• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
kam,
tak to je super, že jste vydrželi, to je důležité, aspoň trošku ty zuby pokaždé vyčistit...u nás je to naštěstí bez problémů a nebo si čistí sama a pak to stejně trochu dočistím :wink:

zevi,
právě pořád máme problém, že to polyká a nevyplivne ani za nic....to prostě nehrozí...no četla jsem, že by to nemělo vadit, já stejně té pasty dávám jen, že to slabince potřu, hlavně, že se očistí ten plak, ony ty pasty stejně bůh ví jak nepomáhají k něčemu jinému....ale že některé dětské zubní pasty obsahují více fluoru, a to by se pak mělo dát pozor při polykání...ale u nás to prostě jinak nejde, tohle jí prostě nevysvětlím :unamused:
5. lis 2008 v 15:47  • Odpověz
No noc byla fakt kritická, spala jsem asi dvě hodiny a zrovna dneska musím dlouho vydržet, páč dávají plastickou chirurgii, tak nevím, nevím :slight_smile: .Malá to dohnala přes den a spala vyjímečně 1h a půl, což je u nás nevídné.
Ale přes den ji bylo lépe a pořád jela dokola "pokim ven, pokim pá pá"(prosim), tak jsme se šly asi na hodinu projít.Bylo krásné teplo, tak snad ji to neublížilo.
Na zítra plán už neruším a jedem s kamarádkou ven.

Malá si taky čistí zoubky celkem v pohodě, nejdřív sama a pak ji to vyčistím pořádně já.A ted už se snaží plivat pastu, neb to vidí u nás.Pasty dávám taky jen trošilinku.Nám zubařka doporučila jen dětský elmex a nebo golgate.A říkala, že jeslti používáme pastu, tak ani nemusíme dávat ty fluoridové tablety, neb je fluo v té pastě a vždycky trošku spolknou.

jito,
zrovna včera jsem právě kvůli té rýmě vyndala polštářek, který je vyšší.Koupila jsem ho už dřív, ale měla jsem ho schovaný, tak ted se hodí.
5. lis 2008 ve 20:23  • Odpověz
kam,
malá se nám taky dost zklidnila, ale stále má někdy den, kdy je to s ní na palici :sweat_smile: .
a zoubky už má taky všechny.
Tak tedy pr.středu??
5. lis 2008 ve 20:25  • Odpověz
zevi,kam,geminy

my máme ty mýdlové barvičky do vany,malý je dostal k narozeniná.Připadají mi celkem dobré,sice se také na m,okré vaně smývají,stéká to,ale malého baví čmáret nebo mu něco kreslím já.Teď se nám stalo,že se nám asi dvě drolí,ale jinak jsou dobré.Malého baví stírat barvičky houbičkou,která u nich byla tak to po sobě i pěkně vyčistí :wink: :slight_smile:

zoubky- my už máme všechny dost dlouhgo a čistíme bez problému naštěstí.Nejdřív malému vyčistím zuby já a pak většinou ještě i on sám.nebo naopak.Před nedávnem dostal elektrický zub.kartáček,nejdřív to do pusy nechtěl,ale pak jsem mu říkala,že to šimrá tak se nechal přemluvit,začal se chechtat a od té doby čistíme elektrickým,říká,že chce vyčistit pirátem (má držátko-piráta s karibiku) jen vyjímečně opicí a to je obyč.kartáček a je na něm opice :slight_smile:

Co se týká chování dětí tak u nás je to stále stejné,malý je neukázněný,pořád pobíhá,neposlechne na zavolání(teda poslechne,ale až tak na padesáté a většinou už je to s dovětkem,že dostane na zadek nebo nebude pohádka,bonbonky apod. :sweat_smile: ) Ale zase abych ho jen nepomlouvala,tak někdy mi dá ruku sám nebo před silnicí se zastaví a dá ruku nebo jdem aspoň vedle mě.Dneska jsme byli nakonec u kamarádky,když nám nevyšel srázek,byl ospalý,ale neusnul tam,pak jsme šli ven,ani v kočárku neusnul a pořád chtěl dolu a běhat až nakonec usnul v půl šesté v autě asi na deset minut a pak nastal ječák jelikož byl unavený,ale už jsme byli doma a já ho musela vyndat z auta a tudíš vzbudit.Tak jsem myslela,že usne brzo a prd,načerpal za tu chvíli energii a šel spátv půl desáté :confounded:
6. lis 2008 v 00:30  • Odpověz
Ještě k těm zoubkům-malej si chce několikrát za čištění vyplivnout,vidí to u nás tak to opakuje,ale spíš jen prskne než že vyplivne :grinning: Nějak to neřeším jestli to spolkne,dávám pasty malinko a používáme zatím jedině dětský elmex.Fluoridy v tabletách už jsem dávno přestala dávat
6. lis 2008 v 00:32  • Odpověz
Se nám to tu trošku promíchalo:o).Místo zevi, chodí Lucka.
Luci já jsem ty tablety taky přestala dávat už dávno, ale zubařka se ptala jesli je malá užívá.
6. lis 2008 v 00:49  • Odpověz
autor
čaute ... užívám skoro po týdnu kliduuuu :o))
Holky odjely vlakem před hodinou, malá před 10ti minutama usnula - s plácnutím na zadek, protože je od návštěvy zase pěkně rozdováděná.

Zoubky - čistíme zhruba od roka. Máme ten dětský elmex, tablety jsme nedostali a nedáváme. Čistíme pravidelně ráno a večer - když nezapomenem - ve vaně :o)) Většinou jí dám kartáček s troškou pasty, ona prošmidlá, pak jí je vyčistím - taky byl v roce řev, ale pak jsem to začala dělat jakoby "s písničkou" a teď se na to těší. Jinak vyplivávat ještě nevyplivává, ale už vyplachujeme. Má svůj kelímek a už si po čištění sama vezme ručník a 2x vypláchneme do vany. Sice je to jen takové, že napije a vyplivne - bo jí baví, jak jí jde voda daleko od pusy. Ze začátku to polykala, ale naučila se.

Jita2,
máš strašně krátký fotky, Mary je fakt pěkná modelka :o)) Já snad večer dokopu manžela, aby hodil na web fotky z narozek ... A gratuluju k mimi a držím palce :o))

Jinak nám už je líp. Terka už tolik nenudlá, kašel už má malý - jen odkašlává. Na doporučení lékařky jsem sehnala kapky, které jsou i pro děti i pro dospělé. Kaloba - jsou na bylinkové bázi, něco jako hedelix .. Tak je zkoušíme .... Má je druhý den, tak uvidíme.

Příští středu už snad budeme úplně o.k. a těším se na srázek :o))
6. lis 2008 ve 12:33  • Odpověz
mapris,
tak to je teda super, že Terezka už to dělá tak, že napije a vyplivne...to u nás nehrozí, taky vidí, že plivem pastu, ale ona se těší, jak to snad spolkne, úplně si to vychutnává....

Tabletky jsme taky nikdy nedostali, tak jsme nedávali....

Mateřská
Jinak se teda kámoška ptala na socce, jak to mají maminky s mateřskou u druhého dítěte, když to druhé porodí ještě v době, kdy je na mateřské ještě s tím prvním (jako třeba já), no a ta ji řekla, že nebude mít možnost výběru délky mateřské, že půjde rovnou na 4 roky. Ale to se mě přece zdá blbost, vždyť to bysme všechny, co budeme mít děti 2-3 roky od sebe, museli jít automaticky na 4 roky na mat. a to je k zbláznění!!!
Tak jsem si napsala ještě své účetní z práce, tak snad mi to pak nějak osvětlí :unamused:
6. lis 2008 ve 13:38  • Odpověz
Isacku, já to říkala, že se asi začínám ukládat k zimnímu spánku, bo v poslední době chodím do pelecha UŽ kolem půlnoci, někdy i o fous dřív :grinning: :grinning:

to by mě zajímalo, podle čeho se ty fluoridové tablety dávají :confused: my je nikdy neměli, ani neznám nikoho z okolí kdo by je užíval, i v zubní knížečce máme od doktora zaškrtnuté "ne"
je to dané místní kvalitou vody, nebo se pletu?

Jitule, já myslím že ta informace ze sociálky je úplně mimo mísu :angry: :angry: pokud jsi před mateřskou normálně pracovala, jako že jo a na další mateřskou nastoupíš do Maruščiných tří let, což jo, tak máš opět nárok na mateřskou a tím pádem výběr délky čerpání :wink:
pokud bys předtím byla třeba na pracáku, takže bys neměla odpracovaných těch tuším 280 dnů v kuse v posledních 3 letech, tak půjdeš rovnou na rodičovskou dovolenou (tzn, že nemáš zaměstnavatele, který by ti tu mateřskou proplácel) a bez výběru délky čerpání, rovnou na 4 roky, s možností neomezeného přivýdělku :wink:
ufff, snad se v tom vyznáš, jak jsem to krkolomně popsala :sweat_smile: doufám, že v tom neuvádím žádný blud, ale takhle to aspoň chápu já :sunglasses:
6. lis 2008 ve 14:21  • Odpověz
mapris, kam, macejka,¨
před hodinou jsme se vrátily z Budějárny, byly jsme s kamarádkou v človíčkově.
A řeknu vám, bylo to maso.Už když jsme tam v půl druhé přišli, tak tam bylo uplně narváno, nakonec jsme se
i ke stolku někam vetřeli, ale pak už tam místo nebylo vůbec nikde a to jsme byli jen dvě a teda dvě děti, ale ty neposedí.Ten kluk u baru říkal, že se to strašně rychle rozkřiklo.a můžu vám říct, že při takovém počtu dětí je to už i nebezpečné.Zas tak velké to není a děti si tam pak skáčou na hlavu.Dokonce se tam dvě děti docela dost poprali.Takže nevím jeslti nebude lepší místo změnit, jenom přece je nás dost.
Zbytek napíšu večer, ted jdu koupat Natašu :slight_smile:
6. lis 2008 v 18:29  • Odpověz
autor
isa,
no to víš, je to na metru. Klidně můžem jinam. My se zítra chystáme jít z maminama z listopadu a domluveni jsme na 10tou, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne.
6. lis 2008 v 19:38  • Odpověz
Ahoj holky, jdu jen na skok. Je mi velkou většinu dne i noci pořád hrozně špatně. Péči o malýho zvládám horko těžko, kolikrát se mi zdá, že ten den jen tak nějak přežíváme, až je mi malýho někdy líto :frowning2:. Ale musí se to holt nějak vydržet.

Přelítla jsem vás jen letem světem, dělá se mi špatně i z těch písmenek tady, lítá mi to před očima a je mi ještě blbějc :confounded:

Kam, gratulace k úspěšný zubní prohlídce. My už taky máme všechny zoubky (zaplaťpánbu! :sweat_smile:). Nám zas kupodivu oproti vám všem zubařka zubní pastu zakázala, dokonce důrazně varovala obzvlášť před těma dětskýma :confused: a na její radu čistíme zatím jen s vodou. Takže si čistí zoubky a kartáček si namáčí průběžně v kelímku s vodou. Jinak nám říkala minimálně do třech až čtyř let bez pasty. Mimoch. manža si zuby čistí taky jen vodou, protože po všech pastách (a že jsme jich zkusili nevídaně!) zvrací :confused:

Jíťo, souhlasím se Zevi, co se týče tý mateřský. Pokud stíháš porodit (respekt. nastoupit na MD) před dovršením třech let věku dítěte, tak není co řešit a normoš běží druhá mateřská a potom si libovolně zvolíš délku RD. Dokonce jsem teď zjistila, že i když bych třeba nestihla nastoupit na MD do těch třech let věku, ale už bych byla těhu, tak v den nástupu do práce bych jednoduše nastoupila na nemocenskou a pak bych opět měla nárok na MD. Ale to už nemám moc dostudovaný do konce, protože když nad tím trochu přemýšlím, tak možná zaměstnavatel má právo, pokud nenastoupím ve třech letech dítěte, dát mi výpověď, pak bych musela asi na pracák, ale zas už bych byla na tý neschopence, tak jestli vůbec můžu dostat tu výpověď?? respekt. když jí dostanu, jestli stále nejsem v nějaký tý ochranný lhůtě, kdy bych stejně na mateřskou měla nárok?? Ale to už přebíhám, to se nás snad týkat nebude :slight_smile:

Holky, tak já se jdu zas svalit, ani nemám sílu to po sobě ještě číst...
Pápá
6. lis 2008 ve 22:21  • Odpověz
prochi,
to mi je moc líto, že takhle trpíš :frowning2: .Ať to brzo přejde!!

zevi,
já se taky asi bude muset už ukládat k zimnímu spánku, nějak mě to poslední dny už zmáhá.

Jak to s malou vypadalo blbě, tak fakt jsme to během dvou dnů hezky zažehnali, a rýma téměř žádná
ale jen byla dnes více unavená.Ale ani tak odpoledne nespala, a to skoro dvě hodiny řádili v koutku,
a neustále skákali na trampolíně. :slight_smile:
7. lis 2008 v 01:01  • Odpověz
zevi,
chápu, a je to mnohem logičtější :slight_smile:

prochi,
držím palečky, ať to "špatně" vydržíš, ale víš, co se říká, když je ti špatně, znamená, že zas (někomu) se daří dobře :slight_smile:
7. lis 2008 v 09:29  • Odpověz
autor
nazdar holky,
tak jsme byli dneska s listopadu v tom človíčkově na budějárně. Byli jsem tam na desátou hodinu a nebylo tam tolik dětí, tak jestli chcete ten středeční sraz, tak bych navrhovala cca od 9ti max. od 10ti hodin....
7. lis 2008 ve 12:49  • Odpověz
Ahojky,

zubní pasti nám doktorka doporučila, kartáček s ní, ale jen ušpiním. Ondra sice napodobuje jak pliveme mi, ale nevyplivne nic.

Prochi: tak ať je brzo lépe!!!

Mapris, Macej, Isa:
kdyby měl sraz být takhle dopoledne, tak bychom nejspíš nedorazili. Z práce chodím mezi devátou až desátou, takže byhom to nestihli a navíc na středu jsem si od 8 naplánovala kosmetiku, kterou už potřebuji jako sůl. Já bych se přikláněla spíš k jinému místu. Myslím, že Isa s Macej už o nějakém dětském koutku psali, Chodov, Letňany???
7. lis 2008 ve 13:22  • Odpověz
iso,kam,mapris

jestli chcete ten sraz přehodit jinam než do Človíčkova tak mně je to celkem jedno,ale od příštíáho týdne má být už prý větší zima tak by to chtělo někam zalézt :slight_smile:

mapris

myslim,že je to o náhodě jak a kdy jsou tam děti,jestliže už o tom maminky vědí tak teď tam podle mě začnou chodit jak se ochladí.Je mi celkem jedno v kolik si tam dáme sraz(nebo jinde) ale předem hlásím,že na devátou se tam nevyhrabem.Museli bychom vyrazit po osmé a o vstávání ani nemluvě,musela bych malého vzbudit což se mi moc nechce.Jestli dopoledne,viděla bych to tak na jedenáctou.Alke podřídim se ostatním pokud to vidíte jinak :wink:

Jinak tady je dnes hnusně a zima,jen co sem ráno otevřela okno,už něco smrdělo v ovzduší,možná je to ještě ze včerejška jak hořela ta tržnice v Praze,prý se splodiny držely u země a s dětmi se nemělo chodit na dlouho ven,ale to jsem se dozvěděla až dneska.Sice ten požár byl od nás celkem daleko,ale prý to platilo téměř pro celou Prahu,hlavně pro Prahu 4. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dnes jsme venku dopoledne ale byli asi hoďku a půl ještě s kamarádlkou a jejím chlapečkem,kluci drandili na motorkách,ale nám byla zima :confounded:

mapris

tak mě napadá,to jste se tam zas tak dlouho nezdrželi,když jste tam šli na desátou a píšeš před jednou a už jste doma. :astonished: :sweat_smile: :slight_smile:

prochi

ať tě nevolnosti brzy přejdou,já měla s Fíkem něco podobného,bylo mi špatně až do šestého měsíce,nejdřív ráno a dopoledne a později naopak odpoledne a navečer :stuck_out_tongue_closed_eyes: Záchod to každé ráno jistil :sweat_smile: :sweat_smile:
7. lis 2008 ve 13:23  • Odpověz
Ještě vám musím napsat, co zase Ondra vymyslel. Normálně před spaním s manželem čtou pohádku, Ondra byl už dost unavený, protože odpo toho moc nenaspal.Asi před půl devátou přišel manžel dolů, v chůvičce ticho, tak si říkáme, jak krásně hned usnul (většinou ho chodíme dávat zpátky do postýlky tak 2x), normálně když je chvíli ticho jdu ho zkontolovat a přikrýt, ale včera si na mě manžel dělal nárok, tak jsem se na něj šla podívat až ve čtvrt na deset a on normálně seděl v křesle, knížku na klíně a spal, chudáka jsem ho vzbudila, jen natáhnul ruce (mámo vem mě), ukázal na postýlku a usnul mi v náručí. Vůbec nechápu, vždyť má v pokoji tmu, jde mu tam jen trochu světa z ulice.
7. lis 2008 ve 13:46  • Odpověz
mapris,¨
tak u nás též nehrozí, že by jsme tam jely na desátou.V létě by mi ti bylo jedno, ale v tomto počasí ne.
Malá někdy vstává až v devět a to ji kvůli koutku budit nebudu:o).Ale můžem zkusit třeba ty Letnany, dám Vám sem http://www.oc-letnany.cz/cz/detsky-svet/detsky-koutek-letnanek.php
Sice to tam není jako v človíčkově, kávu si můžem dát pouze z automatu, ale sednout si tam kde máme, na děti krásně uvidíme a pokecáme.V tom človíčkově stejně stále lítáš za dětma do té ohrady, tak tady budem rovnou s nima.Jak chcete.
7. lis 2008 ve 13:46  • Odpověz
autor
isacek,
tak já proti tomu určitě nejsem :o)) Nám tam jezdí busy :o)) A klidně pak můžem skončit u mně doma :o))
7. lis 2008 ve 13:49  • Odpověz
A pak je tam vlastně jeden velký nahoře v Kice u té restaurace, tam si můžem dát cokoliv a děti si můžou hrát.
7. lis 2008 ve 13:51  • Odpověz
iso

ten v Letňanech vypadá také hezky.Ještě nikdy jsme tam nebyli tak ho můžeme také zkusit.Jak chcete holky,nechám to na vás :wink:
7. lis 2008 ve 13:51  • Odpověz
Isa, Mapris, Macej: to pro mě by byli Letňany super volba, tam bez problémů trefím!!!
7. lis 2008 ve 13:52  • Odpověz
a kdyby bylo náhodou hezky, tak kousek od toho centra je hezké dětské hřiště:o), ale to pochybuju.
7. lis 2008 ve 13:54  • Odpověz
ahojte všechny :slight_smile:

Prochi, nám zubař pastu přímo nedoporučil, ještě teď při poslední prohlídce říkal, že ji osobně vůbec nepovažuje za až tak důležitou, stačí čistit kartáčkem a vodou, hlavně čistit :wink: v tom s ním souhlasím, myslím si, že by jsme s tím taky tak vystačili, ale čištění bylo obvykle vždycky velké přemlouvání, kolikrát boj kdo z koho... ke druhým narozeninám dostal kartáček a pastu od colgate, tak jsme zkusili trochu pasty máznout, úplně pidimnožství a ejhle, mlaďasovi se to velice zalíbilo a už je z toho docela příjemný rituál :slight_smile: takže jsme u toho i zůstali, i když to nerada vidím, přece jen je mi milejší že zbaští nějaké množství pasty, než se každovečerně stresovat, jestli děcko dnes bude zrovna naladěné spolupracovat nebo ne. Prostě účel světí prostředky :sweat_smile:

a držím palečky, ať ty tvoje nepříjemné stavy co nejdřív vymizí :slight_smile:

Jíťo a co ty? už jsem se kolikrát chtěla zeptat, jak to těhulkování snášíš? nebo lépe řečeno, jaký je rozdíl, když jsi čekala Mery? poděl se s náma, ať si zavzpomínáme na ranní nevolnosti, časté lítání na malou apod :wink:

holky, trochu vám pražačkám ty parádní dětské koutky závidím (já vím, kompenzace zase za naše dvorky a zahrádky) bych normálně chtěla být chvíli malá a taky se tam moct vyblbnout :grinning:
7. lis 2008 v 15:34  • Odpověz
jo a dlouho jsem vám nepsala o manžovi a jeho volání do rádia :grinning: takže je to tady, vyhrál lístky na tohle: http://www.shaolin.cz/shaolin.html
a to mě prosím zaúkoloval, že mám poctivě poslouchat a jak bude vyhlášená soutěž, tak ihned volat, tak já jako hodná žena poslouchla, zkoušela telefonovat, už bylo obsazeno a koho z éteru neslyším, že? :sweat_smile: :sweat_smile:

už se těším, myslím že to bude velice zajímavé, určo zážitek, který se jen tak nevidí
7. lis 2008 v 15:43  • Odpověz
autor
zevina,
týýýý jo :o))) koukám má na to nějaký štěstí viď? :o))

Já zrovna měla před chvílí bulivou, mám dost blízkého člověka z příbuzenstva v nemocnici, pravděpodobně rakovina ... Tak mám náladu pod psa :frowning2: :cry:
7. lis 2008 ve 22:37  • Odpověz
Ahojky,
tak tady je hnusně,celé dopoledne pršelo takže jsme ani nebyli venku.Já vařila,malý si hrál a čučel na pohádky a asi jak nebyl provětraný tak usnul po obědě až ve tři,zaháněla jsem ho do postele snad stokrát,chvíli ležel a poslouchal pohádku,ale pak zase vylezl a že si jde hrát :confounded: Už jsem myslela že neusne.Nechám ho spát max.do půl páté,jinak by tady večer strašil kdoví do kolika,stačí,že takhle půjde spát v deset né-li později a to mi večer dávají oblíbený film Gladiator :sweat_smile: Holt to bude jen tak na půl ucha :sweat_smile:

zevi

štěstí na výhry tvého manžela už ani nelze komentovat :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
8. lis 2008 v 15:32  • Odpověz
Luci,
počasí je fakt šílený, zase mě zkolil nějaký bacil, tak ležím a kurýruju se.
Michal s malou mi došli pro léky a starají se o mě:o).Dopoledne jsem taky vařila a oni šli na chvilku ven a přišli uplně mokrý :unamused: .Malá dneska spát opět nešla, chtěla jít taky až kolem třetí, ale to už jsme ji nedali a tak šli raději ven.
Holky takže ta středa platí a pojedem do těch Ľetňan?Je tam mnohem větší volný prostor na hraní, tak je to lepší.Nám tam cesta trvá něco málo přes hodinu, ale nevadí.Tak na kolikátou to dáme?

zevi,
to už neni ani možný, to vypadá, že to rádio posloucháte jen vy dva :grinning: :grinning:
8. lis 2008 v 16:41  • Odpověz
autor
jo, to pocasi mne taky stve :angry: . Vzali jsme malou na hodku ven, potrebovali jsme nechat zaramovat obraz. Meli jsme v planu dojet do k+k pro novy koberecek na balkon, jenze kdyz sel manzel vyzvednout do garaze auto, tak zjistil, ze je vybyta baterie :frowning2: :sunglasses: a to jsem prosim davala do garaze auto ja ... Tak nevim, co jsem nechala zapnuty, ale svetla urcite ne .... No tak terka prisla taky uplne durch, ale dneska byla tak nejak vzhuru od peti a to jsme pak spali i nespali, a v pul sedmy si sedla na posteli a povida: Maminko, deme vstavat. A sla spat nekdy po 12ty a vstavala ve dve. Ted jsem skocila neco nakoupit, chystam se zehlit, manzel vzal malou do obi a nejak tady zase "debordelizujeme" byt a davame do kupy terce pokoj ... Jsem se vnutila k nasim s vecma na uskladnovani, tak resim, jestli na to nevezmem rovnou dodavku :o))

SRAZ - mne letnany nedelaji problem, dojedu tam i autem, ale jede nam tam primej bus. No, ja nevim na kolikatou? Dopo?? Prinejhorsim bych vzala kocarek aby mala chrnela v nem ... Zalezi v kolik vstane.
8. lis 2008 v 17:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.