• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
makelka,
je to asi hodně těžké, některé dítko se tak už prostě narodí, že nepotřebuje tolik pozornosti a že si pěkně samo vyhraje, jako třeba naše malá, od kamarádky vím, že je velice úzkostlivá maminka a jak dítko jen malinko mrčne, tak hned letí k němu a to dítko vycítí, že má mamču omotanou kolem prstu a tak to dopadá...ale možná to není tvůj případ, já tě neznám, třeba je malej jen citlivější a potřebuje zkrátka stálou přítomnost někoho blízkého. Ale Kamhajek má pravdu, byla by jsi opravdu otrokem, neboj se ho nechat zamrčet, každý den zkoušej trošku, aby si hrál, dej mu něco zajímavého na hraní a přistupuj k němu trošku sportovněji :slight_smile:
Vím, že se to lehce radí, ale zkus to, abys měla aspoň chvilku času na jiné věci...přeju hodně štěstí :wink:
27. kvě 2007 ve 20:56  • Odpověz
Ahoj kukačky, moje zlatý :grinning:
jsem v pr....nastíhám :angry:
Minule Kubík usnul na 2hoďky tak jsem je využila k opalovačce, no nemusím už do solárka :sweat_smile: zmohlo ho to vedro, jinak mi psí už míň :angry: zlatý časy, kdy ležel :sweat_smile:
makelko
kolikrát jsem na tom stejně jako ty :unamused: Kuba je někdy strašně otravnej, já nemám to štěstí na dítko co si vystačí celý den samo, navíc mám ocit, že když mě nevidí a je sám tak je konec :frowning2:
27. kvě 2007 ve 21:55  • Odpověz
makelka,
taky občas nestíhám, ale mám to štěstí, že malá si dokáže sama hrát.
Vydrží si v postýlce hrát i hodinu a já pak můžu v klidu uklízet a uvařit.Dělám to na etapy.Ale taky mývá dny kdy mi celý den vysí na noze.

Holky tak bazénky vám závidíme.To my by jsme ho neměli kam dát.
Ale do dvou měsíců by jsme se měli stěhovat a budeme mít dva velké balkony tak možná pak tam.
Jak vaše prcci to vedro snášejí??Malá je více unavená a někdy je večer už i protivná a brzo odpadá.I pro ně to musí být hrozné :frowning2:
28. kvě 2007 v 08:38  • Odpověz
No Kubík když je v lavoru tak to jde, jinak je protivnej a myslím, že vedro ho zmáhá, chodil spát kolem 21.30 :confused: skok z jeho hodiny 20 :unamused: ale teď vytuhává tak po 20.30 :sweat_smile:
28. kvě 2007 ve 12:59  • Odpověz
ahoj kočeny a nestíhačky :grinning:
u nás se to vedro celkem zvládá, akorát já jsem úplně vedle :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:
28. kvě 2007 ve 13:17  • Odpověz
jíťo,
vidíš jaká je z Marušky cestovatelka :wink: včera 3 metry, za pár dnů celá místnost :grinning:

isacek,
jo bazének... já ho v sobotu s vypětím sil nafoukla, dala na dvůr a slunko zalezlo a už nevystrčilo nos :angry:

a včera tak vyfukovalo, že z koupání nebylo taky nic, tak jsme jeli do zoo, malý byl ze zvířátek načisto paf, všem by dělal malá, klidně i krokodýlovi :sweat_smile:

makelka,
přidávám se k holkám, určitě malého neposazuj, možná bys měla klid, ale jemu bys škodila na zádíčka :frowning2:
já měla hrací deky nebo podložky na zemi ve všech místnostech a podle potřeby jsem prcka přemístňovala, nechávej ho hodně na bříšku, kolem poházej hračky, děti to obvykle baví, mají větší přehled a navíc je to pro jejich vývoj moc prospěšné. Aspoň u nás to fungovalo, malý byl spokojený, že jsem byla na dohled, já mu říkala, co zrovna dělám, zpívala, občas se k němu mezi vařením sehnula, pohrála si... :slight_smile:
a vlastně to tak máme doposud, akorát teď už se Jirka přemístňuje sám, lozí jak čert a ještě víc než hračky ho zajímá okolní svět, tak musím kontrolovat, co právě podrobně zkoumá :grinning:

a s úklidem... záleží jestli si puntičkář :sweat_smile: já ne, takže je pro mě přednější procházka s prckem než koš nevyžehleného prádla :wink: přes den to nepřeháním, když malý spí, tak udělám to nejnutněší, uklidím rozházené hračky, v klidu se najím, vypiju kafčo, sednu na koníka :grinning:

spoustu věcí jako větší vyvařování, pečení, mytí nádobí si nechávám až na večer, manža si rád malého přechytne, když ho celý den nevidí, tak si ho užívá a já mám na práci klid :wink:
28. kvě 2007 ve 13:22  • Odpověz
holky,
jak jste na tom se stříháním vlásků, máte v plánu, nebo je necháváte růst? Ne že by to u nás bylo aktuální, máme sice docela husté, ale spíš světlé a kraťounké chmýříčko, takže to je jako by na hlavičce skoro nic nebylo :grinning: ale kadeřnice mi říkala, že u dětiček doporučuje vzít vlásky mašinkou, sice to nemá vliv na hustotu (jak se dříve věřilo) ale na kvalitu rozhodně :wink:
když jsem doma oznámila, že až se půjdu zkrášlit příště, půjde Jirka se mnou na stroječek, tak mi všichni málem vyhubovali :confused:
28. kvě 2007 ve 13:47  • Odpověz
ahoj holky, no onoje to u nás složitější. Každopádně už jsem u malého vyzkoušela všechno, dám ho do postýlky, kolem něj dám plno hraček, kolotoč, ale zajímá ho to tak 5 minut a pak už se ohlíží kde že to jsem, když ě nevidí, okamžitě začíná plakat, chvíli to vydržím, ale když vidím, že mu tečou slžičky, tak jsem z toho zoufalá víc já jak on. Na bříško ho taky hodně dávám, mám taky hracídeku, tu pořád přemisťuju z jedné místosti do druhé podle toho kde zrovna jsem, ale to ho taky nebaví, má strčenou pěstičku v puse a vříská do toho, takže nic, hrazdička ho taky nebaí, opravdu dýl jak 10 minut nevydrží a tak je to každý den. Přesně jak říkáte, připadám si jak jeho otrok. Pak příjde moje máti a vidí, že malej brečí v postýlce a hned mi vykládá jaká jsem hrozná matka, že je to chudáček, protože brečí a já si ho nevšímám, ale já už ani nevím, co to znamená mít chvíli klid, začínám být nevrlá a když se rozbrečí tak už jen rezignovaně jdu a zvednu hos postýlky, jen aby byl klid. :frowning2: NO a co se úklidu týče, tak puntičkář opravdu nejsem, jenomže máme domeček, kde žijeme společně s tchánem, teda já se sem nastěhovala, je to sice manželův dům, ale on ho dostal při majetkovém vyrovnání jeho rodičů. Jenomže tchán dělá jako by to tu bylo jeho, přitom mi s ničím nepomůže, já stíhám za den tak trošku poklidit po malým, maximálně uvařit něco rychlýho a to ještě ne každý den, nádobí to nestíhám vůbec a žehlení? kouká tady na mě asi 2 metrová hromada, manžel je do večera v práci, takže to taky není žádná hitparáda, prostě bordel všude a já na nervy :confounded:
28. kvě 2007 ve 14:32  • Odpověz
Makelka: na mamku nedej, dítko si taky potřebuje protáhnout plíce. Naše tchýně, by Ondru taky měla pořád jen na ruce, ale to si může dovolit jen návštěva, která doma nemá žádné povinnosti. Já to z úklidem taky moc nepřeháním, dvakrát v týdnu vysávám a vytírám, poklízím průběžně, žehlím podle potřeby a vařím tak ob den. Jíst musíme a namazaný chleba by mi poříd nechutnal :wink: . Prostě se pokus postupně prodlužovat dobu než ho vezmeš na ruku a určitě se to časem podá a malej vydrží déle než těch deset minut.
28. kvě 2007 v 16:47  • Odpověz
Ahoj babky,
my byli v neděli v Polsku a koupili jsme malé další 2 bazény :grinning: Tentokrát ale menší, na narozky dostala 180 průměr, jeden má ten je tak 100cm, ale praskli jsme ten jeden kruh, takže je nízký.
No a teď jsme v Polsku viděli takový šikovný, má i nafukovací dno a je tak 80cm, takže ho vezmem do Chorvatska a budeme ho sebou nosit na pláž, dá se bafnout do ruky a nemusí se vyfukovat. A další je ještě menší, tak akorát aby si tam mimi sedlo (v podstatě takový větší nafukovací lavor :grinning:), tak ten budeme mít v bytě na balkoně. Když bude horko a nebudeme u babi na zahradě, tak se v tom může ráchat.

Jinak jsem na ty vodní hračky úplně ujetá :slight_smile: Včera jsem koupila nafukovací auto, do kterého si sedne, nohy prostrčí do otvorů, takže ty bude mít ve vodě a má to i volant s tydýtkem :grinning: Musím to vzít k babi na zahradu, ať to zkouší v bazéně, aby se toho pak u moře nebála, protože ona je strašpytlík.

A konečně jsem včera pro ni sehnala šaty na svatbu, manželův kamarád se za 2 měsíce žení, tak snad do nich ještě trošku doroste. V polsku měli spousty nádherných šatů a ona měla všechny krátké. Tyhle má sice až po kotníky, ale aspoň se nemusím bát, že ji poleze vzadu plínka :grinning:

makelka:
mně to tak přijde, že malého by klidně mohly zlobit zuby, psalas, že má 5 měsíců, to naše už taky byla taková nevrlá a 1. zub se vyklubal až v 8 měsících. A průběh byl stejný - hlavně ta nacpaná ruka do pusy a řev, pořád se chtěla jen chovat, nemohla sama usnout... no hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vyřešil to až Calgel, takový chladivý gel na dásně, který to znecitliví a nebolí je to. Nebo je ještě Babydent, ten jsem zatím nezkoušela. Myslím, že by stálo za zkoušku to koupit a uvidíš, jestli malý přestane křičet. Ono je to těžké, hrozně je to bolí a to pak to miminko nic nebaví :unamused:
29. kvě 2007 v 09:28  • Odpověz
kamhajek

no nějak to musím udělat, zkouším to, prodloužila jsem dobu, kdy mi v postýlce křičí, ale stejně mi to rve srdce, ale příjde mi že to dělá schválně, je to pěkná filuta, když si ho chvíli nevšímám a ani se na něj nedívám, tak je chvíli klid, ale jak zaregistruje, že si ho všímám nebo že se na něj dívám, tak je opět oheň na střeše. Zkouším to všechno nějak skloubit. Co se týče úklidu, tak nejhorší je, že tím, že bydlíme s tcháne, ten úklid ani nejde pořádně udělat. Máme dole v domečku takový 2+1 s koupelnou a záchodem, to obývá tchán, koupelnu, záchod a kuchyň máme společný a my s manžou a malým máme nahoře v podkroví dva mrňavý pokojíčky, tak ty si v klidku uklidím i přes den, tady to moc neřeším, ale horší je ten spodek. Tchán sice uvaří ale už není schopen po sobě absolutně nic uklidit, natož dodržovat nějakej pořádek, nemůžete mu nic říct, protože to je pak hned držkování, že si máme nahoře dělat co chceme, dole že je to jeho atd. To mi taky na psychice nepřidává, ach jo. Asi vypadám že si jenom stěžuju, ale já si manželský společný život představovala trošku jinak, hlavně více v klidu :frowning2:

dashak

já už jsem taky měla pocit, že mu lezou zoubky, ale v noci je klid, spíš je to jenom přes den, ale v lékárně se mrknu a podívám po tom Calgelu, vyzkoušíme a třeba to bude lepší, kousátka ho totiž zatím moc neberou, ani když je nachladím v lednici.
29. kvě 2007 v 09:39  • Odpověz
Makelka: my dva zuby už máme, přes den byl protivný, ale v noci spinkal pěkně. Používáme babydent a Ondra jen ho vidí tak se zklidní, protože mu chutná. Jó bydlení s rodiči nebude dělat dobrotu asi nikdy :frowning2:
29. kvě 2007 v 10:30  • Odpověz
autor
nazdárek holky, tak jsem už zase na příjmu :o))

makelka,
ahojky. No, mojí dceři už bude 7 měsíců. Musím říct, že mám zlatý dítě (tak snad to nezakřiknu). Já přes den nevařím, protože manžel chodí na obědy v práci. Občas se mi povede něco ukuchtit a pak to mám na druhý den a on do práce. Terka má dispozice na alergii, takže co se týče příkrmů, zatím kombinuju s hipp a moc nevařím, nevím totiž co, protože je v tomhle omezená. A hlavně mně nebaví pořád mejt nádobí - snad se do měsíce dočkám myčky :o)) Terka vstávala dneska tak v půl 8, a to při ní většinou tak poklidim kuchyň a už leze, tak jí mám tady občas při pc. Když dopo na hodku a půl usne, tak si udělám takové věci - jako ustýlání (když pro ní vařim, tak vaření) - podle toho, kde spí. Většinou mi totiž spala v obýváku na dece na zemi, tak jsem dělala v jinejch pokojích, no a dneska mi spí vyjímečně v ložnici. Pak se v poledne "nakrmíme" a jdem ven. Buď jdu na nákupy a nebo s nějakou kamarádkou. To se vracím tak kolem 16-17 hod. To už pak nic neudělám, protože začíná být Terka protivná, tak se jí věnuju, v půl 7 koukáma na ulici :o)) V půl 8 vykoupeme a v 8 spí. No a když mi zbyde čas (pokud nežehlím a nebo neuklízím kuchyň), tak se učím anglinu. Manžel je strašně hodný, protože mi to každý večer pomáhá tady uklidit. A když je v práci, tak to udělám já. Takže toto je náš program :o)) Posazovat bych určitě neposazovala ... Dle mého názoru se to děti musí naučit sami. No a uklízíme tak, že manžel uklidí koupelnu a wc a já podle času. Většinou si vezme malou o víkendu ven na procházku a to stihnu vytřít a vyluxovat. JInak to dělám večer. A žehlim taky večer...

jinak se tady připojuju k holkám. Terka je taky někdy ukňouraná, tak jí dám vždycky nějakou hračku, a nebo "přemístím", aby měla změnu. No a když to nezabírá, tak pustím cd s pohádkovejma písničkama :o)) Já jsem Treku učila samostatnosti už od mala, protože je strašně těžká - má už 9 kg. A pořád jí chovat - to bych se odrovnala..

já mám na zuby kamistad gel a občas dám na noc homeopatikum Chamomille vulgaris. Rozpustí se 5 kuliček ve vodě. Hele, a co tchán a děcko? Třeba by s ním mohl jít na procházku? A nebo když je (s odpuštěním) chytrá maminka, tak ať si ho na hodinu vezme ven a věnuje se mu, ne? To jsem měla na slovensku s tchýní. Mluví do všeho, ale aby si vzala malou a šla s ní na hodinku na procházku - to neexistuje ... Tak buď ať pomůžou s malým a nebo ať mlčí. Toť můj názor. Hele, Terka, když do 2 minut nedostane mlíko, tak mi spustí hysterák - a to i na veřejnosti. Je fakt, že to nejde nechat dlouho, ale taky musí holka trošku vydržet, než jí to mlíko udělám. Ale chápu tě, bydlení s "někým" je vždycky problémový. Znám to sama. A co takhle myčka? Já se na ní taky chystám - je to dobrej pomocník. A nesmutni, můj manžel je taky celý den v práci ...

isacek,
no, naše malá to snáší dost blbě. V noci se budí, večerr špatně usíná, je protivná. Týýý jo, vy máte ale změny, svatba, stěhování :o))
29. kvě 2007 v 10:38  • Odpověz
Ahoj holčiny.
Nějak se nám poslední dobou hodně mění režim dne.Spíš to vypadá tak,že přes den nic moc režim už pár dní skoro nemáme :unamused: . Tak by mě zajímalo, jak je to u vás? Spí vám děti 1x nebo 2x denně?
Kubík dřív spal 2x denně a dneska to bylo jen odpol a ještě jen na hodinu,což mi připadá na 10ti měsíční dítko málo,nebo ne ?! :confused:
29. kvě 2007 v 19:36  • Odpověz
raculka,
tak mě malá někdy nespí za celý den ani tu hodinu.
Když někde jsme tak zaboha neusne a spí mi třeba jen dvakrát po dvaceti minutách, ale večer mi pak spí celou až do osmi do rána.Takže přes den ubrala, ale v noci zas spinká déle.

mapris,
no toho stěhování s malou se dost bojím.Hlavně jak to bude snášet malá, zas jiné prostředí a tak.A hlavně jdem do paneláku a já od mala vyrůstala v činžáku.. :rolling_eyes:
Sice jdem do menšího(3+1), ale budem už sami.
29. kvě 2007 ve 20:05  • Odpověz
autor
raculka,
no, Terka to měla tak, že vdycky hodinka vzhůru, pak hodinka spánek. Poslední dobou se mi budila i v noci. Tak jsem zkusila přejít na nutrilon a spala mi dneska do pěti a pak do 8mi. Přes den mi dneska usnula po půl 9tý a spal tak do čtvrt na 11, pak až venku, ale to 2x tak po půl hodince a pak usne na 20 minut před večerem před koupáním. Tak jsem zvědavá dneska. Taky přes den ubírá.

isacek,
neboj, to určitě zmáknete :o))
29. kvě 2007 ve 21:10  • Odpověz
Racul-taky se nam to meni ale spis tim ze zacal daleko driv vstavat tak kolem pul 7 a to uz pak kolem pul 11 je uz fakt hrozne unavenej,jde spinkat spi tak do pul 1 a pak jde spat kolem 4 tak na 1,5hodky.Takze zatim spinkame 2x denne.A to tvuj malej neni dopol vubec unavenej?V kolik vstavate?
29. kvě 2007 ve 21:21  • Odpověz
raculka,
každý dítko spí, jak potřebuje, takže si s tím nedělej starosti...my spíme docela dost, třeba dnes hodinu a půl dopoledne a hodinku a půl odpoledne..ale jak ¨říkám, každému pasuje jinak :slight_smile: Některému dítku stačí abnormálně málo hodin na spaní, což vím od kamarádky a vůbec není unavený, zkrátka víc nepotřebuje, takže je to individuální :sunglasses:

zevi,
my jsme ještě nestříhali, ale už nám to pomalu leze do očí, přední vlásky, má je sice zatím řídké, zato ale delší, tak jí dopředu dávám na těch pár vlásků sponečku nebo jí to musím pořád česat do boku, aby jí to nelezlo do očí, ale brzy tu ofinku, co tam přečnívá, zastřihnu :slight_smile:

isacek,
3+1 je docela dobrý, ne? My sice máme velký dům, za což jsem šíleně ráda, ale zatím jste jen 3, tak to bude v poho, ne? :wink:
29. kvě 2007 ve 21:28  • Odpověz
Racul- tak mě malý taky mění spací režim přes den. Spí buď 2x denně 1-1,5 a někdy jenom 1x denně. Záleží jestli jsme venku nebo doma. Večer chodí pak spát kolem 19-20 hod. a kolem 7 ráno vstává, v noci se vzbudí asi 2x to se nám musí ještě polepšit ale zatím bez úspěchů :unamused:
29. kvě 2007 ve 21:30  •  2 děti  • Odpověz
ahoj kozeny,
tak jsem tu zas, koukám, že jsme tu druzí nejstarší veteráni :grinning: :grinning: :grinning:

dashi,
písneš prosím, kam jezdíš do Polska na nákupy??? To se tam ještě vyplatí nakupovat? Díky za info :slight_smile:
29. kvě 2007 ve 21:37  • Odpověz
jito,
jo to je dost veliký a nám třem to bohatě stačí.
Teď máme skoro 100m a někdy se tu hledáme :grinning: .
Jinak s tím spaním, doktorka mi řekla to samé, když jsem jí říkala jak malo naše malá spí.Tak mi řekla, že ji to prostě stačí a s tím nic neudělám.
29. kvě 2007 ve 22:05  • Odpověz
Tak vám holky díky za vaše spací zkušenosti.U nás to dříve bylo super,že spal 2x denně a ještě celou noc.Teď sice taky pořád spí celou noc,ale usíná později (kolem 21h) a někdy už od 5h strašíme. :angry:
Vím od kamarádek,že přijde období,kdy dítka už spí jen 1x po obědě,tak mě právě zajímalo,jestli už by to mohlo být i takhle brzy (když nám nebyl ani rok..).
No jestli bude po mně nespavec, tak si užiju :sweat_smile:
Jinak mi přijde dost protivnej,že spí přes den málo.Dříve byla procházka venku jistota,že usne.Teď ho tam zajímá tolik věcí,že i když mu padají oči,tak snad ze zvědavosti prostě spát nebude a bojuje docela dlouho,než usne.A to přitom doma vydá tolik enegie,když se všude leze,šplhá,hází věci za sedačku... :grinning:
29. kvě 2007 ve 22:12  • Odpověz
raculka,
taky občas nechápu kde tu energii bere :slight_smile: .
Mi sebrala tu moji.A venku máme to samé, venku už mi vůbec nechce spát, to bojuje sama se sebou.Jsou to aktivisti :slight_smile: .
29. kvě 2007 ve 22:16  • Odpověz
Čau kočky,
u nás je to venku taky havárka, dřív jsem taky brala kočár jako poslední řešení, když nemohla usnout a teď ani omylem. Přesně jak píše raculka. Bude si mnout oči, ale čumět bude furt :unamused:
Naopak v postýlce spí úžasně. Tam ji odnesu, ona si chvilku hraje nebo vykládá a po chvilce je ticho a najdu ji v nějaké úžasné poloze,jako třeba včera :grinning: Namuchlala si peřinu do rohu na druhém konci postýlky a na tu hromadu se pak vyvalila. A takhle vydrží i 2 hodiny. Já ji tam vždycky zavřu a zapnu chůvu, abych ji neprobudila nějakým kraválem.

Takže teď to budem dělat tak, že budem chodit ven až se vyspí doma.

Jinak chodí spát v 8, vzbudí se nejdřív v 6, ale to se akorát napije čaje a zase chrní a natvrdo se vzbudí před devátou, ale jsou i výjimky, někdy dřív někdy později. Ale vesměs si vždycky tak půlhodinky vykládá a hraje si a pak už začne vyvolávat mama mama. To je jediný okamžik, kdy to řekne, jinak mi za celý den nemůže přijít na jméno :grinning: Je to furt samé "mňam" a hlavně "to" a "dej"

Jiťo, jezdíme do Bielsko Biala do Carrefouru a do Auchanu, ten je někde poblíž. V carrefouru ujíždím těžce na fotoalbech :grinning: Mají tam úplně závratné ceny, už mám sbírku asi 7 velkých alb s miminkovským motivem, akorát jsou furt prázdné :grinning: Nějak se nemám k tomu nechat ty fotky vytisknout. Pak ujíždím na maxijogurtech a na hračkách. Jinak jsou tam levné čaje od Hippu, posledně jsem nakoupila za 58kč, tady stojí kolem 90kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No a v Auchanu ujíždím na hadrách pro malou - bodýčka za 30,40 kč, ponožky za 20kč, teď jsme ji tam koupili letní kraťáskové overálky s disney obrázkama za 80kč.

Jinak mi to berem jako výlet, malá je tam z těch obchodů jak u vytržení, hlavně manžel si chtěl koupit boty, ale ten obchod tam zrušili (jsou to obchody něco jak Olympia, jsou tam ty butiky v galerii), malé jsme chtěli ty šaty na svatbu, ale všechny měla krátké a já jsem taky potřebovala šaty. No abych to shrnula, tak nic z toho, pro co jsme tam jeli jsme nekoupili :grinning:
Ale podařil se nám koupit ten plážový stan, nevím jak to do češtiny přeložit. My ji koupili na narozky iglů, ale to je menší a uzavřené, možná by tam nechtěla být. Tohle je otevřené a můžu si tam lehnout s ní a vyšlo to na 200kč. Navíc to iglů nejde přidělat do země, takže by nám to mohlo uletět a tohle se dá kolíčkem přichytit.
29. kvě 2007 ve 23:05  • Odpověz
Ahoj konečně jsem zase u vás, nemám čas :cry: a když už se utrhnu, že nádobí a žehlení počká :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak nám blbne net :angry: :angry:

mapris
fakt ti závidím Terku :wink: co já bych za to dala mít dítko co si vystačí samo :dizzy_face:

V noci je to se spánkem u Kubíka lepčejší, budí se tak 2x na cecinu, někdy táhne mlíčko, jindy ji jenom tak podumlá. No na vaše spáči co chrní celou noc nemáme ale je to ůspěch o proti buzení 4x až 5x :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Přijde mi že dopoledne spí nejlíp, to i hoďku a půl, jinak odpo je to už bída, někdy i 20min. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Večer usíná od 20.30-22 ale to už je extrém, vstáváme kolem 7h, ale to se snažím uspat ho cecinou tak do 8. Když je fakt zlatej tak do 8.30 :sweat_smile:

Jinak asi rozebereme postýlku, už máme plůtek tak akorát zabírá místo v obýváku. S chozením jsme na tom stejně, pořád kolem nábytku a s tím jeho popojíždětem drandí až za tím utíká :grinning:
30. kvě 2007 v 10:24  • Odpověz
autor
ahojte maminy,
no, mně teď usnula po půl hodině řevu. A to byla najedená, přebalená ... Asi bříško ... Měli jsme tu navíc opraváře pračky (opět), tak tu byl rámus. Teď je tam klid, ale já potřebuju umýt nádobí a uvařit :angry: . Terka venku spí, ale tak vždycky 20 minut. Jinak je v kočárku furt na bříšku. Je strašně zvědavá.
30. kvě 2007 v 10:57  • Odpověz
Ijet-kolik vas stalo to ,,popojizdedlo´´ :grinning: ?Si rikam ze bych mu to koupila,myslim ze by ho to bavilo :wink:
30. kvě 2007 v 11:03  • Odpověz
No byl to dobrá kauf :grinning: nabízela mi ho kamarádka za 300kč a já si říkám taková "drahá" krávovina, mám to vůbec brát??? Ještě že jsem ho nakonec vzala páč jsem ho viděla kolem 1000kč :confused:
30. kvě 2007 v 11:05  • Odpověz
ijetka,
to byl dobrý kup.Opravdu se to pohybuje kolem 1.000,- :slight_smile:
Asi to taky pořídíme, páč malá se všude staví a pokouší se capat.Postýlku obejde už celou.Ale dělá vždycky frajerku a drží se jednou rukou a pak spadne na kokos :sweat_smile: .
Ale kamarádka mi říkala, že ji doktorka řekla, že i toto aktivní chodítko není moc vhodné.Ale nechápu v čem, vždyť si tím jen pomáhá a přidržuje se.
30. kvě 2007 v 11:11  • Odpověz
isacek,
taky jsem to s tím chodítkem slyšela...asi že moc zatěžuje klouby atd....
Já žádné rozhodně pořizovat nebudu, ať si klidně malá chodí až v roce a půl...ono to tak vypadá :grinning: Ale pak se to stejně vyrovná všechno, takže na tom nezáleží...nechci ji zatěžovat nožičky, i když ona samozřejmě ještě nestoupá, nožičky téměř nepoužívá, občas ji jen vytrénuju, že ji na ně postavím, ale jinak nic...času dost, nechci ji do ničeho nutit, i s tím sezením, i když sedí už sama, tak jsem ráda, když místo sezení leží na zádičkách, nebo na bříšku :slight_smile:
30. kvě 2007 ve 12:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.