• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
herdek baby, vy jste se rozjely jak uškubnutý vagón :grinning: :grinning: za dva dny je tu toho víc než jindy za týden :sweat_smile:

Prochi, copa že by jsi chtěla ode mě číst za ípéčko? :wink: víš co se říká, dočkej času, jak plešatý vlasů :grinning: :grinning: :grinning:

Maprisku, nesmutni, že to nestihneš do Terčiných 3 let (ale šance pořád je) vždyť o nic nejde, buď to uděláš tak, jak ti radila Prochi, s tou nemocenskou, popř. bys šla na čtyřletou variantu rodičáku (stejně jsi tuším říkala, že ani moc nestojíš o návrat do původní práce, ne?)
já teda o druhém rodičáku uvažuju právě o čtyřletém, jednak normálně donošené dítko rozhodně nestihnu porodit do Jirkovo 3 let a když si spočítám, že bych měla nastoupit do práce hned v době, kdy malý půjde do první třídy, tak si říkám, že rok k dobru bude fajn, snad nás taťka nějak uživí a popř si můžu i přivydělat, když budu mít pocit, že už trčím doma moooc dlouho :slight_smile:

uspávání: jak kdy, odpoledne většinou pohádku čteme, večer vykládáme (páč mi pořád vylézá z pod duchny, nakukuje na obrázky, komentuje atd) někdy usne uprostřed pohádky, jindy až po ní, přitulený k někomu z nás, jindy řeknu, že na chvilku odejdu a obvykle až dojdu, tak spí... ) a někdy výjmečně taky vytuhne u televize :slight_smile:

když to tu čtu o jídle, mám pocit, že náš malý proti ostatním docela sní (ten krajíc chleba nebo půlku rohlíku na porci určitě) ale v tom případě nechápu, kam to dává, proč tak málo přibírá (asi extra spalování po tátovi) hodně dělám nejrůznější pomazánky, hlavně tvarohové, ty nám chutnají všem, střídám sýrama-měkýma, tvrdýma, cottagem, šunkou, oblíbené jsou taky toasty, někdy i vaječný chleba se sýrem a kečupem... jogurty nahusto, skoro denně, občas k véči klasickou instant kaši, kterou vylepším např nastrouhaným jabkem, hruškou, banánem apod, trochou másla, posypané třeba skořicí (podle mého stravitelnější varianta krupky) nebo vánočka s máslem nebo marmoškou, koláček...

ovoce jak které, stojí jen o jabka, hrušky, babány, kivi, z citrusů max pomelo, takový pomeranč nebo mandarinku jednou za uherský rok, nějak mu nechutnají, sice je nabízím, ale žádný extra zájem

takže u nás je to tak: k snídani pečivo s něčím, nějaké zobání na sváču (křupky, koláček, ovoce) většinou polívka k obědu, málo kdy sní i druhé jídlo, jde spát, po probuzení druhá část obědu :slight_smile: a zase nějaké ovoce, brumík, jogurt atd a k večeři opět pečivo sněčím, nebo ta kaše

očkování: neuvažuju, jednak malý nebývá nějak extra nemocný (ťuk ťuk) takže si myslím, že není důvod narušovat přirozenou imunitu a navíc jsem svého času slyšela nějakou diskusi, kdy to ta doktorka podávala, jako že pneumokoků je strášně moc druhů a očko je účinné jen na málo z nich a celá reklamní kampaň je jen obrovský nafouklý balón (u zdravých dětí samozřejmě, pokud k tomu jsou určité předpoklady, častá nemocnost, záněty stř. ucha a pod, tak je to samozřejmě jiná a věřím, že to své opodstanění má)

postele, co jste sem dávaly, jsou strašně hezoučké, taky uvažujem rovnou o patrové, než ji využije druhý sourozenec, tak tam třeba může přespat neteř, babi... prostě ať nekupujem na chvíli obyč postel a pak sháníme další pro dva (líbí se mi ty od Mapris, právě že se dá rozmontovat na dvě sólovky, nebo hodit na tu palndu) :slight_smile:
16. led 2009 v 16:35  • Odpověz
macejko, to je smůla :frowning2: tak ať je vám oběma co nejdřív líp (lituju vás moc moc moc, sama mám ještě v živé paměti, jak mě ta viróza hnusně týrala) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2009 v 16:40  • Odpověz
autor
čusky tlachalky :o))

macej,
no, bohužel je to někdy hnusný, jak jim ty hleny stékají ... Na tu rýmu nám pomohl právě od mucoplantu ta eucalyptová mastička - může se dát i lžička do horký vody do nějaké nádobky a nechat na topení, aby dítě lépe dýchalo. No a co se týče sprejů - terka už poslední dobou byla alergická na jakýkoliv spreje - vincentku, sterimar .. Tak jsem koupila ten nasivin pro děti - protože já mám dobrou zkušenost s tím pro dospělé - a je to dobré v tom, že tam je kapátko a terce se docela líbí, jak jí to dávám vždycky do nosu... My jsme teď nechali seřídit okna, aby do dětského netáhlo a až bude mít novou postel, tak bude na druhé straně pokoje, tak doufám, že to taky pomůže, aby nebyla nemocná ... Terka je zatím v pohodě (ťuky, ťuk) ale díky sirupu, který nám dala doktorka (protialergickej) ...

zevina,
my ty rozkládací viděli i u KIKy, tam je měli také a dneska najdeš hodně firem, co je prodávají :o)
16. led 2009 ve 20:29  • Odpověz
Jejda Isáčku, to nebylo namířený na tebe s tím pohlavím mimča!!! Já to myslela všeobecně!!!
Ale třeba si moc dobře vzpomínám na jednu kamarádku, která právě čekala holčičku a každej jí říkal, no jo to je poznat, holka bere krásu a jí to bylo tak líto. A ono ke konci ani já nebyla žádná krasavice, opuchlá, zadržovaná voda všude... bléééé :sweat_smile:

Macej, my Pneumokoky máme - teda očkování :wink: Dávali jsme ho už ale dávno, snad v deseti měsících a ještě dřív než vypukla ta šílená kampaň. Nám ho doporučila mudra kvůli naší rodinné anamnéze - časté a opakované záněty středních uší. Mě jako malou píchali uši pořád a trpim na to i teď, naštěstí to vždycky podchytím včas a stačí antibiotický kapky do nosu a do uší. Naposled mi doktor řekl, že to mám už chronický a na celej život. Můj taťka na to taky hodně trpí. A Péťa měl zánět stř. ucha už v pěti měsících! Takže kvůli tomu nám to mudra tenkrát doporučila. A teď přemýšlíme, že miminku to dáme taky, možná už od těch dvou měsíců. Péťovi jsme tenkrát platili hexu, tak mimču asi zaplatíme Prevenar. Uvidíme, až jak se poradíme zase s mudrou.
A radila ses s vaším doktorem? Co on si o tom myslí, jestli by to mělo smysl? Od dvou let se myslím dává už jen jedna dávka (tj. ca. 1800).
Jinak je určitě dobře, že jste před víkendem ještě zašli k doktorovi. A nad tím driákem vůbec neuvažuj, doktor určitě ví, proč vám ho dal, laryngitida není žádná prča, mohl by mu ten hrtan otect raz dva a je průser. Kamarádky holčička na to trpí už od mimikovskýho věku a už xkrát leželi v nemocnici, protože dusila.

Zevi, obávám se, že Mapris už nemůže zůstat doma na čtyřletý rodičák, to se volí nejpozději do 21. měsíců dítěte. A ty nemusíš porodit do třech let, podmínkou je nastoupit na MD a tu ti může mudr. vypsat už od 32. týdne :wink: Ale nechci dělat chytrou... :sweat_smile:

Zevi, tak kam se Péťa na Jiříka v jídle hrabe! To baštíte krásně! Náš dnešní den - ráno jeden malý jogurt aktivíe + pár malých rajčátek, dopoledne ve vsi ukousnul špičku rohlíku, v poledne dvě lžíce brkaše a dvě kostičky masa, odpol. hrnek jogurtovýho mlíka a večer půl rohlíku rozpečený s plátkem sýra a plátkem šunky. V nabídce byla ještě polívka, nechtěl, upekla jsem takový ty obří koláče s tvarohem, makem a povidlama, nechtěl, upekla jsem domácí rohlíčky uvnitř s párkem, nechtěl... jóó co miluje je hermelín, ale ví, že smí jen plátek, jinak by mohl být nemocný, nicméně kdyby to šlo, sežere ho naposezení (ovšem to maminka taky :sweat_smile:) Ze sladkýho má rád jen gumový medvídky a všechny tyhle gumový bombonky a ještě lízátka. Ale oboje má jen sem tam. Ale neřešim to, podvyživenej rozhodně není. Třeba je to jen takový období (i když už nekolikaměsíční...)

Postele všechny, co jsem tady od vás viděla, jsou krásný! My jsme to zatím vyřešili tak, že novou kupovat nebudem a necháme zatím tu starou dřevěnou po mě, na který už spí, jen jsme objednali novou, kvalitní matraci.
16. led 2009 ve 21:13  • Odpověz
Maprisku, ještě jsem si vzpomněla na ten čínský kalendář - už jsem ho študovala dávno, nám to nevyšlo, podle něj měl být Péťa holka a teď prý čekáme kluka a já si opět myslím, že to nevyjde. Počítaly jsme to tenkrát s pár kamarádkama, jako i jak to měli naše mamky, my... a vycházelo to úžasně "pravdivě" ca. 50:50 :grinning:
16. led 2009 ve 21:31  • Odpověz
Ahojky, tak už jsme zpátky. Pěkně jsem si odpočinula od každodenní rutiny, jen ty naše dítka by nemuseli tolik zlobit. Když byl jeden hodný, vztekal se druhý a naopak. Ondra nechtěl vůbec spát a oba dny usnul až na dvanáctou. Nějak přetáhnul tu svojí hodinku usínání, nabral druhý dech a ne a ne spát. Seděl s námi v obýváku, poslouchal a čem se bavíme, koukal na televizi a hají ne. Nakonec šel do naší postele i s přenosným DVD, ale stejně dlouho trvalo než usnul a včera jsem usla u Boba a boka já dřív. Dneska to na mě doma taky zkoušel, že pohádku a maminka hají...., ale já odolala, sice si pobrečel, ale musíme se vrátit do normálních kolejí.

Prevener jsme nedávali, doktor nám ho nedoporučil.
17. led 2009 ve 21:36  • Odpověz
Kam, super, že jste si odpočinuli :wink: tý jo a teď si představ mít dvojčata :sweat_smile: mě by ruplo :grinning:

Dneska jsme si zase měli jet zalyžovat, ale mě se kvůli mlze nechělo (říklala, jsem to už včera)no a dneska je fakt odprná mlha, zase by se lyžovalo na prd :frowning2:
18. led 2009 v 10:51  • Odpověz
Luci,
tak malá už je taky nemocná a docela hodně:o(.Ve čt.večer už byla nějaká unavená, brzo usla a v od pátku od rána rýma jak blázen, kašel.Včera večer se dlouho dusila, tak snad taky nebude mít laryngitídu.Hned zítra musíme k doktorce.

V pátek jsem měla tu oslavu, neveděla jsem jestli mám malou odvézt k našim nebo ne, když je nemocná.
Ale nakonec jsme byli dohodnuté asi z 12lidma, takže jsem ji odvezla a šli jsme.
Bylo to fakt super, až na konec.Šli jsme domů asi ve čtyři hodiny a pár lidí tam ještě zůstalo, plus i můj bratránek.A v pět mi volal z nemocnice, že ho před diskotékou nějací blbci zmlátili :angry: :angry: .
Fakt nechápu, že jsou někteří chlapi tak omezeni a dokazujou si své síly na slabších a bezbraných....
holky já za ten veče vypila tolik teqily, jak ne za celý svůj život :grinning: :grinning: .
Ale naštestí mi v so.nebylo ani špatně, akorát jsem byla moc unavená, páč jsme brzo vstávali, abychom zajeli za dědou a pak pro malou.
18. led 2009 ve 13:15  • Odpověz
Isa: tak to je hrůza co se děje, známe zmlátili 13letého synovce když vynášel odpadky.
Ale je fajn, že jsi si oslavu užila, člověk musí taky občas vypálit a odreagovat se, jinak by jsme se asi zbláznili :grinning:

Ondra taky trochu rýmuje, tak snad z toho nic nebude.

Ijet: mít dvojčata, to je moje noční můra. Ale co by mi jiného zbylo, než to zvládnout, zase když jsou úplně stejně.

Ještě jsem vám chtěla doporučit tuhle hračku http://www.utricertiku.cz/detail.php?zbozi=532417
Koupila jsem jim klukům do Chebu a vydrželi si s tím hrát hodinu v kuse. My ji to jen natahovali a měli jsme klid. To letadlo je z něčeho jako je polystyren, je lehké, neublíží.
18. led 2009 ve 13:39  • Odpověz
Isáčku, chudák Natka zase něcom, hlavně aby byla brzo oki :wink: jinak čupr pařba, dobře si oslavila ty osmnáctiny :sweat_smile: a s tím bratránkem je to mazec, ty lidi jsou fakt magoři :angry:

Kam, nějak jít by to muselo, ale jak... :sweat_smile:

Jo isáčku co tatínek? Včera nám už odjel strejdík, nemám moc dobrý pocit, páč mi říkal, že má nějaký tlaky a tlačení v hlavě (ukazoval na místo nádoru) :frowning2: :cry: :frowning2: :cry: a koncem měsíce má jít na rezonanci tak uvidíme :frowning2:
18. led 2009 ve 14:46  • Odpověz
ijet,
no na to co nám říkali na začátku doktoři a dávali mu jen 20% na přežití a že když se probere, že nebude chodit ani mluvit, je zázrak jak to skvěle zvládnul.Ale je to hlavně teď už jen jeho pevná vůle, že chce fungovat a nehodil celý svůj život za hlavu.Je stále na JIP, hýbe se celkem dobře, už i celkem hezky mluví, ale stále nemůže vůbec přijímat potravu.Je strašně vyhublý a nemá sílu a energi na to, aby mohl pořádně chodit.
Ted byl na roztažení jícnu, ale nepovedlo se to, tak půjde asi na další operaci.A 30.1.nastupuje na 4 týdny na rehabilitace.Takže domů ho prospustí snad do jara.Stalo se to na podzim a domů ho pustí na jaře, je to už strašně dlouhý a pro něho už strašně deprimující.Včera se nám rozbrečel, nemohl o tom ani mluvit.
Ale my mu nemůžem nijak pomoct, jen tím, že za ní chodíme a jsme s ním, ale i pro nás je to náročné, hlavně pro mamku :pensive: :pensive: .
A strejda má ten nádor už pryč??

Malá k tomu všemu dostala strašný průjem, fakt má uplně vodu.Nechce vůbec nic papat a je vysláblá, takže už spinká.Noc byla šílená, byla vzhůru každých 20minut a plakala.Rýma ji tekla do krku a vadilo ji to, takže stále chtěla zvracet.A já jsem taky uplně vycuclá, páč ten můj chlap k ní ani nevstal, takže jsem nespala celou noc.
18. led 2009 v 19:25  • Odpověz
autor
isa,
tak to je mi líto, co má malá zas za problémy. Tak ať jste zas brzo fit.

Týýý jo, to je pořád starost s dětma co?? Fakt si vážím každý chvíle, kdy je zdravá a v pohodě a když tady čtu, jaký jsou problémy okolo mně, tak jsem ráda za to co mám... Mně zas poslední dobou berou nějak depky .. bych chtěla nějakou práci domů a je fakt problém něco sehnat ... :frowning2:
18. led 2009 ve 20:24  • Odpověz
iso

teda,to je mi líto,já jen doufám,že jsme to na vás neprskli my,teda Fík,nevim jakou to má inkubační dobu,ale tak ten týden to asi bude.Fík už má kašel dobrej,sem tam zachrchlá,ale rýmu má stále,zhoustla mu(taky proto podle mě nekašle,že už mu to nezatéká) takže si myslím,že to možná laryngitida byla,ale jen mírnější.Nicméně čípky nám zbyly a jako prevenci je dobrý je mít,právě kamarádky chlapeček měl bronchitydu už 2* a taky byl pokaždé v nemocnici,jsem ráda,že Fík nemusel,ťuk,Ťuk,ťuk :sweat_smile:

Na Olynt jsem se už vyprdla,stejnak má rýmu pořád,ale dr nám napsal nějakou mastičku do nosu,borovou a ta pomáhala i mě,když jsem byla malá tak jí jdu zítra vyzvednout do lékárny.No a došel námjako na potvoru Stérimar tak ho taky zítra koupím.Jinak dávám ještě ten jitroc.sirup.
Jen se mi zdá,že má malej dost tmavou moč,i když teď docela pil tak jsem domluvená s kamarádkou co dělá v laborce,že jí tam moč odvezu a ona udělá rozbor,pojedu tam asi hned zítra.Malej nechce ,oc čůrat a když se posadí na nočník tak se vyčůrá malinko a je to tmavý tak raději ať mám klid tam zajedu.Když jsem se ho ptala jestli ho čůrání bolí tak říkal,že ne a i si myslím,že bych to na něm poznala,páč to je fakt nepříjemný,když je zánět,ale uvidim co mi řekne kamarádka.

prevenar-ptala jsem se dr a jen mi řekl,že jestli ho chci tak mu ho píchne,že už má po základ.očko a že už by to byla jen jedna dávka,nic víc.Tak to asi zatím nechám plavat.

iso

je dobře,že sis večer užila.je to čas od času zapotřebí :wink: S tím tvým bratránkem je mi to líto,nemám slov :angry:
18. led 2009 ve 23:13  • Odpověz
Dobré ránko, tady je tak krásně.....sluníčko huráááááááááá

Isáčku, to jsem ráda že je na tom líp :wink: to je supééér, škoda jen že nemůže baštit, to by mu dodalo hodně síly a energie.

Lituju všech vašich marůdků, mám pocit, že pořád něco řádí :angry: :angry:

Strejda: no nádor je venku ale odstranili jenom 90% páč víc nešlo, museli by hodně hluboko do mozku :cry: jiank je na tom pořád stejně, a musím uznat že je lenoch, je "spokojený" tak jak to je, cvičení fláká a asi je smířený že to lepší nebude. Touhle dobou je to rok co se vrálili z Ománu, kde mu řekli že má nádor a za ten rok se z něj troska, svinská nemoc co dokáže, ale jak říkám zaplať pánu Bohu že tu je. Vyhlídky nejsou moc dobrý :frowning2: a právě koncem ledna má jít na rezonanci aby se vydělo jak to vypadá (naposled byl asi pře 3 měsíci). Mám fakt strach :frowning2:

Macej, jak ti je??? Už líp???

Mapris, no o práci mi nemluv, ale myslela jsem že vy v Praze máte více možností?
19. led 2009 v 09:43  • Odpověz
Holky poslala jsem Vás mejlík udělejte si ho pochlubte se jak jste dopadli??? Já 8 chyb za 5!!!!! :angry:
19. led 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ijet, nechci tě nas.at, ale já za dvě :sweat_smile: Napsala jsem hrdinně s jedním n - nevim, na co jsem myslela... Jinak mi to přišlo celkem jednoduchý, akorát jsem si nebyla jistá, jestli u těch názvů hospod jsou první dvě velký, učili jsme se totiž první velký, druhý malý, ale pak snad to podle nových pravidel bylo změněný, tak to jsme riskla.
19. led 2009 ve 13:13  • Odpověz
Tý voje prochíííí :grinning: si dobrá mě ty velký písmena dostaly :angry: + ještě i y a n a nn :grinning:
19. led 2009 ve 13:14  • Odpověz
autor
ijetka,
mně nic nedorazilo :unamused:
19. led 2009 ve 13:26  • Odpověz
Isáčku, jak je Natálce dneska?
A Filípek už teda lepší?
My zatím pořád nic (ťuk ťuk ťuk), teď mají vypuknout ty chřipky, to oteplení tomu asi taky jen napomůže, tak doufám, že nám se to zase vyhne.

Mapris, taky jsem sháněla jeden čas práci domů, ale vzdala jsem to. Buď to byly podvody, nebo dealerství a na to nemám, někomu něco neustále vnucovat. Šla bych i do práce třeba na dva dny v týdnu a zbytek z domova, ale o tu nemá nikdo zájem. Všichni chtějí stoprocentní nasazení a hlavně denní účast. V tomhle mají maminky v zahraničí ohromnou výhodu, částečný prac. úvazky, práce z domova... určitě je to i tady, ale zatím je to strašně málo rozšířený. To mě hrozně štve.

Ijet, co k strejdovi napsat... snad jen, že moc držíme palce a ať mu ta rezonance dobře dopadne. Nedivím se, že máte strach.

Iso, tchán je moc statečnej. A ty rehabilitace ho zase hodí o kus napřed, teď jen aby mohl začít zase pořádně jíst, aby nabral síly.
19. led 2009 ve 13:26  • Odpověz
Ijet :grinning: :grinning:
19. led 2009 ve 13:27  • Odpověz
Maprísku písni mi do IP tvojí adresu, vím, že byli problémy stejně tak jako u macejky a já ti pošlu :slight_smile:
19. led 2009 ve 14:24  • Odpověz
Tak já mám za pět, zradila mě znalost velkých písmenek, ale to bude tím, že už jsem ze školy dlóóóóuho a oni si za tu dobu dovolili změnit pravidla :angry: .

Isa: ať se taťka drží, bude určitě lépe.

Já mám poslední den samou bolest, včera jsem se v tescu řízla o karton do obou rukou a jako na potvoru do míst kde prsty ohýbám, takže to každou chvíli bolí. A dneska když jsem vystupovala z auta podjela mi na ledu noha a já se natáhla jak široká, tak dlouhá a pěkně mě z toho bolí při chůzi koleno, takže nepůjdu raději cvičit. Ach jo. Manžel než aby mě politoval, tak mi vynadal, že na co myslím, že jsem s tím měla počítat .... Já mu to jednou vrátím, až bude po fotbale fňukat.

Ondra pořád nudlá, takže kapu Nasivin.
19. led 2009 ve 14:34  • Odpověz
Tak já se taky přiznám, taky mám za pět :grinning: :grinning: :grinning:
A přesně jsem vyhořela na velkých písmenkách a pak jsem udělala uplně zbytečně 4chyby, ale to bylo tím, že jsem to dělala narychlo s malou.Docela se těším až malá začne chodit do školy a všechno si připomenu a budu zas trochu chytřejší :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Malá je dnes celkem dobrá, docela dobře se po několika dnech vyspala a to ji pomohlo.
Zítra mam neco domluvene s kamaradkou a tak to asi rušit nebudu.Snad do rána bude malá uplně v pohodě.
Dneska spala po obědě skoro 3hodiny!!!!To je nezvyk :sweat_smile: , ale bylo to parádní.Fakt jsem si to užila a ona aspon nabrala silu a ted tu luž ítá jak papírový čert :dizzy_face:

ijet,
tak snad to se strejdou dobře dopadne.Děda byl taky na CT hlavy a výsledky jsou v pořádku.
Ani nevíte jak bychom si přáli mít ho už doma :frowning2: :frowning2: ....
19. led 2009 v 15:41  • Odpověz
Ahojky,
tak já dnes jela s močí ke kamarádce do laboratoře,vyhodnotila mi to na místě,Fíkovi tam něco málo našla,ale bohužel neví jestli to je v normě a co to značí,s tím musím na doktora takže se poptám .No a psala mi,ať vezmu i svojí moč tak jsem jí vzala a také mi tam něco našla :frowning2: Nevím přesně s čím to může souviset tak to vezmu zítra na gyndu a poptám se.Třeba to nic není.
Jinak mně stále nic moc,mám pořád stejnou rýmu,nechce se mě pustit a špatně je mi také a Fík má ještě také rýmu.

ijet

se strejdou je to smutný,on se s tím smířil a bojovat asi víc nechce,ale tohle už je hodně obtížné,snad mu bude líp.

iso

váš děda se může na rehabilitace těšit,ty fakt pomáhají.

test-ehm,ehm,tak já má také za 5 :sweat_smile: ovšem jaksi nevím,kde jsem udělala chyby.Mám jich tam deset to je jediné,co mi to napsalo,ale opravené to nebylo tak ani nevím co jsem napsala blbě,ale každopádně i/yčka i ostatní,no negramot :grinning: :sweat_smile:
19. led 2009 v 16:54  • Odpověz
Macej vítej do klubu pětkářů :grinning: :grinning: dole pod testem bylo psáno opravené vyhodnocení, kdyby jsi na to klikla tak by se ti ukázaly chyby, ale když já kolikrát čtu po sobě příspěvek, tak na mě ty chyby mávají :sweat_smile:

Jinak myslím, že strejda se smířil s tím jak na tom je a je pohodlnej :angry:

Macej, třeba máte nějakýho koka, bacila v rodině.
19. led 2009 v 17:50  • Odpověz
ahoj kozenky,
nestíhám...

isacku,
týý jo, ty jsi se rozjela...chudák bratránek, jsou to smraďoši ti chlapi....
Jinak s vaším taťkou věřím, že je to náročné jako hrom, jak by chtěl domů a cítit nějaké zlepšení, aby nemusel být v nemocnici a jak jsou všichni okolo bezmocní, hlavně, že tam pořád někoho má a dodáváte mu síly...

kam,
to je teda smůla, tak hlavně v dalších dnech dávej pozor, ať je ti hlavně něco nestane....

macej,
to může být cokoliv v té moči a myslím, že to má i hodně lidí, kdyby si tak nechali rozebrat moč, aspoň si teda myslím...
19. led 2009 ve 20:10  • Odpověz
Luci,

dneska jsem viděla, že prodávají ten jitrocelový sirup i na noc.Určitě ho koupím, nemáš ho už také??
Jestli je v něčem lepší než ten normální.Snad ta moč bude dobrá, malá ji má tmavou hlavně po ránu, když
není tolik zředěná.Ale po tom velkém zánětu co měla, ji stále očuchávám, mám strach, aby se jí to nevrátilo.
19. led 2009 ve 22:57  • Odpověz
ijet

já to vyplnila znova a podruhé to tam bylo ten opravený diktát,chyb jsem měla tentokrát "jen" devět :sweat_smile: vyplňovala jsem to stejnak a ani mě nezradili i/yčka jako velká písmena,koncovka a/i a pak s/z.To jsme češtináři.Chichi.

jita

taky si myslím,že málokdo má moč čistou bez ničeho,ale bakterie,bílkovina a krev by tam být neměly,záleží jen jestli nejsou nějaké normy u dětí co se tolerují,to fakt nevim.Zkusim brnknout dr,třeba to fakt nic nebude.On tam toho nemá moc.od každého trošku a hlavně po prodělané nemoci tak třeba je to s tím spojené.

iso

já mám jen klasický jitrocel.sirup ten Mullerův.Kupoval ho přítel a zdůraznil lékárnici,že je to pro dvouleté dítě a co přines?Sirup pro děti od tří let,to bych se picla,lékárnice si asi seděla na uších,ale neřešila jsem to,dávám mu jednu lžičku a dává se jednou denně.Předtím jsme měli od Megafitu pro malé děti a ten se dával dvakrát až třikrát denně a já ho dávala naposledy max.v pět odpoledne,aby malému nezpouštěl hleny v noci,to by pak mělo opačný účel.To,že je i na noc nevím,je to zajímavý,ale nějak si to nedovedu představit,když odhleňuje a všechny tyhle sirupy se nemají dávat na noc.Není spíš pro větší děti?Mně sousedka z baráku doporučovala na velký kašel na noc Fenistil kapky,to také působí na sklidnění sliznice,jenže na to já si samozdřejmě ani nevzdechla :unamused:

kam

to byl den blbec,snad bude zítra líp :wink:
19. led 2009 ve 23:24  • Odpověz
Luci
Tak my používáme jedině od mucoplantu a ten je už i pro kojence i dospělí.Ten na tu noc je pro děti od jednoho roku a je hlavně z bylinek jako meduňka, heřmánek, tymián a také je to mucoplant.
Fenistil kapky nám doktorka napsala taky:o).
19. led 2009 ve 23:45  • Odpověz
ahoj kočenky,

tak dnes jsme byli s malou u logopedky, tak nám potvrdila, že 90 % případů, co děti začnou koktat v těch cca 3 letech, je fyziologického původu, že zkrátka jak to přišlo, tak to odejde, budeme ale stejně chodit jednou za 14 dní k ní na nějaké cvičení a tak...

Krásný večer... :slight_smile:
Manža pořád maká na pc, dělá revizní zprávu té nemocnice, tak se sem ani moc nedostanu, jen vyjímečně :unamused:
20. led 2009 v 19:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.