• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
kam
tak se můžem sejít na Budějovický v metru, ju?
A nebudeš mít lepší nechat auto na Chodově a tam pak vlézt do metra a to je na trase a jen pár stanic?
Chodov máš hned na okraji a přes Prahu vůbec nemusíš.My když jezdíme za to kamarádkoutak tak jezdíme, okolo Chodova(myslím to centrum) a pak rovnou na dálnici až na Vlašim Kácov.
A nebo když mi napíšeš kde tedy nasednete na metro, můžem pro vás dojet:o)

Ty jo byla jsem s malou asi hodinu a půl venku a počasí fakt otřesné, přišly jsme jak prasátka :sweat_smile: .

koukám jak jsou vaše děti šikovné a dávají už dohromady věty.To malá tedy ještě ne, v tom mluvení je dost líná.Opakuje hodně, teda vlastně všechno, ale větu dohromady nedá :frowning2: .Jen třeba "byla tam", "je tam"neni tam".A u básniček které umí, říká jen ty poslední slova na konci.Jako třeba říkanka mámo táto v komoře je myš, je u ní"táto-myš-kotura-ťurá-táto-nic" :grinning:
28. říj 2008 v 17:41  • Odpověz
Ještě jsem chtěla napsat, že tady u nás dneska byla ta vojenská přehlídka a když přelítly na barákem ty stíhačky, tak se uplně zaklepaly okna.Uplně mě z toho přešel mráz po zádech.Chudáci ty lidi, co válku zažili a tohleto prožívali.
28. říj 2008 v 17:53  • Odpověz
autor
kam,
přijeď ke mně, není problém :o))) Můžeme jet spolu.

Jsem byla dneska s manželem ten človíčkov okouknout, malý se to strašně líbilo a mně taky :o)) Akorát to asi bude chtít tmavý ponožky :o))
28. říj 2008 ve 20:02  • Odpověz
autor
isa,
počkej, proč až od 11ti??? Já asi budu muset vzít kočár, protože malý se určo bude chtít spát a chodí spát tak kolem půl 1dný a aby mi neusnula v metru ... Tak hodinu musíme ještě domluvit.
28. říj 2008 ve 20:04  • Odpověz
Isa, Macej, Mapris: tak adresu Mapris mám a pro mě nejideálnější by bylo, když budu tak v jednu hodinu u Mapris, aby se Ondra cestou k ní po dvanácté vyspal v autě. V kočárku mi už neusne a nejraději bych ho sebou vůbec netahala. Nevím jak to má Mapris s Terezkou, třeba y jí taky mohla dá spát dřív, aby kolem té jedné byla vyspalá. Jak se to hodí vám?
29. říj 2008 ve 12:24  • Odpověz
isacek,
tak to by děsně zajímalo mýho chlapa s taťkou, ta přehlídka :slight_smile:
29. říj 2008 ve 12:29  • Odpověz
autor
kam, isa, macej,
no holky, pro nás by to bylo ideální odpo, protože teď Terka vstává ráno před sedmou a chodí spát kolem 12tý, a většinou spí jen hodku, protože je málo utahaná, takže to vidím asi zase na odpo :o))) A právě by mi vyhovovalo, kdybych taky nemusela tahat kočár, protože malá v něm pak sedí furt a takhle se aspoň unaví. A pro mně je to bez kočáru nejpohodlnější :o))) Takže nechám na vás.
29. říj 2008 ve 12:44  • Odpověz
Mapris: takže kdybych přijela po té jedné, bylo by to akorát?
29. říj 2008 ve 12:47  • Odpověz
autor
mne klepne, se mi vypina pc.

kam,
myslim ze jo. Domluvime se tak, ze ti ještě během dopo pošlu smsku, v kolik budu dávat malou spát.

isa,macej,kam
přijede mi na pár dní kamarádka s dcerou ze slovenska, nebude vadit, když je vezmu sebou? :o))
29. říj 2008 ve 13:28  • Odpověz
čauky, koukám že jsme s Isou měly obě noční vynechávku :grinning: :grinning: :grinning: jsem se totiž snažila dopátrat jaké má dno můj prádelní koš a tak jsem žehlila a žehlila a stejně se dna nedožehlila, zůstalo mi tam povlečení, to já děsně nerada :stuck_out_tongue_closed_eyes: a už jsem to zaházela dalším čerstvým prádlem, takže dneska večer bude druhý pokus :sweat_smile:
29. říj 2008 ve 14:54  • Odpověz
autor
zevina,
to já na radu svý kamarádky půlku věcí nežehlim ... Ale taky tam mám menší kupu .. Povlečení, ručníky, pyžama, terky oblečení, moje oblečení nežehlím ... Žehlím jen manželovo věci do práce a moje sváteční ... A půlku práce mám ušetřeno :o)) Ale teď se do toho taky budu muset pustit a nevím kdy, do toho se ještě učit angličtinu, na které jsem skoro měsíc nebyla, v pátek mi přivezou od kamaráda lednici, mám udělat dort, v neděli oslavu ... Týýýý jo, to zas bude veselo .... :angry:
29. říj 2008 v 17:31  • Odpověz
No jo, na mě taky čeká žehlení, ale večer se mi nechce, tak to vždycky odbydu po poledni, jak Maru usne, ale už mě to taky čeká, já teda žehlím pěkně všechno, krom spodního prádla, myslím si, že je to poznat, že to není vyžehleno, no nedokážu si to představit, i když peru schválně na 400 otáček většinou, aby se to moc nepomačkalo, tak stejně to potřebuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No jo, ty dvě sovy nám dnes někam odletěly.
29. říj 2008 v 19:49  • Odpověz
kam, mapris, macej,
já tam s malou pojedu na 13h.a v kolik dorazíte záleží na vás :slight_smile: .

jito,
to věřím, že by se to chlapů líbilo, ale já jako ženská jsem z těch tanků a techniky měla osypky.
Bylo to přímo tady u nás, máme to tam asi 5minut.

já taky žehlím vše, krom spodního prádla.A ždímu na 1200 otáček, pak mi prádlo hned uschne.

Zevi,
to víš včera jsem už dostala vynadáno od mé drahé polovičky, takže jsem musela jít spát už o půlnoci :dizzy_face: .
Teda spát, musela jsem jít do postele :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
29. říj 2008 ve 20:36  • Odpověz
Isacku :grinning: tak to je jiná, když jsi měla povinnosti :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
taky bych si šla nějaké plnit, asi zaženu moji polovičku od televize (kdo ví co dávají, to odfukování je slyšet až ke mně do vedlejšího pokoje :grinning: )

žehlím taky všechno (nebo skoro všechno) i když mě mamina přesvědčovala, že např froťáky nemusím, já mám pocit, že jo, protože ta aviváž krásně změkne až pod žehličkou, jinak je to furt takové malinko draplavé
a tchyně mi kolikrát posbírala prádlo ze šňůry, úplně výstaně všechny trička posládala do koše, abych se s tím nemusela žehlit, ale stejně jsem to přehrkla, prostě když to přirovnám, tak i to bavlněné bodyno je poznat, které je vyžehlené a které ne :wink: a to mám prosím na pračce program na snadné žehlení, ještě jsem ho za celou dobu neprubla a vrtím to na 900-1200 otáček (asi to budou nějaké skryté masochisické sklony :grinning: :grinning: )

ale dneska jsem se nemučila, bo mi ještě neuschly několikery džíny v pase, takže by stejně zbyly na příště a přeci si nebudu kazit tolik večerů za sebou, ne? místo toho jsme si nalila burčáku a vychutnávala večerní klid :slight_smile:
30. říj 2008 v 00:50  • Odpověz
Tak jsem tu :grinning: :grinning: :grinning: .

Ale už zase hned jdu, ráno brzo vstávám, tak už musím do hajan.
30. říj 2008 v 00:51  • Odpověz
:wink: :grinning: :grinning: :grinning: tož dobrůůů
30. říj 2008 v 00:53  • Odpověz
jééé zevi nezklamala :grinning: :grinning:
30. říj 2008 v 00:56  • Odpověz
zevi,
burčák ještě je? To už ale je po burčáku ne? To už je asi jen nějaký odvar, ne? :slight_smile:

No jo, noční murky zase řádily :grinning:
30. říj 2008 v 08:52  • Odpověz
autor
jsem se včera měla taky připojit ... jsme do půlnoci hledala na netu inspiraci pro dort. Holky, nevíte, čím bych obarvila krém do modra? Potřebuju na auto :o)))
30. říj 2008 v 09:05  • Odpověz
Jituš, burčák ještě je, ale jak u koho :grinning: nám už sezóna končí, myslím že teď jsme byli na sklepě načepovat naposledy :pensive:
u burčáku je totiž výhoda, že zraje postupně, i když je ze stejné doby sběru, různé odrůdy, různá cukernatost, tak v každé bečce šumí jinak, takže zatímco v jedné je jen sladká šťáva, druhá už bublá, třetí má špičku (ta trvá jen pár hodin a fakt se na ni čeká) další je pořád dobře pitelný a pak už řezák (ten je přejítý a jen pro otrlé) tolik má přednáška o burčáku :sweat_smile: :sweat_smile:
ale každopádně jsme teď měli asi čtrnáctidenní přísun a tak jsme se poctivě "penicilinovali" (to aspoň naši stařečci tvrdili, že burčák je medicína, přírodní penicilin a má se ho vypít tolik kolik je krve-předpokládám že snad za sezónu ne za den :grinning: )
ale určitě spoustu vinařů ještě má, někteří schválně mají rozložený sběr od září až do konce října, aby pořád nějaký buroň byl :wink:

Mapris, asi normálním potravinářským barvivem, ne? naše dortová přebornice Prochi ti určo poradí :slight_smile: budeš tvořit sama? tož pak se nezapomeň pochlubit

Isacku a co Natálčino kakání, už se trošku upravilo?
30. říj 2008 v 15:08  • Odpověz
tý jo tam je dneska teda fakt už zima, brrrr.Vrátily jsme se z venku uplně zmrlý :fearful: , malá se zahřívá v pelíšku u Karculky a já mám aspon chvilku klídek :slight_smile: .

zevi,
začala nám ted docela i víc jíst, tak má bříško plnější a kaká dvakrát týdně.Sice stále s námahou, ale hlavně, že kaká.Taky jsem ji ted skoro 14dní dávala lactulosu na zácpy a vůbec ji to nepomáhalo :pensive: .
Burčák mi chutná, ale vypít ho tolik kolik mám litrů krve tak to asi néééé :grinning:
Na mě je moc sladký.

Konečně se po skoro dvou letech dopracuju k 1.tis.příspěvku.Teda ještě chvilku to potrvá, ale dokážu to :grinning:
30. říj 2008 v 17:14  • Odpověz
ahoj holky, máme teď pár dní doma taťku, tak si ho užíváme a na netík není vůbec čas. Teda večer by byl, ale to si to tu zase okupuje můj drahý.
Prolítla jsem jen rychlovkou blesku...
Mapris normálně to obarvi potravin. barvivem, modrý seženeš.

Holky, tak jsme si byli dneska pro to autí. Je fakt nádherný, nedovedla jsem si ho v červeným představit, ale jsem úplně nadšena. Fakt krásný. A poježděníčko... no co vám budu povídat :dizzy_face: Tak máte bojový úkol si všechny večer přiťuknout, ať nám dlouho a dobře slouží, ju?

A co nový čas? Chodí vám dětičky (teď myslím hlavně ty, co chodí spát dýl) spát dřív? U nás se chodí klasicky na osmou, ale ráno se pořád budí o tu hodinu dřív. Což je teď teda po šestý... pro mě naprostý děs!! tak si ho berem k sobě a ještě se snažíme trochu dotáhnout, zatímco dítě po nás leze, skáče, vypravuje, zpívá, jezdí bagrem, érem, čte si...

Tak ještě vám jdu písnout něco do IPéčka, mějte se krásně, já zas nakouknu :slight_smile:
30. říj 2008 v 18:02  • Odpověz
Mapris, tady si koukala? http://www.svatebnidorty.cz/ tady je jich fakt šíleně móóóóc a krásný
Hezký jsou i tady http://dorty.artmama.cz/image/tid/3
30. říj 2008 v 18:14  • Odpověz
autor
prochi,
první odkaz neznám, druhý jo. Já získala inspiraci tady: http://www.cukrarna-hurka.cz/index.html?pod=/02x2.htm - to modré .. je hezký :o))

a jinak na vaše auto si ráda ťuknu, pokaždý je totiž co slavit :o)) Sice tam máme jen medovinu, ale víno dokoupím zítra :o))
30. říj 2008 v 18:52  • Odpověz
Ahojky holky,mám na vás prozbu. Neznáte nějaký fígl jak naučit pít dvou a půl leté dítko pít jiné mléko než mateřské.
30. říj 2008 v 18:55  • Odpověz
mapris, zvolila bych potravinové barvivo, mívají ho i v Kauflandu, u vanilkových cukrů, marcipánů a ozdob na dorty.
30. říj 2008 v 19:11  • Odpověz
isacek,
u nás bylo právě dnes fakt teplo, sice strašný vichor, ale takový zvláštně teplý a svítilo i sluníčko.

zevi,
jojo, to znám, že to je takový lék, že by se ho mělo vypít tolik, co máš krve, mě moc chutná, zvlášť bílý :dizzy_face:

prochi,
u nás se posun času nijak nezaznamenal, ten den šla spát večer v deset (starého času devět) a ráno už jsme vstávali normálně a pak večer taky normálně...
30. říj 2008 v 19:44  • Odpověz
autor
ladunka,
taky mně napadlo, že by ho tam mohli mít, byla jsem cestou domů na floře a tam ho v albertu neměli, tak se zítra vypravím do kauflandu.
30. říj 2008 ve 20:19  • Odpověz
Já tam zítra nebo v sobotu taky půjdu :dizzy_face: (omluva za vmezeření se k vám, holky, ale často vás čtu..)
30. říj 2008 ve 20:28  • Odpověz
Prochi: snad nebude vadit, když si na vaše nové autíčko ťukneme až zítra :wink: . Tak ať vám slouží hóóódně dlouho!!!!

Posun času u nás proběhl celkem v poklidu, na neděli spal Ondra u babičky a tam vstává brzy pokaždé a po obědě šel spát už normálně.

To asi budu muset někdy burčák ochutnat, když ho Zevi tak vychvaluje
30. říj 2008 ve 20:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.