• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Mapris, jojo, já vim, že mám jíst každý dvě hoďky, nebo zkrátka pravidelně a častěji, ale znáš to, jak to je. Člověk se kolikrát nestihne najíst pomalu za celý den, pořád někde lítáme, pak přijdem, obstarat malýho a pak až sebe a kolikrát večer zjistím, že jsem naposled obědvala něco málo v poledne a pak se nemůžu dožrat... Ale teď se fakt snažím, tak uvidím, na kolik to já žravec nakonec vytáhnu :sweat_smile:
8. led 2009 v 18:24  • Odpověz
prochi

u nás bylo včera ráno "jen" minus šest takže to ještě šlo.Šli jsme s kamarádkou na nákup do drogerie,to bylo něco,kluci si tam půjčili takové malinké vozíky pro děti a i s nákupem vybíhali z krámu ven :sweat_smile: No a odpoledne jsme zase naběhli s bobama ,aby se děti vyřádily.Kluci váleli ve sněhu sudy,fakt prýma :sweat_smile: Ale bavilo je to moc :grinning:
K tomu jídlu,já zase musim jíst i večer a to i pozdě,třeba v jedenáct,protože mám tak po dvou třech hodinách hlad a jakmile se nenajim,je mi dost blbě,takže se cpu i večer.Nebo né cpu,ale něco zobnu,protože jinak je mi jakoby na omdlení :unamused:

iso

to je fakt prča,nespálila si mamka prsty? :grinning: Já se fakt smála :grinning: :grinning: Vim,že je na Stzod.v tescu nějaký koutek,ale nikdy jsem tam nebyla,myslím,že tam ani nebude chodit tolik dětí tak to můžeme někdy vyzkoušet.A co vy s bytem?Už víš něco víc?Raději se jim připomeňte,aby nebylo ticho po pěšině.

ijet

já zatím vůbec žádné břicho nemám,jsem teprve 10.tt,na váhu jsem zatím nelezla,už se musim zkontrolovat jestli jsem něco přibrala.

V úterý jsem byla na krvi na vývojové vady,jak jsem psala,že to je v prvním trimestru a paltí se to a za dva týdny půjdu k dr na UTZ.

Dneska jsme s Fíčkem byli opět na cvičení,začínal nový kurz a rodinné centrum se nám přestěhovalo na jinou adresu,ale jen o kousíček a máme to takhle i pohodlnější cestou.Je tady o dost větší herna i tělocvična tak se nám tam moc líbilo.Akorát dnes byly děti jak utržené ze řetězu,pobíhali po tělocvičně,skákali z pohovky takže cvičily spíš maminky :sweat_smile:
8. led 2009 v 19:41  • Odpověz
Holky,ještě jsem se vás chtěla zeptat.Jak je to teď s těma poplatkama u doktorů a v lékárnách??Rozumíte tomu některá??Nejde mi ani tak o mě,já si to u dr klíďo zaplatim,ale pokud mi je známo,říkalo se,že od Nového roku nebudou platit děti,je to tak tedy?Maruško,platila jsi dnes za Terku?Mám v tom hokej :angry:
8. led 2009 v 19:51  • Odpověz
Ahoj holky, už víte, že k vám občas nakukuju... macejko, nechodíte do Palečka? Já tam s Kajkou chodím a to co jsi psala, na něj sedí :slight_smile:
8. led 2009 v 19:59  • Odpověz
Nazdárek,
tak hlásím, že u nás je sníh taky a je ho dost. Chodíme odpoledne sáňkovat a večer sotva lezu.

Plíny na noc vůbec neřeším, nemáme ještě 100% čůrání přes den, natož v noci. Ale poslední dny si říká čím dál častěji, takže posun k lepšímu tam je.

Prochi: neboj výsledky budou určitě v pohodě.
8. led 2009 ve 20:10  • Odpověz
autor
macej, ladunka - to by byla sranda, kdyby jste se tam vy dve setkaly :o)))

isa,
manzel se taky nasmal :o))) rikal, ze babicka je dobra, ze tak rychle zareagovala a libila se mu strasne Naty .. Chtelo by to setkani i s chlapama co??

macej,
jinak stodulky mi neva, takze tam klidne rada zajedu :o))

macejka,
no, ja jsem za Terku dneska platila ... ale teď si nejsem jistá jestli oprávněně .. Ale to by mi asi sestra řekla (u doktorky :o))
8. led 2009 ve 21:53  • Odpověz
mapris

tak já teda nevim,ale měla jsem za to,že za děti se už platit nebude :angry:

ladunka

jasně,chodíme do Palečka :wink: Ty jsi ze Žižkova nebo Vinohrad nebo dojíždíš?Kdy tam chodíte?

mapris

plíny na noc- my jsme také odbourali celkem rychle plíny jako takové,na npoc už si to moc nepamatuju,ale šlo to ráz na ráz.Jenže mi ještě čas od času noční "nehodu" máme,zrovna včera se v noci počůral po dlouhý době.A stejně jako Péťa od Prochi,spí tak tvrdě,že mu to ani nevadí jak je mokrej,vždycky to zjistim já.Malej se v noci na čůrání nebudí,v noci nepije a dokonce jsme před časem odbourali i noční mlíko,nicméně moč se tvoří pořád.

sníh- zatím ještě je,ale už prosvítá tráva jak jsou sjeté kopečky od saní takže za chvíli nebude na čem sáňkovat pokud znova nenasněží.No a na ulicích je to hnus,jedna blátivá břečka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. led 2009 ve 22:43  • Odpověz
macejko, bydlím kousek od mapris, takže do Palečka to máme přes čtvrt Prahy, ale přivedla mě tam kamarádka, jsou tam moc prima lidi. Chodíme v pondělí, vy ve čtvrtek, tak to se asi nepotkáváme - projela jsem Ti album a asi se neznáme :slight_smile: v původním Palečku jsem bývala na jaře recepci, ale to zase jenom ve středu.. :slight_smile:
8. led 2009 ve 22:49  • Odpověz
Holky to jsem ráda, že jsem vás pobavila.My se u toho pokaždý strašně smějem, ještě že jsem v tu chvíli nahrávala :grinning: :grinning: .Je fakt, že máma strašně rychle zareagovala, tak se naštestí nic nestalo a my se tím teď jen bavíme.

luci,
my tam občas jezdíme, je tam koutek Pohádka a vypadá moc hezky.Je tam málo lidí a když jsme tam byli tak tam ani žádné děti nebyli.Ale u tesca tam mají takové ty elektronické hydraulické autíčka a podobně.A je tam i ta mašinka, vejdou se tam dvě děti a je to naprosto super.Fakt se tam normálně projíždějí po takové malé trase.
Tak tam určitě zajedem :slight_smile: .Minulý týden jsem si vzpoměla jak jsme se domlouvaly, že bychom v létě vyrazily na nějaký ten fesťák a ted je to pasé, když jsi těhotná.Tak snad příští rok :dizzy_face: .
S bytem stále čekáme, ozvala jsem se už asi předminulý týden a řekli mi, že jestli budem trvat na metrech čtverečních a stejné lokalitě, tak můžem čekat i roky.Že tady tak velkých bytů mají minimum a musíme čekat na umrtí.Takže jsem si dala další žádost, že chcem jen do 80m2 a nemusí to být bubeneč, tak snad se to ted už někam hne.

A poplatky, já myslím, že neplatí jen důchodci a novorozenci, ne?Nebo se možná pletu, ale já za malou už letos též platila.

prochi,
jako by jsi mi mluvila z duše s tím jídlem.Já se za celý den nenajím, bud není chut nebo čas a pak večer, když už je klid a malá je v posteli si ráda něco dám a to je uplně to nejhorší :unamused: ...
Vůbec teď váhu neřeště hlavně at má mimčo z čeho brát :slight_smile: , oni ty kila pak půjdou dolů rychle.Jenom přece s dvouma dětma je to už mazec.

mapris,
s tím mým "chlapem"( :grinning: ) je to v tomto složité, málodky ho někam dostanu.
8. led 2009 ve 22:54  • Odpověz
luci,
u nás je to už taky hrozné venku.Dneska jsem dokonce vytáhla kočár, páč malá je vždy po chvilce venku jak prase a potřebovala jsem aby zůstala čistá.A byla to fakt makačka, v tomto tahat kočárek.Vůbec mě neposlouchal, strašně to klouzalo a ta břečka lítala všude :angry: :angry:
8. led 2009 ve 22:59  • Odpověz
prochi,
jakápak rarita? My máme plíny přes noc taky a už jsme taky přes půl roku bez plen přes den, už vím, že naše Maru je strašně učůraná, ani ji moc večer nenalívám a přes to je třeba kolem půlnoci už počůraná, přitom většina dětí už vydrží....ale zas jí dobře pracují ledviny, prostě to jen nevydrží, zkoušela jsem ji budit, už jsem chtěla být bez plen, ale s manžou jsme zkounzultovali, že ji nebudem nějak tím psychicky narušovat a budit ji ze sladkého spánku...takže ještě asi musíme vydržet...

ijet,
já nevím, jestli mám ty špeky tady ukazovat, přec jen jsem břicho neměla nikdy ploché, ale špekatější, teď se mi to teprve vyrovnává, tak až se to pořádně napne,tak pak vyfotím přes tričko :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maru bude jezdit jen po rovince, přec je ještě malá :wink:

macej,
ne, my jsme se přestěhovali ne teď, ale jak se Maru narodila, zkrátka po svatbě od rodiičů o 14 km dál, jsme tu tedy 2,5 roku. Jinak na ty vývojové vady se u nás nic neplatilo...

isacku,
jasně, že na to popojíždění po rovince stačí tyhle, vždy't v jejím věku to je jen zkoušení....

Jinak včera na těch lyžích ušla fakt velký kus, šla ve stopě a spadla snad jen jednou, chodí bez hůlek, protože byly moc dlouhé, ale jde to bez hůlek asi stejně líp....

Mráz je hrozný, ale zas to patří k zimě, tak venku zmrzáme, ale jsme silní, klepu, už moc dlouho zdraví....zatím....
9. led 2009 v 11:33  • Odpověz
autor
isacek,
já včera jela na krakov. Taky jsem vzala golfáče .. a musím říct .. že takhle jsem se fakt dlouho nenadřela ... Nejelo mi to, ujíždělo ... fakt makačka. Jo a jinak jsme včera rozebíraly, že jestli pojedeme na hory letos v únoru, tak si bude manžel muset koupit nějakou výbavu, takže možná využijem tvého přítele :o)) Pro děti asi ještě v tomhle věku lyže nejsou co?

My měli dneska jet do človíčkova na buděj, ale s kámoškou jsme to zabalily, předse jen bylo -12 stupňů a ona má 3měsíčního chlapečka, tak jsme raději zůstali doma. Byli jsme hodku u sousedky a terka odpadla před 20ti minutama. Odpo asi vyrazíme na boby, dokud je sníh ...

Pokud to vyjde, tak pojedem s terkou (a se sousedkou) na týden na hory, tak doufám, že si tam nezlámu hnáty :o)) Teda lyžovat nebudem, ale bobovat určitě :o))
9. led 2009 ve 12:28  • Odpověz
iso

vím,že jsou tam ty el.autíčka a dráha pro mašinku,ale ještě jsme tam nebyli,vždycky jdeme jen kolem,teda na té mašince jsme byli,ale né v tom koutku :wink: Někdy bysme tam klíďo zajít mohli,aspoň tam bude klídek.Mapris psala,že se také přidá,jen co je takový blbý je ta cesta tam,že se musí metrem a pak ještě busem,ale nějak to zvládnem.

jito

aha,tak to jo,já myslela,že jste se stěhovali někdy teď,takže teď bydlíte sami a dřív jste bydleli s rodičema?Nezlob se,že se ptám.My teď bydlíme s tchýní a budeme se stěhovat do svého.myslim,že ještě Prochi bydlí s rodičema,ale mají to dobré,páč mají každý své patro v baráku,je to tak?To by mi vyhovovalo :wink:

prochi
já obdivovala vaší obří zahradu z těch fotek jak jsi posílala na sněhu.To je úžasný,když se vám nechce ven tak stačí jen vyběhnout na zahradu a Peťulka tam má super probíhandu.Závidím,ale v dobrém samozdřejmě :wink: :dizzy_face:

ladunka

tak to jsme se tam asi vážně nepotkali,také jsem mrkla na tvé fotky,abych měla představu jestli si nevzpomenu,ale asi ne.My tam chodily loni ve čtvrtek a ještě předtím na kurz v úterý a jen párkrát jsme tam byli jen tak v herně.Spíš chodíme dřív na kurz,aby se malej vyřádil v herně :wink:

Holky musím vám říct,že jsem se s malim nasmála.Předevčírem jsem myla koupelnu a když jsem utírala zrcadlo,přišel Fík do koupelny a říká "umej pořáně,mami" tak jsem se musela smát,teda nejdřív jsem mu řekla,jestli nemá pocit,že mě trochu sekýruje,ale stejnak jsem se musela smát. No a pak zasem,že si vezme přesnídávku,vybral si malo,co se otevírá jako jogurt.Říkala jsem mu,ať si s tzím sedne,že dojdu pro lžičku a otevřu mu to a za chvíli slyšim "jsem šikula",šikula sice jo,otevřel sám tu přesnídávku,ale půlka byla na triku :sweat_smile:
No je sladkej k sežrání :sweat_smile:
9. led 2009 v 16:30  • Odpověz
Ahojky,
tak u nás dneska ráno -18, tak jsme se vtírli k dědečkovi do auta a vyvezl nás do města :grinning:

Teď už jenom -8, tak šli na chvilku s babi sáňkovat na zahradu.

Holky, dneska jede pekárna jak fretka! Jsem vám asi ještě ani nenapsala, jak jsem z ní pořád nadšená! Fakt jsem moc moc spokojená, je to paráda! Dneska ráno jsem pekla chleba, pak jsem si tam dala udělat a vykynout těsto na makový závin a teď se mi tam míchá těsto na langoše. No jsem fakt nadšená, hlavně z těch kynutých těst, já to nesnášela, patlat se s tím, pak se modlit, aby to vykynulo... a tohle se tam jen nahází, pustí program a jde se od toho. A to těsto dneska na závin, fakt těstíčko nadýchaný jak od babičky! Závin už voní z trouby, jen mrcha trochu prasknul, ale my to sežerem, to se nebojím :grinning:

Macej, však jó, já taky jím i večer, ale tak nějak rozumně. Já se musím hlavně hlídat v tý pravidelnosti, protože já prostě přes den jíst moc nemusím, ale pak večer bych se nemohla dožrat. Chjoo, já bych na to prdla, ale moje startovací váha není zrovna nijak ideální a přibrat k tomu ještě dvacet kilo (což by mi nedělalo jistě větší problém)..... :unamused:
Macej a nechceš si už taky změnit profil? :slight_smile:

Jiťo, tak to jsem ráda, že v tom nejsme s těma nočníma plínkama sami. Já jsem to taky zkoušela, říkala jsem si, že to není možný, když je bez plínek už přes půl roku a je na něj spoleh. Ale taky jsem usoudila, že ho zatím nebudu buzerovat buzením a ještě tomu dám čas. Tak uvidíme.

Jdu se juknout do trouby...
9. led 2009 v 16:30  • Odpověz
Macej, tak to máte fakt šikulu :grinning: Ten náš se taky pořád chválí, dokud moc nemluvil, tak si tleskal. A první tříslabičný slovo nebyla maminka, nýbrž Péťa šikulka :grinning:

Jojo, my bydlíme s našima. Ale není to tak, že bysme se sem nastěhovali k našim. Naši bydleli v bytovce a my se sem před sedmi lety přistěhovali s manžou (tehdy ještě přítelem) k mýmu dědovi, protože už tu nemohl být sám. Vidina byla, že si přistavíme nahoře koupelnu a záchod (byly tu tři místnosti a půdička) a jednou, až děda nebude, se naši nastěhují dolů po dědovi (abych je měla na stáří u sebe). Jenomže děda nám odešel rychle, my přistavěli, totálně překopali a přebudovali a vršek a naši se už rok po nás přistěhovali dolů - taky po rekonstrukci. Takže to není takovej ten klasickej případ, že bysme si přistavěli u našich. Naši mají dole tři + kk, my tři + 1 + menší balkon + obří terasu se schodama na zahradu. Nemůžu si vůbec stěžovat, bydlíme spolu, ale vlastně každý zvlášť. A teď, co máme malýho, jsem fakt ráda, že je tu mám. Neříkám, že se taky někdy neschodneme, ale většinou jsou to malichernosti, museli jsme se naučit, že jednou ustoupí ten a podruhý onen. Ale většinou je to moc fajn.
9. led 2009 v 16:44  • Odpověz
Ahojky babeny, je tu toho nějak moc :confused:

Tak vás jenom pozdravím, páč nevím na co dřív odepisovat :sweat_smile:
9. led 2009 v 18:06  • Odpověz
macej,
jo, my jsme před svatbou bydleli u našich a jak jsme se vzali, začali jsme hledat domek a ani jsme dlouho nehledali...a¨přes půl roku trvalo, než jsme to vše vyřídili a hlavně aspoň základně pospravovali na bydlení a pro mimi, tak to vyšlo tak, jak se Maru narodila, tak jsme byli ještě 14 dní u našich a manža finišoval na domku...
9. led 2009 ve 21:09  • Odpověz
Luci,já myslela jako až se přestěhujete a budete to mít kousek:o).Nám tam jezdí autobus přímo z Dejvické 174.Malá se taky chválí, tleská si a říká"šikula", jsou roztomilý :grinning: .

mapris,jsou lyže už i na tak malé děti.Berou nejmenší 70cm je to pro ty 2/3roky.Ale jen ty s bezpečnostním a pevným vázáním, ne jen ty obyčejné kluzky, a jak píše Jita na to první seznámení se sněhem ty obyčejné kluzky stačí.Klidně se na něho obraťte, ale jestli myslíš i oblečení tak to nemají, jen v Lidický na Smíchově.
prochi,na těsta je pekárna výborná.Já tam dělala i nějaký druh na cukroví.

Včera mě málem odvezli, malá byla v pokoji a já v kuchyni.Najednou volá "mami poď se", tak tam jdu a ona stála u nočníku a pobrekávala, ukazovala ruku a říká"ruka, ruka", tak jí říkám a co s ní máš a ona"hovno".A fakt ho tam měla :angry: :angry: , nevím co dělala neviděla jsem jí, ale měla to všude i na kalhotkách.Smrad jak cazihradu a ona uplně neštastná a já nas...á :grinning: :grinning: :grinning: .Hned letěla do vany a ptám se jí co dělala, a vůbec mi to nechtěla říct.
A dneska jsme byly u našich a říkala to babičce, ty se mohli počůrat smíchy.

Ty jo holky co může být s tou Zevi :frowning2: :frowning2: .Já mám na ní číslo, nemám zkusit ji napsat sms??
9. led 2009 ve 22:35  • Odpověz
Isacek: nejdřív se babi málem upálý a teď Natálka s hov..m, jsem se fakt pobavila. Nekoukala náhodou na Slunce seno...
Jestli máš na Zevi číslo, klidni jí písni, taky jsem zvědavá proč na nás nemá čas.

K tě lyžím, četla jsem o tom a podle nějakého známého lyžaře, jsou děti v tomhle věku nejlepší obyč dřevěné lyže s botama, ne přeskáče. Tak nevím, my letos máme v plánu hory jen na pár dní, ale lyže asi ještě půjčovat nebudeme, přijde mi na to Ondra malý, všude píší, že až tak od třech let.

Včera jsme byli v kině na Austrálii a je to nádhera, doporučuji.

Ondru si už včera vzala babička a chce ho až do zítra. Tak máme pré, sklidila jsem si v klidu stromeček, vánoční výzdobu a už by mohl být duben :grinning:
10. led 2009 ve 12:55  • Odpověz
Isáčku, dyk to žíkám jaká jste famílie :grinning: :grinning:

Kam mě taky přijdou prďolové ještě malý, ale je fakt že jsou moc šikovný :sweat_smile: jinak zbavení se malýho ti závidím, mamina od pondělka dovču tak doufám, že si vezme Kubu na noc :sweat_smile:
Austrálie?????To slyším prvně, co je to???? :confused:
10. led 2009 ve 14:08  • Odpověz
Ijet: dobrodružná romantika s Nicol Kidman a Hugh Jackmanem, hlavní hrdina je fakt k sežrání :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2009 ve 14:15  • Odpověz
autor
nazdarek kocky,
tak jsem prave dobojovala v kuchyni s jednim moucnikem ... Srazil se mi krem, tak jsem se nas... hodila to do mixeru a moucnik je hotov :o)))

lyze - no, my pojedem s terkou na par dni na hory v unoru, ale tam to vidim, asi jen s bobama, protoze tam budu par dni sama bez manzela, taky to nechame asi na pristi rok ...
10. led 2009 ve 22:49  • Odpověz
isacku,
tak to je teda síla s tím hovnem, to jsi mě rozesmála, jo a té zevi určitě napiš, jak se má, aspoň budeme vědět...

kam,
no já bych Maru nikdy nervala do nějakých přeskáčů v 2,5 letech...fakt jen na botičky, aby věděla, o co jde, a hlavně si to ošahala, tu chůzi po rovince, jinak nic.....ji to baví a chůzi zvládá dobře, to je jen aby měla prostě nějaký další pohyb a zábavu zároveň....
11. led 2009 v 08:56  • Odpověz
Isa: vše nejlepší k narozeninám
11. led 2009 ve 12:15  • Odpověz
kam,
děkuju:o).

Tak Zevi je v pořádku, jen nebyl čas a pak na ní skočil nějaký bacil a nemohla vůbec fungovat.
Brzo se už ukáže, že se jí už stýská :dizzy_face: :dizzy_face: .

Kamarádka má kluka 2,5roku a taky už zkoušel lyže s pevným vázáním a uplně perfektní.
A fakt byl roztomilý v těch malých lyžičkách, ty lyžáky a helmu :slight_smile: .

kam,
vy jste takový filmový maniaci.Nevyděla jsi už sněženky a machry 2?Já bych na to chtěla jít, tak jestli to je hezký.
Jináč si počkám až to bude na DVD.Většinou dvojky nejsou tak dobré jako první díly.
11. led 2009 ve 13:08  • Odpověz
Isa: viděla jsem to a je to takový normální, na tvém místě bych počkala na DVD :wink: .
11. led 2009 ve 13:29  • Odpověz
Isáčku, ty jedna holka naše osmnáctiletá :grinning: přejeme také vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví a lásky a chlapečka do kolíbky, pusa :astonished: od Kubíka :sweat_smile:

Kam, díky za info ohledně filmu, jsem zvědavá kdy se dostaneme do kina my, už ani nevím co to je???? :rolling_eyes:
11. led 2009 ve 14:13  • Odpověz
ijet,
děkuju:o).Jojo 18let, to víš ještě jsem mladá holka :grinning: :grinning: :grinning:

kam,
nejste majitelé nějakého multikina? :slight_smile: Vy jste v kině fakt často, to my jdem tak jednou za dva roky :sunglasses:
11. led 2009 ve 20:41  • Odpověz
isacku,
taky přejeme z Moravy vše nejlepší, hodně zdravíčka, štěstíčka, ať se ti splní všechno, po čem toužíš :slight_smile:

Taky jsem se těšila na Sněženky a machři, hlavně mě to láká z důvodu zvědavosti, jak vypadají všichni ti herci po těch letech....
Jak bylo volné pokračování S tebou mě baví svět Jak se krotí krokodýli, tak to bylo dle mě taky takové normální, žádná blbost, ale už to nemělo tu jiskru, ani zdaleka tolik zábavy, dali tam hodně romantiky a už to nebyla taková ta peprná komedie....
11. led 2009 ve 21:16  • Odpověz
jito,
děkuju :slight_smile: .

To mě taky moc zajímá jak všichni vypadají, ale vesměs jsem skoro všechny už viděla v ukázkách.
Ale Jeníčková je naprosto šílená, fakt zkažená Amerikou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2009 v 00:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.