• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Mapris: uvidíš, jak bude Terezka zítra vypadat. Pak se uvidí co dál, ale jestli tam stejně půjdeš s kamarádkou, tak asi není co řešit :wink: .
3. lis 2008 ve 20:34  • Odpověz
autor
kam,
asi tak nějak. Právě jsme se s kamarádkou bavili, že když malá bude mít kašel, tak tam nepůjdem, takže to vypadá asi tak, že vám všem - co jsme domluvení - dám vědět zítra večer popř. ve středu ráno ... Budu jí dávat sirup a kapky, tak uvidíme, jetli zaberou.
3. lis 2008 ve 21:12  • Odpověz
Ahojda, dneska trhám opět rekordy a jsem v tuto pro mě noční hodinu stále vzhůru :slight_smile:

Jíťo, díkas za krásný fotky. Malá je úplná modelka!! To ten náš vůbec takhle pózovat nechce, jak vidí foták nebo kameru, tak hned letí ke mě a křičí "Péťa Péťa, podíat!"
Nejdeš zítra k doktorovi? Tak jestli si to nepletu, tak tfuj tfuj tfuj, držíme pěsti, ať je všechno Oki a dej vědět!

Mapris, dortík vypadá naprosto parádně!!!

Kam, kolo krásný!

Já jsem tady včera psala, že zatím neušlápnem ani tříkolku a jak kdybych to přivolala, tak dneska začal šlapat jak o závod! Dostali jsme od známých takovou tu klasickou se šlapkama pod sedlem (né na předním kolečku). Měla teda "menší" závadu, byla bez šlapek a řetězu a ještě na dvě části :grinning: Ale dědeček s Pitrýskem ji dali společnýma silama dohromady a dneska konečně přišel na to, jak šlapat. Byl tak nadšenej, že lítal po ulici celý odpoledne. Hodím to k nám na rajče a pošlu vám odkaz, ju? :wink:
3. lis 2008 ve 21:30  • Odpověz
baff :grinning: jsem tady :sweat_smile:
já byla v sobotu tak uondaná z pochůzek po hřbitovech, že jsem večer u telky chrněla jak belina a včera po tanečních jakbysmet, byla jsem v posteli už před půlnocí, což je opravdu velmi vzácný úkaz... asi si příroda žádá své a já se zvolna ukládám k zimnímu spánku :grinning: :grinning:

Jituš, jaké fotečky? ušlo mi něco, nebo máte s Prochi nějaké tajnosti? sem s nima :slight_smile:

Mapris, dortík vypadá krásně :dizzy_face: holt jste holky talentované

domácí zvířátka: my rybičky máme, prcek je zbožňuje odmalinka, dokonce díky němu dostanou i občas nažrat :sweat_smile: to né že bych byla tyran, ale páč svícení i filtr máme časované, tak na ně jaksi zapomínám, takže se spíš ozve Jiřula, že dá rybičkám papat (krmivo jsme museli dát z dosahu, jinak by je přecpával) podle mně je to vcelku bezúdržbová záležitost, semtam nakrmit, jednou za uherský rok vyměnit vodu, občas doplnit stav, když už je přirozený úbytek moc veliký a někdy přepucovat přední sklo (už mě přestalo točit, že tam malý má ustavičně vražené ruce a pak s nima šudlí sklo zvenčí, že "umývá") já klíďo k malým dětem doporučuju :wink:

ještě máme želvu Julču, tu jsme si nepořizovali, jednou ji manža přivezl z práce, že mu přecházela přes silnici :sweat_smile: za ideálního mazlíčka ji nepovažuju, ale když k nám tak přišla, co s ní, že jo :grinning: malý sice ví, že na ni nemá sahat, ale přesto měl ručičky nenechavé a kousla ho, od té doby si to pamatuje a je opatrnější :slight_smile: strašně rád asistuje při krmení a byl úplně štěstím bez sebe, když se jednou dosápal na žrádlo úplně sám a pak mi přišel nahlásit, že: Juča pápá, Jižík dal hamham (vysypal jí úplně celou pikslu) :grinning: :grinning:

ještě by jsme chtěli pořídit anduláka nebo podobného ptáka, manža chtěl korelu apod, ale to jsem zatrhla, protože větší zobák rovná se foukat větší bobino... a zatím úspěšně odolávám morčatům, křečkům a spol, to jsem řekla, až bude větší a aspoň částečně se dokáže o ně sám postarat :wink: pejsek nebo kočička nám neprojde, asi by se to babi na společném dvorku moc nezamlouvalo, třeba si to malý vyškemrá až poporoste

šlapání, malému to de docela překvapivě už někdy od léta, kdy si z pokojíku přinesl kolo, které dostal od mých kolegyň z práce, když se narodil, to jsme koukali, tak šlo na dvůr, za čas manža dotáhl trojkolku od kamaráda, kterým z ní holčička už odrostla, ale obojí ho baví jen chvilinku, všechno vykrámuje ven, pár minutek na tom drandí a pak bezkonkurenčně vyhraje motorka :slight_smile:

holky, máte některá vyzkoušené prstové barvičky? my zatím tvořili jen vodovkama, ale docela by mě zajímalo takové patlací malování
4. lis 2008 v 00:01  • Odpověz
mapris,
dort se ti povedl:o).

Dneska to balím, jdu škemrat :grinning: :grinning: :grinning: ....
....nebojte, jen o to, aby mi drbal záda.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: MILUJU TO :sweat_smile: :sweat_smile:
4. lis 2008 v 00:22  • Odpověz
zevi,
my prstové barvy máme, ale zkoušeli jsme je jen jednou a víc doma už ani náhodou :grinning: :grinning:
Během chvilky, to bylo naprosto všude.Počkám až bude o něco starší.
4. lis 2008 v 00:24  • Odpověz
Baf! :dizzy_face:
Dneska i já trochu ponocuju,ale bolí mě trochu hlava takže jen napíšu pár řádků a jdu chrnět. :sweat_smile:

mapris

dortík se važně povedl,já na tohle nemám vlohy :sweat_smile:

zevi

prstové barvičky nemáme,ale slyšela jsem o nich,děti to prý baví jen mám obavu z toho,aby nebylo pomalované vše včetně zdí :sweat_smile: spíš to necháme na později.Tak jestli je budeš pořizovat dej vědět jak se malému líbí :wink:

Tak zdravím noční hlídku jestli tady nějaká dnes bude :grinning: :grinning:
4. lis 2008 v 00:36  • Odpověz
Téda já nemám dort od Mapris v mailu, prosím o nápravu :wink:
4. lis 2008 v 06:35  • Odpověz
zevi,
já jsem rozesílala podzimní fotky strašně moc lidem, co byly v seznamu, ale asi mi vás pár uniklo, já totiž, jak nic nerozesílám, tak nemám vaše emailovky pohromadě :pensive: Musím mrknout do adresáře, jestli tam jste všichni a jestli ne, tak si vám o ně napíšu.

prochi,
jojo, dnes jsem byla u dr, naše mimi má 3 měsíce a je v pořádku, právě jsem si to uložila do profilu :slight_smile: Děkuji :wink:

isacek,
Maruška miluje, když jí škrábu zádíčka, má to asi po tatínkovi, mě to nic moc neříká, ale manžovi jooo, ten má vždycky husinu :grinning:
4. lis 2008 ve 13:36  • Odpověz
Táák všechny jsem vás našla v adresáři, tak jsem ty fotečky poctivě rozeslala už všem :slight_smile:
4. lis 2008 ve 13:39  • Odpověz
Jito,
to jsou krááásný fotky, je užasný jak Maruška pozuje, malá by nevydržela ani náhodou :slight_smile: .
Ty jsou jak od profíka.Koukám, že už jsi si vyplnila profil.Necháte si říct co to bude?
Já mám při škrábáni zad taky husinu :grinning: a malá to má po mě.Takže se vždycky obě natáhnem a tatka nás pěkně škrabká :dizzy_face: :dizzy_face:
4. lis 2008 ve 13:55  • Odpověz
isacku,
to víš, náš taťka to zas vědět nechce....ale já si to nechám říct, pokud to půjde vidět...krásné překvapení poprvé mi stačilo a já si trošku potřebuju zařídit oblečení, jestli se mám pomalu růžové zbavovat nebo si ji nechat :grinning:
4. lis 2008 ve 13:58  • Odpověz
jito,
a prozradíš nám to pak taky?? :sweat_smile: .Tak Maruška bude velká segra, a vníma už miminko v bříšku, řekli jste jí to?
4. lis 2008 ve 14:10  • Odpověz
autor
kuk baby :o)) jen na skok.

diky za pochvalu za dort.

jita,
fotky jsou super a jinak gratuluju.

Holky, nevim co s tim zitrkem, ale asi to presuneme na pristi tyden - pokud by vam to nejak nevadilo. Mala uz teda nema skoro rymu ale jeste obcas zachrchla a bojim se, aby mne z toho koutku nevyhodili ... Jinak my jedem s kamoskou dopo do zlicina - do electro worldu, potrebuje si tam neco vybavit, takze asi udelame nekde i obed a pak domu, jeste uvidim ... Ale nejaky koutek asi nebudu riskovat ...
4. lis 2008 ve 14:21  • Odpověz
isacku,
no jasně, že vám to řeknu, jak to budu vědět, nehodlám s tím dělat nějaký tajnosti :slight_smile:
Marušce jsme to ještě neříkali, myslím, že to vůbec nemá cenu, jí vykládat, že má maminka mimi v bříšku, teprv až se bude břicho zvětšovat, tak jí pak budeme říkat, že tam spinká miminko :slight_smile:
4. lis 2008 ve 14:22  • Odpověz
Jíťo, tak juchůůůůů!!! Jsem šťastná, že je všechno tak, jak má!!! Mocinky gratulujem, jen tak dál :dizzy_face: A super, konečně změněný i profil, teď uvidíme, jak ty týdny budou jeden za druhým naskakovat kosmickou rychlostí.
A už jste to teda i rozhlásili do světa?
4. lis 2008 ve 14:44  • Odpověz
prochi,
díky, jsi hodná :slight_smile:
No nijak to nepřeháníme s tím roztrubováním, zatím rodiče a sestrám a tak to řeknu na listopadové oslavě, jak bude mít taťka narozeniny. Některé moje kamarádky už to ví... :wink:
4. lis 2008 v 17:33  • Odpověz
Mapris, Isa, Macej: klidně to na příští týden přesunu, mám toho teď moc, dělám výplaty a práce je čím dál víc. Takže příští středa by byla lepší a třeba by se přidala i Prochi.

Jita: tak to jsou super zprávy!!!!
4. lis 2008 ve 20:12  • Odpověz
kam, mapris, macej
bohužel na 99%musím zrušit ten zítřek.Malá se ráno probudila s maličkou rýmou a do večera se jí to nehorázně rozjelo.Nosánek má už skoro prodřený do krve a už i kašle, takže pochybuji, že to zítra bude dobré :pensive: .
Je mi to moc líto :rolling_eyes: :rolling_eyes:
4. lis 2008 ve 20:15  • Odpověz
autor
isacek,
tak to je mi líto, my už jsme snad "za" ...

Necháme to na příští týden, vyhovuje mi to víc.
4. lis 2008 ve 20:32  • Odpověz
Isa: tak ať je to brzo lepší. To je tím super :angry: podzimním počasí.
4. lis 2008 ve 21:26  • Odpověz
Jituš, taky pořádně nahlas gratuluju, je to nádhera :dizzy_face: já už jsem úplně našponovaná zvědavostí, co nám pak šeptneš, jestli bude mimi dědit oblečení po Mery, nebo půjdeš do modré :wink:

jinak klobouk dolů před vaší malou modelkou, Maruška je fakt úžasná jak pózuje a ten kukuč, nádhera :dizzy_face:

malým marůdkům přeju brzké uzdraveníčko, už to začíná, podzimní infekty, chjo... :frowning2:
4. lis 2008 ve 23:04  • Odpověz
Ach jooo, malá ješte nespí.Oči má jak špendlíky, jak je už unavená, ale nemůže vůbec zabrat :unamused: .
Je jí tak zle, že asi snad nezabere.Stále jen kapeme, smrkáme,mažem nosánek, horečku naštestí ješte nemá, ale nebezpečně se rtut teploměru dere nahoru.
4. lis 2008 ve 23:36  • Odpověz
Ješte jsem zapoměla, nakonec jsme dnes vyměnili pekárnu pro tchánovce za fitézu.
Fakt mi došlo, že ty dva hnětací háky jsou lepší, ale se dvouma neměli tak jsme jim vzali friták.
Prý si ho přejou, tak snad budou mít radost....
4. lis 2008 ve 23:40  • Odpověz
iso,mapris ,kam

tak to tedy odsuneme raději na příští týden.Necháme tu středu?Mně by vyhovovala,dopoledne sice půjdeme k dr.,ale měli bychom to stíhat :wink: Brzo se z těch rým a viróz dostaňte :wink:

jíťo

fotky jsou moc pěkný,Maruška je úžasná modelka,fakt povedený :wink:
A také moc gratuluju,jsem zvědavá jestli budete mít holčičku nebo chlapečka :slight_smile:

iso

já myslím,že věc do domácnosti se vždycky hodí a do kuchyně určo :wink:
4. lis 2008 ve 23:48  • Odpověz
Dobrý večer holky,
jak tady píšete o prstových barvičkách, mě to taky lákalo, ale ještě nemám odvahu, aby to nebylo všude.
Spíš uvažuju o těch mýdlových barvičkách/fixech, co jsou na malování ve vaně, po dlaždičkách a i po dětech a pak se jen spláchnou!!! To zní docela dobře..nemáte s tím některá zkušenost?
Díky a hezký zbytek večera, tedy za chvíli spíš dobré ráno!
5. lis 2008 v 00:30  • Odpověz
geminis,
o těch mýdlových fixech jsem slyšela, ale zkušenost s nima ještě nemám.
5. lis 2008 v 01:05  • Odpověz
ahojky,
děkuji všem za pochvalu :wink:
No jo, sama jsem zvědavá, co nám manža zasel tentokrát, mám přání sice další holčičku, ale budu ráda i za chlapečka :dizzy_face:

iso,
tak to zas padlo na Natálku chuděrku. Zkoušíš jí dávat pod hlavu nějaký polštář, když má v noci rýmu? Naší malé se docela dobře vždycky dýchá se zvýšenou hlavou a pak když má rýmu, tak jí dávám někdy na noc na hlavu čepici, aby se hleny pěkně uvolňovaly. No hlavně, ať vás ta nedobrota brzy opustí.
5. lis 2008 ve 12:44  • Odpověz
Ahoj Kočky,
musím se pochlubit, posledních pár dnů mi Ondra dělá radost a docela poslouchá, ne že by se nevztekal, ale třeba když někam jdeme, tak mě už naprosto automaticky bere za ruku, když na něj volám, tak většinou přijde ... To ještě před pár měsíci jsem měla hrůzu pustit ho z kočárku, protože 100% šel na druhou stranu, za ruku ani náhodou. Takže se snad blýská na lepší čas(snad jsem to teď nezakřikla).

Dneska jsme byli s Ondrou na zubní prohlídce, tak zoubky už má všechny. Má je dobře rostlé, beze skvrn a byla jsem pochválena, že se s ním u čištění peru, prý to hodně mamin vzdá, když se děti vzpouzí a dětem zuby nečistí. U nás je každý druhý den u čištění řev ( a to pořád vymýšlím jak mu to zpříjemnit, má svůj kartáček, zuby čistím sobě, případně manželovi....), naštěstí u zubařky se nepředváděl a nechal si pusinku otevřít a v klidu zoubky prohlédnout. Sice jsme ho k tomu museli všichni ukecávat, ale šlo to.

Jita: taky už se těším až budeme vědět, co se ti schovává v bříšku :wink: .

Já koupila Ondrovi k svátku barvičky do vany, ale ještě je nedostal, tak pak poinformuji.

Iso, Mapris, Macej: pro mě je středa taky nejvhodnější.

A Mapris: musím se připomenout, já dortík na mail nedostala.
5. lis 2008 ve 13:16  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

Isacku, tak jak jste v noci bojovali? asi nic moc, že :cry:

Geminis, fixy do vany znám zatím jen od slyšení, myslím že i Macejka se o nich zmiňovala, teď nevím... my máme doma takové barvící mýdla v tubě z DM drogerky (růžové, modré) určené k malování na tělo (prý i vlasy, to jsme fakt nezkoušeli :grinning: )
sice jsem od nich čekala trochu větší efekt (na sucho to jde prstem malovat dobře, ale to se nemá, jen na mokrou pokožku a to je zas takové klouzavé-no mýdlo že :sweat_smile: a trochu se roztéká) ale když se to vychytá je to fajn a prckovi se to líbí když má srdíčko, nějaký xichtík, puntíky apod na bříšku, na kolínku... :wink:

Kam, to jste šikovní, že už máte všechny zoubky, nám pořád 3 stoličky chybí a vzhledem k tomu že Jiřula teď už skoro týden kadí několikrát denně, tak mu pořád do té papulky čučím jestli se něco neklube, bo si jinak to jeho časté kakání neumím vysvětlit :unamused: aspoň že už před nějakou dobou konečně došel na to, že dělat bobky do nočňajzu je příjemnější než tajně do slipů, jinak by mě omývali :sunglasses:

my čistíme jak kdy někdy sám ochotně stojí na stoličce a šmrdlá, jindy je to boj a přemlouvání, když nebudeme čistit, bude ho bolet zoubek jako lva v krtečkovi, to obvykle zabere :wink: anebo když vyčistím já jemu, může potom na oplátku čistit zuby zase mně (ale někdy nezabírá nic a to prostě vzpouzející se děcko bafnu, posadím na pult umyvadla a ať chce nebo nechce, nějak tu večerní hygienu spácháme)
jen tak mimochodem, umí vaše děti vyplivovat pastu? já donedávna u malého žádnou nepoužívala, náš zubař říkal že to zatím není nutné, od 2 let jsem začali a je fakt, že jsme tím čištění podstatně zpříjemnili, ale dávám jen minimnožství, ani tu velikost hrášku ne, spíš jenom máznu trošku po kartáčku, protože o vyplivnutí si můžu nechat jen zdát a i když se u dětských past s polykáním počítá, nějak se mi příčí aby zbytečně baštil nějaké chemické umělotiny :rolling_eyes:
5. lis 2008 v 15:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.