• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Mapris, tak vám taky držíme palce, ať se brzy radujete ze dvou čárek :wink: I když to je bohužel teprv začátek a nemusí ještě nic znamenat :frowning2: Ale musim konečně začít myslet pozitivně, určitě nám to všem brzy vyjde a dobře dopadne :slight_smile:

Marta - a jak víš, že to nejsou zoubky? A háže sebou, brečí ze spaní, nebo ho to vzbudí a vyžaduje pozornost, útěchu? A trvá to jen pár dní, nebo už delší dobu? Nám vždycky, když se zhorší spaní, tak se něco děje, ale přijdu na to většinou až zpětně. Třeba jednou to byla rýma, spinkal ukázkově a pak najednou pár nocí co hodinu, to vzhůru... a pak za pár dní přišla rýma, takže se tam něco chystalo, mohlo ho třeba bolet v krku nebo tak něco. Ale u nás jsou to spíš většinou zuby. Takže jak se v noci budí s pláčem, tak mám hned diagnozu. Blbý je, že ten zub bolí i když jen leze tou dásničkou a ještě to není ani napohled poznat.

Holky, Kam, Mapris, já vim, že to asi nechcete slyšet, ale jestli chcete odplenkovat, tak radím opět fakt definitivně tu plínu na den sebrat a je. Hlavně třeba doma, nebo u Kam na zahradě nechat běhat nahatý, aby si to pořádně uvědomili, odkud to teče a směrovat, že musí příště do nočníku. Pokud vidim, že dlouho nebyl, tak preventivně zkusit dát. Ale nejblbější je takovýto - posadit na nočník po vyspání, před vyspáním a pak šoupnout do plínky. Tím neříkám, že to děláte... Prostě se rozhodnout, ale taky nečekat, že za pár dní jste bez plínek. Je to pro ně náročný proces. Úspěch je i když říká, že čůrá, i když už je jakoby po akci. Ale to už je jenom malý krůček, aby se naučili, jak poznat, že se akce blíží. My třeba jsme bez plínky na den od května, ale doteď běhal doma nahatý. Protože třeba, když jsem něco dělala a neměla jsem na něj čas, tak se stalo, že se počůral a pak jsem zjistila, že když je nahatý, tak je najednou úplně bez nehod, protože si sám nočník vytáhne a sám se vyčůrá.
Hlavně to chce fakt pevný nervy, nemyslet si, že to bude hned stoprocentní, my třeba donedávna radši všude sebou nosili náhradní slipky a tepláčky.
Opravdu je to boj na dlouhou trať...
10. zář 2008 ve 22:34  • Odpověz
Abych to sesumírovala, tak u nás pomohlo - nechat ho běhat nahatýho, tím se naučil, že když se mu chce, musí do nočníku, plínu na ven (do vsi, na nákup, na návštěvu...) jsme sebrali už po týdnu nebo dvou trénování, protože jakmile jsem mu ji dala, zapomněl na všechno, co se už naučil... Dlouuuuho si neřekl sám, ale to neznamenalo, že to pustil... jen jsem ho musela prostě hlídat, takže když jsme byli třeba někde v terénu, tak jsem se ho sem tam zeptala a když jóóó neprotestoval, tak jsem ho dala vyčůrat. To vlastně děláme dodnes, protože on je schopný toho zadržet hrozně moc a pak máme co dělat, abysme stihli najít vhodné místo a svléknout...
10. zář 2008 ve 22:41  • Odpověz
Čau babenky :slight_smile:

jdu zahlásit, že žijeme, ale býváme furt na chatě nebo někde na výletkách v tramtárii, tak není vůbec čas na PC. Teď jsem jakási churavá, protože jsme byli v sobotu na oslavě do dvou do rána venku a já byla zhnilá si zajít pro ponožky a tenisky a seděla v žabkách a tříčtvrťákách, tak mi teď kápne občas něco na klávesnici :sweat_smile:

Já teda nestíhám přečíst všechno, snad časem dočtu aspoň pár posledních příspěvků. Jen jsem tu zas něco zahlídla o snažilkování :slight_smile: My teda nesnažilkujeme a tudiž asi ani dlouho nebudeme :pensive: Chci jít do práce, akorát se to zkomplikovalo školkou, protože mi končí MD 1.4. a Ivanku nevzali teď v září do školky, protože by mohla jen na 5 dní v měsíci a to se jim nevyplatí. Takže nastoupím buď za rok v září nebo se to ještě do té doby nějak vyvine. Sice nevím, jestli bude pro mě vůbec místo :grinning: Už mi jedno nabízeli od teďka, ale nemám kam dát malou, takže jsem to nechala plavat. ¨
I když musím říct, že těch 2,5 roku je asi tak akorát délka mateřské. Kdyby to šlo, tak už bych asi nejradši nastoupila teď. Malá už je defakto v ukončeném vývoji :sweat_smile: a docela mě už začíná usurpovat :grinning: hlavně máme teď dost problémy s jídlem a mě to už nějak všechno přestává bavit a přijde mi to furt dokola :stuck_out_tongue_closed_eyes: Někdy nepomůže nic jiného, než ji pořádně seřezat a pak to sní :unamused: A představa 6 let vkuse doma mě úplně ubíjí, už teď si připadám, že je ze mě úplný degen a když něco totálně domotám nebo se ztrapním tak to dycky svedu na mateřskou demenci :grinning:
Takže se do práce docela těším, ale MM se mi směje, že po 14 dnech v práci budu chtít jít zas na mateřskou, což je docela možné :sweat_smile: , ale chtěla bych konečně přijít na jiné myšlenky aspoň na chvíli. U nás to miminkovské období bylo fakt moc dlouhé a únavné :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak jsem tu zahlídla nějaké míry, tak přesto že je Ivanka nejstarší, na konci září bude mít 2,5 roku, tak je furt nejmenší :grinning: máme 10kg a 85 cm.....no a vzhledem k tomu, že docela bojkotuje jídlo, tak i dlouho nejmenší asi budeme :grinning:

Jinak zimu taky moc nemusím, je to otrava s tím oblíkáním, to je fakt, ale kdyby byl sníh tak by se mi to líbilo, loni jsme chodili sáňkovat po novém roce a pak sníh zmizel a už nebyl :stuck_out_tongue_closed_eyes: Svařáčky a čučení z teplého obýváčku přes okno na to jak venku chumelí snížek, takový ten co se vznáší jak peříčka, to se mi taky moooc líbí :dizzy_face:
Jo a už jsme byli i pouštět draka :dizzy_face: máme fotky v albíčku.

Jo a jelikož malá furt o školce básní a pořád by tam chtěla chodit a každý den se ptá jestli půjdeme za dětma do školky, tak jsme se přihlásili do takového kroužku pro maminky s dětma od 2 do 4 let. Otevřeli to tady za barákem, jen vylezem ze vchodu a jsme tam, byla tam 1- stupeň ZŠ, ale došly děcka :sweat_smile: , tak z toho udělali uměleckou ZŠ a středisko volného času. Tak se těšíme, měli bychom začít od října, budou to vždycky dvě hodiny týdně, bude se tam něco cvičit, něco zpívat, něco si budou děti jen tak hrát spolu, takže malá trošku ukojí svoji touhu být s dětma a já si na chvíli oddychnu :sweat_smile:

A jinak nevím co bych vám ještě napsala, za tu dlouhou dobu je toho hrozně moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak se holky mějte, pozdravujte prďousky a ať jste všeci zdraví

přeje Dáša s nudlí u nosu :grinning:
10. zář 2008 ve 23:17  • Odpověz
týýýýýýý koki (to je největší vyjádření údivu u našeho mlaďase :sweat_smile: ) vy jste se ale rozšouply, baby jedny ukecaný :grinning:

Prochi, tak to muselo být fakt super, takové veřejné mejdlo :wink: i to novoroční přání je moc milý :slight_smile:

těhulkování... no poslední antíky dobrané, pro další jsem už nešla, teď jsem si po téměř dvou letech okusila první MS :sweat_smile: no, odvykla jsem si, nebylo to bez ní špatný :grinning: :grinning: zatím jsme se do snažení nevrhli, je to na přírodě a na manžovi (ale nabádala jsem ho k opatrnosti, ať myslí na mé vaječníky, které po takové pauze jsou beztak natěšené a mohly by produkovat ve zvýšeném množství a já bych ty děti vyráběla radši pomaleji, po 1 ks :sweat_smile: ) tak uvidíme...

éra nad barákem teda nezávidím, když vám přelítne taková nadzvuková potvora, to musí z toho randálu i hrníčky v kredenci poskakovat, ne? mmch, manža v čáslavi vojančil :wink:

Macejko, tý jo, masáže :dizzy_face: :dizzy_face: taky jsem po tom kdysi toužila, ale musela bych kvůli tomu jezdit lán světa, takže z toho sešlo, mám o nich docela prima knížku s různýma technikama pro inspiraci, tak se doma tak laicky hněteme :sweat_smile: ježiš, já bych držela pořád a jenom u toho uchrochtávala :grinning:

jo, tady je ta ikeácká tabule: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50021076

dneska jsme byli na kontrole v nemocnici, brali mu 3! zkumavky krve (na alergo, imunitu a hemoglobin) a ten můj šikulka ani nezaplakal, jsem se dmula pýchou jak pávice :grinning: no, bylo to za mírný úplatek, vysvětlila jsem mu, že se jdeme pani primářce ukázat a pak ho sestřička píchne, vezme mu krvičku, ale bolet to nebude a že když nebude plakat, koupím mu lízátko :wink: tak mi to slíbil a všichni koukali (já taky) ale taky si pamatoval i můj slib a první co bylo, když jsme si šli do kantýny na kafe, tak si utíkal vybrat lízátko :slight_smile:
10. zář 2008 ve 23:25  • Odpověz
Jo ještě čtu, že řešíte bezplenkování :sweat_smile:
Malá sice neběhala nahatá, protože jsme začli bezplenkovat loni koncem listopadu :sweat_smile: , ale naučila se vychytávat během 3 dnů čůrání a do dalších dvou dnů i bobik a možná to bylo právě díky tomu, že byla oblečená a načůrala si párkrát do gatí, čímž si uvědomila funkci nočníku :sweat_smile: Jinak musím souhlasit s prochi, že takové to občasné posazení na nočník před koupáním a před spaním atd. je spíš pro ty děcka matoucí :pensive: Vzít plínu a prostě týden se nevěnovat ničemu jinému než vyměšování :sweat_smile: Furt se ptát jestli nechce, zkusit v určitých intervalech posadit na nočňajz - a pomáhá říkat nějaké "klíčové slovo", páč dítě si to pak spojí a umí se vyčůrat i když se mu akutně nechce, ale vy to po něm zrovna potřebujete :sweat_smile: třeba před vstupem do obchodu nebo před nastoupením do auta na cestu atd. Až si to prďous uvědomí, že je vlastně hrozně super, že to nemusí dělat pod sebe do plínky a být v tom, ale že je pohodlnější cesta, tak máte vyhráno :wink:
10. zář 2008 ve 23:35  • Odpověz
Dneska se mi chce fur nějak psát :sweat_smile:
Ivanka dostala tabuli na vánoce už loni, ne sice z ikei, ale trošku hezčí :sweat_smile: , ale co jsem dneska koupila a už nechám na vánoce jsou DVDečka.....kdo máte v okolí Benzinu, tak vyprodávají DVD za 60KČ ks, mají všechny díly krtků, křemílky, rákosníčky, macha a šebestovou, žofku, maxipsa fíka a i nějaké filmy, třeba chalupáře, básníky atd. Tak snad je ta akce i mimo Ostravu :sweat_smile:
Jinak my máme už asi kdejakou hovadinu na vánoce a po loňské zkušenosti, kdy malá na 90% dárků řekla NECHCI a uspokojila ji akorát ta tabule, skákací osel a vše okolo krtka, tak letos budou vánoce určitě skromnější, páč v tom kvantu dárků se pak ztrácí a nemá z toho takovou radost a už to budou spíš takové hračky, které ji i něco dají, různé skládačky, kostky......a co mě uchvátilo, tak skluzavka s krtečkem, ale nevím kam bychom ji už v tom jejím kamrlíku dali :sweat_smile: My vlastně ani nemůžeme mít druhé mimino, protože by nemělo kde bývakovat, ložnice je plná a pokojík taky :grinning: A jelikož furt máme svůj sen o domečku a o Ivance na písečku a kočárku s miminkem pod oknem, tak just do té práce musím, nějakou korunku vydělat a hlavně na mateřské by nám asi hypotéku nedali :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak zatím pa, třeba se tu už dneska neukážu :grinning:
10. zář 2008 ve 23:44  • Odpověz
Teda jak to tak pročítám tak tady bude fakt za chvíli dost těhulek :dizzy_face: Já teda po pravdě antikoncepci neberu od porodu,ale prostě si dáváme pozor a zatim to vychází :grinning: Já totiž měla problémy,že mě po antik.bolely prsa a vaječníky tak jsem se na to vyprdla a řekla si,že už to brát nebudu ani po porodu.Nevim,třeba zase někdy začnu.

My jsme úplně bez plen taky cca měsíc,nevim přesně,ale s dudlíkem je to horší.Sice je jen na spaní jak odpolední tak na noc,ale když ho nedám někam do výšin,aby na něj malej nemohl nebo ho neviděl tak pokaždé co ho zmerčí třeba v postýlce,kam na něj může tak si neodpustí strčit ho do hubajzny :sweat_smile: a jakou z toho má radost,hlásí "mámo dudýk" a chychotá se :sweat_smile: Je fakt,že když mu řeknu ať ho dá do postýlky ke zvířátkům(má tam plyšáky)tak ho vrátí,ale někdy se stane,že taky ne a musim ho nechat podudat si.No a taky se někdy stane,že když je vzteklej nebo brečí tak už se hlásí o dudlík a to je děs páč to je tisíckrát dokola "dudýk,dudýk" :confounded:
Jak píšete s tím nočníkem tak to chce asi fakt vytrvat,ale já moc radit nemůžu u nás to šlo fakt dalo by e říct samo.Přes den jsme vychytávali,několikrát se počůral,ale nikdy nepokadil,to vždycky řekl,že chce dělat "boba" no a stou nocí to šlo fakt suprově téměř ze dne na den jak byla delší dobu suchá plena.No a na cesty jsem začala nejdřív k našim což je autem cca 20-30min.dle provozu no a když to šlo tak pak i na delší cesty i na ven jen tak a vyšlo to.Ale stalo se,že se Fík v zápalu hry počůral,prostě zapomněl,že se mu chce a pak už to nevydržel,ale myslim,že na to mají děti ještě právo,pokud to není po bezplenkování denně nebo často.
10. zář 2008 ve 23:49  • Odpověz
jéé, Dashak, no to je dost že se ukážeš :wink: my tě rádi vidíme klíďo i s tou nudlí u nosu :grinning: :grinning:

hele, my těch 10kg máme taky, ale z poněkud vyšší startovní hmotnosti, bo naše mimi bylo 3,75kilové :grinning: ale koukala jsem se u mamky do notýsku, kam značila moje pokroky, neduhy, rozměry atd, no a ve dvou letech jsem měla naprosto na kila i centimetry stejné proporce jako Jirka, takže není co řešit, geny jsou geny :wink:
vzhedem k tomu, že tomu jídlu taky zrovna moc nedá, tak máme v Ivči dobrého parťáka na štengrování, kolik kdo přibral deka (o kilech nemá smysl se v tomto případě bavit, bo nám 1,1kg trvalo přesně celý rok, od prvních, do druhých narozenin :sweat_smile: )

o mateřské demenci ani nemluvím, svádím na to naprosto všechno! když se k tomu přidá i mateřská flustrace, je to kombinace k pohledání :rolling_eyes: to mi přišlo zrovna dneska, kdy už mi z malého třeštila hlava (on ne že by zlobil, spíš je strašně zvědavý a vytrvale mě bombarduje nekonečnýma dotazama typu: co je to?) tak mě moje zlatá maminka utěšovala, to víš, malé dítě pije mlíčko, větší krev :sweat_smile: to chce si honem pořídit dalšího mlíčňáka, protože Jiřík pomalu, ale jistě začne přecházet na tu druhou značku :grinning: :grinning:
10. zář 2008 ve 23:50  • Odpověz
Jé Macejko, k těm bolavým prsům. Mně bolí teď prsa furt :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už jsem byla i někdy na jaře na kontrolním ultrazvuku kam mě poslal můj gynekolog, ale nic nenašli. Doporučili mi jíst vitamín E a jíst méně kuřecího masa a hovězího masa, že jsou v tom nějaké hormony :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nic mi stejně nepomáhá, bolí to furt a čím dál horší, jak po mě malá skáče a zapře se mi do nich rukou tak to úplně vyjeknu bolestí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale zjistila jsem, že mě třeba vůbec nebolí když mám menzes a začne to vždycky 14 dní po, takže zřejmě mám od porodu bolestivou ovulaci :unamused: a to mě i bolí všechno vevnitř a celkem nepříjemný sex :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže to bude velmi příjemné oplodňování v budoucnosti :sweat_smile: Možná by pomohlo vysadit ty antíky, no ale já jsem srab, Ivanka se nám zadařila hned na první pokus :sweat_smile:

Jinak plínku na noc my máme, sice suchou, ale malá se teď budí tak často (zřejmě je důvod i to, že toho přes den moc nesní a budí se dle mě i hlady), že kdybych měla ještě převlíkat postel, že se ji zrovna nezadařilo, tak to radši prdím a dávám ji ji a ona mě min. jednou za noc většinou kolem půl jedné vzbudí na čůrání. Je sice fakt, že by se ji možná pohodlněji bez té plínky spalo......ale já mám taky nárok se pohodlně vyspat, aspoň pár hodinek :sweat_smile:
10. zář 2008 ve 23:58  • Odpověz
Zevi :grinning: no pár pikosekund mi trvalo, než jsem mléčnou hlášku pochopila :grinning: ale nakonec to došlo k těm správným závitům a směju se tu ještě teď :grinning: Tak malá mlíčko nepije od 20 měsíců, tak to uznáš sama, že krev pije už dlouho :grinning: S tím třeštěním hlavy je to u nás to samo. Taky tu pusu nezavře a někdy si říkám, jak byla zlatá když nemluvila a což o to, ale hlavně když neodmlouvala :grinning: hlášky typu nechci papat, nechci spinkat a nechci domů už mi fakt zvedají tlak :grinning: Ale zase musím říct, že je to hrozný mazel a miláček, takže přijde a řekne maminko ty jsi miláček.....což minule docela setřela tchýni :grinning: Ona zas ty blbé dotazy kdo se jak jmenuje, s čímž Ivanka excelovala už před rokem že.....a ona trpělivě odpovídala, taťka je jiříček....babička atd....a jak se jmenuje maminka?? A ona ji řekla MILÁČEK :grinning: a pak to doplnila na DAŠENKA :grinning: a tchni málem vletěla mucha do pusy :sweat_smile:

No a k přibírání, my těch 10kg máme asi tak půl roku :sweat_smile: No ona je taky dost v pohybu, takže ani moc přibrat nemůže, ale absolutně na ni nemůžu třeba sehnat teď kalhoty, má těžce antikonfekční figuru :sweat_smile: Páč je dlouhá a hubená, takže buď ji gatě padají v pase a nebo je má v pase dobré, ale má je krátké :sweat_smile: Jinak ostatní hadříky jsou v pohodě, stále může mít trička na 6m :sweat_smile:
11. zář 2008 v 00:07  • Odpověz
s těma plínama asi máte pravdu, ale já zas musím říct, že malý když nemá plenku, tak si je toho vědomý (alespoň posledních pár dnů) a hlásí: nemám plenušku, na kobelec né! takže odchytávání je už docela úspěšné a i když sedí na nočníku, tak zahlásí buď: nejde to, majinko nebo molava (vyčurané množství, ta morava=strašně moc :sweat_smile: )

u nás to fakt dřív nefungovalo, prostě holt k tomu prcek dozrává později, ale nemyslím, že by jsme zas až tak extrémně měli zmeškáno :slight_smile:

ale docela se bojím, co pak to udělá s kakáním, páč to nehlásí ani náhodou, dřív s tím měl dost veliké problémy a tlačení na něm bylo krásně poznat, bo to byla dřina... teď, co bere železo, to přijde zcela tiše, nečekaně, navíc je ta stolička kašovitá a cítit na sto honů :stuck_out_tongue_closed_eyes: ble, je to humáč i v plíně, když si představím nehodu do gaťat... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. zář 2008 v 00:11  • Odpověz
zevi po železe jo? Malá byla jako nedonošenec anemička, takže brala železo dlouho a teda kadila tak co 4 dny a to ještě s pomocí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ono hrozně zatvrzuje, tak se divím, že máte kašu :confused:
Ta molava to je dobré přirovnání :grinning: malá čurání nekomentuje, bo čurá na záchodě, tam to moc nezhodnotí, ale bobik ten je dycky obrovský :grinning: a bohužel teda je, má je velké jak dospělák a někdy mám pocit, že ji ta prcka musí už prasknout :unamused: Docela mám i strach, aby se ji z toho jednou nerozběhly hemeroidy :pensive: A přitom pije dost velké množství kefíru, jí selský bílý jogurt, takže by to měla mít celkem v cajku, ale určitě to zas i souvisí s tím množstvím co sní, že jsou to takové ty "hladové" bobiky a ty jsou tvrdší a velké.
11. zář 2008 v 00:19  • Odpověz
Dáši, ty nejsi žádný troškař, když už se zjevíš, tak se příspěvky jen sypou, ať je tu teho za večer jak jindy za půl týdne :grinning: a zítra holky budou zírat :wink:

no nic, jdu spát, ať načerpám síly na toho malého upírka :grinning:
11. zář 2008 v 00:21  • Odpověz
JJ Zevi, tak jsme dneska rozebrala všechno :sweat_smile: dostala jsem se od odplodňování až k ho.nu :grinning: tak je asi nejvyšší čas jít spát :sweat_smile:

Tak papa a holky nezlobte se na mě, jsem se nějak rozdivočila :sweat_smile: Teď už bude čím dál chladněji, tak už budeme trávit víc času i doma, tak snad napíšu častěji a bude to mít i přínosnější obsah :sweat_smile:

D.
11. zář 2008 v 00:23  • Odpověz
no právě že po železe, já se děsila zácpy a u nás je ten efekt opačný (to mi potvrdila i primářka, má to dva typy vedlejších účinků, buď-anebo)

čurání na záchodě u nás nehrozí, bo by mi spadnul do tej mise :sweat_smile: zmenšovací prkénko zatím sháním neúspěšně, už jsem měla doma na zkoušku 3 typy, čtvrtý zkoušela v obchodě, nic tam nesedí a to nemáme žádné extra prkénko :confused:
ještě že jsem v tom krámu pracovala, tak se na mě nekoukali divně, že lítám pořád s redukčním prkýnkem sem a tam jak šongola :grinning: ale sortiment jsem jim zřejmě vyčerpala...
11. zář 2008 v 00:30  • Odpověz
nj, vděčné témata: sex a vylučování :grinning: a ať se začne cokoliv jiného, stejně to skončí u jednoho z výše zmíněných :sweat_smile:
11. zář 2008 v 00:32  • Odpověz
Dashak přijde jednou za čas a hned popíše celou stranu! Ráda jsem o tobě zase slyšela :wink:

Zevi: když se sejde naše parta kamarádů, tak 100% skončíme buď u sexu nebo u hoven, většinou to plynule přejde z jednoho do druhého :grinning: , někdy je mi docela líto těch starších lidí kolem ( v restauraci), protože když jsme lízlí, tak to stojí za to.

Co se nočníkování týče, tak včera si na něj ani Ondra nechtěl sednout a vztekal se. Takže jsem učinila rozhodnutí, že ho ještě nechám do 23 měsíců a pak půjdu tvrdě na věc a budu muset donutit manžela, aby ho taky nechal bez plen. Mě se prostě zdá, že on k bezplenkování fakt ještě nedozrál ( Ondra, manžel je samozřejmě bez plen :grinning: ).Po zahradě lítal nahý většinou, ale jen koukal co mu to teče po nohách.

Ondra se už dávno naučil, že když se vzbudí, tak dudáčky dáme medvídkům a bere si je zase na spaní, tak mám v plánu až se švagrové v říjnu narodí mimčo, tak dudáčky poneseme malému Toníčkovi, snad to projde.
11. zář 2008 ve 13:28  • Odpověz
Kam, Ondra on board je tvůj Ondra? :wink:
11. zář 2008 ve 14:54  • Odpověz
bo jsem se na cedulky už několikrát koukala, že jsou parádní, tu naši standartní v autě nám už ohlodává zub času a potřebovala by vyměnit a najednou vidím, že je mi dítko povědomé, tak bych prosila objasnit, jestli mi zrak slouží dobře nebo už to se mnou jde z kopce :sweat_smile:
11. zář 2008 ve 14:59  • Odpověz
marta,
u nás je to to samé, jsou to sny, někdy možná bolesti bříška, ale spíš živé sny :wink:

Dnes byla strašná noc, zase tak neklidná, nemohla od dvou v noci zabrat, v polospánku mi říkala,že chce škrabat na zádíčkách, pořád si něco vymýšlela, pomrčávala, házela sebou, no hrůza.....to jsou ty sny...jiné vysvětlení nemám :unamused:

prochi,
díky...jsem ráda,že se Pytrískovi fotky líbily :grinning:

mapris,
prochi má pravdu, radikální řez je nejlepší, ať se holt počůrává, když to ještě nezvádne říct, ono to prostě určitě přijde a uvědomí si to, neboj, nebude to trvat půl roku....ale bude mít v hlavince jasno, že prostě plínku nemá...

dashak,
moc tě vítám, je hezké, že nám dáš o sobě vědět, co Ivča, dobrý? Týý jo, fakt je vývojově už ukončená? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak máme trošku sopílek a něco možná na malou leze, nemá vůbec chuť na jídlo, ale teď si řekla o kolínka, tak rychlo letím aspoň něco, má totálně prázdný žaludek, tak páčko a pak vás dočtu do konce :sunglasses:
11. zář 2008 v 18:52  • Odpověz
Zevi: z kopce to s tebou nejde, je to můj Ondra. Viděla jsem inzerát a líbilo se mi to, tak jsem si jí objednala a pán mě požádal jestli by mi nevadilo, kdyby Ondru používal v inzerátech. Stojí to jen 75 Kč a 30 Kč poštovné a budeme originál :wink:
11. zář 2008 ve 20:21  • Odpověz
autor
ty jo baby, tady člověk není jeden den a už nestíhá dočítat.

Nočníkování - nemá plínu celej den. Jen na ven. Teda dneska jsme byli celý den na cestách, tak to byla výjimka, ale jinak má doma punčocháče a gaťky. Kaká ráno a po odpoledním spaní, ale taky to předevčírem stihla se vykakat do kalhotek ... A včera se mi počurala jen jednou. Nemůžu slovo "nočník" ani vyslovit, bo hned řve že ne ne, tak jí prostě cca každých 45 minut dávám a vždy jí dám buď knížku a nebo zapnu dvd. Celkem je teď i někdy ochotná, ale záleží na náladě.

kam,
ty máš teda hlášky ..

jsem chtěla pokračovat, ale zrovna volali známí, že jsou před barákem .. takže pokračování zítra :o))
11. zář 2008 ve 20:48  • Odpověz
Zdarec holky, děkuju za hezké přivítání :slight_smile:

Dneska je mi ještě hůř než včera, v noci jsem se vůbec nevyspala s tím zanudleným nosem a dneska už nudluje i malá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Takže dneska budu snad i stručná :sweat_smile: :pensive:
Jituš, no úplně ukončená fakt není, prsa ji třeba ještě nenarostly :sweat_smile: Ale myslela jsem to spíš tak, že to co jsem ji mohla dát já, tak jsem předala a ona to v maximální možné míře pobrala, jako mluvení, nějaké základy chování a takovou tu mateřskou lásku a sociální jistotu :sweat_smile: , takže jakousi osobnost už jsem ji pomohla vytvořit a teď by ji více už asi prospěla ta školka, kde by zase pochytila něco jiného. Prostě si myslím, že třeba ve dvou letech musela být ještě nutně se mnou, ještě to byl takový mámin mazlík a teď o půl roku později se mi zdá, že hrozně rychle vyzrála a už mě tolik nepotřebuje, že by prostě bylo třeba super, kdyby chodila denně na pár hodin do školky a pak byla se mnou. No bohužel to tak udělat nejde no :rolling_eyes: Ale tak myslím, že nás zase hodně posune ten kroužek, kam budeme chodit.

Holky, já nálepku na autě s miminem nemám, oni by asi lidi pak nechápali, že jezdím jak prase s děckem on board :sweat_smile:
11. zář 2008 ve 21:11  • Odpověz
dáši,
dívala jsem se na tvé fotky ještě z dovčy, jsou super!! Bublinka je úžasná hlavně, jak má tu zmrzlinu, má nádherný obrovský kukadla :slight_smile:
11. zář 2008 ve 21:34  • Odpověz
Kam, bezva :wink: já myslím že Ondra bude dělat reklamu naprosto fantasticky :slight_smile: oni ty cedulky vypadají suprovně i kreslené, ale s tou fotkou to nemá chybu, asi ji taky objednáme

holky, pro vás zarýmované mám tip na průduškový balzám, nám (tím myslím celou famílii) docela zabírá, rozhodně to není všelék, ale zdá se mi, že dost usnadní dýchání v těch kritických dnech, kdy rýma vrcholí, naposled jsme ho zkoušeli minulý týden (akorát že mlaďásek se z toho vylízal za 3 dny a já to od něj chytla a potýkala se stím celý týden) tady je link: http://www.biomedica-prague.cz/produkty.php?k=8&id=71 měl by se dát bez problémů objednat i běžně v lékárně :slight_smile:

Ivanka a její vývoj :grinning: :grinning: :grinning: jste mě dostaly, se válím smíchy pod stolem ještě teď :sweat_smile:

já nevím jestli to má vůbec smysl se zmiňovat, ale manža se opět dovolal do rádia... :grinning: ani netuší jakou cenu vyhrál, bo zrovna telefonoval se mnou, jedním uchem slyšel že vyhlašují soutěž, tak to zkusmo vytočil druhým telefonem a ono to vyšlo :sweat_smile: :sweat_smile: prý jakési lístky na diskošku či co (no potěš :sweat_smile: ) mám to zítra jet vyzvednout a zjistit o co se vůbec jedná :sunglasses:
11. zář 2008 ve 23:13  • Odpověz
já ještě k tomu nočníku, každé dítko je jiné, vím že u malého to nemůžu lámat přes koleno, u něj je to tak se vším, co ostatní děti zvládají běžně, on si dává strašně načas, jestli to bylo kojení, taky mu nešlo hned, ale pomalu 2m jsme kombinovali s dokrmem, zavádění příkrmů, místo obvyklých 3týdnů trvalo 3měsíce, do té doby jsme všechno dokojovali, stejně tak mi odmítal přejít z flašky s dudlem (asi v roce a půl, když jiné děti to zvládají daleko dřív) na normální pítko, to byly taky problémy...
prostě všechno nové mu strašně dlouho trvá, dost dlouho se adaptuje a nějakým nucením ho nehodlám stresovat

jak píše Kam, my měli asi 2 měsíce období, kdy nočník nechtěl ani vidět, okamžitě se prohnul do luku a začal ječet (v lepším případě) po marných pokusech jsme to nechali plavat a ze dne na den ho čurání do něj začalo bavit, umí se sám pochválit, že je šikulka, jak jsem psala, nahlásí že čulá a kolik (u nás je abnormální množství Molava, v čechách by se mohla se mohla aplikovat Vltava, Labe, Berounka apod :grinning: ) a den ze dne vidím pokroky, sice malé, ale už jsem zvyklá, že u něj se úspěch dostavuje pomaličku :sunglasses: pomalounku vím, že se na jeho odpověď jestli se mu chce nebo nechce čurat můžu spolehnout a dnes si mě dokonce několikrát sám zavolal že bude čurat a vždy jsme to na nočňajz stihli!

vím že to není standartní a doporučovaný postup, ale u nás by metoda náhlého sebrání plínek nezabrala, takhle je to postupné, vím, že ho každý úspěch do nočníčku těší a myslím že vůbec nemá v hlavince žádný zmatek, ví že do plíny může a na kobelec ne (a předpokládám, že do té plínky ho to bude čím dál míň bavit a těšit)

ty jo, jak píše Mapris, 45min, to by prcek snad ani nevydržel, já to nechápu jaký on je průtokáč, on je schopný čurat co 20min (ale fakt hodně pije) půl hodina je snad maximum, když je nahatý venku, tak učurával ještě častěji, fakt jak pejsek když si značkuje teritorium :confused: ale přitom přes noc mívá plínu obvykle suchou už strašně dlouho
11. zář 2008 ve 23:46  • Odpověz
Zevi, koukala jsem na ten odkaz, ale dost pochybuju že to bude k dostání v běžné lékárně :confounded: No zkusím se poptat. Ale dívala jsem se, že jsou tam zajímavé věci, třeba JEŽÍŠKOVÝ SIRUP :grinning: doost dobré, prý pro navodění vánoční atmošky :sweat_smile: To by měli dostávat zaměstnanci obchodů před vánocema, páč z vlastní zkušenosti vím, jak dycky trpíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: Celé dny poslouchat koledy pomalu už od října, čelit davovému šílenství atd.

A s tím rádiem.....to už je fakt nějaké podezřelé :sweat_smile: Nemá tvůj manžel nějakou rušičku telefonního signálu, že se tam ostatní nedovolají? :grinning:

Jinak jsem nahodila pár fotek do alba, zbytek je na rajči.

Tak papa
12. zář 2008 v 09:40  • Odpověz
zevi,
díky za super tip, je určo dobré mít takovou věc doma, určitě se poptám u nás v lékárně. :slight_smile:
12. zář 2008 ve 13:34  • Odpověz
čusík baby,

dáši, mrkla jsem na fotky, z Ivči jaká je koča :wink: ty vlásky fakt dělají strašně moc, bez nich pořád vypadala tak mimuškovatě a najednou taková slečna (a 100 čertů v každém oku :sweat_smile: )

hele, my byli na macoše jen pár dnů před váma, v sobotu a páč furt kotilo, jen s malýma přestávkama, tak kupodivu lístky do punkevních byly ještě asi v 11 dopoledne volně k prodeji, ale manža měl obavy, aby malý nebyl moc divoký a nedělal na lodičkách alotria, tak jsme zhodnotili, že na lodičky jen kouknem při výjezdu, lanovka, vláček a krátká trasa v kateřinské bude pro jeden den zážitků až na půdu (stejně se mu nejvíc líbila propast, to bylo: tý koki, jama vejiká :sweat_smile: a museli jsme se jít do ní dívat znovu a znovu) no a megakrteček ve skalním mlýně, ten byl fakt za barák, taky na něj házel zamilované pohledy :slight_smile:

jestli má manža na rádio rušičku netuším, ale každopádně mám podezření, že je to úchylka :grinning: já když i slyším, že se o něco hraje, tak su zhnilá hledat telefon a o něco se pokoušet (taky by to bylo marné, on už by byl na drátě beztak můj chlap :grinning: :grinning: )
12. zář 2008 ve 13:38  • Odpověz
Tak včera mě pěkně naštval manžel, v sobotu přišel z hospody ve dvě hodiny ráno a včera sliboval, že po fotbale půjde hned domů a přišel až po deváté hodině a ještě má blbé kecy :angry: . To jako zkoušel mít připomínky k tomu, že jsme s holkama z party na dnešek naplánovali posezení a že on by mohl být klidně doma, no bodeď by ne, když je po každém fotbalu někde, on doma nesedí. Fakt mě vytočil, naštěstí mi hned ráno do práce psal a omlouval se, jinak by bylo hodně dlouho doma ticho.

Zevi: manžel má fakt štěstí, já radio většinou poslouchám v autě a jsem líná někam volat nebo psát SMS.

Dáši: malá je fakt kouzelná :wink: .
12. zář 2008 ve 14:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.