• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Mapris: a co že změna doktora?

Ondra má Nikolku hrozně rád, říká jí Kolka a je to nejoblíbenější teta.

Na mě leze nějaká podzimní únava. Dneska jsem v Kolíně objevila obchod, kde dělají latté sebou, tak jsem si koupila a hned jsem vydržela déle čekat na mostě než pojede hů,hů ššššš - Ondra je z vláčků úplně vedle.
17. zář 2008 v 15:08  • Odpověz
no ženský, kde jste všechny zamrzly?

hele, Mapris, že tys chtěla být za největší borku, mít vygruntováno na Vánoce jako první, aby my jsme záviděly a vyteklé mlíko bylo jen záminka? :sweat_smile: jinak tě samozřejmě lituju, musel to byt humáč, ble :wink:

a ta změna gynďáka ve mně taky vzbudila zvědavost, stejně jako u Kamhajka :sweat_smile: co ty na to?

uspávání: malý není režimové dítě, takže jde do postýlky opravdu když je na něm vidět že se mu chce spát (eventuelně když mám pocit, že by se mu mělo chtít spát :grinning: ) takže žádné extra trampoty s tím nemáme, někdy usne u kojení, jindy v postýlce, někdy v náručí nebo s na sedačce v obýváku a pak ho přenesem...
svůj pokojíček ještě nemá, ale ráda bych na něm začala pracovat, bohužel je to zatím ještě skladiště a odkladiště všeho možného i nemožného a navíc je dost nešťastně řešený, ale s tím nic moc nenaděláme :unamused:

Kam, to je fajn, že se to s jeslema návštěvu od návštěvy lepší :dizzy_face: kdo to říkal, Macejka, že se mu časem z tama nebude chtít ani odejít... :grinning:

draka máme doma, jen čekáme kdy bude táta dostatečně brzo doma, bude foukat a nepršet (prostě ideální konstalace hvězd :grinning: ) ať můžem pouštět, sama si na to netroufám, mám pocit, že jsem ho ani jako dítě nikdy neuměla přimět k lítání, že mi vždycky s tím někdo pomohl a já už pak jen frajersky držela špagátek :sweat_smile:
17. zář 2008 v 15:51  • Odpověz
zevi,
zpívám s dvouma dechovkama, takže klasická dechovka, a pak s jedním pánem máme duo jako na svatby, oslavy, plesy a zábavy, kde hrajeme od všech možných českých a zahraničních interpretů, většinu moderny, popíku, rock, disko, ale i dechovky dle potřeby :slight_smile:

mapris,
uspávání se zhoršilo, jak byla pěkně naučená sama v postýlce, tak teď usne pouze u nás na manželských postelích, max. ji po usnutí přenesu, ale po půlnoci si stejně žádá odnos do naší postele :unamused: , takže jsme si ji prostě takhle zkazili, až bude druhé mimi, tak fakt nevím :angry:

My mrzneme doma a půjdem mrznout i ven, se trochu provětrat, bez taťky je nám tu ouvej, přijede snad zítra večer, a fakt bych nemohla mít chlapa nějakýho montážníka nebo dálkaře a být bez něj, to je o nervy :unamused:
17. zář 2008 v 17:13  • Odpověz
hoj ahoj, tak jsem se na vás taky přišla juknout :sunglasses:

Tý jo, Mapris, tak už na nás vybal, jak je to s tím gyndařem? Nóó?? :sweat_smile:

Kam, super, že se jesle tak zlepšily. Móóóc gratulujem, Ondra je fakt velkej šikula!

Punčochy jsem dala "až" dneska odpoledne. Včera a dnes dopol. jsem si říkala, co budem dělat v zimě... ale dnes odpol. už jsme je nasadili. Trošku rýmuje, ale fakt maloučko, sem tam smrknem, tak snad se to moc nerozjede. Zato já jsem jak praštěná. Hrozně mě bolí v krku, hlavu mám jak ve svěráku, bolí mě celý tělo... Chjooo, hlavně aby to nehupslo na prďocha, já už to nějak vydržím.

Uspávání většinou v pohodě. Občas mi to pokazí tatínek, protože malej je vyděrač a ví, že ho ukecá na společný lehnutí si na válendu a pak usnou oba. Takže druhý den řev a zkouší to i na mě. Jako např. včera. V pondělí nám začalo cvičení, hlídal taťka a když jsem se vrátila, tak oba chrněli v pokojíku na válendě. A včera večer samozřejmě řev a ukazoval na válendu a řval tam tam hají. Ale já nepovolím, šoupla jsem ho do postýlky, nechala rozsvíceno na chodbě a otevřený dveře a když se pokoušel vydírat brekem, tak jsem z obýváku zavolala, ať to ani nezkouší. A za chvíli bylo ticho a mlaďas tuhoň. Jinak problémy nemáme, v poledne naprosto bez problémů, nají se, vezme si polštářek z gauče a jde sám. Jen mu zatáhnu, pustim chůvičku a chrní. Večer víceméně stejně, pokud mi to sem tam nenaruší tatínek... že :sweat_smile:
17. zář 2008 ve 20:04  • Odpověz
autor
no cooo, tak mi ten muj byvalej starej (gyndař) lezl krkem svojí neochotou a našla si jiného. Naštěstí je to fešák a chtěla jsem vědět, jestli jsem o.k. a připravena na další bejby :o))

zevi,
to víš, aspoň jednou jsem si chtěla připadat dokonale a trošku se tady blýsknout :wink: ...

uspávaní opět krize, uspávala taťka a opět usnula ve čtvrt na 10. Zítra povleču sedačku a usne na posteli-sedačcce, zatarasíme to dekama a na zem dáme peřinu a když zbuchne, její problém, aspoň bude chtít zpátky do postýlky :o))
17. zář 2008 ve 21:48  • Odpověz
ahojky,
včera jsem byla tvrdá a nechala malou večer usnout na její posteli v pokojíčku, no omrčela to a pořád chtěla na velkou postel do ložnice, ale nakonec tam usnula, ale v noci stejně došla ke mě do ložnice, jak málo stačí a všechno se otočí a postýlka je tabu, ach jo :frowning2:
18. zář 2008 v 09:32  • Odpověz
zdar babulky,
u nás usínání probíhá kolem desáté :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zcela výjimečně je schopná usnout o půl desáté, ale většinou nemá smysl ji tam dřív dávat, protože stejně něco mele a dělá a zalomí opravdu až v těch deset. Je sice fakt, že zase ráno pozdě vstává, většinou kolem deváté hodiny i po :slight_smile: Mně to tak zatím vyhovuje, protože jsem noční pták a ráno si taky ráda pospím, ale než půjdeme do školky, tak budeme muset pár měsíců před tím trochu změnit režim :sweat_smile:
Uspávat chodím většinou já. Uložím ji do postele a zpívám ji furt dokola "spi děťátko spi" :sweat_smile: jak změním repertoár, tak hned reklamace, že mám zpívat děťátko :grinning: Ale občas si poslechne i hymnu :sweat_smile: No a usnutí večer je většinou rychlé, obvykle je do 5 minut tuhá. Odpoledne je to trochu horší, ale taky tak max. 20 minut, pokud teda není unavená, tak dýl.
No a v poslední době se nám často v noci budí, ale ani nehlesne a rovnou napochoduje s plyšákama za náma do ložnice, většinou kolem jedné, to chce čurat, tak jdeme na záchod a pak ji zase odvedu k ní a počkám až usne, nebo ji tam rozsvítím takovou šňůru hvězdiček z ikei. No a záleží jak kdy, dneska jsme měli noc třeba hektickou, takže v 1 čurání a ve 3 už zas napochodovala, tak mi MM řekl, ať ji vezmu k nám. Včerejší noc se zas naopak nevzbudila vůbec a spala až do půl sedmé. Ono to hodně záleží od toho, kolik se mi přes den do ní podaří dostat jídla, páč když toho sní málo, tak se v noci budí hladem. A taky záleží kolik toho před spaním vypila, protože od toho se zas odvíjí buzení na čůrání.
18. zář 2008 v 10:12  • Odpověz
autor
dashak,
tak to by mně zajímalo, na co se vzbouzí moje dítě. Zase dneska blbla, v noci, k ránu ... Nevím, jestli jí nebyla zima na nohy, naštěstí jsem se k ní nemusela stěhovat a stačilo jen zavolat z ložnice, aby spala. Možná se jí něco zdálo. A Ivance večeři nedáváš? Terka musí mít v 7 puding - ten miluje a už asi třetí den jí dávám na noc kravské mléko. Poslední dobou nám taky usíná kolem čtvrt na 10. A nechápeme proč ... Tak řešíme, jestli jí nenaučíme na velkou postel ... Nechce spát v postýlce.

jita2,
no, to taky řešíme, jestli jí nechat vymrnčet, protože vymýšlí a uspáváme jí hodinu. Ale bojíme se, aby na nás nevlítli sousedi, Terka je docela vytrvalá.

Dneska byla v jesličkách na dvě hodiny. Prý trošku pofňukávala (protože Kubík - její kamarád) dost chudák brečel, tak pak začla taky, ale jak prý dostala auto, tak byla vysmátá a nemohla jsem jí dostat pak domů z klouzačky, až pak jedině za pamlsek .. Tak půjde příští týden už na 3 hodiny... Tak jsem měla radost, je to moje slečna statečná :o))
18. zář 2008 ve 13:15  • Odpověz
mapris,
u nás by nějak nepomohlo, aby si něco vyplakala, rozhodně malou rerozmazluju, ale nejsem pro, aby mi před spaním plakala, a rozrušila se, já radši v tom klídku, sic nechci, aby si mě omotávala okolo prstu, ale ona prostě chce být jen s náma, kde jí je dobře, když vidím, jakou má hrůzu, že půjde do pokojíčku, tak to rozhodně lámat nebudu :wink:
18. zář 2008 ve 13:30  • Odpověz
Tak u nás je to se spaním jak u Dashak, taky chodí kolem desáté, když usne už třeba v devět tak to je svátek:o).Ale zase teď ráno dýl spinká, vstává kolem půl deváté a deváte někdy i v deset :slight_smile: .A s
usínáním nemáme problém, usíná jedině ve své posteli, sice ji to někdy dýl trvá a teď jak u má postýlku otevřenou, tak nám chdí dáva tpořád pusy, nebo chce čaj, nebo se jde vyčůrat, ale spí jedině tam.
Ale stále se v noci často budí :cry: .
A na té diskotéce si to moc užij.

zevi,
bohužel to bylo jen tu noc a noc nato, ale pak už zas každou chvilku vzhůru.Zrovna včera, to byl fakt
horor, už jsem byla totálně na nervy, vstávala jsem k ní snad co půl hodiny.Pořád kníkala a když jsem k ní přišla, přikrila, pohladila, tak zas spala, ale takhle je to pořád dokola.

jita,
tebe si někdy pozvu domů, můj táta je veliký milovník dechovky :slight_smile: :slight_smile: .
Pořád si ji pouští a pak tu zpívá :grinning: .S tím pokojíkem nemá cenu to lámat přes koleno,
určitě nastane den, kdy si uvědomí, že už je velká slečna a chce být sama:o).
Taky máme malou v pokoji a zatím mi tam nevadí a ráda ji v noci vidím a poslouchám jak si povídá :slight_smile: .

A punčocháče ještě nedávám, ale vyteplené kalhoty ano.Teď poslední týden jsme nebyly ani jednou s kočárkem a to ani když jsme jeli dál a nebo k babičce.Jak pořád lítá, tak se dost zahřeje a naopak bývá ještě spocená.Malá totiž neumí normálně chodit, ale neustále poskakuje, lítá, do něčeho bourá a dělá samý blbiny.
18. zář 2008 ve 13:58  • Odpověz
INFO OHLEDNĚ POJIŠŤOVEN

Kdybyste náhodou některá chtěla přejít k metalce, dostanete do konce roku příspěvek 900 kč na jakékoliv výrobky z lékárny (jen ne věci na předpis).

A pokud jste už některý ze stávájícíh v aliancce a přivedete nového zákazníka, co by chtěl přejít na tuto společnost, tak vy taky dostanete 900 kč!!!!!!!!

Páč mají narozeniny, platí to do konce roku!!!!
18. zář 2008 ve 14:38  • Odpověz
Mapris, naše opica má večeře většinou dvě. Jednu kolem osmé, to má většinou chleba s něčím, většinou teda sýr :sweat_smile: ona je pako na ty mléčné výrobky :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak než jde spát zas chce jogurt :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nebo vyhltne hrnek kefíru. Oooobčas se stane posvícení, že chce třeba kaši, ovšem jedině s grankem :sweat_smile: a někdy když mám, tak ji dávám na tu první večeři polívku. Pudingy vůbec nechce, nechutnají ji ani termixy, takže jediné co jí je čistý bílý selský jogurt, max. někdy vezme na milost do toho banán a pak má ráda lipánka. U nás je jídlo opravdu omezené, páč ona jen tak něco do huby nedá :sweat_smile:

Jinak jsem velice potěšena, že u nás skončilo debilní období ostychu a závislosti na mamince a nastal zase pravý opak :sweat_smile: , takže mi v obchodě komunikuje s cizíma lidma a na všechny se culí, včera dostala od jedné paní sponku do vlasů jak jsme kupovali čepku, bo z ní byla hotová :sweat_smile: a pak jsme zapadly do butiku a já si tam zkoušela několikery šaty, že už koupím něco na plesík :slight_smile: a ona paní familierně oslovala babičko a pořád ji přemlouvala, ať s ní jde na papouška o dva obchody dál je zverimex :sweat_smile: a paní jak měla zákazníky, tak se jich šla zeptat co si přejou a malá jako správný generál na ni hned - babičko.....kam jdeeeš?? :sweat_smile: No a jelikož paní nemohla s ní na papouška jít, tak pak s ní šla její dcera, která ji přišla navštívíit a malá na ni hned AHOJ a ona - půjdeme se podívat na papouška? A malá hned pištěla radostí že jo a odešly, ani ji netankovalo že tam běhám v podprdě a zkouším korzet :grinning:
18. zář 2008 ve 14:42  • Odpověz
dashak,
ta proměna dětí je úžasná, co? Je to síla, jak se to z ničeho nic úplně obrátí, ale věřím taky, že u někoho se to neobrátí, a dítko zůstane takové stydlivé bůh ví jak dlouho, jako jsem byla já, nikdo by to do mě teď neřek, jaká jsem byla zakřiknutá ještě na celé základce.
Maru teď momentálně nikdy nikoho cizího nepozdraví, vždycky sklopí oči a nedostanu z ní ani ťuk, ještě že občas aspoň z ní dostanu poděkování, když jí někdo cizí něco dá :confused:
18. zář 2008 v 17:10  • Odpověz
Tak u nás je to s usínáním podobně jako u Dashak Isacka.Malej usíná kolem půl desátý-desátý,dřív také jen vyjímečně.někdy má den,že usne třeba až ve čtvrt na jedenáct :astonished: :confounded: Jenže on vyžaduje abych tam byla s ním,povídáme si,čteme knížku(hlavně tu o koblížkovi a teď si oblíbil knihu džunglí)nebo zpíváme a tak.jak se hnu na krok tak je zle.Fík je jaksi pěknej závisláček a pořád jenom máma,máma.Teď chodim dvakrát do týdne na ty kurzy takže mu nezbývá než usínat s tátou,ale jakmile jsem doma tak chce na usínání jenom mě.stokrát mu říkám,že už budeme spinkat,ale on jde pro ůbourák",pak chce čůrat,pak "jinou nížku"(knížku)a tak to jde několikrát po sobě :sweat_smile: Někdy pomůže jen to,že jsem vyčerpaná tak,že zaberu dřív než on a po chviličce se vzbudím a on už také spí.prostě ho asi nebaví,když nemá pozornost páč já už spim a zalomí to taky :sweat_smile:

večeře- jak kdy,polévky,omáčky,kaše,chlebík s něčím,tousty,sýr a křup...prostě co je doma nebo co je za teplé jídlo.

Jinak mě teď docela bolí noha,nechala jsem si na kožním vypálit malou bradavici,dělá se mi tam puchýř a zítra jdu na odstřižení tak jsem zvědavá jestli se nepo...bolestí :sweat_smile:

V sobotu by měl být v pražské ZOO den s Disneyem,chtěli jsme tam jít,ale prý nemá být hezky a zima tak nevim nevim.Tam je to na celý den a já teda nechci,aby malý nastydl tak to ještě promyslím.Jinak je ještě vinobraní na Mělníku spojené jako vždy s poutí a vinobranní i tady u nás tak nevim kam dřív :sweat_smile:
19. zář 2008 v 00:07  • Odpověz
Dashak: tak u nás období ostychu a bání se cizích lidí začlo. Nejspíš za to můžou ty jesle, i když hodně dětí je kolem druhého roku víc fixovaných na mámu. Teď když přijdeme do cizího prostředí tak se od něj pomalu nemůžu hnout. Za chvíli se otrká, ale stejně jakmile jdu třeba na záchod musí jít se mnou nebo je řev máma, máma.
A co šatky, koupila jsi?

Na víkend nám slibovali babí léto a bude spíš dědkova zima :grinning: . Tak budeme muset vymyslet nějaký program.
19. zář 2008 ve 14:02  • Odpověz
autor
kamhajek,
ty jo, nestraš ... Manžel potřebuje vymalovat lodžii a já pojedu "snad" autem ke kamarádce jen tady kousek, abych se projela ... No a odpo mám na programu šití. Koupila jsem Terce látku na peřinku a takový ty věci na zašívání. A bavili jsme se s manželem, že půjde s Terkou asi plavat ... Aby se holka taky vyřádila.

Holky, jsem včera terce přinesla od jedné maminy z hřiště takové to gumové hospadlo. Co mívají u doktorů a tak. Chtěla jsem jí koupit nové k narozkám, ale nějak jsem k němu "přišla" na hřišti. Kamarádka má dvojčata a potřebovala se toho gumáče jednoho zbavit, tak mi za 200 prodala. Tak jsem ho Terce na narozky nenechávala, protože s ním děla strašný blbiny, a hlavně je to dobrá zábava v hnusným počasí.
19. zář 2008 v 15:11  • Odpověz
macejka,
my dneska na vinobraní byli:o).Je i na Náměstí Míru, na Jiřáku a v Grebovce.
Zrovna jsme chytli i dvě vystoupení a bylo to fajn.Burčák je výborný a už se nám 2l.chladí v lednici :grinning: .
A do tý ZOO jsme taky původně chtěli jít, ale právě kvůli počasí nepůjdem.Byli jsme dnes na tom vinobraní asi dvě hodiny a malá byla naprosto vymrzlá a klepala se a to byla hodně oblečená :frowning2: .

Jinak my období ostychu zatím neměli a asi mít nebudem.Malá se s každým hned skamarádí.
Na ulici stále s někým koketuje a už nám jeden pán v metru řekl, že je pěkná koketa :slight_smile: .

mapris,
skákacího osla máme taky a už dlouho a je fakt dobrej, malá ho má moc ráda :slight_smile: .
A pořídila jsi ho fakt za super cenu, já ho kupovala asi za 600,-.
19. zář 2008 ve 20:42  • Odpověz
čusík baby,
to je fajn, že se udělal malý tlachací průzkum na téma: v kolik chodí ratolesti normálně spávat :wink: díky vám mám konečně pocit, že půl desátý a později (u nás je to taky tak) je vlastně zcela normální i v jiných rodinách, páč jinak mě akorát prudí okolí trapnýma dotazama, když se v půl osmé straaašně diví, jaktože není malý ještě v postýlce, nebo minimálně v pyžámku a nejlépe už i chrnící :stuck_out_tongue_closed_eyes:

musím se chlubit, páč včera jsme krom jednoho ucvrknutí do plínky v době kdy byl malý na dvoře s babi, byli naprosto bez nehody :dizzy_face:
vzala jsem si inspiraci u holek na bezplenkovce a malýmu na doma vyrobila z tátovo nových frotých tenisových ponožek návleky na nohy (ustříhla jsem špičky, patu to má jen malinko vyznačenou, takže to ničemu nevadilo) má to skoro jak samonosné punčocháče, běhá celý den s holou řitkou a poctivě hlásí, nebo se s tím ani neobtěžuje a nočník jde sám :wink: hrozně nám to pomohlo, protože když měl tepláky, tak jsem mu pořád musela připomínat, že nemá plenču a stejně se občas zapomněl a pročural se durch...
a dneska to v pohodě zvládl i s nákupama (konečně má zimní bundu-krásnou, jupí) v autě a i docela dlouhou návštěvu za tátou v dílně :slight_smile: akorát jsem si zavařila lacláčema, to bylo pořád kšírování :sweat_smile: no ale nás by nevytrhly ani kalhoty do pasu, páč u většiny musím dávat kšandy, jinak by tomu našemu hubeňourovi pořád padaly až na kolena :grinning:
zatím nebudu to hurá křičet moc nahlas, ale aspoň ho opatrně zašeptám :wink:
20. zář 2008 v 00:04  • Odpověz
burčáček... ten my teď máme každý den, páč manža pracoval přímo v oblasti vinných sklípků a nosil pravidelně čerstý v té nejlepší špičce :wink: a za chvíli se v něm asi budeme i koupat, protože pořád ještě není vyřízená pozůstalost po taťkovi, takže vinohrad nemůžeme prodat, nezbylo nám nic jiného než se o něj pěkně starat a brzy budem sklízet plody své práce :slight_smile:
20. zář 2008 v 00:11  • Odpověz
hele, Jíťo, anis nepísla, jestli se ti (teda doufám že jo :grinning: ) manža vrátil z toho vězení :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2008 v 00:19  • Odpověz
hmm, my u metalky jsme s malým oba, ale taťku asi nepřetáhnem, to on by nás spíš ke své pojišťovně... asi bych se měla podívat na jejich webovky, ať si udělám jasno
20. zář 2008 v 00:22  • Odpověz
no a když si tu tak hezky povídám :grinning: tak hodím do placu, že ve středu jedem do Brna do mulťáku na Mamma Mia! a že neuhodnete, kde náš táta k těm lístkům asi tak přišel... :sweat_smile:
už se těším, páč ABBU si poslechnu moc ráda, navíc lístky byly ve výhře 4, takže berem švagrovců, děti šoupnem babičce, vypneme telefony, spláchnem to i svečeří a budem doufat, že z baráku nebude kůlnička na dříví a při našem návratu budou všichni (nejlépe i s babi) spořádaně chrnět v duchnách :slight_smile:

a na důkaz, že výhry nevybírá jen manža, kámoš od nás z ulice říkal, že ty lístky do kina dnes vyhrál taky :sunglasses:
20. zář 2008 v 00:41  • Odpověz
tak já už asi pudu... :grinning: bo to tu jaksi vázne :sweat_smile: :sweat_smile: samomluvčení fakt není to pravý ořechový :rolling_eyes:
20. zář 2008 v 00:45  • Odpověz
Čus ženský, tak ně mě skočil nějakej podzimní nechutnej moribundusák. A to přesto, že jsem asi jediná v týhle republice, která si tohle počasí pochavule... Hlavu mám jak ve svěráku a celou zalehlou, škrábe mě v krku a bolí mě celej člověk :frowning2: Ale furt lepší já, než prďola, takže si nestěžuju.

Zevi, to už budete co nevidět bez plínky definitivně! Mócinky gratulujem, jste obří šikulové. Líbí se mi, že si to i přes sem tam nějaký neúspěch nevzdala. A o tom to je. Protože, až na megašikovnou Natálku tady :slight_smile:, je to naprosto normální, že k těm nehodám prostě dochází. Myslím, že si psala, že i v noci máte sucho, takže to se brzy přiřadíte k Naty a Filípkovi. To u nás zatím absolutně nehrozí a jak dlouho už jsme bez plínky přes den! Ale noc zatím neřeším, na plínku má ještě právo. Sám se na čůrání nevzbudí a já ho zatím nebudu kibicovat, jsem ráda, že jakžtakž spíme.

Včera jsme konečně koupili draka a vyběhli na pole za barákem. Malej byl naprosto unešenej, páč to ještě v životě neviděl :sweat_smile: Dneska dopol. jsme pouštěli i přes nepřízeň počasí opět. A teď nabírám síly na odpoledne, protože se řídíme heslem "Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení" Já z toho sice ve svém momentálním stavu moc nadšená nejsem, ale vyvětrat se budem muset.

Taky už mám nějaký ten dárek k narozeninám a Vánocům :sweat_smile: Tak k narozkám jsme koupili takový to šroubovací auto s vrtačkou, milionem šroubováků, vrtáků apod. něco podobnýho je tady http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=8549621&tab=0
Pak knížku se zvířátkama Od antilopy ke žraloku - http://knihy.abz.cz/prodej/od-antilopy-ke-zraloku
Pak bych chtěla to skákací zvířátko, jak psala Mapris, viděla jsem ho v jednom krámě za 250,- a nebo ten míč s takovýma těma držátkama, malej strašně rád hopsá na gym. balónu, ale i na nafouknutým balonu a drží se gauče :grinning:, ale možná to nechám až k Vánocům.
A k narozkám mu ještě zabalím nový křídy, protože stávající už máme jen pár špalíčků a dotáhnem a zrekonstruujem tabuli po taťkovi, abysme mohli malovat i doma.
K Vánocům už mám schovanou knížku "Rákosníček", dřevěný vláček a pak takový zatloukání - jsou to takový korkový podložky a na ně se přitloukají různý obrazce (kolečka, obdelníčky, trojúhelníčky......) a může se z toho třeba vytvořit postava, domeček a tak. Asi je to až pro starší děti, ale my jsme byli nedávno na dni otevřených dveří ve školce a tam si s tím Pétik vyhrál snad půl hodiny. Tak když jsem na to teď náhodou narazila v Tescu, tak jsem neváhala a už to koupila.
No a pak už mám vitamíny pro dědu, babi a tchána. A koupila jsem i nějaký synovcovi se skládacím autem.

Taky jsme koupili malýmu krásný zimní botky. Vyšší na sucháč u Deichmanna, krááááááásnýýý. Když bude takhle, tak už mu je začnu dávat.

A my máme zítra s taťkou výročí jedenáct let, co jsme spolu, tak jsme si koupili jako společný dárek Kriskros a po nocích skládáme a hrozně se u toho nasmějem :slight_smile:

Malej je vzhůru, letim, než zbourá postýlku.

Zatím páááá
20. zář 2008 ve 13:30  • Odpověz
Ahojky
tak my dneska nebyli ani v Zoo jak jsem chtěla,ani na vinobranní,ale u našich na obědě,páč našeho taťku taky přepadl nějaký moribundus jak píše Prochi a nikam do zimy se mu nechtělo.Ale i tak to bylo fajn.

prochi
myslíš takové ty botky vyšší s jakoby oranžovou přeskou?V týdnu jsem se byla také porozhlídnout po nákupech a koukala jsem i na botky u Deichmanna.Jsou i za slušné peníze nato,že jsou vyšší,stojí myslím 799,- nebo tak nějak.Také se mi líbí jsou super,akorát jak má Fík vysoký nárt tak jsem si absolutně netroufla koupit je bez zkoušení.Máme už jedny od Bati,ale nejsou tak vysoké,jen ke kotníkům,jen tak na podzim,na zimu bude potřebovat teplejší,nejlépe s kožíškem.

Jinak jsem pořídila rikavice,čepice a zateplené kalhoty.Bundu by malý také potřeboval,sice má z loňska dvě,jednu jsem koupila o dost větší takže je mu až letos a druhou sice loni nosil,ale měl ji spíš jako kabátek a rukávy ohrnuté takže letos bude tak akorát :wink: Akorát obě jsou "látkové"-nejsou nepromokavé,normal bavlněné a já bych chtěla ještě nějakou teplou jakoby šusťákovou.Viděla jsem jednu,do které jsem se total zamilovala,,ale cena mě absolutně odradila,páč stála 1500,- :astonished: Zdá se mi,že to s těma cenama už fakt přeháněj.Sice to byl značkový obchod,ale na jednu zimu je to děs.Tak budu muset shánět dál.

jita
my jsme u pojišťovny OZP,ale díky za nabídku a informace,zní to lákavě :wink: :dizzy_face:
20. zář 2008 v 19:37  • Odpověz
Holky já dneska jela do centra jen malý pro punčocháče, a koupila jsme ji ještě v Nextu zimní bundu a v Deichmanovi kozačky, a v Hm čepice a rukavice, pak jsem ještě zašla do hraček a koupila ji vetšího mamuta, po shlédnutí doby ledové ho miluje a malá se mohla zbláznit radostí :slight_smile: .A zítra zkusíme jít pouštet draka.
Přijela jsem domů a přítel říká, já veděl, že nepřijedeš jen s punčocháčema :grinning: :grinning:...

macejka,
já dneska zrovna malý taky koupila bundu za 1.200,- ale je fakt, že to kupuji větší a určitě nám to vydří i na příští rok.Malá i teď má bundy z loňské zimy, ale já už je mám okoukané, takže jsem musela koupit novou :grinning: .

Koukám, že už tady taky myslíte na vánoce :slight_smile: .Zrovna tento týden jsem říkala přítelovi, že už se těším na vánoce, ale hlavně na tu atmosféru, zima, vůně svařáku, přípravy, všichni sílí :slight_smile: .
Ale kazí to ty hypermarkety, když už teď v září všude inzerujou vánoční věci a pomalu připravují výzdobu.
To toho člověk za ty tři měsíce má tolik, že už se ani netěší :frowning2: .Tohle dřív vůbec nebývalo, vše začlo max.měsíc před vánocema.

A ještě jsem chtěla nabídnout, také mi tu zbyly ty natahovací kalhotky Pull up je to velikost L do 18kg.
Jsou skoro celé a mám je tu už hrozně dlouho, tak jestli máte někdo zájem ráda je někomu pošlu.Peníze za to nechci, my to už nevyužijem a je mi líto to vyhazovat a nemám je komu dát, všichni okolo nás už bud plínu nemají a nebo používají jen plínu.Ale jsou to ty holčíčí s princeznama, což si myslím, že když je to jen na noc tak to vůbec nevadí.
Tak se nebojte a kdo si řekne první, tomu je ráda pošlu :slight_smile:
20. zář 2008 ve 21:00  • Odpověz
Zevi: tak špetám velkou gratulaci k bezplenkování, abych to nezakřikla :wink: .

Mama Mia je naprosto úžasný film, už jsem to viděla 2x a zrovna ujíždím na soundracku. Písničky jsou super, Meryl Streep to dokonala hrajě a bývalý James Bond Pierce Brosnan a Colin Firth jsou tááák charismatický :wink: .

Zimní boty jsem zatím nescháněla, to zase bude cena. Plně souhlasím, že s cenami to obchody dost přehánějí, koukala jsem v Kolíně po nějakém zatepleném kompletu a normálně mají od 1200 do 1600Kč a přijde jim to normální. Takže nejspíš objednám tento http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15713571&tab=5. Jinak zimní bundy máme, čepice a punčochy nám jsou ještě loňské.

Draka snad půjdeme pouštět zítra, musíme taky uklidit bazén a pomalu zazimovat zahradní nábytek.
20. zář 2008 ve 21:46  • Odpověz
Ještě mám dotaz, přemýšlím nad nějakou stavebnicí pro Ondru k narozkám, ale je toho k výběru tolik, že v tom docela plavu a nějak si nemůžu vybrat. Co máte doma vy?

Mnažel zase zkouší mojí trpělivost, zase je v hospodě a tvrdil, že za chvíli bude doma, maximálně do jedenácti :angry: .
20. zář 2008 ve 23:38  • Odpověz
macejka,

Tak i tady ti popřeji:o).Krásné narozeniny, hodně štestí, zdraví a lásky a hodného Filípka:o).
Až zas bude čas, tak vyrazíme a oslavíme to, ju??Krásně si ten dnešní den užij.

kam,
my máme lego Duplo a malá si s tím hodně vyhraje.Kostky dává krásně do sebe a navíc je barevné,
tak ji na tom učíme barvy.Formou podej červenou kostičku, podej modrou...a fakt se už tři naučila:o)
21. zář 2008 v 00:15  • Odpověz
Macejka má narozky? Přeji také vše nejlepší :wink:
21. zář 2008 v 00:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.