• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahojky, letos prvníííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :sunglasses: :sunglasses:
1. led 2009 v 00:18  • Odpověz
Ahoj a já druhá!Vše nejlepší do nového roku! :wink:
1. led 2009 v 00:22  • Odpověz
holky moje, tak ještě jednou, ať nám vyjde všechno, co si přejem a hlavně zdraví pro nás a všechny naše blízký. To je to nejhlavnější.
Manža i s našima si šli přiťuknout se sousedama na ulici a já hlídám prcka, kdyby se náhodou probudil, protože se nám nepodařilo zprovoznit chůvičku. A taky už jsem v pyžamu a je tam děsná kosa, tak se mi tam ani moc nechce.
Jinak musím říct, že Silvouš krásnej, prostě fajn večer. Rozdělali jsme si gauč a mrskali jsme žolíky od osmi. Vedu 15:9 :grinning:
Malýho jsme uložili dneska do ložnice, tam jsou okna do pole.

Já před půlnocí, jak se to blížilo, začala hrozně brečet a nešlo to zastavit, jen jsem myslela na manželovu mamku, která nás letos tak náhle opustila a na miminko, které bych za měsíc porodila.... Ale tenhle hnusnej rok skončil a začínáme odznovu a nezbývá než věřit, že miminko, které se mi právě ted vlní v bříšku se nám v červnu narodí zdravé a že se za rok zase všichni ve zdraví sejdem...

Holky, jsem nějaká dojatá, radši jdu :pensive:
1. led 2009 v 00:27  • Odpověz
prochi,určitě bude tento rok lepší, a miminko se vám narodí zdravé a Péťa bude velký bráška :slight_smile: .
My měli též hezkého Silvestra, byli jsme u našich, byl tam i synovec(8let) a tak se Natálka s klukama strašně vybla.Celý den nespala, tak jsme si říkali, že do půlnoci určitě nevydrží a usne.Ale samozřejmě vydržela a tak jsme šli všichni chvilku po půlnoci ven, podívat se na tu zářící oblohu a také jsme měli nějaké rachejtle.Naši bydlí u Nuselského mostu, tak bylo krásně vidět a malá byla strašně nadšená, vůbec se nebála :slight_smile: .Pak jsme přišli domů, vyslíkli ji do pyžama, lehla a do minuty spala :slight_smile: .Druhý den po obědě jsme tam nechali malou a jeli do motola za dědou a naši nám malou večer přivezli domů.
Ani jsme moc nepili, taky to bylo letos takový smutnější, když je deda stále v nemocnici :unamused: .
2. led 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahoj holky zdravím vás novém roce :wink:
naše dítko celýho silvestra zaspalo, kvůli němu jsme koupili rachejte, tatka je vybouchal a já čučela z okna :grinning: Kuba se probral v půl jedný :grinning:
Ale my jsme si udělali hezký večer, malej vytuhnul ve 21, v tv bylo prd tak jsme jí vypnuli, otevřeli cinzano a pak..... :grinning: naposled ve starým roce :sweat_smile:
2. led 2009 v 09:05  • Odpověz
Jo ještě jsem si zapoměla pochválit malýho, holky on umí barvy, to je co? Učitelka ve školce nechápala :grinning: umí žlutou, oranžovou, červenou, řůžovou, fialovou, modrou, zelenou, hnědou, červnou,bílou, šedou :sweat_smile:
2. led 2009 v 09:06  • Odpověz
ijet,
naše malá umí taky barvy.Je to tím, že když jsme chtěli něco podat, tak jsme ji záměrně říkali"zvedni toho červenýho osla, nebo oblékni si ty modré tepláky", takže dost barev taky rozpozná.
2. led 2009 v 09:18  • Odpověz
Hm tak jsem chtěla zamachrovat a ono nic :grinning: :grinning: je to prča co? :grinning:
2. led 2009 v 10:34  • Odpověz
ijet,
víš že mě to ani zvláštní nepřišlo, že už umí malá i barvy, protože pár dětí okolo nás taky už umí a jsou stejně staří.Tak asi proto, ty dnešní děti jsou stejně takový šikovný :sweat_smile:
2. led 2009 v 11:04  • Odpověz
No vidíš a u nás jsou z toho lidi vedle, možná to bude tím že vy pražáci jste větší šikuli než my vesnický :grinning: :grinning:
2. led 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
ijetka,
no, my už je taky trošku umíme, ale ještě pilujeme :o)))
Ale jak píše isa, taky mi přijde, že ty děti jsou šikovný.... Jinak jak píšeš - u vás lidi jsou z toho vedle, protože váš kuba je kluk a u kluků je známo, že jim všechno trvá dýl, tak proto :o)) ale stejně je to šikula :o))

my jsme na silvestra byli u známých na chodově, báli jsme se, že holky nebudou spát, ale spali docela dobře, my jsme to zalomili dvě, naše terka vstávala klasika před 8mou a jejich malá už chudák v půl šestý ... zůstali jsme ještě včera na oběda ohňostroj jsme viděli až ten včera v 18t hodin, ale z troji. Sice to bylo z dálky a malý, ale nechtěli jsme jít na letnou, protože jsme měli obavy, aby se malá nebála, ale i tady v troji bylo dost lidí .. Tak možná příští rok ..
2. led 2009 ve 13:16  • Odpověz
ijet,
určitě nejsme větší šikulové :dizzy_face: , jen se pohybujem asi mezi více dětma, máme v okolí samé malé děti, což na vesnici se tolik malých dětí nesejde.Myslím aspon podobně starých, my jezdíme pořád do heren, koutků a mateřských center, tak mám s čím porovnávat.A i kluci jsou hodně šikovní.

Jak to, že tu nikdo není?Venku zima šílená, takže po venku se lítat nedá.To máte doma asi manžílky a věnujete se jim :sweat_smile: :sweat_smile: .To u nás nehrozí, ten náš dělá pořád, ted byl doma jen na Silvestra a včera.A dnes i zítra je zas v práci.Ale malá jede s našima k tetě na chatu tak budu mít klídek.Sháním ji brusličky a tady nic nemají, tak budu muset večer někam do centra.
Ty kapky co ted dostala ji skvěle zabraly a je po rýmě a oči má taky dobrý.Ale jsou antibiotický, takže je musíme dobrat.
2. led 2009 v 15:05  • Odpověz
No isáčku trháme spolu rekordy, co? Alespoň mapris se ukázala :grinning: :grinning:
Kde dělá přítel?
A vás se ty nemocí nějak nechtějí pustit, co? :frowning2:
2. led 2009 v 15:17  • Odpověz
Isáčku, my máme taky taťku v práci. Zítra je doma, ale od neděle jde šest dvanáctek v tahu. My jsme se teď vrátili vymrzlí z venku. Trošku tady nachumelilo, spíš jen poprašek, ale na vytáhnutí bobů to stačilo. Malej s nima lítal po ulici, po zahradě, i na poli jsme byli. Teda né že bych ho táhla, on si dal okolo pasu popruh a lítal nadšenej přes hodinu :grinning:
Četla jsem na netu, že by mělo o víkendu nachumelit pořádně, tak moc doufám, že se konečně dočkáme.
2. led 2009 v 16:17  • Odpověz
Jojo taky se těším a doufám, že nasněží, a taky se chystáme s tatkou na den na lyžovačku :dizzy_face:
Prochi ty jo to je mazec 6 dvanáctek :confused:
2. led 2009 ve 20:01  • Odpověz
Ijet, jojo,je to mazec. Pro mě je to neskutečně dlouhý, nesnášim tenhle dlouhej týden :angry:
2. led 2009 ve 20:13  • Odpověz
ijet,
dělá ve speciálce na lyže a tenis.A dělá každý den, odchází v osum ráno a vrací se v půl osmé večer, jen soboty má do dvou.A neděle volné.Žádné volné dny nemá, jen když je to opravdu nutné a nebo pak v létě dovolenou.A za ty roky co s ním jsem nikdy neměl 3týdny na které má nárok, ale max14dní.

My mu večer jezdíme naproti, dneska jsme šly a krásně nasněžilo, tak jsme přišly domů pozdě, malou to strašně bavilo.Ted už je v pokojíčku v postýlce a ráno si pro ní přijedou naši.Brusle jsem shánět už nešla, a tak si jdu raději otevřít lahvinku vínka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. led 2009 ve 20:53  • Odpověz
No to je teda síla, jak je to možný že to jde???? :angry: To jako umožňuje zákoník práce jo? :unamused:

Asi si ho vykládá každý podnik či zaměstnatel po svým, nám v práci říkali že víc jak 3 dvanácky mít nemůžem, musí být po nich den volna :rolling_eyes:
3. led 2009 ve 12:25  • Odpověz
autor
ahojte holky,
tak my jsme ZASE nemocní .. Dneska jsme měli jet na otočku k našim, objet moje sestry s rodinami, jenže malá v noci dostala 38 horečky a měla i před odpoledním spaním asi 38,5.. Přitom jí jen trošku teče z nosu .. A to jsem byla ráda, že jsme zvládli se Stodalem ten kašel ... Já jsem už z toho hotová .. Jsme FURT nemocní ... :o(((
3. led 2009 v 15:11  • Odpověz
Mapris to je v pytli, co? :angry:
3. led 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
ijetka,
jo je, a pekne mně to už štve :angry: :frowning2: . Mám podezření na astma, zase začíná kašlat a spouští se jí z nosu. Možná skočím s ní v pondělí k doktorce a nechám jít udělat nějaký vyšetření ... Je možný, že to má prostě ze zimy ...
3. led 2009 v 19:48  • Odpověz
ahoj holky
můžu se k vám přidat?
koukám,že tu máte podobně staré děti jako je naše kačka
mám plnou hlavu školky! :confounded:

jak to řešíte vy?
jdete s prckama na jaře k zápisu?
a mám vůbec šanci dostat dítě do školky,když chci mít ještě jedno dítko?

no to jste mě tedy dostali s těma barvičkama,to tedy budeme muset začít trénovat
3. led 2009 ve 23:39  • Odpověz
mapris,
je to hrozný, ale díky bohu, že je to "jen" rýma a kašel.My jsem taky stále nemocný, na vyšetření jsme byli a dělali ji výtěry i v krku i v nose.Výsledky budem mít v pondělí.

ijet,
právě, že u nich se ohánět zákonem moc nevyplatí.Asi cca před rokem, když jsem měla asi tři dny skoro 40horečky a prosila jsem přítele, at je na ošetřovačku doma, tak mu udělali v práci trochu peklo.
Oni se prostě zákonama neřídí a jednají s nima jak se jim hodí, bohužel je to smutný :angry: .
Já bych si to líbil nenechala, ale nepracuji tam, takže se mu do toho motat nemohu, ale upřímně, kvůli tomu nejčastěji hádáme :frowning2: .

lenerka,
určitě se k nám můžeš přidat :slight_smile: .Já si školku u nás zjištovala a k zápisu jdem v březnu, a podmínky jsou trvalé bydliště, předškolní děti, matky samoživitelky a oba pracující rodiče.Šanci máme asi tak 50%, chybí nám tu 300míst pro děti do školek.
3. led 2009 ve 23:56  • Odpověz
ahoj holky moje,
tak vám taky přeju teprve teď hodně zdravíčka, štěstíčka v tom novém roce, ať se všechny nehody vyhýbají a ať je tento rok pro Vás šťastný a krásný!!!!

Na Jihu bylo nádherně, prodloužili jsme si to do včera.

Macej,
no to se mám teda na co těšit, když to tak chválíš, ten test na cukr, fuuuuj :zipper_mouth:

prochi,
holka jako kluk, hlavně že to bude zdravé, a využiješ popř. oblečení a podobně, co já s těmi růžovými věcmi, bylo by mi to líto to vše prodat, co jsem si tak perně nakoupila, ale to není samozřejmě to nejdůležitější :sweat_smile:

mapris,
přeju Terince brzké uzdravení...

isacku,
je to pech s těma nemocema, doufám, že Vám nějak poradí po těch výsledcích, co a jak a jak se dá těm věčným nemocem bránit nebo předcházet....věřím, že je to šílené a pro chuděru Natálku fakt otravné :frowning2:

ijet,
no vidíš, jak je Kubajs šikovný!!!!

Chtěli jsme sehnat malé lyže pro Maru, manža s ní chce už začit po rovince na těch prvních úplně nejmenších, Domča od kamarádky je už má, je jen o nějaký měsíc starší a už na nich krásně po rovince maže.....
4. led 2009 v 09:29  • Odpověz
autor
ahojte holky,
manžel uspává malou, tak mám chvilku čas.
Jinak Terka je ÚPLNĚ V POHODĚ :wink: :wink: Tak nevím, co jí včera mohlo být. Občas jí teda utřeme nos, ale to je tak všechno. Možná dojedem do kiky, potřebujeme něco nakoupit, ale ven na sníh jí vezmu až zítra. Mám podezření na zuby, tak uvidíme, co se z toho vyvine ...

lenerka,
ahoj, klidně se přidej. Taky řešíme školku. Tady u baráku máme dvě, tak do tý jedný jdem v lednu na den otevřených dveří, ale také jsem zvědavá. Druhé je u nás zatím otázkou, buď bude a nebo ne. Jinak podle jednoho článku z MF by měla mít praha 8 dostatek míst ve školkách a školách, ale uvidíme na realitu v únoru a v březnu. Samozřejmně mají přednost ti, co píše isacek.

isacek,
je to fakt někdy ke vzteku. Já čekám, jestli se malý něco vyklube nebo ne.

ijet,
co se týče práce ... Manžel "naštěstí" nějak "škrcený" není, když je nutný, tak pracuje z domu, ale to je asi tím, že dělá v kanceláři ... Dneska je zaměstnavatelům zákoník práce ukradenej ... Dneska je moderní styl: "Budeš přesčas? Fajn. Nebudeš? Tvůj problém, za dveřma čeká dalších x lidí kteří tvojí práci vezmou.... " Můj muž, když má v práci něco odevzdat, tak taky bývá v práci dlouho a nebo děla z domu do půlnoci a pak třeba od pěti ráno ... Na 2.1. šel též do práce, ale to neřešim :wink:
4. led 2009 ve 12:52  • Odpověz
jita,
to je fajn, že jste si to užili:o).Kdyby jste potřebovali poradit ohledně těch lyží, popřípadě i koupit, můžeš se obrátit přes nás.Mám doma odborníka:o).Ale mají jen s pevným vázáním ty bezpečnější a ne jen ty obyčejné kluzky.

My se válíme v posteli, malou nám přivezou až večer, a holky můžu vám říct je to bájo :sweat_smile: :sweat_smile: .
Dopoledne jsem vstávala, abych udělala jen oběd a pak jsem ho přinesla až do postele.
4. led 2009 ve 13:11  • Odpověz
Tý jo no to je teda hustý s tou prácí, si fakt člověk musí nechat ... na hlavu a držet hubu a krok :angry:

Jíťo no to je dost, že se vokážeš :grinning: :grinning:
4. led 2009 v 18:04  • Odpověz
Ahoj holky,
tak já vás konečně také zdravím v Novém roce,jsem ráda,že jsme se tu opět všechny sešly :wink:
My byli na Silvestra v té restauraci,bylo to fajn,hrála živá kapelka nejrůznější žánry a hitovky,akorát do toho dost řvali a repráky moc nestíhaly a nebylo pomalu slyšet vlastního slova,ale jinak fajn a bavili jsme se.Já jsem to zalomila jsko první,byla jsem už kolem jedné unavená tak jsem jela k našim,tam spal Fík,hlídali ho.Jelikož jsem nepila tak jsem řídila.Přítel tam pak ještě zůstal a asi kolem čtvrté ho odvezli kamarádi.Já bych tak dlouho nevydržela,jsem fakt dost unavená.

ijet,iso,mapris

mjste šikuly,teda dětičky,my jsme na tom s barvama zatím tak nějak někdy ví někdy ne,spíš jak se mu chce.Teď hlásí,že sníh je bílej a pak ví,že oranžová je jako pomeranč,pak pozná červenou a modrou,ale jak kdy,někdy na zelenou řekne modrá :sweat_smile: Zatim to nehrotim.

prochi,isa

teda s tou prac.dobou vašich manželů je to drsný,šest dvanáctek po sobě je děs,páč ze zákona po třech dvanáctkách má být dva dny volno.Jenže pbohužel doba je taková jak píše Mpris,dnes není nikdo nenahraditelný a když nechceš makat podle nás tak můžeš jít,my si hravě seženeme někoho jiného :frowning2: Prostě soukromníci mají kolikrát "svůj zákoník práce",jiné je to snad jen ve státní sféře,ale ono je všude něco.
my jsme si teď zvykli,že s námi byl taťka doma,teda on chodil makat na byt,ale stejnak přišel kdy chtěl,né jako v práci no a teď půjde zase do práce,je to hrozný hlavně pro něj,po takové době doma a pak zase ráno vstávat,komu by se chtělo :sweat_smile:

školky-
já to také docela řeším,u nás na sídlišti kam se budeme stěhovat jsou tři v okolí,ale i tak je jen jedna kam se dá dojít pěšky,zbytek autem.Teda ono je jich tam celkem asi patnáct,ale to už jsou okolní sídliště.Do jedné jsem chodila i já tak trošku sázím na to,že by mi tam Fíka mohli přijmout,ale je to z těch školek taková asi nejobyčejnější,ale neva,kéž by se někam dostal.Já to nechám na dny otevř.dveří a pak se budu rozhodovat.Ani nevim,kdy se dávají přihlášky,můžu si je vytisknoout na netu,ale odevzdávají se při zápisu?Nebo kdy?Docela mě štve,že se dá dát přihláška jen do jedné MŠ :unamused:
4. led 2009 ve 20:10  • Odpověz
Ahoj holkýýý, tak jak jste si užili s dětma snížku? U nás je ho hrozně moc (jako na tu naši nížinu), dneska vydrželo chumelit celý den a pořád padá, na zítřek taky ještě hlásí a pak zimu zimu mráz, tak to vypadá, že si ho letos užijem víc než loni. Jen kdyby to chtělo přijít o týden dřív a né teď, když jezdí manža do práce. Mám o něj hroznej strach, když vidím, co se na těch silnicích děje. Dneska jel na noční (odjíždí v pět) a volal, že silnice děs a hrůza, mysleli jsme, že aspoň ten hlavní tah bude prosolenej, protaženej, ale vůbec nic. Já chápu, že je to těžký udržet to v tomhle počasí v lepším stavu, ale prej fakt děs běs. No ještě budu nervní ráno, to bude po noci asi ještě horší.

Holky s tou prací, je to fakt hrozný. Ale teď to má manžel o sto procent lepší. V létě měnil po deseti letech práci, protože tady to byla skutečná buzerace. Buď měli nepřetržitý provoz, takže chodil v podstatě pořád, protože ve dnech volna chodil za jiný lidi na jiný směny, do toho jedna šestnáctka za druhou. Každou směnu navíc si psal do kalendáře a snad každou výplatu jsme přepočítavali a kontrolovali, protože mistři to většinou "zapomněli" napsat...To bylo skutečný peklo. Teď je to pohodička. Dělá dlouhý týdny a krátký. Ten dlouhý nás čeká právě teď, je to těch šest dvanáctek (vlastně jsou to jedenáctky), ale po třech má jakoby den volna. Je to tak, že začína v neděli večer (v půl sedmý), jde 3x noc, skončí ve středu ráno, je doma tu středu, ale to stejně do odpoledne spí a pak jde 3x denní. Pak je doma tři dny, jde 3x noční, pak je doma dva dny, jde 3x denní, pak je doma 3 dny a pak zas ten dlouhý týden. Je to opruz, hlavně ty noční, kdy přijede domů v sedm ráno, tak do půl třetí spí, pak se nají, dá kafe a pomalu už zase jede. Ale oproti tý dřívější práci je to vlastně paráda. A tady, když jde nějakou směnu navíc, tak je jistý, že mu zaplatí každou hodinu přesčasu, že si toho i cení, že šel. Teď jen aby ta práce vydržela :rolling_eyes: Tady je to teď hrozný, spousta podniků okolo zkrachovala, a ty, co ještě stojí, hodně propuští, aby se udrželi ještě nějakou chvíli nad vodou. Mám strach, kam to povede...

Isáčku, jaký bylo celodenní válendo? To my hned ráno vyrazili s bobama na kopeček. Byli jsme venku doslova celý dopoledne. Odpoledne šel s našima se sáňkama a já pak za nima dorazila k babičce. A v sedm dlouhá procházka domů. Kráááásaaa. Už jsem mu slíbila, že ráno pojedem nakoupit na sáňkách. Nevim, kdo se těší víc :grinning:

Macej a jak je? Pořád blbě?? Vydrž, teď už to bude co nevidět lepší a lepší!! Já ještě tak do 15. týdne hrůza, ale teď už je mi fakt dobře. Až zas červík hlodá, jestli je všechno v pořádku... Ve čtvrtek jdu na KO, tak snad se zase na chvilku zklidním :slight_smile: A pak už za chvilku velký UTZ a když bude prďous spolupracovat, tak už se možná i dozvíme, co je zač... :grinning: Já se táááákkkk těším!!! Je mi to úplně jedno, hlavně aby byl v pořádku, ale jsem strašně nedočkavá, co že se nám to tentokrát povedlo :sweat_smile:

A nevíme, kde se toulá naše spisovatelka Zevi???
4. led 2009 ve 21:14  • Odpověz
Jdu si otrhat nohy, mám to zarostlý jak škarpy.
Pááááá.
4. led 2009 ve 21:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.