• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ještě jsem proletěla Prochi fotečky-náááádhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
chaloupka vypadá úžasně stylově, musela to bát paráda, zvlášť když tam malý měl takového parťáka :wink: jsem se nasmála, žes nezapomněla na fotečku, jak se táta vrhl na dřevo :grinning:
a ty fotečky z oslavy mi připomněly, že o těch kuželkách jsem taky uvažovala k narozkám, hnedle si píšu do seznamu!
30. čer 2008 v 15:01  • Odpověz
Přijde mi to jako včera, co jsme řešili co k prvním narozeninám a už se nám rozjíždí další kolo oslav. Já bych Ondrovi ráda dodělala pokojíček, novou velkou postel, poličky, lustr apod. Plánuji si, že ho dáme den před oslavou k babičce a nastoupí táta s dědou s vrtačkami. Přes dveře bude mašle a tak. Ale jinak dárky ještě nevím, možná nějaký ten traktor na motor nebo motorku. No mi máme ještě času dost, tak si budu dělat poznámky co budete kupovat vy :wink: .

Prochi: chalupa vypadá fakt suprově, taková ta pravá horská. Jaký tam byl záchod a koupelna? Očividně jste si to užili, což je super!!! Ta klouzačka a domeček vypadá taky úžasně, můžu se zeptat na kolik vás to vyšlo?

Dashak: no to je taky dost, že se ukážeš. Jak psala Zevi, hlášky malé Ivanky tu chybí :wink: .

Zevi: rozhodně se vyplatí na Sex ve městě zajed i dál do kina a kor když ho "žereš" jako já. Budeš se smát i brečet. Dokonce se to líbilo i manželovi. A koukat na pana Božského taky není špatný :wink: .
30. čer 2008 ve 20:56  • Odpověz
A ještě Dashak: jak, že byli jen tři děti v jejím věku? Jako, že neotvírají nový ročník?
30. čer 2008 ve 20:58  • Odpověz
Holky dík za pochvaly :slight_smile: :slight_smile: .Dneska odpol jsem ji dala spát už bez plíny, ale bála jsem se páč před spaním
hodně pila a celkově hodně pije.Za hodku a čtvrt se vzbudila, vyčůrala se a ještě na hodinu usla :dizzy_face: .
Tak jsme si řekli, že už ji z postýlky uděláme normální postel, aby chodila sama.I přes den si neříká, a
když jsme doma chodí sama automaticky.Venku se jí raději ptám.Zítra jedem na celý den ke kamarádce na
barák, mají bazén, a je mi jasné, že ji odtamtud nedostanu, tak snad neprochladne.

Ivetko,
moc držíme palečky a myslíme na vás!!!!!Drž se kočko a upni se na malýho, ten ti dodá tu pozitivní energii,
je to zlatíčko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ....
Vy už máte narozky za chviličku, co?A Maruška od Jiti taky.My už pomalu i nějaké věci kupujem, dostane asi tu dětskou kuchynku, pak dětský vysavač a určitě milion blbostí kolem:o).

zevi,
kuželky máme taky, ale už celkem dlouho, ze začátku to byl strašný hit a teď si toho ani nevšimne.Ostatně takhle je to jako se vším :grinning: :grinning: .Taky mám seznam, ale přesně hlavně na léky a krémy jak na opalování tak na klíštata.To vám u mooooře nehrozí :slight_smile: .
A stím papů je to hustý :grinning: :grinning: :grinning: , to bych se raději dělala s obědem než si pro něj takovou štreku dojet. :sunglasses: :sunglasses: To víš jsem rozmazlená městská holka :grinning: :grinning:
30. čer 2008 ve 21:12  • Odpověz
Ahojky díky za pozitivní energii, ještě nenapsali tak jsme napnutý a nevíme co si o tom myslet :frowning2:

isačku jsem pochopila že jste bez plínky, no to je mazec, malá je šikula veliká, moc gratulujeme :dizzy_face:
kam, fotky z dovolený jsou krásný a baráček máte nádhernej, to se s našima starejma ratejnama nedá srovnat :grinning: malej je kouzelnej a tata je taky fešák :slight_smile:
zevi, nemáš někde taky fotečky?
ještě mrknu na prochi

Co se týče dárků hračky mě neberou páč vidím, že jsou zbytečný, ale zase z hadrů, nebude moc radost.
30. čer 2008 ve 21:38  • Odpověz
ijet,
my máme narozeninky na krku a zatím máme jen takovou tabulku, myslím, že je nějak magnetická a taky je tam bílá plocha, že se tam dá psát tím fixem a nějaká čísilka atd...docela zajímavá a tvárná...
No jinak absolutně nevím, kolo dostane od babi, dětskou sekačku na trávu od kamarádky, od druhé babi asi peníze, no nijak mě nic nenapadá :wink:

isacek,
my máme dva ročky už ve čtvrtek. To je síla, jak to letí, nechápu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Budeme slavit v pátek odpoledne a pak ještě příští týden s kamarádkama.
30. čer 2008 ve 21:41  • Odpověz
http://www.cukrarstviduo.cz/dorty/predmety/7625_masinka+vagon.jpg

Tenhle dort objednali tchánovci malýmu, ale páč budu slavit i moje narozky tak ještě nechám udělat punčák

prochi no nádhera, fotky nemají chybu, moc vám to sluší, malej je taky kouzelnej :slight_smile: a ty kuželky mě zaujaly, mohly by klapnout, knížek máme taky dost :unamused: a kolo možná k vánocům, jak ho znám je na něj ještě brzo :pensive:
30. čer 2008 ve 21:46  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem vás dočetla,zas až tak moc jste netlachayi ten týden co jsem tady nebyla,ale rozjely jste se včera a dnes :sweat_smile: No mám to přečtený :wink:

Fotky jsem zkoukla zatím jen Kam,baráček moc pěknej,závidím moc a dovču jste si určo taky užili.
Naše dovča byla taky dobrá až na tu cestu tam,byla příšerně dlouhá a to díky tomu,že jsme prostáli asi pět hodin v kolonách,no děs.Jinak jsme taky celkem často stavili na benzínkách,aby se děti protáhly.Vyráželi jsme večer v devět a na místě jsme byli kolem třetí.Zpátky už to byla pohodička,jeli jsme taky přes noc,ale nazpět téměř žádný provoz takže jsme to zvládli za deset hodin.Musim pochválit přítele,páč to celé odřídil sám a nechtěl prostřídat,to já bych nezvládla ani náhodou,sice jsem téměř nespala,v autě je to nepohodlný,ale řídit bych tak dlouho nemohla.

Holky,vy co máte tu domácí pekárnu,jste s ní spokojené?Co všechno se v tom dá dělat?Já bych jí totiž taky chtěla.Nějakou střední cestu,né úplně obyč,ale ani né moc drahou.

iso

my prkénko na nočník taky už máme,ale zatím malej na záchod nechodí,jen na nočník.Máme ho i u našich ,ale tam taky chodí jen na nočník.Jinak Naty je fakt šikula,hlavně,že si říká v noci.Fík si občas v noci taky řekne,ale někdy má plínku načůranou,jak kdy.Jinak přes den si celkem řiká,ale když někam jdeme,tak mu plínu dám.Teď na té dovolené byl bez plínek přes den,ale asi třikrát v zápalu hry zapomněl,že plínu nemá a převlíkala jsem.
30. čer 2008 ve 23:06  • Odpověz
ijet

já nějak nejsem v obraze,žádný mailík mi nedorazil,ale asi vím čím to je.Mně totiž blbne mailová adresa,mám ještě jednu tak jí teď používám.Když se ti bude chtít,písni mi do IP :wink:

dashak

to je dost,že ses ukázala.Zase nakoukni :wink:

Co se týká dárků tak já už taky nějaké mám,ale zatím jen hračky.Kupuji je tak průběžně,když narazím na něco pěkného nebo za pěknou cenu.Nedávno jsem koupila vysavač pro malého,má oči a povídá,má asi 20 frází,byl ve slevě.Už jsem ho chtěla dřív,ale nechtělo se mi za něj dávat devětset a teď byl ve slevě za pětikolčo no tak to jsem ho tam nemohla nechat :sweat_smile: Pak jsem koupila mluvící hodiny a budík,co učí děti hodiny,ale to se mi zdá ještě brzo na malého,když ani pořádně nemluví tak je dostane nejdřív k vánocům.No a pak pro něj máme takového tygříka,taky dělá nějaké zvuky a dítě mu musí dát najíst....Jo a vyhlídnutý mám pastelky do vany,může se s nima kreslit ve vaně a na obklady a jdou smít vodou.Oblečení nakupuju taky průběžně a plánuji i nějaké na narozky,ale z toho mám radost spíš já než fík.No a mamka pořád mluví o mašince pro malého tak asi dostane mašinku s kolejema a ještě bych pro něj chtěla dětskýho doktora,ten doktorský kufřík,už ho mám taky vyhlídlej.

Zevi,Iso

já taky měla seznam co s sebou,jinak bych půl věcí zapomněla.Ani nejsem opálená,nějak mi poslední dobou nedělá sluníčko dobře a hlavně hned jdu do červena takže jsem se mazala vysokým faktorem páč než protrpět dovču se spáleninama tak se raději moc neopaluju.Fík i pár dětiček od kamarádů mělo reakci na sluníčkoa
a potničky,no bodejť by ne v tom vedru.Fíla ještě trošku má pupínky na rukou.
30. čer 2008 ve 23:18  • Odpověz
mapris

tak jsem mrkla i na odkaz od tebe,Céline musela být zážitek,ale tebe jsem bohužel neviděla ať jsem koukala jak jsem koukala :grinning: Já mám od Celin Dion strašně ráda písničku Pour que tu m´aime encore (nevimjestli jsem to napsala správně)

prochi

ryhle sestavi na hraní-hřišťátky jsou úplně super,úžasný.Přítel je taky docela kutil a také by chtěl pro malého něco podobného,ale jelikož nemáme baráček tak pouze na chatu.
30. čer 2008 ve 23:26  • Odpověz
Čauves kočenky, já jen na skok.

Ohledně školky.....nástupy jsou vždycky v září tak jak do školy, prostě ty pajtaše nezajímá kdy děcko dovrší tři roky jak to bylo kdysi a v té době nastoupilo do školky....no a malá bude mít v září teprve 2,5 roku, tzn. že nemůže chodit do školky celodenně, ale jen na 5 dní v měsíci (leda že bych přestala pobírat rodičák a nastoupila do práce, což nechci) no a protože na tyhle děti není dotace a taky musí mít ve školce k dispozici zdravotní sestru, tak nás nezvali a máme to zkusit za rok.....jenže to ji bude 3,5 roku, tudiž musím vymyslet jak to udělat, jestli nastoupit v březnu a bude hlídat mamka, nebo si to prodloužit.

Co se týče dovči.....cesta byla pohodička, páč jsme jeli v pátek večer a jezdíme do chorvatska zásadně přes maďarsko, takže jsme žádné kolony neměli. Celé to odřídil MM ostatně jako každý rok, tam i zpátky, i když ho teoreticky mohl vystřídat můj brácha (já ne, jsem začátečník a hlavně v autě usínám, takže mi pořád padala hlava :grinning: a malá to má nejspíš po mně, páč v autě taky vždycky vytuhne), ale MM by stejně nespal a jemu to řízení nevadí, akorát že teda moc nestavěl, to už se nám teda muselo chtít hodně čůrat, jinak jel furt jak pirát.
Počasí jsme prvních 5 dní měli kolem 20 stupňů, večer ve městě jsem se vždycky třásla ve fleecové mikině zimou :sweat_smile: , ale pak už nastoupily pořádné hice. Malou jsme mazali krémem z Avonu OF 40 a byla defakto furt na slunku, někdy měla tričko, ale většinou bez a naprosto bez problémů, je i pěkně opálená. Ale chodili jsme tak od 10-12,30 a pak jsme šli až kolem 16-17, páč malá tam hrozně dlouho chrápala, kolem tří hodin :sweat_smile: No a já nakonec měla sluneční kopřivku, mám ji vždycky kolem krku ve výstřihu, tak jsem si vzala zyrtec a stříkala pantenolem, ale přestalo to svědit snad včera :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak Ivanka a její hlášky, no to jdeme kolikrát do kolen, hlavně na té dovolené jsme se kolikrát kousali do rtů :sweat_smile: Třeba seděla na záchodě a zašklebila nosem a řekla....to je smad :grinning: nebo....taťka tu dycky prdí :sweat_smile: A jinak čím nás bavila, tak ....večer pudem na mrzinku, dam si mrzinku, jahodovovou :grinning: No a jak tu čtu o mašinkách k narozkách, tak její ranní zábava byla vždycky posbírat všechny boty v baráku a stavět za sebe a jako že vagonky :sweat_smile: a my jsme si museli na ně sednout a ona volala šup šup nastupovat.... eedemeee :grinning: Máme i fotku, ale jsem tam v pyžamu ještě pomačkaná jak papír od salámu :grinning:

A jinak nevím, zas vám písnu, ale já se tu dostanu vždycky až večer, bo přes den jsem na chatě a hlavně teď vůbec nemám přehled co je nového, páč to nemám šanci dočíst.

Ijetko, sice nevím co se stalo, páč mně emilek taky nedorazil, ale myslím na tebe taky :wink:

A ještě zkusím zkouknout nějaké fotky, doufám že nepůjdu spát ráno :sweat_smile:

Tak zatím páčko :slight_smile:
1. črc 2008 v 00:04  • Odpověz
dashak,
tak stejný problém řešíme i my.Ptala jsem se už a asi mi taky nevezmou malou od pr.roku do školky.
Při nástupu do školky musí mít dítě 3roky a to malá bude mít až skoro ke konci září.
Jsem pěkně naštvaná, oni zkrátí mateřskou, ale do školky dítě dostat je obrovský problém!! :angry: :angry:

jita,
už ve čt., já si říkala že to bude teď někdy.To je strašný jak to letí, co?
1. črc 2008 v 06:33  • Odpověz
Ještě jsem zapoměla,
Ijetko, krásné fotky z dovči.Také jste moc krásná rodina.!!!Ohromně ti to sluší, fakt!!!!!! :slight_smile: :slight_smile:

prochi,
i vy máte moc krásné fotečky, berou mě ty vaše krásné modré oči :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ....
Já jsem také vždyt chtěla modré oči, ale to je jediné co jsem po tátovi nezdědila :grinning: .
1. črc 2008 v 07:02  • Odpověz
Téda se to tu rozjelo :grinning:
Macejko pošli mi tvou funkční mailovou adresu a já ti přepošlu to co holkám :pensive:
Jsem ráda že se fotky líbily :slight_smile:
Taky jsem šmírovala kdy bude slavit Jita s Maruškou, no já mu budu musek koupit nový sandále, bo mu lezou prsty ven :angry:
Iso ta vaše malá princezna vypadá že jí je víc než je, taková jako rozumná :sunglasses:
1. črc 2008 v 09:03  • Odpověz
Ijet, já u těch vašich fotek úplně slintala :sweat_smile: no vážně, pomalu ani nevypadají jako momentky, ale jako od profika naaranžované do nějakého žurnálu, sluší vám to tam všem moc moc moc :wink:
1. črc 2008 v 09:32  • Odpověz
teda baby, vy jedete :sweat_smile:

Kam, mrkni na tyhle strábky: http://www.junglegym.cz/uvodni-stranka.aspx v sekci dětská hřiště je tam domečků habakuka a je tam ke stažení ceník (nic moc levnýho, ale je to bezva vychytaný jak z bezpečnostního hlediska, s estetickýho a je fajn, že to může růst s prckem) snad neva, že jsem se vnutila s odpovědí místo Prochi :sweat_smile:

Ijet, fotečky nikde na netu "zašitý" nemám, my fotíme spíše klasiku-na papír, ale asi bych měla udělat pořádek v našem počítači a taky někdy vzít flashku a přetáhnout fotky od šváry, který nás hodně dokumentuje, abych měla něco aktuálnějšího, jenže to jsem pak líná zase zmenšovat, aby to tu přežvejklo :grinning:
takže slibuju po dovči sem něco přidám, páč z mobilu to nemá takové rozlišení, takže s tím nebudu muset už nic dělat :sweat_smile: :sweat_smile:

Macejko, já mám vyhlídnutou tuhle pekárnu, i podle kámošky, která než si pekárnu pořídila, tak o tom přečetla všechno možný i nemožný a tahle měla docela solidní recenze :slight_smile: http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_historie_peceni.php?d=214 potom mi doporučovala ještě jednu, značku si samozřejmě nepamatuju... ale určitě jsou na trhu zase nějaké novější špeky, protože už je to delší dobu, co jsem se po tom dívala, zatím je odložená, asi jako vánoční tip na dárek-to už bude co by dup :grinning: :grinning:

Isacku, doufám že nebudu za tydýta :grinning: ale já si chtěla ohledně toho tvýho mailíku přečíst nějaké info, o co se vlastně jedná, jenže to na mě gagle anglicky, takže asi žádná velká vzájemná komunikace nebude :sweat_smile: nevím jestli to aktivovat, abych pak nedostala kartáč, páč manžovo kámoš, co nám počítač "ošetřuje" když vidí ty hromadné maily, tak reaguje jak krocan na rudý hadr, že je to plné spamů, že to ty antivirové programy nestačí čistit a jednoho krásného dne se může stát, že se dostanem na černou listinu a bloknou nám přístup k mailovce atd... chjo, nevím nakolik těm jeho bubáckým předpovědím věřit, páč tomu sama rozumím jako koza petrželi :unamused: :sweat_smile:
1. črc 2008 v 10:47  • Odpověz
autor
ty jo holky, jste se zas rozjeli .. Zkusim neco pisnout, nez mala vstane, spi pres obed jen hodinu :angry:

Vcera jsme byli cely den v kosicich, leteli jsme tam i zpatky - mala oba lety prospala, takze v pohode. Akorat ze svagrovo promoce jsem nic nemela, protoze mala tam nechtela byt - a pak jsme zjistila, ze je to reakci na ockovani spalnicek. Mela horecku, tak jeste ze jsem mela sebou cipky nurofenu, jinak bychom s ni nevydrzeli. A pak dostala v noci.

macej,
ja jsem tam jen na par vterin. Je to zrovna nekdy kolem 0:51 - je tam v pravo vodet moje hlava a ruce nahore, jak tleskam :o))) Jo, tu francouzskou tam spivala taky, a mela uspech. Jinak kdyby sis na tom youtube dala do vyhledavace celine dion in prague, tak ti tam vyjedou vsechny videa z tohodle koncertu - ale jsou to dost neostry zabery a navic nazivo je nazivo :o)))

prkynko na zachod mame, ale mala ho nechce. Dneska jsem se vrhla na odnaucovani plen. Tak rano se pocurala zatim jednou na podlahu. Vykakala se nastesti do nocniku, tak doufam, ze i po spani. No a na ven ji davam tu pull up - ale rve u toho, asi ji to vadi .. tak nevim ...

dashak,
ty na nas pekne prdis ... ale mit taky moznost vypadnout, tak na tom budu asi stejne :wink: Ivanky hlasky jsou super, hlavne s Jirinou :o)) Nase taky zacina kecat, tak jsme zvedavi, kdy to zacne. Protoze vcera babi s dedou v kosicich z ucuravali smichy - a to hlavne u pizzy :o))) Furt rikala ham a hazela strasny ksichty, kdyz nedostala :o))

Se skolkama je to des. Ja jsem zrovna minuly tyden mluvila tady s par maminama na hristi, a jedna rikala, ze ji taky od zari nevzali kluka - kteremu byly v dubnu 3 roky -a to proto, ze ma jeste mladsiho a je s nim doma ...
Stejnak je to svinstvo. Jak mas dat dite od 3 let do skolky (podle nove materske), kdyz ti ho stejne nevezmou ..

ijet,
ja taky nevim vo co gou, lebo mailika som nedostala :unamused: , ale kazdopadne at je to co to je, tak vsechny problemy se podari vyresit diky detskemu usmevu nasich malejch ... vim o cem mluvim ...

holky, kdo byl v chorvatsku, tak mi pisnete meilika kde, kdy, jak, jak jste varili, v cem jste bydleli a tak :o)) Chystame se v srpnu a sbiram informace. diiiky.

My se na podzim chystame na druhy - teda jestli bude dobra moje fajfka, snad to nezakriknu, ale zatim je to na dobre ceste .. Akorat mne zere, ze musim v tehle hycech BOHUZEL nosit ty hrozny ortopedicky boty .. Ake kdyz mi to pomuuuzeee ..
1. črc 2008 ve 12:29  • Odpověz
autor
ajaj, zase jsem zplodila roman ...

macej,
tusim ze ty ses ptala na pekarnu. My ji mame a jsme s ni spokojeny. Obcas se chleba nepovedl, ale vim, cim to bylo ... Delame v tom hlavne chleby, testo na pizzu a to je tak vse. Jinak my mame taky moulinex, ale tusim tak kolem 2-3 tisic.
1. črc 2008 ve 12:31  • Odpověz
Teda tady je živo.

Ijet: moc krásné fotečky, moc ti to na nich sluší, jsi krásně štíhlá.

S tou školkou mě neděste, Ondrovi budou 3 roky v říjnu a to jako půjde do školky až následující září?? V tom případě bych měla mít mateřskou do toho září né? Tak doufám, že najdu školku kde mi ho vezmou, tady u nás na vesnici by snad mohli. Jinak budu dělat bububu a půjdu stávkovat před parlament.

Prkýnko na záchod nemáme, Ondra zatím ani pořádně nepochopil na co je nočník, hlavně že kdejakou blbost pochytí hned a všechno opakuje a zkouší taky. Se ho ptám, chceš čůrat, kývý hlavou jako že jo a pak na nočníku jen sedí a kouká. My se to snad nikdy nenaučíme. :frowning2:

Holky Pražandy, neznáte nebo neslyšeli jste o nějakém dobrém(pokud možno nejlepším) doktorovi Hematologovi?

Macej ty pastelky do vany znějí dobře, nemáš nějaký odkaz?
1. črc 2008 ve 13:54  • Odpověz
kam

odkaz na pastelky :wink: http://www.popron.info/index_popron.html

školky-já teda nevim přesně jak to chodí,ale myslim,že někde lze,aby děti nastoupily ještě v lednu.Nejsem si jistá jestli to jde všude nebo to záleží na dohodě s vedením.

kam

nevím jestli je přímo doktor Hematolog nebo jestli se to neřadí pod Internisty,ale je možné je hematolog je.Bohužel ti neporadím,znala jsem doktorku,která nás vyučovala na zdrávce,dělala na Hematologii ve vinohradské nemocnici ,ale byla to právě internistka.Ale to už je dávno a žádný kontakt nemám,je mi líto :unamused:

zavi,mapris

děkuji za typy na pekárny,já mrknu na net a pak taky někam do elektra,raději to zkouknu i "naživo" a snad nějakou vyberu.Taky bych to viděla jako dárek buď k narozkám nebo pak k vánocům,ještě uvidim.

prochi

já mám na tvoje fotky děsnou smůlu,zase mi to hlásí,že stránka nebyla nalezena ať jdu na hlavní rajce.net
Zkusim to znova zase večer a když to nepůjde tak tě budu zase otravovat o mejlíka s odkazem :sweat_smile:

dnes dopoledne jsme byli krmit labutě tak vám sem hodím pár fotek a také s té dovči.Vrátili jsme se ve dvě odpol a pak malej blbnul a né a né spát takže teď chrní a půjde spát o půlnoci :sweat_smile: Raději ho půjdu za chvíli vzbudit,abychom mohli ještě ven.
1. črc 2008 v 16:21  • Odpověz
kam

koukám,že se mi odkaz povedl na hlavní stránku,ale bohužel to nemůžu jinak najít tak kdyžtak listuj,je to osmá stránka a myslim vlevo nahoře(levá starna pravo nahoře) :sweat_smile:
1. črc 2008 v 16:29  • Odpověz
Kam, stávkovat před parlament :grinning: Ondru v jedný ruce, transparent v druhý :grinning: :grinning: :grinning:

a nad nočníkem nesmutni, co mám říkat já, když už jsme to uměli a najednou ho totálně ignoruje? a to je starší než Ondra... nohu za krk si nedám, nutit ho taky nebudu, pořád má ještě na plínku věk a nárok... a navíc je malý průtokáč, dnes na dvorku čural snad 50x :stuck_out_tongue_closed_eyes: no to přeháním, ale bylo to co chvíla, pak jsem to přestala sledovat, páč tam měl 2 kámošky (školačky, asi je na starší baby :sweat_smile: ) tak ho máma absolutně nezajímala :sweat_smile:

Macejko, buď v klidu, náš mladý pán taky neměl dneska na odpolední spánek čas, tak řádili s holkama v pískovišti, že si na spaní vzpomněl asi až před hodinou :unamused: tož budeme uvidět, do kolika bude ponocovat, vidím to bledě...

pastelky do vody vypadají suprovně, vůbec jsem netušila, že něco takového existuje :wink:
1. črc 2008 v 17:27  • Odpověz
autor
kam,
hematologa bohuzel neznam, ale zkusim se ti popsat.

macejka,
jestli chces, tak si prijd nekdy pekarnu vyzkouset ke mne a nebo ti dobrovolne udelam vzorek :o)))

jinak nocnikovani,
zkousime dneska ... Poprvy ... Vycurala se dopo na plovacku, po obede spala 3,5 hodiny (!!!!!), dopo i odpo na ven mela ty plenky pull up - akorat je nechce a rve ... No a kdyz jsme prisli z venku, tak si jednou ucurla na koberec a doucurla na nocnicek a pak jsem v loznici ukazovala neco kamosce a slyseli jsme z obyvaku ee, ale uz jsme pribehli pozde a byla louzicka na koberci a plovacce, ale uz pochopila, co se po ni chce, nocnik ma u kuchyne a snad brzo pochopi, co ma delat. Je docela sikulka, tak snad ji to pujde brzo :o)) Jenom si rikam - mela tady doma saticky a holou prdku - ze asi koupim uz ted nejake bavlnene kalhotky ...
1. črc 2008 v 19:18  • Odpověz
Mapris: a v těch plenkách je v mokru?
1. črc 2008 ve 21:08  • Odpověz
autor
kam,
podle nich se v nich deti maji citit jako v obyc kalhotkach. Podle mne tomu tak neni. A v tom nejsem sama. Jeste jedna mamina tady z konika - dava to klukovi, a pry v tom taky nevidi zadny vyznam ... Teda Terka je nechce, tak ji vzdycky ukecavam a davam ji je na ven. Doma ma nahou prdku :o)) ale premyslim, ze koupim hned nejake bavlnene ... at si ji neodre o koberec nebo o sedacku...
1. črc 2008 ve 21:41  • Odpověz
Holky, vy prdlouškové moji, nestíííííháááámmm!!!!!!! Takle to tady nejelo ani nepamatuju!!! člověk se sem den nedostane a tady totální zával :sweat_smile:

Tak jsem to vzala letem světem:

Začnu u Zevi: Zevi, dneska jsem mluvila s kamarádkou, co byla teď taky v Tunisu. Měli to na deset dní, přiletěli v pátek. Byli hrozně hrozně hrozně moc spokojení! Všechno úžasný, bez problémů. Jen poslední den začala malá (21 měsíců) trochu průjmovat, ale né jako klasiko velký průjem, spíš tekutější kakání a ještě se jí to drží. Ale nic zásadního. Tak určo to bude u vás taky v pohodě :wink:

Isáček: já jsem pořád paf, jak je Naty totálně bez plínky! Že se prostě na to čůrání i budí, to je fakt megašikulka!!! Jinak to redukční prkénko máme a u nás v poho. Střídáme to s nočníkem. Nočník spíš berem na zahradu a doma spíš chodí na záchod.

Tak na nás zase po stopadesáti letech koukla Daschak :sunglasses:. Paráda, že jste si užili dovču, už se těším na fotky, průběžně "tam" nakukuju a furt kde nic tu nic :sweat_smile:.

Zevi, Kam: domeček stavíme sami, teda taťka staví..., inspiraci berem přesně podle toho odkazu, jak už posílala Zevi. Ty sestavy jsou sice krásný, ale nehorázně drahý! Manža sehnal někde za hubičku trámy a dřevo, tak až bude domeček hotový, pošlu fotky. Zatím máme skluzavku opřenou kde se dá a je to teda absolutní HIT, mladej by jezdil celý den.

2. narozky: to je fakt neskutečný, jak to letí... My plánujeme koupit malýmu postel a zrušit postýlku.

Kam: si mě pobavila s dotazem, jak to bylo na chalupě se záchodem a koupelnou :grinning:. Ale chápu to, vypadá fakt stylově, viď? Je to tam komplet zrekonstruovaný, takže dva záchody, dvě koupelny, úplně normoš moderní, ale jinak je zachován takovej ten starý nebo dobový styl, starý dveře, kliky, kachlový kamna... fakt nádhera.

Kam: prosím tě, nenervuj se s Ondrou a nočníkem. Jak už psala Zevi, podle mě má Ondra ještě na plínku stoprocentní nárok, navíc dva mu budou až někdy koncem října, ne? Má prostě času dost, aby to pochopil. A třeba překvapí a pak to bude ze dne na den! A určo je zas šikovný na něco jinýho, co by ostatní koukali!

Mapris: vás teda zase za nočník chválim, uvidíš, jak to půjde dál.

Školky: u nás se může nastoupit v průběhu roku, pokud je ale místo. Takže ve finále je to tak, že když je někdo v říjnu, listopadu, lednu... tak jim přijde ze zápisu vyrozumění, že je nepřijali kvůli nízkému věku a pokud se náhodou uvolní v průběhu roku místo, mohou si zažádat znovu. Fakt sviňárna!!

Macej, pro jistotu ti pošlu odkaz na fotky v mailiku. Super, že se dovča vydařila, fotky máte nádherný, malej je krásnej broučínek a tobě to taky moc sluší. Holky, z vás mám mindráky, jak jste tady všechny hubenky. Vám to tady s tou svoji prostorově výraznější postavou kazim...:frowning2:
Ale mě to neséééreee :grinning:, páč každej jsme ňákej, že jo? :grinning:

Tak už nevim, co jsem ještě chtěla, na koho jsem zapomněla se omlouvám...

Jdeme pomalu spinkat, protože taťka nám jde zítra poprvé do nové práce (po deseti letech měnil zaměstnání), bude zítra vstávat ve čtvrt na pět a já už jsem za něj celá nervozni.

Tak pááá a brou
1. črc 2008 ve 21:45  • Odpověz
mapris,
tak to dnes večer bude Terka budat, ne? Když spala tak parádně dlouho :slight_smile:
Určitě to nočníkování půjde, když to bude dělat pravidelně, tak to bude brzy.

Já jsem před chívlí malou uspala, kde jsou ty časy, kdy jsem ji dala večer do postýlky a ona si sama usnula, teď pro změnu nechce usínat beze mě a ještě v noci mrčí....

Prkýnko na záchod máme, ale chodila tam jen ze začátku, pak se jí to znelíbilo, tak chodíme na nočník vevnitř :wink:

U nás si Maru o čůrání stejně pořád neřekne sama, ale pěkně to drží a počká, až ji dám čůrat, a pak je skoro půl hrnce :grinning: Ale taky normálně pročůráváme prádlo, tak snad to i u nás půjde lépe dál :wink:
1. črc 2008 ve 21:45  • Odpověz
Ještě koukám, že řešíte ty navlíkací plínky. Mapris, já si taky nemyslím, že jsou na jedno dvě čůrání. My je používali na dovče, když jsme jeli autem delší trasy, nebo třeba když jsme byli na celodenních výletech, abysme nemuseli pořád myslet na čůrání. Malý to bere jako když má normální plínku, prostě čůrá bez omezení. A nezdá se mi, že by byl nějak v mokru... Ale spíš jde o to, aspoň u nás, že se to dá jednoduše stáhnout, dá se vyčůrat a zase se to jednoduše natáhne.

Jinak já radím, když se rozhodnete pro trénování, tak fakt plínku sebrat a nedat. Aspoň u nás, když ji měl, tak mu to bylo šumák a prostě si neříkal, nebo hlásil, ale už bylo pozdě na svlékání. Mapris, taky jsem nakoupila zásobu slipečků :wink:
1. črc 2008 ve 21:51  • Odpověz
prochi,
je to fakt dobrý, tu plínku vysadit úplně (krom spaní samozřejmě), fakt je to supr, i když si neříká, asi je natvrdlá :grinning: , ale krásně to drží, jak jsem už psala, sice ne pokaždé, počůráváme se pořád občas, když to nestihnu ji dát, ale je to obrovský rozdíl, už to není prostě jen tak ledabile bez rozmyslu, i když jsme byli v neděli na akci, celou dobru se nepočůrala, dala jsem ji tak jednou za hoďku vyčůrat a nebyl problém :wink:
1. črc 2008 ve 22:20  • Odpověz
mapris prochi

já se teda také přidávám k názoru,že ty trénovací kalhotky Pull up jsou normálně sací jako plíny,rozdíl je jen v tom,že jsou navlíkací a né zalepovací.my máme doma taky jeden balík a dávám je malýmu na ven,ale prostě normal sajou,aspoň co jsem vypozorovala.Jinak mám nakoupené bavlněné slípky a doma v nich Fík chodí.Ale dnes večer jsme měli nehodu,asi stokrát jsem se Fíka ptala jestli nechce dělat "čí" a on že ne ne no a za chvíli slyšim "bobačí"(to je teď univerzální slovo pro obojí i když je jen čí nebo jen bobek :sweat_smile: )no a tak říkám rychle na nočník a mladej pán si načůral do kalhot a co víc,počůral nám i postel :angry: :sweat_smile:

prochi

úplně se červenám z té chvály na fotky,já ale taky nejsem zrovna hubeňour,ale jak píšeš,každej je nějakej a taky už to neřešim :wink:

zevi

ještě ke knedlíkům,já nemám ráda dělat cokoliv z kynutého těsta takže knedle nee :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky buď kupuju nebo pytlík a nebo mám recept na nekynutý,rychlý.Já nejraději tzv.hrnečkovou kuchařku,kde se všechno odměří na hrnečky nebo lžíce,smíchá se a peče se :sweat_smile: :wink:
1. črc 2008 ve 23:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.