• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
isacek

tak super,že taky vyrážíte na dovču.my jedeme k moři po dlouhé době a s prckem vůbec poprvé,ale na další léta to bude taky nejspíš u nás.Mně to teda taky neva,jezdíme třeba na šumavu a je to tam supéér :wink:

Dneska jsma byli u našich tak Fíka nějakou chvíli hlídali a já si ještě objezdila co jsem potřebovala vyřídit,ještě ověřit kopii rod.listu a něco pokoupit.Jínak už bych chtěla začít pomalu balit,ale nemám kdy,to je furt něco,čeká mě třeba žehlení,mám plný sušák jenže dneska jak bylo hnusně a lilo tak mi to nestihlo uschnout takže mě to čeká asi zítra.Dneska jsem zavařila kuře na paproice,tak jsem zvědavá jestli to bude k jídlu.Nejdřív jsem myslela,že to zmrazím a povezu zmražené a budu doufat,že to vydrží,ale pak kamarádka přišla se zavařováním,že je to lepší a dýl to vydrží což je asi fakt,ale já s tím nemám zkušenosti tak uvidim jak to dopadlo až to tam budeme jíst,Zítra bych chtěla zavařit ještě nějakou polévku a nebo gulášek. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

prochi

my jsme na tom s rýmou už taky dobře musim zaťukat.Ale kapky a vůbec lékárničku bereme s sebou.No ale vlastně přeci jen jsme byli dnes u dr,zdá se mi,že Fíkovi teče víc z očí a dr to potvrdil,má lehce zarudlé spojivky tak nám raději napsal kapky.To má nejspíš z té rými.
s plenkováním jsme na tom tak,že si malej říká,ale včera si například dvakrát po sobě počůral do slipů takže jsem ho musela převlíknout,měl to i na bačkůrkách a tepláky to odnesli taky.Boba už jsme dlouho nedělali do pleny(snad to nezakřiknu) :sweat_smile: Ale když někam jdeme tak mu ještě plínu dám a na spaní taky.Kamarádka mi říkala,že mi dá nějakou nepromokavou folii do postýlky pod prostěradlo,aby nebyla počůraná matrace.
17. čer 2008 v 00:19  • Odpověz
macejka, mapris,

sešly by jsme se hned u metra u kongresáku a tam by jsme došly společně.
Také to nemáme nejblíž, ale to mi nevadí tam je to fakt ideální.
Luci a kdy vlastně odjíždíte vy?

Včera večer mi ještě psali z toho hotelu, že máme 10%slevu, malou zcela zdarma a navíc jeden den zdarma, takže už jedem 5.7.Takže když jsme to propočítali tak to není drahé :slight_smile: .

Jinak my s plínama teď nějak brzdíme a je to tím, že malá hodně moc pije.Třeba i 2l.tak mi učůrává neustále.Takže na ven bez plíny bych si netroufla, to bych musela tahat spoustu věcí na převlečení.
Asi něco jiného je kdyby jsme měli zahradu a trávili čas tam, ale takhle cestování po Praze a po návštěvách to si netroufnu.

S tím dudlíkem jsem ráda, že nejsme sami, ale zajímalo by mě kde je zakopaný pes :slight_smile: a proč najednou takový obrat.
Malá šla včera spát až o půlnoci, už jsem si málem volala Bohnice :confounded: .Mám ji za celý den někdy fakt dost a ani večer nemám klid to už je moc.Ale jakmile jsme ji dali do postýlky řvala a vylejzala a že spát nenene.
17. čer 2008 v 08:34  • Odpověz
Jo Luci a tu folii ti můžu dát zítra taky.Koupila jsem si jich kdysi víc a nepoužívám je, páč jsou na prd.
Pod tím prostěradlem to klouže a musíš to stále narovnávat.Teda jestli myslíš uplně tu obyčejnou, já mám od canpolu asi za 19,-.Lepší je to nepropustné prostěradlo a nebo ten chránič co nepropustí.
Vezmu ti zítra tu pikslu :slight_smile: .
17. čer 2008 v 08:38  • Odpověz
Ahojky kočky :slight_smile:
nestímám vás dočíst teď, snad bude časík večer. Zítra odjíždíme na dovču, já se tak těším, ale zároveň mám cestovní horečku, třebas dneska jsem se vzbudila v 5 ráno a šrotilo mi v hlavě, co s sebou zabalit, ještě upéct bábovku, naložit masíčko na gril, samo nasmažit píp šnycly......no děs :grinning:
Tak se s vámi ještě přijdu rozloučit :wink:

Jo ještě k dudlíků, když neříkal dudu tak to šlo ale s tím je už ámen, pokud mu ho šikovně uzmu a něčím ho zabavím, tak chvíli vydrží ale za chvíli začne dudu a je konec :angry:

Plenky, no zase začal zlobit, kaká do nočníku ale jak někdy když je venku bez pleny tak řekne ee když mu teče do botiček :angry: takže se pořád pořád pořád převlíká a jindy mám pocit, že může být bez plen furt

A mám tu 2 kamarádky se kterýma chodím ven, jedna má holčičku Sáru a druhá Adélku, a Kuba Adélce říká Ája ale místo Sárka říká Sakra :sweat_smile:
17. čer 2008 v 11:30  • Odpověz
autor
s tim dudlikem - asi je to obdobim. Tereza mi nechtela vubec jist, ale v pul 11ty jsme prisli z venku a zdlabla vsechno, co jsem ji nabidla a pred 15ti minutama vytuhla, tak se jdu najist ja.

isa, macej,
ten vysehrad klidne nechame :o))) Ja mam ted zas upraveny boty a dneska si "snad" stihnu dojet pro novy :o))
17. čer 2008 v 11:33  • Odpověz
Čau holky, tak to vypadá, že se tady začínáme všichni pomalu chystat na dovču :slight_smile: Kromě teda Kamhájka, kterej se zrovinka teď "poflakuje" někde na pláži :sunglasses:

Ijet a kam vy vlastně jedete? Omlouvám se, jestlis to už psala a já to zabudla...

Macej, vy jedete do Chorvatska? Pamatuju si to dobře?? A kdy frčíte???

Isáček, koukala jsem na ten váš hotýlek a vypadá to tam krásně! Tak snad si to perfetkně užijete, utužíte rodinný stavy a budete se navzájem všichni tři užívat :wink:

My frčíme tuhle neděli na týden do Krkonoš do úžasné podkrkonošské chaloupky. Byli jsme tam loni a už se nemůžem dočkat :dizzy_face:

Jíťo, tak to jste šikulové, nehoda sem tam obden je přece paráda! S tím se musí počítat, že se sem tam ještě zapomenou. A určitě si co nevidět začne Maruška říkat sama. U nás jak kdy, někdy letí sám ke kanálu, ke stromečku apod. a vykřikuje čůr čůr, ale většinou ho tam cvičně postavím a téměř vždy se vyčůrá. Řekla bych, že s klukama je to jednodušší, jak vidím nějaký zajímavý místo (kanál, stromeček, kytičku, kamínky....) tak zvesela spustím "jééé to je krásná kytí, pojď počůráme jí :grinning: a mlaďásek si už stahuje kalhoty :grinning: :grinning:
Macej, vy jste taky šikulové, že si takhle říká. U nás pořád platí, že jak natáhnem plínku, tak rázem zapomene na to, že to jde i jinak a všechno zvesela pustí do plíny. Tak proto jsme ji rezolutně kromě na spaní zrušili :wink:
Isáčku, je fakt, že to máme tady na tý naší "velkovesnici" mnohem jednodušší! Do vsi chodíme každý dopol. na dvě - tři hodinky, náhradní oblečení vezu radši taky zatím sebou, ale kdyby byla fakt velká nehoda, tak není problém ho na místě svléknout, otřít, převléknout... nebo prostě nějak dojít rychle domů. A je teda taky fakt, že malej mi rozhodně 2l nevypije!

Macej, koukám, že malej bude asi taky pěknej vzteklounek, co? Jak není po jeho... to ten náš to je děs běs, ale to už jsem psala včera. Tuhle jsem se přistihla, jak se celý den snažím ho "nenasrat", né že bych mu na něco přistoupila, ale spíš se snažím, aby se vůbec nerozčílil. No není to vůbec snadná záležitost, to rodičovství...
:grinning:
17. čer 2008 ve 14:00  • Odpověz
nazdar kočeny, tady toho zase přibylo, jeden dén tu člověk nenakoukne a takové nadělení :sweat_smile:

a... myslím že už vás jen tak nedočtu, mladý pán vstává, přiřítil se z ložnice i s králíčkem v náruči a sápe se mi na klín, že bude psát se mnou... tož to asi neklapne :wink:
18. čer 2008 v 08:44  • Odpověz
Ahoj holky za chvíli pádím e a počasí teda zatím cin com :sunglasses:
prochi jedeme do Jižních Čech na Bezdrev :wink:
Samo jsem vás včíra nedočetla, tak vás letím alespoň v rychlosti pozdravit,
Vrátíme se buď v ne nebo v út.
Jestli mezitím některá odfrčíte tak přejem hezkou dovču :slight_smile:

Mějte se krásně a myslete na nás papa
18. čer 2008 v 08:57  • Odpověz
takže pěkně popořádku:

i když to není ode mne hezké, taky mě to těší, že i jiné děti si umí dudlíka vyječet :grinning:
ale vypozorovala jsem, že nejvíc si ho vynucuje když je už ospinkaný, případně pokus se "nudí" protože když si hrajem, jsme na dvorku, na hřišti apod (nebo když kouká na krtečka, to je teď strašná love story, sice jsem se bránila, abych mu cíleně pouštěla telku, ale krtka si vyžádá, to přinese "ovaač" od dvd a chce "k-tetka") prostě to si na dudu ani nevzpomene

Prochi, neštvi mě :grinning: kdy ty všechno stíháš? i knedlu dělat :confused: ? k tomu vařit péct, cvičit, stíhat dítko, koníka a asi sto dalších aktivit... mám komplexy :sweat_smile: :sweat_smile:

jinak chválím všechny jak maminky, tak dětičky, co se zdárně zbavují plenek :slight_smile:
to u nás nehrozí, i když se prcek dle mého názoru dost vyčurá do nočníčku, když ho nechám bez plíny, během chvilky stihne udělat kvalitní loužičku na koberec nebo do tepláků :angry:

o tom vztekání, příp. ubližování druhým dětem jsem nedávno četla článek, ale nebylo tam nic světoborného, jen že na dítě pokud možno nekřičet (ještě víc se rozčílí) odpoutat pozornost, odvést ho někam zklidnit a pokud možno neplácat, páč dítko získá dojem, že to může dělat taky, když to dělá máma, tak je to správné... a že vlastně jejich jediný cíl je upoutat máminu pozornost, ale protože z toho nemají ještě rozumek, tak k tomu volí tuhle nešťastnou zlobící variantu, která ale 100% zabere :unamused:
ale ne všechno se tak snadno uvádí do praxe, jak to páni odborníci napíší a i to plácnutí, má dle mého někdy opodstatnění
a pak babo raď :wink:

koukám, že se teď rozprcháváme všemi směry :slight_smile:
my už máme v dovči taky konečně jasno, 4.7. míříme do Tunisu :slight_smile: strávila jsem spoustu času na netu pročítáním recenzí hotelů, tak snad to bude dobrá volba, ten náš se specializuje hodně na rodiny s dětmi, jak s programem, tak je tam k dispozici i nekořeněné dětské jídlo, tak jsem zvědavá jak se nám bude líbit, ještě jsme nikdy na takové luxusnější dovči nebyli, takže se těšíme a jen doufám že se tam nepo..... :grinning:

s Ijetkou už se nestihnu rozloučit, tak jen na ni myslím, ať si to mocinky užije a odpočine si :slight_smile:
a další v pořadí je Prochi? ale tebe ještě do neděle stihnem, ne?
18. čer 2008 v 11:43  • Odpověz
Zevi, no to víš, že mě ještě stihnete, zdáááárrr :grinning: :grinning: Nastává můj koníkovský čas, respekt. dítko usnulo, já jsem si uvařila svou poobědní kávičku, nádobí umytý, podlaha zametená, prádlo vypraný a teď právě začíná jen MÁ hodinka :sunglasses: - teda pokud se mlaďásek nevzbudí dřív...

Zevi, zahoď komplexy, hned ti to všechno vysvětlím: knédl vařím z prdopeče, takže než se uvaří voda, zadělám a to je otázka tří minut (nicméně dítko musí být dobře zabavené, nejlépe vystrnaděné dole u dědika a bábí), buchta jakbysmet. Vařim po večerech většinou na dva dny, ale protože je mladej většinou do osmi tuhej a taky proto, že nedělám žádný složitosti, je to většinou rychlovka. Cvíčo nám tenhle týden skončilo, začíná až zase v září a to já doufám, že mě se už týkat nebude a dám si brzy minim. devět měsíců přestávku :grinning:, no a na koně lezu fakt buď takhle po O., když mlaďásek chrní, nebo pak až večer. Takže tak :wink: :grinning:

Tý jo, Zevi, Tunis :dizzy_face: :dizzy_face: no závidim mocinky... To bude paráda... Já tam teď mám kamarádku, včera odlítali, maj 21měsíční holčičku, přiletí za deset dní, tak když s ní budu mluvit a stihnu to, tak ještě podám reference, jak byli spokojení. Ale určitě to bude paráda a krásně si to užijete.

Ijet, asi už jste na cestě..., snad se počásko umoudří, hlavně aby nějak nelilo, ale hlásí, že snad ne. Tak si to taky užijte.

Zevi, taky jsem se zuby nehty bránila mu pouštět DVD, ale už i k nám to dorazilo... U nás je největší favorit a láska Pat a Mat, já už tu jejich písničku, co tam jede celý film dokola, nemůžu ani slyšet! My si filmy pouštíme na PC, DVD přehrávač nemáme. Mladý pán přijde, pustí PC, dá DVD do mechaniky, zavře, chytne myš a křičí na celej barák PAMA PAMA PAMA!!! Tuhle se do toho tak zabral, že si zapomněl říct o čůrání a prodojil tepláčky až na gauč... Jinak kakání poslední dny 100% hlásíme, někdy už je to sice trochu víc "na cestě", ale dokáže to zadržet a dotlačit až na záchodě nebo nočníku. Tak snad to nezakřinu, ale pochlubit se matka pyšná jedna musim :grinning:

Jdu pokrmit (slepice, pes, kočka), zatím páááááááá :sunglasses:
18. čer 2008 ve 13:29  • Odpověz
Tak všem co už dovolenkujou nebo se teprve chystají, přeji krásnou dovču a co nejvíc si odpočinte :slight_smile: :slight_smile: ..

zevi,
tak to jste dobře vybrali, Tunis je krásný.Vloni tam byl brácha a moc si to chválil.
Tak si to moc užijte a nezapoměnte si zajezdit na velbloudovi :grinning:

U nás se už taky poští DVD, a teď hlavně hurvínek.Ten tady jede pořád, když jsme doma.Zrovna teˇd na něj taky kouká :slight_smile: .Fakt závislák na hurvajzovi!!!!!!!!!!!!!!!!

Přidala jsem pár fotek z dneška z toho Vyšehradu, bylo to moc fajn.

prochi,
ty jsi hospodyňka k pohledání :slight_smile: .Zrovna dneska mi drahý řekl, kdy mu udělám už domácí knedlíky.Ty já zásadně jen kupuju.Je fakt, že téměř vše dělám též domácí, ale knedlíky zrovna ne :sunglasses: .
18. čer 2008 ve 20:53  • Odpověz
Ahoj holky,

jdu vás v rychlosti pozdravit.Teď jsem přes den většinou pryč,buď venku nebo lítáme někde po nákupech,dnes jsem měla relax s holkama na Vyšehradě,bylo to bájo :wink: No a po večerech zavařuju jídlo co vezmeme s sebou,doufám,že se to za těch pár dní bude dát jíst.
Dnes jsem měla v plánu začít balit aspoň Fíkovi a příteli,ale nějak nestíhám a teď už se mi do toho nechce.Zítra přijde dopoledne moje mamka a vezme si Fílu ven a já se pustim do toho balení ať už mám aspoň něco odbytý.Jsem zvědavá kolik věcí zapomenem,mám sice napsaný seznam,ale i tak.Včera jsem byla zajistit cestovní pojištění tak dalších 800 v trapu,ale je to holt nutnost.No a večer jak jsem vařila a pak na mě čekal koš plný věcí na žehlení tak se mi tak začala motat hlava,myslela jsem,že ani nedožehlim,ale chtěla jsem to mít už z krku tak jsem se přemohla,by¨lo to nepříjemný,ale vyspala jsem se z toho.

prochi

jojo,jedeme do Chorvatska.Vyrážíme v pátek večer asi v osm.
Akorát mám trochu obavu z počasí,protože v Chorvatsku teď prý neni moc hezky a oprší,což by mě děsně štvalo.Pavlův brácha má přítelkyni právě ťeď v Chorvatsku ,je tam už od soboty a až dnes bylo prý jakš takš hezkky.Chjo snad to počasí vyjde.

Co se týká DVD tak já se tomu bránila dost dlouho a hlavně jsem byla ráda,že to malýho ani moc nebaví,ale teď je to téměř denně co chce pustit"bus"(pohádka autobusy v jednom kole) taky mi to vadí,on si to náš vzteklounek docela vyřvává a vynucuje.Někdy chce i po večerníčku přídavek,právě bus.

Zítra odpoledne pojedeme s Fílou k našim na noc,aby se přítel pořádně vyspal před tou cestou.Když se malej budí v noci nebo ráno ho budí tak aby se teď vyspal.Já sice řídim taky,ale myslim,že do toho Chorvatska bude chtít řídit jen Pavel.Možná ho vystřídám někde na dálnici,když pojedem furt rovně.Popravdě nerada řídim tam,kde to neznám a ve tmě taky nerada řídim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak kdybych se tady neměla čas už ukázat,mějte se moc hezky a já najuknu hned jak se vrátíme :wink: papa
18. čer 2008 ve 23:40  • Odpověz
Macejko, přeju šťastnou cestu a klidnou, pohodovou a hlavně prosluněnou dovču, pěkně si to všichni užijte :slight_smile:

ostatní písnu až zítra (vlastně dnes :sweat_smile: ) prostě mám na mysli v normální denní hodinu :grinning:
19. čer 2008 v 00:10  • Odpověz
Ahoj, nejdřív všem děkuji za přání k dovče. O dovolené napíši, ale nejdřív se vás pokusím dočíst, tlachalky jedny ukecaný :wink: .

Koukám, že tady byli nějací marodi, tak je super, že to bylo jen chvilkové.

Ijetka: velká gratulace manželovi ke státnicím.

Fotbal: tak myslím, že kdyby v Řecku jezdil autobus a sbíral manželky, manžel mě tam 100% šoupnul. Je velký fotbalový fanda a nemohl se z vyřazení vzpamatovat :frowning2: .

Dudlíka máma taky jen na spaní, ale kdyby ho někde přes den našel, tak 100% dudat bude a teď na dovče jsem ho používala i u večeře, abychom se v klidu najedli.

Mapris: tak snad ti nohu dají dohromady a v srpnu pomažete do Chorvatska.

Na školku jsem taky zvědavá, dneska u nás byl starosta a říkal, že žádají o dotace na rozšíření a modernizaci. A zavřít 2 měsíce školku mi přijde nápad toho největšího osla, kam jako mají rodiče děti dát, to jako mají dát výpověď když nemají babičky, to je fakt šílená pitomina.

U nás na vztekání zabírá co nejrychleji odpoutat pozornost, na dovolené zabíralo hledání a koukání na ptáčky.

Sunárek Ondru taky krásně zklidní.

Taky mě ničí rodiče, co nechají své děti klidně strkat a mlátit ostatní děti a v klidu se dívají. Ondra má děti rád a zatím mu nedochází, že ne všechny děti jsou jako on. V Řecku taky sem tam ránu dostal nebo ho někdo strčil, ale to byli děti většinou kolem dvou a půl let a rodiče se hned omlouvali.

Zevi: Tunis je krásný, dobrá volba. A kam přesně jedete.

Dovolená byla úplně super. Let tam i zpět proběhl bez problémů, při letu tam Ondra usnul ještě než jsme vzlétli a zpátky si vzlet užil a usnul po jídle asi na hodinku. Hotel byl super, švédské stoly bohaté, vše čisté. Bazének pro děti krásný, jediná nevýhoda byla, že tam bylo dost schodů a jen na některých byli nájezdy pro kočáry. Tak jsme si docela zaposilovali, ale to vůbec nevadilo, cpali jsme se tam nehorázně a 1 kg jsem přibrala. Ondra jídlo docela bojkotoval, jedl by pořád přesnídávky a jogurty. Tak jsem to dva dny řešila, že nejí, ale pak jsem se na to vykašlala a jedl když chtěl. Bylo na hotelu spousty dětí a Čechů, takže si tam našel kamaráda, který se taky jmenoval Ondra, byl o trochu starší, ale rozuměli si. My jsme každý večer vysedávali a popíjeli, Ondra usínal až kolem půl desáté, od půl deváté tam byli mini disco a tam nemohl chybět. Přes den pořád běhal za balónem a do bazénu se mu moc nechtělo, to jenom s námi. Pěkně jsme se za ním naběhali. Po obědě většinou spal minimálně 2 hodinky a to jsem měla klid na opalování. Navštívili jsme mořské akvárium, kde byl Ondra u vytržení z ryb, běhal od skla ke sklu a hlásil ryba, ryba a tady ryba. Fakt to bylo nádherné, za měsíc bych jela klidně zase. Ondra se naučil jíst tic taci a je jima úplně posedlí, pořád by chtěl jen bobo. Taky měl nápadnici, ale když si před ním zvedla sukni, zdrhnul k mamince. Tak až si na něco vzpomenu, zase napíšu a pokusím se přidat fotky.

A teď jsme si vzpoměla, máme ZKOLAUDOVÁNO, 3x hurá!!!
19. čer 2008 ve 14:46  • Odpověz
A ještě, všem co odjíždí v nejbližší době na dovolenou, přeji stejně krásnou dovču jako jsme měli my!!!
19. čer 2008 ve 14:47  • Odpověz
Ondra ještě pořád spí, tak jsem šoupla do alba pár fotek, fotek jsem udělala 308, když smažu nepovedené zbývá mi jich tak 250.
19. čer 2008 v 15:18  • Odpověz
Ahoj kozenky,
doufám, že mě to zas dnes neodpojí, už jsem v minulých dnech měla dvakrát napsáno a ono mě to odpojilo, tak jsem se na to vyprdla!!

isacek,
tý jo, tak to kdybysme vypili dva litry, tak by to s čůráním bylo asi horší, to je fakt hodně a je to pravda i s tou zahrádkou :wink:

ijet,
myslíme na tebe, jak si teď zrovna někde dovolenkuješ, doufám, že máte hezky, dnes bylo :slight_smile: A v neděli má být nádherný slunečný den!

prochi,
vy máte toho zvířecva :grinning:

Macej,
krásnou dovču a šťastnou cestu :slight_smile:

kam,
tak povídání o dovolené vypadá náádherně, úplně jsi mě naladila :slight_smile: Nejlepší je to, jak Ondra utíkal před zdvyženou sukní :grinning: :grinning: :grinning:
Velká gratulace ke kolaudaci! :wink:
Až bude chvilku čásek, omrknu tvé fotečky... :sunglasses:
19. čer 2008 ve 21:05  • Odpověz
kam,
tak jsem fotečky zhlídla hned, jsou fakt krásný, pěkně seřazeno od začátku dovčy až po odlet, ale jste bezesporu krásná rodinka, co si budem vykládat, moooooooooocinky vám to sluší :slight_smile: Taťka a Onda jsou fakt fešáci v té pěně :sweat_smile:
19. čer 2008 ve 21:11  • Odpověz
autor
nazdaaar babyyyy, tak mam konecne chvilku pro sebe a vyuzivam ji jak jinak nez pro vas :wink: , nez mi manzel zas "vypoji" net na pracovni laptop. Jsem mu uz vcera rekla, ze at mne s tim ne... protoze vecer chci byt taky na netu a od nej z prace mi za to neplati, tak at kouka udelat, at muzem byt na netu oba ... :wink:

zevi,
no, my si nastesti dudu nevynucujeme. Parkrat to zkousela, ale to jsem rekla, ze pokud chce dudlika, tak musi jit do postylky, protoze dudlik je jen na spani a ne na hrani pres den ... Parkrat jsem to i provedla a pak si to nejak rozmyslela. V postylce byt pres den nechtela :o)) Takze rano kdyz vstavame (i po obede) vynda dudlik z pusinky, polozi ho v postylce a kacenky (nebo jina plysova zviratka) ji ho tam hlidaji az do obeda a pak az do vecera. ... Jinak mne zajima, jaka je pro tebe normalni hodina :o))) Chodis spat o pulnoci - ze tobe prcek chrni do deviti co? :o))) My vstavame v pul 7my a vcera jsem sla spat ve 12, tak jsem to dneska na pul hodky po obede zalomila s malou, bo bych nevydrzela.
Simte, co prochi zavidis???? :o))) Mit babicku, tak si hvizdam :o))))))

prochi,
my mame taky pata a mata - u nas je to APATA a nebo Bolek a lolek - Bololo. :o))prochi,
jaaak "nenasrat" ??? To se ma snazit snad to dite ne? Nevytocit mamu :grinning: :wink: :wink: 7

kamhajek,
jsem koukala sokovane v meilovy schrance na meily od tebe. To uz jste zpatky? Jak dlouho jste tam byli? To to tak rychle utika?
Ke kolaudaci gratulujem.
Jinak v pondeli jdu zas na karlak ... Doufam ze to nezakriknu, ale zatim to vypada (radsi to poseptam - ze to jde k lepsimu :o))

isacek,
diky za fotky, jsou hezky, musim je ukazat manzelovi. Knedliky? Ty sice umim, ale zacala jsem je delat nedavno, protoze terce obcas delam omacku a knedliky ma rada. O vikendu planuju uvarit slovenskou kapustnicu - asi poverim manzela :o)) a planuju k tomu knedliky :o)))

Jinak jsem koupila terce plavecky a myslim, ze by mohl jit s ni manzel do bazenu. Ale vubec nemam nejak zkusenost, co s nima. Predpokladam, ze se do nich daji decka i s plinkou???

Ja jsem ted byla ve strasnym fofru. Mela jsem vcera neco odevzdat, tak jsem psala pri veskerym volnym casem. Jeste ze mi vcera "nase" Niki ohlidala malou - skoro 4 hodiny :o))) Kdyz je hezky, tak je to fajn, jsou na hristich. No a mohla jsem makat a na anglinu.... Dneska mam manzu s kamaradem na "pokecu" tak mam konecne chvilku pro sebe.

Chci se zeptat, holky, jak to mate u deti s pitim nejakych jogurtovych napoju?? Terka jak je mlicnak - a dneska jsem vecer poprve zkusila "opet" plnotucne mleko a z toho ji udelala puding - novinka - slehanej za studena. Tak cekam, co bude do rana. No a koupila jsem ten actimel a ji to strasne chutna. Tak si rikam, jestli ji to vubec muzu davat. Jinak z ovoce si obcas kousne do jabka nebo dneska zrovna do nektarinky, takze az zitra zas vyrazime ven, tak uz zkusim neco nakrajet na maly kousky, mohla uz by ho teda zacist jist :angry: . A susenky nechce, jedou u nas grahamovy tycinky - ale desne :o)) dneska jsem koupila asi 4 balicky :o)))

Teda terka zacina byt peknej provokater, hlavne na honeni jinejch deti :o)))
20. čer 2008 ve 20:41  • Odpověz
autor
jaj, jsem dlouho nenapsala roman :o))

kam,
v kolik jste odletali? Jinak mame dalsiho Ing. v rodine :o))) Letime 30.6. na promoci do kosic, ale odlet je v pul 7my a prilet asi v 10 vecer. Si nedokazu predstavit Terku vzbudit ve 4 :rolling_eyes:
20. čer 2008 ve 20:44  • Odpověz
Mapris: my odlétali v pět ráno, takže na letišti jsme museli být ve tři, Ondru jsem vzbudila o půl druhé a byl naprosto v pohodě. A byli jsme od středy do středy, uteklo to jako voda.

Mléčné nápoje pije Ondra normálně se mnou když si dávám, může se po tom utlouct. Kupuji většinou ten nápoj Actvie nebo tak nějak.
20. čer 2008 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj holky moje, teď jsem jakžtakž dobalila a ještě se jdu rozloučit a už půjdu pomalu chrnět.

Macej, tak doufám, že už jste touhle dobou v pořádku na místě, vyjde vám počásko a užijete si krásně dovču jako Kam.

Kam, hrozně to uteklo, tuhle jsi psala, že balíš a najednou jste zpátky. Super, že všechno vyšlo a krásně jste si to užili. Fotečky úžasný, jak už psala Jíťa - jste krásná rodinka!! A ještě obří gratulace ke kolaudaci, super!

Mapris, my ty jogurtový nápoje už taky dávno dáváme. Malej je naprosto zbožňuje, tak zkus a uvidíš, já vim, že musíte být opatrnější kvůli tý alergii, ale snad to bude v poho.

Holky, tak se tady mějte, já se když tak ozvu z úžasné podkrkonošské chaloupky. Hrozně se těšíme, budeme tam mít bratránka, který je stejně starý jako náš malej. Poslední dny jsme si řádně mákli, vymalovali jsme mojí babičce obří byt 4+1 za dva a půl dne, dozateplili další stěnu baráku, sundali lešení a teď můžem v klidu odjet na dovču. Těším se, že si odpočinem a pořádně užijem taťku.

Tak pááááá
21. čer 2008 ve 22:36  • Odpověz
Ahojte všechny vespolek, tak mi v rozumnou hodinu vlézt na koně nevyšlo (teda vyšlo a několikrát, ale pokaždé to jaksi blblo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) takže tu holt musím opět naprosto nerozumně strašit v noci :grinning:
Mapris mě odhadla, mně se to hujá, když si ráno vychrupujem (ale do devíti se nám zadaří už jen výjmečně, jo když byl žížala menší, to bývalo veselejší, pohodička i do půl desátý) teď to bývá "už" kolem osmý :wink:
MM si někdy stěžuje, že byl podvedený a místo normální ženské mu byla podstrčena noční můra :sweat_smile: ale já se bráním, že byl starý dost, aby se ujistil co si bere (nakonec ještě mi pamět slouží dobře a pamatuju doby kdy jsme se balili a posílali si kvanty popůlnočních žhavých esemesek :sunglasses: )

Tak s Prochi jsem se už minula a to jsem po ní chtěla vyřídit pozdrávek pro Anče, Kubu, hajnech aj s Krakonošem :slight_smile: mocmoc si to užijte a krásně se zrelaxujte, když jste si teď tak mákli (už mě ten výčet všech věcí a prací které stíháš, přestává překvapovat, prostě jsi supermannka nebo -mamka :slight_smile: )

holky, neříkejte že všechny děláte (případně máte v úmyslu dělat) domácí knedlíky? já se teda považuju za dost dobrou kuchtu i pečku, ale domácí knedlíky ee, ani náhodou, maximálně tak ovocný tvarohový a to se mi ještě musí moooc chtít

Kam, super že jste si dovču tak krásně užili (uteklo to ale strašně rychle, že?) jinak fotečky jsou moc krásné, jak prostředí, tak i vám všem to sluší :wink: já měla pořád pocit, že je ti Ondra hooodně podobný, ale zvlášť na jedné fotce co je s tátou, tak jsem musela přehodnotit názor, kluci jsou jak jeden, akorát že ten menší je světlý, ale musí mít i něco z mámy, že :slight_smile: )
a holčička se zdviženou sukní mě dostala :grinning: :grinning: :grinning:

holky, vy jste stejně zlatíčka, díky vám si zase připadám normálně :slight_smile: páč já už se pomalu bála před někým zmínit kam vlastně jedem, protože okamžitě po nevěřícném dotazu jestli i s malým obvykle následovaly horrorové historky jak někdo z rodiny, známý, případně oni sami byli v Tunisu letos, loni, prostě někdy a měli zažívací problémy, nebo příšerné problémy a nebo rovnou skončili na kapačkách :unamused: už jsem si pomalu začínala připadat příšerně nezodpovědně jako bych děcko vlekla minimálně do amazonského pralesa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
samozřejmě že s sebou povezeme nejrůznější protisrajdací přípravky a budeme dělat vše proto, aby jsme je nepotřebovali... a taky nejedem nikam do divočiny, ale do hotelu, který předpokládám, bude na evropské úrovni

Kam, vybrali jsme si Tabarku, prý je trochu klidnější, víc na severu a hlavně "zelená" takže by tam díky horám nemělo být ani tolik vedro :slight_smile:
22. čer 2008 v 00:47  • Odpověz
jo a přidáváme se do fronty marodů (i když ťuk ťuk, mělo to rychlý průběh a snad už je líp) malý se už v noci na pátek neustále budil, zdálo se mi, že se mu hůř dýchá a rychtyk, v pátek jsme nestačili utírat nudle u nosu :rolling_eyes:
ale jinak byl v pohodě, ještě jsme byli ve městě kouknout po obchodech (jsem přišla k novým plavkám a šatkům, ale ty jedny nevím jestli si vůbec budu mít odvahu vzít, páč jsou tak hříšně krátké, že mě doma počáteční nadšení přešlo :sweat_smile: ) odpoledně ještě lítal po dvoře (se zahradní hadicí přes rameno a ječel že je hašíííč :grinning: ) no a večer z ničeho nic horečka 38,8 hořel jak kamínka, v noci ještě víc, pak poblinkal sebe, tátu i koberec (jak je zarýmovaný, pokaždé nám blije jak amina) ráno teplota pořád nijak zvlášť neklesala, byl takový malátný, ufňukaný, dal nezvykle dva spánky a pod tom odpoledním, světe div se, jak rybička... žádná, ani zvýšená teplota, nic, loupežník zas ve své kůži :slight_smile:
nechci to zakřiknout, snad už dobrý, ale takový rychlý průběh mě načisto překvapil, měli jste to už někdo?

jo a víte čím mě prcek dostal? když jsme byli ve městě, parkovali jsme na šikmých stáních, kde hned vedle sebe bylo asi 5 takových nevýrazných, tmavých, tvarově podobných, snad jen značkou se lišících aut...
a když jsem po Jirkovi chtěla aby mi našel naše autíčko, naprosto bez problémů a s jistotou ho dokázal identifikovat, to sem čuměla jak puk! a když jsme tam šli za nějakou dobu zase, schválně jsme ho přešla a stejně ho malý poznal :slight_smile: fakt jsem z toho byla paf jak jsou ti mrňousové chytří :wink:

a začali jsme malému říkat divizna, neustále se něčemu diví a nejčastější komunikace probíhá ve stylu: týýý jo! no tééééda... čo je to? :grinning: a po zodpovězení dotazu následuje: tý jo! čo je to? (zase ukáže na něco jiného) :sweat_smile: při těchto debatách z něho učůráváme všichni :grinning: :grinning:

ještě jsem něco chtěla, ale hlava děravá...
jo k Mapris a jogurtovým nápojům, malýmu chutnají a viděla bych je víc v pohodě než normální mlíko, právě kvůli těm alergií, protože u těchto kysaných nápojů je kravská bílkovina naštěpená, takže daleko stravitelnější a míň problematická :slight_smile:

a pod plavky bych už plenču nedávala, spíš je důležité a by měly gumku kolem nožiček, aby případně neutekla velká nehoda, protože čurání projde i těma speciálníma plenkovýma plavkama, takže bych to neřešila ani u obyčejných plavek :slight_smile: spíš záleží na provozovateli bazénu, my nosili loni na koupák i do bazénu na dovči normální plavečky, ale když jsme byli v aquaparku, tak trvali u těchto malých dětí na používání plenkových plavek (ale opravdu se pročurají taky, jediná vychytávka je, že nenasákají vodu zvenčí, proto se nenafouknou a neprověsí) takže tak
22. čer 2008 v 01:25  • Odpověz
autor
zevi,
ohledne ty virozy - jsi asi treti behem 14ti dnu, od ktery to "ctu". Jedna kamaradka - tady s konika, to mela taky, teda jeji malej kluk, a terak to mela zhruba pred 3mi tydny. Jeden den zvracela, pak dva dni prujem a pak jako by nic... Ja jsem "problila" a "prosrandila" jeden vecer a pak dalsi mi bylo akorat blble od zaludku - takze jsem si dala dietku s terkou, no a pak si to privez manzel s ty sazavy - ale odnesl to jen prujmem a zustal dalsi den doma. Takze tak, no a o ty zminovany mamine - kluk to mel taky jeden den, pak dva dni prujem a pak pohoda. Kdyz jsme byli u doktorky, tak rikala, ze ted to docela jede tyhle kratky virozy ...

jeste plenkovy plavky??? Co to je?? To budu muset koupit ...

Jinak hlasim, ze uz muze mliko z krabice. Koupila jsem v patek plnotucny a dva dny ji z toho udelala k veceri puding slehanej za studena a celkem v pohode. Tak jsem rada.

Jinak my z maly taky ucuravame, hlavne kdyz dela neco s tatou. Ten delal lampicky do loznice a delal na ne kabel, no a rekl kablik a terka od ty doby chodi a rika "kabik" :o)))
22. čer 2008 v 18:03  • Odpověz
Ještě jsem si vzpoměla, na dovče jsem kecala z holkou o učení na nočník, říkala, že v těch trénovacích plenkách jsou děti v suchu i počůraný, že jsou fakt jen aby si děti zvykli na svlékání, tak nevím.

Já jsem mrtvá smíchy z Ondry, pořád vymýšlí nějaké lotroviny. Nedávno jsem šla pro něco domů a když jsem se vrátila ven seděl na stole a solil kytky.

Mapris: my máme plavečky od Imsevimse a předtím jsme používaly ty od hugís.
22. čer 2008 ve 21:04  • Odpověz
kam,
to jste se vrátili brzo, to rychle uteklo, co?Ale hlavně, že jste si to užili:o).

zevi,
vždyť já píšu, že taky nedělám domácí knedlíky, ale kupuju je:o).Ovocný dělám domácí, ale taky z kupované směsi na br.knedlíky jen tam přidám tvaroh a vejce.

mapris,
já pod plavky plínu nedávám ani nepoužíváme ty koupací pleny.

My byli dnes opět na té jetix párty jak loni.Bylo to moc super, až na to šílené vedro.
Ale vody na ochlazení tam bylo dost, tak malá si to užívala.Měli jsme problém ji dostat z vody,
je to šílenej vodní živel.V jednu chvíli vylezla z vody a nožičku měla hodně od krve, asi se řízla o nějakej kamínek a ani o tom nevěděla, byla v takové euforiri, že to ani nepostřehla:o).Všimla si toho nějaká paní a hned nám přinesla náplast, at ji to ošetříme.Byl tam zas Gott, Farná, Bartošová, Mareš, Dolinová, Kotek a sposta dalších osobností a v těch žlutých lázní je to fakt bomba.Tam se tenkrát asi před dvěmy lety natáčela ta reality šou BAR.

A s tím, že je s prckama sranda ani nemluvím :slight_smile: .Já se s malou směju neustále, strašně mě baví je to komik :grinning: .

A mlíko, už jsem taky zkusila obyč a nepřevařený, sice s takovým tím kouzelným brčkem a moc ji to chutnalo, ale čistý by mi ho asi nevypila.
22. čer 2008 ve 22:26  • Odpověz
čaute kočky :slight_smile:

Mapris, ty plenkové plavče co píše Kam neznám (ale asi je to všechno na jedno brdo) my používáme huggínové, něco víc máš tady: http://www.stripky.cz/znacky/vyrobky/huggies.html akorát takhle barevné jsem ještě neviděla, my měli vždycky s dysneyáckým obrázkem :wink:
akorát že oni tam uvádějí že neprotečou, ale dle mých zkušeností jo

Kam, to mě docela překvapuje že u těch trénovacích kalhotek je prcek v suchu, podle výrobce by měly sice 1-2 čurání zadržet, ale dítko by mělo cítit mokro (člověk holt nesmí věřit všemu co se píše, viz plenkové plavky, že)

jinak já se chystala, jak tě po návratu hezky stylově přivítám a načisto se mi to vykouřilo z hlavy, takže opožděně: kaliméra, Kam :slight_smile: a nebo kalispéra, záleží kdy to budeš číst :wink: a ještě umím "jásu" řecky ahoj :grinning:

Isacku, dík za uklidnění s knedlíkama, už si z toho nebudu dělat těžkou hlavu :sweat_smile:
23. čer 2008 v 00:11  • Odpověz
autor
zevi,
díky za odkaz, zkusím se juknout.
hlavne se zkusim poradne podivat, co jsem vlastne koupila.

jinak koukám, že jsem tady rozpoutala debatu knedlíky ... Abych vás neuváděla do rozpaků a depek, tak já dělám POUZE kynuté knedlíky :o)))) Bramborový děla moje maminka, mně totiž nebaví :o)) Kynutý mám rychleji ... Bramborový těsto používám akorát na švestkový, protože do těch je manžel blázen a ty musím dělat skoro každej týden, jakmile se objeví švestky .. Tak čekám, kdy to zas přijde :o)))

dopo jsem byla na karláku. Dle lékařky noha vypadá dobře a mám si dál dávat Aquacel ... Mám tam prý dvě nějaký bakterie - není se čemu divit že? A tenhle aquacel prý nahradí i antibiotika. Jinak je to hmota, která se jemně "nacpe" nebo spíše naskládá do rány a ona se utvoří v gel a má hojivé účinky. Někdy prý rovnou vytvoří náhradní vsrtvu kůže. Na kontrolu jdu na konci července, tak jsem zvědavá ... Kež bych to už měla zahojený ...
23. čer 2008 ve 13:27  • Odpověz
Mapris my máme přesně tyhle:
http://www.baby-eshop.cz/koupaci-kalhotky/plavky-imse-vimse-more-tyrkys
Tak hlavně, aby paní doktorka pomohla.

Já knedlíky zásadně nevařím, jsem líná, mám už obchod kde vím, že knedle mají dobré.
23. čer 2008 ve 21:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.