• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Se školkou a placením zatím nevím, jak to je...

Jíťo, zrovna dneska jsem četla v jednom časopise článek o koktání u malých dětí. Psali tam, že to může být u těhle prcků ještě v pořádku, jak píšeš, chtějí něco rychle říct a myšlení je pak rychlejší než ta mluva. Ale je dobře, že to nenecháváte a půjdete se poradit s odborníkem. Určitě vám doporučí nějaký fígle.

Macej, jojo, pokud stihneš nastoupit na MD před třetíma narozeninama Fíka, tak ti musí držet místo další tři roky. Ale bohužel to není stejně žádná jistota. Aspoň u nás, prostě pokud pro mě místo mít nebudou, tak dostanu dva odstupný platy a pápá.

Mlaďásek usnul k mýmu překvapení úplně v pohodě. Šli jsme po půl osmý přečíst pohádku, pak jsem ho tam nechala, že jdu pověsit prádlo a usnul asi hned.
14. led 2009 ve 20:30  • Odpověz
autor
teda baby,
vy jste toho zase nakecaly ... jsem zapoměla, co jsem chtěla psát.

jita2,
tak to je mi strašně s Maruš líto, tak držím palce, ať se to co nejdřív vyřeší .. Já jsem chodila taky jako malá na logopedii, ale já měla problémy snad s "ř" a "r". Ještě teď ho neříkám čistě, ale díky bohu jo.

sněženky a machři - Jeníčková se mi fakt nelíbí ... Vysolárkovaná anorektička .. Fakt je hnusná. A ten blonďák, že to je ten samej, co je v gs - mně taky posadilo na prdel ...

Školka - my máme na konci ledna den otevřených dveří a přihlášky v únoru .. No, já momentálně těhu nejsem, takže počítám s tím, že by mi jí mohli vzít ...

Já nějak přestávám věřit, že se druhé povede. A už vůbec, že stihnu jít na mateřskou do 3 let věku Terky.... Ani omylem :angry: :frowning2: .Terku každopádně přihlásíme, protože ona má strašně ráda děti a přijde mi, že je taková vyspělejší .. I když teď mám někdy pocit, že je zase jak mimino ...

Jinak když už se tady ptala macej na tu sociálku, tak snad mi budete taky vědět poradit... Kdyby se nám povedlo druhé (je mi jasné, že nestihnu jít na mateřskou do poloviny září - kdy jsem vlastně vloni na mateřskou šla) jak to vlastně se mnou bude ... To mi bude platit sociálka nějakou almužnu?

Já mám teď dost v hlavě velkýho brouka ... Byla jsem se podívat v práci a dost mi ženský rozmlouvali, abych se tam vracela, že je to tam teď dost na štíru a tak ... Sice se učím angličtinu, otázka je, kde by mně vzali s malým dítětem. Navíc když nemáme babičky, tak to budeme muset řešit tak, že manžel bude malou vodit do školky a já jí budu odpo vyzvedávat - takže u mně přichází v úvahu jen částečnej úvazek - což by bylo asi cca od 7 do 13/14 hodin... Měla jsem sice nějaký takový "plány", že bych dělala něco z domu .. ale bohužel nevím, kde se chytit a co a jak... Takže se asi bohužel do toho svýho státního sektoru budu muset vrátit ... :o(((

Holky, co dáváte vašim prckům k snídani a ke svačinám? Terka mi nejí ovoce a teď už moc nechce ani pečivo. V neděli, když jsme byli u našich, tak tam docela slušně zdlábla toust z toustovače, tak jsem si řikala, že bych nějakej koupila - mohla bych jí dělat x variant, na slano i na sladko ... Jí mi jen jogurty a pudinky .. a naštěstí obědy ...

A jak to máte s uspáváním?? Musíte u dětí být a nebo vám usínají samotné?

No nic, jdu si dát večeři a počkám až manžel uspí malou a pak tady asi budem chvíli makat v bytě. Jsem dělala menší "úklid" ve skříni a musíme nějak zabalit postýlku a hodit jí do garáže ... Už máme vyhlídlou postel pro Terku od gazel.cz - mají věci podobné Domestavu, tak už chceme Terce nějak dát dokupy dětský pokoj ...
14. led 2009 ve 20:43  • Odpověz
ahojky, kdyby jste měly zájem, mrkněte sem http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=154625
14. led 2009 ve 20:48  • Odpověz
Maprisku, tak za A) neházej s těhotněním flintu do žita!!! Dobrá, možná nestihneš jít na MD do 3 let věku Terky, ale třeba taky jóó, stačilo by, aby vám to vyšlo i v březnu, jestli dobře počítám, i když by to bylo o fous. Nemusíš přeci jít v polovině září, když Terce budou tři až v listopadu, tak stačí, když někdy v tom listopadu budeš ve 32. nebo 34. týdnu, tzn. v době, kdy se na MD nastupuje. Ale kdybyste to opravdu nestihli a otěhotníš třeba někdy v létě nebo na podzim, tak prostě v den Terčiných třetích narozenin, kdy bys měla nastoupit do práce, nastoupíš na nemocenskou a je po ptákách! Teď si nejsem úplně jistá, možná by chtělo se zeptat nějaký účetní, ale podle mě to takhle jde udělat. Místo do práce půjdeš na rizikový, zaměstnavatel tě propustit nemůže, protože za A) jsi těhotná za B) jsi na neschopence. A budou pro tebe plynout normálně podmínky, jako kdybys stihla nastoupit na MD do třech let Terky.
Jestli máš nějakou známou účetní, tak se jí zeptej, ale já myslím, že logicky by to tak mělo být. Nebo zkusit nějakou poradnu na netu. Třeba tam popsat, jakože už jsi těhotná, ale na MD nestihneš do třech let prvního nastoupit, že máš rizikový těhu, takže nepřichází v úvahu jít na ten "mezičas" do práce... schválně to zkus, i mě by to zajímalo :sweat_smile: a aspoň se hodíš do pohody, že máte spouuuuuuuuuuustu času :slight_smile:

Jídlo a my: tak u nás je to fakt jak kdy... Teď máme už strašně moc dlouho období (pár týdnů určitě), že nejí žádný ovoce, jen sem tam jablko. Neřešim to, protože takovýchhle období už jsme zažili... už mi takhle nejedl třeba jogurty, pečivo... a taky se k tomu úplně sám po pár týdnech vždycky vrátil. Co miluje strašně moc jsou rajčata a okurky. Rajčat sní denně tuny (kupuju mu ty malinký třešňový). Takže naše jídlo: ráno - talíř, kde má rajčátka, okurku, půl rohlíku s máslem a třeba kousek tvrdýho sýra, nebo plátek šunky a malý jogurt (rohlík mi sní málokdy, ale přece jen mu ho tam stále vytrvale dávám :slight_smile:) Poledne - klasika oběd, porce jak pro vrabčáčka. Sváča - někdy kousek rohlíku, většinou okurka nebo jogurt, jablko... ale většinou jíst moc nechce. Pak máme ca. v půl šestý první večeři - to je podobný snídani - kousek pečiva, hora zeleniny, plátek šunky, sýr, vajíčko... A pak nějak před osmou než jde spát většinou ještě něco teplýho, nejčastěji trochu polívky.

Uspávání - u nás se nikdy nevedlo. Nicméně na pár minut si tam s ním jeden lehnem, buď si přečtem pohádku, nebo si vypravujem, co jsme celý den dělali a co budem dělat zítra, nebo si chvilku zpíváme. Pak ho ale necháme, aby si sám usnul. Někdy spustí řev, dřív utíkal z postele, což si ted uvědomuju, že už dlouho neudělal. Tak když brečí, tak tam jeden jdem, zeptáme se, co se děje, chvilku třeba ještě uklidníme, vysvětlíme, že už má spinkat. Ale jako klasika uspávání nevedem. I když manža mi to někdy kazí, že usne při zpívání dřív než mlaďas... :grinning:
14. led 2009 ve 21:12  • Odpověz
mapris,
to je fakt na předčasný závěry s mimi, nebo aby jsi házela flintu do žita, jak píše prochi...holt každý nemá to štěstí otěhotnět na drb....ale nakonec se to vždycky povede, chce to jen trpělivost, holt ne vždycky to vyjde nějak podle plánu, prostě bude později, ale věř, že bude...

Snídaně - většinou pečivo s něčím, někdy lupínky s mlíčkem, ale ten toustovač je dobrá věc, nebo topinkovač, Maru chutná i ta opečená topinka v topinkovači...je to nasucho, takže je to paráda a pak to potřu máslem slabě a je to moc dobrý...tak to zkus.,..

Uspávání - taky ji musím uspávat, i když jsem ji měla do skoro dvou let naučenou, že usínala sama a pak se to stejně pokazilo...ono nikdy není nic jistý a napořád...
14. led 2009 ve 21:54  • Odpověz
Jíťo máš pravdu, že nikdy není nic napořád.... nám se teď takhle pokazilo noční spaní. Usne si v pohodě v pokojíčku, ale v noci se stěhuje k nám. Někdy ve dvě, někdy ve čtyři, někdy už v jednu... ale už hoooooooodně dlouho nespal u sebe až do rána. Vzniklo to někdy v době, kdy jsem trpěla těma urputnýma nevolnostma, manža měl buď noční a nebo vstával ve čtyři do práce, takže jsem po něm nemohla chtít, aby ho chodil co hodinu uklidňovat a přesvědčovat, ať je u sebe v pokojíčku. A pro mě bylo jednodušší vzít ho k nám, protože mi bylo zle i v noci a fakt nebyly síly. Teď už by síly asi měly být, ale zase vítězí moje pohodlnost :sweat_smile: Takže když brečí už v jednu, tak ho ještě přesvědčím, ať spinká, ale když brečí za hodinu nebo dvě zas, tak ho už vezmu k nám. A je i jistota, že vydrží ráno dýl spát. A taky je to tak hezký, se ráno probudit vedle něj, většinou mi začne něco vypravovat a pusinkuje nás :slight_smile:
No budu to muset taky nějak vyřešit, než se narodí mimčo... ale zatím doufám, že se to zase srovná samo...
14. led 2009 ve 22:11  • Odpověz
No co to tady je???? :confused: :confused: :confused:

Luci,
malá je naštestí zatím dobrá, takže jste na nás určitě nic neprskli:o).

mapris,
my neuspáváme, chodí spát sama.Buď si hraje nebo kouká na pohádky a pak usne.

prochi,
přesně tohle nám malá dělá už několik nocí.Vzbudí se a brečí, říká že se bojí a chce k nám.Včera jsem se ve dvě v noci stěhovala do obýváku na gauč a malá zaujmula moje místo v posteli:o).Ale teda fakt poprvé, jinak neustupuju, ale bylo mi jí líto.Stále se budila a nemohla pořádně zabrat.Brečela třeba 20minut a nebyla k utišení.
14. led 2009 ve 23:21  • Odpověz
jito,
snad to bude s tím mluvením dobrý a Maruška koktat nebude.
14. led 2009 ve 23:24  • Odpověz
Ahojky,
tak dneska odjíždíme ke kamarádům do Chebu a vracíme se až v sobotu.

Mapris: Ondra zatm usíná sám, přečteme pohádku, dáme pusinku a jdeme. Většinou tam ještě tak 2x 3x dáme, dát napít a nebo volá mamimko a chce mě jen ještě vidět. Ale do půl hodinky většinou spí. Jo a je tam po tmě, to mu nevadí. On s námi neusne, to pořád chce povídat a číst, to už musí jó být unavený.

Mě Ondra poslední dobou pečivo taky moc nechce, sní salám, olíže máslo a do pečiva jen tak kousne aby se neřeklo, často snídá nějaký koláč nebo koblihy. S manželem taky piškoty nebo jogurt. Během dopoledne něco zobe, z ovoce mí jí banán a sem tam jablko nebo pomelo. Hodně mu chutnají okurky. Pak má oběd, po spaní jogurt nebo lipánka a večer většinou nějakou polévku, prostě to co mi. Ondra jogurty a lipánky zbožňuje, jogurty sní třeba 2 na posezení. Poslední dobou si taky oblíbil jahody v konzervě, to sní celou konzervu.
Jo když chci aby snědl rohlík, tak nejlepší je mu dát suchý.
15. led 2009 v 06:46  • Odpověz
Ahojky holky, teda vy jste se tu činily:grinning:

Lyžování bylo super, jenom od půlky sjezdovky hustá mlha :frowning2: tak jsem nemohla jezdit dle svých představ ale i tak relax, a včera jsem byla u kamarádky na vínku :sweat_smile:
15. led 2009 v 10:40  • Odpověz
Teda jindy tady neni pomalu ani hláska a teď nestačim pomalu dočítat :astonished: :grinning:

jito

s tim koktáním,já myslím,že se to rozhodne asi ve třech letech na prohlídce u dr,ta je v tomhle věku taková větší,jak děti mluví,vidí,slyší,jestli umí pár základních barev atd.Pak by vás mohla dr odeslat na logopedii.Každopádně je dobré to nezanedbat,ale myslim,že to u vás nehrozí.Marušce za chvíli tři roky budou,já bych možná do té doby počkala a dala jí ještě čas :wink:

mapris

teď podobný problémřešila kamarádka.Pokud nastoupíš na mat. do tří let dítěte tak se ti bude mateřská první půlrok počítat z platu,který si měla před otěhot.s Terezkou.Pokud to nestihneš do té doby a budeš muset nastoupit do práce tak je to pak nic moc,páč i kdybysi byla v práci jen chvíli,nebudeš mít odpracovaný rok a tím pádem by jsi myslím dál dostávala těch 7600,-Aspoň takhle nějak to tvrdila paní kamarádce přímo na sociálce,doufám,že jsem to nepopletla.Ale mám i zkušenost,že na každé sociálce jsou jinak informovaní a je to pak jeden o voze,druhej o koze :sweat_smile: Pak je nejvýhodnější,být v práci celý jeden rok,abys podle zákona odpracovala těch asi 270 dnů nebo kolik to je,páč se pak mateřská počítá z odpracovaného roku.Nebo jak píše Prochi,nastoupit na rizikovku,tudíš na nemocenskou,to ti pak půjdou peníze podle ákona o nemocenské a ta se také vypočítává z platu ať už jsi v práci měsíc nebo deset let.Takže asi tak,snad jsem to napsala srozumitelně.Každopádně se vůůbec nestresuj tím,jestli stihnete mít druhé do Terčiných tří let nebo ne,v klídku,pohodě,bez stresu,ono se to dřív nebo později povede :wink:

jídlo- u nás zase absolutně nejedou jogurty,ten malej nepozře nebo maximálně lžičku a už to plive a to jakýkoli jogurt.Už mu nejede ani Lipánek nebo nějaké tady ty dezerty.Jediný co sní je Monte jenže já mu to teď nekupuju páč v rámci té diety to nemůže,jen kysané živé jogurty a nápoje a to fakt nehrozí,aby to snědl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pečivo sní má ho nejčastěji k snídani s čímkoli,má dost rád máslo takže nejčastěji s máslem a třeba šunkou,sýrem,medem,marmoškou.Někdy má takovou i sváču,snažím se to střídat podle toho co bylo k snídani.K snídani i k večeři děláme také tousty,ty máme rádi všichni,většinou ho má Fík se sýrem a trochou kečupu nebo i se šunkou.Pak také využívám topinkovač jak píše Jíťa,opečený jeden chlebík a namažu ho máslem a třeba marmeládou nebo mu k tomu dám plátek sýra.Někdy naše svačiny probíhají tak,že jde malej k lednici a diktuje si co chce no a to skončí často u plát.sýra,samotného bez ničeho.Až nám skončí dietka tak si hned toustíka uděláme ,mňam :dizzy_face: No a večeře podobné jako sváči,snídaně,ale často také polévky nebo zbyde od oběda,malej má moc rád brambor.kaši,tu jí i samotnou bez ničeho k večeři,nepohrdne někdy ani instant.kaší Sunarkou.Někdy si sám vybere třeba banán,mrkvičku,jablíčko(ovoce má reád a zeleninu celkem také)No a pak před spaním ještě mlíko,na to nikdy nezapomene :wink:
15. led 2009 ve 12:49  • Odpověz
No,ještě to uspávání-to je u nás katastrofa,malej sám neusne ani náhodou,pořád "pinkat s mámou",někdy jde i s taťkou,když potřebuju třeba žehlit nebo něco,ale nejčastěji chce mě.No a není to jen tak,že lehnem a spíme,to musíme zpívat nebo prohlížet knížku,číst pohádky a tak,až do vyčerpání a usnutí :sweat_smile: Takže i když jdeme do postele v osm(a to je málo kdy)tak stejnak usne v půl desátý-deset.Zatim my to nějak nevadí,jen jsem někdy běsná,když ještě stokrát potřebuje jít do obýváku,protože:Musí pro nočník,musí pro auto,něco říct tátovi.......a tak...No a když uspává přítel tak to většinou končí tak,že usne dřív než malej :sweat_smile:

Včera jsem po dlouhé době stoupla na váhu a jsem zatím mínus dvě kilča.I když je mi furt blbě a zvracim tak jsem myslela,že budu mít něco nahoře,zatím asi nemám z čeho.Ale mě je kus i bez těhu bříška takže žádná škoda :sweat_smile: :grinning: O celulošce se raději ani nebavím,páč bych blila furt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
15. led 2009 ve 12:57  • Odpověz
mapris

pošli nějaký odkaz na tu postýlku,my také řešíme jakou postýlku malému tak ať mám inspiraci :wink: Mně se zatím zamlouvá jedna z Ikei.
15. led 2009 ve 12:59  • Odpověz
autor
macej,
http://www.gazel.cz/index.asp?modul=produkt&id=164&sek=eshop
je to etážková postel sendy, máme objednaný spodek a ještě k tomu takové dva polštáře na zábranu - aby to malou netlačilo ... Mají jí vystavenou na budejovický v dbk (jak je človíčkov) a nebo ve vinohradský. Chtěli jsme sice domestav, ale tohle se nám taky líbilo, a mají to právě levnější, než domestav.
15. led 2009 ve 14:17  • Odpověz
luci,

je na tobě vidět, že jsi zhubla a v pondělí ti to slušelo.
Budete mít určitě zas kluka, páč holky berou krásu :sweat_smile: :sweat_smile: .
My bychom chtěli do nového pořít jednu z těhlech dvou, akorát jinou barvu.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13134312

http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=9480615&tab=5

mapris,
u nás je to s jídlem každý den jinak.Třeba tři dny nechce skoro vůbec nic a pak čtvrtý den by snědla všechno :slight_smile: .Ale spíše jíst nechce a je to věčné přemlouvání a slibování.Ale ovoce má každý den, to si sama říká co chce.
Miluje jak ovoce tak zeleninu a hlavně sirovou a když dělám brambory, tak mi je krade :grinning: :grinning: .Přitom je to hnusné, ten škrob je tam strašně cítit než je uvaříš.a pečivo nejlépe suché, jakmile to namažu nechce to a marmeládu, tak to vůbec.Když ji dám koblihu a omylem kousne do marmelády tak už řve, to má po mě.Taky ji nemám ráda :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. led 2009 v 15:46  • Odpověz
Slyšely jste to o tom Kaplickém?To je hrozný, stalo se to tady unás :frowning2: :frowning2: .Já jsem to veděla už včera večer, a nechápala jsem to.Chudák ta jeho žena, když ten samý den porodila :frowning2: .A on se tak těšil....
15. led 2009 v 15:51  • Odpověz
macej,
no stejně jsem četla, že se v tomto věku náprava žádná nedělá, ale přesto, za to nic nedám, když už jsme objednaní, tak tam zajít, třeba nás v mnohém uklidní...aspoň doufám...
No která mamka by chtěla koktavé dítě :frowning2:

iso,
věř, že to je jen pomluva, že holky berou krásu, stejně jako tvar bříška a podobné věci, tohle je tak akorát vše sázka do loterie, ale nic jiného :sweat_smile:
Jinak zrovna o Kaplickém byla min. týden 13. komnata s jeho bývalkou...to jsem ale nevěděla, že měl novou ženu, která porodila zrovna :confused:
15. led 2009 v 16:13  • Odpověz
No, holky já nechci vypadat jako nepřející člověk, ALE Kaplického jsem zrovna nemusela, tu opičárnu co chtěl zbudovat....... :stuck_out_tongue_closed_eyes: alespoň že Bém má rozum a dál co čeká 30ti letá žena, která si pořídí dítě ze 71letým mužem??????
Smutný bohužel je že v den narození dítěte zemřel a to ho vůbec nepoznalo :frowning2:
15. led 2009 v 18:34  • Odpověz
La pardon, je to můj názor
15. led 2009 v 18:35  • Odpověz
Ijetka, žádný la pardon, mám ten samej názor. Jako jasný, že člověk nikdy neví a stát se může kdykoli cokoli i u mladších rodičů..... ale tak nějak u sedmedesátiletýho už se dá předpokládat, že tady už nemusí být dlouho, nebo třeba klidně ještě dvacet let, ale na hory s ním za deset let těžko pojede, že... to že je to dítě zabezpečený finančně není prostě všechno.
I když uznávám, že je to smutný.
15. led 2009 v 18:54  • Odpověz
Jíťo, Iso, mě teda vždycky hrozně rozčílí tyhle řeči, že to bude to a to, páč vypadám tak a tak. Např. mojim dvěma kamarádkám se v těhotenství tak zhoršila pleť (fakt hrozný akné, fleky...), že je i sami gynekologové poslali na kožní. A obě mají kluka :wink:
Tvar břicha - to mě točilo neskutečně, když jsem čekala Péťu. Dlouho jsem totiž vypadla spíš vyžraná, než těhotná. Jak nejsem zrovna štíhlice, tak se tam miminko hezky vlezlo a břicho bylo dlouho spíš rozpláclý do stran. Tak ca. do 30. týdne VŠICHNI, že to je jasná holka! Pak mi šílenou rychlostí začalo růst břicho dopředu a VŠICHNI najednou - to je jasnej kluk! :grinning:
Teď mám zatím klid, protože spousta lidí to ještě neví - v bundě se to lehce schová :slight_smile:
Akorát rodina prudí, že to teď MUSÍ být holčička, aby byl páreček, což mě točí neskutečně :angry:
15. led 2009 v 19:03  • Odpověz
mapris

postel je moc pěkná,mám ráda tohle surové dřevo,krásně voní a až budete dokupovat i horní patro bude ještě hezčí.

iso

ty tvé postele co jsi posílala odkazy jsou taky super,ta první se mi líbí asi trochu víc,ta je taková prďácká,ale zas u té druhé ty dolní šuplíky,no nevěděla bych kterou :wink: A vy chcete rovnou palandu?Nebo jíš se,že tam malá poleze a spadne? I když možná se dají oddělat ty schůdky.Já viděla myslim v Kika teď už si to nepamatuju přesně dětskou postel,je vyvýšená a je z ní dolu žebřík i klouzačka a dole může být takový brloch,ta se mi líbí,ale s tou klouzajdou nevim nevim a pak taky do toho malého pokoje bysme ji asi dát nemohli,kdoví kolik by zabrala místa.
Děkuju za poklonu,jako,že mi to slušelo.A já byla zrovna nenamalovaná,mě to teď tak nebaví,ráno si vyčistím zuby,umyju obličej,namažu krémem a tím to končí.Nsvíc mám teď na bradě asi sto beďarů,no paráda.Já jsem také slyšela,že holky berou krásu,ale jinak těm teoriim co to bude také moc nevěřím.Dokonce jsem slyšela,že se dá pohlaví určit i podle krve nebo co,jako aniž by šel člověk na odběr.

jita

to je jasný,že každá máma raději jde k odborníkům i kdyby s tím zatím nic nedělali.Ale nemusíš mít strach,dobře se to léčí při pravidelných návštěvách logopedie a tréninku doma :wink:

Kaplický-chudák,takhle umřít,na ulici,to je nepříjemný.A to,že se mu ten den narodilo mimčo je teda taky smutný,že ho nepozná,chudák manželka.Ale jinak souhlasím s Ijet a Prochi,takhle obří věkový rozdíl to je divný až nepřirozený.Mně se moc nelíbila ta chobotnice,kterou navrhoval pro Národ.knihovnu,ale zase celkem rozumně mluvil,když říkal,že vyhrál konkurz i s návrhrm té chobotnice,souhlasilo se s tím a pak se kolem toho začly dít podivný brikule.
15. led 2009 v 19:29  • Odpověz
Holky,uvažujete některá o očkování proti Pneumokoku?Pro děti myslim.Já jsem nad tím neuvažovala,teda jó,ale dr mi řekl až bude mít základ.očko za sebou,což už má tak teď přemýšlim jestli to zaplatit.Přeci jen má Fík celkem často rýmu.Ale zase další zátěž pro tělo je to očkování navíc tak nevim.
15. led 2009 v 19:32  • Odpověz
prochi,
to se ti ani nedivím, mě to točí stejně, když si každej myslí, jak tělo prozradí, co to bude za pohlaví, přitom to vůbec není pravda, nö hlavně, že to víme my :slight_smile:

macej,
očkování moc nerozumím, my nic navíc nemáme a ani neplánujem, tak já ti neporadím....
15. led 2009 v 19:41  • Odpověz
Holky se omlouvám, jsem nemyslela, že vás to tak pobouří, když jsem napsala, že podle krásy se pozná pohlaví.
Samozřejmě to byla sranda.
A Kaplický, spíš mi přišlo smutný jak umřel, za jakých okolností a v jaký den.To že byl na dítě starý nepopírám, ale smrt si nevybírá a takhle klidně může umřít i 40ti letý člověk.

luci,
my asi očkovat nebudem.Chtěli bychom palandu kvůli návštevám:o).Protože ted může spát na gauči, pak budeme mít obývák s ložnicí dohromady my.Půjdem do menšího takže se musímne uskromnit. :slight_smile:
Hlavně chci, aby měla malá pokoj sama.
15. led 2009 ve 23:01  • Odpověz
isacku,
tohle jsi neměla vztahovat na sebe, protože to s tebou nemělo nic společného, fakt :sweat_smile:
16. led 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
jsme byli se sousedkou v človíčkově na budějárně, tak jsme děti nechali pěkně vyřádit a terka už teď sppí :o)) Teda hodku :o))

jinak s tou krásou .. No já teda nevím.. Mně hodně lidí, včetně ženskejch v práci říkalo, jak vypadám dobře a v pohodě, že tu určo bylo kluk. Pak jsem musela týden před porodem na váhovu (mi vypadlo to slovo) prostě aby věděli, jestli normálně porodím .. A to taky hned ženský v práci, že to bude kluk. A narodila se Terka :grinning: :grinning: :grinning:. Ale v listopadu 06 kam chodím kecat tam jedna kamarádka-mamina hodila odkaz na čínský kalendář, podle kterýho by to "prý" mohlo vyjít .. Ale já si stejně myslím, že tohle je na matce přírodě :grinning: :grinning: , hlavně ať je to zdravý.

S tím kaplickým ... Já nevím, taky mi to přišlo smutný. Manžel z toho byl včera docela šokovanej, protože ten projekt dost sledoval a líbil se mu ... Ale když jsem viděla tu fotku tý jeho ženy - myslím, že vypadá hezky a měla, nebo má na to si najít i hezkýho chlapa. Podle mně to bylo o penězích ..

macejka,
s tím očkováním .. Nějak jsem to s manželem ani neprobírala. Moje sestra ten pneumokok nechala dělat ... JENŽE na těch upoutávajících plakátech je všude napsáno, že to není 100% ochrana proti pneumokoku ...
To máš jako s chřipkou nebo žloutenkou ... Nevím, možná se časem rozhodnu jinak, ale zatím to nechat očkovat nebudu ...
16. led 2009 ve 14:00  • Odpověz
Isáčku, neber si to :wink: naše těhulky se tu rozjely co??? :grinning: :grinning: :grinning:

Tohle mi ani tak nevadilo, jako ty radící kydy když nás trápily prdy, to mě sjali fakt fest, to bylo: no to nesmíš jíst měkkej chleba, já na to :já jím tvrdej! Další: dělej mu feniklový čaj, já na to: nepomáhá. Další: musíš mu nasírovat bříško, já na to: dělám to a nic.....a furt samý rozumy!!! :angry: Hrůza :angry:

Macej, neočkujem a nebudem :slight_smile:

Isáčku, kdy vypukne stěhování a jak velký byteček a jak daleko od toho kde bydlíte??? Jasný a stručný výslech :sweat_smile:
16. led 2009 ve 14:02  • Odpověz
mapris, macej,
s tím očkováním je pravda, že žádné ti nezaručí 100 %, tak je to těžké rozhodování....třeba těch chřipek je tolik moc druhů, že to snad ani nemá cenu...
16. led 2009 ve 14:10  • Odpověz
holky

právě proto také nevím jestli očkovat nebo ne,vždycky je to proti tomu viru nabo bacilu,který se u nás vyskytuje a jak píšete není to proti všem,to ani nejde.Proto bych nedala očkovat chřipku,ty viry tak divně mutujou,že to člověku beztak nezaručí,že nebude marodit.Stejně tak meningokok,je dost nebezpečnej,ale nejhorší je C,proti kterému ani očkování není.

Jinak my jsme stále marodi,dneska jsem šla s malým raději k dr,protože opět prokašlal celou noc,nudle mu tekly do krku o sto šest,chudák a když se ráno vzbudil tak měl šíleně rýmový oči,to jsem ještě neviděla,prostě se mu to ještě zhoršilo tak jsme tam raději zašli.Na průduškách to naštěstí nemá jenom v hrtanu takže to dr ohodnotil jako laryngitidu.On totiž kašle co minutu,je to hrozný,ale kašle fakt pořád.Tak nám napsal Prednisonovej čípek,že mám dát jen jeden dneska jako prevenci stažení hrtanu.Tak jsem nejdřív váhala jestli mu to mám dát,kortikoidy jsou děsnej driák,ale když jsem slyšela jak pořád kašle tak jsem mu ho dala.No,že by došlo k extra zlepšení se říct nedá,kašle o trochu míň,ale kašle pořád.Já jsem spíš na lehčí formu léků nebo přírodnější a teď do něj nacpu takovej driák,ale snad to bude dobrý.Jinak dávám jitrocel.sirup a echinaceu a do nosu sterimar a už jsem se uchýlila i k Olyntu což jsem taky nejdřív nechtěla,ale ta rýma je fakt děsná,podle mě je největší problém v tom,že mu stékají nudle do krku a to ho dráždí jenže rýma se nás drží jak klíště.Sice odsáváme,ale to by musel být napojenej na odsávačku permanentně.
No a prsknul to i na mě takže jsme tady jak v lazaretu,mě bolí hlava,do toho mám žaludek jak na vodě,rýmu,fakt dobrý :angry:
16. led 2009 v 16:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.