nepřibývá marodů a těm stávajícím je jen a jen líp :slight_smile:
14. čer 2008 v 00:24  • Odpověz
autor
nazdar holky, zase víkend fuč co?

isacek, macejka
tak jsem si rezervovala středu na vás :o)) Nikol přijde hlídat zítra. Taky přemýšlím, kam by jsme zašli, hlavně, když bude pršet ...
15. čer 2008 ve 20:22  • Odpověz
mapris, macejka,

no když bude přijatelné počasí tak můžem zkusit ten Vyšehrad a kdyby pršelo, tak je super ten Človíčkov.
Ale mělo by být ve středu hezky, tak snad vyjde počasí.

zevi,
my s tím dudlíkem máme uplně to samý.Posledních pár dnů chce stále dudu a neslyším nic jiného než mamííí dudůůů.Ale přes den ji ho nedávám jen na spaní a to třeba i venku v kočárku.Protože by se uřvala dokud by ho nedostala.To mi řekni čím to může být, že ho najednou tak moc vyžadují? :frowning2: I v noci se vzbudí a když ho nemůže najít řve mamííí dudůůů, tak musím vstát najít ho a ona pokračuje.

A na jídlo u nás platí jedině to, že už papá sama.Nakrmit se nenechá a když ji nechám samotnou tak se nají nejlépe.Sice je pak kolikrát celá špinává a neustále jen peru a uklízím, ale hlavně, že se nají.Chce vše jen sama a nedej bože, když ji to nechcem dovolit :grinning:
16. čer 2008 v 09:56  • Odpověz
autor
nazdarek,
to je zas dneska pocasi. Jsem musela odrict Niki, protoze prsi a asi budeme doma. Jinak jsem byla dneska na tom karlaku a pry se mi to pokusi zahojit, tak uvidime. Akorat bych asi ty ortop boty mela nosit chvili doma, nez se mi to zahoji ...

isacek,
mne to je celkem jedno, ale ten vysehrad je pro mne docela daleko. Obcas tam chodi manzel s malou, takze nevim, jak je to daleko od metra ... Ten clovickov je kde?

tak dudlika mame jen v noci, ale uvidime co casem. Ted se totiz hrozne vztekame... hlavne u jidla. Furt ma na vsechno ne ne ne a dneska mi predvedla scenu, kdyz jsem si byla nechat upravit boty ... a to jen kvuli tomu, ze usnula v sede a snazila jsem se ji polozit .. Tak dostala i pres pusu, protoze rvala na celou firmu ... I manzel rika, ze mu za chvili dojde trpelivost a da ji obcas na zadek ..
16. čer 2008 ve 13:51  • Odpověz
čau holky, nakukoval jsem i přes víkend, ale nikde nikdo, nechtěla jsem trapčit se samomluvou :sweat_smile:

u vás leje? tady je pořád slunečno, i když větrno, nepršelo už pěkně dlouho, už mě neba pořád zalívat jahody a rajčata, jak je ta země děsně vyprahlá :angry: trošku deště by neškodilo, pošlete nám na JM kousek, nejlépe přes noc, síííím :wink:

Isacku, to by mě taky zajímalo čím to je, že je na dudlíky tak příšerně závislý až teď, když je větší, dřív si ho tak nevynucoval :angry:
mimochodem v té zahradní restauraci na Vyšehradě je fakt príma, my tam náhodou zavítali loni, když jsme byli v Práglu na výletě, to sice prcek ještě o houpajdy a prolízačky nestál, ale bylo to tam příjemný s krásným výhledem :slight_smile:

Mapris, tfujtfuj, pro štěstí, ať změna nemocnice pomůže :slight_smile:
16. čer 2008 ve 14:55  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
to jsem ráda, že některé z vás mají tpápení s důdou jako my :angry: fakt, čím je starší tím víc ho chce, vydrží řvát jako tur, do doby než mu ho vrazíme aby byl klid :frowning2:
A uplně kvetu když někoho "chytrýho" :angry: potkáme a kváknou, jé tý máš ještě důdů a tak dementně se u toho tvářej!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: Bych fakt vyrostla, alespoň nemáme trápení s flaškou :rolling_eyes:
16. čer 2008 v 16:14  • Odpověz
Čus ženský :sunglasses:

Psala jsem už po O., ale pak mi to spadlo :angry: Než se malej vzbudil, tak jsem to smolila znovu v outloku, ale už jsem to nestihla sem zas píchnout. No není to se mnou jednoduchý :grinning:
Teď je malej na večerdovi u bábí a děduly, já uvařila knedlík na zítřek k segeďákovi (ten jsem už dělala včera), z trouby na mě voní jahodovo tvarohová buchta a vybyl konečně čásek i na koňajze :wink:

Zevi, učůrávám tady smíchy, jak je Jiřík hodnej a hezky se podělil o prsíčko se slonem :grinning:.

Mapris, tak jsem teda fakt zvědavá, jestli to bude "o dům dál" lepší. Moc držíme palečky, ať jo a je to fakt už konečně v pořádku!

Ijet, super s tou vaší školkou, tiše závidím…

Macej, tak co Filípek a rýma? Jak vám je??? U nás naštěstí už dobrý. Horečky samy z ničehonic ustoupily po dvou dnech, rýma taky fuč, zub nový žádný, tak nevim, co se dělo. Ale zaplaťpánbu, že je to fuč.

Holky, když to tak čtu, tak jsem ráda, že jsme se toho dudlíčka už zbavili. Já jsem právě měla plán odbourat ho hlavně dřív, než začne mluvit. Protože i když jsme ho od osmi nebo devíti měsíců měli opravdu jen na spaní, tak musel být přes den schovanej, protože jak ho někde objevil, tak byl šťastnej jak bleška a nechtěl ho dát z pusy. Zato se teď ale u nás nějak rozmohlo kojeníčko! Přes den teda není zájem už od loňskýho léta a to trvá, takže jsme teď kojili už jen jednou za 24 hodin z jednoho a to většinou někdy nad ránem, že si cucnul a byl ještě ochotný usnout. Ale teď když jde spát, nebo si ho ráno vezmem do postele na pomazlení, tak se mi hned sápe do výstřihu, hubinku dokořán a křičí na celej barák „háááááááááááámmmm háááááááááámmm“. Původně jsem taky chtěla odstavit ho dřív než bude mít rozum a bude vědět „kde hledat“. Ale to už jsem jaksi prošvihla…

Jíťo, jak pokračujete s Maruškou v „bezplenkování“?? U nás je to tak na střídačku. Někdy úplně super a někdy zas překvapí nehodou. Už jsme teda přes týden celý den bez plínky, má ji jen na spaní, už i na nákupy, do vsi, na návštěvy prostě všude chodíme bez plínky. Ale pak je třeba den, jako včera, když jsem ho zrovna u babičky vychvalovala, jak je úspěšný, už si i párkrát řekl úspěšně o kakání!!!!!!! a prostě najednou za včerejšek dvoje pročůraný tepláčky!! Dneska dopol. venku úplně v pohodě, odpol. doma taky a pak se najednou počůral na zahradě. No ale říkám si, že jinak dobrý, tak snad to vypilujem.
16. čer 2008 v 19:04  • Odpověz
Mapris, ještě rychlovkou k tomu vztekání: já už taky kolikrát nevim, co s ním dělat :frowning2: Jak není po jeho, tak spustí takový divadlo, že to ani možný není!! A to můžu s čistým svědomím říct, že nikdy, když se vztekal, jsem mu neustoupila, jakože si něco vynutil řevem a tak. Ale prostě to pořád donekonečna zkouší a zkouší. Říkám si, že je to prostě normální období vzdoru, kdy zkouší, kam až můžou zajít, co si můžou dovolit a musí se nějak naučit nebo pochopit, že nejsou středobodem vesmíru. Ale už kolikrát taky nemůžu... Dřív jsem ho třeba na pár minut odvedla do vedlejšího pokoje, že až se vyvzteká, tak přijdu, pak, když už byl v klidu, jsem si k němu klekla a znovu mu všechno vysvětlila. Teď už si dokáže otevřít všechny dveře, tak mu říkám, až se zklidníš, tak přijď a už to tak nějak chápe a přijde zklidněnej. Chápu ale, že venku je to nejhorší, tam jsem v koncích raz dva................. A u vás pomáhá, když Terce jednu plesknete?? U nás je to pak ještě horší!!! Malej jak už slyší, že říkám NE, tak vyšiluje, kleká si, popř. lehá na zem, mlátí hlavou do všeho, co je poblíž - dneska máme čerstvou modřinu přesně mezi očima a to se mu ještě nezahojily tři modřiny výš! Nejvíc mě doslova serou rady všech ostatních typu "seřezala bych ho, že by si týden nesedl!!" takhle se vtekat... Jenomže to bych pak celý dny nedělala nic jinýho, než jen na něj řvala a mlátila ho! Neříkám, že mu taky jednu nevyšiju, když se vzteká, tak mu pohrozim, že mu stáhnu kalhoty a dostane na holej zadek, někdy to už fakt jinak nejde, než mu jednu přes prdelínu plesknout, ale musim říct, že to ho rozbejčí ještě víc!
Ale aby to nevyznělo, že máme takovýho sígra, dokáže být i miloučkej, sladkej, přijde, přitulí se, chce pochovat, pusinkuje nás...
Musíme to prostě nějak vydržet, jóóó není to rodičovství vůůůůůůůbec snadný...

Tak já se jdu naložit do vany, dám si masku, otrhám nožky, provedu pindykůru...

Tak zatím páááááááá
16. čer 2008 ve 20:11  • Odpověz
autor
prochi,
no, já mám právě pocit, že přes ten zadek je to horší. Zrovna včera spustila před kamarádem - nechtěla obědvat, tak jsem jí vyndala ze stoličky, posadila jí do obýváku na sedačku a řekla jsem jí, až se uklidní ať přijde. Někdy řve furt, někdy se uklidní, někdy přijdu a pak chce sama ham a jí. No a venku na ní taky hejkám, a většinou pomůže až když pohrozim: "Pojď, nebo tam dojdu a dám ti na zadek." Tak to sebou většinou pohne, a někdy tam holt dojdu a symbolicky jí plácnu - když jsem jí vyhrožovala. A minulý týden mi taky začala řvát venku, tak jsem se naštvala, a jak je těžká a já jí neunesu - tak jsem si jí hodila řvoucí přes rameno a šla jsem. No a sundala jí, až když se uklidnila. Ale dneska, jak jsem byla v tý firmě, co mi delají boty. Tak jsem si dovolila na ní šáhnout, když spala - chtěla jsem jí položit, protože chrněla v sedě, tak se vzbudila a začala řvát jak sirena, tak jsem se neudržela a jemně jí plácla přes pusu - pak mi to bylo blbý mezi těma důchodcema, ale trochu se uklidnila ... Těžko říct... Jinak s jídlem to na mně taky zkoušela - krátce po tý viroze, tak jsem si říkala, že jí furt není dobře a dala jí mlíko místo oběda. Pak jsme ale s manželem přišli na to, že zkouší, tak začínáme být trošku tvrdí v tom, že když řekneme ne, tak ne.

a kde je dashak??? Se na nás vykvajzla nebo co? :angry:
16. čer 2008 ve 21:39  • Odpověz
ahoj kozeny,
dnes odpolčo jsme psala román a zas mě to odpojilo, tak jsem se na to vyprdla, to je celej koník :angry: :confused:

macej,
jo, máš pravdu, čím děti starší, tím jsou mazanější a někdy i ubližují...Maru je zatížená na vlásky, když jde někdy okolo někoho, tak ho musí zatáhnout nebo tak...ani nevím proč, ale jak kolotoč ji to pořád vysvětluji a dávám pořád pozor, není možné, aby z ní bylo nějaké zákeřné dítě, asi má takový blbý období...

Maru papá taky sama, krom polívek, to si netroufám, že by to bylo všude, tak to jí dávám sama...
Jinak mlíka máme rádi pořád půllitra denně, někdy kakavíčko...
No dnes měla třikrát průjem, ani nevím z čeho, tak jsem jen prala kalhotky...

prochi,
plenky už nedávám krom spaní, ale zrovna dnes při tom průjmu jsem třikrát prala kalhotky a tepláky, porád si sama neřekne, vždycky když jdu s ní na záchod, okamžitě řekne nejde a stojí to přemlouvání, aby se vždycky vyčůrala, sem tam se počůrá, ale třeba jen obden jednou, tak pomaličku, snad to půjde postupně samo...
Tak že si řekne o kakání, je parádička, je to šikulka!
16. čer 2008 ve 21:40  • Odpověz
tak i já taky odpoledne napsala román a vypadlo mi to, tak už jsem znova nepsala.

mapris,
já právě myslela, že ten Vyšehrad když je na trase nebude takový problém.Od metra je to cca 5minut.
A človíčkov je až na Zličíně, ale má být hezky, tak počítám, že budem venku.Tak něco nahodte vy.

My jsme se narychlo rozhodli pro dovču v čechách a už jsme ji i zaplatili.Odjíždíme 6.7 a já se těším jak malá holka:o).Jedem do hotelu kam jsem jezdívala jako malá, tak si zavzpomínám :slight_smile:
hodím odkaz, je to tam fakt moc krásný.Sice trochu dražší, ale super.
http://www.hoteljasmin.cz/cs/lodging/

zevi,
to máš pravdu ten krásný výhled je tam nejkrásnější:o).

jita,
to Marušku určitě přejde, malá taky občas ujede.Snad si ještě ani neuvědomují, že tímto ostatním ubližují.
16. čer 2008 ve 21:58  • Odpověz
iso,mapris

já se na středu těšim,klíďo souhlasim s tím Vyšehradem.Neřekla bych,že je to daleko,je to matru "C".Já ani nevim jak bych jela,ale asi taky metrem,akorát nevim jestli tam od metra trefim tak kdyžtak cinknu a navedete mě :sweat_smile: Jestli je to ta restaurace jak myslim,s takovou velkou zahrádkou tak tam je to fajn,byla jsem tam,když jsem ještě byla těhu. Jinak mě napadají ještě ty Žluté lázně,nikdy jsem tam nebyla,ale prý je to tam fajn,hlavně,když je teplo.Task jak chcete.Cesta je asi stejná jen obtížnější,musí se i na tram.

mapris,prochi,isácek

tak my taky máme podobné období,dudlíka máme teda na rozdíl od prochi stále,teda někdy si opřes den nevzpomene a někdy jo a třeba to zamluvíme a tak,ale někdy si stryktně trvá na svém a řve dudýk,dudýk,že mu ho fakt dám :confounded: Včera odpoledne jsme byli venku i s taťkou,šli jsme se projít,malej na motorce a najednou si usmyslel,že nepůjde tam kam my,ale na opačnou stranu a na silnici.Tak přítel byl už úplně říčnej a vynadal mu,což měl pravdu,na silnici prostě nesmí,to je jasná věc.No malej řval,když ho taťka čapnul i s motorkou a kousek poponesl.Pak další scéna na pískovišti,hrál si s vrátkama,děsná zábava a nechtěl se tam odtud hnout.No a téměř každodení scéna je doma u baru,když chce něco dobrýho jako např. "tůšu"(sušenka) nebo "jojo"(lízo) a stojí tam a řve a řve.Já mu říkám že ne,že už měl dneska dost atd a prostě ne,trvá si na svém.Tak to pak buď nastoupí dudlík nebo se ho snažim spíš nějak zabavit,protože nechci aby se tláskal sladkym,hlavně na noc.No a dneska byla scénka i u televize,skončil večerníček,ale malému pánovi to bylo málo a chtěl pustit bus,bus(dvd o autobsech).No tak u toho jsem nakonec podlehla a pustila bus.Bavilo ho to asi tak 10minut :angry:
17. čer 2008 v 00:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.