• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
kam,
ti chlapi jsou někdy fakt hrozní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale omluvou se to trochu spravilo, že? :wink:
Manža teda nikam nechodí, jen se mnou, když jsme ještě bydleli ve své dědině, tak šel jednou za čas, ale teď když paříme, tak jedině spolu, protože je to většinou spjato s kapelou, kde jsme oba :wink: Ale zas to nemůže být často, jen, když máme na večer nějaké hlídání :wink:
12. zář 2008 ve 14:20  • Odpověz
ahoj holky :wink:

dashak

zdarec,je fajn,že ses přišla "podívat".Dlouho jsi tu nebyla a zážitků máš hafo :grinning:

zevi

tak se do toho nočníkování pomalu dostáváte,vidíš,že to jde a Jiřík je šikula,myslim,že za chvíli budete také bez plen :wink:
No a stím rádiem,já nevím nevím,taky se mi to zdá podezřelé :grinning: :grinning: :grinning: Ba né,jen si užívejte výher.Já jsem na to přesně jak píšeš,když je soutěž ani se nesnažim volat,páč tady je to fakt o náhodě.

dashak

ivanka je kóča :wink:

kam

pochlub se nám s Ondráškem on board!!! :grinning: :dizzy_face: Každopádně je to dobrý nápad.My na autě nemáme žádnou takovou nálepku.

jita2

asi to sny budou,Fíkovi se zase stává že ze spaní mluví,ptá se třeba co toje nebo řiká bouračka(jeho oblíbené slovo) nebo tak.Už několikrát jsme ho slyšeli žbrblat si :sweat_smile:
12. zář 2008 v 15:09  • Odpověz
Holky tak my měli dnes asi poprvé témeř za celé dva roky celou noc bez probuzení :slight_smile: .
Jako uplně i bez čůrání, usla v půl jedenáctý a vzbudila se až v půl devátý ráno.
Zato já se pořád budila a byla nervozní, jestli vůbec žije :grinning: :grinning: .
Někdy k ní vstávám i 10krát takže to bylo moc příjemné:o).Taky sny, zuby, čůrání.A taky neumí spinkat v klidu, neustále sebou šije, kníká, směje se a nebo brečí a občas i něco povídá.

Hezky to tu Dashak s Zevi rozjely :slight_smile: .To je dobře, když je tu aspoň tu číst a nejsme stále na jedné stránce.
Už se těším až budeme mít dvojku, ale to si ještě chvíli počkáme.Leda, že by dashak chodila častěji :slight_smile: .
Ivanka je pěkná čiperka a strašně se změnila těma vláskama.

kam,
taky jsem se chtěla zrovna zeptat na to Ondra on Board :grinning: .
12. zář 2008 v 15:38  • Odpověz
Jéééévaaaaaa :slight_smile: dneska je Marie :slight_smile:

:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Jituš, tak za nás potřep tlapkou Marušce :slight_smile: a Maprisku Tobě taky všechno nejlepší
:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak se přidáváme k zesnukecalkám :grinning: Si říkám, že bych vypsala malou tipovací soutěž, kdo uhodne, co naše děcko volá ze spaní :grinning: Ale nebudu vás napínat - stejně je to hrozně jednoduché :sweat_smile: Takže správná odpověď je............

NECHCI PAPAAAAAT :sweat_smile:

Ale stává se, že se i úplně hlasitě směje, no spíš řechtá, takže má snad i nějaké pozitivní sny :dizzy_face:
12. zář 2008 ve 21:13  • Odpověz
jéé, že je dnes Marie vím, bo jsme byli vinšovat tchýni, ale jaksi mi ušlo, že tu máme malou Mery :wink: :sweat_smile: takže jí i Mapris (vím, že to neslavíš dnes, ale někdy jindy, takže si to přiřaď zpětně :grinning: ) přeju fšééécko nejlepší, zdravíčko, štěstíčko a pořád důvod k radosti :slight_smile:

Kam, písni mi prosím do IP mail na toho pána s cedulkama na fáro, páč jsem ho hledala v izerátech marně, buď to smázli, nebo mám vlčí mlhu, rozhodla jsem se, že si zasloužíme novou a zrovna objednám i jako překvápko pro kámošku, která má čerstvé mimi, tak to bude bonus k dárečku, až se půjdem na malou podívat :slight_smile:

naše mládě taky brebentí ze spaní, on tu papulu nezavře ani přes den, takže v noci se taky občas projevuje :slight_smile:
teď jsem četla krásnou hlášku: žádné dítě na světě není natolik roztomilé, aby jeho matka nebyla šťastná, když konečně usne :grinning: :grinning:
12. zář 2008 ve 23:50  • Odpověz
jo a nechci to zakřiknout, ale dnes jsme spotřebovali jen jednu plínu a to když jsme vyjeli odpoledne na nákupy, jinak i přes spaní zůstala suchá a celý den jsme zdařile nočníkovali :slight_smile: abych nepřechválila, kakání bylo do slipků :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: a jediná čurací nehoda mimo nočník se přihodila, kdy asi hodinu hlídala babi, páč my odjeli něco vyřídit :slight_smile:
a to jsem ještě minulý týden propadala beznaději, že my budem mít plínky až do matury :sweat_smile: a vypadá to, že se jich přece jen taky někdy zbavíme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. zář 2008 ve 23:56  • Odpověz
aby ten den nebyl zas až tak růžový, dítko se (neznámo kde) zmocnilo nůžek, trochu mi omladil bílý vánoční kaktus (a já si ho tak hýčkala, páč ho mám vypěstovaný z řízků od babičky a konečně se začal tvářit, že se u nás zabydluje a pomalinku rozrůstá-už ne, z jedné strany má velmi krátký sestřih) a jako bonus si stříhl do povlečení-dvě ucházející díry!
dál už jsem jeho tvořivosti nedala prostor a za velkých protestů mu tu báječnou hračku sebrala (a on byl tak šťastnej, když mi hlásil: mami, mik mik :sweat_smile: )
13. zář 2008 v 00:04  • Odpověz
no, tak si tu hezky povídám :grinning: :grinning: :grinning:
13. zář 2008 v 00:05  • Odpověz
a když už su tady vlezená, já to aspoň hezky zakulatím, na 5800 :slight_smile:
13. zář 2008 v 00:06  • Odpověz
už je to :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. zář 2008 v 00:07  • Odpověz
Jita,

já uplně zapoměla na vaší Marušku.Pořád jsem přemýšlela jakou, že znám ještě Marušku a zapoměla jsem.
Takže dodatečně všechno nejlepší a hlavně zdravíčko, štestíčko :slight_smile: .

Byly jsme včera s Macejkou a Mapris na dámské jizdě.Konečně se nám to povedlo a bylo to super.
Nejdřív jsme byly na parníku rádia Fajn a když připlul zpátky tak jsme ještě jely na jednu známou pražskou diskotéku.Fakt jsme si to užily a domů byl návrat až kolem páté hodiny ranní :grinning: .
Měla tam vystoupení i jedna teď známa skupina Code Red, tak jsme si zatančily, pokecaly, něco vypily...
..teda dost jsme vypily, ale hlavně jsme si to užily.Škoda, že jsme tady tak rozházený,
udělat něco takového pro nás pro všechny, to by bylo super:o).Přidala jsem aspoň jednu fotku z parníku.

zevi.
hezky jsi si tu pokecala, co??Taky tu býváš ve stejnou hodinu jak já :slight_smile: .
13. zář 2008 ve 13:38  • Odpověz
kozenky,
děkujeme s Maruškou za přáníčka :sweat_smile:

zevi,
samomluva taky dobrááá :grinning: :grinning:

Já jdu večer zpívat na zábavu, vůbec se mi nechce, ale korunky budou dobrý, potřebuju si koupit podzimní bundičku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. zář 2008 ve 14:13  • Odpověz
Maruškám přeji opožděně vše nej, nej, nej.

Zevi: mailovku máš v IP.

Zevi: tak super, jak to začínáte zvládat bez plen, snad se toho taky v blízké budoucnosti dočkám.

Tady u nás se pěkně ochladilo a fouká hnusný vítr. Podzim se už na nás žene :frowning2: .

Isa: tak to muselo být super dámská jízda :wink: .
13. zář 2008 ve 14:36  • Odpověz
ahojky,
dnes je fakt zima, střídavě slunko a horko a pak zas vítr na bundu :unamused:

zevi,
vidíš, bude to čím dál lepší s plínkama, každý úspěch dělá radost :sweat_smile:

Raculka se toulá kdepak porád??? :confused:
13. zář 2008 v 15:34  • Odpověz
ahojky maminy poradte mi prosim co nejlepe pomaha na spaleninu a puchiřek na palci
13. zář 2008 v 16:10  • Odpověz
Janko, chladit studenou vodou a výborná je mast Dermazulen. Malá si v týdnu spálila bříška asi 3 prstíků na jedné ruce, protože šáhla na výfuk od motorky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a za chvíli ji to nebolelo. A já si nedávno spálila ruku horkým olejem.

Isačku, takovou pařbu vám teda závidím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Tak co holky z Moravy, kdy jdeme pařit na Stodolní? :sweat_smile:

A k Raculce, já tu sice taky dlouho nebyla, tak nemám přehled, ale taky se mi zdá, že nějak nechodí....a carodkaa taky dlouho nebyla ne?
13. zář 2008 v 17:28  • Odpověz
jita

já se kaji,že jsem na malou Marušku nevzpomněla :pensive: Takže opožděně vše nej nej nej nejlepšíííííííííííí :wink:

Včerejší dám jízda super,fakt jsme si to užili,potřebovali jsme se odreagovat.
Tady dnes taky foukal celý den vítr a i když svítilo sluníčko tak bylo chladno a Fíkovi se samozdřejmě spustila rýma,už to začíná :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. zář 2008 ve 22:55  • Odpověz
macej,
z toho si nic nedělej, nemůžem všechno nosit v hlavě, to by nám na to ta hlava ani nestačila, děkujeme za přání :slight_smile:

kozenky,
dnes jsem dělala povidla z hrušek a fakt dobrý, doporučuju!!!! :slight_smile:
Manža mi odjíždí do středy do Prahy do věznice na revize (snad si ho tam nenechají :grinning: ), tak jedu zítra na jeden nocleh k našim, ať tu nejsem sama, nejsem zvyklá, že někam jezdí na noc.....

Jdu do hajánek.
Dobrou všem.
14. zář 2008 ve 21:59  • Odpověz
autor
čusky mamky...

jita2,
promin .... Marušce všechno nej ... jsem ostuda. Hlavně zdravíčko.

Já mám svátek 15.8. na Hanu, ale i tak díky.

Holky, my máme snad vztekací období. Nočníkování jsme museli nechat, protože na to asi ještě není zralá... Minulý týden tři dny úplně v poho. Chytala jsem to po třičtvrtě hodině. A pak zas začala řvát, když jsem jí tam posazovala ... Vydržela být dvě hodky suchá a pak si zalezla do dětského pokojíčku do domečku a tam se vyčurala. A v sobotu to samý. Dávali jsme jí zase po hodině a pak jsme nebyli v dosahu, a ona se pokadila, počurala a ještě tím zlikvidovala sedačku. Strašně se vzteká a tak ...

takže musím počkat zas další měsíc.

Nevím kdo to tu psal, tuším prochi ... Já jsem jí plínku sebrali i na den. Minulý týden se jí dokonce povedlo vydržet se suchou plínkou i venku. Viděla jednu svojí mladší kamarádku, jak čurá na travičku a pak chtěla taky ... A vyčurala se, ale doma ne ... Takže to nebudu hrotit a ještě počkám ...

dashak,
vítej ... Ivanka je kočka.
15. zář 2008 v 15:55  • Odpověz
Teda holky,řeknu vám taková kosa co tady ráno byla,to je děs.Už to hnusný počasí začíná,sice říkají,že má být o víkendu ještě babí léto,ale to bude asi jen takový záchvěv a pak to začne už natvrdo :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ještěžr už začali topit,jinak bych asi zmrzla :sweat_smile:
Dneska ráno jsme museli vyjít ven i v tom dešti,měla jsem hotové fotky co jsem si dali vyvolat z digitálu a musela jsem pro ně jít a potřebovala jsem i něco málo nakoupit.Šla se mnou moje mamka,vezla Fíka v kočárku(bez kočáru by to v tomhle počasí fakt nešlo),já nad ní a nad sebou držela deštník,stejnak jsme trochu zmokli :angry:
No a odpoledne jsme šli s kamarádkou a sdětma na cvičení a šli jsme pěšky,děti byli v kočárech,ale já a kamarádka jsme zmokly durch :sweat_smile: Ještěže už jsme v teple :sweat_smile:
15. zář 2008 v 19:23  • Odpověz
Macej: já chci teplóóó!!! Dneska jsme si krásně zatopili v krbu, hned bylo teploučko, ale normální topení jsme už taky zapli.

Dneska mi přišla ta cedulka na auto a je suprová. Dokonce mi pán poslal udělané oba návrhy, jen ta jedna je bez té přílelepky. Tak jí koupím a dám do auta manželovi.

Dneska jsme padali doma smíchy, v televizi byli zprávy se znakovou řečí a Ondra stál snad 5 minut před televizí a znakoval taky. Musím dát opravit kameru, protože tyhle záběry stojí za to.

Mapris: aspoň tady nejsme jediný plínkaři, jste s námi solidární. :wink:
15. zář 2008 ve 20:44  • Odpověz
Kam
to věřim,že vás to pobavilo,my se taky denně smějeme tomu co Fík dělá,stojí to za to :wink:

Včera jsme byli poprvé pouštět draka,loni jsme se k tomu ani nedostali.Byli jsme venku jen asi hoďku,drak chvíli lítal pak zase padal,ale bylo to fajn.Po nějaké chvíli už drak Fílu nezajímal a chtěl se jít houpat na hřiště tak jsme šli na houpačku,ale byla fakt zima tak jsem ho po chvíli začala přemlouvat jestli už nechce jít domu :sweat_smile: Vložila jsem jen dvě fotky.
15. zář 2008 ve 21:59  • Odpověz
Tak zima byla tedy pořádná, ale bude hůř a tohle je ještě snesitelný.
Blbý je, že témeř celý den pršelo, ale i tak s dětma se musí ven.
Taky jsme byly, a i bez kočáru, dostala nepromokavou budnu a deštník a vesele si šlapala:o).

Holky já když čtu, co vaši prckové vyvádějí s tím čůrání a kakáním do nočníku, tak můžu být jen ráda jak
strašně jednoduchý to bylo u nás.Mála se to naučila fakt ze dne na den a vůbec se nepočůrávala a naopak plínu vůbec nechtěla.Teď už chodí normálně na záchod.Ale myslím si, že to bylo i tím, jak měla ten zánět močových cest.To stále zadržovala čůrání, protože ji to bolelo a vlastně chvilku na to, jsme to zkusily sebrat plínu a šlo to jak po másle.Sice ošklivá věc, ale asi nám to pomohlo.
15. zář 2008 ve 22:07  • Odpověz
autor
mi povidejte ...
zima jako prase :o((( My jsme byli aspon odpo na hodinku a pul venku, s plastenkou a na motorce. Dopo jsem byla na brevnove u ortopeda.

Terce budu muset poridit ty pull ups kalhotky, protoze chce venku curat :grinning:

kamhajek,
neboj .... my držíme partu :grinning: :wink:

zitra mi bude terku hlidat nikola, a ve čtvrtek chci dát malou zase do jeslí. Budu muset vymyslet, co v případě zimy a deště ... Jestli nějaký mateřský centrum nebo co ...
15. zář 2008 ve 22:45  • Odpověz
Zdarec holky :slight_smile:

teda vy se máte, u nás ty potvory netopí :angry: Kosa byla jak z nosa, jsem si zatopila aspoň troubou, protože jsem dneska pekla laskonky :sweat_smile:

Mapris,
jestli chceš pořizovat pull upsky, tak ti můžu prodat. Mám celý balík huggiesek, je sice otevřený, ale jestli nějaká chybí, tak max. 2, to bych se musela podívat.
15. zář 2008 ve 22:52  • Odpověz
ahojky,
souhlasím, že zima je otřesná, protože je děsnej hnusnej větr, to je lepší už v zimě, když mrzne, než tohle....jeli jsme od našich autobusem a přijeli jsme zmrzlí jak hrom :zipper_mouth:
My teda ještě netopíme, ale asi brzo začnem :wink:

mapris,
jojo, nelámej to přes kolínko, ten nočník :slight_smile:

Nočníkování
Už se nepočůrává, kakání už je taky lepší, do kalhotek kaká jen vyjímečně, ale většinou už si řekne. Ale ve spaní máme stále mokrou plínku, takže to bude ještě trvat přes spaní, ale to už nevadí.
16. zář 2008 ve 12:42  • Odpověz
autor
dashak,
jasně, beru všechno :o)). Terka venku vždycky vidí nějakou kamarádku jak čůrá a chce taky, tak abych měla s těma vrstvama jednodušší stahování.

Holky, a co uspávání? My teda šílená krize :angry: :angry: :frowning2: . Jak jsem byla v létě týden u našich a spala s ní v jedný místnosti, tak od té doby nechce spát sama. Nedávno jsme jí přestěhovali postýlku a museli jsme jí dát zpátky, protože v ní nechtěla být. Uspáváme jí tak, že u ní jsme. Většinou usne rychle, ale dneska mi řvala jak tygr, že chtěla spát se mnou na gauči... Já bych jí nechala, jenže ona dělá blbiny, chce si hrát a jednou dokonce vidim, že leze dolů ... Fakt někdy na zabití tohle mrně :wink: ...

Jinak už mám půlku kuchyně uklizenou na vánoce :grinning: :angry: . Jsem minulý týden koupila mlíko v balení - populár. A ono mi to vyteklo a pak zkyslo :confounded: :rolling_eyes: . Já si toho nevšimla, jenže to zateklo za skříň a smrdělo to i v sobotu při návštěvě, nám bylo uplně hanba. Tak jsme v neděli celou skříň vyložili, rozebrali, vyčistili za ní prostor, zase zpátky zandaly, naskládali věci. Terka nadšeně asistovala :grinning: a my měli práci na celé dopoledne ...
16. zář 2008 ve 14:10  • Odpověz
nazdar holky, to je fakt zima jako kráva :stuck_out_tongue_closed_eyes: hnus fialový, z ramínkových triček rovnou do kožešin :rolling_eyes:

my už taky rozdělali oheň v krbovkách, takže je doma naprosto nádherně, asi ještě večer uděláme svařáček a to bude teprve to pravé teplíčko a kouzlo domova :dizzy_face:

holky, super že jste si to vaše mejdlo tak krásně užily :wink: je fajn se někdy takhle odreagovat
(jen tak mimochodem, ty lístky co teď manža vyhrál jsou na jednu větší diskotéku taky v okolí a Code Red tam budou vystupovat :slight_smile: tak si asi namaluju o 15 let mladší obličej a půjdem si zapařit :grinning: )

Isacku a co Naty? pokračuje dál ve vzorném nočním spaní? nebo to byla světlá vyjímka?

Jito, už jsem se tě chtěla několikrát zeptat jaký styl zpíváš, když hrajete na tancovačkách? lidovky nebo takový ten univerzální zábavový styl ala Eva a Vašek, kde si každý najde své?

Kam, díky moc za tu mailovku, taky si ceduličku objednáme :slight_smile: ale než se k tomu rozhoupu, tady od tebe tu adresu aspoň 100% najdu

s nočníkem je to tak střídavě úspěšno... když jsem bdělá a jsme doma, tak vcelku na pohodu (i když zrovna jako dneska, jsem se ptala, jestli bude čurat a místo obvyklého razantního ne! na které se můžu spolehnout, bylo ticho, což já se nedovtípila, že by eventuelně mohlo znamenat i ano, no a hnedle byla louže jak Bangladéš a ještě mi to mládě okomentovalo slovy: mamino, vidíš?!)
ven bych si to ještě nelajzla, tak moc vychytané to ještě zdaleka nemáme (stejně jsem včera vezla z půldenního výletu do města děcko totálně mokré a to se ani nemusel počurat, stačilo nešikovně vytahovat deštník z odkládacího kýblíku v obchodě a byl hned jak vodník :sweat_smile: )
ale chápu že to nejde ze dne na den, chce to hodně trpělivosti a jsem ráda za každý malý úspěch :slight_smile:
16. zář 2008 v 15:26  • Odpověz
Mapris: u nás uspávání naprosto v pohodě, přečteme pohádku a jdeme bez ohledu na to jestli Ondra spí. On se chvíli v postýlce šmudlá a pak usne, občas se stane, že si z postýlky vyleze, rozvítí si lampičku, sedne si do křesla a čte si knížku. Tak ho pak šoupnem zpátky do postýlky a je to. Zvažovala jsem pořídit mu k 2 narozkám velkou postel, ale ještě s tím nejspíš počkáme, v postýlce je spokojený a vylezá fakt jen občas a myslím, že ve velké bychom ho neudrželi.

Jinak jesle už začíná brát na milost, dneska si sebou vzal obrázek mašinky a já mu celou cestu povídala jak mašinku ukáže dětem a bude si hrát, když jsme lezli s auta tak byl mrzutý, při převlíkání pofňukával, ale velká řvací scéna jako poslední návštěvy se nekonala. Paní učitelka hlásila, že už si krásně hrál a s dětmi řádil. Hurááá!!!

Počasí je opruz, odpoledne jsme šli na procházku a měli jsme úplně ledové ruce, já snad zítra půjdu koupit nějaké slabé rukavice, punčochy jsem mu už dala. Minulý týden ještě nosil kraťasy a dneska pomalu aby měl futrál na nos :grinning: .

Draka mám v plánu koupit co nejdříve, pole máme hned za plotem a tady u nás na kopci fouká vítr snad nepřetržitě.
16. zář 2008 ve 21:53  • Odpověz
autor
nazdar maminy,
mám nového gynekologa, prima chlapík :o))
Jsem dopo byla s Terkou venku, sešli jsme se náhodou s jednou maminou a utahali jsme děti, a to tak, že Terka vytuhla za pět minut a já taky :o)) Budu muset podnikat víc takových akcí ...

kam,
mi povídej ... Já už punčocháče dávám. Ještě potřebuju přesvědčit na rukavice, když jezdí na tý motorce, aby jí neumrzly ruce. A bunda je nám naštěstí ta loňská, protože vloni byla malá :o)) Nás jesličky čekají zítra. Včera hlídala Niki a Terka vůbec nebrečela :o)). To asi, že jsem jí předávala doma a Niki jí dělala bublinky bublifukem - což Terka zbožňuje :o)
17. zář 2008 ve 14:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.