• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
macejka,
super fotky, sluší vám to:o)!!!!

Holky s těma kalhotkama teď nemůžu vůbec soudit, protože malá se do nich nevyčurala.
Tak nevím kolik dostatečně nasajou, ale kamarádka říkala, že nejsou až v takovém suchu, tak nevím.

My byly včera u kamarádky v Janovicích a bylo to supéééér.Malou jsem nemohla dostat z bazénu.
Jejich malej má strašně moc hraček, tak neveděli co dřív:o).
Ze čtyř dětí malá jediná chodila poctivě na nočník a ani do bazénu nečůrala jako zbytek.
Tak sklidila veliké pochvaly a holky fakt žasly, když viděly jak je poctivá a stále chodí.
Byli tam tři kluci a jediná holčička, nejstarší kluk(2,5roku) stále má plíny a nechodí na nočník.

Dneska v noci se zas jednou vzbudila na čůrání pak vydržela až do půl desátý spát a pak načůrala půlku nočníku :grinning: :grinning:
2. črc 2008 v 10:31  • Odpověz
oo ještě jsem taky hodila pár fotek.

A Prochi nezoufej, já jsem taky prostorově výraznější :grinning: :grinning: :grinning: .Proč myslíš, že nedávám fotky kde jsem já? :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Uplně se stydím, když tady vidím pak ty vaše krásné fotky.
2. črc 2008 v 10:34  • Odpověz
isacek,
ta modelka na té fotce tenkrát že by byla prostorově výraznější? :sweat_smile: :sweat_smile:
To jsi neviděla mou postavičku, jako ze žurnálu :grinning: :grinning:
2. črc 2008 v 11:04  • Odpověz
autor
prochi,
simte, to si jeste nevidela tu moji pneumatiku. Na vsech fotkach se snazim zatahovat bricho, aby to nebylo videt :o)))

jita2,
no, budala tak do deviti, nechtela usnout, ale pak vytuhla. Ale v noci jsem musela k ni.

bavlnene kalhotky - nemuzu zatim sehnat, ale rada bych .. Uvidime ... Dneska se zase vycurala na koberec ... Pockam do konce tydne ... Mozna je jeste brzo ... Jak vidi nocnik, tak ne ne ne, ale kdyz ho uklidim, tak kdyz ho bude chtit, tak se bojim, ze ji nestihnu dat ... Uvidim ...

isacku,
vidis jaka je Naty sikulka, aspon si tim vykompenzuje tu nespavost :wink: :grinning: . Terka kdyz se ji neco povede a ja ji pochvalim, tak se snazi byt sikovnejsi casteji, abych ji chvalila - spis ja mam radost, ze ona ma radost a opacne :o))

Pristi tyden asi vypadnem na tyden k nasim. V nedeli je tam pout a mozna tam zustanem, akorat tam u mamky budou dalsi 3 deti, takze se mam na co tesit :o))) Navic nam tady nepotece tepla voda, tak toho vyuzijem a v patek pojedem na tyden k dedovi a babi - ale tam bude net.

Jsem vcera byla na hristi a normalne jsem se tam malem pohadala s jednou maminou. Nejak jsme se zacali bavit o jidle. A pustila se tam do mne, ze ona se svoji dcerkou byla v nemocnici - jeji mala ma problemy s astma a tak ... a pry tam na ni vlitla dietni sestra, ze prekrmuje dite a tak - no a pak se pustila do mne, ze Terka taky vypada prekrmene, ze ona svoji dceri urcite nedava lipanky, bobiky, tvarohy - pry se po nich moc pribira .. Chvilema se mi chtelo brecet, jak mi to bylo lito .. No a pak doslo i na to, ze jsme obe koukali do ockovacich knizek nasich holek - a kdyz jsem rekla, kolik mela terka v roce a pul, tak dala pokoj ... Holky, takovou sprsku jsem dlouho nedostala .. Pak tam na nas chvilema koukali i ostatni maiminy ... Zachranila mne az kamaradka, ktera zrovna prisla na kafe a vysvobodila mne. S touhle maminou jsem mela uz mensi slovni ministret asi pred pul rokem ... Je mi nesympaticka a myslim, ze jsem s ni domluvila ... Myslim, ze Terku necpu nejak nehorazne a snazim se to krotit, ale taky mi nebude jist furt jen jogurty a ovoce nechce ... Tak nevim, kde delam chybu ...
Pak jsem mela chut ji poslat do pr... ale ovladla jsem se .... Ale bylo mi trapne pred ostatnima maminama ...
2. črc 2008 ve 12:57  • Odpověz
zevi,
ještě jsem zapoměla na ten Tvůj dotaz.Prosím tě já vůbec nevím co to je, poslala mi to kamarádka já se tam velkou náhodou zaregistrovala a pak nevědomky poslala naprosto každému v adresáři :angry: :angry: .A dokonce asi dvakrát, je to naprostá debila(pardon)!!!!!!Měla jsem v adresáři spoustu firem a těm se to odeslalo také.
Takže to prosím tě ani neotvírej a vymaž to!!!!!!!!!!!!!!Fakt nesnáším e-maily tohodle tipu a nebo když mě pořád někdo přihlašuje do nějakých soutěží :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: !!!
Tak se všem moc omlouvám, ale tohle jsem poslala opravdu omylem :pensive: :pensive:

A ještě k té pekárně, já mám Etu Harmony jsem naprosto spokojená.Dělám v tom spoustu věcí, sekanou, i šunkofleky, chleba, mazanec, bábovku, makovec atd.Sice je to jeden a ten stejný tvar, ale nám to vůbec nevadí hlavně, že to výborně chutná.Ale určitě bych volila dva ty hnětací háky, což tahle co chceš má taky.A nebo časový spínač, nastavím si večer kdy se má zapnout a ráno máme upečený čerstvý chléb.Peče to totiž celkem dlouho, normální program i přes tři hodiny.
2. črc 2008 ve 13:01  • Odpověz
Čauvesky ve spolek :sunglasses:

Jíťo, Maruška je náhodou moc šikovná, tak si neříká, no a co!? Hlavně že to hezky vydrží a jste přes den bez plínky! Nemysli si, já taky musím pořád na toho našeho dávat pozor. Včera mě teda vyloženě naštval, byli jsme na procházce s kamarádkou a její malou (21 měsíců) a ta ho chválila, že už je bez plínky. Ptala jsem se ho, jestli nechce čůrat, že už dlouho nebyl, mohl si hlavu ukroutit a řval nééé nééé. A asi za pět vteřin se zastavil, koukal mezi nohy a už jel čůrek! A kdybych na něj nehoukla "trenky dolů", tak je snad prodojil totál. Ale zadržel to, počkal, až dojdu, svléknu ho a pak to teprv pustil. A dneska je to zas můj šikulka. Od rána se mnou jezdil po doktorech, čůrání jsme krásně zvládali a u druhýho doktora v čekárně si řekl i o kakání. Už to máme v terénu natrénováno, svléknu ho, opře se o mě, vystrčí prdelku a já chytám do vlhčených ubrousků ... :grinning:.

Isáčku, koukala jsem na fotky, Naty je fakt kóča! A těch "krámů" - pardon hraček :grinning: , co měla včera k dispozici! Musely jste si to určitě užít.

Holky, jste mě trochu uklidnili, já jako tu svoji "postavičku" zas tak moc neřeším, vždycky mě byl kousek... Ale když pak vidím ty vaše fotky, jaký jste modelky, kočky mamky, tak mě to někdy trochu přepadne...

Mapris, hele a co zkusit u vás to prkénko na záchod? Náš malej totiž na nočník ze začátku vůbec nechtěl! Teda nepočítám, když jsem ho tam "vysazovala" okolo roku a byl celkem úspěšnej... Ale myslím teď před měsícem, když jsem sebrala plínku. Na nočníku nechtěl být ani za boha, říkal, že čůrat nechce a za pět vteřin byla louže na linu. Tak jsem koupila prkénko a dělala to prvních pár dní tak, že když jsem šla na záchod - téměř vždy mi jde asistovat, tak jsem tam po sobě posadila jeho, pak jsme spolu spláchli... a to na rozdíl od nočníku neprotestoval. Na ten se naučil, až když si naučil jakžtakž říkat, když jsem ho tam posadila sama proto, že jsem si JÁ myslela, že by mohl čůrat, tak řval a vystřelil jak namydlenej blesk.

K té pekárně: já po ní taky děsně toužím. Asi si napíšu Ježískovi a nebo v říjnu k narozeninám. Zatím jsem to moc neštudovala, tak pak přijdu taky pro radu :slight_smile:
2. črc 2008 ve 13:29  • Odpověz
Jita,
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to jsi mě ještě neviděla na živo :sunglasses: :sunglasses: .Fotka zkresluje :dizzy_face: :dizzy_face:

mapris,

tak já musím teda souhlasit s tou maminkou, že opravdu bobíky, pribináky a podobný je fakt to nejhorší a děti po tom moc přibírají, když to jedí stále.Já tohle malý vůbec nedávám, bobíka bych ji nedala, ale jediné co občas koupím je lipánek, ten je nejlepší.Ale má ho max.tak dvakrát do měsíce.
Ale je každé maminky věc co dítěti dáva a ty sama musíš vedět nejlépe co je pro Terku nejlepší.
Je to určitě i v genech, malá nám jí málo a hubená není, bude k tomu mít indispozice po nás tak ji taky musím držet zkrátka.Snad se nebudeš na mě zlobit, ale to je můj názor :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
Ale to nemění fakt na tom, že Terezka i tak je moc roztomilá a znám spoustu mnohem horších dětí, a to už pak není dobré ani pro jejich zdraví.Terezka to ve školce určitě vyběhá!!!!
2. črc 2008 ve 13:29  • Odpověz
Mapris, prosím tě, prdni na nějakou kravku z hřiště, co vypadá, že všude byla, všechno zná a všechno ví nejlíp! Taková baba tě nemůže přeci vytočit! No tak je Terezka kulatější, no a co?!?!?!? každý dítko je jiný! Náš malej taky není zrovna žádná žoužlivka a mohl by tak někdo něco říct!!!
Ale já tě chápu, protože náš malej hodně přibíral jako mimčo a to bylo řečí, když někdo kouknul do kočárku, že je ho kus, že už se tam za chvíli nevejde... Pak se přibírání zpomalilo, teď se hrozně vytahuje do výšky, nejhubenější zrovna sice není, ale co! Lipánky dáváme, protože je má rád, ale jí hodně i zeleniny, bílý jogurty, sladký sem tam... Když někdo má nějakou poznámku, tak říkám, že je to normální zdravý dítě :grinning:
2. črc 2008 ve 13:38  • Odpověz
Isáček, s těma bobíkama a pribiňákama souhlasím. Hodně jsem o tom přečetla a jediný co dáváme je taky Lipan. Teda né každý den, ale sem tam. Já si jenom myslím, že Terezka byla kulatá už od malinka, jako ten náš, já když někde řeknu, že má ca. 14 kilo, tak všichni valí oči. Ale on měl v půl roce jako plně kojený devět kilo, tak vlastně od toho půl roka do teď už toho moc nepřibral. Taky si myslím, že je to v genech, my s manžou nejsme žádný vychrtliny, tak těžko bude i malej.
2. črc 2008 ve 13:42  • Odpověz
Mapris: kašli na ní, na spostu věcí mám jiný názor než lidi co potkávám, ale to neznamená, že své názory budu někomu vnucovat na hřišti a kor když tě vůbec nezná a neví co Terezce dáváš k jídlu. Každé dítě je jiné, Ondra není taky žádný drobeček, přesně jak píše Prochi, byl plně kojený a přibýval jak po smetaně. A taky dávám Lipánky, jó kde jsou doby, kdy Ondra jedl jen bílý jogurt. Teď už mu to musím střídat.

Prochi: tak nějak si neumím představit, jak chytáš ho....nko do vlhčených ubrousků. To musí být zajímavý pohled :grinning: .

Slipy jsem už taky pořídila. Snad nebudeme v plenách do 2,5 roku.

Musím se Vám pochlubit, nedávno jsem psala, že budu opravdová teta a teď už na 100% vím, že v říjnu se mi narodí synovec. Hurá!!!

Isacek: a já pořád měla pocit, že má Ondra spousty hraček, tak teď už můžu být klidná. Tvoje kmarádka jich má o móóóc více :wink: .

Prochi: tak to před manželem smekám, že domeček vyrobí sám, je fakt šikovný!!!
2. črc 2008 ve 14:08  • Odpověz
mapris,
s tou hloupou maminkou si nedělej starosti. Co se týče pevně stavěných dětí, to neřeším, ono je to v jejich věku ještě hezké a mají na to nárok, být oplácané. Podle čeho myslíš, že se dělali ti krásní baculatí andělíčci ( to mi říkal obézní známý :grinning: :grinning: ), ony z toho vyrostou, takže nějaké tukové polštářky netřeba řešit, pokud je nestravujeme čokoládou, hamburgry a kolou :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jak píšou holky, geny jsou geny, ale hooodně taky stravovací a hejbací návyky, prostě jakým způsobem života budeme žít...
My jsme celkem plnoštíhlí a musíme si dávat pozor, co jíme, neustále. Stejné to bude i u Maruš, ale pokud se budeme snažit jíst trošku zdravě a učit ji všelijakému sportu, prostě nemůže být tlustá :dizzy_face:

prochi,
ony prostě někdy šílí, že nepůjdou čůrat, že nepotřebují, ale vzápětí se stejně počůrají, ale to doladíme, jasně :slight_smile: Já dnes pro změnu vytahovala z kalhotek zas tvrdé hovínko, byla jsme v kuchyni a pak si říkám, že je tam jaksi potichu, no jo, kadila, ale měla ho pěkně tuhé, tak jsem ho jen vytáhla z kalhotek a vyprala je :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Co se týče krémáků, taky vím, že jediný Lipánek je zdravý, ale neřeším, když ségra fakt jednou za čas koupí ostraváčka. Já nejraději dělám z čerstvého tvarohu s cukýrkem a kakavíčkem, to je fakt lahoda a bez éček :sweat_smile:
2. črc 2008 ve 14:10  • Odpověz
Kam, už byli na tom 3D?!??!?!? Už to teda ví stopro?????????????????????????????? Tý jo já jí taky musim napsat.... A to jsme tak doufaly v holku, viď? :grinning: Ale co, hlavně aby bylo všechno v pořádku!

No jo Kam, není to bezplenkování vůbec jednoduchý :grinning: Když jsme doma nebo někde na návštěvě, tak je to v poho, to sebou taháme prkýnko na záchod. Ale takhle v terénu jsme to museli nějak vyřešit. Navíc kakání nám téměř 100% jde - sám si hlásí. Takže se vždycky někam zašijem (dneska u doktora normálně na záchod) a tam to nějak spácháme :sweat_smile:
2. črc 2008 ve 14:13  • Odpověz
Prochi: jo,jo byli včera na 3D, brácha se dmul pýchou, už se těší na malého Toníka :wink: .
2. črc 2008 ve 14:16  • Odpověz
Ahoj holky. Tak jsem si konečně zase udělala čas a aspoň vás jdu pozdravit, abyste věděly, že jsem na vás nezapomněla a že jsme v pořádku :slight_smile: Jsme hodně pryč a taky chodí K později spát, takže než to doma spohlavkuju, nemám už moc času ani na PC :confounded:

Není možné pročíst všechny vaše příspěvky, ale tak aspoň k tomu hlavnímu.
Nočník- překvapivě asi před 14 dny se K přestal vztekat a sedá si sám od sebe na nočník, takže zatím až na pár občasných nehod ( a to jsou většinou bobky :angry: ), jsme už bez plenky. Jen na noc nebo když někam jedeme, tak pro jistotu ji dávám, ale většinou ji přes den nepočůrá, jen v noci tam občas má načůráno. Mám z toho děsnou radost, tak jen doufám, že to třeba nezačně časem bojkotovat ( jak psala myslím zevi nebo některá z vás...). :wink:
Prkýnko máme, docela sám si říká, že chce jít na wc, ale já preferuju ten nočník, protože na záchod někdy lítáme snad každých 5 min a už mě to neba:grinning:
Takže vlastně jsem opravdu zjistila, že nemá cenu dítko nutit, protože se prostě zašprajcoval a nechtěl si na nočník jednu dobu vůbec sednout, takže nebylo možné ho ani po dobrém ani po zlém donutit. Asi to potřebuje čas. Takže ty chytré řečičky od tchýní atd. radím neposlouchat ( já si toho užila dost :angry: ). Až to přijde tak to přijde a hotovo :wink:

Hodně tu řešíte dovolenky. Vím, že se to tu několikrát probíralo, ale nemůžu to najít. Která z vás byla v Chorvatsku , nemáte nějaké fajn tipy hlavně někde hodně nahoře(Istrie,Kvarner) a kde by byla dobrá pláž pro děti- oblázky nebo písek ( těch je tam opravdu jen málo, ale jsou). ??
Taky by mě zajímalo, jestli když jste byly někde v zahraničí, jak to řešíte s jídlem ? Když máte polopenzi, jedlo dítko s vámi ? Trošku mám strach z té stravy, aby třeba nebyly nějaké zažívací problémy atd.
My to zatím jen zvažujeme, jestli někam pojedeme nebo ne. Ale já bych ráda. :sunglasses:

Mapris- některé maminky jsou opravdu pipipi...to člověk na hřišti občas kouká, co se tam vyloupne :grinning:
NEchápu, proč se ostatní starají a pletou do ostatních. Ať si každý dává svému dítko co chce. Samozřejmě když se s někým bavím, klidně mu svůj názor řeknu, ale tak nějak rozumně. Ale aby se do tebe někdo pouštěl, to opravdu nechápu. VYkašli se na nějakou protivnou maminu a příště se jí radši vyhni :zipper_mouth:

Narozky- nám se to taky blíží a zatím máme jen malé duplo zoo, jinak taky nevím. Nechci kupovat moc hraček, stejně je to na chvilku. Nejvíc ho teď baví autíčka, jakékoliv které dostane. :wink:

TAk nějak už mě toho moc nenapadá. TAk se mějte famfárově a někdy zase ahoj, račul a Kubík :dizzy_face:
2. črc 2008 ve 20:51  • Odpověz
autor
isacek,
ja to vim, jenze ona ma lipanka mozna tak 3x do tydne a bobika kupuju toho mini a toho ma taky obcas, stridam to s ovocnejma presnidavkama, protoze ovoce nechce - dneska jsem to zkousela, a k snidani ji obcas davam ty tvarohovy activie. Ja beru, ze je to tvuj nazor, ale kdyz mam dite mlicnaka, tak co mam delat? :wink: Ona proste vsechno mlecny miluje ... Kase nemuze - dle dr je nepotrebuje, zacala jsem teda delat pudingy, aby nemela furt jogruty. Bily uz mi neji tak mesic - a to mi hoodne bastila bilou holandii, tak jsem ji dneska koupila hollandii ovocnou ... Taky furt premyslim, co ji davat ... Jenze kdyz vsude jsou ecka ... A pribinaka jsem kupovala taky toho mini a taky ho dostala parkrat za tyden ...

prkenko na zachod - dneska jsem to zkousela a nechce.
Kdyz jsme dorazili z venku, tak furt trenovala sedani na nocnik - a pak se v kuchyni vykakala .. byly to napred 3 bobky - tak rikam: Teri, co to je??? :wink: A ona na to: ee. Tak ji rikam: No a kam se chodi s ee? Tak letela na nocnik. Sedela pet minut, rekla ee a nocnik prazdej. Pak zase bobek v kuchyni - asi zbytek :grinning: :grinning: . Koberec jsem zatim drhla jednou .. Zlata plovacka :o)) Jsem nazoru, ze nakonec se to snad nauci ... ale jak dlouho budu mit trpelivost ja, to nevim :o)))

Jinak se zacina vztekat tak, ze kdyz nekam nechce venku jit, tak si sedne na zadek a pak i lehne ...
2. črc 2008 ve 21:14  • Odpověz
ahoj racuuuul,
to je moc dobře, že jsi na nás mrkla, s nočníkováním jste moc šikovní :slight_smile:
2. črc 2008 ve 21:46  • Odpověz
mapris

já bych si taky z nějaké ženské na písku nic nedělala,Terka je zdravá tak co.a když jí chutná mléčné tak je to dobře si myslim.Co já bych dala za to,aby mi Fíla jedl jogurty.Kupuju mu i sladké jako např.dobrou mámu,Holandii,mullera, vybírám ty,kde jsou živé kultury takže mu nabízím i Floriánky a valašské jogurty.Ty jsou tučnější cca 8%,ale jsou tam ty živé kultury což je zdravé.Ty jsou i v těch kysaných nápojích jak dáváš Terce takže já jsem názoru,že je to pro děti zdravé a je dobře,když je pijou.Já jsem ráda,že Fílovi chutná mlíčko a i sám si o něj řekne tak to je místo těch jogurtů,ty jí fakt málo.Jinak Fík má taky rád Lipánka(kupuju když už tak jedině Lipánka,páč je jediný bez konzervantů)a má ho tak jednou týdně,víc nechci aby ho jedl,ale někdy ho zmerčí v lednici a už se po něm sápe,to samé Tvaroháček,také ho má tak jednou za týden a střídám to s Lipánkem,male když ho vidí a chce ho tak mu ho dám.On Fík celkově docela mlsá a to se mu snažím dávat kukuřičné sůši,ale ty mu pořád nejedou.Takže hlavně,že je Terka zdravá.Filip je taky cvalík,vždyť jsi ho viděla a má téměř 14 kilo :sunglasses: :grinning: :sweat_smile:
Mně například přijde horší to co vídám dnes a denně a to je máma kouřící u kočáru nebo u mimina,to bych blila a taky za nima nechodim a nekážu jim :angry:

račul

ahojky,to je ale překvápko :slight_smile: Když bude čas jukni častěji a když ne tak se mějte hezky a buďte zdraví :wink:
2. črc 2008 ve 22:54  • Odpověz
iso

fotky moc pěkný,hraček fakt hafo.Jó zahrada je holt zahrada :dizzy_face:
2. črc 2008 ve 22:58  • Odpověz
mapris,
však já ti, ale nepíšu aby jsi ji nedávala mléčné výrobky.Jen s těma bobíkama a pribinákama bych byla opatrnější.
To je jako, když naše malá miluje čokoládu, tak ji taky nebudu dávat neustále, jen proto, že ji miluje :wink: .
Určitě si nemyslím, že Terezku přecpáváš, ale jen jsem souhlasila s tím, co se týče těchto tvar.produktů.
Prostě má Terezka Apetit a lepší než aby ho neměla, to jsou pak mnohem větší potíže.
Kamarádka má chlapečka, 2,5roku a on vůbec nejí.Měří rovný metr a váží 13kg.
Zrovna byli na různých vyšetření, jestli neni nějaký nemocný, ale vše má dobré, jen málo železa a nemá apetit.
Je to zrovna ten, co je s Natálkou v bazénu a ona sedí na to člunu.

kam,
a to na těch fotkách je vidět jen polovina hraček které tam opravdu byli :slight_smile: .Takový malý dětský ráj, fakt!!
2. črc 2008 ve 23:29  • Odpověz
nazdar baby, vy jste se načisto zbláznily :grinning: :grinning: :grinning:

letecky jsem vás dočetla, ale je toho tolik, že to nechám na zítra :wink:
jinak mocinky zdravím Račulku, je fajn žes nakoukla, chybělas tu, ukaž se častěji :slight_smile:
2. črc 2008 ve 23:38  • Odpověz
jita,
tak my Marušce přejem vše nejlepší k těm dnešním druhým narozeninám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Hodně štestíčka, zdravíčka, lásky a ať se jí splní vše co si bude v životě přát.
Krásně si ten dnešní den užijte, sice trochu vedro, ale v bazénu se zchladíte :slight_smile: :slight_smile: .
Posíláme pusinku až z Prahy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. črc 2008 v 07:59  • Odpověz
Ahojky holky

Jitu my také přejeme Mery všechno nejlepší k narozeninkám, také hodně štěstí, zdraví a lásky a spoustu dobrých lidiček kolem ní :slight_smile: posíláme hubánka až z vesničky střediskové Milašova :grinning:

Nestíhám dočítat, po o jedeme do Liberce (200km) na tatky promoci, papa
3. črc 2008 v 09:25  • Odpověz
Jiťa: "Maruška má narozeniny, my máme přání jediný, štěstí, zdraví, štěstí, zdraví hlavně to zdraví. Dobře je, že si na světě, my všichni rádi máme tě, štěstí, zdraví, štěstí, zdraví hlavně to zdraví.
Zaspívat si to, ale musíte sami :wink: .

Dneska tady byl s taťkou jeho kolega z práce. Moc se mu líbilo, jaký má Ondra apetit, jeho vnuk prý taky krásně baští. Spapá celé jablíčko a k tomu 10 piškotů. A jen tak pro zajímavost, teď v červenci mu bude 5 měsíců!!!

Mám nějakou špatnou náladu, přijde mi, že jen pořád peru, vařím uklízím a pořád nic nestíhám. Do práce stávám čím dál dřív a pořád je to málo, manžel pořád remcá a něco se mu nezdá, tchýně je taky poslední dny docela vlezlá. No nic, ono to brzo přejde.
3. črc 2008 ve 13:16  • Odpověz
A ještě mám hlavu děravou, zdravím Racul, nakoukni častěji.
3. črc 2008 ve 13:17  • Odpověz
Ahoj holky, absolutně nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nic nemám sbaleno ani pochystáno, se nám to neúprosně blíží, ale svoji kafíčkovou chvilku u koňa si neodpustím :sweat_smile:

nejdříve velikanánská gratulace Marušce k druhému ročku (toto ale uteklo, až se tomu nechce věřit) přejeme všechno nejlepší, zdravíčko, štěstíčko a spoustu rodičovské lásky a od Jiříka hubanec veliký jak Bangladéš :wink:

Ijet, tobě jsem ještě chtěla písnout chválu na tvou postavičku (až mi vylezlo závistivé oko :grinning: ) opovaž se tady někdy na něco na svém těle veřejně kritizovat, páč musím použít tvého výrazu, seš samyce :wink:

slovní spojení: prostorově výraznější postava, je naprosto úžasné :sweat_smile: já jsem prostorově výrazná až asi od kyčelních kloubů po kolena :stuck_out_tongue_closed_eyes: prostě se mi všechno sádýlko věší na zadek a stehna-fuj, radši bych, kdyby se mi to rozložilo rovnoměrně a byla holka krev a mlíko všude :sweat_smile:

Mapris, na kritiku té velmi aktivní maminky kašli, to miluju takové rejpálky :angry:
a co se týká lipánků a spol, myslím že to patří ještě ke kategorii zdravějších výrobků, co se pro děti prodávají. A třeba já bych naopak od nich přibírací efekt přivítala a kde nic, tu nic :grinning: malý má mléčné výrobky rád, mě těší, že mu chutnají a prakticky až doposud byl jen na kombinaci bílý jogurt+nějaké ovoce, přesnídávka, sušenky atd, teprve nedávno jsme zavedli ovocný jogurt už koupený (tak jak píše Macejka, pro děti by měl být s živými kulturami a tuku ideálně kolem 3% takže ani nízkotučný ani smetanový) a lipánka jsme začali jíst někdy po roce, asi tak 1x týdně, teď už i častěji (a stejně má prcek pořád jen okolo 10kg) to by mi pak ta "milá" maminka mohla říct, že ho týrám hlady, ne?

Isacku, tý jo, takovejch hraček! asi to budu muset ukázat našemu tátovi, abych ho zbavila pocitu, že toho máme doma hafo :grinning:

ještě se vrátím k tomu nočníku, moje máma to vyřešila :sweat_smile: on je náš Jiřík strašný mudrlant, krásně mluví, komunikace probíhá v jednoduchých větách, pamatuje si spoustu říkaček a písniček, že kolikrát čumím, jaký souvislý kus z něj zničeho nic vypadne (např. teetko, kam dete, čoo to nešete... pantoflíčky, škarbalíčky, to musím říct já a on dodá: pro děti :wink: nebo jedna dve, honža de...mama še jaduje... atd) prostě babi mi říkala, že z něj prostě roste intelektuál a na takové přízemní záležitosti jako je starost o vyměšování nemá absolutně čas :grinning: :grinning: tak mi nezbylo než se s tím smířit :sweat_smile:

ale taky si s jeho vyřídilkou užijeme, minule jsme byli na nákupech a babi po něm chtěla, ať se vysmrká, hned jí oponaval: babi, nescu! ona, že musí, že tam má šušeň :grinning: toho se chlapeček hned chytil a na celý obchod: šušéééň, tady je! fůůůj, babi, šušéééň, bakbak! zatímco se babička zvolna začínala stydět, já se smíchy svíjela pod regálem a nehlásila se k nim a prcek to ještě několikrát v různých kombinacích rozhlašoval z plných plic :grinning:
takže sice počuránek, pokakánek, ale neuvěřitelný rozumbrada

Račul, se stravou v zahraničí: loni měl malý 13m, tak jsem si na žádné univerzální jídlo netroufla, byli jsme v apartmánovém domě s kuchyňkou a poctivě mu všechno vezla ve skleničkách, včetně trvanlivých jogurtů, přesnídávek, kaší atd, takže z místních jídel měl jen pečivo a nějaké ovoce :slight_smile:
letos budeme mít all inclusive, ale vybírala jsem hotel, kde mají i spešl švéďáky pro děti s nesolenou a nekořeněnou stravou, takže myslím, že tam vždycky něco z nabídky vybereme, co mu bude chutnat (a stejně s sebou ještě nějaké frutapury, yogo od nestle, brumíky beru pro případ rychlé svačinky, když budem někde na výletě, nebo nebude chtít z místní nabídky)
u polopenze bych se doporučila vyhnout servírovanému menu nebo kontinentální snídani, páč ta se obvykle skládá z másla, pečiva, marmošky, o což my nestojíme ani doma a malý už vůbec ne (tam je sýr, vajíčko, uzenina spíš vyjímkou) takže švédské stoly jsou lepší volba, určitě se vždycky najde něco, co prckovi můžeš bez obav dát :wink:
3. črc 2008 v 15:37  • Odpověz
jo a ještě jsem chtěla dát tip na parádní botky, páč jsem nejdřív malému chtěla brát k bazénu a na pláž ty sandálkové papučky, ale doporučili mi tyhle: http://www.lanson.cz/images/182369-norm.jpg vypadají něco jako crocksky, ale pro prcky mají jistící pásek přes nárt, může v nich vlézt v pohodě do vody, nemusím mít strach že by mi nachladl od mokrých botiček a myslím že je i doma užijeme na pískovišti, páč z neustálého a ne moc úspěšného umývání sandálků šílím
3. črc 2008 v 15:47  • Odpověz
ahoj kozenky,
jste všechny moc úžasné a moc Vám s Marunkou děkujeme, škoda, že Vás nemáme trochu poblíž a poslali bychom vám dortík :slight_smile:
Ještě jednou moc díííííííííííííííííky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile:
3. črc 2008 ve 20:09  • Odpověz
autor
holky, já jsem úplně vyšťavená .... Jsme byli celý den ve městě a dorazili v půl pátý před bouřkou. Doma se malá stihla vyčurat na koberec a pak i poté vykakat na židli - když mi pomáhala v kuchyni krájet okurku ... A to jsem jí nechávala holej zadek. Dneska se mi podařilo v tescu koupit kaťata, tak už jsou vypraný ... Nějak ztrácím trpělivost, ale ještě počkám do konce týdne. Dala jsem jí už tepláky a uvidíme ...

jita2,
marušce všechno nejjjj, ať na světě je jí hej, ať jí rodiče nezlobí a ostatní děti ať zas pozlobí. Hlavně hodně zdraví, ať tělo nechuraví :o))) V životě hodně štěstí přeje Mája a Terka :o)))

isacek,
ale to jsem resila i s tou maminou, mela lipanka tak obden .. Ale abys nerekla, ze ji jen kritizuju, tak v necem jsem ji predse aspon trosku dala za pravdu a nakoupila ovocne jogurty. A ma rada tvarohovy activie, ktery taky kupuju ... Jen to ta mamina mohla podat trosku jinym stylem a mohla mi to rict jako svuj nazor, a ne tam hned ze mne pred 10ti maminama udelat vola. To ze z ni vola udelala sestra v nemocnici je mi sice lito, ale nezajima mne to ... Takze tak ...

zevina,
tyhle botky se mi libi i pro mne, az budu mit zdravou nohu, tak si je koupim .. je jich ted vsude hafo :o))

kam,
nesmutni ... Takovyhle pocity mam obcas porad, proto se snazim par veci nechat na manzelovi, sice odpadkace vynasi se zpozdenim (i trideny odpad) az kdyz to preteka, a koupelnu a zachod taky umyje az kdyz tam je videt prach, ale nesnazim se ho kritizovat a zasahovat mu do toho, protoze toho mam za cely den dost s aktivnim ditetem. Taky jsem pred nedavnem varila kazdy den, protoze moje mamka rekla, ze ona se sestrou takhle kazdy den vari maly neteri - jenze tam jsou 4 dospeli - takze je to neco jineho. Tak varim obden hned rano. Peru cely tyden a o vikendu se vrham na zehleni ... A co se tyce prace - ted jsem ji mela mesic po vecerech a mela jsem toho plne trubky. Nedokazu si predstavit, az budu chodit normalne do prace :o(((
3. črc 2008 ve 20:22  • Odpověz
Holky, vy jste samá básnička, jak Vám to pěkně jde :dizzy_face: Děkujeme :slight_smile:

maprisku,
vydrž!!!!!!!!!! :dizzy_face:
3. črc 2008 ve 21:24  • Odpověz
Jitůůůůůů já to málem nestihla!!!!!! Chtěla jsem napsat Marušce odpol., ale než jsem to stihla, tak se malej probudil s velkým pláčem. Teď už si jdem pomalu lehnout, tak že ještě vypnu PC a najednou mi to docvaklo!

Tak Maruško přejeme ti k tomu druhýmu ročku mocinky zdraví, štěstí, spokojenosti, hodný rodiče, štědrý prarodiče a báječný kamarády. Mějte se s mamkou a tatkou krásně a pořádně to oslavte!

Holky zítra vás dočtu, teď už to fakt nedávám, jsem strašně unavená, jen ještě moc děkuju za IPčka, jste moje zlatíčka.

Ještě mě napadá, Zevi, vy frčíte už zítra ne? Tak kdybysme se už nezastihly, tak přejem pohodový let, krásnou, beztarostnou dovču a pořádně si to užijte.

Tak už ale fakt broouuu
3. črc 2008 ve 22:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.