• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Čaukysky, jsem tu. Ale jen na skok. Zítra jdu na kontrolu s mimčem, tak jsem zas nervozní jako prase.

Dárky už máme dávno pokupě. Už je mám i zabalený, jen ještě vyrobit nějaký hezký jmenovky. Napečeno taky, spouuuuuuuuustu druhů, dneska jsem ještě domrskla marokánky, zkoušela jsem nový recept a zdají se mi o moc dobřejší a furt chodím užírat... No a teď už to jen všechno promazat a nazdobit a ještě splácat nějaký nepečený. Mě to baví a kupodivu mi letos hodně pomáhá i Pitrýsek. V pátek jsem dělala strojkový kokosový a banánky a on mi skoro celou dobu vydržel točit mlínkem! Jsem čuměla jak puk! :slight_smile: A v sobotu jsem se vrhla na promazávání marmoškou lineckýho a banánků a on hned přiběhl a "Péťa taky" a kdybyste viděli, jak nám to šlo, měl svoji skleničku s marmeládou a tak důkladně to rozmazával, já to pak jen fakt lehce dohladila, připlácla a za chvíli jsme to měli hotový. Tak snad nám tak půjde i to s krémem, ale na to je ještě čas, až tak před víkendem.

Připojujem se dodatečně ke gratulantům Lůce - vše nejlepší k svátku a hlavně velká gratulace k maséééérce!!

Isáčku, ty nesmutni, však se taky toho druhýho špunta dočkáš. A super, jakej nastal u přítele posun, ale vždyť víš, že už jsme si to říkali, že je ještě mladej, však on k tomu taky dospěje. Ale chápu ten "teror" těhulí. My když jsme v červenci přišli o miminko, tak se taky všude z ničehonic vyrojilo tolik těhotných. Ani na to nechci vzpomínat, bylo to pro mě fakt hodně těžký, přestože jsem jim to moc přála... :cry:
15. pro 2008 ve 22:37  • Odpověz
Kam, neblázni, jestli si jen trochu ublinknul, tak to se nic neděje. Musíte fakt polehoučku najíždět na tu norm. stravu a počítat, že to chvilku potrvá. U nás to trvalo strašně dlouho, určitě tři týdny, než se to vrátilo jakžtakž do starých kolejí. Prvních pár dní nejedl doslova vůbec nic, pak další dny třeba za celý den pár suchých kolínek, nebo jeden rohlík. Až po možná deseti čtrnácti dnech začal jíst trošku víc. Ale je fakt, že on zvracel fakt brutálně. I když neměl co, tak se jen dávil a dávil ty žaludečný šťávy. Ufff, už tu hroznou noc nechci nikdy zažít.
No a když to vezmu podle sebe, tak já pořád nejsem srovnaná. Všechno, po čem jsem teď za poslední měsíce zvracela, tak nemůžu ani vidět, natož z toho vařit. A že toho je... např. brokolice všude a na všechny způsoby, žampiony, hrášek, kafe, rizoto... ještě moc nemůžu jogurty, zeleninu, banány... no byla bych tady do zítra, kdybych to měla všechno vyjmenovat :sweat_smile:

Holky, jdu se svalit, zítra nám držte všechny palce, jo?
Pááá
15. pro 2008 ve 22:45  • Odpověz
prochi,
to je Péťa teda fakt šikula :slight_smile: .Já jsem se těšila jak už malou letos taky zapojím, ale nakonec jsem došla k závěru, že by mi udělala víc škody než užitku :grinning: :grinning: .Na to ji moc dobře znám :sweat_smile: ....
16. pro 2008 v 01:11  • Odpověz
Isáčku, no tak vidíš, že to půjde :grinning: kolik že je příteloj????
Prochi Péťa je šikulka, mě Kubík taky pomáhal, ale byly to nervy :angry: bordel jak na kolečkách...
Kam, já se do vosáků musím dát, manža je má rád :wink:
16. pro 2008 v 10:35  • Odpověz
hoj ahoj, tak jsem doma z kontroly. Všechno je v pořádku, jupííííííííííí!!!!!!!!! Pochválil nás, jak oba pěkně rosteme :slight_smile: Holky, to je zas taková úleva, to si ani nedovedete představit :slight_smile:. Já jsem pořád tak opatrná a bojím se těšit, ale když cítím to vyboulený pupendo, tak začínám polehoučku potichoučku věřit, že to bude dobrý... No a další KO zase za tři týdny, to už mi budou brát krev na vývoj. vady. Letí to jako blázen!

Óóóó, díky za chválu Péťi, vyřídim :grinning:. Já ho teda původně nechtěla vůbec zapojovat, protože jsem měla strach, že to bude třikrát dýl trvat za stokrát většího bordelu. Ale u vykrajování už taky asistoval, i když ze začátku to byly boje, že jsem mu "přikazovala" kam tu formičku položí a já si jí pak dám SAMA na plech. Ale jak pak točil tím mlínkem, to čuměl i manža, jak puk, jakou má sílu a hlavně výdrž.

Tak my jdem dát obídek a pak polední spáneček :sunglasses:
16. pro 2008 v 11:36  • Odpověz
Prochi, tak to je supééééééééééééér že jste oki :wink: jen tak dál :wink:
16. pro 2008 ve 12:12  • Odpověz
autor
nazdárek holky,
jste toho zase natlachaly ... Si vás nechám na večer...

prochi,
gratuluju, super, bude líp :o))

macejka,
jeden užitečný odkaz pro tebe :o) http://www.biosfera.cz/
16. pro 2008 ve 12:41  • Odpověz
prochi,
super zpráva, určitě budete oba v naprostém pořádku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ijet,
za 14 dní mu bude 25let :sunglasses: .A mně za 3týdny 30let :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Já jsem nakonec včera udělala ořechy i vosí hnízda a máme už 8druhů, tak ještě dvě a končím.
16. pro 2008 ve 13:03  • Odpověz
Isáčku, to je dobrý :wink: a tobě 30no nekecej, tý vogo :confused: nevypadáš na to :wink:
16. pro 2008 ve 13:54  • Odpověz
autor
čus baby, jdu na vás.
Jsem před hodkou dorazila z angliny a teď večeřim topínky.

isabela,
tak to je opravdu pokrok v myšlení tvého přítele. Jsem říkala, že chlapi musí dospět :o))) A když píšeš kolik mu je, tak se ani nedivim .. Svýho muže jsem poznala v jeno 29ti, ve 32 se rozhodoval jestli si mně má vzít a ještě teď mám někdy pocit, že mateřská by mu prospěla :o)) ale aspoň se nenudím ... Víš, většinou zdravotní problémy a jiné rodinné "tragedie" většinou páry stmelují ... Takže si myslím, že druhotěhule budem určitě taky :o))) Jen to chce čas.

No, já mám ještě tři druhy na plnění a to budu dělat asi ve čtvrtek, páč v pátek jedem na slovač ..

No my dárky taky už máme skoro všechny, ještě musím něco pro manžela, ale už mám tip, jen to dojet zařídit. Zítra mi dorazí dárek pro babičku a mojí stranu rodiny jsem už vyřešila ... A jelikož to povezem na slovensko, tak balit to budem tam, páč cestou by to asi nepřežilo :o))))
16. pro 2008 v 19:57  • Odpověz
autor
jo a cukroví - na to bych chodila furt, hlavně u našich.. taky dělaly marokánky, tak když mi to mamka balila ke mně domů, tak jsme to zalepily, aby do tý krabice náááhodou nedostal ten pražskej panelákovej lodžiovej vzduch :wink: :grinning: :grinning: , teď budu rozbalovat ty na plnění .. tak bude problém manžu udržet, a sebe taky :o))
16. pro 2008 v 19:58  • Odpověz
Mapris, taky bych si dala topinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
O cukroví mi ani nemluvte :sweat_smile: furt šmejdím v krabicích :angry:

Holky není brzo na ty vosí hnízda, já je chtěla dělat v až v so :confused:
16. pro 2008 ve 20:42  • Odpověz
Jo ještě jsem se chtěla zeptat, jste u takový chytrý babeny všici, nevíte někdo o stránkách o vánocích???
Myslím tím ne moc náboženské vysvětlení Ježíšova života a tak.....

Dneska jsem vyzpovídala celou rodinu a nějak pořádně nevíme :grinning: :grinning: a byla nebo chodíte některá na půlnoční???
16. pro 2008 ve 20:48  • Odpověz
Ijet: já myslím, že už na vosí hnízda čas, vždyť jsem je viděla v obchodě prodávat dávno.
Nějak nechápu co jako by na těch stránkách o vánocích mělo být.

Jinak střevní potíže se v naší rodině šíří dál, dneska zalehla švagrová, ale mamka psala, že už je v pořádku, takže to má opravdu rychlý průběh. Ondrulka je ještě pořád trochu mimo a jí docela málo. Minulou středu po tom zvracení vážil 14,1kg a včera měl 13,3kg, chudinka moje malá.

Prochi: tak to jsou krásné zprávy, neboj teď už bude všechno v pořádku. Necháte si říct co to bude a řekneš to nám :grinning: ? Já jsem baba zvědavá.
16. pro 2008 ve 21:00  • Odpověz
Ijet, já tady právě přemýšlím, jestli začít promazávat krémem už zítra, nebo ještě počkat. Ono když je to pak starší, tak už to prostě není ono... stejně tak to nepečený, já myslím, že min. do pátku času dost.

Ijet, já nějak nechňápu, co myslíš za stránky?? :sweat_smile:

Na půlnoční nechodíme, páč u nás je v jednu odpoledne :confused: Navíc já jsem nevěřící, nebo věřící ale svým způsobem..., ale náboženství a chození do kostele nepratikujem, tak mi to přijde trochu jako pokrytectví tam jednou za rok jít... ale to je věc názoru :wink:
16. pro 2008 ve 21:06  • Odpověz
autor
čus baby,

prochi,
se mi líbí, jak si se vším hotová :o))

ijetka,
jestli chceš něco RSV (rychle, stručně, věcně) - jako pro chlapy :o)) Tak zkus tady tohle: http://cs.wikipedia.org/wiki/Vánoce, měla bys tu najít vše co potřebuješ ... je to encyklopedie na webu, hodně používáná a vychvalovaná - např. mým manželem, ale ty chodí samozřejmně na anglický stránky .. :o)))

cukroví - já bud plnit rohlíčky, ořechy a košíčky, a ty udělám ve čtvrtek, aby stihli stuhnout (poleva) do pátku, kdy "pravděpodobně" vyrážíme na slovač a tam se podle mně po tom zapráší do štědrýho dne booohaaatěěě :o)))
16. pro 2008 ve 22:12  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se vám zase hlásim,že žijem,pořád mi není přes den dobře a motolice to jistí,sakra to je tak nepříjemný,nepomáhá nic.Nejlepší je to většinou takhle večer nebo později odpoledne.Teď jsem fakt vděčná za to,že malej po o spí ještě i dvě-dvě a půl hoďky a já chodím spát s ním,je to takovej relax,klidně bych spala od odpoledne až do rána,kdyby to šlo nevylezla bych s postele :sweat_smile: No ale dost stěžování :wink:
Koukám,jak máte všechny krásně napečeno,já mám furt jen dva druhy,ještě přemýšlím o strojkovém kokosovém,to mi chutná a je to rychlý no a pak něco nepečeného teda jestli budu mít náladu.Když ne tak upeču jen štrudlíky,ty máme rádi a šlus bus.Dneska jsem pro Fíka dělala svíčkovou,no byl to boj a překonávání,syrový maso a pak ty výpary :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Co se týká dárků tak ještě úplně všechny nemám,ještě mě napadlo něco pro Fíka,ale hlavně pro přítele nemám ještě nic,teda nepočítám voňavku.Chtěla bych mu koupit nějakou mikinu nebo triko a ještě něco,ale nemám moc náladu trajdat po obchodech,aby se mi neudělalo zle a to je u mě div,páč já jsem jinak po nakupování jak divá.Nebudu to přehánět,protože si pak s přítelem něco pokoupíme v pován.slevách.Pak by mě mrzelo,kdybych to co jsem nakoupila před vánoci mohla bych mít po ván.o mnoho levnější :dizzy_face:

Jinak vám všem mopc děkuju za přání k svátku :wink:

mapris
děkuju za odkaz

iso
tak vidíš jak přítel obrátil,to je dobrá zpráva a já si myslim,že kdybys otěhotněla,žádnej potrat by se nekonal,obměkčilo by ho to.

prochi

moc gratuluju,to hned spadne kámen ze srdce,když slyšíš takové pozituvní zprávy.Já půjdu na genetiku v 16.tt a prý ještě předtím na jednu,ještě v prvním trimestru,je to prý nějaká novinka spojená s odběrem,utz a vyhodnocení nebo co akorát to nechce hradit pojˇš'tovna tak si to cálnem,ale co bychom pro to neudělali,že? :slight_smile:

ijet
ty stránky co píše mapris jsou dobré,hledali jsme tam něco i ohledně masáží,anatomie člověka a tak.No a jestli ti to nepomůže tak pak snad jen přečíst Bibli :grinning: A jestli to dokážeš,jseš dobrá :grinning: :sweat_smile:

prochi,mohla bys mi sem písnout recept na ty marokánky?jen by mě to zajímalo,já je mám ráda,ale nikdy jsem je nedělala :wink:
17. pro 2008 v 00:02  • Odpověz
autor
macej,
nemáš zač. Jinak ty marokánky dělala moje mamka a je to celkem jednoduchý.. Simtě, tak si kup hotový cukroví a máš napečeno. A co se týče dárku pro manžela - tak kup poukázku na oblečení a může si to vybrat kdykoliv :o))
17. pro 2008 v 09:33  • Odpověz
isacku,
až se vyřeší byt a zlepší se děda, tak už na nic čekat nemusíte, přítel by to vzal statečně :slight_smile:

prochi,
já jsem před 14 dny prošla taky krví na vývojové vady a za týden jsem si volala, bylo to ok, a myslím, že jak půjdu 30.12. na kontrolu, tak ně pošlou zas do nemocnice na ozvy srdíčka na nějaký ten přístroj, co se chodí vždycky jednou za těhu :wink:
To je dobře, že krásně rostete, nebuď nervozní zbytečně, vždyť bude všechno v pořádku :slight_smile:

kam,
neboj s tím ubíráním na váze, za chvilku bude fit a určitě není podvýživený, aby jsi se musela bát, za chvilku se z toho dostane :wink:

macej,
strojkové kokosové jsem taky dělala, od loňska dělám z omegy tuku podle receptu z MMB a moc nám chutnají :wink:
17. pro 2008 ve 13:26  • Odpověz
Ahoj moje rozptýleníčka v tomhle hnusáckým počasí :angry: fuj tma jako v p....a ta humusácká mlha, no hnus :angry:

Macej, jsi šikula, že ještě když je to zle děláš svíčkovou :grinning: jinak snad ti bude dobře už brzo i přes den :wink:
Tak na vosáky se chystám asi v pátek.
Mapris, díky za odkaz prošmejdím to :slight_smile:

Jinak co se toho týče, nejsem nijak věřící v boha.....teda která z nás nikdy neřekla, bože můj prosím tě.....a tak, že? :grinning: ......
Jednou jsem byla na vystoupení sestřenice v kostele (zpívala v obyč sboru a jednou měli vystoupení v kostele)no musím říct, že to bylo něco jinýho než třeba v tělocvičně (kde se různý besídky dělají)nevím proč ale k těmhle místův mám "respekt"když jsme někde na dovče a je na náměstí přebas kostel otevřený jdem se tam podívat, jenom tak prostě se mrknout a je to nádhera (teď si nemyslete že jsem kostelní fanatik a tahám tam rodinu, to NE)
Další věc je: tak jako u m ěpatří k vánocům stromeček, cukroví, jmelí, františky, dárky, rodina, pohoda......tak prostě i půlnoční i když jsem na ní nebyla. Miluju starou četbu(kdyby jste se dostali ke knížkám po babičce dejte echo :sweat_smile: a dřív se chodilo běžně, no dřív byli uplně jiný vánoce, moc ráda jsem poslouchala vyprávění babiček...ale k věci.
No prostě začnu nad něčím přemýšlet a už v tom jedu, jak to bylo...co a jak... :grinning: tak třebas o vánoce se narodil Ježíš (zpívá se to i v koledách) no pak teda žil bla bla bla, pak ho ukřižovali a pak vstal a kam šel???Ani nevím jak jdou pátky nebo soboty o velikonocích ještě je tam ta popeleční středa a to je už konec....
Tak že asi tak jinak na bibli si netrouchám, nechci číst různý žalmy a tak...... :dizzy_face:

Macej na cukroví se klidně vyprdni, stačí i dva druhy, odpočívej :slight_smile:
Jitu já si ani nepamatuju kdy jsem na co chodila, ale až otěhulkuju tak to bude jiná :grinning:
17. pro 2008 ve 14:30  • Odpověz
ženský, vy jste se zas rozjely :confused:

Isacku, super :slight_smile: prostě u chlapů je to myšlení holt jiný, netlač na pilu, vidíš jak přítel sám mění názor a brzy bude on "přemlouvat" tebe :wink:

Prochi, 3x hurá, že jste tak dobře dopadli, držím palečky, ať tak krásně pokračujete dál a ostatní těhulky taky :slight_smile:

pečení: fakt jsem se krotila, mám jen 4 druhy a ostatní bude všechno nepečené, to snad na podzim vyhazovat nebudu :sweat_smile: úlky (po moravsku vosí hnízda) a nějaké rolády, kuličky budu tvořit až zítra, stejně tak slepování a plnění si nechám na víkend :slight_smile: prcek byl skvělý, strašně moc chtěl pomáhat, u všeho křičel: Jižík taky pomáhat, válat, kjájat... s těstem se báječně vyhrál, vykrajoval o 106, strašně důležitě dával na plech svoje ušoulané rohlíčky (dělám je v ruce, bo se mi to víc líbí) tak jsem upekla i pár jeho výtvorů, akorát při manipulaci se sypkou hmotou byl kapku nebezpečný (ale nepořádek byl ještě v normě) :grinning:

akorát vůbec nestíhám, furt máme s manžou nějaké aktivity, dnes tancujem, bude to letos naposled, takže si to prodloužíme na "vánoční besídku" :grinning: každý přinese něco s sebou, tak musím jít udělat slaný šneky z lístkového, s chlebíčkama se mi nimrat nechce...

no a k tomu chlapova rádiománie!!! vyhrál na pátek lístky na Alphaville do Brna, s Péťou Mukem jako předkapelou, v neděli pro změnu na Peťoša Bendoša a jeho vánoční koncert a dnes poukaz na živého kapra :grinning: :grinning: :grinning:
a slečna v rádiu, když s ním mluvila, tak si ho pamatovala z předešlého dne, kdy jí barvitě líčil, jak se u nás vánočně peče a vyvařuje (kecka jeden :sweat_smile: ) a slíbil do éteru, že až půjdu vyzvednout lístky, tak donesu vzorky, tak to abych aspoň pár kousků naplnila dřív :fearful:

Ijet, doporučila bych ti dětskou bibli, ta je krásně ilustrovaná a starý i nový zákon jsou velice srozumitelně převyprávěné, skoro jako pohádky :slight_smile:
to mi připomnělo, že bych ji měla u mamky pohledat pro malého :wink:

můj vztah k církvi a víře je spíš vlažný, protože mi zvlášť křesťanství přijde strašně netolerantní a úzkoprsé...
ale nemůžu říct, že bych byla úplně nevěřící, určitá úcta k Bohu jako takovému ve mně je, jen ji nemám potřebu prezentovat chozením do kostela, tam jdu spíš ze stejného důvodu jako Ijet, protože se mi líbí architektura a ta atmosféra
prostě si myslím, že můj život může být poctivější a kvalitnější, než leckoho, kdo chodí pravidelně do kostela, občas se vyzpovídá se svých hříchů a začíná s čistým štítem... já nepotřebuju, aby mi někdo dával rozhřešení, já musím obstát sama před sebou a svým svědomím :slight_smile: ale samozřejmě znám spoustu hluboce věřících skvělých lidí, ale bohužel taky dost těch, kteří do kostela chodí jen proto, aby mohli ukázat nové oblečení a posbírat nejčerstvější pletky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

půlnoční_párkrát jsem byla, už je to dost let, atmosféra je tam nádherná, bohužel si v kostele při mši připadám trochu nepatřičně, protože nikdy nevím, kdy se kleká, vstává apod...
já si to radši vychutnám sama, i tu motlitbičku si v duchu odříkám, ale tyhle masové záležitosti moc nemusím
17. pro 2008 v 15:29  • Odpověz
Zevi hezky si to užijte určitě to bude príma :wink:

Moc hezky jsi to napsala fakt, že jo :slight_smile: tu dětskou bibli jsme taky někde měli asi zapátrám, páč mě to fakt zajímá
Hele vy už vážně přeháníte s těma lupenama :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2008 v 18:22  • Odpověz
Zevi, si to tak krásně napsala s tím bohem a křesťanstvím a tak vším. Já to mám úplně stejně, jen to prostě takhle nedokážu napsat :dizzy_face:

K manžový rádiománii už fakt netřeba se vyjadřovat :grinning: :grinning: :grinning: Je to prostě mazec :grinning:

Macej, já tě asi nepotěším, táhnu 14. týden a je mi furt blbě. Obávám se, že už to takhle bude do konce :frowning2: O motolici mi ani nemluv, já nejsem schopná se ani ohnout a zapnout si boty, to bych hodila hned mrchu (teda omdlela). Ale není divu, v úterý mi naměřili opět úžasný tlak 90/50... Smrady - doma z vaření mi to ani tak nevadí, ale vyjít ven mezi lidi... to je pro mě očistec největší. Tady u nás vlítnu vždycky dopoledne do krámu, servu šálu, rozepnu bundu, rychlovkou největší popadnu pečivu a mažu ven. Protože jinak bych jim to tam ze.lila od stropu po podlahu... Jednodušší pro mě je sednout do auta a sjet do obchoďáku, jak tam mají tu klimatizaci, tak mi to tak nevadí. Ale zaplaťpánbu už aspoň nezvracím, i když pocit na zvracení a žaludek na vodě mám pořád, ale většinou to rozdejchám. Taky mě začala hrozně bolet jizva po malým, od předu až k zadku, celej spodek. Doktor říkal, že to mám hodně nateklý a napnutý. Taky mám těžkej kvasinkovej zánět, tak jsem vyfasovala bobule a mastičku... Natekly mi dásně na celý pravý půlce huby, tak když už mám konečně chuť k jídlu, tak stejně nemůžu jíst...
Ale já si vůbec nestěžuju, protože jsem za toho drobka nesmírně vděčná a šťastná, že tam roste. Holky a víte co?? Je to neskutečný, ale já ho včera dvakrát cítila, jak se tam vlní. A dneska zas :dizzy_face: :dizzy_face: Nemohla jsem tomu uvěřit, ale vyčetla jsem, že plůdek má teď ca. 13 cm, tak to už je kousek :slight_smile:

Macej - marokánky - je to děsně snadný, smíchám v kastrůlku 250g krupice, 250g nakrájeného kandovaného ovoce, 250g nasekaných oříšků (mandle, lískáče, vlašské, co máš) a 30g hladké. Zalejuju to 250ml šlehačky a nechám okamžik přejít varem. Pokud je to moc tekutý, tak tam ještě přisypu kokos nebo mletý ořechy. Na peč. papír dělám čajovou lžičkou hromádky a upeču/usuším v troubě. Vychladlé polít čokoškou.

Jíťo, super, že vám testy dopadly v pořádku. My jdeme taky až na tyhle v 16.týdnu. Ptala jsem doktora, jestli si mám zaplatit ty v prvním trim., jak píše Macejka, ale řekl mi, že mě tam nechce posílat, pokud nejsem starší a nemáme genetickou zátěž v rodině. Já si na jednu stranu říkám, že už bych aspoň teď byla klidnější, prý jsou ty výsledky i přesnější, než v tom 16. týdnu, no ale tak už jsem mu to odkývala a zas mu důvěřuju... tak snad nebudu litovat.

Holkýýý, dneska jsme sfnkli ještě na menší nákup do Teska, jen vody a nějaký drobnosti. No a já furt toužím po tý pekárně... a než jsme jeli, tak nám mamka dala peníze, ať si buď koupíme Ježíška, nebo si to schováme na později. A oni tam měli tu Moulinex XXL, jak o ní tuhle psala Zevi, že se jí snad zamlouvá, měli ji v akci za 2tis, tak jsme si ji koupili :slight_smile: Já jsem šťastná jak bleška a už se nemůžu dočkat, až si ji vybalim pod stromečkem :slight_smile: Holky poraďte, co v ní pečete, kupujete si už tu směs hotovou, nebo si mícháte ingredience podle receptu samy doma???
17. pro 2008 ve 21:35  • Odpověz
zevi,
už se budu taky opakovat, ale taky mě hned napadla věta, že jsi to krásně napsala, jak jsi to v té hlavičce suprově vytvořila, taky bych to tak nějak cítila :slight_smile:

prochi,
tak to si ježíškovskou pekárnu užijte, to je super!! Já jsem kupovanou směs hotovou ještě nejedla, určitě je to rychlejší, ale myslím,že asi ne chutnější, pokud opravdu už umíš dobře dělat chlebíky ze svých ingrediencí, jak ségra dělá chlebíky sama, dává různé koření, dělá chléb cibulový se smaženou cibulkou a tak, zkouší třeba nějaké koření nebo nevím co ještě, myslím, že to ta kupovaná směs nenahradí, ale to až se časem naučíš dávat poměry stejně podle sebe a ne podle receptu psaného z knížky, co jsi dostala k pekárně, nebo najdeš nějaký recept z internetu nebo od známého, to teprv bude chlebíček. Jelikož já na to trošku kašlu, tak jsem se ještě tak výborný chleba s něčím"navíc" ¨moc nenaučila dělat.....
17. pro 2008 ve 22:47  • Odpověz
prochi,
no skvělý, že už máte pekárnu:o).Já někdy kupuju už i tu hotovou směs a chléb je taky výborný.
Hlavně ten česnekový, po tom se vždy jen zapráší.Já zrovna dnes dělala v pekárně těsto na šlehačkové cukroví.Těsto bylo uplně parádní....

zevi,
tvé příspěvky moc ráda čtu, umíš danou věc krásně popsat :slight_smile: .A ted už nevěřím, že manžel v tom rádiu nepracuje :grinning: :grinning:

macej,
necháte si říct co to bude??A budte se tedy nakonec stěhovat??Byli jsme v so.v Tescu ve Stodůlkách a je tam hezký dětský koutek, tak až se přestěhujete můžem tam chodit.

ijet,
já mám ty vosí hnízda v igelitovém pytlíku, aby mi neoschly a stejně se sní asi mezi prvníma :sweat_smile: :sweat_smile: .
My na půlnoční chodili když jsem byli malý, ale ted už ne.Akorát než se nám narodila malá, tak jsem pravidelně několik let chodili na Staromák na Rybovku.

Zítra jedu ke kamarádce která čeká taky miminko, mám to všude kolem sebe :sweat_smile: .
17. pro 2008 ve 23:19  • Odpověz
autor
zevi,
okecávat umíš pěkně, ale nevěřim taky, že manžel v tom rádiu nedělá :o)

Holky, vy jste se tu nějak rozpovídali o náboženství ..
Já nejsem teda extra věřící, ale jsem jak ijet - jak vidím otevřený kostel, tak se tam vždycky zajdu podívat a udělat 4 křížky ... Když je u mých rodičů každoročně pouť, tak první než jdem na kolotoče, zajdem na hřbitov "pozdravit" naše příbuzné a vlastně chodíme i na dušičky .. Pokud se tam vždycky dostanem. Já přišla před deseti lety o dva příbuzné hned ve třech měsících po mojí první svatbě ... 14 dní po svatbě o babičku a pak o švagra ... Měli jsme se sestrou dvojsvatbu a až po rozvodu mi moje mamka řekla, že dvojsvatba přináší neštěstí - prý jedna nevěsta bere štěstí druhé ... Teda nemyslím si, že by sestra štěstí vzala mně, protože bych teď asi nebyla vdaná za toho koho mám ..
Takže já věřím v posmrtný život a věřím v to, že se jednou všichni sejdem tam nahoře ...
Jinak co se týče věty - bože můj - tak tu občas řeknu, hlavně v krizi a k tomu dodám - za co mně trestáš?? Jinak nerada slýchávám větu ježiši kriste .. To beru jako rouhání ..

Jsme to tady o tom náboženství pěkně teda rozjely...

prochi,
neboj, bude to dobrý ... Vždycky když se něčeho bojíme, tak to "většinou" dopadne dobře ... Musíš prostě věřit, že ten prcek se má skvěle a že tě za pár měsíců spatří :wink:
A ta pekárna je super. Já jsem si k ní koupila i knížku s receptama na chleby ... Občas jsem i nějaké vyzkoušela, hlavně celozrnný dělám jedině podle ní, a ne podle knížky u pekárny. A do základního chleba - recept podle knížky k pekárně - pak můžeš přidat cokoliv ... Já tam jednou dala nakrájenej párek a byla to fakt mňamka, nebo jsem tam třeba zkusila olivy. Jinak u nás je oblíbený mléčný chléb a francouzský - bageta. A taky ten celozrnný. No a já jsem teď párkrát pekárnu využila jen na kynuté těsto a to je v tom prostě bombový. My občas koupíme teda pečivo normálně z obchodu, abysme se tohodle nepřejedli ..

isabela,
ty jo, vosí hnízda bych dělala taky .. Ale už mám 11 druhů, z toho musim dneska 3 naplnit a už takhle jsme manželovu maminku museli přesvědčit, že není nutné dělat aspoň troje řezy - aby děti měli dost :o))) Předse jen ty řezy může udělat kdykoliv během naší návštěvy a já toho cukroví tam vezu víc než loni. Chci teda ještě upéct vánočku, tak uvidím, jestli na to bude čas a jestli se mi to zítra povede ..

ijet,
je tu skoro vše co potřebuješ. :wink:

Řešíme kdy máme jet, jestli zítra na noc - což nám už včera jeden člověk rozmlouval a nebo přes den ... Jenže malá nám v autě nevydrží .. Tak se snažíme najít řešení pro oba .. Asi vyjedem někdy hooodně brzo k ránu ...

Jinak my jsme včera byli s manželem na vanáční besídce od nich z práce (teda ne pořádané firmou, ale tou jejich partou kolegů) sice jsme nepokecali se všema, ale bylo to super.. Jsem si dala salát - byl tak kyselej, že jsem ho nedojedla a dala si pak nějaké bramboráčky se směsí, jedno pivo a asi dvě zlatý tequily :o)) Se musím krotit .. K bylinkám nesmím pít tvrdé. A co ty bylinky "požívám" tak nemám chuť na alkohol ... Dorazili jsme o půlnoci. Naše "au-pairka" - jak jí nazvali včera někteří kolegové - hlídala skvěle .. My jsme se pobavili .. A manžel šel v noci k malý, protože já jsem ráno vstávala k zubaři - a oni vstávali prý v půl 9tý :angry: :angry: :angry: :angry: , teď jsou pryč, jeli se oba ostřihat ke kamarádce a prý vybavit ježíška .. Tak si užívám klidu sama a je mi už teď nějak smutno ... Tu naší "prďolku" miluju .. i když je někdy na zabití .. Nějak si teď strašně užívám, že jí máme a hlavně, že už je to pomalu "slečna" - z ní padají občas takový hlášky, že se divim, kde to bere - ale to je jasný, prostě je po tatínkovi :o))

Tak půjdu naplnit to cukrovi, možná něco ukuchtit a večer mám další mecheche se svýma kamarádkama ... a chceme večer s manžou ozdobit stromeček.... protože u babi a dědy bude umělej a nechci terku připravit o ten zážitek ze živýho stromečku .. Tak chcem pořídit nějakej mini ...

Jo a když už jsem se tak rozepsala .. Tak vám tu napíšu jednu zábavnou historku, co zažil můj manžel v metru snad v pondělí ... Prý se bavili v metru dvě "teenagerky" - říkal že jim mohlo být tak 10-11. A ta jedna "prý" povídá - Ty jo, já mám jistýho ježíška ... máma mi totiž objednala nový laptop, naštěstí hodinu před tím, než se dozvěděla, že mám ředitelskou důtku .... - Můj muž padal do kolen... Si říkal: Ježiši, doufám, že to nečeká nás
:angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning: . Tak jo, já jdu makat :o)))
18. pro 2008 ve 12:14  • Odpověz
Téda dneska nikdo? Tak alespoň já zdravím :wink:
19. pro 2008 ve 20:09  • Odpověz
Ahoj holky, jdu taky jen na skok, pozdravit a ták :slight_smile:
Asi všude finišují ván. přípravy a na pokec není čas, co?
Doufám, že Maprisek je už v pořádku na Slovači...
My máme dneska naposled taťku v práci a pak s námi bude doma skoro dva týdny, tak se hrozně těšíme, že si ho užijem.
S Pitrýskem jsme dneska promazali poslední cukroví a pak ještě pomáhal s kokos. kuličkama. Dělal mi placičky, já tam šoupla lískáč, udělala kuličku a on si to házel do misky s kokosem a obaloval. Fakt jsem hrozně překvapená, jak mi se vším pomáhal, no a hrdá jsem až na půdu :grinning:
Teď řádí u dědečka, já se ještě chystám na jedny koule a už končim. Asi tři nepečený druhy jsem škrtla, že už to dělat nebudu. Máme toho opět hrozně moc a to jsem se zařekla, že toho fakt moc dělat nebudu... Včera jsem naplnila krémem pařížské rohlíčky, to je nejoblíbeněší manžovo, tak když přijel z práce, tak si hned naložil na talířek a byl slastí bez sebe. Já jsem zjistila, že to vůbec ale vůbec nejim. Jen se sebezapřením ochutnám krém. Ale to už mám celý těhotenství, že nemůžu sladký ani vidět. A to jsem fakt normálně megazávislák!!! Každý den po O. kávička a k ní něco sladkýho, to nemohlo chybět! Ale teď už pár týdnů je všechno jinak. Když jsem čekala Peťulku a pak při kojení, to jsem nežrala nic jinýho než sladký. Nemůžu to teď vůbec pochopit, ale docela bych si přála, aby mi ta nechuť vydržela už nafurt :slight_smile:
Tak já jdu na ty koule a snad ještě stihnu vytřít.
Zítra už přijedou první Ježíšci na návštěvu, tak se moc těšíme.
20. pro 2008 ve 13:29  • Odpověz
Isáčku, můžu se zeptat, jak to vypadá s tatínkem?
20. pro 2008 ve 13:30  • Odpověz
jůůů koukám, že 6600. příspěvek si přece nemůžu nechat ujít :grinning: :grinning: :grinning:
20. pro 2008 ve 13:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.