• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Čauky,
tak já jsem dneska večer opuštěná. Manžel je po fotbale v hospodě a Ondra usíná. Dneska měl Ondra takový vzteklý záchvat, že zabralo jen polít mu hlavu vodou. A byl hned klid. Dopoledne jsme byli na houbách, něco málo (opravdu málo) jsme našli, Ondra měl svůj malý košíček a byl neuvěřitelně důležitý. Je to už prďousek.

Ijet: Ondra má taky 89 cm a přijde mi velký.
6. zář 2008 ve 21:14  • Odpověz
tož jsem včera vytvořila sálodlouhý popůlnoční elaborát, za který by se nemusela stydět ani Mapris s Dashak dohromady :sweat_smile: a co myslíte? Evinka si to krásně sama vymazala, grrr :angry: jsem byla pěkně nas-štvaná
nechám to na poneděli, snad bude dítko dlouho po obědě spát :grinning:

jenom jsem chtěla písnout, jak můj chlap opět vyhrál v rádiu, tentokrát lístky na letecký den v Brně, tož tam zitra valíme, myslím že to bude super, má tam být zastoupení 16-ti státu, tak to bude veliká paráda :slight_smile: odpoledne je kousek přímého přenosu v telce, aj bych vám zamávala, ale asi tam budou kamery sledovat jiné stíhačky než mě :grinning: :grinning:
7. zář 2008 v 00:42  • Odpověz
autor
zevina,
to nas... co? :o)))

Tak holky, já mám za sebou premiérovou jízdu autem :o)) SAMA :grinning:. Dojela jsem si včera nakoupit do tesca letňany a zpátky :o))) Tak mám zase vyšší sebevědomí :slight_smile: :wink:
7. zář 2008 v 16:55  • Odpověz
Kam, mě někdy přijde velikej a jindy zase malej pinďousek, myslela jsem třebas na rozdíl od Naty, nebo Maru, to jsou čahounky :grinning:
Map, ty máš po autoškole, nebo si nejezdila???
Já po udělání řidičáku nejezdila a byla jsem pak děsně šťastná, když jsem do toho pak vlítla (ježdění) :grinning:
7. zář 2008 v 17:12  • Odpověz
autor
ijetka,
mám řidičák od roku 95, a teď jsem si před dovolenou zaplatila kondiční jízdy a ve čtvrtek jsem je dodělala. 6 jízd jsem jezdila s autem instruktorky a 4 dny - tenhle týden - jsme jezdili už našim a v sobotu jsem si troufla sama do letňan.
7. zář 2008 v 19:23  • Odpověz
zevi,
gratuluju k výhře :slight_smile:

prochi,
týý jo, koukám, jaký to máte zvyky z vaší ulice, to je moc dobře, není nad dobré sousedské vztahy, je to paráda, když se tak tolik lidí dokáže domluvit, my jsme u hlavní, tady by to nešlo, a jen málo lidí tu teprve znám :wink:

ijet,
tak si to patřičně užij, to vínečko.
Jinak čoveče nevím, po kom je Maruš vyšší, my nejsme nic extra :grinning: Ale to se může kdykoliv zastavit a člověk nemůže vědět, co z nich vyroste :wink:

My byli o víkendu na jižní Moravě zas u kamarádů, pili jsme burčáček, byla to dobrota a dnes jsem byla ještě u kamarádky s malou, manža mi dnes celý den troubí na hodech, tak jsem si dnes musela najít zábavu :wink:
7. zář 2008 v 19:42  • Odpověz
Tak máme zas další víkend pryč :frowning2: .Malá byla u babičky a dneska se vracela s pláčem, páč tam chtěla zůstat.
Přijela jsem pro ní a zrovna se s dědou válela v posteli, v jedné ruce bonbony, v druhé ruce dudlíka.Mě málem odvezli :grinning: :grinning: .To se nedivím, že se jí pak nechce domů, všechno ji tam totiž dovolí.Včera šla spát až o půlnoci,
prý nechtěla dřív spinkat :dizzy_face: .
jinak už jsme ji z postýlky udělali velkou postel, ale zatím jsme sundali jen jednu bočnici, kdyby to nefungovalo, tak aby jsme ji rychle vrátili.Tak dneska když šla spinkat, stále utíkala z postele a pořád lezla do naší :grinning: .
Ale nakonec tam krásně usla a šla se i sama vyčůrat.Tak snad nebudu mít noční návštevu :slight_smile: ...

ijetka,
tak snad jsi si večer užila:o).
7. zář 2008 ve 22:44  • Odpověz
Ahoj,jojo,víkend utekl jako voda.

prochi

s kočárkem je to škoda,že jsi ho neprodala,ale nakonec,když jsi s ním spokojená tak je to možná dobře.Horší by bylo,kdyby si s ním spokojená nebyla a nemohla ho prodat :wink:
Zvyky ve vaší ulici jsou dobrý,takhle pokecat se sousedama je fajn.To tady ani nehrozí.Já ani nevim co tady bydlí za lidi u nás v domě.Teda nějaký samozřejmě znám,ale jen minimum.Já tady u přítele bydlim pět let takže u mě by to nebylo nic divnýho,ale přítel,který tady bydlí odjakživa ty lidi kolikrát taky nezná.Je to tím,že je to velký panelák a lidi se stěhují a nový přicházejí....

zevi

teda to mi pověz jak to ten tvůj manža dělá??? :grinning: Je to super,výlet byl jistě moc fajn :wink:

mapris

tak gratuluju k první jízdě po dlouhé době.Je super zajet si na nákup a netahat to MHD.Já jsem teda taky ráda,že mám řidičák a naštěstí jsem začala jezdit hned po autoškole.Řidičák mám cca 6 let.

My dneska taky vejletili :dizzy_face: Nejdřív jsme mysleli,že vyrazíme někam vlakem,malý ještě vlakem nejel.Jenže já nemohla na netu najít žádný výlet vlakem co by nás zaujal,napadl mě jedině Karlštejn nebo Konopiště.Je to blízko,vlak by nejel ani hodinku což by bylo super.Ale nakonec jsme nejeli a rozhodli se pro aquapark v Kladně.Jenže když jsme tam přijeli tak hned vedle aquaparku byla pouť takže hádejte jestli jsme vůbec do bazénu došli??? :sweat_smile: Jak se Fík moc těšil "do vody,kákat"(skákat) tak jakmile uviděl pouť tak do vody NE a už jsme slyšeli jen "na kootoč" :sweat_smile: Tak jsme se prošli po tamní pouti,byla malá,ale aspoˇň něco,Fík byl s taťkou na autodromu,pak byl několikrát na kolotoči,na houpačkách.Po třetí hodině jsme nasedli do auta a jeli se mrknout na letiště,aby malej viděl jak přistávaj letadla.Bylo to při cestě tak jsem tam chtěla zajet.Přímo na ranvej jsme neviděli,ale viděli jsme je přistávat než dosedli na zem.Tak aspoň něco.
7. zář 2008 ve 23:36  • Odpověz
Jo ještě k těm mírám.Já nevím přesně,ale Fíla bude mít určo kolem 15 kg a cca 92cm.
7. zář 2008 ve 23:37  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Vinko bylo super takovej sklepmistr s colou :grinning: mňam, ráno byla lehká kocovinka, ale prima večer.

macej taky se chystáme zase do aqua parku ale tam nehrozí, že by byla pouť :sweat_smile:
map, tak to gratuluju k rozjížďkování :slight_smile:
isačku, tak mě by se taky nechtělo nediv se jí :grinning:
8. zář 2008 ve 13:26  • Odpověz
autor
macej,
no tak to my už pouť máme za sebou :o))) Je totiž u našich každoročně první neděli v červenci, a u terky to tradičně vyhrály houpačky a autodrom :o))

Ty jo holky, už začíná být brzo tma ... Jsem zvědavá, co budu s tím naším "érem" dělat v zimě. Dneska jsme už cestu na ládví a zpátky zvládly pěšo a s motorkou ...
Já bych chtěla prodat ten náš voyager, ale manžel o tom nechce ani slyšet, prý je dobrej. Jenže pro mně je těžkej a nepraktickej ...
8. zář 2008 ve 14:06  • Odpověz
Zevi: vy tam v rádiu máte nějakou protekci ne?

Mapris: gratulace k první samostatné jízdě!!! A ke kočárku, jezdíš s ním přece ty ne? Tak by měl manžel respektovat tvoje rozhodnutí.

Ten můj chlap přišel z hospody v sobotu až ve dvě hodiny ráno(takže vlastně v neděli), tak jsem si říkala, že bude tichá domácnost, ale já se ani nedokážu naštvat.
8. zář 2008 v 15:14  • Odpověz
Isacek: tak já bych řekla, že když je Ondra u babi a dědi, tak to tam vypadá jako u vás, může všechno, dostane na co si vzpomene. Co přijel z dovolené, tak se občas přes den dožaduje dudlíka, tak mamku podezírám, že ho měl v puse taky pořád, protože předtím si na něj přes den vůbec nevzpoměl. Ale co si stěžuju, můžu být ráda, že ho hlídají rádi a babičky jsou prostě na rozmazlování.
8. zář 2008 v 15:36  • Odpověz
mapris,
my jsme řešili to samý, že v zimě už nám nebude tak hej jako v létě, asi budem muset vybudovat nějaký kopec na zahradě na saně nebo co...hlavně už to nebude jako teď, celý den v poho venku....

ijet,
jak tě nebolela hlavinka, tak je to dobré, to já když vínko, tak jedině holé :dizzy_face:
8. zář 2008 v 19:43  • Odpověz
Jo málem bych vám zapoměla napsat co jsem chtěla, no hlava děravá :angry: vy co máte problémy s plínkováním, nic si z toho nedělejte. Kubík má plínu jen na noc, ale včera se 3x počúral a dneska 2x, nevím co se děje, možná je drobet přistydlej :frowning2:
kam, to já se naštvat umím, ale celkem brzo mě to opouští :slight_smile:
Jinak my a dudu: tragédie, má ho sice už jen na spaní (no není se čím chlubit) ale nemám to srdce mu ho vzít a nechat ho řvát, ale občas si na něj vzpomene a chce ho :confounded:

Jo a novinka, jsem ostříhaná :grinning: napřed furt dlouhý, dlouhý a teď bác. No mám to vystříhaný mikádo do špiček, mám to sice kratší, než jsem předpokládala, ale měla jsem je hrozně zničený, tak jsme je ozdravili :wink: heslo je že změna je život :wink:
8. zář 2008 v 19:58  • Odpověz
mapris,jita

to máte pravdu,stmívá se už brzy,už kolem osmé večer je tma a to je pořádná změna.Dokonce jsem dneska říkala,že i když je přes den sluníčko a teplo tak ve stínu už je chladněji :confounded: Já tu zimu tak nemám ráda,sna horách to jo,ale ve městě néééééééé to je děs,břečky,plískanice,fuuuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky nevim jak to bude v zimě,my už ven s kočárem chodíme jen minimálně,dokonce i když jedeme třeba za mou babičkou což je cca 15 min.tramvají tak jedeme bez kočáru,ale ještě to není úplně ono.Dnes jsme to zkoušeli zase a cesta tam v pohodě,ukazoval plyšové veverce kudy jedeme :sweat_smile: ,ale zpátky už se po chvíli začal vrtět a nechtěl už sedět na místě.Dál bych si to netrooufla bez kočáru MHD,to jen,že tohle byl kousek.No a právě taky nevim co bude v zoimě,když malej po o spí dvě hoďky tak to se vzbudí a bude tma :unamused: Chodíme ven dopoledne i odpoledne tak to se ta odpoledne asi dost omezí což bych dost nerada.Asi budeme venku i ve tmě nebo navštívíme dětské koutky,nevim.

ijet
honem sem s fotkou nového účesu :wink:

mapris

já myslela,že jezdíš s tím Camem portofino????
8. zář 2008 ve 22:34  • Odpověz
autor
macejka,
ne, ten mám jenom do města metrem, protože je lehký. Na hřiště jsem jezdila s tím voyagerem, proto taky vypadá, ale teď už tady na ládví jsme bez něj ... Ale jelikož je na chodbě, tak ho terka občas chce, tak ho musím uklidit ... JInak jezdíme na motorce nebo pěšky.

No, my jsme téma zima rozebírali dneska s jednou maminkou na hřišti. Má dva syny, staršího jí nevzali do školky.. Že budem asi jezdit do letňan do lagoonu plavat a pak jsme se bavili ještě s jednou maminou, a viděla bych to na nějaká mateřská centra. Terka - doufám - pokus si zvykne na ty "jesle", tak bude mit jeden den v tydnu dopo nějaký program ..
9. zář 2008 ve 13:23  • Odpověz
O zimě mi ani nemluvte. Už teď mám hrůzu z toho, že budeme zavřený doma. Je super jen tak vylézt na zahradu. Kdyby bylo aspoň trochu víc sněhu, loni tady nebyl snad žádný sníh. Ale určitě budeme chodit 2x v týdnu na to cvičení a každé pondělí máme plavání, úterý je dopoledne v jeslích. Takže vlastně mám zábavy docela dost, ale ty večery budou dlouhé. Mělo by být jaro, léto, vánoce a silvestr :grinning: .

Mapris: a kdy se k nám vypravíš na návštěvu když už řídíš?
9. zář 2008 ve 13:46  • Odpověz
Kam, tvoje pojetí ročních období je přímo idylické, já bych teda přidala ještě kousek babího léta, ale jenom kousek, bo to brzké stmívání nemám ráda a představa podzimních plískanic, blééé :sweat_smile:

Mapris, velikánská gratulace k samostatnýmu ježdění, je to fajn, když můžeš být co se týká auta naprosto soběstačná :slight_smile: já mám řidičák asi 12 let, ale je fakt, že jsem po udělání asi 7 let nejezdila, páč jsem neopatrností urazila boční zrcátko a pak jsem měla bobky sama řídit, nejhorší bylo tu nedůvěru v sebe sama překonat :wink: teď už si to bez auta neumím představit, kdo bydlí na vesnici tak ví, že je docela nezbytné jak pro větší nákupy ve městě, návštěvy doktorů apod

dudlík: taky jsme se ho ještě nezbavili, sice jen na spaní, ale je to důležitá část Jiříkova majetku :sunglasses: ani si nedělám příliš velké iluze, že by ho už letos dal čertovi do pytla (já ho měla taky docela dlouho, ještě si svého milovaného dudoša dokážu vybavit v paměti :grinning: ) naštěstí si ho přes den už moc neptá, i když jsme ještě nedávno měli období, že se pěkně hlasitě dožadoval: mamidudu! mamidudu! mamidudu... až mi hlava třeštila, sice si ho umí i přes den někde objevit, ale po chvilce slastného zamlgání je ochotný ho uklidit zpátky do postýlky. Ven bych s ním s dudlíkem nešla v žádném případě, to už chápe, že nepovolím, protože není žádné mimi a dudoška má jen na spinkání

nočník: možná se nám blýská na lepší časy, mládě, když je doma naostro, už začíná vysílat alespoň občas signály (jak psala Prochi, takové kroucení) nebo spíš častěji řekne: na kobelec néé! takže se nám přece jen už začíná dařit trochu víc odchytávat na nočník, ale jsou to jen takové první vlaštovky, co rozhodně jaro nedělají, než se zbavíme plínek úplně, to ještě potrvá (my budem taková útěcha pro Kam a Mapris, že jsme daleko starší a furt plenkoví) :sunglasses:

ještě jsem chtěla písnout vám, kdo máte momentálně na denním pořádku krtečka, u nás jel imrvére aj furt asi 2 měsíce do zblbnutí :grinning: :grinning: pak nevím jestli se mu překoukal nebo co, ale najednou ho baví i jíné kusy (zaplaťpánbu, už jsem začínala dostávat krtečkofóbii :grinning: ) takže vydržať, těm prckům to časem začne taky lézt krkem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Prochi, my kojíme zatím ze setrvačnosti pořád, 1-3x denně, záleží podle toho jak a kde jsme, docela nám to vyhovuje, malý se toho nijak nedožaduje (oproti strašáckým předpovědím chytrých rádkyň, kdy mi líčili, že se mi bude sápat pod tričko v každou možnou i nemožnou příležitost) tak to nebudu lámat přes koleno, myslím že časem dojde naprosto přirozené samostatné odstavení

kreslící tabule: mně se strašně líbí z ikei, páč je veliká, z jedné strany normální černá na křídy, z druhé bílá magnetická na fixy a ještě má zásobník s rolí papíru, který se přes ni může přehodit, takže ji mám v merku buď na vánoce, nebo ještě vydržíme se starou dřevěnou po mně a až na další narozky, záleží, co za dárky mi ještě cvrnknou do nosu, aby toho pak nebylo moc

a popiš nám barvitě jak dopadla ta vaše pouliční slezina :slight_smile: musí to být fajn, když se sousedi takhle schází (u nás se schází, ale spolek zvědavých čarodějnic, drben a klekanic :grinning: ) opravdu máme takové milé sousedky :sweat_smile:
9. zář 2008 v 15:50  • Odpověz
a ještě k té naší výhře, opravdu holky nevím jak to ten můj chlap dělá, říká, že je to tím, že rádio opravdu poslouchá a nebere ho jen jako kulisu (v tom případě nechápu, jak je možný, že mě tak pozorně nevnímá, obvykle musím vše říkat 2x než zareaguje, asi bych měla taky vyhlásit nějakou soutěž, třeba by to pak fungovalo :grinning: )
známého tam nemáme nikoho, ono to totiž bylo pokaždé i jiné rádio (ale vždycky malé, regionální, páč když zkoušel třeba evropu2, tak říkal, že tam se dovolat je nemožné)

letecký den byl úžasný, myslím že pojedem i na další ročník, i když vstupné je docela pálka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
prcek byl z letadel nadšený, má naprosto jasno co je jen letadlo, co stíhačka, co vrtulník (každému to nadšeně říká a ukazuje na obrázku)
pro děti tam byly i házecí modely letadel, kdy si je mohly bezplatně vyzkoušet, to hned pani hlásil, že je lozbité, nemá kola! a ukazoval jí na ty na obloze, co tam zrovna dělaly akrobacii s barevným kouřem, že: tam vejiké letadlo, kůží sa z ocasu! :grinning: taky jsme si letadýlko odnesli (a ne jedno) i když se mu z ocasu nekouří a nemá kola...
a náš táta měl taky životní zážitek, protože se mu podařilo se zcela náhodou dostat do gripenu a posedět si v něm (ty nebyly normálně pro veřejnost, jenom na koukání, ohraničené páskou a taky tam samozřejmě lítali, což docela rvalo uši)
no a mezitím byl na letišti normální provoz, takže jsme viděli zblízka i přistávání a vzlety dopravních letadel
fakt paráda :slight_smile: :slight_smile:
9. zář 2008 v 16:17  • Odpověz
Ahoj holky, taťku máme dneska na pivku... a já mám aspoň čásek na vás :wink: Koukám na Ordinejšen, dočítám a dělám si poznámky :grinning:

Takžeee:

Přeměřila jsem toho našeho prďolu a máme 93 cm a necelých 15 kilčo. Takže asi jako Filípek Macejky.

U nás aktuálně letí "Pan včelka". Kdybych dovolila, tak to jede celý den. Už mi z toho taky mírně hrabe...

Kam, koukám, že máte taky pěknýho vzteklouna. Pobavila mě ta voda na hlavu :grinning: I když věřim, že tobě do smíchu asi zrovna moc nebylo. U nás teď praktikujem, že když se začne vztekat (ten náš zuří a mrská vším, co je v dosahu), tak se zeptám "Ty seš naštvanej?" Odpověď "JÓÓÓ" Tak když jsme doma, tak ho pošlu do pokojíčku, ať za sebou zavře dveře a až se zklidní, ať přijde. Pokud jsme venku, třeba na zahradě, u známých na zahradě apod., tak ho třeba pošlu za rok, ke zdi, za stromek... Pokud nejde, tak ho tam za ruku dotáhnu. A opět mu řeknu, že až se zklidní, ať se vrátí. A když přijde a je už v pohodě, tak se zase zeptám, jestli už je klidnej a podle odpovědi jedem dál: ANO - kleknu si k němu a krátce mu vysvětlim, co se stalo, co udělal, co se mi nelíbilo... pokud je odpověď NE - tak ho pošlu znovu pryč. Snad by psychologové měli radost, ale zatím to teda žádný ovoce nepřináší... :sweat_smile:

Holky, tak já jsem asi jediná padlá na hlavu, ale já se na podzim, zimu, hrozně těším. Jediný na co se netěším je to strojení malýho. Jinak mám tyhle měsíce před koncem roku hrozně ráda. Nejdřív to babí léto, pak déšť, člověk sedí doma s teplým čajíkem, za okny nečas... pak když už je jó zima a přijde se z venku do tepla... A ani ty dlouhý večery mě až tak neděsí, ale je to asi tím, že chodíme spát celkem brzy (okolo osmý). Tak si myslím, že do půl pátý (respekt. do tmy) budem venku, pak si budem do šesti hrát, dáme vanu, pak koukáme na Ulici a malej si většinou hraje, nebo chvilku kouká na PC na nějakou pohádku, po Ulici véča a šup do postýlky. Já miluju tyhle čtyři roční období, ty změny, každá doba jiná... fakt se těším :dizzy_face:

Zevi, tak to jste na tom s kojením asi jako my. Taky zatím neuvažuju o skončení. Žádný závislák není, když nejsem "k dispozici", tak si ani nevzpomene a pokud si k sobě ráno lehnem, tak je nadšený, že dostane. Jinak zájem nemá. Takže to neřeším a užívám :slight_smile:

Zevi, opožděně gratulace k manžovi k výhře. Vypadá to, že jste si to parádně užili. Já letadla zrovna moc nemusím, páč bydlíme nedaleko čáslavský letecký základny, stíhačky, gripeny a jiný nádhery nám přelítají dost nízko nad barákem každý den, někdy víc, někdy míň... je to fakt hukot. Ale zase je pravda, že už to tak nějak ani nevnímáme, jak jsme zvyklí...
9. zář 2008 ve 21:43  • Odpověz
Pozor pokračování :grinning:

Akce "grilovačka naší ulice" Tak stejně jako loni naprostá bomba!!!!! Je nás tady asi 11 baráků, přišli všichni až na jednu paní a jednoho starýho pána. Bylo nás hafo, bajvočko ca. 40 lidí - dva prckové do dvou let (ten náš a kamarád soused), pak omladina 15-25 let, jejich rodiče, pak starší omladina 26-35 (já, manža a tak :slight_smile: ), až po paní asi 70 let, pána 73 let... Zní to neuvěřitelně, ale fakt se tady máme tak nějak rádi a hezky spolu vycházíme (tuk tuk tuk). Každý se baví s každým, nehledě na věk. Prostě to bylo super. Malej byl taky zlatej, i když teď máme takový období, že nám chvilku trvá, než se rozkoukáme, ale pak to stojí za to :grinning:. Spát jsem ho dala asi v půl devátý a pak byl "na chůvičce" Manža šel spát před jedenáctou (páč vstával v SO v půl pátý do práce) a já došla někdy hluboko po půlnoci :sweat_smile: No bylo to prostě super, říkali jsme si, jestli bysme se neměli scházet dvakrát ročně (na jaře a na podzim) :grinning: Ještě je jedna tradice, už letitá, která už se dodržuje, když my tady ještě nebydleli a žil tu můj děda s babičkou - vždycky na Silvestra o půlnoci, kdo je doma, tak vyjde na ulici a všichni si připijou a popřejou všechno nejlepší do novýho roku. A to se udržuje do teď. Prostě je to tu fajn :dizzy_face:
9. zář 2008 ve 21:54  • Odpověz
Sorry, ale pokračování č. 2 :grinning:

Včera jsme byli celá rodinka u zubaře. Já jeden pidikaz na poslední stoličce, dalo se to vydržet... Manžu jsme museli nakonec přeobjednat, protože se mu zase zhoršil ten hnusnej pásovej opar :angry: Ale hlavně!!! Malej byl naprosto úžasnej!!! Krásně paní doktorce ukázal všechny zoubky, nechal si je v pohodě zkontrolovat, i zrcátekem a vším. Mudra ho chválila a já byla pyšná až na půdu Ani jsem nepočítala, že to půjde tak snadno. Sice už jsme asi týden trénovali "ukaž zoubky" a v neděli jsem mu pořád říkala, že až se vyspinká, tak pojedeme k paní zubařce (schválně jsem neříkala k doktorce) a že jí ukáže zoubky a ona je přepočítá. Když jsme přišli do ordinace, tak jsem ho radši držela v náručí, aby měl pocit bezpečí, pořád jsem na něj mluvila, paní doktorka ho vyfotila a ukázala mu to monitoru nad křeslem, to už seděl u mě na klíně a pořád na něj vlídně a klidně mluvila a pak se zeptala, jestli jí ukáže zoubky. A já taky, ať udělá áááááá a ukáže zoubečky a k mýmu obr překvapení otevřel pusinku dokořán a nechal si je všechny prohlídnout. No fakt jsem byla hrdá matka :sunglasses:

Dneska jsme byli na spalničkách a opět se mi vyplatilo nic mu netajit a od včerejška o tom mluvit. Pořád jsem mu do zblbnutí vyprávěla, jak dneska půjdem k jeho paní doktorce a že dostane včeličku do ručičky a ukazovali jsme si, jak ho paní doktorka bodne... a pak si vybere obrázek... a fakt to proběhlo naprosto bez problémů! My co jsme měli to ježdění s pindikem a dvakrát píchání na plicním a pak ještě kontroly... tak měl z doktorů panický strach, málem jsme okolo střediska nemohli ani projít. Je fajn, když už se s nima člověk přece jen trochu domluví :slight_smile:

A už fakt poslední: netrpělivě očekávám druhou MS (po tom našem nezdaru :frowning2: ) a pak už to asi... možná... snad... necháme opět na přírodě :slight_smile: Tak kdo se přidává?? Mapris, Zevi...???? :slight_smile: :slight_smile:
9. zář 2008 ve 22:06  • Odpověz
prochi

tak to je super ta vaše pouliční "besídka",zní to parádně.Jinak máš super představi o zimě,mně nevasdí pokud není sníh a druhý den hned břečky a pak to zmrzne,ale pokud třeba svítí sluníčko a není sníh a tak 3-5 st.nad nulou je to pro mě optimální zima(klidně i víc stupňů) :sweat_smile: S navlíkáním máš naprostou pravdu,to je otrava i ze zimi do tepla a pak to věčné nachlazení co měl Fík loni(téměř jsme se nezbavili nudlování)tak snad to letos bude lepší.nicméně jaro a léto,to je jiná..... :grinning:

zevi

i váš výlet vypadá podle vyprávění skvěle.Fíla je také ulítlej na éra :grinning: Ta tabule z Ikei je naprosto skvělá,má jí kamarádky holčička i s tou rolí papíru a fixkami a maluje na ni pořád.Mně se taky moc líbí,ale k narozeninám už by to bylo moc tak jedině k vánocům jak píšeš a to bych pro Fíka ještě chtěla to kolo jako větší dárek.No a taky bych na tu tabuli musela vymyslet místo :sweat_smile:

Jinak co se týká té zimi tak aktivit sice také bude a je celkem dost,středy plavčo,čtvrtky cvičení,ale to je vše dopoledne a po spaní odpoledne už bude tma nebo budeme pokud nebude velký mráz venku přes poledne,ještě nevim.Jedno odpoledne v týdnu se scházíme s kamarádkama a dětma.Zábava se snad najde.
Já jsem si pro sebe taky našla zábavu a aktivitu,přihlásila jsem se na masérský kurz,dnes jsem byla na první lekci (vlastně ta lekce pro ostatní byla už třetí,já jsem nastoupila do zaběhnutého kurzu a budu muset něco dohnat,snad to zvládnu).Je tam nějaká teorie a pak masírování což zkoušíme na sobě vzájemně což se asi nejlépe zapamatuje.Dnes mi masírovali záda,je to příjemný.Budu chodit dvakrát týdně večer. :dizzy_face:

prochi

držím moc palce ať se co nejdříve zadaří sourozenec :wink:
10. zář 2008 v 00:03  • Odpověz
Týýý joooo, takový romány :fearful: :fearful: :fearful:

prochi,
vy jste pomalu jak ty z toho seriálu ulice, co?Moc to tedy nesleduju, protože touhle dobou
jezdíme naproti taťkovi do práce, ale taky se tam všichni znají.To je super, že takhle slavíte a vycházíte spolu.
A péťa je šikula jak zvládnul zubaře, nás to čeká ted na konci září a mám z toho velké obavy.Mě sice zoubky ukáže, ale pochybuju, že i pak tam :frowning2:

zevi,
vy jste výletníci všech výletníků :slight_smile: .Krásně si ten život užíváte, super!!!!!
To já mám doma pecivála a já bych tak ráda nějak jezdila a užívala si :cry: .

kam,
už nás už taky jednou byla studená sprcha.Bohužel to muselo být a od té doby se to už nikdy neopakovalo.
Naopak můžu říct, že se teď malá poslední tři týdny dost uklidnila, takže máme první období vzdoru asi za sebou, ale pššššt abych to nezakřikla :dizzy_face:

Holky ani o té zimě nemluvte :frowning2: , se doma zblázníme.
Taky jsem zrovna dnes projížděla mateřská centra a různé aktivity pro děti tady v okolí.
Pro Pražské dávám dobrý odkaz, už dlouho z něj vybírám a když někam jedu tak se tady inspiruju:o)
http://www.peknyden.cz/

Macejka,
tak ty budeš masérka, jo?? :slight_smile: Mě zase spíšláká ten manikérský kurz.
Jako že bych šla dělat nehty, sama bych si je teda udělat nenechala, ale asi by mě to bavilo dělat, ikdyž nevím...

ijetka,
u nás je dudu teď taky tragédie :unamused: .Sice jsme už třetí měsíc uplně bez plen, ale dudu ani náhodou.A taky ho má jen na noc, ale schválně chodí do postýlky, aby mohla mít dudu.
10. zář 2008 v 00:41  • Odpověz
zevi,
přesně takovou tabuli, o jaké píšeš, měli děti v Rakousku a byla fakt moc super!!!!

prochi,
my se přidáváme, tento měsíc poprvé, co jedeme na ostro, tak uvidím, jak dlouho budeme čekat :wink:
10. zář 2008 ve 13:02  • Odpověz
Jůůů Jíťo, tak držíme moc pěsti, ať dlouho nečekáte!!! To je paráda :slight_smile: Já furt čekám na tu mrchu mrchovatou, dneska je to 33 dní a furt kde nic tu nic, ale myslím, že nejpozději do zítřka je tu. Už ji chci mít za sebou a asi už to fakt necháme na přírodě. Když já se tak bojim... :frowning2:

Jíťo, díky za fotky. Malá je kouzelná! Koukal se mnou Péťa a když jsem to zavřela, tak začal vykřikovat "Hočička, eště, eště!!" tak jsme koukali dobu na tu vaši fešandu :grinning:
10. zář 2008 ve 13:20  • Odpověz
autor
nazdar holky,

zevi,
tak to budes mit "maniaka" na letadla, jako je muj svagr ... Ten se tomu venuje od detstvi a ted ma par kamaradu pilotu a na jakekoliv letadlo ukazes, tak ti rekne parametry a tak :o)))
Jinak s tim poslouchanim - myslim, ze to mame doma vsechny :o))) ze musime vsechno opakovat vickrat :o))

dudu - ten mame nastesti jen na spani. Taky ho ma v postylce, a vi, ze jindy ne, protoze nepovolim.
bezplenkovani - no, ja jsem zacala stylem - odchytavat. Včera se mi počůrala jen jednou .. a dneska dopo vůbec, tak uvidíme, jak to půjde dál.
Vztekání - mi jsme na to mistři.... Jak není po jejím, tak spustí strašnej řev a ryk až se lidi otáčí ... tak se jí snažím ukecat a nebo zabavit, a nebo prostě tvrdě řeknu - jde se a hotovo a jestli nechce dostat na zadek, tak pojede dál (na motorce) zatím to zabírá. A nebo když můžu, tak jí prostě hodím přes rameno, ale to málokdy, protože pak by se chtěla nést furt ..

Prochi, jita,
my už jedeme od dovči na ostro :o))))

Jinak my jsme začali tady s maminama na hřišti řešit co v zimě. S manželem by jsme chtěli brát Terku aspoň 2x týdně plavat - už jsme se domluvali s jednou maminou. Jednou týdně budu mít od konce září anglinu - to mám hlídání, jedno dopoledne bych chtěla dávat terku do těch jesliček a pak asi taky nějaký mateřský centra nebo uvidim ...

kam,
to ještě nebude tak rychlý ... Začínám se vyježďovat po praze, takže snad v říjnu :o)))
Jak se líbí Ondrovi v jeslích? A na jak dlouho už ho tam dáváš?
10. zář 2008 ve 13:40  • Odpověz
Holky neporadite mi nektera s rocnim chlapeckem,ktery neustale knour aze spani,hazi sebou? Vstavam k nemu kazdou hodinu,nekdy i pul hodinu,jsem hotova,tak rada bych spala. Zoubky ted zadne nerostou
10. zář 2008 ve 13:51  • Odpověz
Mapris: jesle docela jdou, je tam každé úterý od 8 do 11,30. Ale zatím pokaždé když ho tam vedu, tak řve. Včera jsme už odbočili do ulice k jeslím a říkal, že sem ne, že chce jet pryč, z auta už šel s brekem a v šatně mi pořád utíkal ke dveřím. Paní učitelka si ho vzala do náručí řvoucího, ale než jsem mu uklidila botičky, tak nebrečel, viděla jsem, jak mu z okna ukazují co všechno mají venku. Prý byl hodný a hrál si. Ale na otázku " Ondro a co jsi dělal v jesličkách?" my bylo odpovězeno " Oňďa plakal". Tak jsem myslela, že ho umuchlám láskou :wink: .
A ještě jak odchytáváš čůrání. My včera stáli 10 minut u stromečku, jestli ho počůrá a nic a během 5 minut byl durch, jsem myslela, že se vzteknu.

Tady to bude za chvíli samá těhulka, tak už se těším.

Ta tabule zní super, juknu na net. To zase bude nových krámů do domu po narozeninách, svátku a vánocích, máme to vše po měsíci.
10. zář 2008 ve 14:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.