• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ahojky :wink:

iso

super fotky,vypadá to tam moc dobře podle fotek.myslim,že Fíla by byl taky v bazénu pořád.

My půjdeme zítra na kontrolu k doktorovi,snad bude malej v pohodě a myslim si,že jo,Jak nebyl dlouho venku tak už má roupy,neví coby tak dělá blbosti a nebo je naopak ukňouranej,chce dudlíka a pohádku v tv a nic ho dlouho nebaví,podle nálady.Tak jsme se aspoň učili počítat a nějaké barvy.Napočítá sice do pěti,je u toho roztomilej páč se mu to v celku jedna,dva,tři,čtyři,pět povede jen zřídkakdy,a většinou po jedničce následuje tři :sweat_smile: Ale vydá to ze sebe tak ho chválim :grinning: :dizzy_face: :sweat_smile: No a barvy pozná taky jak kdy,hází víčka od pet lahví do barevnejch otvorů a to docela pozná,ale když řeknu ať mi dá tu a tu pastelku tak pozná jen červenou a zelenou.(učíme se červenou,zelenou,modrou,žlutou)

kam

já jsem taky nedávno ty nehty měla,bylo to celkem hezký,nejdřív jsem si nemohla zvyknout,ale zvykla jsem si,ale podruhý nevim jestli bych si je dala udělat.Ale myslim,že budeš spokojená :wink:
15. črc 2008 ve 23:03  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
jsme tady samy, tak premyslim, co budeme delat. Deda sel k lekari.

Kam,
nehty ma moje sestra doma, taky jsem nad nima premyslela, ale bojim se, ze bych pak nemohla psat na klavesnici a navic jsem sikovna na to, ze si vzdycky nejakej nehet ulomim, tak se bojim, ze by to bylo i u techle, ale pak je vyfot, treba si je taky pak necham udelat :oää
A dovcu si uzijte.

macejk,
kde jste primo byli v chorvatsku a kde jste byli ubytovani? Chystame se v polovine srpna tady se znamymi ... Tak potrebuju nasbirat informace.
16. črc 2008 v 08:31  • Odpověz
autor
no baby kde ste? to jste vsechny na dovce nebo co?

My jsme byli dopo na prochazce, objevila jsem dve hriste a ted se chystame taky nekam vyrazit. Je tu hezky a teplo :o)
16. črc 2008 ve 13:43  • Odpověz
Ahojte berušky moje, jsme doma :dizzy_face:

dovolená bylá nádherná, vydařená, jen ten zpáteční let strašně úmorný, přilítli jsme dnes ve 4 ráno, ještě cesta z Brna, takže teď se musíme pomalu dát dokupy, dohnat spánkový deficit, vybalit kufry, zlikvidovat haldy špinavého prádla a dalších krámů, vykonat povinné rodinné návštěvy, stáhnout a protřídit fotky a pak si na vás udělám čas, pěkně si vše v klidu dočtu a písnu jak jsme se měli :wink: zatím páček :slight_smile: :slight_smile:
16. črc 2008 ve 14:14  • Odpověz
Mapris: už jsem tu, žehlila jsem.

Včera jsem byla s manželem na jednání v Praze a na druhé mě nepotřeboval, tak jsem se šla juknout do Paladia. Já z toho byla vedle, je to úplně něco jiného než Chodov a spol. Krásně architektonicky řešený. Myslela jsem, že využiji letních slev a koupím si něco hezkého na sebe. No a dopadlo to jako vždycky, Ondra má 2 nové jeansy, 3 trika a já si z těch hadrů co prodávají prostě nevybrala ani ponožky :wink: .

A dneska jsem byla Ondru zapsat do jeslí. Moc hezké jesle, moc milí paní ředitelka a stejně z toho mám mravenčení v břiše. Je to jen na pár hodin týdně, začne tak ke konci srpna a pak hlavně přez podzim. To máme nejvíc práce a já potřebuji být aspoň 1 den v týdnu celý v práci. Na ten den budu plánovat zákazníky a pod. Vím, že mu tam bude dobře mezi dětma a snad se i něčemu přiučí, ale pořád je to moje miminko a já to 100% obrečím.
16. črc 2008 ve 14:18  • Odpověz
autor
Ahojte,

jsme dorazili z venku a jsem uplne k.o.

kam,
tyy jo, to bych brala taky. Kolik budes za ty jesle platit? Mesicne?
16. črc 2008 v 18:48  • Odpověz
zevi,
ahoj, vítej z dovolené :slight_smile:

Jinak dnes v noci se mi manžílek vrátí z tří denního výletu z Prahy, teda výlet, byl tam dělat jeden byt a já s malou byla dvě noci sama doma, popravdě řečeno nejsme absolutně od sebe zvyklí a moc se na něj dnes těším, jsme takové prdelky, strašně neradi jsme bez sebe na noc, ale přežily jsme, nikdo nás nevybral, tak je to dobré :slight_smile:

kam,
ale přece jen to není na půl den nebo každý den, zvykne si pomalu na kolektiv a bude to dobré...
16. črc 2008 ve 21:28  • Odpověz
Zevi: vítej zpátky, se těším na popis dovči. Hlavně co ubytování a strava.

Mapris: jsou to normální státní jesle. Za den je to 130Kč, je v tom i jídlo. Může tam být 5 dní v měsíci, tak to prubnu a uvidíme.

Jita: já vím, že to bude dobré, jen mi to přijde, že přicházím o miminko.
16. črc 2008 ve 21:41  • Odpověz
kam

já taky myslim,že si Ondra brzo zvykne.I když podle sebe tě zase chápu,já bych to taky nejspíš obrečela nebo by mi to přišlo prostě líto,že najednou bude prcek někde jinde celý den a nebudou to babičky.Jak znám Fíka tak ten by to v jeslích probrečel,je na mě fixovanej.

mapris

to je originální dárek ten seskok,a s kým bude manžel skákat?Z nějakým instruktorem nebo kamarádem?
Přítel "zamlada" skočil bungee,já bych na to teda neměla.Sice to musí být super,tyhle adrenalinové sportyale já na tohle moc nejsem,pořád bych za tím viděla riziko....Jsem asi srabik :sweat_smile:

zevi

vítej,už se těšíme na zážitky :wink:

ijet

jaká byla oslava?
16. črc 2008 ve 22:44  • Odpověz
jo a ještě jsem chtěla říct,že zítra odjíždíme na prodloužený víkend za dědou do Pelhřimova tak se mějte a já pak zase nakouknu :wink:
16. črc 2008 ve 22:46  • Odpověz
autor
kam,
prdlajs miminka ... Pekny certici to jsou :grinning: Taky bych brala jeden den v tydnu si oddychnout. Protoze cloveku obcas uz dochazi napady cim je zabavit. Jakmile se naucila na dvd, tak si nechce moc s nicim hrat - protoze je uz to nebavi. Nastesti jsme ted skoro kazdej den s kamaradkou a tim jejim prckem na hristi. Manzel nam tu nechal auto, tak nas deda doveze kam potrebujem a jsem rada, ze nesedime furt u domu, protoze Terku by to tu taky nebavilo ....
Pristi tyden mi bude hlidat Niki, zacnu uz ty jizdy .. jsem zvedava, protoze Terka se zas trochu zmenila a Niki dlouho nevidela ...

macejka,
bude skakat tandem - coz znamena s instruktorem. Jaj sem navrhla, jeho kamarad zorganizoval a dali mu to jako darek z prace a jeste par nasich pratel, jenze byl manzel celej spatnej z toho, jestli to zvladne, tak se kamarad obetoval a pry do toho pujde s nim. A ja ted uvazuju, jestli bych nesla taky.... touzim po bangee, ale tohle mi prijde predse jen bezpecnejsi, kdyz jsi na "nekom" pripoutana ...

Odpo nam dorazi strejda Peto :o))) Teda Terezky strejda, tak jsem zvedava, co na nej bude rikat ...
Protoze kdyz se ji zeptame, jak se jmenuje ,tak rekne Petoo :o) (se ji to strasne libi) ...

Jinak ja mam dost zas z botama ... Jak mi zvysili uvnitr vlozku kvuli rane, tak vcera jsme si s kamoskou delsi trasu a domu jsem prisla s uplne rudyma prstama na te bolave noze - tou vyvysenou vlozkou mam prsty az uplne u kuze a dre mne to, tak to boli jako cert, ze v tom sotva chodim ... tak budu rada, az dorazi zitra manzel a vystrida mne s malou.

Jsem se tady zas pustila po dlouho dobe do cviceni, ale jelikoz jsem zacala blbe, tak musim na chvili prestat, protoze se nemuzu hnout :frowning2: :frowning2: A predse jen vinko s dedeckem mne laka vic :o)))

zevi,
vitej zpatky a tesim se na popis.

jita2,
vim jak ti je - my taky s manzelem nejsme zvykly byt od sebe, vubec. Hlavne to vecerni tuleni bych nevymenila za nic na svete. Ted jsme uz s prestavkama vlastne druhy tyden od tatky a prijde mi to shledani pak super, protoze se tyden nevidime, a pak kdyby to slo, tak by sme ze sebe strhali obleceni hned mezi dverma :grinning: :grinning: :grinning:. Ja tomu rikam "zpestreni" manzelskeho souziti :o)
17. črc 2008 v 11:32  • Odpověz
mapris,
to je věčné trápení s tou nožkou :unamused:
Tak to u nás nehrozí strhávání oblečení mezi dveřma,asi stárnu :grinning:
17. črc 2008 ve 13:25  • Odpověz
Ahoj dupenky :slight_smile:
malá chrápe, tak jsem zapla pičitač, že vám půjdu poklábosit, jak zas perlí a jaké mi dává kapky :sweat_smile: Včera mě tak vytočila s jídlem (nechtěla kapustovou polívku), že jsem vzala lízátka a hodila je do koše :stuck_out_tongue_closed_eyes: Byly jsme zrovna u babičky a ta ji koupila v obchodě 3 kousky, tak letěly. Doma jsem lízátka schovala a řekla jsem taky, že jsou vyhozené. Tak dnes máme asi rekord, páč ještě lízátko neměla :sweat_smile:

Zevi, tož tě vicu v tym h icu :grinning: :grinning: :grinning: Takové krásné počasí jak tady, jste tam určitě neměli :sweat_smile: Tož se těšíme na slohovky a snad aj nějaké fotečky, co? Já taky přihodila na koňa a to jsem se zařekla, že sem už nikdy :sweat_smile:

Isačku, Natálka je naprosto luxusní tanečnice a nejspíš byste s tím vyhráli natoč to nebo tak něco :sweat_smile: Ta naše opica taky na hudbu hned vystřelí, ale nemá tak propracované taneční kreace :sweat_smile: Většinou jen tleská a do toho poskakuje, ale Naty jak mávala těma rukama nad hlavou, kde to viděla??? :grinning: Fakt boží :wink:

Ijet, šetři pochvalama :sweat_smile: teď jsem přibrala a kupodivu mi narostly i kozy :sweat_smile: (většinou mi totiž roste jen prdel a stehna), ale teď se mi to zrovna nehodí, jelikož jsem si nakoupila spoustu hezkých soupraviček spodního prádla v tescu a nějak mi to z toho teď zas leze a to mi ještě před dovčou krásně seděly :pensive:
Co se týče Ivanky, tak o ní se teda dá říct, že roste do krásy, ne že bych byla nějaká pyšná zahleděná maminka :sweat_smile: , ale oproti tomu ušatému plešatému torpedu co byla před rokem :sweat_smile: Jednak ji narostl pár vlasů a zhubla (i když jsem si tehdy myslela, že je hubená), resp. se spíš vytáhla a taky svoje dělají i zuby, že ten obličej má nějaký tvar....tak je to teď takové koťátko šikovné, ale dost ukňourané :grinning:

Macej, my do Chorvatska jezdíme do Pakoštane, je to cca 30km od Zadaru nebo je blízko Biograd na Moru, Šibenik. V tomhle městečku jsme byli už potřetí a jestli bůh dá, tak tam pojedem zas určitě :sweat_smile: Měli jsme naprosto perfektní ubytko, nádherné velká kuchyň, tak vybavenou a velkou nemám ani doma, byla tam i trouba, což v apartmánech nebývá zvykem, myčka....velká terasa do zahrady, kde jsme malé postavili bazének, no byli jsme nadšení prostě :dizzy_face:

Mapris, ty jo já taky řeším co MM k narozkám :stuck_out_tongue_closed_eyes: V Září má 30 a já už od něho defakto dárek k 30. dostala, i když je mám v prosinci, respektive moje mamka mi chtěla koupit na narozky kameru a abychom ji mohli mít už na dovolenou, tak mi dala 10 tisíc, ať si nějakou vybereme sami. No a MM zas samo vybral za skoro 22 tisíc + 3 karty do toho, tak řekl, že to mám prostě od něho a od mamky dárek.
Já jsem mu chtěla zaplatit potápěčský kurz. V tom Pakoštane, kam jezdíváme v Chorvatsku, je česká potápěčská základna. Jenže mají už všechno obsazené a volno by bylo až v říjnu, to už říkal, že je moc zima, ať se na to vykašlu, že si ho udělá třeba příští rok. :unamused:
Tak jsem včera hledala na netu lety balonem. On o tom hrozně básnil, když jsme koukali na Vratné lahve, že to musí být bomba, že by si to rád někdy zkusil. A shodou okolností jak jsme jeli z dovči, tak u Vsetína letěly dva balony (Je tam stanoviště, odkud lítají) a byly parádně nízko, vypadalo to fakt parádně :dizzy_face: Jenže těch peněz co to stojí :confused: Kdybych chtěla letět s ním (jako že bych chtěla s ním sdílet takový zážitek), tak by to stálo okolo 15tisíc :angry: :angry: :angry: To je palba jak prase, za hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Za ty prachy mám dovolenou pro nás tři u moře. Kdyby letěl sám (instruktor + další 3 cizí) tak by to stálo kolem 6 tisíc. Což se mi furt zdá taky hodně.
Takže řeším dilem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jestli balon, nebo pozjišťovat nějakou dovču třeba na týden ještě, páč z toho by měl určitě víc a byli bychom zase spolu než že se hodinu proletí. Možná by bylo ideální, kdyby se na to poskládali kamarádi, než by mu každý dal nějakou blbost, tak radši kdyby přihodili nějaký peníz a zbytek bych třeba doplatila, ale teda letěl by jen on :frowning2: Tak nevím, chtěla bych ho překvapit, ale s dovčou bych mu to musela říct, ať s tím počítá v práci. Ach jooo

Na závěr vám ještě políčím pár perliček od naší mladé :sweat_smile: V pátek jsem vytírala předsíň a ona koukala v ložnici na krtka, najednou vyběhla a utíkala do pokojíku a pak chtěla přeběhnout do protějších dveří do obýváku....jenže tam to bylo mokré, tak hodila brutální záda a šlehla hlavou do dlažby, rana jako prase :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem ji ještě zpucovala, že je magor, co tam běhá, když je to mokré a odnesla jsem ji s řevem zpátky do ložnice do postele. Pak jsme spolu byly v kuchyni a ona si vylezla na lávku, kde jsem měla položený lavor, vevnitř byl trochu mokrý....ona se začala do toho lavoru stavět, tak ji říkám, že ať nedělá blbosti, bude mít mokré nohy a zas někde uklouzne.....což se ji asi spojilo s tím jejím uklouznutím v předsíni a tak mi moje milovaná dcera řekla
v pátek 11.7. v 9.58 : Mami, ty jsi magor, ty jsi magor, mami :grinning: :grinning: :grinning: Jsem nevěděla, jestli se chlamat nebo co mám dělat :grinning: Jsem to volala MM a ten se řechtal a jen mi na to řekl - vidíš, už i to děcko si toho všimlo :grinning: :grinning: :grinning: Had jeden :sweat_smile:
A dneska u oběda mi pochválila moje kulinářské umění :sweat_smile: Měli jsme kuře (zásadně ho jí bez ničeho, bez chleba, brambor....už nevzdoruju a jsem ráda, že aspoň něco sežere:grinning: ) Tak nejdřív jsem oblizovala a pěla chválu....hm, to je dobré kuřátko, mňam......a za 10 minut.... Mami to není dobré, nech to pejskovi :grinning: :grinning: :grinning:
A ještě vám musím políčit historku ze čtvrtka od oční. Byli jsme na kontrole, která měla být ve dvou letech, ale nějak jsme to furt nestíhali, navíc oni jsou tam pro děcka do 3 let jen čtvrtek 13-14, do toho se trefit je něco, navíc většina děcek v té době spí.... No malá trošku začla na dovči šilhat zase, jednak to očko tam bylo dost namáhané - vítr, slaná voda, slunko....měla sice sluneční brýlky, ale z toho to taky asi pramení, páč furt se dívala jakoby přes vrch. No máme nařízeno zase kapat, ale jelikož jsme nebyli s kapáním moc úspěšní, tak nám doporučila ne kapky, ale nějaký gel (musím zaklepat, s tímhle to je 100 a1) No a zkoušela ji i vyšetřit, ale malá se s ní ze začátku moc nebavila, ona ji tam promítala ruku a chtěla ať ji řekne, kdy to bude rozmazané (pochybuju, že malá věděla, co po ní chce) no a pak ji chtěla různě čučet do oka přes ani nevím jak to nazvat, takové vypadá to jak pravítko a v tom jsou asi čočky?? No slíbila ji za spolupráci bonbonek :sweat_smile: a maminku že vyšetří taky....teda nevím, jestli mě jako fakt vyšetřovala, nebo to jako hrála na malou, ale já se teda snažila spolupracovat :sweat_smile: Načež mi malá sedí na klíně, doktorka mi teda něco vykládá a malá pronese....boboek, boboek.... tak říkám doktorce, že se jako hlásí o ten bonbonek. Tak doktorka....no jasně, to víš že ti dám... a šla pro talířek s bonbonkama...a malá jednou rukou jeden a druhou se taky sápala. Doktorka s tím uhla, že nene, jenom jeden....a malá ji říká - mamince dáme :sweat_smile: Tak doktorka že teda že jsem taky byla hodná a nechala si vyšetřit očičko, tak mi může vzít taky. Tak malá vzala další a podává mi ho a říká dej si mami :sweat_smile: . A tak doktorka dál vykládá co a jak (mimochodem mi rázně řekla, že mám malou nutit po obědě spát, jinak to šilhání bude čím dál horší, že si mozek a oči musí odpočinout) a malá ji ten svůj bonbonek podává zpátky. A doktorka říká- copak, ty ten bonbonek nechceš? A malá na ni drze - rozbaíš boboek dotorko? :grinning: :grinning: :grinning: Já myslela, že se počůrám smíchy a zároveň propadnu hanbou :sweat_smile: kdyby aspoň řekla teto, jako většinou....ale tohle byla prostě dotorka ne :sweat_smile: , žádná paní dotorka, prostě dotorka :grinning: No mazec. Za 3 měsíce tam jdeme znovu, bude ji dělat nějaké testy vidění (mám si doma vytisknout písmeno C a E resp. něco tomu podobné a točit s tím a chtít po ní, ať mi ukazuje kde je zrovna dírka (u céčka) a kde jsou nožičky (u éčka), tak snad to pochopí a bude spolupracovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No a sleduju, že jsem toho zas popsala až až, tak další historky a novinky zase příště :sweat_smile:

Tak se mějte a snad u té slohovky neusnete :sweat_smile:
D.
17. črc 2008 v 16:21  • Odpověz
autor
teda dasi, si teda zaperlila :o)
Jinak ja jsem to s tim tandemem udelala tak, ze jsme poprosila jeho kolegu - zaroven i naseho spolecneho kamarada, a on to zorganizoval v praci, pridalo se snad 14 lidi a jeste par mimo firmu - nasi spolecni znami. Ja jsem sice nejaky webovky nasla, ale pak ten kamarad nasel neco bliz v centru, aby pro poukaz nemusel az nekam na konec sveta. Chtela jsem manzelovi priplatit nataceni dvd, ale odmitl to. Tak pokud znas nekoho z jeho firmy, nejakeho kamose, tak se zkusit s nim domluvit, nebo s nejakou jeho partou a pak bys mohla prispet, jako jsem chtela ja - 1500 (na to natoceni dvd) a asi to udelam :o))

jinak jsi jako vzdy zaperlila a u magora jsem se nasmala nejvic :o)
17. črc 2008 v 19:17  • Odpověz
dashak,
ty by jsi měla psát paměti, stálo by to za to, to tvoje vyprávění se chce číst :grinning: Malá už teda pěkně rozvazuje a dovede říct v pravou chvílu tu správnou věc. Pořádná ranařka, prostě celá po mamince :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. črc 2008 ve 22:04  • Odpověz
Dáši: :grinning: :grinning: :grinning: , roste Vám doma pěkný rozumbrada :wink:
18. črc 2008 ve 13:03  • Odpověz
autor
Nazdarek kocky a kotata,
jak se mate? My se asi dneska pustime na cestu domu, asi v noci.
Jinak s nasi malou je fakt sranda ... Jsme sedeli s babi a dedou u snidane a ona si normalne zvatla pro sebe: lohlik, meso (maso-salam), bumbat. Pak kolikrat chodi tady po dome a rika doby den, doby den. Pak chce namalovat auto, veke (velke) auto, autobus ... a uz se naucila par slovenskych slovicek ... No, kazdopadne mame po klidu :o)
Je tu zas krasne teplo, tak se mi ani nechce do Prahy :o)
19. črc 2008 v 10:28  • Odpověz
Ahojte cácorky :sweat_smile:

Tak jsem vám tam naflákala něco dovolenkových fotek :wink:

No a jak jsme se měli? My byli moc spokojení a kdo není náročný, ale chce si užít pěknou dovču za rozumný peníz, vřele doporučuju, protože tenhle hotel je opravdu zameřený na rodiny s dětma :slight_smile: Určitě uvažujem, že se tam za nějaký rok rádi vrátíme (možná do jiné destinace, protože se jedná o síť hotelů, ať poznáme i jiné prostředí, kde ale už víme co můžem očekávat za služby) protože ty dětičky si to fakt užívaly (teď mám na mysli hlavně ty trošku větší) animátoři se jim věnovali téměř celý den, pořád byly nějaké programy, tanečky, soutěže, fungoval tam miniklub...

Ubytování nebyl žádný extra luxus, jednoduché, ale pěkné, čisté, účelné-nakonec do pokoje jsme se chodili jen převléct a vyspat a pro tyhle potřeby bylo dostačující. Všude byly nájezdy na kočárky, přízemní pokoje bezbariérové, takže další plus.

Jídlo: vynikající! Ještě jsem neměla odvahu vlézt na váhu, ale určitě jsem si domů nějaký bonusek přivezla, protože hlavně zpočátku jsme všichni měli tendenci se přežírat a ochutnávat od všeho :sweat_smile: a ty jejich dortíčky a zákusečky, mňam :dizzy_face: ke konci pobytu už byl trochu problém co vybrat, páč už jsme samozřejmě měli dojem, že už jsme všechno jedli (což byla svým způsobem pravda, díky tomu nabírání různých vzorků na talíř :sweat_smile: ) ale vařili fakt dobře a navíc pro děti vždy bylo k dispozici nějaké nekořeněné jídlo a ještě se k tomu dalo vybrat ze spousty příloh, salátů, různě dušené zeleniny...
Akorát naše mládě spíše nejedlo než jedlo :angry: ale jak jsem četla, nebyl sám, kdo to na dovči bojkotoval. Nikdy bych nevěřila, že budu šťastná, když bude baštit salámek neurčitého původu, typu junior :grinning: že nám neumřel hlady, vděčíme různým buchtičkám, melounům a z masa vzal obvykle za vděk různě upravenýma rybičkama, které naštěstí byly denně (a zásoby frutapur z domova) ale i tak se množství jídla které zbaštil dalo vážit na lékárnických váhách :rolling_eyes:
Ráno to ještě šlo, to něco posnídal, oběd častokrát prospal a pokud jsme šli na večeři později, o půl deváté začínala dětská diskotéka, jak to malý zbystřil, už bylo: jůůů, mami, muzika :sweat_smile: ideme-tany tany, utěkáme, utěkáme... :grinning: :grinning: a už ho v jídelně nikdo neudržel

Nakupování, nebo cesta do města, do byla vždycky kovbojka, arabové jsou jako obchodníci neodbytní, smlouvání je tam rituál a čím je z toho větší tyátr, tím jsou spokojenější (nejednou jsme z města jeli naprosto bez koruny, že nám sotva zbylo na taxíka) ale zážitků máme habakuka :wink: a to ani nemluvím, když jsme chtěli zkusit atmosféru jejich týdenních trhů, z toho jsem se ještě nevzpamatovala doteď :grinning: blázinec, chaos, mumraj, prach, smrad, vedle ovcí, koz, prodával chlap použité zednické špachtle a kus dál stánek s nádhernými šátky (mimochodem, ty jsme babičkám dovezly jako suvenýr, protože byly překrásné a pro nás za naprosto směšné ceny) to se fakt musí zažít.
Ale když jsem to viděla, byla jsem strašně ráda, že nebydlíme v nějakém hotelu v centru, ale naprosto mimo, asi tak 1/2 hodiny chůze, což se ale v tom pařáku bez kouska stínu rovnalo sebevraždě :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale pořád tam pendlovaly taxíky a jízda vycházela v přepočtu asi za dvacku

Velblouda jsme neviděli žádného, alespoň živého, suvenýry z nejrůznějších materiálů nepočítám :grinning:
sice byla možnost jízdy na velbloudech, ale já se už odmítala jákéhokoliv organizovaného výletu účastnit (ten jeden jediný vám musím pak vylíčit) páč jsem měla obavy, že by to 2 hodiny prcek nevydržel a nakonec bych za ty hříšné peníze místo jízdy na velbloudovi, honila děcko někde po okolí :grinning:

K tomu našemu slavnému výletu: jely jsme se podívat na rozvaliny starého římského města, výjmečného svými podzemními domy a nádhernými zachovalými mozaikami, jednalo se jen o půldenní výlet, delegátka nás ujišťovala, že ani s malým dítětem není problém...
Tak u nás začaly problémy hned ráno: zapomněli nás telefonem vzbudit, tak jsme lítali jak s ohněm za zadkem, uštvaní čekáme na autobus, přijel o hodinu pozdějc (to už jsme v žádný výlet ani nedoufali, spíš dumali, jestli nám vrátí peníze) jelo se tam přes šílené hory, serpentýny, malý poblil sebe a mě... převlíkli jsme ho, poblil sebe a tátu... začalo být špatně mně, nepoblila jsem nikoho, stihla jsem to do pytlíku od Jirkova náhradního oblečení :sweat_smile: :sweat_smile:
vykopávky měli asi tříkilometrový okruh, což samozřejmě malý nemohl sám ujít, měli jsme mimi vak, ale bylo horka jak kráva, takže táta většinou nosil na rukách nebo za krkem, průvodkyně měla nasazené docela ostré tempo, aby jsme kvůli opožděnému výjezdu nepropásli oběd na hotelu... No co budu povídat, byli jsme tak zchvácení, že jsme si tu krásu a historii vychutnali až doma z gauče na videu :grinning:

Moře bylo taky moc pěkné, čisté, s pozvolným přístupem, měli jsme to kousek, hotelový komlex byl v zahradě přímo u pláže, ale slané vody jsme si moc neužili, skoro pořád vlála černá vlajka a byly fakt dost nebezpečné vlny :frowning2: takže to bylo jen na takové ocákání a skákání ve vlnách při kraji, pořádně plavat se dalo snad jen jednou

Opálená moc extra nejsu, když sečtu celou dobu pobytu, kterou jsem strávila na léhátku, to by snad neudělalo celkově ani hodinu dohromady :confused: buď jsme se máčeli v bazéně, nebo hrabali v písku na pláži, přes poledne chodili chrnět s prckem, nebo se před sluníčkem schovávali v kavárně, čajovně apod
Nevím, já se docela špatně opaluju, na rozdíl od mých chlapů, manža je černý jak viks (ale ten byl už před dovčou) i malý je snad tmavší než já :sweat_smile: ale na mě ty červené spálené těla (kterých tam nebylo zrovna málo) co se ale za každou cenu musí opékat, aby každý poznal, že byli u móřa, působily docela odstrašujícím dojmem

No a to by tak v kostce bylo všechno, chtěly jste román, máte ho mít :grinning: :grinning:

Jo a ještě musím napsat, na kolik velbloudů jsem ceněná :sweat_smile: manža mě nabízel za 15 (neřád jeden! :sweat_smile: ) a prý že je to málo, že takový krásný oči, prsa a zadek je nejmíň za 200 :grinning: ale vzhledem k tomu, že by se tátovi nevešli do kufru, tak jsem mu nakonec zůstala na krku :sunglasses:
19. črc 2008 ve 13:16  • Odpověz
Tož rozšoupla jsem se, co by ne :grinning: :grinning: :grinning: ale na Dashak nemám :grinning: ale snad vás alespoň na chvilku zaměstnám ať to můžu v klidu dočíst a zareagovat, co se tady dělo
19. črc 2008 ve 13:34  • Odpověz
Teda Zevi, vypadá to na super dovču, fotky krásné. S opalováním s tebou souhlasím, já když viděla ty spařené těla v Řecku, tak to raději budu bílá. Já naštěstí chodila před dovčou na solárko, takže sluníčko jsem zvládala v pohodě a hlavně jak píšeš, na nějaké ležení nebyl čas. Tak to musíš být kočka, 200 velbloudů!!! To by tě měl manžel nosit na rukou :wink: .

No a my včera večer Ondru přistihli jak se snaží vylézt z postýlky. Už byl vylezlý celým tělem úplně nahoře, docela mě tím vyděsil, páč kdyby spadnul dolů, byla by to rána a určitě spoustu řevu v tom lepším případě. Tak jsem mu hned vyndala, ty dvě šprušle a ukázala mu kudy má eventuálně vylézt. S manželem jsme začli řešit, zda pořídit zábrany na schody nebo ho budeme v pokoji zamykat. Jenže mi máme schody blbě řešené (ale jinak jsou krásné), jak jsem tak koukala, tak by nás zábrana stála něco přes 2 tisíce a to ještě vůbec není jisté jestli by jsme jí tam uchytili a už vůbec není jisté, že by se nesnažil přelézt i jí. Tak zatím budeme zamykat a myslím, že je jen otázkou času kdy sejde schody sám. Ondra naštěstí není zbrkklý, takže u schodů vždycky čeká až ho chytneme za druhou ruku a 3 poslední schody zvládne sám. Ale já jak to měla v hlavě, tak jsem měla fakt hrozný sen, jak my spadnul ze schodů (ale byli to úplně jiné schody než máme doma a dokonce to bylo i jiném domě). Bylo tak živý, že když jsem se ze snu vzbudila, letěla jsem do pokoje jestli je v pořádku.

A dneska jsme jeli do Botanicusu, což je taková středověká vesnice a krásné zahrady u Nymburka a bylo to super. Fakt všechno dobové, Ondra byl unešený z dravců a všech zvířátek. Na spaní si ho vzala babička a já s manželem za chvíli porazíme do práce :frowning2: .

Mapris: jak píšeš, že je s Terkou sranda, tak my se s Ondrou pořád taky smějeme. Co ten všechno nevymyslí, dneska si manžel s dědou lehli na výletě do trávy a Ondra hned taky. Pak vzal za ruku mě a řekl pojď a uložil mě vedle táty a takhle jsme si museli lehnou všichni(babička, Nikolka). A pak se po nás spokojeně válí. Mám tu siestu vyfocenou v telefonu, tak jí sem zkusím stáhnout.
19. črc 2008 v 15:33  • Odpověz
autor
macej,
potrebuju poradit ... co jsi varila a zavarovala pro maleho? Pak bych se potrebovala zeptat - vy mate tu "rakev" na auto? Mohla by jsi mi od pritele prosim zjistit, zhruba jak je to velke? Znami maji male auto a budou to chtit brat, a uvazuju o tom, ze by jsme tam naskladali male kociky pro deti a take blbosti jako motorky a tak, aby se do nasich aut vesly ostatni veci v taskach a prepravkach.
20. črc 2008 v 11:41  • Odpověz
Ahojda tlachalky, tak se zas po delší době hlásim. Neměla jsem na koně nějak teď vůbec náladu :frowning2: Jsem v pořádku, to jó, ale nějak mě to všechno poslední dny trápilo. Před dvěma týdny jsem byla u doktora. Všechno se zdá v pořádku, mám teď šestinedělí, takže se musim šetřit (což jde s tím naším raubířem opravdu ztuha), žádnej sexík, sport nic. Ale říkal, že tak za dva tři týdny už můžu pomaličku zase všechno. No a další snažení máme povoleno od září. Mě to připadá moc brzy, tak to asi radši necháme až na dýl... no ale uvidíme, jak to budu za měsíc cítit.

Malej se hrozně rozkecává, každý den přibývají nový a nový slovíčka. Tenhle týden měl mlaďásek průser, i když to samozřejmě byla moje chyba... šli jsme ze vsi, pár metrů před barákem jsem mu jako vždy dala do ruky klíče, aby odemknul vrata (je děsně důležitej, letí, div se nepřerazí a šmrdolí klíče v zámku než dojdu). Ale ten den mě zastavila sousedka a na něco se mě ptala a toho zmetečka nenapadlo nic jinýho,než využít nestřeženýho okamžiku a hodit klíče do kanálu! A ještě ke mě utíkal a celej vysmátej křičel "HODIIILL HODIIILLL" :grinning: Bylo jedenáct dopoledne, celej barák samozřejmě v práci, všude otevřený ventilačky, jen ze zahrady otevřený jedno okno nahoře. Tak jsem dotáhla k baráku ten obří výsuvný hliníkový žebřík a lezla domů oknem. Výška jako prase, co vám budu povídat, ale já na sebe byla hrdá, že jsem fakt dobrá :grinning:, ovšem do tý doby, než volal manža a seřval mě, že jsem se mohla zabít... :sweat_smile:

Taky jsem se rozhodla, že pomalu seknu s kojením. Já jsem si myslela, že do těch dvou let, pak jsem si říkala, že klidně i když budu těhu, že bych to zachovala... Ale teď už se do dalšího těhu bojim moc. Všude říkaj, že kojení nevadí, ale stejně si pořád říkám, jestli náhodou... a hlavně to teda neskutečně ale fakt brutálně bolelo. Měla jsem prsa strašně citlivý (to jsem měla na začátku s Pétikem taky), ale pořád jsem si říkala, že to vydržim a že se to určitě po tom 12. týdnu zlomí... Malej teda není žádnej závislák, kojíme večer před spaní (ale u prsa neusíná!!, spíš je to takový naše tulení) a pak ráno, když si ho vezmem k sobě, když hned vstáváme, tak si ani nevzpomene, ale problém je v noci, někdy prospí celou noc v tahu a někdy by se kojil dvakrát za noc. No uvidíme, první zkusim vydržet v noci a fakt nedat, i když vím, že to bude řev a asi spát už nebudem a pak pomalu odbourat ten večer. Nechci to nějak hrotit, jakože teď hned přestanu, stačí mi, když bude spát v noci a pak uvidíme.

Manža má dneska noční, tak jsem vás letem světem prolítla. Ale samo jsem to všechno zapomněla... jen si vzpomínám:

Dashak – koukala jsem na fotky z dovči, malá je kouzelná, je to takový drobeček :slight_smile:

Zevi, krásný fotky, super popis dovči, museli jste si to fakt užít :wink:.

Ijet, dodatečně obrovská gratulace Kubíkovi k narozeninám! Překvapilas mě s tím pindikem, že vás doktor poslal k chirurgovi. Už víš nějaký bližší info? Jestli mu to jen chirurg. uvolní, nebo co s tím budou dělat?

Kam - my jsme zábranu na schody dělali taky teprve nedávno. Protože do tý doby byl naprosto vzornej a věděl, že u schodů prostě musí zastavit a počkat na nás. A taky stačilo za sebou zavřít dveře a mohla jsem být klidná. Teď, co už si dokáže otevřít, už bych se bez zábrany bála. A co kdybyste dali udělat tu zábranu nějakýmu truhláři? Nám to dělal truhlář přímo na míru, sice to stálo celkem dost (1700), ale zas je to na dýl a snad ještě budem mít druhý, kdy se to taky využje.
20. črc 2008 ve 21:34  • Odpověz
ahoj holky, malý se nám celý osypal, podle mudry silná alergická reakce na bůhvíco :frowning2: protože se mu to rozšiřuje, jedem na pozorování do nemocnice, pa
21. črc 2008 v 10:58  • Odpověz
Zevi, ježišínku, chudínek Jiřík :frowning2:. Určitě lepší, že si vás vezmou na pozorování a pohlídají vás. Snad to bude brzy lepší a budete co nejdřív doma.

Mě se malej taky osypal, ale asi né tak hrozně jako u vás. Začalo to, když jsme byli na dovče, nejdřív to měl na bříšku a kousku stehýnka. Pak se to pomaličku začalo rozlejzat všude. Nejhorší to bylo v tříslech a na bříšku, pořád se škrábal, celý noci probrečel. Doktorka nám řekla, že se jedná o virový onemocnění, který postihuje jen malý děti, nic se na to nedává, zasáhne to vždycky jen půlku těla, trvá to až ŠEST týdnů a pak to samo zase zmizí. Dostali jsme jen fenistil kapky, aby ho to tolik nesvědilo. Už je to víc než měsíc a už to má jen maloučko na vnitřní straně ruky a v tříslech, ale naštěstí už se nedrbe, to bylo fakt peklo.
21. črc 2008 ve 12:34  • Odpověz
autor
zevi,
jezis chudak malej. Fenistil kapky jsou asi na predpis co?

Holkdy, vy mne s tim osypanim desite. Mala dobrala v nedeli rano atb a kdyz jsme ji v sobotu koupali u babi a dedy, tak byla strasne osypana. Ale dle babi to je z horka, v Komarne je uplne jiny klima a strasny horko a obcas byla postipana od komaru, takze jsem nastesti u sebe mela fenistil. Vcera ji koupal manzel, tak nic nerikal, ale dneska se na to mrknu taky.

Chystame se na dovcku v puli srpna, tak resim, jestli se predse jen nestavim u kozni a at mi radsi neco neda sebou v pripade osypani Terky. Mela kdysi atop - ale mame ten a-derma krem, tak ho vezmu sebou, snad nas zachrani...

prochi,
neboj, bude lip. Asi to tak melo byt :o) Jinak Terka se taky docela slusne zacina rozkecavat. Hlavne na slovensku, to uz umi i nejaky slovensky slovicka. A naucila se uz jist sama lzici a pit z hrnecku a uz sedi s nama u stolu, takze uvazujeme, ze zrusime tu jidelni zidlicku.
21. črc 2008 ve 13:09  • Odpověz
Mapris, malej už jí dlouho sám, ale jídelní židličku pořád máme a zatím ji ani rušit nehodlám. Máme takovou tu stoličku, jak se z ní udělá stolek se židličkou. Je to jediný místo, odkud mi nezdrhne, když jí. Teda dokáže z ní taky vylézt, ale když si sedne s jídlem jen na gauč nebo k jídelnímu stolu, tak to odbíhá pernamentně. Jediný, kdy ho krmim respekt. pomáhám mu, je oběd, protože to už bývá unavenej a já už se těším, že půjde spát, uklidim a pak mám chvilku pro sebe, tak se to snažim urychlit :sweat_smile:

Na ty fenistil kapky jsme měli recept :wink: Já nejdřív myslela, že má vyrážku po spreji proti komárům a klíšťatům. Protože to bylo jediný, co mě napadlo. Ale když se to začalo rozlejzat, tak jsme mazali k doktorce a ta mi řekla, že je to virový onemocnění, musí se to nechat vysypat a pak to začne pomalu odeznívat. Měla to i kamarádky malá, ty radši tenkrát jely ke kožní, ale řekla jim to samý. Mě teda omejvali, když mi řekli, že to trvá 3-6 týdnů, ale uteklo to a je to zaplaťpánbu za námi.
21. črc 2008 ve 13:22  • Odpověz
Prochi: zábranu pořád zvažuji, nechat si jí na zakázku už jsem taky zvažovala, jen nevím koho bych oslovila, všichni truhláři mají pořád moc práce. Zatím Ondru v pokojíku zamykáme, dneska ráno jsem k němu přišla a už měl půlku pokoje rozhrabanýho.

Mapris: Ondra už jí taky dlouho sám, ale židličku stále používáme. Jak píše Prochi, když sedí normálně u stolu pořád odbíhá.

Zevi: tak to je mi Jiříka moc líto, tak ať v nemocnici dlouho nepobudete.

Dneska jsem byla na těch gelovkách. Je to děs si na to zvyknout, ale vypadá to krásně. Hnde ta ruka vypadá lépe. Dám fotečku do alba.

Jinak s mluvením jsme na tom taky den ode dne lépe.
21. črc 2008 ve 13:51  • Odpověz
autor
jídelní židlička - no my máme právě tu umělou novodobější, s tím pultíkem. Jenže tam když sedí, tak jí to všechno padá na zem a když je u stolu, tak sedí těsně u něj, má ten igelitový bryndák s kapsou a zatím teda sedí a neodbíhá ... Tak nevim ...
21. črc 2008 ve 23:04  • Odpověz
autor
Nám se včera zase stala vec. Ukladali jsme malou do postylky a kdyz jsem ji chtela zapnout tu hvezdicku-promitacku, tak ji spadla na hlavu ... Chudak mala ... Brecela a hned rikala, bac, boli, tata .. Mne vubec nechtela, ale jsem se ji x-krat omluvila, tak pak "snad" pochopila, ze jsem to schvalne neudelala, tak jsem ji radsi pripevnila na boku ... :unamused: :angry:
21. črc 2008 ve 23:05  • Odpověz
autor
zitra odpo mam kondicni jizdy po praze, tak mi drzte palce. :wink:
21. črc 2008 ve 23:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.