• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Prochi, super jak jste to s odstavováním krásně zvládli :slight_smile: takže zůstávám poslední jako dojnice :grinning:

Kam, to jsou ale slaďounké mimuška :dizzy_face: moc krásný synoveček, tak doufám že jste ho zapili opravdu řádně, aby byl zdravý jako řípa :wink:
19. říj 2008 v 00:36  • Odpověz
zevi,
taky mám na 1,5kg a u nás to moc určitě není :grinning: .Mám doma dva chlapi a po chlebu se vždy jen zapráší, kor třeba po česnekovém :slight_smile: .a buchta vydrží i do druhého dne, sice už to není takový jako čerstvý, ale taky dobrý.A nejlepší je když si vše večer navolím a pekárna se k ránu spustí sama a pak nás jen vzbudí krásná vůně:o).Vidíš ani nevím, že už k tomu mají i formy na bagety, to budu muset kouknout, ty u nás strašně frčí:o).A vzhledem k tomu, že ta pekárna má fakt moc funkcí tak ji určitě užijete:o).
19. říj 2008 v 00:38  • Odpověz
Isacku, tak to je bezva, už v tom mám jasno, teď už jen pořeším jestli tu XXL eťáckou či moulinexáckou, s bagetama nebo bez :sweat_smile: a ještě si trochu pohlídat co bude v akci, určitě se budou všichni před vánoci předhánět :slight_smile:
19. říj 2008 v 00:53  • Odpověz
to máš pravdu, že se budou všichni před vánocema předhánět:o).Celkově jde elektronika strašně rychle dolů.
Tak přeju štastnou ruku při výběru...Já ted koukám na nooteboky, protože mi ho přinese ježíšek a mám si vybrat sama a já nevím jaký :pensive: .Jako ženská koukám hlavně na vzhled, ale zase aby to už i něco umělo :grinning: .
Nejlépe bych chtěla, krásný, výkonný, šikovný a za málo peněz :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. říj 2008 v 01:04  • Odpověz
naprosto ideální kombinace :grinning: :grinning:
19. říj 2008 v 01:09  • Odpověz
To je, ale bohužel mám smůlu, taková neexistuje :confounded: :slight_smile: ....

Máme skvělou hodinu na konverzaci, viď?To mám nejraději, všichni už spí a mě nikdo neotravuje :grinning:
19. říj 2008 v 01:14  • Odpověz
No nic, tak já už to taky raději balím :sweat_smile: :sweat_smile:
Hezkou neděli!!!
19. říj 2008 v 01:31  • Odpověz
já jsem ještě tadýýýýýýýýýýýýý :grinning:

bo jsem se hrabala v záloze na disku a našla odkaz na tu moji vysněnou pekárničku, co jsem si kdysi uložila a navíc je tam celkově zajímavé počteníčko o pekárnách včetně rad, tipů, receptů, takže se s váma podělím :wink: http://domacipekarny.dama.cz/zajimavosti_historie_peceni.php?d=214

a už taky půjdu do hajan, MM se před chvílí taky vrátil z těch narozek a třeba na mě čeká, tak se jdu přitulit :wink: :sweat_smile:
19. říj 2008 ve 02:01  • Odpověz
zevi,
s tou pekárnou - my máme tu menší, s jedním nožem, myslím max. 750 g mouky a bohatě nám to stačí, my ho stejně nejraději jíme čerstvý, takže ten jeden chlebík fakt akorát, teda pro nás :slight_smile:
S noční oslavou si nedělej strarosti, to je příjemné zpestření, když je to sem tam :wink:

isacku,
jsi opravdu nenáročná :grinning: Ale ohledně noteboku se raději poraď s někým trošku z oboru, chlapi tomu víc rozumí než my ženský....

Teda vy jste babky ponocný, to vám stačí noční chrupkání, když jdete spát ve dvě v noci? To bych se nikdy neudržela, já jsem momentálně tak v deset mrtvá :sunglasses:
19. říj 2008 ve 12:58  • Odpověz
Jsme si dali dobrou buchtičku, z lístového těsta, piškot, pudinku a kokosu, miluju lístkové těsto, mňam :slight_smile:

Hekou neděli.........je tu slunečno :slight_smile:
19. říj 2008 ve 12:59  • Odpověz
Ahoj holky :wink:

Tady je dnes také pěkně,já mám uklízecí den,dopoledne jsem vyhnala chlapy ven a já uklízela teď mi ještě dopírá poslední pračka.Malej i velkej spí :grinning: a já tak odpočívám a trochu se učím na kurz,příští týden máme anatomii a bude nás zkoušet,to bude něco,už jsem si dávno na učení odvykla.Myslela jsem,že si budu něco pamatovat ze školy,ale moc tomu tak není :sweat_smile: No a odpoledne pojedeme do bytečku kam se budeme stěhovat ještě neco poklidit a pomalu se už vrhneme na rekonstrukci.

Kam

synoveček je pěkný mimčo :wink:

Koukám,že tady probíráte domácí pekárny,to mi jdete do noty,já už jí chci taky dlouho už jsem se vás na ně také ptala myslím.měla jsem vybranou nějakou E´táckou s dvěma hnětači jak psala Isa,četla jsem na ni dobré reference a pak se mi líbí také od Moulinexu a ještě jedna ani nevím jestli je to značka nějaká rohnson??asi,nevím přesně,ta se mi zamlouvala tím,že byla chromová a ne moc velká,také asi na 750g.Jenže pak jsem začala přemýšlet,jestli se mi to vyplatí,sice se v ní dá péct krom chleba třeba buchta nebo sekaná atd..,ale co mi na tom dost vadí je,že to trvá cca 3 hodiny,to se mi zdá dost a jako žrout proudu,není to tak??Nebo se takhle dlouho peče jen chleba a ta sekačka a buchty se pečou kratší dobu?Říkám si,že když dám sekačku nebo buchtu do trouby,mám to za 30-40 min.upečený.No ale zase to patlání s tím takže pořád se rozhoduju.Možná to nechám na Ježíškovi(pokud k nám nějaký letost přijde vzhledem k rekonstrukci)
Malému už jsem objednala kolo,našla jsem pěkné přes net,dokonce tady na Koníkovi,je s mašinkou Tomáškem a za rozumnou cenu.

zevi

náš malej je také ponocovatel,usíná pozdě,ale zase chrupká přes den dvě až tři hoďky.Loni jsme šli s pouti v půl desáté a to mu byl rok a něco takže v poho :sweat_smile:

maso- tak Fík maso jí jak kdy,někdy říká chci maso nebo chci šunku a spapá bez problémů,ale někdy nechce,strčí maso do pusy a pak plive.Dneska jsme měli k obědu kuře s bramborama tak vyjedl brambůrky,ty má rád a maso jen tak přehraboval vidličkou a dal si do pusy asi jednou.Nehrotim to,také mu nedávám maso denně,jeden nebo dva dny v týdnu má bezmasé,třeba jen zeleninovou polévku nebo čočkovou,hrachovku,zelňačku,co mě napadne a chce se mi dělat a večeře jsou pak buď taky polívka nebo jen chlebík se sýrem,pomazánkou atd.
19. říj 2008 ve 14:39  • Odpověz
No my dnes k obědu měli uzené kuře a bramborovou kaši a Maru samozřejmě bramborovou kaši a vejce natvrdo :grinning:
19. říj 2008 v 15:07  • Odpověz
zevi,
ta je hodně podobná jako mám já, akorát mám Etáckou :slight_smile: .Ale ještě jsem chtěla napsat, že je dost velká a zabírá docela dost místa, takže kdo máte menší kuchyň, tak nic moc.Já mám kuchyň ted sice velkou, ale prostoru na takové věci mám taky málo, takže troubu mám jen na takovém štokrleti což je blbé, páč si s ním pořád hraje malá a schovává si tam hračky.A když peču, dávám ji na linku, aby na ní nedosáhla.

jito,
taky dělám často s listového těsta, minulý víkend jsme udělala dva štrůdly a dva plechy šátečků z marmeládou a z nutelou a bylo to hned pryč :slight_smile: .A s tím notebokem mi naštestí hodně radí přítel, rozumí počítačům tak mi řekl, čemu mám dávat přednost, ale řekl at si vyberu sama, abych mu pak neřekla, že se mi nelíbí :slight_smile: .

luci,
je fakt, že ta pekárna peče dlouho, samozřejmě záleží jaký dáš program, nebo jako si nastavíš dobu pečení.
Třeba sekaná je za hodinu hotová, ale to těsto jenom přeci vždy trochu promíchám předem sama.Je to tuhé a tak by to nebylo asi pořádně promíchané.Ale zase ji můžeš využívat, jen na uhnětání těsta, a je pak krásně nadýchané.Tím, že má opradvu více využití, tak se určitě vyplatí :slight_smile: .A jdou v tom dělat třeba i marmelády, ty my občas děláme, ale v tom jsem ji ještě nezkoušela.

My měli včera i dnes karbanátky, včera s br.kaší a dnes se smetan.bramborama a malá měla jen přilohu a trochu polévky bramboračky, maso prostě néééé :angry:

A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemáte tu multifunkční troubu??
Rozbila se mi mikrovlnka a chtěla bych si ji pořídit nějakou podobnou co dávají v tom pořadu "jste to co jíte" :slight_smile: .
Aby měla i ten šestý smysl, máte někdo něco podobného, myslíte, že se to vyplatí??

Já jsem taky sama, přítel je s malou pryč, já uklízela, žehlila a ted opět vybírám dáreček :slight_smile:
19. říj 2008 v 15:24  • Odpověz
Ted mi volali, že se byli podívat na ten veletržní palác a díru ve Stromovce a je to fakt smutný :frowning2: .
Máme to totiž kousek, asi 10minut a chodíme tam dost často.Ještě, že toho neshořelo více a nebo to nepřeskočilo na Stromovku, to by byla tragédie :cry:
19. říj 2008 v 15:29  • Odpověz
jita,
mě to stačí, fakt nejsem žádný spáč :slight_smile: .Kdybych šla spát v deset, tak se ve tři vzbudím a budu čumákovat :slight_smile: .
Opravdu vyjímečně chodím spát dřív.Fakt miluju, když tu všichni už spí a já mám božský klid :grinning: :grinning:
Ale blbý je když jdu pozdě spát a malá se pak co hodinu budí, to jsem ráno jak praštená palicí...
19. říj 2008 v 15:36  • Odpověz
Isa: tak to já zase spáč jsem.

V sobotu jsem Ondrovi objednala kolo, v pátek u bráchy jsem kecala s kamarádem, co má obchod s kolama a v sobotu ráno jsme se tam cestou ze zapíjení stavilia a objednali mu krásné oranžové kolo od Authora. Pavel mě dost odradil od kol ze supermarketů, nesplňují bezpečnostní normy. Kolo je krásný.

Taky jsem dnes měla uklízecí den, vzala jsem to tak trochu, pořádně uklidit musím v pátek, v sobotu tu budeme mít návštěvu a taky jsem žehlila, to je pořád dokola, vařit, uklízet, prát, žehlit....

Maso Ondra jí bez problémů, v tomhle je po mě, já jsem masožravec. Spíš do něj musím cpát přílohy, ale stejně má nejraději polévky.
19. říj 2008 ve 21:02  • Odpověz
kam se všichni poděli? :confused:

Macej, že je pekárna žrout energie, to jsem se taky obávala, ale když mrkneš na ten odkaz, co jsem sem šoupla, tak ve spodní části je tabulka, kdy tuhle pekárnu napíchli na měřák energie a čeká tě velice milé překvapení (akorát to chce možná přepočítat aktuální částkou za kWh, už to bude o něco dražší, ale rozdíl určitě nebude tak markantní :wink: ) i když se to peče přes 3 hodiny, spotřebuje to elektriky do 2 korun, to je dobrý, ne?

jo a bavila jsem se s kámoškou, co má dvě předškolní slečny, mají pekárnu tu normální velikost a teď by prý volili větší, nikdy nic nezbyde, kdo si nepospíší, tak nemá :sweat_smile:
takže fakt tu XXL jak má Isa, míň můžu upéct kdykoliv, že?
20. říj 2008 ve 23:24  • Odpověz
šoupla jsem do prvního albíčka ukázku našeho "double" prcka :slight_smile:
20. říj 2008 ve 23:37  • Odpověz
S tím žroutem enerie, to je jako asi s myčkou, každý, kdo to nezná, říká, že by to nechtěl, jak je to žrout vody a energie a opak je právě pravdou, myslím, že ani s tou pekárnou to nebude tak horké :slight_smile:
21. říj 2008 v 11:47  • Odpověz
Ahojky,
nějak nemá sílu psát. Jedna holčina,co si s námi píše v Regionech, měla vážnou dopravní nehodu :frowning2: . Její manžel je mrtvý, o miminko v bříšku přišla a ona sama bojuje o život v nemocnici, má těžce poničený obličej. Smetl je kamion. Ten život je tak nespravedlivý.

Ale jednu dobrou zprávu mám, kamarádka s manželem adoptovali 2,5 letého chlapečka. Je to moc hezký klučina.
21. říj 2008 ve 13:54  • Odpověz
A ještě Mapris, co vy a nočník?
U nás zatím pořád hrůza, vůbec na ně nechce. Jednou se mi podařilo, že když jsem ho přistihla, jak tlačí, šoupla jsem ho na nočník k televizi a to se vykakal. S velkou slávou jsme to šli spláchnout, ale od té doby nic a zase si tam sednout nechce.
21. říj 2008 ve 14:27  • Odpověz
kam,
tak to je smutná zpráva :cry: :cry: .Teď co je lepší jestli bojovat nebo ne.Při takové životní ztrátě a následky na celý život.Z tvé zprávy se mi udělalo uplně mdlo, život je opravdu nespravedlivý :cry: :cry: .
Tak a teď už ani nevím co jsem chtěla psát :frowning2: :pensive: ....
21. říj 2008 ve 14:45  • Odpověz
kam,
to je teda šílená tragédie, to je prostě děs.....to bylo její první, co čekala?
No když člověk vidí ty kamionisty, tak se není čemu divit, opravdu jezdí jak hovada, asi ne všichni, ale většina, nedodržují pauzy, honí se za penězmi a celkově, všude, kde je potkáváme, normálně jeden předjíždí druhého vysoce převyšující rychlost, co můžou jet, s tím se fakt setkáváme pořád :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
21. říj 2008 v 18:10  • Odpověz
Holky, nechtěla jsem vás rozesmutnit. Pište něco veselého a krásného, ať to vyváží tu mojí smutnou zpávu.
21. říj 2008 ve 21:39  • Odpověz
kam, je to těžké, normálně si člověk ani neuvědomuje, jak se v pár sekundách může změnit život... stačí jedna hloupá náhoda a ztratíš všechno, milovanou bytost, vytoužené miminko... prostě už nic z toho není, všechno se ti sesype a musí být strašně těžké se po tom všem sebrat a jít dál :cry: držím té kočce palce a přeju jí moc a moc síly
21. říj 2008 ve 23:52  • Odpověz
Je to smutné, ale bohužel takový je život.Jeden den hladí, druhý den zradí :pensive: :pensive: ..
V takovéto chvíli si člověk uvědomí, že jeho starosti jsou malichernosti.
22. říj 2008 v 00:07  • Odpověz
Ahojky holčiny jsem drobet mimo mísu páč jsem se tu nějaký den neukázala.
Na volbách jsme byli dobrá parta tak nám to hezky uteklo, včera mi volala učitelka ze školky že mají vánoční focení, tak jestli chceme můžeme přijít, tak jsem byla ráda, že se ozvala, no měla jsem strach co náše zviřátko bo se nerad fotí, ale šlo to sice se na fotkách nesmějě, ale neplakal, byl kouzelnej tak se teším až přijdou.
Jinak už jen položit dlažbu a vymalovat a veranda je hjotová, huráááá zase jedna věc z krku.
Musím končit páč mladý pán otravuje s mašinkou Tomem :confounded:
22. říj 2008 v 09:41  • Odpověz
ijet,
ani jsem nevěděla, že jsi seděla na volbách :slight_smile: No jo, teď se všude ve školkách fotí, viděla jsem fotky, jsou fakt suprovní...
22. říj 2008 ve 12:45  • Odpověz
Ahoj holky, pár dní jsem sem nekoukla a to co jsem si dneska přečetla od Kam, mě úplně dostalo. Je to fakt hrozná tragédie. Je pravda, že se to děje dnes a denně (bohužel) a když to vidím ve zprávách, tak kolikrát brečím. Já když si to jen pomyslím, tak ač je to srabácký a nefér vůči našim a celý mojí rodině, tak přijít takhle o manžela i miminko, tak bych prostě chtěla jít za nima... :pensive: :pensive: :pensive:

Ovšem co jsem si přečetla ve volný diskuzi, to fakt nemá obdoby! Já byla tak vytočená, že jsem z toho četla i manžovi. Jak si nějaká holka, která jí vůbec neznala, dovolí založit téma pod její přezdívkou!!! Já vim, že to asi nemyslela špatně, ale přišlo mi to jak hyenismus první třídy, jenom si přihřát polívčičku nad něcí tragédií. CHápu, že ona to tak nemyslela, ale stát se něco nedejbože mě, tak tohle bych si skutečně nepřála! Přiznávám se bez mučení, že jsem potom zabrousila letem světem i k vám do regionů a jak tam ta jedna osoba psala, že zas řešíte h.vna, tak to jsem už vůbec nepochopila! Ale zdáte se mi tam prima parta, která drží při sobě, tak ještě že tak. Ještě že už to snad admini smazali....

Tak a teď vás jdu dočíst. Ale než to udělám, tak to zkusím trochu odlehčit a musím se pochlubit.... dneska jsme byli konečně vybrat a objednat nový autíčko :dizzy_face: tak jsem úúúplně happy a hrozně se těšíme. Je to nádherný Peugeot 207SW s ohromným kufrem a malinkou (snad) spotřebou. Manža dělá v Peugeotu a jako zaměstnanec má velký slevy a velmi výhodný leasing, jehož velká část se bude platit z benefitů, který dostává každý měsíc. Tak budem mít poprvé v životě úplně nový autí, aniž by nás to snad mělo zrujnovat :sweat_smile: A nejskvělejší je, že příští čtvrtek už si pro něj jedem :sunglasses: Juchuchůůůůůů
22. říj 2008 v 19:54  • Odpověz
Tak jsem se dočetla co se stalo, je mi z toho mizerně :frowning2: četla jsem to i manželovi a mrkli jsme ještě do alba, fakt je mi úzko a husinu mám všude :cry: když jsem přečetla že umřela i ta mamina, tak hned co řekl, že jí je taklhe určitě líp, než kdyby se probrala a řekli jí co se stalo, ke všemu když její rodiče jeli za nima :frowning2: :cry: je to hrozný :cry: jdu na tv
22. říj 2008 ve 20:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.