• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
kam,
super oslava :o)) ty figurky na dort jsi dělala sama?
27. říj 2008 ve 13:07  • Odpověz
autor
macej, isa,
človíčkov padl, pokud byste ve středu odpo měli náladu, tak tam můžeme sjet, nic zatím nemáme.
27. říj 2008 ve 13:28  • Odpověz
mapris,
malá už nespává v postýlce delší dobu, usíná na své velké posteli a v noci chodí dospat k nám, což mě začíná rozčilovat, protože se na mě někdy lepí a já to v noci nesnáším, asi jsem krkavčí matka, ale pak mi funí do ucha a já nemůžu spát, já mám ráda pěkně sama a v klídečku si pospat :grinning:

prochi,
jen se prosím tě neboj, snaž se být klidná, co to jde, v tomhle období holt na tebe vleze kde co, na mě taky cosi divnýho leze, i na Marušku, tak nevím, co se z toho vyvrbí.........
Mě třeba podbříšek malinko pobolívá nebo malinko tlačí v noci, občas....

zevi,
ten rozhovor s Jiříkem byl fakt super :slight_smile:

Jinak my stále nezapomínáme na sprostá slovíčka, jako např. doprdele nebo hovínko....ježíšmarjá, mě z tebe drbne atd..........
Včera si seděla u klavíru, hrála a přitom zpívala vyletěla holubička ze skály, zpívala pak ještě dál, ale na diktafonu nám došly baterky, tak aspoň ten kousek, až mi ho manža stáhne, tak vám tu zvukovou ukázku pošlu, mělo by to snad emailem jít....
27. říj 2008 ve 13:59  • Odpověz
Mapris: tak náš Ondra prdel říká normálně. Když zlobí, manžel mu povídá chceš na prdel, Ondra se poplácá po zadku a prdel, prdel. Tak pořád opakuji manželovi ať si dává pozor na jazyk, Ondra je opičák, vše opakuje.

Isacek: ráda za vámi do Prahy dorazím, ale metrem pojedu raději už z Černého mostu, to mi problém nedělá. Na Chodov přeci jen musím přez Prahu. Aspoň by měl Ondra nějaký nový zážitek. Tak hoďte do placu nějaký termín.
27. říj 2008 ve 14:02  • Odpověz
A ještě jsem zapoměla, Ondra je v jeslích od 8 do půl dvanácté. Ale teď je toho v práci moc, tak tam už 2x spal, tzn.byl tam do půl třetí a zvládl to naprosto v pohodě. Když jsem ho pak brala domů zase po obědě, vysvětloval mi, že děti hají, Onda s maminkou pápá- Tak a vypadá to, že ve čtvrtek tam bude zase spát, páč paní na výstupní kontrole je nemocná a práce za ní se sama neudělá. Nejspíš pomažu do práce i zítra dopoledne.
27. říj 2008 ve 14:06  • Odpověz
mapris,
ve středu už bohužel nemůžem, a jedem tam s kamarádkou ve čt.
Tak se domluvíme společně i s Kam a vyrazíme společně, co?

Kam,
skvělý, tak co někdy v příštím týdnu?Taky jak bude moc Lucka a Maruška, my můžem ut.a st.

Holky táta jel ráno do nemocnice na kontrolu, jezdí každý měsíc a ještě se nevrátil :pensive: .
Mám špatné tušení, že si ho tam nechali, už se to takhle jednou stalo a byl tam pak asi 14dní :frowning2: ...
Je už starší a mám o něj strach.Počkám ještě do pěti a budu volat do nemocnice.
27. říj 2008 ve 14:30  • Odpověz
Isa: mě by se hodila příští týden ta středa.
A táta by zavolal ne?
27. říj 2008 ve 14:32  • Odpověz
kam,
mobil nemá, tak jedině na pevnou a to někdo asi před hodinou a půl volal, ale malá spala, tak jsem to nemohla vzít.Uvidím, snad se jen někde toulá.
27. říj 2008 ve 14:36  • Odpověz
mapris

tak jsis pěkně odpočinula,to se musí a je to fajn :wink:

iso ,kam ,mapris
my tuto středu také nemůžeme,jddeme slavit narozeniny Filípkovi kamarádky,ale příští týden by to šlo.Hodila by se mi také spíš středa,páč úterky a čtvrtky chodím do té školy.

Tak koukám,že dětičky mají zkušenosti se sprost.slovíčkama nebo spíš s těma,co se neříkaj.Malej byl roztomilej když jsme jeli v sobotu v autě od ségry.Sahal si na boty i na podrážku a já mu říkám ať si na boty nesahá,že šlape do hovínek a pak si dá ruku do pusy,třeba když jí sůšu.A malej se na mě kouknul a řekl "kde je bobek?"Tak jsem mu říkala,že teď už ho na botě nemá,ale že do něj šlápl a mamka to musela čistit.
No a jak je tak roztomilej tak dneska dopo dostal jednu přes zadek,byli jsme venku s kamarádkou a jejím chlapečkem a kluky strááášně bavilo šlapat do louží,Tisíckrát jsem fílovi říkala ať tam nešlape,že bude mít mokro v botách tak si do té louže pro změnu sednul.to už jsem nevydržela... :sweat_smile:
27. říj 2008 ve 14:51  • Odpověz
čusík baby, tož jsem vám toho našeho dárečka poslala mailem :wink: :grinning: snad jsem na nikoho nezapomněla, kdyžtak křičte :sweat_smile:

Prochi, tak snad to byla opravdu jen nějaká střevní chřipajzňa a už je fajn :slight_smile:

Kam, fotečky z oslavy suprovní, určo jste si to užili :dizzy_face:

sprosté slovíčka radši nekomentuju, bo když někdy něco uklouzne, mládě to zaručeně pochytí a velice dobře si pamatuje! jeho nejoblíbenější je, že komáři sů svině (popř ludry) :grinning: a do pdele nebo ty vole mu jde velmi dobře a má z toho děsnou hlímu, jako by instinktivně vytušil že se to nemá říkat a o to víc se mu to líbí

jo, lampioňák je u nás už tradičně, popř by jsme mohli jet do města, tam bude i s ohňostrojem, ale myslím že ten náš nám postačí, stejně je tam dneska kosa

a včerejší taneční... docela dobrý, sice mám dnes trochu ztuhlé lýtka a mezi lopatkama, přece jen jsou mi bližší botasky než podpatky, ale snad si to časem zvyknu a dopracujem se i k nějakému elegantnímu pohybu po parketu :wink:
akorát jsme mysleli, že to bude vždy jen hodina a oni to jsou dvě, plus přestávka, takže idea, že budem v devět večer už doma s nohama na stolku vzala za své :sweat_smile:
27. říj 2008 v 15:54  • Odpověz
Jéééé zevi to je nádhera, tý jo já chci taky něco takovýho :frowning2: malej je krásnej klouček :wink:
Jitu, mapris ahojky

Co se týče sprostých slov, Kuba nějaké pochytil, hovno,prdel, vole...ale zapomene to tak to zatím jde :rolling_eyes:
Taky se pěkně rozkecal až bych mu kušnu někdy zalepila, furt něco mele a my to musíme opakovat a divit se tomu jako on, třeba jsme na prochajdě a všimne si že se čoudí z komína a hned: tý jo mamííí hele týýýý vado to je a jede furt dokud nezačnu po jeho....
Včera nás dostal byli jsme v hypernově nakoupit a on začal z ničeho nic volat pomooooc pomooooc, lidi na nás divně koukali :sweat_smile:
Iso, snad to nebude tak horký :wink: a třebas teď už je doma
27. říj 2008 v 16:21  • Odpověz
autor
kam, macej, isa,
v úterý nemůžu, to chodím na anglinu, ale na středu nic nemám, takže žádnej problém.

kam,
taky bych chtěla, aby tam terka spala, ale manžel mi to rozmluvil, že je ještě brzo, že tam dva měsíce nebyla .. Tak až tam bude chodit zase delší dobu, tak jí tam dám i na spaní.

ještě jsem se chtěla zeptat, když dáváte děti spát po obědě. Převlíkáte je do pyžama a nebo je necháte spát tak jak jsou...

isa,
třeba se toulá, neboj ...
27. říj 2008 v 17:42  • Odpověz
Teda Zevi, ten kalendář je naprosto parádní, jak od profíka :wink: Jiřík je krásný kluk, má naprosto odzbrojující úsměv.
27. říj 2008 ve 20:07  • Odpověz
Tak tedy pr.týden ve středu??Minule jsme tam s Luckou šli na 13h a skoro nikdo tam nebyl, ale pak se to tam začlo plnit, takže by to chtělo co nejdřív.Děti se tam hezky unavili a pak usli v kočárku.Teda vlastně jen Fík, malá ne :grinning: .

zevi,
ten kalendář je krááásný, to se moc povedlo.Takový jsem ješte fakt neviděla :slight_smile: .

Táta dorazil asi hodinu poté, prý byl za ženskýma :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , vtipálek :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

mapris,
malá už chodí spát jen málo kdy a do pyžama ji nepřevlíkam, jen si vyslíkne tepláky a bačkory :slight_smile: .
27. říj 2008 ve 20:16  • Odpověz
Tak super, počítám se středou příští týden. Počítám, že bych vyrazila tak ve dvanáct, aby Ondra aspoň na chvíli usnul v autě, na Černém mostě bych byla tak před jednou, ale jak dlouho pojedu pak netuším. Napište mi prosím do IP kam přesně mám pak jed, přeci jen metrem jedu 1x za rok. Nejspíš bych to riskla a kočár sebou vůbec nebrala. Už se těším :wink:
27. říj 2008 ve 20:50  • Odpověz
Mapris: Ondra taky spal v jeslích poprvé po dvou měsících. Nechala jsem ho tam spát, až když jsem si byla jistá, že je tam spokojený.
27. říj 2008 ve 20:53  • Odpověz
autor
a nebo můžem udělat to, že se sejdeme dopo u mně a pak rovnou sedneme na metro a pojedem až na chodov.
Mně je to celkem jedno, sice mi malá spí nejlíp doma, a takhle bych musela tahat kočárek a malá pak z něj vůbec nechce ven. Jezdíme totiž metrem a ven už bez kočárku ...
A nebo tam můžeme sjet dopo a na oběd buď někam zajít, a pak by děti mohli spát doma. Teda Terka doma, a ostatní buď u mně a nebo se ještě domluvíme :o))
27. říj 2008 ve 22:11  • Odpověz
iso,kam,mapris

tak ju,super :wink: píšu si příští středu :slight_smile: na čase se ještě domluvíme.

iso

teda táta je dobrej,prej za ženskýma i když kdo ví :grinning: :wink: třeba proháněl sestřičky :grinning: :grinning: :grinning:

mapris
malej odpo ještě spí,ale do pyžama ho nnepřevlékám,spí v tom co má přes den na sobe doma,jen mu sundám bačkory a tepláky takže spí většinou v bodýčku nebo tričku a slipech,ponožky mu na odpol.spaní také sundavám

zevi
kalendář jsem už chválila v mejlu,je prostě skvělý :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Holky já jsem se zase chtěla zeptat jen tak informačně,jak často vaše děti koukají na telku a jak často jedí sladké?Fík totiž poslední dobou jen co ráno otevře oči už řiká pohádku nebo "količku"(kouz.školka) a pak pořád dokola pohádku,pohádku.Dopoledne chodíme ven ,ale jakmile se vrátíme tak taky pohádku,pohádku,ale to už mu nic nepustim až zase večer k večeři no a ráno kouká na tu školičku a někdy mu pustim nějakou pohádku.Bránila jsem se tomu,pouštět mu tv,ale stejnak jsem se tomu neubránila a teď by čučel na telku pořád :frowning2: :sweat_smile:
No a sladkosti to samé,hned po snídani chce kolikrát sůšu nebo něco,někdy si nevzpomene,ale to se stává jen velmi málo takže denně u nás jedou sůši(většinou ty dětské nebo Bébéčka) no a poslední dobou často i "lízo". Jakmile je u našich tak to je konec,tam mu daj cokoli chce a já jsem z toho běsná a horem dolem jim vysvětluju,ať mu to nedávaj (máma mi vždy řekne,"ale když on to chce" :angry: :angry: :angry: )snažim se to krotit,ale už jsem dost polevila.
27. říj 2008 ve 22:28  • Odpověz
macej, kam, mapris,
fajn moc se těšíme:o).Akorát já přijedu rovnou až tam, a od 11h můžem témeř kdykoliv.
Pojedu asi určitě bez kočáru, taky hlavně podle počasí.

kam,
z černáku to moc neznám, ale myslím, že budeš muset přestoupit na Florenci na C a pak jet už rovnou na Budějovickou.Na Florenci je i výtah, takže s kočárkem nebudeš mít problém a na Budějovický je též výtah.
27. říj 2008 ve 23:13  • Odpověz
holky, děkuju za chválu, já jsem z fotek taky maximálně unešená :dizzy_face: páč kámoš je perfekcionista a pořád hledá nějaké mouchy, musím mu poreferovat chválu od naprosto nezaujatých stran :wink: furt mu říkám, že má talent, ať s tím něco dělá a začne ho prodávat :slight_smile:

Isacku, tak vidíš, táta se zapomněl někde s holkama :sweat_smile:

odpo spaní: nepřevlíkám a nikdy jsem ani nepřevlíkala, jen ho většinou vytřepu z papučů a tepláků, tak jako holky, dělali jsme to tak od malinka, večerní spaní v pyžámku pod duchnou, přes den normálně oblečený pod dekou :slight_smile:

televize:též jsem se bránila, bránila, ale neubránila :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: první věta po ránu je obvykle: kde je táta? kde je dudu? kde je krteček? pustit pohádku! (pořadí důležitosti se někdy mění :grinning:) někdy pustím kousek při snídani, pak malého nalákám, ať mi jde pomáhat vařit tatínkovi oběd, což ho většinou dostane, ale pokud začne být megaprotivný a vím že absolutně nestíhám, manža za chvíli bude doma na jídlo, tak ho nechám, ať si toho krtka klidně vyčumí :sunglasses:
snažíme se to nepřehánět, ale je fakt, že si umí pohádku vyškemrat, repertoár je vesměs na jedno brdo, ale většinou si vybere sám, má prázdné obaly od dvd na stolíku, tak si přinese co chce pustit

sladké: cíleně nenabízím, když nepočítám brumíky, bebe lodičky apod někdy k svačince, obvykle když jsme někde venku, ale je fakt, že on o to ani nějak nestojí, klidně chodí kolem misky s oplatkama, aniž by ho nějak braly, max si 1-2x kousne a někde položí... s čokoškou je to horší, ta by mu jela, ale pořád ji máme jako podezřelého pachatele občasného osypání, takže se jí snažíme vyvarovat nebo eliminovat na minimum :stuck_out_tongue_closed_eyes:
když žgráňá o kokino, uspokojím ho gumovým(i) medvídkem, ale to je taky jen jednou za 100 let (a to mi MM s kámošem nedávno vyčetli, že bych mu to vůůůbec dávat nemusela, tak jsem je poslala někam, ať mě nese :zipper_mouth: že ty sladkosti co Jirka sní, je absolutní podlimit oproti ostatním dětem, takže si fakt takové rady můžou strčit za klobouk)
a lízátko obvykle někde dostane, z čehož nemám vůbec žádnou radost, ne kvůli tomu sladkýmu, ale že bude mít zaručeně opatlané oblečení :sweat_smile:
28. říj 2008 v 00:59  • Odpověz
tak se s váma v tuto krásnou pokročilou hodinu (nezklamala jsem) prozatím loučím :grinning: :grinning: :grinning:
28. říj 2008 v 01:02  • Odpověz
zevi,
už jsem si říkala kde se touláš :grinning:
koukám, že rána máme podobné, akorát malá si pohádky už pouští sama a občas pustí rovnou i pc:o).
U nás ted jede pořád dokola ta nová carcoolka, kouká na to pořád.
A sladký má většinou někde venku, doma ji to moc nedávám a lízátko vůbec, přesně z důvodu jako zevi :grinning: :grinning: :grinning: .Je pak jak čunátko a já šílím :sunglasses: .
28. říj 2008 v 01:06  • Odpověz
No nic tady je mrtvo, tak já to taky balím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. říj 2008 v 01:11  • Odpověz
:grinning: isacku, taky sis došla připsat noční body :sweat_smile: :sweat_smile:
28. říj 2008 v 01:15  • Odpověz
macej,
u nás, jak jsem psala, pohádky nefrčí, max. ty dády, kde se zpívá, na to ale nekoukáme každý den, ani si na to nevzpomene kolikrát, možná tak obden nebo jednou za dva dny, fakt jak kdy. Takže televize zatím u nás žádná hrůza. Spíš s náma čučí večer na ordinaci :wink:

zevi,
to víš, že ze začátku bude bolet tělíčko, ale brzy si na to zvykne...

sladké,
já osobně jí dávám třeba sem tam brumíka, má sladké jourtky nebo čokoládové lupínky v mlíce, ale že bych jí dala tatranku nebo čokoládu, to určitě ne, to zase stačí, když ji to občas někdo doveze :slight_smile:
28. říj 2008 v 08:25  • Odpověz
Jituš, Mery zřejmě podědila vaše geny, když ji zpívání tak bere :wink: jestli tu pude, tak nám pak nezapomeň poslat ukázku té vaší malé zpěvandy :wink:

náš žížala sice neměl po kom dědit hudební nadání, ale klavír u tety miluje a švára si vždycky dělá legraci, že nám ho za odvoz věnuje (k nám by se nevešlo ani piano, naož tak to jejich křídlo :grinning: )
28. říj 2008 v 10:44  • Odpověz
Sladký u nás: jak kdy ale většinou si řekne že chce hezkou dobrůtku :grinning: a pak si něco vybere, většinou jednou dvakrát kousne a je to celý....ale furt chce žvejky, to je děs...... :angry: když ví že mu nějkdo přinesl nebo jsme koupili ty dětský kulatý v tý štangli tak je konec mručí, vzteká se dostává na zadek a nic platno...
Tv: no mazec, ráno otevče očka a maminko krtka, nebo sona manuta (doba ledová) nebo veveku a ozíšek (taktéž), takže to zapnu a už to jede tv ho bere až mě někdy štve a kolikrtá se mi stalo že bylo venku nádherně a já ho uřvanýho táhla ven, bo chtěl koukat na pohádku
:angry:
28. říj 2008 v 11:11  • Odpověz
autor
nazdarek tlachalky,
máme dneska taťku v práci, tak makám tady v bytě a odpo mu jdeme naproti.

Co se týče pohádek, tak na ty čučíme furt. Ráno když sedí na nočníku, tak to má občas nějaký pohádky na primě a pak když většinou táta odejde, tak pak si řekne, že chce poádku. Teď jede krtek, rákosníček, pat a mat ... Dopo se s ní snažím jít ven a naštěstí nemáme problém televizi vypnout. Prostě řeknu že až skončí pohádka, tak jdem ven. Většinou pak pouštím než jí ohřeju jídlo a pak když se vzbudí :o) a než jdem ven .. Takže defakto furt. Naštěstí si k tomu vezme třeba stavebnici a zabaví se při tom. No a pak jsme skoro do večera venku a večer když to vyjde, tak koukáme na ulici, večerníčka a pak přijde táta a koupání ... takže tak.

Sladký - u nás jedou bebe sušenky, ty grahamový tyčinky, teď jsem koupila corn flakes v jogurtu, tak to si občas dá ... Jinak některý sladký jí nejede ... Čokoládu nedávám a naštěstí nikdo nevozí. Vždycky se zeptají a nebo to vezmu a schovam :o) Začala mi jíst ovoce, takže jsem ráda, že mi občas sní jabko nebo banán. No a většinou máme pečený, to se může utlouct. To chce pak furt buchtu a nebo bábovku ...
28. říj 2008 ve 13:08  • Odpověz
Tak to jste mě s tou televizí docela uklidnili :sweat_smile: Koukám,že je to všude stejné (teda až na Mery od Jiti :wink: )
My to máme podobné jako Zevi s Jiříkem,malej má obaly od dvdýček,většinou ale plné i s tím diskem a vybírá co chce pustit,ale většinou je to dokola-Autobusy,hasiči,krtek,bob a bobek,Žofka. Občas i Pat a Mat a někdy i Karkoolka jak píše Isa,ta se líbí i mně :sweat_smile:
No a poránu máme také podobné věty,Kde je táta?Kde je Lukáš,(to je synovec)obvykle nestačí říct jednou,že jsou v práci a opakujeme to tak třikrát :grinning:

No a se sladkostma je to také podobný,já čokoládu také moc nedávám nebo vůbec jen občas dostane Kinderku,ale to spíš u babičky,ode mě no.Sežrala bych ho,když si stoupne ke krabici,kde má sladkosti a říká "něco dáme" nebo "dáme něco dobího" a dneska ke mně přišel do kuchyně,.když jsem vařila,přišel úplně nahatej (on se poslední dobou doma pořád svlíká :sweat_smile: ) a řekl mi "něco bych těl" no slaďoch,fakt jsem se smála.Nakonec mu stačily metličky od mixéru s bramborovou kaší (rád je olizuje).
A dneska dopoledne jsme byli nakoupit a malej chtěl lentilky tak jsem mu řekla,že když bude hodnej tak mu je koupim.Koupila jsem,ale on si je chytře vysypal do ruky tak,že všechny až asi na čtyři byly na zemi :sweat_smile:

mapris,iso,kam

já také přijedu až tam takže se jen domluvit v kolik se tam sejdem :wink:
28. říj 2008 ve 14:02  • Odpověz
Holky já budu potřebovat napsat na jakou stanici metra mám přesně jed a kdyby to šlo a mohli by jste mě tam pak vyzvednout. Mapris z Letňan je to k tobě domů kousek, že bych přijele třeba k tobě a pak jela z tebou? Zkusila bych si půjčit od manžela navigaci, ale středem Prahy bych nejela ani s ní.

Pohádky a televize, ráno Ondra koukás s tátou. Pak tak nějak průběžně když jsme doma, je to puštěné, ale dlouho u toho nevydrží. Takže většinou to hraje a my si krelsíme,čteme, vaříme a děláme vše kolem domácnosti. Chodíme dopoledne nebo odpoledne ven, takže to taky nekouká. Nemysím, že by u toho seděl nějak moc.
Se sladkým je to už horší, to Ondra miluje. Ale naštěstí se nechá oblbnout tic tacama, nebo mu dávám malé lipo. Čokošku taky jí, ale to dostává tu malou kinder, tak jednou za dva dny. Ve srovnání s dětma v okolí, bych řekla,že jsme v konzumaci sladkého slabší průměr :grinning: Ale lízátka teda dostává, kupuji v lékárně bez cukru, to ho dokáže na chvíli zabavit když si potřebuji ve městě něco zařídit, ale taky nesnáším jak je pak ulepený.
28. říj 2008 v 15:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.