• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Holky,

tak to nevim nevim jestli nám vyjde středeční sraz.Aby to na sebe děti vzájemně nenaprskaly.Ještě se uvidí,třeba to bude do středy lepší.

iso,zevi

já bych Kulíška nedávala u blindění z rými,pokud děti nezvrací moc a dost často,to není klasická gastroentritida.Měly by ale dostatečně pít,aby se nudle spláchly do žaludku a nevisely v krku,to je právě nepříjemný a to děti dáví,je to nepříjemný i mně natož tak malému dítěti :unamused:
Jinak zahleňuje mléko,mléč.výrobky,čokoláda,uzeniny,bílé pečivo..raději nic z toho nedávat.Malý ještě trochu nudlí a občas zachrchlá,ale oproti sobotě už je to mnohem mnohem lepší.Také se snažím omezovat mléko takže když je malý neodbytný a chce ho tak mu dám jen malé 120ml a to jen ráno a večer.V noci pokud ho chce tak hoi nějak umluvim na čaj :sweat_smile:

mapris

tohle co píšeš u migrén bývá.Já jsem ráda,že jsem na ně nikdy netrpěla(ťuk,ťuk) Tak se drž,ať je ti brzo lépe.Také to může být počátek nějakého infektu.
Kde kupuješ to bezlaktosové mléko,v lékárně?Kdo to vyrábí?ZTkusila bych ho Fíkovi koupit jak se na to bude tvářit.

Holky co dáváte prckům,když mají rýmu?myslím kapky a tak?Já teď dávala ty homeopatika,ale u téhle rými,kdy mu to fest teklo do krku a kašlal skoro celou noc už jsem sáhla po kapkách Olynth,někdo mi říkal,že jsou dobré.Mimo to stříkám mořský Sterimar do nosu,Vincentku do pusy a Koalku(prsní mast)na hrudníček.Tohle počasí je děsný,to bude rýma každou chvíli :angry:
10. lis 2008 ve 23:14  • Odpověz
Ahoj kozenky :slight_smile:

já vám jdu oznámit, že taky žijeme :sweat_smile: Ale vůbec neeeeni čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: Máme s malou teď tolik aktivit, že ona stejně chodí spát furt v deset a já su mrtvé :sweat_smile: takže zatím to unavuje více mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Jen jsem pročetla předchozí stránku, že jste nějací marodní a blinkací. No s blinkáním jsme si užili svoje v březnu, jak malá skončila na jipce. Pokud by to mělo být infekčního charakteru - jako že ne z rýmy atd, tak doktorka může píchnout injekci na zastavení zvracení. A to pití, musí být fakt po lžičkách nejlépe sladký černý čaj nebo ta cola, více ne, páč ve finále paradoxně můžete způsobit právě ještě větší dehydrataci, protože vyvoláte opět zvracení.

Jinak se máme dobře, byla jsme teď dvě neděle po sobě s malou v divadle, šíleně to žrala :sweat_smile: div mi nevypadla ze sedadla.... :grinning: A v říjnu jsme začli zase plavčit.

Jo a asi znamení, že si teď nemám v dohledné době pořizovat druhé dítě :sweat_smile: Nějaké ku.vy nám vykradly sklep, vzali kočár, sedačku vajíčko, dvojo lyží, kolo (moje prý nechali, je u domovníka) a ukradli ty svině i dva balíky kubíků, co jsme měli nakoupené v akci :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jinak jsou vyloženě hodní, nechali nám saňě a složený sporťák :sweat_smile:

Tak se holky mějte, dětičky ať jsou brzo fit, mapris taky a těhulky ať jen kvetou a kulatí se :dizzy_face:
10. lis 2008 ve 23:59  • Odpověz
Tak my se bohužel zítřejšího srazíku nezůčastníme.Já už to mám na průduškách, bolestí už ani nevidím a přišla jsem téměř o hlas a malá už mě následuje :frowning2: .
11. lis 2008 v 08:47  • Odpověz
Luci,
já dávám ten dětský nasivin, napsala nám ho doktorka.
11. lis 2008 v 08:50  • Odpověz
Psala mi Maruška, že jim nejde pc a zítřek též bohužel ruší, má ošklivou chřipku.
Prostě to zas řádí všude :frowning2: .

Moc mě zajímá Péťa a Prochi, snad je to v pořádku :pensive:
11. lis 2008 v 09:58  • Odpověz
Dáši, to je dost, že se ukážeš :sweat_smile:
hele, ti zloději :angry: :angry: :angry: byli asi sportovně založení, ne? a vyloženě rodinné typy, když si takhle pořizují "výbavičku" :stuck_out_tongue_closed_eyes: to se nedá ani komentovat :unamused:

Isacku, kulíška jsem nedávala (ani ho doma nemáme) bo jsem si říkala, že když chcou nudle ven, tak se nedá nic dělat. A je fakt, že od té doby co ho to naposledy napínalo při odpoledním spánku, tak už jsme měli klid, zato mu vylezla horečka, z neškodných 37 od dopoledne na neskutečných 39,5 navečer (to prosím měřeno normálně v podpaží) takže rýma se stala druhořadou záležitostí... předpokládám, že se k tomu všemu asi přidružily ty 3 chybějící a snad konečně lezoucí stoličky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
večer děcko přiměřeně ožilo, dokonce snědl masový vývar s vajíčkem (první jídlo krom snídaně kterou následně vyhodil) a začal i normálně pít, do té doby jsem ho musela nutit a lžičkovat
noc byla celkem v klidu, akorát, že už v 6! ráno zatoužil po krtečkovi :sweat_smile: tak jsme se s duchnama odstěhovali do obýváku, teď si mladý pán už pěkně chrní a já se asi půjdu přidat, bo mi tak časné vstávání nedělá dobře :grinning: :grinning:

Macejko, do nosu máme nasivin (ale to jsem šla zjistit až na základě tvého dotazu, se mi cosi pletlo, že něco takového doma vlastníme :sweat_smile: ) ale jaksi si ani nevzpomenu ho použít, asi že já sama si nosní kapky dávám až když je moooc ouvej :wink: běžně stříkám vincentku, mažu hrudníček průduškovým balzámem a na noc zapaluju aromalampu s eukalyptovým olejem

páček a ať je všem marodům co nejdřív lépe, nebo aspoň nějak k přežití :slight_smile:
11. lis 2008 v 10:26  • Odpověz
chjo, člověk se těm bacilům prostě nevyhne :unamused:

snad Prochi s Péťou nakonec neskončili v nemocnici... :frowning2:
11. lis 2008 v 10:31  • Odpověz
dashak,
to jsou ale mrchy zloději, to by člověka piclo :angry:

Marůdci
všichni se brzy uzdravte!!!!!!!!!
11. lis 2008 v 16:40  • Odpověz
luci,
prosím tě, koupila jsem dneska tu koalku a když jsem tím malou namazala, tak jsem si všimla,
že je to až od tří let.Neptala jsi se v lékárně jestli to nevadí??Mě ani nenapadlo se totiž zeptat :unamused: .
11. lis 2008 v 19:52  • Odpověz
autor
cau holky,
nam pravdepodobne vyhorel pc a nechci videt, jestli jsme o neco prisli :o [[[[, tak jsem aspon ukecala manzela a pisu z jeho laptopu z prace.

Ja mela i vcera vecer 40,2 a v noci 39,2, tak mne manzel hnal k doktorce. Mam pry dost hnusnou chripajznu a trosku zvetseny mandle, zatim mi pry davat nic nebude. Takze mam brat bud 3x denne ibalgin a nebo 4x denne paralen - coz je mi sympatictejsi. V noci jsem opet mela zimnici a dneska je mi uz lip. Mela jsem tu Nikolu, jenze Terka vytusila, ze mi neni dobre a nechtela s ni byt vubec venku, dokonce to bylo pry i se revem. Tak byli venku je 45 minut, tak snad s ni budu moc jit na chvili zitra. Ani jsem nesla na anglictinu. A ten zitrejsi sraz samozrejmne pada ... Sice nosim rousku, ale terka zacina zase kaslat - hlavne venku, a obcas nudli.

macej,
ja si to mliko nasla na strankach nestle. My meli bebu - a ta ma bezlactosove mleko all 110. Terce nejake problemy nedelalo, akorat je proste jine chutove a slabsi, takze jsem ji ho musela delat vic, nebo casteji. Ale je fakt, ze kdyz mivala tu hnusnou rymu se zvracenim, tak jsem ho nasadila, vzdycky tak aspon dve baleni, aby to bylo aspon 14 dni. Ono se ma snad davat jeste tak tyden po odezneni priznaku - je to mliko vhodne i pro prumovy onemocneni. Jinak myslim ze nutrilon ma takovouhle sadu pepti a sunar ma snad low lactose. Kdyz se zeptas v lekarne na bezlactosove mleko, tak ti urcite poradi.

Jinak do nosu nic nedavam, zatim jen sterimar a tot vsjo, ale myslim, ze budu muset neco takoveho koupit, protoze uz zase nudlime, tak aby neco bylo ... Budu muset s malou v patek asi k doktorce, jedem na tri dny na slovensko, tak abych radsi vedela, ze je v poradku.

isacek,
tak jsi asi koupila tu druhou, ja ji koupila taky, ale dali mi tu, ktera je od roka ... :wink:

dashak,
tak to je mi lito, takhle vloni okradli nase zname - to same, hlavne lyzarskou vybavu pro celou rodinu za 20 tisic, malem breceli :frowning2: :frowning2: . Neni se cemu divit, zacne lyzarska sezona a lyze jsou drahy. My sklep nemame, chtela jsem nejaky sehnat, ale ted jsem se presvedcila, ze do toho asi nepujdu, mozna nejake kramy odvezu k nasim...
11. lis 2008 ve 20:25  • Odpověz
Tak koukám,že se marodění opět pěkně rozjíždí.To je pech,chjo.
Také by mě zajímalo jak jsou na tom Prochi a Peťula,dlouho se neozvali co a jak :zipper_mouth:

Tím pádem se zítřejší sraz ruší a odložíme ho až budou všichni zdrávi :wink:

iso

jsou dvě jak píše Mapris,já mám také tu od roka tak ji zkus v lékárně vyměnit nebo se jen zeptej v čem se liší.

dashak

dobře,že jsi na nás nezanevřela :wink: :slight_smile:
11. lis 2008 ve 23:05  • Odpověz
Dashak: jé tak to je pech se zlodějema, aspoň budeš mít na druhé mimčo vše nové :wink: A co y snažilkování???

Holky od té doby co jsme se domlouvali na srazu, pořád někdo marodí, to je pech. Hlavně, aby jste byli brzo zdravé.
Dneska je venku zase hnusně, to je na virózi naprosto ideální počasí :angry: .
12. lis 2008 ve 12:55  • Odpověz
A do nosu dáváme Otrivin pro děti.
12. lis 2008 ve 12:55  • Odpověz
autor
Čau holky,
jsem zas u pc ... Nic s ním nebylo. To si jen maprisek asi sama "šikovně" vytáhla z monitoru šňůru a nefungovalo to celý den, až když manžel rozebral večer počítač, tak přišel na to, že mu vlastně nic neni :unamused: :angry: :angry: :angry: :angry: .

Já jsem totiž poslední dobou strašně šikovná. Dodělal nám akumulátor v autě, ale vlastně za to můžu já, protože jsem ho už jednou vybila a podruhé jsem ho URČITĚ nechala někde běžet - svítit světla - a tak, a prý jsem o tom určitě NEVĚDĚLA, no a vlastně od doby, co s ním začínám jezdit JÁ s tím autem furt něco je, a když stálo furt v garáži, tak mu nebylo absolutně nic .... CHÁPETE TO???? :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Se nějak poslední dobou nedaří, ale já na to vyzraju .... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Dashak,
za aktivity chválim, já taky budu muset začít nějaký podnikat.

Moje dítě je posledních 14 dní TOTÁLNĚ NA ZABITÍ!!!! Sama si s ničím nechce hrát ... Od narozenin už natrhla dvě knížky ... Nic jí nebaví, všechno hned rozbíje - zrovna snad v pondělí - měla takové kovové policejní autíčko - už je bez střechy a bez skel ... Strašnej deomilition man no spíš woman ... A to je tím, jak jsem byla v tý nemocnici, pak se jí vlastně defakto skoro 3 týdny nevěnovalo, protože tatínek na to samozřejmně prdí a dělá s ní kraviny :o))) A ona s ním nic jiného ani dělat nechce. Do koupelny při koupání - tam radši ani nechodim :o))) A Terka je zas jako utržená ze řetězu. Dopo s ní ven jít nezvládám, protože musím vařit, aspoň polívky každý den čerstvý, bo mi je pak nejí :angry: :angry: :angry: a teď jak jsme furt nemocní, tak vlastně ani nikam jít nemůžem. Tak doufám, že se brzo uzdraví a zas začnem nějakm jezdit, protože jinak mně ODVEZOU... A do toho mít druhý??? No to fakt nevim, jestli by to moje nervy zvládly .... Navíc teď učíme bez plenek, tak je to všechno tuplovaný ... Protože jí musím hlídat, jinak jí každou hodinu převlíkám .... chjooooooo!!!
12. lis 2008 ve 13:50  • Odpověz
zrovna jsem chtěla psát, že je tu jaksi mrtvo, že asi odešlo pc všem, nejenom Mapris :sweat_smile:

Maprisku, z toho si nic nedělej, sváděj to na mateřskou demenci, podzimní únavu materiálu, skvrny na slunci a vyšší moc :grinning: :grinning: :grinning: popřípadě na libovolnou kombinaci toho všeho :sweat_smile:

hele, zkus Terce dát na nohy návleky z tátovo ponožek a nechat ji běhat s holou ďupkou, u nás to při učení zabralo :wink: pořád jsem měnila pročůraný tepláky, bo mi vždycky hlásil: čulat, až když opravdu čural, tak jsem ufikla na manžovo frotých fuskách špičku, natáhla mu je od kotíků po stehna (malýmu, ne tátovi :grinning: ) měl je jak samonosné punčocháče, takže mu zima nebyla, řitku holou a najednou to šlo, během 2 dnů jsme byli bez plínek, nějak si s tím holým zadečkem víc uvědomoval svoje potřeby, buď doběhl říct, nebo se ani neobtěžoval a na nočňajs si rovnou sedl sám...
12. lis 2008 ve 14:20  • Odpověz
mapris,
to jsou trampoty s autíčkem :sunglasses:
Jinak s tím druhým neboj, však to by ještě nějakou dobu potrvalo, než porodíš a do té doby se zase Terka určitě změní :slight_smile:
12. lis 2008 v 15:06  • Odpověz
autor
zevi,
no tak na tu mateřskou demenci to už svádět nemůžu, protože to už zmiňuju od června a potřebuju jiný výmluvy, a koukám, že od tebe jsem na půl roku zásobená :o))) Ta podzimní únava materiálu se mi líbí :wink: a ta vyšší moc taky nemá chybu :grinning: :grinning: .
Ten nápad s návlekama jsem taky zvažovala, ale nevím, jestli bych nemusela kupovat na ty její kejťácký stehýnka větší ponožky :o)))))
Dneska před příchodem tatínka si dokonce řekla že chce ee, a udělala mini bobek. A když jsem jí vždycky přes den vysadila na nočník a povedlo se jí vyčurat tak křičela: mamiiii, teezka se vycuala :o)))

Tak ještě odnaučit dudlíka a pak už jen naučit do jeslí, do školky a hotovo .. Pak už jen budem čekat na co všechno budou padat peníze a co všechno bude z našich dětí padat :o)))) Terka bude asi ukecaná po mně, protože kecá i při obědě. Jednou nechtěla jíst polívku, tak jí říkám: "Polívka je velkej grunt, kdo jí nejí, ten je špunt. A je Terezka špunt? Není. Tak musí jíst polívku." a ona v půl 12tý přiběhne a povídá: "maminko, dáme poívku." a pak si tohle kecá než jí sní :o)) A nebo si strašně oblíbila písničku prší, prší, jen se leje - a zpívá si tu pasáž: kukaka uz akukala, ma paenka zapakaa, ty kukako nekukej, ma paenko nepakej :o))) Schválně, jestli to přelouskáte - kvíz na dnešní večer pro noční sovy :o)))))

Jsem dneska byla s terkou přes dvě hodiny venku. Ale jen takový to vyřizování tady v obchoďáčku a na poště. A podařilo se mi za 1100 koupit dvoje boty :o)) jedny zimní teplé a jedny zimní sváteční neteplé :o) Tak jsem se chlubili taťkovi...

A když už jsme tady u těch výher ... Tak mně dneska volali, že jsem vyhrála balíček nějaké švýcarské kosmetiky a že si jí můžu předat buď tenhle nebo příští pátek a vzít libovolnou osobu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:, tak jsem zvědavá, co to bude za trapárnu, protože to prý bude trvat tak 50 minut. Tak začínám připravovat manžela, že bude příští pátek hlídat a volala kamarádce, jestli nepůjde se mnou :o)) tak jsem zvědavá ... Jsem se zapoměla zeptat i na jméno kosmetiky :o))
Chytli mně snad před měsícem na chodově na nějaký anketě :o)))

Jo a jak jsme tu probíraly ty pračky a ty "pachy" - tak tuším že zevi psala, že to může být z prášku - no, je fakt, že v práškách jsem prala furt, a teď jsem to změnila na gel, aspoň barevný, a mám pocit, že to páchne furt .... Tak ještě chvíli počkám, ale budem jí kupovat tak jako tak :o)) takže se anketa hodí :o)))

A ještě - ty kapky do nosu - jsem koupila dneska nasivin - macej ... by mně zajímalo, jak je prckovi dáváte :o)) Terka je totiž na spray už alergická. A stačilo mi, když jsem si ho včera do nosu stříkla já :angry: :grinning: :grinning: .

Holky, co prochi?? Žije? :unamused:
12. lis 2008 ve 20:59  • Odpověz
mapris,
já dávám malý též nasivin, ale máme kapičky.Dělají bud sprey nebo kapičky.Je tam takový malý kapátko,
to je pro děti určitě lepší než ten sprey.Prochi včera psala IP, tak se podívej:o).

Já jsem už dnes fakt totálně vyčerpaná, prosila přítele ať přije dřív z práce, abych se mohla vyležet, neb
mě malá nenechá.I když je sama nemocná, ale ne natolik, aby ji to vzalo tu její energii :slight_smile: .
Světe div se, on opravdu přišel a já jsem odpoledne spala 4hodiny.Velice mi to bodlo a pomohlo mi to.
Už šestý den jsem témeř nespala, buď kvůli malý nebo mi bylo tak špatně, že jsem nemohla.
Za těch pár dní marodění jsme v lékárně nechali asi 800,-, to za chvilku bude normálně luxus i marodit :slight_smile: .
Akorát stále se mi nevrátil hlas a jen chraptím, to si malá moc užívá, protože na ní neřvu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

zevi,
tvé příspěvky mě baví :slight_smile: .Ty a ty tvé výrazy nemají chybu :grinning: :grinning:
12. lis 2008 ve 21:23  • Odpověz
mapris,
prochi naposledy posílala tu IP

isacku,
tobě hlavně přeju, ať se tě ta mizérie co nejdřív pustí, a ať si trošku odpočineš :slight_smile:
12. lis 2008 ve 21:47  • Odpověz
autor
isacek,
jo, tak s hlasivkama jsem na tom podobne, teda i kdyz mi zatim nejaky zustaly a rvu furt :grinning: , ale dali mi na to v lekarne tusim panthoteon - nebo tak nejak, ale hnusny cucavy pastilky, tak jsem mela jen jednu, taky bych je potrebovala dat dopradku. To uz chce fakt orl a nebo nejaky cucavy pastilky ...
Mne to povidej, taky jsem byla v lekarne ... Je to silene drahy - vsechno :frowning2: ,
no, ja jsem to nastesti mela jen v pondeli, takze manzel dorazil driv a jelikoz mala nebyla vubec venku, tak ji vzal vecer. Tak jsem spala tusim od pul 7 do 10ti a taky mi to strasne pomohlo. No a jelikoz spi docela dobre pres den, tak jsem vzdycky vytuhla s ni ... Ono je nejlepsi to vylezet, jenze s mrnatama to bohuzel nejde. Dost pocituju ze nemam babicku a nekdy mne to stve ... :frowning2:

jita2,
ja vim, jen jsem se ptala, jestli nekdo nema nove zpravy...
12. lis 2008 ve 22:12  • Odpověz
mapris

docela jsi mě pobavila s tím jedním zničeným autíčkem :grinning: :wink: Kdybych já měla počítat co všechno malej už zrasil tak se asi nedopočítám.Je u nás běžné,že se v bedně s autama najdou i taková co nemají kolečka nebo nějakou jinou část.Z jednoho malej nevim jak vyndal i sedadla a volant :sweat_smile: No a předevčírem jsem nesla do popelnice kolejnice a mašinky páč to bylo nepoužitelný a vydrželo mu to v celku 4 dny od narozenin,pak už mašinky nejezdily.Malej je celkem ras až mě to někdy štve jak si toho neumí vážit :angry: Až se budeme stěhovat tak to všechno protřídim a povezeme s sebou jen zcela funkční hračky takže nám to trochu prořídne :sweat_smile:

Hlášky dětí jsou supr,malej na mě dneska ráno "vstávej bobánku" a na synovce "nebut dzej",to říká často.Nebo říká "si bázen"nebo jezdí ako bázen" a na auta na ulici "to je bouák,má vezdičku,mecedes"(to je bourák má hvězdičku,mercedes) to by mu šlo :sweat_smile: no a často slyším "něco koupíme,lízo,budu honej" :sweat_smile: Je to fakt vtipný.Jo a co mě včera rozesmálo,jeli jsme v tramvaji a malej si prdnul a hlásil"pdnul sem si",to říká i doma,pokaždý co to udělá tak hlásí"pdnul" :sweat_smile: :grinning: :grinning: Každý dítko má svoje hlášky,je to sranda.

mapris

k těm kapkám,my měli nasivin taky s kapátkem a teď ten Olynth je sprej.I Vincentka nebo Sterimar atd. jsou spreje.

Dnes jsme byli u té homeopatky,byla sympatická,řekla mi co a jak,malýho měřila nějakým přístrojem(na prstech u nohou i rukou) na další ko jdeme za tři měsíce a do té doby máme vynechat nějaké potraviny jako jsou citrusy,kivi (vůbec mám malýmu dávat ov. a zel. jen co roste u nás) pak z masa může jen krůtí a králičí,neměl by pšeničnou mouku a kravskou bílkovinu a když už mlíko tak bezlaktosové nebo náš Sunar co mu dávám,ale slabší.Je to jen na ty tři měsíce,aby se malý pročistil.Máma z toho hned udělala kovbojku,jakej je to chudáček,že zhubne,nic nesmí a tak,no děs :astonished: :angry:
12. lis 2008 ve 23:41  • Odpověz
Dneska jsem se pobavila u těch soukromých pastí :slight_smile: .
Chtěla bych mít nervy jak Issová, když mi chlap oznámí, že má jinou a mě už nemiluje :grinning: :grinning: :grinning: ..
Tohle se dozvědět tak letí ještě tu hodinu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

U nás byla dobrá hláška nedávno, koukala na pohádku a už nevím co to bylo a o co se jednalo,
ale někdo tam něco udělal špatného.A malá seděla koukala a najednou slyším" je blbeč, blbeč".
Asi to slyšela u přítele, když kouká na fotbal, občas mu to ujede a zvolá"blbec jeden"..
13. lis 2008 v 00:53  • Odpověz
macej,
ty jo, tak toho nemůže docela dost, ale zase se to dá nahradit jinýma potravinama...že...

Jak je manža v Praze, tak vysedávám na internetu a hledám něco...včera večer zůstal vyset na nějaké zastávce a já mu hledala spoje, nakonec jel na opačnou stranu, protože večer už jaksi nepřečetl cílovou stanici, tak se dostal do hotelu bůh ví kdy, dnes jsem mu celé dopoledne hledala, kde kolem prahy 6 se dá koupit náhradní páska do jeho štítkovače...prostě hrůza...v té Praze není vůbec lehké se vyznat :grinning:
13. lis 2008 v 11:53  • Odpověz
ahoj holky, dřív než si vás dočtu, tak vám sem musím hodit jeden odkázek, včera totiž děcko už dost prudilo, pořád chtěl krtečka, ale už má všechny 3 dývka co máme, přehrkané milionkrát tam a zpátky, pořád chtěl některé díly přeskakovat a šíleně mi s tím lezl na nervy... tož sem ho posadila k netu, že najdem na you tube něco co nemá ohleděné a že jsem sama čučela jak péro z divanu :sweat_smile:

jestli to všechny znáte a já s tím trapčím, tak se omlouvám, ale my něco takového v naší videotéce nevlatníme a byla jsem načisto paf, že jsem si to musela pustit 2x po sobě, jestli mě nešálí zrak :grinning: :grinning: a pokud neznáte, ráda se podělím o osvětový film, jak krteček rodil paní zajíčkovou :wink: http://cz.youtube.com/results?search_query=krtek+a+maminka&search_type=&aq=f
13. lis 2008 v 15:14  • Odpověz
aha, já to nedala přímo na ten konkrétní film, takže znova: http://cz.youtube.com/watch?v=cNwhnNJHxik
13. lis 2008 v 15:15  • Odpověz
už toho asi moc nestihnu, dorostenec mě asi nenechá :sweat_smile:

Mapris, kapky do nosu máme opravdu kapky, jak píše Isa, asi je to pro prcky lepší, mně dokonce dr. radila jen nakapat na štětičku (třeba ty, co jsou do uší) strčit no nosíku a chvíli přimáčknout nosní dírku, že se ty léčivé látky z toho dostatečně uvolní a prckovi to nevlítne nepříjemně do nosu :wink: (je doufám všem jasné, že to nelze provádět u obou nosních dírek současně :grinning: )
vlastně mi něco podobného kdysi před 100 lety radila ušní dr. na zanícené dutiny, kdy mi hrozila punkce :stuck_out_tongue_closed_eyes: nakapat obyčejné nosní kapky na vatové šulánky, strčit do nosu (tentokrát ucpat obě dírky) a s tím sednout před horské sluníčko, že na to žádný nosní sprej nemá :slight_smile:

ale jak jsem psala, já kapky do nosu používám, až když to fakt jinak nejde, jinak jsme věrní vincentce, ta je ve spreji, nepříjemné to není, když stříkám malému, tak nejdřív jdu příkladem a nechám si od něj asistovat, že preventivně stříknem mně (když je doma táta, tak taky musí podržet) pak se celkem ochotně nastrčí sám :slight_smile: ještě k tomu vždycky dělám csssk a to se mu asi líbí úplně nejvíc

Macej, takové omezení je sice nepříjemné, ale hlavně aby to pomohlo :wink: pořád lepší než zákaz nějaké potraviny po celý život, tohle určo zvládnete :slight_smile:

chtěla jsem toho napsat víc, ale ten náš opičák mi visí za krkem, lozí po klávesnici... prostě to nejde, musím jít dělat něco užitečnějšího... holt si to nechám na příště :sunglasses:
13. lis 2008 v 16:10  • Odpověz
ahoj kozenky,
kdybyste našli na netu nebo věděli o nějakých dětských písničkách, co se dají stáhnout z netu, tak prosím ho'dte odkaz....

Jinak na zevi příspěvek se těším, ale až bude čásek, teď musím valit.....pááááááá
13. lis 2008 v 18:15  • Odpověz
zevi

krtka jsem shlédla i s mlaďasem a pobavilo nás to oba.Teda jeho jako každý Krtek a já to fakt neznala :sweat_smile:

jito

mám 2 cd s dětskýma písničkama,jedno je to od Isačka a druhé jsem koupila v trafice asi před rokem.Vesměs jsou to české lidovky,Jede poštovský panáček,sněží sněží,bude zima bude mráz,já jsem z Kutný hory....je to docela pěkný,Fík to poslouchá rád.Jedno CD musíme mít v autě :slight_smile:

Holky,
já dnes zkoušela sehnat nějaké pečivo co by neobsahovalo pšeničnou mouku a řeknu vám,že žádný snad neexistuje.I v tmavém,celozrnném chlebu je žitná mouka,ale i pšeničná tak vůbec nevim co mu mám dávat,páč bez pečiva nevim jestli to dodržíme.Vůbec nevim,kde nakupují ti co mají alergii na lepek,jestli víte a máte typy tak prosím sem s nimi.A to samé platí o těstovinách,nevíte,zda jsou nějaké bez pšenice?Včera jsem koupila aspoň žitnou mouku,abych měla čím zahušťovat polévky a omáčky,pokud bude potřeba.Na knedlíky může malý taky zapomenout,ale při nejhorším to vydržíme s rýží a bramborama :slight_smile: Ještě jsem si nedávno všimla,že nějaké bezlepkové a bio potraviny mají v DM drogerii tak třeba na něco narazím i tam.Ještě je dost velká nevýhoda,že to co je zdravé,je pěkně drahé,to by mělo být naopak.Až teď když to ppotřebuju to zjišťuju.A tady u nás za rohem je zdravá výživa,chodím tam pro něco celkem často tak tam by mi vlastně mohli taky poradit a mohli by tam mít i nějaké "zdravé" těstoviny a jiné pochoutky.Zjistila jsem,že sýry naštěstí malej může,eidam a žervé např.tak to jsem ráda a rybu jen kapra,štiku nebo pangase tak taky aspoň něco.Jinak mi ta dr dnes odpovídala na meil ohledně těch ryb mimo jiné a prý mořské ryby by se dětem do tří let dávat neměli.Asi věc názoru jako všechno,já malýmu dávala rybu každý týden a nejčastěji pangasius nebo filé od Nowaca bez kostí.
13. lis 2008 ve 21:36  • Odpověz
Macejko, bezlepkové těstoviny 100% existují http://www.dia-potraviny.cz/bezlepkove_testoviny.html bohužel ty ceny jsou fakt nářez :frowning2: ona celkově bezlepková dieta je jedna z nejdražších, o to je to smutnější, že celiakici nemají na výběr, když to přeženu, tak je normální rohlík může zabít... a bohužel moukou se navíc ještě nadstavuje kde co od čokolády, přes uzeniny... :angry:

můžeš mrknou taky třeba sem: http://www.zdravavyzivahronov.com/IO/index.php?p=productsList&iCategory=95&sName=Bezlepkove-potraviny i když padesát kaček za 4 plátky chleba... ani se mi to nechce komentovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže domácí pekárna se vyplatí, určitě by sis vgooglila spoustu receptů, vím že z mouky se používá rýžová, kukuřičná, pohanková, sojová, kaštanová, amarantová... u vás je dobře, že se máte vyhnout jen pšenici a jiné, i lepkové mouky můžete (i když jsem četla, že čistě jen z žitné mouky chleba upéct prostě nejde-ale už si nepamazuju, proč :pensive: )
já mám na zahuštění vyzkoušné a s oblibou do polívek používám tohle: http://www.poex.cz/shop/produkt.php?id=8594000731741 pak to vypadá jako bys použila jíšku :wink: i kaše z toho byla docela jedlá, s máslíčkem, jablíčky a skořicí, mňam :slight_smile: koupeno normálně v hypernově

určitě si toho spoustu vyhledáš sama, nejhorší je asi to pečivo, jinak se dá všechno nějak nahradit a omezit, ale bohužel "polystyrenový" chlebíček apod. na sváču nemůže normálnímu chlebu nebo rohlíku konkurovat, to asi fakt péct doma
14. lis 2008 v 09:30  • Odpověz
aha, tak já mám otesánka tohohle, ne kukuřičného, ale pohankového http://www.poex.cz/shop/produkt.php?id=8594000732044 asi v tom není žádný extra rozdíl, krom barvy, ten můj není tak žlutý a fakt vypadá v polívce, třeba zelňačce, bramboračce apod, jíškově
14. lis 2008 v 09:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.