• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jůů Mapris má novou fotečku v profilu :slight_smile:, jsem koukala, kdo to sem leze :grinning:

Tak tfuj tfuj tfuj, ať jízdy dobře dopadnou a všichni včas uhnou :grinning: Néé, v poho, žádný nervy, ju? Písni, jak to probíhalo.

Kam, nehtíky vypadají krásně, mě se to teda moc líbí, já taky o něčem uvažuju, ale asi až půjdu do práce, aby mi něco s těma mýma paličkama provedli, já to mám fakt pro ostudu.
22. črc 2008 ve 14:23  • Odpověz
Ahoj holky,

to je teda něco vás dočíst,když píšete takový romány:slight_smile:),ale pěkně jsem si početla.

zevi

podle toho co píšeš,byla dovča super a hned bych tam taky jela.Je dobře,že jste si to užili.Já bych asi neryskovala ten výlet s Fíkem,to by dopadlo bledě.Ale zase jste něco viděli a ještě máte památku na videu,to je fajn.

mapris

já jsem ti o tom Chorvatsku úplně zapomněla napsat,už ses mě ptala myslim jednou.No my byli v Duče cca 15 km od Splitu,byla tam písečná pláž a opodál je městečko Omiš,tam je také píse i oblázky.Písek je pro děti dobrej,že si na něm hrajou,ale myslim,že i oblázky by je bavili,Fíka asi určitě:slight_smile: Co se týká cesty tak jsme platili cca200Kun za chorvatské dálniční poplatky tam i zpátky takže to vyjde asi na 1600Kč(když počítám 1Kn za 4kč,ale dá se sehnat i za 3,50kč)může se to ale platit i v eurech nebo platit kartou.pro karty jsou zvlášť brány.Dál pokud pojedete přes Rakousko jako že asi jo tak asi 200Kč za rakouskou dálnici a pak jestli pojedete přes Slovinsko tak asi 900kč za jejich dálniční známku (to mi jsme platit nemuseli páč to platí od července a my tam byli v červnu) Jinak cesta tam byla děsná,stáli jsme dost v kolonách,ale i hodně kvůli dětem stavěli.Jelo nás celkem šest rodin takže děti potřebovali oddych.Mysleli sme,že tam budem rychleji,když pojedeme přes noc a ono prd,stejnak jsme stáli v kolonách.Cesta zpátky byla daleko lepší,taky jsme jeli na noc a zvládli jsme to za 10 hodin.Myslim,že dashak psala,že jeli přes Maďarsko a nikde nestáli tak se zkus zeptat na cestu.Ono s těma poplatkam záleží kam pojedete,my jeli v Chorvatsku po dálnici dlouho,daleko takže jsme platili celkem dost za poplatky,u vás to může být jiné. A co se týká jídla,zavařila jsem čtyři páč víc jsem nestihla a to guláč,kuře na paprice,pečené maso a kuřecí polévku.Pro Fíka jsem měla ještě navíc nějaké skleničky a pro nás nějaké sušené jídlo a konzervy.Jídla jsme měli až až.A kam vlastně pojedete vy?

kam

včera jsem byla něco koupit v Lidlu a všimla jsem si,že tam mají zábranu na schody,asi kovovou nebo plastovou,fakt nevim,všimla jsem si jen krabice.Myslim,že to bylo od firmy SafetyFirst,ale jistá si taky nejsem.Ale pokud máte nějak atipické schodiště tak vám to tam nejspíš nepůjde.to já jen tak,kdyby náhodou.
Nehtíky moc pěkný,já měla trochu jiný,nasypala mi tam na to nějaký třpitky,taky to bylo celkem hezký.Ty máš pěkný kytičky,ty ženský jsou fakt šikovný,já bych to nenakreslila na papír,natož na nehet.
22. črc 2008 v 15:08  • Odpověz
Ještě jsem chtěla k mluvení,Fík něco říká pěkně,ale něco stále tak,že mu rozumíme my a někdy ani to ne.V něčem se někdy plete,třeba "nahoru" a "dolu".Třeba když si chce natáhnout tepláky tak říká "dolu,dolu" a já říkám,že si to plete,že myslí nahoru a on řekne "naoru " Nebo často říká "NE" a nakonec myslí "jo",ale jak kdy,"ne" říká totiž skoro na všechno,hlavně na jídlo.No a poslední dobou u nás vládne slovíčko "moje":slight_smile:)

Co se týká těch vtipnejch situací tak to je fakt sranda,kolikrát si řikám jak si co může pamatovat,když to u nás nebo někde viděl jen jednou.Chce si utírat sám zadek,to jsem vždycky běsná páč si tam šmrdlá spíš ruku než ubrousek:slight_smile:)Nebo si chce utírat pusu a ruce.Když dojí a má zamatlaný ruce tak na mě pokřikuje "ruče,ruče"jako že utřít a nejlepší je,když jedeme v autě,já řídim,nikde na semaforu červená a Fík na mě zezadu pokřikuje "tůšu"(sůšenka),"ruče","ešče","bumbat".:slight_smile:) Taková malá buzerace:slight_smile:)
Jinak ještě jsem si vzpomněla,Fíla má oblíbeného plyšáka,je to plyšová Pó z Teletubbies.ta musí být téměř všudepřítomná,hlavně v postýlce nebo když děláme mlíko(Fík musí sedět na lince,počítáme odměrky a Pó se musí koukat,div jí nenacpe do plechovky s tim práškem) a když se vyčůrá nebo vykadí tak vezme pó a říká "kokej Pó,čí" nebo "kokej pó,bobačí".Ono vůbec čím víc lidí kolem nočníku tím lépe,když jsme u babi a dědy tak musej kouknout na to dílo v nočníku a nejlépe i zatleskat a když netleskaj tak si malej pán zatleská sám:slight_smile: Poslední dobou se začíná předvádět a když už je moc rozjařenej tak začne vejskat,pak prskat a plivat.A když se ho zeptám " co jseš Filípku?" tak mi řekne "číčo"(číslo)

A ještě k nočníku
přes den je bez plíny a chodí na nočník,často se ho ptám jestli chce čůrat,dokonce už jsme párkrát venku počůrali trávu nebo kytí ,to předtím nechtěl.ale čůráme jako holčička,páč ve stoje mu to nejde.No a na noc plínu ještě dávám,někdy jí má suchou až do rána a někdy načůranou,sám se na čůrání nevzbudí.nedávno jsem mu zapomněla na noc plínu dát jak jí celý den nemá a měl pod sebou mokrý kolo takže jsem v noci převlíkala postel i Fíka.Když jedeme autem k našim což je cca 20-30minut tak mu plínu taky nedám a zatím to vždycky vydržel.Řekla jsem si,že už nebudu kupovat pleny,prostě až spotřebujem dva balíky co ještě máme tak už nekoupim nebo jen malý balení Pul Ups a budu ho učit i v noci na nočník.Kamarádky svoje děti v noci budili třeba po třech hodinách na nočník.Tak nevim jestli s rim mám taky začít(moc se mi do toho nechce)nebo jestli to přijde samo
22. črc 2008 v 15:37  • Odpověz
Koukám,že si tady měníte fotečky na profilu.Já jí taky budu muset obnovit,tahle už je stará :wink:
22. črc 2008 v 15:42  • Odpověz
zevi,
tak snad vám nic nezjistí a budete brzo doma.
Malá je taky věčně osypaná a dostali jsme kapičky Fenistil.
Tak hned dej zprávu jak jste dopadli.

prochi,
tebe obdivuju, že ještě kojíš, já si to nedovedu ani představit :slight_smile: .
Malá mi zrovna minulý týden pořád ukazovala na prsa, tak jí říkám, že tam bylo mlíčko, když byla malinká.
Bohužel jen málo, ale trochu ho měla.Zapamatovala si to a v sobotu si hrála s panenkama.
Říkám jí, dej miminku mlíčko, myslela jsem tu flaštičku co má a ona si ji dala k prsu a dělala mňam mňam.
Jsem se málem počůrala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
Mají už fakt pamatováka, třeba včera tu měla kamaráda a počůral se jí na klouzačce a na koberec a když večer
přišel přítel domů tak mu to hned žalovala :grinning: :grinning: :grinning: .

kam,
nehtíky jsou hezký, já bych si na ně asi nezvykla.A ani se ke mě nehodí, je fakt, že ty ruce hned vypadají o mnoho lépe.

Jídelní židličku taky ještě používáme, ale bez pultíku a přisunem ji to k velkému stolu.
Ale ve všední den, když papá jen ona tak sedí normálně u svého stolku.Papá už sama, a od stolku mi neutíká
už je neučená.

mapris,
tak snad jsi jízdy zvládla, ještě že teď není uplně tak zacpaná Praha jak před prázdninama.
Taky bych je potřebovala, je to lepší než když ti někdo jen radí.Takhle ti to ten instruktor zabrzdí sám, kdyby šlo do tuhého :slight_smile: :slight_smile: .Pamatuji si když jsem si před lety dělala autoškolu, jela jsem před přechod
a jela tam maminka s kočárkem a on na mě řval brzdi brzdi.Nakonec to zabrzdil on a pak mi povídá"to musíš zabrzdit dřív než je zajedeš"!! :grinning: :grinning:

macejka,
já taky někdy malou budím, když už vím, že dlouho nečůrala tak ji v noci vzbudím.Vyčůrá se a zase spinká.
Už jsme bez plen cca.měsíc a za tu dobu se v noci počůrala asi jen třikrát.Přes den už vůbec, taky máme
Pul Ups, ale dávám je jen na cestu metrem, tam nemáme kde odskočit, ale stejně se nevyčůrá většinou to vydrží.
22. črc 2008 v 16:53  • Odpověz
Jinak ještě děkuji za IP, nemůžu to zde rozebírat :cry: :cry:

Malá je u babičky, zítra nám budou vyměnovat plynoměr a my ho máme zabudovanej v kuchyni tak budou bourat :angry: :angry: :angry: .Což mě vůbec netěší, to bude zas bordelu.
22. črc 2008 v 16:55  • Odpověz
autor
macej,
díky za tipy. No, my jsme chtěli jet přes rakousko, ale berem to pres komarno, pac jedou nasi znami a ti jsou z komarna. Tak tam udelame mezi zastavku a asi to vezmem pres madarsko, jeste nevim. Zavarit bych neco chtela, uvidime, co stihnu. No, Duč je pro nas daleko a rozhodovali jsme se mezi loparem (ostrov rab) a nebo Mali Lošinj. V tom Loparu je piscita plaz ale nic vic a okoli nic moc. A ten Mali losinj - tam je sice oblazkova plaz ale jsou tam i nejake pamatky a kamaradce se to zdalo lepsi. TAk objednala Losin. Odjizdime v patek 15.8. odtud z phy do komarna, a z komarna budeme pokracovat vecer 16.8. do chorv. Tak jsem zvedava ...
Jinak profil jsem zmenit musela, tamten byl dost starej :o)

isacek,
kondicky jsme prezily obe - jak instruktorka, tak ja. Spis mne seznamovala s autem, ucila jsem se couvat a ruckovat a pak mne vzala na maly krizovatky. Ma predse jen jine auto nez my, tak si musim na nej zvyknout ... Ale instruktorka je strasne prijemna, takze mam dalsi pokracovani v patek.

kam,
nehtiky hezky, ale ja bych se bala, ze by mi to vadilo pri psani na klavesnici ...

vam zavidim jak nocnikujete ... Ja jsem toho musela na chvili nechat. Takze zaciname zase odznova. Ale uspech je, ze chodi zase rano a vycura se i nekdy vykaka. Jinak po odpo spanku nechce. Asi jsem ji moc nutila nebo neprisel jeji cas ... Takze to vidim do chorvatska s plenama :frowning2: . Ale co muzu delat, dulezitejsi je zdravi, to ostatni prijde samo.
22. črc 2008 v 18:56  • Odpověz
zevi

já taky doufám,že budete brzo doma z nemocnice.To je jak na schvál,v Tunisku nic,kde ochutnal málo,ale ochutnal pár dobrůtek a po příjezdu sem se z něčeho osype.Fenistyl kapky máme taky pro sychr.

mapris

tak to jsem zvědavá jak se vám tam bude líbit,ale Chorvatsko je hezké aspoň co se moře týká,okolí nic moc,ale to jsme neřešili,my jeli k moři a s dětma jsme nikam na výlety nejezdili.Ale když jsme tam byli před léty sami tak jsme dva podnikli,ale jen takm po okolí,nahoru nad město a udělali pár fotek

Instruktory v autoškole obdivuju,já bych to dělat nemohla,praskla bych vzteky,kdyby to žáci nepochopili hned :sweat_smile:
22. črc 2008 ve 20:26  • Odpověz
Tak na nehty si začínám pomalu zvykat. Dneska mě ale naštvali, nemohla jsem otevřít svojí milovanou fidorku. Jinak to docela jde, sem tam se na klávesnici uťuknu, ale čekala jsem to horší.

Mapris: tak gratuluji k prvním jízdám!!! Jen tak dál.

Macej: jak píšeš o té "buzeraci" v autě, tak to máme to samé a ještě mi Odra dělá to, že když někam hodně pospíchám, tak se po...re a pak mi utíká když ho chci přebalit.

Jinak od té doby co jsme Ondrovi vyndali ty dvě příčky z postýlky, tak už nemáme tak snadné uspávání. Dřív se položil, přečetla se pohádka a šlo se a o sám usínal. Teď mi prostě vyleze a šmejdí po pokoji. Ale já se bojím, že když mu to zadělám poleze horem a něco si udělá. Takže čteme tak 4 pohádky a pak u něj sedím dokud není vláčný.

Nočník u nás zatím vůbe nejde, tak si dávám pauzu a zkusím to až se vrátíme z hor.

Zítra jedeme, tak snad se do našeho návratu vrátí i Zevi a pokud možno ať je doma o hóóódně dřív než v tu neděli.
22. črc 2008 ve 21:29  • Odpověz
autor
kam,
asi jste uz v trapu. Tak si to uzijte... Packo.
23. črc 2008 v 11:32  • Odpověz
ijet,
vše nejlepší Kubíkovi k dnešnímu svátku. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. črc 2008 v 10:31  • Odpověz
autor
ijet,
taky prejeme kubovi vse nej... k svatku. Hlavne zdravi a hodne rodice :wink:
25. črc 2008 ve 13:03  • Odpověz
Ahoj Kočky,
mám chvíli. Manžel je na tenise, Ondra v postýlce a já vás jdu pozdravit. Je to tu krásné, počasí se dneska konečně umoudřilo. Mějte se a něco taky napište ať mám co dočítat.
25. črc 2008 ve 21:13  • Odpověz
Pchááááá pak že já jsem závislák, když jsem psala z dovči, nóóó Kam, co mi na to jako odpovíš?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

U nás teď jednoznačně vede slovo "sám" až mě z toho kolikrát omejvaj. Do nočníku čůrá zásadně ze stoje, nebude se přece zdržovat nějakým sedáním, natož to říkat mě. Takže to vypadá tak, že si hraje, najednou všeho nechá, vytáhne nočník, namíří a vyčůrá se. Pak si vezme papír. ubrousek, rošmrdlá těch pár kapek, co dopadlo vedle a donese vylít nočník do záchodu. Já teda samozřejmě plachtim za ním, pořádně utřu, kde nakapal a pak za jeho silnýho nesouhlasu asistuju u vylévání a splachování. Kaká teda v sedě :grinning:, ale pak si na čtyřech s vystrčenou prdelkou doleze pro vlhčený ubrousky a snaží se utřít sám...
Máme plínku už hóóódně dlouho jen spaní. Ani když jedem dlouhý cesty, tak už mu ji nedávám. Je na něj spoleh.
Macej, to noční spaní bez plínky já ale ještě vůbec neřešim. Myslim si, že na to je času dost, buzerovat buzením ho teď rozhodně nechci (jsem ráda, že konečně jakžtakž spí!) a buď to přijde samo, nebo to zkusíme později. Ale určitě se myslím, že na to je ještě spousta času.

Židličku jídelní máme něco takovýhleho http://www.eshopbaby.cz/katalog/simona-jidelni-zidlicka-drevena-booboo-p211/ Tenhle týden jsem odmontovala ten pultík a má to už jako klasický stoleček se židličkou. Papá u toho krásně. A hlavně teď poslední týden je absolutním hitem malování. Sedí tam důležitej jak čtyři a maluje a kibicuje mě, co chce nakreslit. Doteď totiž vůbec nevydržel sedět a lítal s pastelkou po celým baráku a pomalovával by kde co, jen ne papír. Ale najednou se to zlomilo a hrozně ho to baví.

Tak to je asi tak vše z našeho veselýho živůtku. Pořád koukám z okna, jestli to bude na koupání nebo ne. Dusno je tam neskutečný, ale sluníčko střídavě zakukuje a zas vykukuje. Tak uvidíme.

Pošlu vám do IPčka odkaz na fotky, jak taťka staví ten domeček na skluzavku a ještě tam uvidíte domeček od dědečka, ten nemohl zůstat pozadu...

Jooo a ještě jsem vám chtěla napsat: ad. kojení a my: tak tenhle týden jsem se rozhodla, že už to teda utnu úplně. Jenomže pak mi to bylo tak líto, pořád jsem nad tím přemýšlela a hledala důvody, proč ještě nekončit... přece jen není žádný závislák, že by se kojil přes den nebo mě nedejbože svlíkal... všude jsem četla, že pokud to vyhovuje mámě i dítěti, tak proč ne... takže jsem se rozhodla, prdim na všechny chytrý rady celý rodiny a kojíme vesele dál :slight_smile: Teda už jen večer a nebo ráno. Někdy si večer ani nevzpomene, tak se nevnucuju, je to fajn :dizzy_face:
26. črc 2008 ve 13:49  • Odpověz
kam

doufám,že si užíváte.Počásko se zlepšilo,je pařák(i když rady to teď vypadá na slejvák)

prochi

děkuju,že jsi mi poslala odkaz na mail,fotky jsem poctivě skoukla a musim říct,že jeden domeček hezčí než druhej.Tohle je fakt obr výhoda zahrad.Ještě se tě chci zeptat,vy jste si objednali dřevo a materiál na to a manžel to dal dohromady nebo to všechno dělal sám?(klouzačku teda asi ne :sweat_smile: )na nějaké fotce je vidět,že to zabrušuje nebo tak něco tak se ptám.Jinak chválim,moc moc pěkný a Peťulka z toho má určitě velikánskou radost. :grinning:

Jinak Fík u našich vyčmuchal vrtulník,kterej měl dostat až k narozeninám takže ho hned zbalil,jak jinak a už si s nim hraje páč jsem neměla nejmenší šanci mu ho vzít. :sweat_smile:

dashak

jak jsi to nakonec vyřešila s dárkem pro manžela?Let balónem je určo parádní věc,ale chtěl za to nekřesťanský prachy :angry: Myslim,že by pro tvého manžela byl jistě větší zážitek,kdybys to absolvovala s ním a ta částka co chtějí za vás oba je teda nehorázná.Věděla jsem,že je to drahý,ale nevěděla jsem,že až tak.

ijet

dodatečně přejeme Kubíkovi vše nej nej k svátku :wink:
26. črc 2008 v 15:13  • Odpověz
ahoj kozenky,
zdravím vás po dovolené. :slight_smile:
Nemohla jsem se s vámi rozloučit, ne že bych zapomněla, ale ty dva dny před dovčou jsme vůbec nebyli doma, měli jsme hraní a vraceli jsme se vždy hooodně pozdě.

Jinak v Jižních Čechách bylo krásně, navštívili jsme Hlubokou, Červenou Lhotu, Vesničku ze slunce seno Hoštice, fotili se s Konopnicí :slight_smile: , pak jsme navštívili Jindřichův Hradec, České Budějovice a pár dalších míst, sice byla dovča docela chladná, tak se nedalo koupat, tak to byla vyloženě poznávací.

Dočtu vás, až bude čásek, teď musím letět.
Zatím ahojkyyyyyyyyyy.
26. črc 2008 v 15:15  • Odpověz
Jita,
já jsem si zrovna říkala, že jsi tu dlouho nebyla, co se děje.
A vy jste dovolenkovali :slight_smile: .Hošticích jsem byla také, je to tam hezké.Tak se pochlub s fotkama a hlavně s Konopnicí :sweat_smile: .To počasí je vážně na prd, my měli totéž, ale zas na to výletování ja to lepší než nějaké vedra..

prochi ,
fotky krásný, a domeček je super.To máš hned dva takhle šikovný chlapáky, to je super!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Malá si taky ráda kreslí u svého stolku a nejradši má, když přítel po celé zemi dá kartony a malují si přímo na nich na zemi.To se vždycky oba vyslíknou jen do spodního prádla a malujou, je to sladké:o).
Mám i foto, ale přitel by mě zabil kdyby zjistil, že sem dávam jeho fotky a navíc vyslíknutého :grinning: :grinning: :grinning:

macejka, mapris,
mohly by jsme někdy uskutečnit už to vínko.Myslím večer a jen samy, bez dětiček:o)!!!!

mapris,
taky už bych ted chtěla ženskou, myslím na ty kondiční jízdy.Budu si je taky muset zaplatit.
26. črc 2008 ve 21:15  • Odpověz
Nazdárek,

vítáme vyvejletěnou Jíťu z dovči :sunglasses:

Jakpak asi Zevi a Jiřík, snad je ještě netrápí v nemocnici... :frowning2:

Macej, Isačku, díky za pochvalu :dizzy_face:, vyřídim těm mým chlapům :slight_smile:
Macej, manža to celý dělal sám. Někde za hubičku sehnal čtyři dlouhý trámy a ostatní "prkýnka". Všechno to musel "vojet" bruskou, nařezat na potřebný míry a pak růčo dlátem dělal díry, aby ty trámy do sebe zasadil. Zkušený to dělaj prej pilou, ale on se bál. Pak jsme to složili, aby viděl, jestli je to Oki, pak zase rozložili, natřeli, zase složili, slepili, prošroubovali... Teď si po chvilkách hraje se zábradlím, ještě chybí z jedný strany a ještě musí dodělat tu střechu, ale na to už je čas. Pétik je nadšenej, co vám budu povídat. I z dědečkový chaloupky, má tam uvnitř lavičku, teď mu dědeček udělal okýnka a dveře, tak má takovou svoji trucovnu.

Jůůůůůůůů mě přijel manžílek z práce, juchůůůů, tak já letim, mějte se a hezkou neděli všeeeeeeeeeeem.

PS: Chodil totiž od minulý neděle každej den až do dneška dvanáctky, blééééééé, to bylo nekonečný!!!
27. črc 2008 ve 13:28  • Odpověz
isacek

to je prýma nápad,ráda s vámi někam vyrazím.Tento týden budu ještě mimo Prahu,ale pak už bych tady snad měla být tak se můžeme domluvit :wink:

jita

vítej z dovči,určo to bylo bezva i přes nepřízeň počasí,byli jste spolu a to je důležitý :wink: :grinning:

Já se s vámi teda na týden loučím,pojedeme dnes navečer s Fíkem ke kamarádce na chatu,bude nás tam pět holek s dětma a ještě navíc má být krásně,vedro(konečně)takže se těšim.Jen doufááám,že nás nějakej zákeřnej bacil nepřivalý dřív jako tomu bylo posledně,fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže se mějte,všechny zdravim,čauky :dizzy_face:
27. črc 2008 ve 14:41  • Odpověz
Ahojky,
dneska jsme se vrátili a jsem unavená, takže se rozpovídám zítra.

Macej přeji krásnou dovolenou!!!
27. črc 2008 ve 21:33  • Odpověz
ahojky,

prochi,
to je ale krááásná radost, když přijede manža domů :slight_smile: U nás je tomu podobně :wink:

Na dovče jsme trošku oslavili naše výročí, měli jsme 23.7. třetí výročí od svatby, tak to zrovna vyšlo hezky na dovču.
Jinak mě za chvíli přijedou děti s kámoškama na koupání do bazénu, tak až bude čásek, tak hodím fotky z dovči.

kam,
týý jo, tak to si pořídím ty nehty taky, když se kvůli nim nebostanu na sladkosti, vezmu to formou odtučňovací kůry :grinning:

S jídelní židličkou to máme jako Isa, bez pultíku a přisuneme ji k velkému stolu.
Jinak si malá o dovče konečně začala sama říkat o čůrání :slight_smile: Ale kakání pořád nic, jen vyjímečně :angry:
28. črc 2008 ve 14:19  • Odpověz
Prochi: tak manžel i děda jsou šikulové!!! Já pořád na netu nějaký domeček hledám, protože kamkoliv s Ondrou přijdeme a mají ho tam, je pořád v něm. Doma mi pořád leze k psovi do boudy.
To nočníkování máte super, já dneska Ondru zase nechala bez pleny a nic. Prostě se počůrá a pomalu si toho nevšimne.

Jinak závislačkama jsem, ale snažím se ovládat :grinning: .

Na horách bylo krásně, ve čtvrtek počasí teda nic moc, ale od pátku bylo krásně. Byli jsme v ZOO, na bobové dráze a včera na Sněžce a dneska mě z toho bolí v krku. Každý den jsme chodili do vířivky, večer popíjeli. Byla tam úžasná restaurace, kde výborně vařili, měli u ní dětský koutek, tak jsme se i v klidu najedli.

Ondra má zase nějaké vztekací období, když prostě něco nechce nebo naopak chce, umí pěkně řvát.Tak se modlím, aby ho to brzo přešlo.
28. črc 2008 ve 14:26  • Odpověz
ahoj holky, tak nás včera odpoledne pustili-konečně...

byl to dost náročný týden, fakt jsem strašně šťastná, že už jsme konečně doma a malý je prozatím v pořádku (i když máme dál silné antihismatika, dietní omezení, ve středu se musíme jít znovu do nemocnice ukázat a snad už budou i všechny výsledky testů)

ono to začalo docela nevinně, v sobotu jsme šli ke švagrovcům na grilovačku, páč nejmenší neteř slavila narozky a ta veliká promoci, hráli jsme petanque, byla sranda, tu se malý začal drbat za krkem-měl tam hodně kousanců (to jsme si mysleli) po natření fenistilem se to trochu ztratilo, pak mu vyskákaly fleky pod okem, mysleli jsme že se o něco poškrabal... no a noc byla hrozná, brečel, vrtěl se, šrabal, ráno jsme našli spoustu "kousanců" na kolenách a loktech, byli jsme přesvědčení, že si asi musel u pískoviště nebo někde na zahradě kleknout nejspíš do mraveniště
do večera se mu to začalo rozšiřovat, teorie o kousancích vzala za své, protože už to přestalo vypadat jako klasický pupenec, ale spíš jako strašidelné fleky :frowning2: trochu nás uklidňovalo, že po skleničkovém testu, kdy flíčky po stisknutí bělaly, takže to nebude meningitida a ani na žádné infekční onemocnění se nám to nepozdávalo, protože mu vyrážka začala na docela netradičních místech, tam bych spíš očekávala rozšíření od zad a hrudníčku

do rána se to ještě zhoršilo, fenistil na to byl krátký, když nás mudra viděla, jenom se zhrozila a rovnou nás hnala do nemocnice, potože když se mu to pořád tak šířilo, měla strach aby mu nezačaly napuchat i dýchací cesty (Jiřík vypadal fakt příšerně, fleky a mapy po celém obličeji, rukách, nohách, už to začalo zasahovat i záda a bříško)
tam malého rovnou dali na jipku, musel mít infuze, protože normální léky by nestačily
co vám budu povídat, já tam s ním sice mohla být od rána do večera, jen na noc jsme musela jít spát dolů na dětské oddělení, ale ty 3 dny, co tam byl, vymýšlet děckovi celodenní zábavu v postýlce je fakt opruz, byla jsem z toho totálně vyčerpaná, jediné povyražení byl krteček na dvd (občas jsem uspěla i s jiným kusem, ale obvykle jen krátkodobě) a tátovy večerní návštěvy
naštěstí to velice rychle zabíralo, po pár hodinách už byl znatelný úspěch, dá se říct, že už druhý den byl prcek jakž takž čistý (taky do něj nepřetržitě kapaly léky :cry: ) byl na drsné dietě, jen rohlík a rýžová kaše, ani kojit jsem nesměla a stejně nás pořád primářka varovala, že jak se budou snižovat dávky léků a přecházet se z nitrožilních na normální, tak se to bude vracet, i když v menším rozsahu, naštěstí musím zaťukat, žádná další hrůza se nekonala, takže ho z jipky po 3 dnech šoupli za mnou na pokoj, to už bylo trošku veselejší :slight_smile:
ale stejně, když nám v pátek řekli, že domů v žádném případě, že nejdříve v neděli, za předpokladu, že se neosypem a bude dobrá sedlivost, tak už jsem měla pocit, že už tam nezvládnu ani jeden den, páč to bylo nekonečně dlouhé a ubíjející. malý byl relativně zdravý a opravdu ty procházky, pískoviště atd chybělo, už ho nebavila telka, knížky, skládačky, malování, skoro žádné hračky... no děs a hrůza

přežili jsme (i když jsem manžovi vyhrožovala, že ještě jeden den a jdu skočit pod vlak :sweat_smile: ) ale pořád nevíme z čeho to vlastně bylo :unamused: viry a rotaviry byly naštěstí negativní, na výsledky na snášenlivost lepku ještě čekáme, pravděpodobně to bylo něco ze stravy, i když já si nejsu vědomá, že by poslední dny jedl něco nového, neobvyklého nebo dráždivého, protože su furt ten opatrný blbec a stejně se nám něco takového stalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: údajně to můžou způsobit třeba i normálně neškodné a samostatně dobře snášenlivé potraviny, ale v kombinaci spolu to nadělá paseku, prostě nevíme a je to téměř nezjistitelné, jedině by se musel udělat potravinový zátěžový test, což by malému rozhodně neprospělo
já mám trochu podezření na mucosolvan, který Jirka po dovolené užíval, protože si s tátou z tama oba dovezli kašel, ale prý reakce na něj jsou vzácné, ale to neznamená, že vyloučené, chjo...

postupně jsme přešli na relativně normální stravu, jen ještě pořád nesmíme žádné ovoce snad jen krom banánu, mléčné výrobky nám povolili teprv včera, kůžičku má pořád přecitlivělou a vysušenou, induloníme o 106, stačí aby se o něco opřel a okamžitě mu vyskočí zarudlý flíček, který časem zmizne...

tak jsem vám vylíčila naše týdenní "prázdniny" doufám že už se nebudou opakovat a držte nám palečky ať ta celiakie vyjde negativní :wink:

sice jsem vás poctivě dočetla, páč jste toho moc nenatlachaly, ale už mi asi nevyjde čas reagovat, zatím pa a snad už budu příště psát o veselejších věcech :slight_smile:
28. črc 2008 v 16:54  • Odpověz
zevi,
tak to jste si teda užili, asi ten co to neprožije, tak nepochopí :unamused:
Tak je to fajn, že už je jakžtakž zdravý, že jste se z toho dostali a určitě jste byli hodně silní, že jste to zvládli, budu držet pěstičky, aby už byl Jirka v pořádku a byli jste spokojeni a zdraví už doma :wink:
28. črc 2008 ve 21:43  • Odpověz
Zevi: tak to jsi statečná holka!!! Moc vám přeji, ať jste v pořádku.
28. črc 2008 ve 21:57  • Odpověz
zevi,
tak to je síla, snad vám všechny výsledky vyjdou dobře.Chudák malej, ale je to bojovník, tak se stím popral.
Dovedu si představit jak ti bylo, pohled na bezvládné tělíčko našich miláčků je něco nepopsatelného :cry: .
Tak hlavně at vás už takové nemoci obchází a tu celiakii vám nepotvrdí, ale vzhledem k tomu, že je Jiřík huběnoučkej a malinkej je to možné :frowning2:

Malá má už třetí den průjem, ale asi jen zuby.Nic jiného k tomu nemá.
Tak je každou chvíli na nočníku a když se jí zeptám co tam zas dělá, tak mi řekne"hovňo"!!! :angry:
To ji naučil minulý týden můj mladší brácha, takže jdem po ulici a ona vydí bobek a řve"hovňo, hovňo"

Holky já jsem se zbláznila a koupila jsem nové golfáče od Chicca, málem toho mýho chlapa odvezli :grinning: :grinning:
Malá se mi do té Inglesiny už špatně vešla a na zimu ještě kočár potřebujem.
29. črc 2008 v 10:40  • Odpověz
autor
prochi,
na fotky juknu, nemam nejak cas ani naladu ... :wink:

zevi,
ted jak to ctu, tak mi to pripomina, co mi vypravela jedna maminka. Taky se ji kluk osypal a jelikoz ma dva, tak to snad chytil i ten druhej. A ten starsi se ji pry osypal z toho, ze se nekde v autobuse o neco otrel a asi neco chytil ... takze jste na tom mohli byt podobne. Jinak Terka se mi po mucosolvanu dost osypava, takze ho nemuzu davat ... Tak doufam, ze budete brzo o.k.

isacek,
ja jsem se zblaznila do mobilu a manzel mi ho nechce povolit :grinning: tak taky zkusim mensi infarkt :o)))
jinak tahle pani je strasne fajn a dela to na matersky, tak se zkus juknout sem: http://www.jizdyprozeny.cz/
Se mnou jezdi jak potrebuju - byla jsem dneska, a jdu zitra rano. Do urcityho poctu kilometru pro tebe dojede az domu - je to v cene hodine. Ja si dneska zaplatila balicek 5 jizd a to mam do patku a jeste si chci zaplatit jednou 5 jizd. Je to strasne fajn. Jezdim s felicii bez posilovace a kdyz jsme v nedeli sedla do nasi fabie, tak jsem si pripadala jak na lodi :o)))

jinak u nas nic noveho. Noha se "snad" zahoji. 14.8. odjizdime do chorvatska a dneska se jdu podivat na jedny sandaly, jestli bych je predse jen nemohla nosit, abych nemusela parit nohu ve vysokych botach.
Vcera Terka snedla meloun ... a chudak ma po nem peknej prujem, takze meloun asi neeee...
29. črc 2008 v 11:57  • Odpověz
autor
jinak s vecerni sklenickou jsem pro. Muzu pristi tyden krome pondeli, to chodi manzel plavat. Pokud bude mit manzel cas v praci, tak muzu nekde byt uz kolem pul 7me, ale to bych musela vedet vcas ... Jinak az od 8mi.
29. črc 2008 ve 12:16  • Odpověz
ahojky,
tak malá chytla včera horečky večer, nejspíš ze sluníčka, jinak fakt nevím, i když byla chráněná, nic jinýho ji není, než ta horečka, je taková malátnější, včera jsme se koupali, byli jsme dost na sluníčku od tří hodin, i když s kloboučkem a namazaní, nemělo vaše dítko taky někdy tak horečku ze sluníčka? :wink:
29. črc 2008 ve 12:57  • Odpověz
ahojda, holky dík za podporu, jste zlatíčka :slight_smile:

my jsme zatím v pohodě, tak uvidíme jak dopadnem zítra...
co jsem si o té nesnášenlivosti lepku dočetla, tak se mi žádný příznak na ni nepozdává, sice je malý hubený, ale docela dlouhý, což jsme s manžou v dětství byli oba taky, ale dokud nebudou výsledky, tak úplně klidná nebudu

energie má na rozdaj, asi si doma kompenzuje to, co v nemocninci nesměl :sweat_smile: rozhodně nevypadal jako nemocné dítko, skákal po postelích, neustále se věšel na šprušle dětské postýlky, šplhal mi na stůl, do okna, naučil se do jídelní židličky vylézt jak veverka atd. Dokonce i na té jipce, kdy nemohl kvůli infuzím z postýlky, tak alespoň lítal kolem dokola jak tygřík v kleci a jezdil s autíčkem po tom zábradlíčku, jen jsem trnula hrůzou, že zakopne o hadičky, vyrve si kanylu a bude hned patálie
a jako pozitivum hlásím, že tam opět vzal na milost nočník (už nám to doma docela dlouho hezky šlo, pak se z ničeho nic zašprcl, čurat tram odmítal, bojkot trval víc než měsíc a v nemocnici najednou byl ochotný nočníkovat jako by se nechumelilo, čert aby se v těch děckách vyznal :sunglasses:) tak se těším, jestli taky budem někdy takoví frajeři jako Péťa nebo Naty :wink:
a taky se nám tam docela rozjedl, to jsem čuměla jaké pořádal porce, doma mi k obědu nikdy obě jídla nesnědl... tak snad mu to zůstane

mapris, my to nikde nechytli, to testy vyloučily, byla to potravinová alergie (pěkná mrcha)
no a vidiš s tím mucosolvanem, to mi prosím tvrdili, že prý je nesnášenlivost minimální a Terka ho taky nemůže...

jito, je to možné, že se Maruška přehřála, tak ať je brzy líp :slight_smile:

isacku, hovňo :grinning: náš malý zase když vidí hromádku od psa, tak hlásí: hovišóóó, fůůůůj, smdííí, bakbak, hovišóó :sweat_smile:
jinak my býváme ze zubů tak obvykle víc zasrajdaní, ale pořád lepší než když horečkuje

kam, ještě k těm zábranám na schody, my máme dřevěnou z ikei, nevypadá zle a je tam nastavitelná šířka
a jinak nám radil jeden známý trik na dveře, přehodit kliku tak, aby se místo zmačkávání dolů, musela zatlačit nahoru :sweat_smile: s tím si prckové zatím neporadí
ale musím zaťukat, malý i když si otevře, tak obvykle vzorně čeká u schodů a nebo jde velice opatrně a drží se zábradlí, případně pokud cítí že to nezvládá, nebo jako třeba u známých kde zábradlí nemají, tak je vidět jak to přehodnotí a pokud se mu to zdá nebezpečné, jednoduše se otočí a sleze je po čtyřech pozpátku :grinning:
nahoru, to už je divočejší, to se neptá, nečeká... a když vidí někde žebřík, to ani nemluvím, to se bojím aby nám někdy někam v nestřeženém okamžiku nevylezl

Prochi musím taky pochválit jaké má doma moc šikovné chlapy :wink: vypadá to fakt nádherně, taky bych si na zahradě něco takového představovala, bohužel náš táta ač je zručný a šikovný, tak trpí chronickým nedostatkem času, jsem si jistá, že materiál a vše potřebné by se sice navezlo, naplánovalo, naslibovalo, ale sestavil by to až by šel malý (velký) k maturitě :grinning: :grinning:
29. črc 2008 v 15:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.