• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Čau kozenky :slight_smile:
nelektejte se, že se sem někdo nový vetřel :grinning: Jen jsem si změnila profil, páč ta tříměsíční Ivanka už volala trochu po obměně o dva roky starší fotku :grinning:
Tohle je fotka ze soboty jak jsme byli na té pařbičce, já byla za karkulku a ona šla nakonec za zajíčka a byla nadšená, trpaslíka dělat nechtěla :sweat_smile: Takže jsme ji dali zaječí uši, co dostala k prvním narozkám (kupodivu je hrozně chtěla a téměř je nedala z hlavy) a namalovali jsme ji fousy a čumáček, do ruky mrkev a jelo se. A jak ta opica nejí mrkev, tak teď ji jak naschvál šmakovala a skoro ji celou stihla za těch 5 minut cesty zpucovat :sweat_smile:
Akce byla skvělá, odjížděli jsme s hysákem a řevem nechci domů nechci domů o půlnoci :sweat_smile: :pensive:

A co se týče odpo spánku, tak od neděle odpo nespala, takže tu padám na držku, páč už 4 dny jedu vkuse až do desíti :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže kdybych psala nějakou změť znaků, tak to mi spadla hlava na klávesnici :sweat_smile:

A dneska jsme dostali pichaneček do dupky jak malá vtipně všem oznamuje :sweat_smile: , páč nám trošku zapinkali očko na spalničky atd, a přišlo se na to teprve nedávno. Tak doufám, že to proběhne v klidu, reakce bývá později.

Jituš, Maruška má háro, tiše závidím :sweat_smile: A tobě háro taky sluší, úplně si rozkvetla :wink: Já mám taky změnu hára, šla jsem po 4 letech zas do melíru, nejdřív jsem byla těžce v šoku, měla jsem pár pramínku poněkud spálených, páč paní si neuvědomila, že mám až nezdravě zdravé vlasy, takže mi to chytlo hodně a ona to tam asi dlouho nechala. Ale už je to víc jak měsíc, tak jsem si celkem na sebe zvykla a jsem spokojená, páč jsem byla strašně fádní s těma svojima vlasama :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Prochi, je mi moc líto, jak to dopadlo :unamused: Drž se a přeju ti, ať se co nejdříve na vás zase usměje štěstí a tentokrát to bude dobrý :wink: Nakonec když se ti povedl takový šikovný Peťulka, tak to musí jít zase :slight_smile:

Jo a co se týče bezplenkování - já radím, jak už jednou začnete, nepřestávejte. Rozhodně nedělat žádné pauzy, snažit se s tím děckem chodit furt na záchod i když jste třeba na výletě, v obchodě...prostě kdekoliv kde ještě radši používáte plínu - vysvětlit jim, že je to jen pro strýčka příhodu a dávat je čůrat. I doma a rozhodně to nevzdávat když jim to nejde, protože to nějakou dobu trvá. A pozor, v jejich věku už to chápou co dělají, jen můžou být ještě "pohodlní" a když plínu mají, tak je jednodušší to tam pustit. Takže fakt spodní prádlo a když se počůrá, holt bude praní, ale tím dřív pochopí, že čurá se jinam. Ale když jim pak zas dáte plínku, tak jsou z toho akorát zmatené. Malá se mi třeba začla počůrávat po 4 měsících co chodila na nočník, protože byla v nemocnici na jipce a tam byla v plínce a nikdo neřešil když se ji chtělo čurat, že by ji dali na nočník, takže pak ji trvalo ještě tak 4 dny než se zas vzpamatovala....samozřejmě na nočník chodila dál, ale prostě se jí stalo že se zapomněla a pustila to.
Hlavně jim nikdy nenadávejte a neplácejte, když se to nepovede. Prostě říct, že to nevadí, že příště se to určitě povede a ze začátku raději preventivně posazovat dřív a nečekat třeba jestli si řekne sám. Když jsme začínali my, tak jsem si psala i časy v kolik čůrala, abych měla představu kdy zhruba zase bude chtít. A po 3 dnech už chodila sama a hlásila i když jsme ji po koupání dali plínku, už ji to prostě bylo nepříjemné si načůrat tzv. pod sebe. Takže pak jsme ji dávali plínku až těsně před spaním. Bobik stihla poprvé do nočníku na moje narozky :sweat_smile: (asi 5.den) , myslím teda tak, že fakt řekla, že chce nočník, jinak jsem ji třeba odchytila že strnula a vypadala že bude tlačit a nebo jsem taky vytahovala bobek z kalhotek :grinning:

Jo prochi a ta příhoda bobik do ubrousku.....to já tak pohotová nebyla a jednou mi malá řekla venku, že chce čůrat, vyčůrala se a najednou se ji nějak otvíral zadek a začlo to z ní padat :sweat_smile: a to jsme byli před barákem uprostřed kachlí byla taková zahrádka asi 1,5x1,5m a tam strom.....hnědé kokino tam jak pěst na oko :grinning: , pár metrů od nás nějací hulákající puberťáci, no docela prča. Tak jsem taky utíkala pro ubrousek, posbírala to (dopadem se to rozpadlo na 3 menší kusy :sweat_smile: ) a hodila do křaku :grinning:
A na dovči udělala něco podobného, naštěstí jsme byli s člunem na ostrově, takže tomu nepřihlíželo milion turistů :grinning: , ale řekla že jde udělat bobik, dokonce si sama sundala plavky, přidřepla a hodila to tam na šutry, jak přišla vlnka tak to navíc smetla, čímž to bylo fajnově kluzké a já to pak jak debil chytala nějakým dřívkem, ať můžeme pak z toho ostrova odjet a nemýt to rozmázlé na sobě :grinning:

Jo Ijet a super fotky, fakt kůže....ty snad musíš chodit do posilky ne? :sweat_smile:
9. črc 2008 ve 23:28  • Odpověz
Dáši: dej do alba nějakou svojí fotku v nové image, na pasu toho není moc vidět :wink: .

Jo a holky mám dotaz: je léto nebo už po 14 dnech tepla žačal rovnou podzim? :grinning:
10. črc 2008 ve 14:27  • Odpověz
dashak,
Díky za komentáře :dizzy_face:
koukala jsem na fotky Bublinky, fotky u móře jsou super, ona je pořád vyřehtaná, ve vodě, prostě všude, je to krásný sluníčko :slight_smile:
To s tím melírem je super, vždycky je to oživení :wink:
Taky se přimlouvám, aby jsi hodila novou image do alba :slight_smile: :slight_smile:

kam,
s počasím nevím, jsem zmatená :zipper_mouth:
10. črc 2008 v 16:20  • Odpověz
Ahooojky, hlásím se z Krkonoš :slight_smile: :slight_smile: .
Nemůžu dočíst, jen pozdravím a zas letím.
Počasí je příšerné, takže trochu ponorka, ještěže tu je bazén, naše záchrana.
Malá je už načisto bez plen i tady, plínu prostě odmítá a nehody se vůbec nestávají :slight_smile: .
Prodloužili jsme si pobyt, tak že se vrátíme později.Pak se hned přihlásím a dočtu.
Tak se mějte moc moc krásně a dětičkám posíláme hudlana :grinning: :grinning:

Prochi,
tobě posílám moc síly a povzbuzení!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10. črc 2008 ve 20:12  • Odpověz
isacek,
taky tě zdravíme! No dnes už možná budeš mít konečně lepší počasí, ode dneška se to má zase zlepšovat! Malé gratuluju k bezplínkování, je opravdu vyspělá a uvědomělá :slight_smile:
11. črc 2008 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky,

jdu vás pozdravit,malej už je dobrej,bez teplot,ale antib.dobrat musí,to je jasný.Takže jsme zavření doma,celkem mě potěšilo,že bylo né moc hezky a pršelo aspoň nám to nebylo líto,že nesmíme ven.Už se nudíme,nevim co bych vymýšlela za hry,Fík už u ničeho dlouho nevydrží,taky se nudí takže chvíli kreslíme,stavíme z kostek,prohlížíme knížky,hrajeme si...No a celkem si vynucuje pohádky na dvd takže ač nerada jsem celkem povolila,protože to ho aspoň na nějakou dobu zabaví tak si u toho povídáme,co je to za pohádku a tak.Na kontrolu jdeme až ve středu a zrovna začíná být hezky.
Tak se mějte hezky,já se zase ukážu,pá
11. črc 2008 v 15:53  • Odpověz
Ahojky,
Isacek: malá je fakt borkyně s těmi plínana. U nás zatím žádný velký posun :wink: .

Dneska jsem byla po dlouhé době celý den v práci. Včera jsme byli trochu popít za malou Terezku, Ondru hlídala babička a dneska dopoledne ho hlídala sestřenka. Tak jsem byla v práci, práce mě baví, ale strašně se mi po prdelce stýskalo. No snažím se sehnat hlídání, abych na podzim mohla být v práci 2x v týdnu celé dopoledne. Tak uvidíme, ale asi to těžko ponesu.
11. črc 2008 ve 21:18  • Odpověz
Babky, tak jsem hodila pár fotek na koňa :slight_smile: Je tam pár fotek z akce z pohádky do pohádky :sweat_smile: a z dovči.

Jinak Jituš, to jsi asi viděla fotky z loňské dovolené, protože já nikde fotky z letoška ještě nemám, ani na našich stránkách :sweat_smile: . Tak ty staré fotky jsem smazala, ať vás to nemate :sweat_smile:

Jinak mám na stránkách skryté album, kde mám fotky ubytování a okolí kde jsme byli + pár od moře, tak kdo by chtěl, můžu mu pak poslat link. Je to tam ideální pro malé děcka, my už jsme byli potřetí na stejném místě. Je tam písečná pláž i písek v moři a je to tam dost pozvolné, takže Ivanka tam běhala i sama (jako že jsme ji nemuseli držet za ruku, jinak jsme byli u ní)
12. črc 2008 v 10:18  • Odpověz
Teda děvčata, řeknu vám, už nikdy po něm nechtějte sem dávat fotky :sweat_smile: To bych měla rychleji naházených všech 1200 fotek do alba na rajči než tady těch pár :grinning: Uuufff, no časem udělám album tam, kde bude toho vidět více.

Tak pa
12. črc 2008 v 10:59  • Odpověz
autor
nazdarek holky, jsme na slovensku, pak vas doctu.
Minuly tyden jsme byli u nasich, ale ve ctvrtek jsem to museli zabalit, protoze mala dostala horecky - 39,5, tak pro nas manzel zajel a klusali jsme k doktorce. Ta mi rekla, ze pokud bude mit horecku i v patek, tak ji mam dat antibiotika augmentin duo. No jenze mala mela v patek jen 37,6 a to jsem teda nic nenasazovala ... pak byla vcera cely den o.k. protoze jsme byli doma. Odjeli jsme na slovac a dneska sla normalne ven, asi se uhnala, nebo ji manza vzal na slunicko a opet jsem ji po obede namerila 37,6. Tak za chvili pujdu zmerit zase a uvidim. Jen nevim, jestli mam v pripade horecky to antibiotikum predse jen nasadit nebo ne. Nase mudra ma od pondeli dovolenou, tak bych musela v nejhorsim pripade na bulovku - tam neee :frowning2: :frowning2: . A nebo nevim. Meli jsme tu zustat cely tyden, ale zase nevim co a jak. Kdyz tu manzel nebude a honit rodice v pripade potreby nekam na pohotovost ... tak nevim. Zustat bych tu chtela, protoze deda ma dovolenou a pujde do duchodu, babicka chodi do prace na dopo a je tu krasne teplo ... POTREBUJU PORADIT ...

Nocnik- krize .. Asi to na chvil necham byt. Nasadila jsem latkovky, terka ted na nocnik vubec nechce, ani rano ani po obede jako chodila. Asi jak ji neni jeste dobre tak rve sotva vidi nocnik. Davam ji obcas latkovku - v te to drzi a pak kdyz jde ven a dostane katata - hugies plnekovu- tak se ze... a ze... az za hlavu ...

Prochi,
neboj ... bude lepe :o). Rikej si, ze se to na priste podari a povede se to ... Jen to chce pozitivni pristup... Funguje to, ver mi ....
12. črc 2008 v 16:27  • Odpověz
autor
jita2,
rychle jsem prelitla fotky ... Maruska je supr koca :o) to nase mela byt kluk. A na ty jedny fotce jsi ty??? Ja myslela, ze jsi plnostihlejsi postavy - vypadas fakt dobre :wink:
12. črc 2008 v 16:28  • Odpověz
dashak

fotky hezký.Ivanka je jako modelka,stejně jako Maruš od jiti,je kočka.Tobě to samo také moc sluší :wink:
Kde jste v tom Chorvatsku byli?Jen název toho místa,prosím.My byli v omiši,teda v Duče,ale Omiš je kousíček,tam jsme jezdili nakupovat.Je tam také pís.pláž.Už jsme tam byli podruhé,ale prvně bez fíka,páč jsme ho ještě neměli.

mapris

a co ti přesně mudra řekla s těmi atb?Mě se zdá trochu zbytečný nasazovat atb jen kvůli horečce nebo zvýš.teplotě.Může to být jen virová infekce a na to atb stejnak nezaberou.Možná,kdyby se horečka vrátila,ale jen tak preventivně je nasazovat?Já šílim z toho,že Fík je teď zase bere,ale on má angínu a horečky měl taky.Doktoři asi raději atb napíší,páč já jsem četla,že i angína může být virová,ale žádný vítěr Fíkovi nedělali tak předpokládám,že by to dr nějak poznal.Nepozoruješ další příznaky?Třeba zduřelé mandle(prý angíny teď řádí) nebo pískoty na průduškách,bolest bříška nebo tak?Je těžký poradit snad to bude brzy oki.
12. črc 2008 ve 23:15  • Odpověz
autor
macejka,
no, ona ma rymu - prudusky, tak jsme ji je vecer nasadili. Kdyz usnula, tak rikal manzel, ze se byl na ni podivat a ze chrapala. Spatne se ji dychalo. Dneska je uplne v pohode ...
13. črc 2008 v 07:45  • Odpověz
Ahojky kotrmelíny :slight_smile:
Dáší, máte nádherný fotky z dovči, Ivý je kouzelná holčička a ty si samyce. Moc ti to sluší a máš super figuru (štíhlá a prsatá, já nejsem ani jedno :angry: co se týče posilny jsem jejich hodně velký opůrce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Macej, vy též máte krásný fotky, Fíla je bombarďák a ty jsi vedle něj jako holčička :wink:
Mapris, přeju ať máte brzo klídek :slight_smile:

Jinak jsem docela hin, bo jsem byla s Kubíkem u mudráka že nám nejde pindík ani do půlky a on nám vypsal žádanku na urologiii a prý to vypadá na obřízku :frowning2: a nám by prý ani mast nepomohla, tak uvidíme. Bavila jsem se z kamarádkou jestli mu předkožku uříznou, nebo mu jí tam nechají a ona že prý mu ji nechají ale co jsem koukala na net tak tam ji uřízli, tak nevím. Musím se objednat.

Jinak holky za pár minut mi rupne plodovka a pofrčíme, zítra ve 4.51 uvidím to nejkrásnější co mě kdy mohlo potkat :slight_smile:
13. črc 2008 ve 13:23  • Odpověz
mapris

tak hlavně,že už je Terka lepší,tím pádem asi antíčka zabraly :wink:

ijet

s tou holčičkou jsi mě pobavila,ale děkuji za kompliment :dizzy_face:
Takže vy už máte taky za dveřmi druhé narozeniny?Teda to fakt letí.Moc si to užijte,já raději popřeji Kubíkovi už dnes.Takže ať je šťastný,zdraví a ať je kolem něj jen láska a samí hodní lidé.Prostě jen to nejlepší :wink: Určo pak přidej fotky z oslavy.
jo a Ijet,jak jsi posílala fotky z dovči tak mě si je neposlala tak jestli máš ještě mojí adresu tak moc prosím :grinning: :sweat_smile:
13. črc 2008 v 17:14  • Odpověz
Ahojky,

tak už se konečně hlásím z domova.Byla to náročná dovolená, ale bylo to hezké.
Naty se během týdne změnila k nepoznání, ale to bylo hlavně tím, že s nás jelo asi 20lidí a hlavně i naši.
A tak malá chtěla být jen s nima a ne s náma.Za celý týden nesnědla jedno jediné jídlo, takže zhubla přes kilo a poslední dva dny se vztekala a plakala.Trochu ponorka, páč jak stále pršelo, tak jsme se nemohli vydat někam daleko a byli jsme stále v hotelu nebo v blízkosti.A hlavně stále chtěla "cák cák", takže chodila i 4krát denně do bazénu, pak do dětského koutku.
První noc zvracela, tak že nám hned museli převlíkat postele a třetí den měla zvýšenou teplotu, ale jinak byla dobrá.
Udělali nám tam i diskotéku a malá ji tam roztancovala, hodím sem pak link jak trsala.Fakt se ji všichni smáli a říkali jak je užasná, tak jsme byli moc pyšní:o).Nakonec to bylo nejhodnější dítě v hotelu a to bylo pak už uplně plno.
Moc tam toho nenaspala bylo toho na ní moc, tak nám teď před chvilkou usla u Hurvínka na gauči naprosto vyčerpaná :grinning: :grinning: :grinning: .

Moc jste toho nenatlachaly, tak to zvládnu krásně dočíst.
Přidám také pár fotek z dovolené, ale máme jich příšerně moc tak to bude těžké :slight_smile: .

Macejka,
tak snad je už Fílovi lépe, angína je fakt prevít :frowning2: .To jsi mu asi dávala jen tekutou stravu co, jestli měl vůbec chuť na jídlo.Hlavně ať to pořádně doléčí, aby se mu to stále nevracelo.

jita,
Marušce to moc slušelo na těch narozeninách, je to už velká slečna, a řekla bych, že je celá maminka :slight_smile:

ijet,
taky se sem asi zítra nedostanu, tak už předem přejeme Kubíkovi krásné narozeninky, hodně dárečků, ať ho rodiče moc nezlobí :wink: a hlavně at se mu splní každé jeho dětské skromné přání :dizzy_face: :dizzy_face: .

Dashak,
Ivanka je takovej drobek, je moc roztomilá a podle toho co tu stále píšeš je to samé jak ta naše :grinning: .
Také se s ní vůbec nenudíme a je strašně vynalézavá.
13. črc 2008 v 19:36  • Odpověz
13. črc 2008 v 19:38  • Odpověz
Isa: Natálka je fakt tanečnice. Už jsme tu asi psali, ale vypadá fakt starší. Ondra na dovolené jedl taky strašně málo, mohl by tam být živý na zrmzlině a bombonech.

Ijet: to jako klasická obřízka nebo mu to jenom nějak chirurgicky uvolní? Snad to bude dobrý.
13. črc 2008 ve 20:52  • Odpověz
Mapris: u nás nočník taky žádný velký zlepšení, teď jak je ošklivo, tak mu plínu nechávám, nějak na to nemám sílu. Já chci sluníčko!!!! Slibuji, že si nebudu stěžovat když bude parno.
13. črc 2008 ve 20:55  • Odpověz
autor
kam,
my jsme nocnik vzdali, aspon na mesic ... Jinak tady taky leje, tak stridave poustime dvd a stridave si hrajeme, jeste ze tu mame dedu, babi bude odpo a aspon tu nejsem sama :o))

ijetka,
neboj, to bude rychlej zakrok, muj synovec na tom byl taky tak nejak kolem druhyho roku a celkem to zvladl. Tusim ze jen "obriznou" tu kuzicku, aby mu to slo pretahovat. Sestra s nim sla rano do nemocnice, dali mu lehkou - ted nevim jestli narkozu nebo lokal - a pak si ho privezla domu.... To zvladnete neboj. Budem drzet palce.
Jinak Kubikovi prejeme vsechno nej k narozeninam, hlavne hezky detstvi, hodnou maminku a velke zdravi :o))
Preje mapris a terezka
14. črc 2008 v 08:56  • Odpověz
autor
Jinak Terce atb zabrali hned vcera, uz se citi lip.

NOCNIK - krize ... Zacala na nej byt alergicka. Takze kupuju plenkovy katata a chvili to necham byt ... Tou nemoci a horeckama se to nejak pokazilo, tak chvili pockam. Mluvila jsem tu s jednou kamaradkou a ta kluka naucila tesne pred druhyma narozeninama a rekla mi, ze holt terka jeste neni zrala a nemam ji nutit ... takze mesic pockam a zkusim to znova.
14. črc 2008 v 08:57  • Odpověz
dashak,
to jsem to ale popleta :dizzy_face:

mapris,
my jsme měli taky dva dny horečku, nevím, jestli to byla ta zpožděná reakce na očkování nebo jen něco přilítlo, ale čípek to spravil a je klid.
Ale začínáme nenápadně pokašlávat, příští týden nás čeká dovča, tak dělám čajíčky a všechno možné, abych jí kašel zahnala :wink:

mapris,
to víš, že jsem plnoštíhlejší...nevím, jakou fotku myslíš zrovna....

ijet,
jsme velkými gratulanty Kubčovi!!!!!!!!!!! Všechno nejlepší, hodné rodiče, moc zdravíčka a elánu do života! Posíláme pusinky!!!!!!!!

isacek,
to se tak vždycky sejde, horečka na dovolené, no ještě že to dobře dopadlo, že se jí dařilo, ty jo ona snad chtěla držet nějakou dietu nebo co, že hubne na dovolené :dizzy_face:
14. črc 2008 v 09:20  • Odpověz
Ijetka: přejeme Kubíčkovi ze srdce jen to nejlepší!!!!!
14. črc 2008 ve 13:00  • Odpověz
Copak copak? Kde všichni lítáte? :grinning:
14. črc 2008 ve 21:57  • Odpověz
hmmmmmmm,
dobrooooooooou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: :grinning:
14. črc 2008 ve 23:19  • Odpověz
autor
jita2,
to vis, nejvetsi kecalky na dovolene :grinning: :grinning:
15. črc 2008 v 11:42  • Odpověz
autor
nazdarek holky, tak manzel mel vcera 35 let, zvladla jsem mu do prace upect dort ve tvaru fotaku - takovy maly, a "zaridila" jsem mu darek - tandemovy seskok :o) Tak jsem zvedava az bude skakat :o)

Terka pokracuje ve svym zdokonalovani se mluveni - jsme pocurani smichy nekdy uz po ranu, to kdyz tady babi a dedovi "komentovala" ustylani posteli :grinning: :grinning: . Dopo jsme byli u jednoho jejiho kamarada, protoze tu prsi. Tak se celkem holak vyradila, ze jsme prijeli, najedla se a vytuhla pri polozeni do postylky ...
15. črc 2008 ve 12:01  • Odpověz
mapris,
tak to je teda origoš dárek, ty jo...on to má jako rád?
15. črc 2008 ve 13:21  • Odpověz
Mapris: seskok padákem, to je teda dárek. Kdo by mi ho dal, je mrtvý muž, jsem strašný posera :astonished: . Manžela a všechny kdo skočí obdivuji.

Ondra je už taky pěkně užvaněný, hlavně všechno opakuje.

Jinak se Vám musím přiznat, že já velká odpůrkyně gelových nehtů, jsem se nechala překecat od kamarádek ať do toho jdu. Tak v pondělí na ně razím, tak doufám, že nebudu litovat.

A ještě jsme se s manželem rozhodli, že příští středu vyrazíme na hory. Máme celozávodní dovolenou a za 14 dní bychom se doma sežrali. Tak aspoň od středy do neděle někam vypadneme. Jedeme s rodinkou, co jsme se s ní seznámili v Řecku. Tak Ondra bude mít sebou kamaráda, manžel parťáka na tenis a já někoho na pokec.
15. črc 2008 ve 13:25  • Odpověz
kam,
tak to zní moc dobře, takový výlet do hor, tak pak určitě vyfoť nehtíky :slight_smile:
15. črc 2008 ve 14:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.