• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
jo jo má, ale pšššttt :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2008 v 00:41  • Odpověz
autor
macej,
na to myslím celý den, už mi to blikalo na icq. Tak všechno nej k narozkám, hlavně zdraví a štěstí a pevný nervy na dítě :o)) A někdy to oslavíme.

Já jsem byla v pátek s kolegyní z bývalé práce, se kterou jsme se viděli před 8mi lety. Tak jsem dorazila v půl 1dný ... Jsem si to zas užila :o)) a přišla skoro o hlasivky .. protože tam hlasitě hrály.

boty budu shánět, bundu jsem koupila v c&a na budějárně, stála 738,- a jsem s ní moc spokojená, koupila jsem větší, tak doufám, že bude na příští rok. Zimní na ven jednu má. Koupila jsem jí vloni od jedné maminy za 200,-, byla jí velká, a teď jí je akorát. Tak jí dávám už teď. Málo pod ní navleču a je to.

isacek,
já si je klidně vezmu :o))) Někdy se domluvíme.

No nic, pádím do kuchyně. Jsem uvařila na zítra, protože jdu s tou nohou na karlák a zase se to začíná nějak otvírat .. Tak to musím nějak vyřešit s botama a domácíma přezůvkama. Tak doufám, že to nebude nic vážného... A včera jsem Terce ušila nové povlečení, tak musím našít ještě tkalouny na zavazování :o))) Jsem zase včera pohla s hromadou na zašívání, tak mám na půl roku klid :o)))
Manžel vymaloval a uklidil lodžii, tak to tu zas u nás trošku prokouklo :o))) Hlavně umyl okna :o)))

Jo a co děti a vycházky??? My jsme teď pár dní trpěli, protože Terka najela úplně na jinej spací režim ... Spí do 8mi, pak jde spát v 1, spí zhruba do 3-3.15 a pak jí dáváme až skoro na devátou, protože dřív neusne... Prostě jak nemá ten svůj výdej energie, tak je to krize ... Musím vymyslet nějaký program.... V úterý se asi pojedeme podívat tady s jednou maminou na krakov, je tam nějaký kroužek malování nebo co ...
21. zář 2008 ve 22:48  • Odpověz
tak jsem si zas došla na noční samopokec :grinning: :grinning: :grinning:

prochi, šroubovací auto je super věc, my máme jedno už od vánoc, to je fantastický, na narozky dostal ještě motorku v podobném duchu, ta se mi zdá na montování dost obtížná, i já jsem se u ní poprvé docela zapotila a kompletní byla asi až po 3-4 pokusech (pořád něco přebývalo :sweat_smile: ) ale nic to nemění na tom, že se věčně někde válí kola a šroubky a já pak na to šlápnu a skučím, páč to děsně bolí (ale dítko je spokojené) :slight_smile:

kam, stavebnici máme tuhle: http://www.zako-cube.cz/produkty.html lego je sice fajn, ale já pokud je to možné a splní to moje požadavky, dávám přednost českým výrobkům :wink: protože i u drahé zahraniční značky stejně valná část výrobků sjede z nějakého čínského výrobního pásu, pak se na to dá akorát drahze vypadající obal a několikanásobně navýšená cena :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
máme ten menší pytlík s vláčkem a Jiřík si s tím parádně vyhraje, pořád stavíme garáže na auta a komíny (a opět na to šlapu a tiše nadávám :grinning: ) a už teď máme u babiček daný tip na ježiška: další pytlík s kostičkama :slight_smile:

a souhlasím že P. Brosnan je opravdu chlap k pokoukání :sunglasses:

a co manža? aspoň po cestě z hospody utrhl jako omluvenku nějakou životaschopnou růžičku?

na zimu jsme vcelku vybavení, overal má jakžtakž dobrý ještě od loni, moc ho neunosil, dávala jsem přednost bundě a zatepleným kaťatům (ty jsem musela některé už vyřadit, ale jiné co měl loni ohrnuté nohavice jsou o.k. a ještě mi 2 skoro funglovky dala kámoška) loňská bunda bude na dvorek ještě použitelná a druhou jsem koupila teď k tomu několikery punčocháče, takové na parádu, když se někam půjde, aby měl frajerské, ale už musím brzdit, protože jich má plné šuple, nějak moc jsem od loni nevyřazovala, přece jen je to dost natahovací zboží :grinning: ) a čepice... na ty mám úchylku, když vidím nějakou s parádní bambulí, střapečkama, ušima... neodolám, to je moje slabost :wink:
ale je fakt, že já značkové hadry nekupuju, ne že bych na to neměla, ale protože se mi to z principu zdá příšerně předražené a kdyby to děcko mělo aspoň na dýl, ale na jednu sezónu, nebo ani kolikrát ne :frowning2: aspoň mě pak netrápí, když se to při hraní, jídlem nebo jakkoliv jinak zničí :slight_smile:
a navíc kámoška odvedle má sekáč s převážně dětským zbožím, takže od ní ty značkové věci nakonec koupím, ve výborném stavu a za pakatel :wink:
22. zář 2008 v 01:05  • Odpověz
jo a taky se přidávám k veliké gratulaci pro Macejku, přeju fšéééécko nejlepší, zdravíčko, štěstíčko, plno lásky, spokojenosti, úspěchů a splněných přání :dizzy_face:
22. zář 2008 v 01:08  • Odpověz
a o trénovací plínky asi zájem mít nebudu, páč my z balíčku prubli 2 ks a vypadá to, že je taky možná ani nespotřebujem :sweat_smile: ještě je nenabízím, co kdyby, ale přes den jsme už naprosto v poho :dizzy_face: :dizzy_face:
a to jsem tu asi tak před týdnem fňukala, že nic moc a už se na něj můžu docela spolehnout i venku... ale fakt nám na doma pomohly asi hodně i ty návleky a pak už se to jaksi rozjelo samo, takže doporučuju
22. zář 2008 v 01:13  • Odpověz
Mapris, no co, Terka chytla asi "normálníů spací režim jako naše děti (teda úplně normální ne, to bude až ti začne chodit spávat kolem desáté večer :grinning: )
ne vážně, já si myslím že spí docela dost a je to vcelku přirozené, že jak roste, tak se potřeba spánku malinko snižuje, přes den ti spí hezky, tak si to holt šoupla na pozdější hodinu večer :wink: )
22. zář 2008 v 01:17  • Odpověz
a hlásím, že my jsme v sobotu taky vyvenčili draka, sice počasí níc moc, nosy jsme měli červené, ale bylo to parádní (akorát drak jedno přistání neustál a má nabouraný čumák a zlomenou výztuž, radši zítra koupím nového, táta sice slíbil, že ho opraví, ale co kdyby to letos nestihl :sweat_smile: a pouštět draka na velikonoce, no nevím :grinning: )
22. zář 2008 v 01:22  • Odpověz
tak ještě jeden příspěvek, ať to vypadá upraveně 5858 :grinning: a jdu do hajan :wink:
22. zář 2008 v 01:23  • Odpověz
Wow, teda vy jste tlachalky :sweat_smile:
já tu pár dní nebyla, bo jsem měla docela napilno. V pátek měl MM 30 let, tak jsem furt pekla nějaké cukroví, ať může vzít do práce svým zaměstnancům. Po cukroví se zaprášilo a teď po mě dámy chtějí recepty, ale i s postupem :sweat_smile: To je dobré, já to musela péct několikrát než jsem vychytala jakou teplotu a ony to budou mít zadarmo....no ale vsázím na to, že na to nebudou mít ty správné vlohy :sweat_smile: Jedna mi do telefonu říkala, že se MM má, že má doma takovou pekařku, tak jsem se jí vysmála, že MM to neocení, když to není z masa, tak prý mu tam mám přikrojit kousek salámu :sweat_smile: No tož jsem samozřejmě neváhala a zkusila mu nachystat na sobotu salámový dort, byl teda z toho totálně naměko :sweat_smile: , ale chuťově to asi není tak dobré jak ten klasický sladký.

Jinak naše opica a ostych....jak říkám, to její debilní období už skončilo a nastal pravý opak, včera přišla za náma moje kámoška - personalistka od nás z práce, malá ji neviděla od silvestra, takže skoro rok a jak se před ní tehdy styděla a ostýchala....tak teď na ni hned ve dveřích....pojď pojď Aničko (ona je sice Hanka, ale malá si to nedala vymluvit :sweat_smile: ) a hned ji tahala do obýváku a ukazovala ji kde všude zapálili s taťkou svíčky a nosila ji pořád jednohubky a cukroví a tahala ji, ať s ní tančí a vyhazuje ji do vzduchu a tak.
Jo a jak jsem psala, že dostala od jedné prodavačky sponečku, tak od té druhé paní, co jsem tam zkoušela šaty, nakonec vysomrovala takový plastový prstýnek se srdíčkem :sweat_smile: Já na to úplně zapomněla a ona si ho asi strčila do kapsy u kalhot a já ho našla až v pračce, jsem si říkala, co tam furt chrastí :grinning:

Jinak čumím jaké pálky dáváte za bundy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já mám loňskou z Reserved, ale koupenou ve výprodeji za asi 200 kč, je to spíš klučičí, protože je modrá a malá ji může nosit spíš teď, protože jak ji pod to navlíknu, tak je v tom jak v olačce. Takže jsme ji koupili letos v Kiku za 309 takovou čokoládově hnědou a na kapuci je kožíšek, má ji trošku větší, i když je to vel. 80 :grinning: , takže ji bude určitě i příští rok (leda že by překvapila a začla jíst :sweat_smile: ) a pak jsem ještě koupila v Tescu takovou pink růžovou jen za 252 - asi loňská kolekce a ta je taky fajná. Mají tam i krásnou za 490, ale světle růžovou a to pro naše prasátko fakt asi není :sweat_smile: . A jinak tam mají pro ni krásný kožíšek nebo kabátek či co to je, taky za 490, vypadá to jako broušená kůže ale je to velur či co. No a jjinak by ji mohla být ještě dobrá loňská kombinéza....a když nebude, tak nevím ale novou asi kupovat nebudu, protože si neumím představit, že ji někde venku ve sněhu z toho celou svlíkám a dávám čůrat a přitom držet děcko a ještě kombinézu, aby ji nepočůrala :grinning: Jinak jsem ji objednala na MMB faaaajné zateplené kalhoty a vyšly i s poštovným jen na 222 Kč a párádně ji sednou, sice vel. 74, ale je to od Wolfa a oni prý všechno dělají větší než odpovídá číslu.

Zevi, ještě ke kalhotám, u nás je to něco podobného, já se snažím už teď kupovat hlavně kalhoty co mají tu regulovací gumu na knoflíky, páč přecejen na holkách ty kšandy vypadají tak srandovně :sweat_smile:

Jinak k vánocům - loni Ivanka taky dostala skákacího oslíka a spolu s plyšovým krtkem to byly jediné dvě věci pod stromečkem (u nás), které se jí hned líbily, páč na ostatní řekla " to nechci" a přišla na to že jsou dobré až po čase :sweat_smile: Ale skákat na něm neumí, jako že by přeskákala místnost to ne, jen na tom skáče jak potrefená :sweat_smile:
No a tudiž letošní vánoce budou ve znamení krtka a nema, to jsou její oblíbené postavičky, no pak má taky ráda rákosníčka a křemílka, shreka.....takže mám pro ni 6 DVD pohádkových - krtky, křemílky, maxipsa fíka, ještě chci shreka 2, toho nemáme. Pak máme velkou plážovou osušku nemo, tak bude příští rok u moře machrovat :sweat_smile: a dřevěnou vkládačku nebo skládačku či jak se to jmenuje - krteček a kapela. No a mám v plánu ji koupit porcelánový servis s krtečkem, páč jí z našich talířů, které jsou jednak větší a jednak takové nezajímavé. Takže dostane plitký a hluboký talířek a hrneček, prdel je že to stojí 400, tyhle 3 kousiky :zipper_mouth: . No a ještě chci objednat nema na dálkové ovládání, může se ponořit až do 1,5m hloubky, takže by mohla u babičky na bazéně řádit. No a zbytek věcí budu tak postupně dokupovat, určitě hromadu omalovánek, nějaké knížky zase.
Jo a ještě mě napadá, že ji musíme koupit do vany nějaké to mlýnské kolo :sweat_smile: . V tescu jsem teď viděla dva druhy. Páč naše slečna hrozně rádá ve vaně zalívá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale ona to lije vždycky na kraj vany u stěny, jenže ono to kolem kachliček různě steče nakonec na zem a máme doma furt potopu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky možná objednám nějaký ten pohádkový špalík CD, je tam třeba 10 CD s pohádkama, my si to někdy pouštíme když si hrajeme a přitom posloucháme pohádky.
Taky jsem se dívala už na plyšové postavičky třeba křemílka nebo rákosníčka a jsou to teda palby neskutečné.

Kam
šatičky jsem si nakonec žádné nekoupila, protože byly na poněkud větší baby asi :sweat_smile: Všude mi to sedělo, ale když jsem se otočila, tak mi vzadu padaly záda a tudiž mi lezla podprda :stuck_out_tongue_closed_eyes: A já bez podprdy jaksi vyjít nemůžu :sweat_smile: Ale zkoušela jsem tam krásný bílý korzetek prošívaný, sice jsem se do něho snad 20 minut soukala, páč tam neudělali žádný zip, takže jsem to musela vzadu rozšněrovávat, krásně mi seděl, ale na jednom košíčku jakoby trochu čouhala podšívka :unamused: Paní (babička, jak ji s oblibou malá oslovuje) mi říkala, jesti to zrovna nepotřebuju, ať ho teď nekupuju, že budou mít plno dalších, že teprve začínají plesovky atd navážet. Páč to může jít vyžehlit a taky nemusí, že je to třeba blbě ušité. Tak počkám až zas navezou něco nového a půjdeme za babičkou zkoušet :sweat_smile:

Jinak jste tu toho tolik popsaly, že vždycky zapomenu, k čemu všemu se chci vyjádřit :sweat_smile:

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A ještě gratulace Macejce k narozeninám, ať se ti podaří na co šáhneš, Filípek ať tě nezlobí, brzy přibyde nějaký další prďous do party :sweat_smile: a hlavně zdravíčko, lásku a ty blbinky okolo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. zář 2008 v 11:52  • Odpověz
Ahoj holky, hlásim, že už mě moribundusák opustil, je mi dobře a dneska můžu zase konečně na cvíčo. Jsem šťastná jak bleška, že nám to zase konečně začalo, hrozně mi to přes léto chybělo.

Přidáváme se do zástupu gratulantů a dodatečně přejeme Macejce vše nééééééj.

Macej, ty naše botky jsou taky do oranžova, ale přesku nemaj, tak to budou asi jiný. Tyhle stály 499,-, to docela jde.

Jinak co se týče zimního oblečení, tak jsme celkem za vodou. Jedna frajerská bunda z loňska nám ještě je, loni byla větší. Druhá z loňska je menší, ale na zahradu bude stačit. Teď jsem zjistila, že mu jsou v pohodě i oteplováky, tak kdyby náhodou i tady u nás nachumelilo... Pak jsme podědili několikery pěkný vyteplený kalhoty. Jen musim koupit nějakou čepici. Ale jako Zevi na nich taky ujíždim, takže to u mě není problém :grinning: Jinak taky čumim, co dáváte za bundy. Já většinou malýmu nakupuju tady u nás v krámě u jedný paní. Je to třeba zboží podobný, co se koupí u ťamanů, ale mě to zas až tak netankuje. Jak píše Zevi, aspoň nemusim řešit, že to někde poničí, prodře, zašpiní... Jo a ještě možná podle potřeby koupím kombinézu, ale až fakt když tak na poslední chvíli, podle předpovědi.

Zevi, díkys za odkaz na tu stavebnici! My máme tu samou s autíčkem, ale dostali jsme ji od babi a hned se vyhodil ten pytlík, takže jsem nevěděla, jak se jmenuje. Taky mám právě v plánu přiobjednat další kostičky k Ježíšku. Je to u nás taky velký hit, pořád stavíme garáže a hrozně si s tím vyhraje.

Mapris, no neke, že se ti ta noha zase zhoršila??? :confused: Chjooo a už to vypadalo tak nadějně...

My a spaní: ranní buzení se nám neustále mění, asi tím, jak se čím dál později rozednívá..., poslední týden to byla paráda, vzbudil se většinou až okolo půl sedmý, vyžádal si "míčko" (poslední měsíc už naše jediný kojo za 24 hodin) a ještě jsme spali do osmi až půl devátý. Pak ho musim dopol. pořádně utahat, aby byl schopný po O. usnout, takže celý min. týden už jsme chodili do vsi bez kočárku. Konečně už taky totiž Pitrys podlehl kouzlu motorky a bez "motoky" z baráku nejde. Jsme venku ty dvě hodiny, pak dáme oběd a v půl jedný jde chrnět. Když ráno spí do půl devátý, tak spí po O. necelou hodinku, pokud vstáváme dřív, spí hodinku, maxim. hodinu a půl. A večer jde chrnět v osm. Takže pohoda :slight_smile:
Jinak jsme i přes nepřízen počasí opravdu pořád venku. Vlastně se nic u nás s podzimem zatím nezměnilo. Dopol. jsme venku ty dvě hoďky. Odpol. to záleží, co má taťka za směny. Pokud noční, tak jdem ven hned, jak se malej probudí, ca. v půl druhý. Ve tři se vrátíme, vzbudíme taťku, dáme si s ním sváču, zatímco on obědvá, a pak jdeme zase aspoň na dvě hoďky ven. Když má denní, tak po odpol. spánku jsme doma do těch tří a jdeme ven až potom.
22. zář 2008 ve 12:48  • Odpověz
zevi,
jasně, mám ho doma v pořádku :grinning:

macejka,
všechno nejlepší k narozeninám :sweat_smile:

mapris,
taky bysme potřebovali víc energie vydat, ona sice doma neposedí, pořád běhá, ale to není ono.......
A taky si myslím, že Terka spí docela dobře, na to, že chrupká ráno do osmi. My se budíme kolem sedmé a usínáme kolem půl jedné taky tak do tří a pak jdem večer tady v devět.

Zevi je machr na tu samomluvu tady :grinning:
Dnes mě vyvrtala zubejda zub, dala mě tam jakousi cementovou vložku zatím a bolí to jako hrom, myslela jsem, že mě to vyléčila a ono to už půlden bolí jak čert, tak mám po náladě a objednaná jsem až za měsíc, tak snad se zoubek umoudří :frowning2:

Co se týče zimního oblečení, dva zimní kabáty nám budou z loňska, nějakou zimní kombinézu taky mám, tak toho nebudu moc potřebovat, spíš jsme vyrostli ze všech punčocháčů :wink:
22. zář 2008 ve 13:41  • Odpověz
Ahoj
teda já nestačim zírat co jste tady natlachali přes víkend a hlavně v noci :sweat_smile:

holky,děkuju všem za přání.Zase o rok starší :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kam,prochi

my máme stavebnici jako Zevi akorát to byl větší pytel a byli tam dvě nebo tři auta.Hrajeme si s ní také často,stavíme hlavně garáže pro různá auta.Lego je super,také se mi líbí,ale ta cena je děsná.Spíš ho Fíkovi pořídíme později,teď si vyhraje i s těmi od Žaka.Dostal tu stavebnici asi loni k narozeninám,A nedávno jak jsme byli na té pouti v Kladně tak tam byl i nějaký program a rozdávali pytlíčky s legem tak jich malej dostal asi šest,ale ještě jsme je nerozbalovali,jsou to takové pidi stavebničky a z každého pytlíku lze složit něco jiného,např.jeřáb nebo letadlo atd.Ale takhle malé kostičky nejsou ani moc bezpečné a taky pro naše malé číslo jsou k ničemu páč by to hned zničil jako všechno ostatní.Nevim jak to,ale hraček si teda vážit moc neumí,k narozeninám dostal mašinku,dvakrát s ní hodil o zem (spadla mu)a a pak pro změnu odpojil lokomotivu od vagónků takže z mašinky čouhají drátky a nevim jestli to taťka dokáže dát dohromady :sweat_smile: Po kolejích teda samozdřejmě už nejezdí,chjo.

dashak

s tou sponečkou jsem se zasmála,připomněla jsi mi příhodu co se stala v srpnu.Měli jsme tady nějakou chvíli na prázdninách přítelovu neteř a synovce.Synovec chodil k příteli do práce na brigádu a neteř tady byla jen tak,chodila s námi ven a tak.Ale proč to píšu,jednou jsme šli do drogerie a Bára(to je ta neteř) šla s námi a že počká s Fíkem venku.Tak já byla ráda,páč on na všecjno musí sahat,vyndavat atd,znáte to.No a Fík,že chce lízo.tak já řekla,že mu ho koupim,ať počká s Bárou venku.No tak čekali.Já už stála ve frontě na pokladnu a najednou vidim,že má malej lízátko(šel mi naproti)tak pak vylezu ven a ptám se Báry jestli mu ho koupila.A ona že ne,že si myslela,že je to ode mně.A že malej ještě přišel s bublifukem a pak šel dovnitř znova a přinesl další dvě lízátka.Tak to už mi přišlo podezřelý,říkala jsem,že bublifuk mu dala paní prodavačka,už jsme tam takhle dostali čokoládu a takového skřítka-hračku.Ale ty tři lízátka mi nějak neštymovali,páč bych se divila,že malej dostane takovou vejslužku za návštěvu v drogerii.Nicméně jsem si řekla,že asi to tak bylo páč oni ty lízátka mají vysoko ta,že by na ně dítě nedosáhlo.No a když jsem tam šla asi za týden znovu tak jsem si všimla,že přesně tyhle lízátka mají ještě v úplně spodním regálu pod bonbónama (ona mají u nás v drogérii téměř vše :sweat_smile: :sweat_smile: )tak jsem si toho předtim nevšimla.Takže náš prďous malej je tam našel a myslim,že je tam poctivě nakradl :sweat_smile: :zipper_mouth: Teda bylo mi trapně,jen doufám,že ho nikdo neviděl nebo že mu je vážně dala prodavačka.Pak jsem teda taky říkala Báře,proč ho za mnou pouštěla,že měli zůstat venku.No jenže Fík se na nic neptá a koná :sweat_smile:
22. zář 2008 v 15:05  • Odpověz
Teda já koukám, nám žádné oblečení z loňska není, taky je o 12 cm větší a 3 kg těžší :grinning: . Hodně oblečení máme ze sekáče, ale poslední dobou tam moc hezké věci nemají. 1 zimhní bundy jsme koupili za 500Kč a jednu jsem podědila po kamarádce. Čepice nám jsou jako jediný z loňska.

Zevi: ta stavebnice vypadá dobře.

Mz máme spaní dost pravidelné, stává mezi půl osmou až půl devátou. Po obědě chodí spát v jednu a spí tak dvě hodiny, ale dost často třeba i tři a večer chodí spát po osmé hodině, než uložíme a přečteme pohádku je půl deváté a usíná tak kolem deváté. Takže já jsme maximálně spokojená.

Ani nevím jestli jsem vám psala, že Ondra mi tak posledních 14 dní neříká máma, ale maminka. On to tak krásně vyslovuje, že jsem z toho vždycky na měkko.

K vánocům dárky už rozmýšlím pro celou rodinu, dělám si seznam. Pro Ondru přemýšlím o kole nebo nějakém tom šlapacím traktůrku a jinak ještě nevím.
22. zář 2008 v 15:08  • Odpověz
prochi

tak to jsou asi trochu jiné boty,ale i tak mají zimní kolekci celkem slušnou.Chci tam s malým zajít a vyzkoušet mu je.I když moc naděje si nedávám,páč má vysoký nárt takže to s vyššíma botama bude blbé.

mapris

myslim,že to máš ještě dobrý,že malá chodí kolem deváté,ale je jasné,že vy moc radost nemáte,když jsme byli zvyklí na něco jiného.

Mně taky štve,že teď se děti tolik nevyřádí jako v létě, a proto jsem ráda,že máme to cvičení a plavání a jinak se snažíme chodit ven dopo i odpo aspoň na hodinku,aby se aspoň trochu vyběhal.
Včera jsme se byli kouknout na koníky v Chuchli,běžel se dostih tak to bylo fajn,jen Fíka koníčci zajímali asi tak prvních deset minut a pak už tam pobíhal po okolí a blbnul,že jsem měla jednu chvíli co dělat,aby nevlezl na dráhu.Byla tam totiž větší mezera mezi plotem a takovou kamennou boudou na elektriku těsně u dráhy a tam se mu nějak moc líbilo :sweat_smile: Trošku nás stihl i déšť,ale nebylo to nic hroznýho.

Dárky k Vánocům tak to zatim nemám moc představu,jediné co bych chtěla Fíkovi koupit je dvd Nemo,ten se mu líbí,zatím má plyšáka(a to je ještě plyšák z pouti,kterého vylovil přítel takovým tím chapadlem a neměli jsme ještě fíka) a pak bych chtěla plyšového Pata nebo Mata,ptala jsem se na cenu v jedněch hračkách a za asi 30cm Mata chtějí přes 400,jak píše Dáša,cena hrozná.A to nemluvim o krtkovi,ten stejně velkej stál sedm stovek.Nemám slov.

Ještě k oblečení,zimní bundu ještě sháníme,včera mi psala kamarádka že koupila ve slevě podzimní bundu,mírně vyteplenou za necelou stovku a nám jí koupila taky tak jsem byla ráda.A vypadá pěkně.Takovýhle nákupy mám nejraději,pěkné věci ve slevách nebo za super ceny.Ale vždycky to teda nejde.
22. zář 2008 v 15:17  • Odpověz
Jo a ještě ke skákadlům,my nemáme zvířátko,ale normální balón s ušima,ale zatím na něm Fík moc neskáče,to zvířátko se mi zdá lepší,balón není stabilní.
22. zář 2008 v 15:19  • Odpověz
Jojo,kolo k vánocům pro Fíka chci určitě také,to bude velký dárek a pak pár malých a to zatím nevím jen mě npadl Nemo film a ten Mat.

kam

s tou maminkou je to sladký,mě se to taky líbí.Mně Fík říká většinou mámo a příteli táto nebo na něj volá Pájo.Odposlouchal to ode mě tak se tomu vždycky směju :sweat_smile: :slight_smile:

Ještě s tím kolem nevím jestli už jsem vám to psala,v Globusu měli soutěž,za každé dva deodoranty od Rexony byl výherní los.Koupili jsme s mamkou pro sebe i pro chlapy a v losu co měla mamka bylo kolo.Už nám ho přivezli,je super fakt pěkné,ale na mě moc vysoké a na přítele je také vyšší a to není žádný prcek.Přemýšlíme jestli si ho necháme nebo ho nezkusíme prodat.Přítel koukal na net našel tento typ asi za 32 000,- a to ve slevě.Tak ještě uvidíme,kolo se nám líbí moc,ale penízky přjdou vhod taky vždycky.A navíc přítel kolo má a dobré a já taky,ale staré a neseděla jsem na něm ani nepamatuju.Tak ještě přemýšlíme,že si přítel nechá to nové a já to jeho(mamka nám ho rovnou dala i když ho vyhrála,co by s ním prý dělala tak nám to udělalo radost)
22. zář 2008 v 15:31  • Odpověz
Macej: mě ty skákdla přijdou tak trochu nebezpečné, jak znám Ondru, tak by na tom tak jančil, že by si něco udělal. A koukala jsem, žejsou až od 3 let.

Jinak jestli budeme kupovat kolo, tak pak už jen nějaké drobnosti. Ondra má narozky, za měsíc svátek a za měsíc vánoce, takže toho bude mít požehnaně. Všichni příbuzní mu něco chtějí dát, tak to bude darů.
22. zář 2008 v 15:59  • Odpověz
A ještě k těm oblíbeným postavičkám, u nás je top Barney, toho Ondra zbožňuje a vydrží na něj koukat dost dlouho až ho od televize odháním. Bohužel tady u nás se ještě neseže, ale jednoho už má a od jedné paní co to vozí z Anglie bude mít druhého, toho mu dají k narozkám jako naši.
22. zář 2008 v 16:02  • Odpověz
autor
ježiš baby, kdo to tu má dočítat!!! :o))

kam,
k tý stavebnici, máme podobnou co zevi a terka si s ní strašně vyhraje. Hodlám jí koupit další díly ...

zevi,
se spacím režimem nestraš. Jsem ráda, že usíná v těch 9. Je sice pravda, že už tolik spát nepotřebuje, ale u ní je to hlavně tím, že nemá tolik výdej energie, co mívala v létě. Tak musíme najet na "úspornej" denní režim a i na spací ... Vstává v 8 a nějak jí kolem té 1dné vždycky uspim, aby mi pak rozumně spala. Večer jí zas učíme na samostatné spaní, a zatím se nám "ťuk, ťuk" daří.

Co se týče postaviček, tak já v levných knihách koupila dvd Traktor Tom a ten u nás jede furt, tak budu muset koupit další díly.

Vánoce nevím .... zatím řeším Terky narozky, které má v listopadu a vánoce až pak. A našim taky nevim, protože je nás tam hodně, takže to budou buď větší rodinné dárky a nebo kosmetika :o))) A já si už objednala flaušový kabát a s manželem jsme se domluvili, že si koupíme oblečení - on bundu a potřebuje batoh....

Jinak dneska jsem byla zas na karláku s nohou a zatím v pohodě. Podle doktorky to je ve výborném stavu. Je tam sice ještě taková tenčí vrstva kůže, ale jinak je to prý zahojené. Tak zase za měsíc na ukázku.

Holky, jaký mlíko dáváte dětem na večer? Já už dávám obyč ...
22. zář 2008 ve 20:48  • Odpověz
autor
ještě dodatek a zaokrouhlím to na 5870 :grinning: .

Holky, dáváte nějaké vitamíny? Terka má teď rýmu a i jsem si říkala, že jako prevence by něco neuškodilo. Tak jsem koupila multi-sanostol a malé to chutná. Tak uvidíme. Jsem měla napřed blbej pocit, jestli jí zbytečně něčím necpu, ale má rýmu, tak si říkám, že jako prevence není špatné něco dávat. :wink:. No a zrovna je na to tady v batolatech jedna diskuze. Tak jsem ráda, že nejsem sama :o))
22. zář 2008 ve 20:51  • Odpověz
zevi,
tak tohle žako máme taky jen tu 4 pro holčičky, ale moc nám u sebe nedrží ty kostičky :unamused: .
Tak proto jsme ji koupili Lego.Prodávala jsem pět let v hračkách takže s koupí lega jsem neváhala.
Ale naprosto souhlasím stebou, že české hračky jsou české hračky.To bys viděla jaká po nich byla vždycky shánka, hlavně cizinci měli zájem:o).

mapris,
já vitamíny zatím nedávám, má pravidelně každý den ovoce, tak snad to zatím stačí.
A mlíko má malá už fakt minimálně a dávám buď Nutrilon, nebo takové ty malé mlíčka od Lipánka.

kam,
malá na to oslovi taky skáče jak šílená a zatím se jí nic nestalo.Tak nebezpečné snad nejsou :slight_smile: .
To mi přijde víc nebezpečné odstrkovadlo, když vidím jak některé děti jezdí, mám hrůzu v očích.
Malá je naštestí slušný řidič:o).

dashak,
když malá ráda zalívá, co takové ty kytičky?Myslím, že to vyrábí simba, má to ty přísavky na vanu a zalévají se tři kytičky a rostou:o).O tom jsme taky uvažovala pro malou, též ráda všechno zalévá a polévá a hlavně taťkovi hlavu, koupou se totiž většinou spolu.

U nás pohádkové postavičky moc nefrčí, až na Barneyho, ale strašně miluje zvířátka a snad uplně všechny.
Teď v so.dostala mamuta a tučnáka a pořád je všude tahá a každýmu říká, že má "mamup a tutáč" :grinning:
A na vánoce bych chtěla malý pořídit nějakou menší dětskou kuchynku.Ráda si hraje v kuchyni, dává mi do trouby, do pekárny, uklízí mi nádobí.Tak snad ji to pak bude bavit:o).
22. zář 2008 ve 21:27  • Odpověz
mapris

já dávám Sunar a to jak ráno tak večer a někdy i odpoledne.Malej má stále mlíko rád tak u nás někdy jede i několikrát denně :wink:
Co se týká vitamínů,dávám denně ovoce a zekeninu(ovoce víc čerstvé a zeleninu má v každém jídle k obědu a nebo i čerstvou) Jinak mám Multitabs kapky,ale nedávám je,ale zrovna dnes jsem koupila Echinaceu kapky.Existuje i sirup pro děti a je to prý výborné jako prevence onemocnění právě v tomto počasí.U nás už je to trošku pozdě,malej má rýmu a je zahleněný a trochu kašle,chjo :frowning2: Ale nevzdávám to a i tak mu kapičky dávám.

Zevi

jak jsi posílala odkaz na ten průduškový balzám tak ten byl z lékárny?Teda ty jsi ho koupila v lékárně?Já mám totiž Koalku,prsní mast a je taková voňavá,mentolová(eukaliptová) a maže se na hrudníček při onem.hor.cest dýchacích.Koupila jsem ji v lékárně,už loni v zimě tak to bude asi podobné,né?Já to malému mažu trochu i pod nos,když má rýmu,aby se mu lépe dýchalo.
22. zář 2008 ve 22:42  • Odpověz
mapris,
mlíčko už dávám taky obyč :slight_smile:
I vitamínky dáváme, ťeď na podzim.

Holky, má být teploučko, prý babí léto, tak ještě snad užijem, má být něco kolem 19 st, jsem slyšela, tak to ještě bude asi závěrečná grilovačka.......i u vás, ne? :wink:

isacek,
o kuchyňce taky uvažuuju, buď na vánoce, nebo tak nějak, ale napřed ten hluboký kočárek na panenky :wink:

Pohádkové postavičky vlastně skoro žádné, jen Písničková školička s Dádou a Cvičen s Míšou, jo a ten Schellninger hlavně.
23. zář 2008 v 08:14  • Odpověz
mapris: tak noha se konečně umoudřila :wink: .
Mléko dáváme pořád 2x denně sunar s kakaovou příchutí. Máme to takový rituál. Zkoušela jsem obyč mléko a to mu tolik nejelo.

Jinak musím pochválit Ondru, dneska jsme šli do jeslí úplně bez pláče, byl jen trochu zaražený. Převlákla jsem ho, vzal si pití a obrázek s mašinkou a šel ho úplně sám ukázat dětem do třídy. Hurááá. Když jsem si pro něj přišla, tak mě objal a dal pusu, zlatíčko moje. Maloval v jeslích prvně vodovkama, tak mám od něj obrázek, je to strašná čmáranice (měla by to být šiška), ale pro mě je to nejhezčí obrázek co jsem kdy viděla.

Zevi: cestou domů manžel kytku nedonesl, ani se nedivím, tady nikde nic není, jedině, že by zaskočil na hřbitov.

Vitamíny jsme loni dávali a letos taky musím nějaké pořídit, ta echinacea je prý dost dobrá.
23. zář 2008 ve 13:43  • Odpověz
kam,
no vidíš, že to Ondra už dobře zvládá, chtělo to trochu času a nejhorší je za váma :slight_smile:
23. zář 2008 ve 14:02  • Odpověz
baby, já se z vás pos :zipper_mouth: :sweat_smile: já si tu musím tlachat sama se sebou jako trdlo, jeden den se neukážu a najednou jste tu byly všechny (no skoro všechny) a každá s učiněným románem

dneska jsme přišli od zubaře a pohodička, nejen že malý bavil celou čekárnu včetně pacientů od vedlejší paní doktorky (o období ostychu se u nás dá mluvit asi jen prvních 5min než se rozkouká) pak se vždycky nečekaně mezi lítáním u někoho cizího zastavil a sděloval mu buď že: ide podivat na konika-micoňka (podle toho kterou obludku z propagačních plagátů si šel prohlížet) ide za tátů, tam bojí zubík pána (taky kresleného z obrázku) a spoustu dalších poznatků :sweat_smile:
pan doktor nás chválil, malý se nechal v pohodě prohlídnout, zuby pěkně vycenil, pak i pusu otevřel, ještě mu i ukázal jak si čistí sám, no pyšnili jsme se s tátou jako pávi :dizzy_face:
my teda chodíme celá rodina hromadně, což považuju za hroznou výhodu pro nás, páč my oba na to byli lempli a ukazovali se na prevenci vždy až po několika letech, takhle kvůli malému klušem pravidelně každý půlrok, navíc si nás zve do ordinace spolu, aby se prcek nebál, zvykl si na prostředí a věděl že když se náhodou musí nějaký zoubek opravit, tak to vůbec nic není, protože vidí jak ošetření mámy a táty vypadá (ale tentokrát jsme panu zubaři vydělat nedali, všechny zuby o.k. :slight_smile: )

no a teď se du podívat o čem tady byla řeč :wink:
23. zář 2008 v 16:14  • Odpověz
zevi,
jak myslíš, že dr nevydělal, že jste měli všechny zuby v pořádku? Jako když ti nenajde kaz, tak je to bez poplatku a když vrtá, tak se platí? Já myslela, že se platí i za kontrolu :confused:
23. zář 2008 v 16:18  • Odpověz
Macejko, balzám jsem kupovala na nějaké prodejní výstavě, ale dostala jsem k tomu takový letáček, kde bylo, že normálně zásobují lékárny (a naše babi vzápětí byla nachcípaná, půjčila si ho od nás, otestovala a vzápětí si ho nechala v lékárně objednat) ale myslím že to složení bylinek a voňavích silic bude vesměs podobné i u jiné značky :slight_smile:

jinak s tím kolem je to bomba :wink: já bych to brala jako podnět na jaro, kdy můžete oprášit sedla a vyrazit do přírody, malý bude určo nadšený

Mapris, vitamíny nedávám, pořád je dost ovoce i zeleniny ze zahrádky, denně má docela pestrou stravu, tak to zatím nepovažuju za nutné, akorát jsem si říkala, že musím dát naklíčit řeřichu, dáváme ji hlavně přes zimu na chlebík, je to vitamínová bomba a prý dokáže docela dobře chránit před virózama (nám se to loni fakt osvědčilo)

mlíko, krom kojo žádné :wink: jako jogurty, zakysané výrobky to jasně, při vaření do omáček apod taky používám normální, ale na pití zatím nee (primářka na dětském mě upozorňovala, že by mohlo fungovat jako spouštěč na atop, ke kterému má Jiřík určitý náběh :unamused: ) takže kdybysme nekojili, asi bych dávala nějaké ochucené mlíka jak píše Kam

u nás maminka nejede, už strašně dlouho mi říká mamino :grinning: jednak se mu "K" mezi slovy říká asi blbě a vynechává ho i jinde (na začátku nebo na konci slova ho vyslovuje normálně) a asi to pochytil od manži: běž za maminů, ukaž to mamině... prostě pochybuju, že už to někdy bude jinak :wink:

a vánoce... včera nás táta naprosto nečekaně vyvezl do Brna, byla to náhlá akce, kdy kamarád objevil obchod s bílou spotřební elektronikou za fantastické ceny, tak abysme věděli kde to je, až budem konečně předělávat kuchyň (kámoš kupoval myčku o 6 tisíc levnější jen proto, že ny ní byl malý škrábaneček-a stejně půjde zabudovat, že :wink: )
tak jsme se pocourali po obchodech, nakoupili i pár dárků pro naše rozvětvené příbuzenstvo (je nás jak Hujerů :grinning: takže vymýšlení dárků za přijatelné ceny dá docela fušku)
největší radost mám z prolézacího tunelu pro malého :slight_smile: nedávno jsme z něj byli unešení v Ikei, ale po zjištění ceny jsme trochu zchladli a nekoupili ho :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a teď jsme ho sehnaliv Mobelixu ani ne za 300,- a navíc by měl pasovat do indiánského stanu, co má na zahradu, takže to bude paráda

pak bych chtěla ten velký pytel se stavebnicí, máme už koupený obrovský kamion s malýma autama na tahači, zatloukací kolíky (ty už jsem chtěla na loňské vánoce, poté na svátek nebo narozky, ale nikdy jsem na ně v Ikei nemohla kápnout) velký plyšový Nemo je už taky ve skříni (přesto že jsem se zařekla, že už žádného plyšouna do baráku nechci, páč jich máme všude heurékum :sweat_smile: ) a krásnou knížku s říkadlama (spoustu básniček už malý umí a vždycky mě hrozně překvapuje, když je říkáme spolu a on mě doplňuje, nebo zčistajasna spustí sám a já pak čumím jak puk)
samozřejmě ještě určo něco přibyde, musíme ty dárky rozdělit i mezi babičky, přehánění je u nás zakázáno, i tak se toho nashromáždí tolik, že děcko nakonec neví z čeho vybrat :wink:
23. zář 2008 v 16:57  • Odpověz
Jíťo, no my tentokrát opravdu neplatili nic, páč jsme byli už letos podruhé, první preventivní prohlídku v roce platíš regulační poplatek, druhou máš zdarma, děti neplatí žádnou :slight_smile:
já to myslela tak, že za úkon vrtání si doktor samozřejmě účtuje pojišťovně a pokud máš nějakou lepší plombu tak to cvakneš z vlastní kapsy a taky to není zrovna málo :wink:
23. zář 2008 v 17:02  • Odpověz
Jdu se s vámi na pár dní rozloučit.Zítra jedem ke kamarádce do Kolína a tam bude až do čt.do večera a v pá.ráno zas do neděle jedem k přítelovým rodičům.
Ale paní doktorka nám dneska udělala pěknou čáru přes rozpočet, volala, že máme zítra v 11h.dorazit na další očkování proti zarděnkám :confounded: , měly jsme jet už ráno a navíc doufám, že nebude mít malá reakci, když nebudem vůbec doma.Jedu sama s malou a taťka si bude užívat chvilku sám :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jita,
my hluboký kočárek máme na doma a je fakt, že malá si s ním hrozně vyhraje, má ho věčne narvanej vším možným a všechno tu vozí :slight_smile: .Na kuchyňku jsem zvědavá jestli bude mít uspěch:o).
Dneska dostala tolik hraček, a teď šla spinkat a všechny s ní, to nevím kam se tam vejde :grinning: :grinning: :grinning:

zevi,
nám se teď taky rozjel atop. a to zas docela hodně a vůbec mi nějak nedošlo, že to může mít z těch ochucených mlíček od Lipánka co ji občas dávám :unamused: .Na to se zítra musím hned zeptat doktorky.
23. zář 2008 ve 21:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.