• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Isa: jestli budeš v Kolíně mohli bychom zajít na kafe. Máš moje číslo?
23. zář 2008 ve 22:04  • Odpověz
Jééé Naty má narozkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!! Přejeme všechno nejkrásnější a Pitrýsek posílá pořádnýho hubana :slight_smile:
Užijte si to u kamarádky :wink:
23. zář 2008 ve 22:27  • Odpověz
Koukla jsem zkušebně do albíčka, jestli nááhodou nejsou fotečky z oslavy... a ono JÓÓÓÓ. Krásný, chválíme, tu kreslící tabulku si musím napsat :wink:
23. zář 2008 ve 22:30  • Odpověz
Jé já jsem, ale ostuda, že jsem si dalšího oslavenečka nevšimla. Přejeme Natálce vše nejlepší, hlavně zdravíčko.
23. zář 2008 ve 22:44  • Odpověz
prochi, kam,
děkujem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
Narodila se ve 23:15, takže tedď je tady právě dva roky a 5minut:o)
23. zář 2008 ve 23:20  • Odpověz
kam,
číslo mám, a když zbude čas ráda se ozvu, ale jestli bude hezky jako dnes, tak pojedem někam na výlet.
Těším se, že vypadnem z Prahy a fakt mooooc.

Holky nemáte někdo problém u dětí s kakáním??Malá mi stále kaká jednou týdně a se strašným problémem.
schválně to zadržuje a nechce se vykakat.Už má strach předem, protože ji to asi bolí :cry: :cry: .
Ovoce jí hodně, pití má někdy až moc, pije fakt stále, doktorka nám napsala i nějaké prášky, ale taky nám nepomohli, dokonce jsme chvíli dávali jakoby projímadlo na přírodní bázy a taky nic moc :frowning2: .
Třeba teď kakala naposledy min.týden ve čt. bříško má nafouklý k prasknutí, ale vykakat se nechce.
Dokonce dávám i ty kysané Activie.Někdo mi radil odvar z Fíku, ale mám strach, že to mi nevypije.
Je mi ji strašně líto, když vidím jak se s tím trápí :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
23. zář 2008 ve 23:28  • Odpověz
ještě jsem to stihla!
Natálce přejem k narozeninkám vše nejlepší, hlavně pevné zdravíčko :slight_smile: a plno lásky od rodičů :wink: a od Jiříka hubanec veliký jak Bangladéš :grinning:
23. zář 2008 ve 23:40  • Odpověz
isacku,
přejeme dodatečně Natálce všechno nejlepší, hodně zdravíčka a poslušné rodiče :slight_smile:
No to je síla s tím kakáním, jak se musí trápit, že? Hele, vím, že někdo na to prostě trpí a nepomůže ani svěcená. Třeba naše babi, po ní to má moje ségra, prostě odmalinka mají tento problém a i když do sebe ségra rve vlákninu a bůh ví co, tak ten problém prostě je a nejde s tím něco dělat, když zkoušíš všechno a pořád to nejde, tak to fakt nevím.....ale nám pomáhá třeba aspoň na to bolení bříška fenikl, prostě koupím semínka a ty klasicky vyvařím a udělám čajík, sice to není přímo na kakání, ale super na bolesti bříška, na tlaky a prdíky a střeva....
24. zář 2008 ve 13:07  • Odpověz
Isa:tak to má Natálka trápení, s tím by měla doktorka poradit.
24. zář 2008 ve 21:18  • Odpověz
autor
isa,
natálce všechno nej k narozeninám - opožděně, hlavně zdraví a štěstí. Jinak jedné z našich babiček pomáhá lžička lněného semínka ... A nebo meloun - po něm má naše terka doslova "hnačku" :o))

zevi,
naklíčená řeřicha, to mně zajímá ... Napiš víc info :o)) Kde jí seženu a tak.

Terka má od pondělí rýmu, takže zítra nejde do jeslí. Už sice jen trošku nudlá, ale přidal se kašel .. Takže si jí nechám doma a musela jsem přehodit zubaře ... Holky, já v tý zimě zešílim .... Nevím jak utahat moje dítě :frowning2: :angry:
24. zář 2008 ve 21:20  • Odpověz
mapris,
jestli myslíš řeřichu v semínku, tak ji seženeš všude, kde se semena prodávají, hospodářské potřeby, zelenina atd. Já dávám semínka do vlhké vatičky a rosím a krásně roste, je to fakt naprosto nenáročné, jak ji nechat vyklíčit :slight_smile:
Jinak s tím utaháním, půjdeš se sáňkama na kopec a necháš ji chodit do kopce pěšky, naše malá se na tom vždycky namakala, v loni jsme ji na zahradě udělali malý kopec a ta ho vždycky strašně mockrát vyšla a dolů sjela třeba po zadku nebo na pytli, tak se hezky unaví, nebo ji uč stavět na lyže, pravda ale je, že už to nebude taková sranda, jak v létě, těch možností je samozřejmě daleko víc přes léto.
25. zář 2008 ve 21:28  • Odpověz
Mapris: my byli dneska pouštět draka, teda Ondru to bavilo jen chvíli a pak zkoumal co je na poli zajímavého, ale mě to bavilo moc. I když v Praze asi není moc místo na pouštění co? A když nevím co, tak se prostě sebereme a jdeme se jen tak procházet, to Ondru baví a vůbec nejšťastnější je, když vezmu sebou psa. To musí mít taky svoje vodítko, takže mám psa na dvou vodítkách, protože jenom Ondra by jí neudržel.
25. zář 2008 ve 21:51  • Odpověz
autor
Tak dneska Terka šla před devátou do postýlky úplně v pohodě :o)) Usnula po devátý. My jsme byli venku dneska asi skoro dvě hodiny a měli jsme sebou sousedku se dvěma dětmi .. Pak jsme byli u nás, tak se holky vyřádili a Terka byla tak spokojená :o) Prostě potřebuje společnost .. asi je po mamince :o))) No a výhoda je, že Lucka (sousedky starší dcera) je taky nachcípaná, takže se holky vlastně nemají jak nakazit ... No a já se dneska kochala s 8mi měsíční holčičkou, vysmátá jak naše Terka když byla v jejím věku ... Nějak mně bere touha po dalším dítěti, ale na druhou stranu strašnej strach, jestli to zvládnu ...
25. zář 2008 ve 22:38  • Odpověz
Mapris, já nevim, ale my jsme venku pořád :confused: Já jako vim, že v Praze je to asi něco jinýho, ale teď, když už je chladněji, tak se na zahradě taky moc nezdržujem. Dopoledne vycházíme do vsi ca. v devět, chodíme už většinou jen s motorkou, aby se vylítal, kočárek beru jen, když mám větší nákup a vracíme se nějak po jedenáctý. A odpol. jdeme zase minim. na dvě hodiny. Včera jsme byli i v dešti, prostě dáme holiny a pláštěnku a jdeme.

Druhýho se neboj, to víš, že to zvládneš :wink: Hlavně se to s těma prckama hrozně rychle mění, já třeba před měsícem bych si to nedovedla ještě představit, ale teď mi přijde zas o kousek rozumnější, líp se s ním člověk domluví, vysvětlí, i on líp mluví... nebo proč se bojíš, že to nezvládneš?
25. zář 2008 ve 23:01  • Odpověz
autor
prochi,
tak jsem dneska taky noční pták. Já nevím, prostě psychicky, časově a tak ... Bez babiček, tady v okolí ve školkách moc neberou děti, pokud mají maminy druhé dítko a manžela mám 12 hodin v práci, ten dorazí večer na koupání ...
Asi je to jen podzimní depka ...
Víš, na tý vesnici je to předse jen jednodušší. Moje neteř bydlí u babi a dědy a prý padne v 7 večer za vlast, protože je furt venku - naši mají dobytek a zvířectvo a tak ... Takže se má kde utahat ..

No nic, jdu na kutě.
25. zář 2008 ve 23:08  • Odpověz
Mapris, já tě chápu. Taky si říkám, jestli na to mám, obzvlášť když má malej i já svůj den a mě připadá, že nedělám nic jinýho, než na něj jen řvu a něco zakazuju. Moje sousedka má skoro stejně starýho syna a to je takový to klidný dítko, co jde za ruku, nebo poslušně sedí v kočárku, je to takovej pohodovej tvoreček, když mu něco zakáže, tak se tomu ještě řehtá... a teď my jdem dopoledne domů společně, náš vztekloun se vzteká už od kraje ulice a řve a domů nechce a furt se vrací... včera jsem mu dala až na holou, protože pořád lítal do silnice, nic nepomáhalo... a ona koukala a říkal "ježíš, na holou?" A já si pak připadám jak hrozná krává, která to prostě zase nezvládla... :frowning2:
Ale pak se tulinkujem, vyprávíme si a je to zas hrozně hezký a já bych tak chtěla to druhý, už kvůli němu, aby nebyl sám...

Já vim, že na vsi je to něco jinýho než v Praze, ale ti říkám, že my se doma teď jak je chladněji taky moc nepohybujeme. Pořád chodíme na procházky. Na zahradě už to moc nejde, pořád se někde válí, sedá si, leze...

Tak já jdu taky chrnět.

Jóó ještě vám písnu, že jsem se rozhodla toho mýho miláčka odstavit. Už skoro dva měsíce kojíme jen ráno a zatím nám to oběma vyhovovalo. Jenomže my bysme pomalu chtěli začít na tom druhým, čas letí a kdo ví, jestli to vůbec stihnem v rámci jedný mateřský :frowning2: No a já mám hrozně dlouhý cykly, teda od toho "samovolňáka" byly dva po 36ti dnech, ale MS jen jeden den a slabá. Sice si nemyslím, že by to jedno naše kojo za 24 hodin na to mělo takový vliv, ale kdo ví. Navíc už se bojím podruhý jít do tandemu (kojit a být těhu), když nám to poprvé nedopadlo dobře. Zatím to jakžtakž zvládáme, dneska ráno jsem měla trochu krizi, protože malej hodně prosil "mamiko míčko, poším, míčko" Ale vydržela jsem. Tak zítra zas písnu, jak pokračujem. Dneska večer jsem měla pravou kozenku už trochu bolestivou (naposled jsme kojili v úterý ráno), tak jsem maloulininko odstříkla a chladila zmraženýma fazolovýma luskama :grinning: a docela to pomohlo, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, snad se to obejde bez nějakých problémů. Ale přiznávám, že mi to rve srdce, že už končíme...

Tak a teď už fakt brou :slight_smile:
25. zář 2008 ve 23:35  • Odpověz
autor
prochi,
tak to jsme dvě - na dávání na zadek. Včera jsem šla s Terkou do drogerie a několikrát jsem jí říkala, že nesmí nic brát z regálů - všechno schazovala. A varovala jsem jí, že dostane na holou. Až pak chytla do ruky flakon s pánskou voňavkou, tak jsem jí stáhla gaťky a jednu jí lupla. Sice brečela, ale jen chvíli a pak dala pokoj. Ona jak se nevyřádí nebo neunaví, tak je pak jak z utržených vajec ...
S tím dítětem nevím - prostě na mně padl splín ... A možná obavy z toho, že budu na všechno sama a tak ...
26. zář 2008 ve 13:04  • Odpověz
autor
ahojte holky,

Průzkum: vaříte už prckům nějaká jídla z hub? Myslím třeba bramboračku a tak? Vím, že by děti houby jíst neměly a kamarádka mi radí je třeba z polévky vyndat a pak dát dítěti klidně tu polévku.

Jinak pokud vás zajímá něco o logu "žirafka", tak jsem našla jeden zajímavý článek:
http://www.rodina.cz/clanek5231.htm
26. zář 2008 ve 13:10  • Odpověz
Ahoj Kočky,
tak Ondra má rýmu a dopoledne měl trochu zvýšenou teplotu a to je zrovna venku docela přijatelně a hlásí hezký víkend. Tak snad se z toho nic nevyvede, doufám, že je to od té poslední stoličky co mu leze a ne nějaká viróza.

Holky tak já se hlásím k těm, co dají děcku občas na zadek. Ondra taky není žádný andílek a když si něco umane, tak na něj nic jiného neplatí. Jen je mi strašně nepříjemný plácat ho před lidma, páč všichni čučí, jako kdyby jejich děti nikdy nezlobili. A to si myslím, že ho to přes plínu nebolí. Nedávno jsme se s kamarádkou bavili, že její známá má první holčičku neuvěřitelně hodnou a kamarádky syn je prostě normální dítě (tzn. taky občas zlobí) a ta její známá se vždycky divila co ten chlapeček dělá a proč nesedí a leze z kočáru atd. A té známé se narodila druhá holčička, která je přesný opak té první a kamarádka konstatovala, že z toho má trochu škodolibou radost :grinning: .

Zítra jdu ke kamarádce kadeřnici na barvu a tak jdu okouknout nějaké účesy, jestli by mě třeba něco nezaujmulo.

Prochi: držím palce z odstavováním.
26. zář 2008 ve 13:24  • Odpověz
tady toho zase jednou je :confused: :sweat_smile:

tak nejdřív k Isackovi a Natalčinu kakání :frowning2: nechci tě strašit, ale pokud Naty má s tím takhle veliký problém, asi by bylo třeba ho nějakým způsobem řešit, protože když jsme byli v nemocnici, byl tam s náma chlapeček, který 2 týdny nekakal, prostě nechtěl, zadržoval naprosto neuvěřitelně (ten 3 a 1/2 letý klučina v sobě dokázal 3 hodiny udržet litr nálevu, nikdo tomu nechtěl věřit) nepomáhaly projímadla, čípky, yal... prostě naprosto zdravý kluk, který začal z neznámého důvodu to kakání zadržovat, měl to v těch střívkách zapečené a už vážně hrozilo, že mu to budou muset pod narkózou ručně vyndat (což sebou samozřejmě nese spoustu rizik)
už jsme byli všichni z toho nešťastní, protože se šíleně trápil, rodiče samozřejmě taky, doktoři nad tím taky kroutili hlavama... primářka se pak už po pár dnech marného čekání "naštvala" vzala si ho do ordinace a když asi za 1/2 hodiny sestřička přinesla ukázat v nočníku obrovské ho*no, fakt jsme s jeho maminkou brečely obě radostí :slight_smile:

vím že měl zakázané rohlíky, rýži, jablíčka, mrkev-všechno co zatvrzuje, naopak doporučovali švestkovou šťávu
u těhle dětí to ani tak není o stravě, jako spíš o psychice, prostě to někdy bolelo, tak se bojí, začne zadržovat, když už to nutkání je neudržitelné, tak začne špatně tlačit, místo do bříška, tak do hlavy a už je zadělané na problém :frowning2:

prý dítě denně kakat nemusí, ale mělo by to mít určitou pravidelnost a hlavně být bezproblematické
tak budu držet palečky, ať se vám to co nejdřív upraví, kdyžtak bych to znovu řekla doktorce, ať vám poradí jak upravit stravu, případně i nějaké čípečky nebo něco podobného, aby se stolička změkčila a Natálka neměla strach, že to bude bolet (jinak ta maminka mi psala, že od té doby chlapeček už kaká sám a pravidelně, ještě trénovali s primářkou správnou techniku tlačení, chodili na kontroly, ale už je to o.k. :slight_smile:)

u nás to s kaděním taky nebyla žádná sláva, tak za 2-3 dny, co ale bere železo na anémii, tak je to spíš pravý opak, často i 2x denně a navíc je to smradlavý, mazlavý, blééé
takže už se těším že teď dobereme poslední lahvičku, hodnoty už má zlepšené, protože to nejednou skončilo ve slipkách a není to žádné terno :grinning:

Mapris, na řeřichu ti vlastně už odpověděla Jíťa, vážně je to docela jednoduché, nejlépe na parapetu ve vlhké vatičce (můžeš i v zemině, ale mně se to moc nelíbilo, pak ty klíčky byly od hlíny, ble) a za pár dnů jednoduše sklízíš nůžkama a sypeš na chlebík, pomazánky apod :slight_smile: má takovou příjemnou, jemně štiplavou chuť, je míň aroamtická než např pažitka a plná vitamínů, tady je o ní něco podrobností: http://www.fiftyfifty.cz/Rericha-lahodna-cesta-k-posileni-imunity-9029761.php jo a koupíš ji celkem běžně v osivu, zahradnictví, v některých drogeriích, u nás ji mají i v potravinách :wink:

Prochi, taky držím palečky a myslím na tebe, já to zatím nechávám plavat, spoléhám se na to, že spíš malému to těhu mlíko přestane chutnat, což se dost často stává
26. zář 2008 v 16:02  • Odpověz
Mapris, já už malému párkrát houby dala (dilema, sice jsou pro děti hůř stravitelné, ale některé skleničky je obsahují a i pro docela malé děti) takže v bramboračce, zapečených těstovinách, dávám je někdy i do šťávy pod maso... nakonec tady všude jich dostane jen nepatrné množství (nebo jak píšeš ty, můžeš je vyndat že jo :slight_smile: ) smaženici bych asi ještě nedala :slight_smile:
26. zář 2008 v 16:09  • Odpověz
Zevi: už jste byli v kině?

Dneska jsem udělala razantní změnu mého účesu. Manžel jen koukal, ale nakonec řekl, že se mu to líbí ( jinak by taky dostal do čumáku). A to jsem se nedávno bavila s kamarádkou, že ofinu si ustříhnout nedám :wink:
27. zář 2008 v 15:43  • Odpověz
Kam, tak hoď do albíčka tvou novou image :wink:

v kině jsme byli ve středu, bylo to parádní :slight_smile: fakt oddechový film s nenáročným dějem, krásnou přírodou, nestárnoucí muzikou a ty hlášky tam taky stály za to :sweat_smile: a klobouk dolů před Meryl Streepovou, sice už není žádná dorostenka, ale jak tam tančila a zpívala, byla naprosto úžasná :wink:
27. zář 2008 v 16:52  • Odpověz
autor
kam,
ty jo, docela ti to sekne :o)))
28. zář 2008 v 19:06  • Odpověz
Tak máme za sebou krásný víkend a podle předpovědi už nás tak hezké teplé počasí nečeká.

Ondra ještě trochu nudlá a sem tam zakašle, ale jinak je v pohodě, jen teď poslední 3 noci hrozně spí. Brečí ze spaní, než k němu dojdu už je zase v klidu. Včera jsem usla před jedenáctou a ve dvanáct mě budil manžel, že pořád pobrekává. Tak jsem si ho vzala k sobě, ale to se mu nelíbilo, probral se a chtěl do své postýlky, tak jsem ho tam dala, ale zase tam každou chvíli chodila, tak jsem postýlku přetáhla z pokojíku do ložnice, otvorem po vyndaných příčkách prostrčila ruku a byl trochu klid. Přijde mi, že nemohl zabrat, že měl strašně lehké spaní, pořád se mlel, hledal dudáka a teprve když tvrdě zabral, usla jsem i já, ale pořád to není ono. Myslela jsem, jestli ho třeba něco nebolí, ale on už si dokáže říct, když ho něco bolí. Taky mě napadlo, že to může být od té rýmy, ale nevím, tohle jsem s ním ještě neměla. Odpoledně spí bez problémů. Nebo jestli má noční můry, o minulém víkendu ho švagrová strašila bubákem a on teď v každém tmavém místě vidí bubáka a bojí se. Tak snad to dneska bude lepší.
29. zář 2008 ve 14:06  • Odpověz
Ahojky,

děkujem dodatečně za přání:o).My se včera vrátily po několika dnech domů a jsem ráda.
Bylo to sice super, ale náročný:o).Dnes jsme byli s malou u zubaře a byla skvělá, skvělá, skvělá :slight_smile: .
Paní doktorka říkala, že je to technický typ, všechno ji moc zajímalo.Krásně otvírala pusu a perfektně spolupracovala, ani nepípla.Luci fakt moc děkujem, obě jsou skvělý a moc milý a máme to kousíček :slight_smile: .
Jsem ti velkým dlužníkem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .Za odměnu jsme ji sebrali dudlíka, paní doktorka mi potvrdila to co jsem si myslela :frowning2: .

zevi,
tak to co měl ten hlapeček je přesně náš případ.Malá nesmí, rýži, jablka, mrkev, banány a prostě vše co staví.A jak píšeš po ránu musím dávat švestkovou štvávu, ale malá ji nechce :pensive: .Teď ve středu nám doktorka řekla, že musí už dlouhodobě užívat probiotika, tak má Nutrilin B.Ale má to už prostě v sobě a je to hlavně o psychice a ač to řeším už strašně moc dlouho tak mám téměř nic nepomáhá.Když nepomůže ten Nutrolin tak zkusím Laktobacílky.

jita,
ten fenikl, jsem takhle malý vařila, když byla menší právě na bolení bříška a opravdu pomáhal.

kam,
ani bych tě nepoznala, ale sluší ti to :dizzy_face: .Neozvala jsem se páč nebyl vůbec čas, taky se s tou kamarádkou vídám dost málo, takže to vždycky pak doháníme.Šly jsme spát v pět ráno :slight_smile: .
29. zář 2008 ve 14:08  • Odpověz
Kam, dobrýýý :wink: jsi úplně jiná, ale sluší ti to :slight_smile:

Isacku, budu držet palečky, ať se vám to kakání upraví, fakt kdybych to nezažila na vlastní oči u toho klučiny, nikdy bych nevěřila, jaké s tím může být velké trápeníčko a že je vůbec možné, že dítě nechce! kakat :frowning2: :cry:

jo, už nějakou dobu vám chci napsat, jestli znáte tohle: http://www.rodinnepasy.cz/ jedná se o podporu rodin s dětmi do 18-ti let, registrace nic nestojí a můžete využívat spoustu slev hlavně u volnočasových aktivit, různé vstupy do hradů, zámků, zoologických, muzeí, aquaparků, solných jeskyní... taky nějaké slevy a výhody u ubytování, v restauracích, v lékárnách, i v nemocnici za přítomnost otce u porodu :slight_smile:
je tam toho spousta, jediná podmínka je trvalé bydliště v kraji, který se tohoto projektu zůčastňuje (prozatím je jich 6, bohužel vás pražaček se to zatím netýká, ale časem snad přibydou další lokality) my toho asi při našem cestování využijem bohatě, je to téměř všechno v blízkosti našeho regionu :wink: tak třeba se vám to některé jako tip bude taky hodit :slight_smile:
29. zář 2008 v 16:26  • Odpověz
autor
zevina,
tak proč nám to tu vlastně předhazuješ, když je to pro nás naprd? :grinning:

Terka dostala teď večer 38 .. Tak doufám, že jí zabere jediný čípek. Byla jsem s ní dneska u doktorky, protože nám hedelix už nezabíral a dneska se budila v noci po dvou hodinách. Tak jsme dostali sirup + spiropent, tak jsem zvědavá ... Hlavně ať to nejsou průdušky na antibiotika ... za to může tohle počasí, a beztak něco chytla v jeslích ... Chjooo..

isacek,
ty jo, to je mi líto, že máte takovéhle problémy. Co vím, tak dcera od manželova kolegy s tím také musela na vyšetření ... Jestli je to bolí nebo co ... Furt nějaké problémy co?
Jinak jsem si včera vzpoměla na naší "dámskou jízdu" parníkem. Včera jsme se byli projít v Troji a šli jsme podél Vltavy - přesně tam, co jsme pluli. Macej se mně ptala, jakej to byl most - a byl to most směr na trojský zámek. Takže jsem to hádala dobře, že jsme byli až v Troji a pak se vraceli ....
29. zář 2008 v 19:28  • Odpověz
Mapris, no pro ty nepražandy :grinning: myslím že Jíti a tuším i Ijetce by se to mohlo hodit :wink:

nevíš, třeba tu možnost brzy budete mít taky, když se s tím před třemi lety začínalo, tak to bylo jen pro Jihomoravský kraj a už se to docela rozjíždí :slight_smile: stěhovat se kvůli tomu nemusíte :sweat_smile: to bylo jen takové info o existenci docela zajímavého projektu

chjo... už nám ty nemoci zase začínají :frowning2: tak přeju co nejklidnější noc a ať nové léky dobře zabírají
29. zář 2008 ve 23:31  • Odpověz
Ahoj holky

my měli teď pár dní problémy s počítačem,zasekl se a nešel tak jsme ho museli odvést ke kamarádovi na opravu,už je vše ok :slight_smile:

kam

já to na té malé fotce ve vizitce moc nevidím(jak je ta foitka malá),ale řekla bych,že je to příjemní změna,nemáš i jinou barvu vlasů?Byla jsi blond nebo ne?Ofina je zásadní změna,já si ji taky nechala ostříhat už je to dýl,pak jsem si řekla,že si ji nechám dorůst a už ji nebudu stříhat a zase šup a nechávám si jí zastřihovat :sweat_smile:

zevi

já řeřichu také zkusím,když ji tak chválíš :grinning: Jistím to u malého ze všech stran,dávám mu ty echin.kapky,každý den kapsly laktobacilů do mlíčka a ještě do každého vařeného jídla trošku zázvoru,ten je prý také dobrý na viry a bacily a má i pěknou vůni.Naštěstí s rýmou už jsme skončili tak doufám,že dlouho nic nebude.

Zítra půjdeme na ko na alergologii tak jsem zvědavá co a jak nám dr řekne.Já Fíkovi po pravdě to dejchadlo nedávám,je to driák a nemyslim si,že by to nutně potřeboval.

iso

jsem ráda,že to Naty u zubařky tak pěkně zvládla,říkala jsem,že jsou hodné,myslím,že to s dfětmi vždy uměla a sestřička také.Předkus vás snad mine,je to rozhodující až u stálých zoubků a pak se to řeší rovnátkama.
S kakáním držím palce,je to nepříjemné.
30. zář 2008 v 00:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.