• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
čau baby,
tak diktát za 5 .. :angry: :unamused: já taková diktátová přebornice, jsem měla vždycky za 1 i když jsem byla průměrná studentka .. Problém jsem tam měla s velkýma písmenama ...
23. led 2009 ve 12:53  • Odpověz
Isacku, díííík :slight_smile: ušetřilas mi spoustu času, páč na mimibazar jsem ani nevzdechla a určo bych po netu strávila spoustu času planým hledáním :stuck_out_tongue_closed_eyes: receptík vypadá mňamózně a klasicky, už se mi sbíhají sliny :dizzy_face: :dizzy_face:

Mapris, dobrý :wink: tato baba je borka, si ji pamatuju od Krause z Uvolněte, se prosím, jemu taky občas svýma hláškama brala vítr z plachet :grinning:

Prochi, jsi mi v přirovnání porod-zubař, připomněla sestřenku, kterou den po porodu chytl zub, ale příšerně, takže nezbývalo, než hned v nemocnici zařídit návštěvu na zubním a říkala, že to byl tak otřesný zážitek, který se nedal s porodem vůbec srovnat, páč jaksi po vytržení zubu se žádný hormon štěstí nevyplaví, nic moc od bolesti dostat nemohla, že by si radši zopákla hned na místě daší porod než zubaře :sunglasses:

tak buď ráda, že to máš za sebou (a mmch, neděs mě, páč mně se jeden zub ozývá už od předvánoc, už jsem uvažovala, že se půjdu ukázat, ale jednak jsem srabík a jsme celá famili objednaní začátkem února, tak tam nekoušu, šetřím se, poctivě čistím senzodynem v naivní představě, že je to jen citlivý zub a už jsem dopředu pos*aná) :sweat_smile: :sweat_smile:
23. led 2009 ve 14:56  • Odpověz
holky, co čtete prckům za pohádky? máte tip na nějakou dobrou knížku?

u nás letí hlavně Špalíček s klasikou, ale spíš pořád melem dokola ty jednodušší pohádky z kraje, jako Karkulka, Smolíček, Budulínek, Kůzlátka a spol... dobrá polovina knížky se mi zdá pro takové prcky ještě těžce stravitelná (a z té první půlky co čteme, mi přijde většina pohádek stejně brutální, furt se někomu páře břicho, někdo někoho žere, popř si chce upéct... je mi jasné, že děti to vůbec neřeší, taky mi to tak nikdy nepřišlo, to až na staré kolena mám z toho traumata :grinning: :grinning: )

spoustu pěkných knížek máme po mně u babičky, Křemílka, žabku Márinku, pejska a kočičku, zmiňovanou Honzíkovu cestu atd, ale ty zas nechci přetahovat domů, páč co by jsme zas četli tam, když k babi přijedem, že?
23. led 2009 v 15:10  • Odpověz
ahojky, jen nakukuju...
Hlásím, že zub už tolik nebolí, teda né tolik jako včera, ale bolí furt. Navíc kousek tý dočasný vložky už je pryč a teď mě tam ty špičky zubu píchají jak jehličky do jazyka, kterej mám z tý strany už samej aft. Navíc dásně okolo zubu zepředu i zezadu šíleně natekly. Jak jsem měla ze středy strach, tak teď už se pomalu těším, ať mi to dodělá a mám to za sebou. Au au au.
Jsem protivná už i sama sobě, mluvim jen minimálně, páč je to bolest fakt jako prase.
Tak jsem si postěžovala :pensive:

Zevi, my jsme teď četli Honzíkovu cestu, to se Péťovi moc líbilo. Teď čteme na střídačku Pejska a kočičku, Rákosníčka, Kocoura v botách, O třech prasátkách. Zkoušeli jsme Macha a Šebestovou, ale to ho moc nebavilo, Ferda mravenec taky nezaujal (ani mě, bylo to takový složitý). Ty pohádky, jak píšeš, taky mi přijdou hrozně sadistický! Jsou to samý horory :sweat_smile:
23. led 2009 v 16:27  • Odpověz
Ahojky, my nečteme, napřed se to Kuboj líbilo ale jak jsme začali před spaním vyprávět je se čtením konec :frowning2:
a slyšet chce pořád do kola o pejskovi a kočičce, karkuku, slepička a kohoutek a úspěch je když kůzlata, perníková chaloupka a budulínka :sweat_smile:
23. led 2009 v 16:38  • Odpověz
zevi

tak já přiznávám ,že se zvěřinou nemám zkušenosti,maximálně z restaurace :sweat_smile:

iso

já ani nevěděla,že máš ulomenou jedničku,není to vůbec vidět :wink:
Už vím jak vypadá ten jitrocel.sirup na noc,je v reklamě před večerníčkem,píšou tam na dobrou noc nebo pro klidné spaní,tak něco.no malej už v noci dlouho nekašle,ale kdyby něco tak ho koupim :wink:

prochi

trpim s tebou,také jsem měla zánět nervu a nechytlo mě to nikde jinde než na dovolené,naštěstí to bylo jen na Šumavě takže jsem navštívila tamní zubařku a ta mi to umrtvila a pomohla mi.Paradoxně to bylo o posledních prázdninách po škole,kdy jsem pak nastupovala na zubní :sweat_smile: Taskže tam mi to pak doléčili.A taky přiznávám,že jsem děsnej srab na zuby a nenechala bych se vrtat bez umrtvení.Teď v prosinci jak jsem byla s Fíkem tak mi našla dva kazy a nechala jsem si teda umrtvit jen jeden,ale to jen proto,že mě dr ujišťovala,že ten druhej je mini. :sweat_smile:

zevi

u nás nejčastěji jede Karkulka,Smolíček,perníková ch.,Koblížek. U našich jsme četli Honzík.cestu.Pak si spíš prohlížíme pejska a kočičku a čšasto hledá se Nemo,ale to si také spíš prohlížíme.U nás je větší hit než čtení zpívání :wink: Jo a hodně oblíbený byl jednu dobu pohádkový dědeček.

mapris

to můžou být u Terky fakt ty zuby a nebo na ní třeba něco leze.A nezoufej,myslim,že každá z nás má někdy den,kdy má všeho dost.
23. led 2009 v 18:38  • Odpověz
Zevi: tak mi klasické pohádky ani už moc nečteme, máme pohádky o koníčkovi, mašinkách a pak takové pohádkové příběhy dětech, skřítkách, mluvících zvířátkách. Klasiku jsme četli dřív a mě přišlo pro něj těžce pochopitelné, proč jednou je liška hodná, v další pohádce zlá a jak píšeš, parají břicha, žerou se lidi, prostě takový horory. Ale stejně má Ondra nejradši když si vymýšlím pohádky, třeba jak šel medvídek do města a tak podobně co mi přijde na jazyk :wink: .

Dneska teda bylo hnusně, včera jarní počasí a dnes podzimní. To snad raději ať mrzne!
23. led 2009 ve 20:14  • Odpověz
autor
čus baby,
jsem před chvíli uspala dítě ... Snad takhle brzo po půl roce a manžu mám na oslavě kamarádovo polokulatých narozenin, tak si jdu lehnout, protože jsem od středy nevyspalá a protivná...

co se týče pohádek - tak na vymýšlení je naše sousedka, ta je prý starší dceři musí furt vymýšlet... A my máme mezi favority tyhle:
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-K-KNI-Knizka_pro_deti_od_dvou_do_peti_1.html
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-S-SE_-Se_zviratky_za_vratky___2_ro_vydani.html
jsem členkou knižního klubu, tak docela objednávám a líbí se strašně terce i manželovi. Oni jsou tam většinou říkanky a strašně krátké pohádky. No a pak máme 365 pohádek na dobrou noc, ale tu jsem někde sehnala ještě v těhu a četla jí, když jsem byla tak v 9tém měsíci ... a na netu jí nemůžu nějak najít :o))
23. led 2009 ve 20:40  • Odpověz
Mapris: Ondra už taky spí, usnul jak dřevo. Odpoledne totiž vůbec nespal, 2 hodiny si vydržel v pokojíčku hospodařit sám. Tak jen doufám, že to byla vyjímka a dál bude spát po obědě ty svoje 2 hodinky.
23. led 2009 ve 20:42  • Odpověz
holky já jsem taková vopice, furt někde čumákuju a pak je mi z toho zle :frowning2: koukla jsem na kojence (jen tak co je aktuální) a je tam diskuze mrtvé dítě jedeme dál, nebo tak nějak :cry: a hned na začátku je maminka který děťátko umřelo a já vůl ještě čuměla do alba, no nekoukejte, chce se mi řvát....a nebudu spát :frowning2:
23. led 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ijet: to jsi neměla psát, zvědavost mi nedala. Nekoukejte na to, hlavně naše těhulky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23. led 2009 ve 22:08  • Odpověz
Tohle je asi ta nejhorší věc v životě co se může stát :cry: :cry: .
Člověk si hned uvědomí jaké má štestí a že se občas zaobíráme zbytečnostma.
To jsem viděla poprvé v životě a doufám, že naposledy :frowning2: :frowning2:
23. led 2009 ve 22:29  • Odpověz
Ijet
sakra,žes to sem psala :frowning2: mně to samo také nedalo,ach jo,proč se takové věci dějí.nedávno to bylo zase s tou holčinou jak měla bouračku to bylo smutné moc a k tomuhle ani nemám slov.Každopádně ta holka je moc statečná,že to bere takhle a život jde dál,to je super a já jí držím palce.Isa má pravdu,že si člověk uvědomí jakýma kravinama se někdy zaobírá
23. led 2009 ve 22:43  • Odpověz
Holky, já už to četla "dávno". Ještě předtím, než založila tuhle diskuzi, tak psala do nějaký jiný, že miminko je od porodu v klinický smrti, jen ho udržují na přístrojích, ale mozeček má 0% výkonu, takže opravdu žádná naděje. A tam pořád do ní hučely, že pořád je šance, jak může za ním nechodit, že tam má chodit a číst mu, vyprávět apod. Dokonce jí vyčítaly i že se jde najíst, místo aby byla s ním. No fakt hrůza. Takže jsem to ořvala už tenkrát, ještě ta necitlivost ostatních vůči ní :frowning2: :angry: :frowning2:
23. led 2009 ve 23:04  • Odpověz
Jééé Macej, ty už máš změněný profil!!
To je krásný pohled, jak se nám to tady druhotěhulí :slight_smile:
23. led 2009 ve 23:07  • Odpověz
To já o tom vůbec neveděla, fakt tyhle témata raději nečtu.
Je to moc smutný, ale ta holka musí být strašně silná.Mě se stát něco podobného,neměla bych ani sílu zapínat pc, natož o tom někomu psát.Já bych se uzavřela do sebe a užírala bych se a stále vzpomínala.
Veřím tomu že pán Bůh nadělí každému jen to co unese.Tyto osoby mají můj obdiv.......

Jůů Lucka konečně vyplnila profil a dala novou fotečku.

ijet,
jsi tu udělala nebývale rušno :sweat_smile: ,touhle dobou tu většinou nikdo nebývá.
23. led 2009 ve 23:14  • Odpověz
autor
čau holky,

no, já vyjímečně svojí zvědavost zkrotím a nepodívám se tam .. Nemám to ráda a radši takovýhle věci nečtu. Stačí mi, když občas na stránkách seznamu čtu zprávy, a tam mi ty úmrtí stačí. Já zažila dva případy, kdy dítě umřelo ... takže mi to stačilo takhle .. a na ostatní diskuze radši nekoukám .. protože bych buď řvala a nebo se rozčilovala ...
:angry: :frowning2:
24. led 2009 v 09:18  • Odpověz
Brrrr už o tom psát nebudeme :cry:

Tak změníme list, jééé dneska je u nás nádherně :slight_smile: opět jsme se byli podívat na nutriích, jsou kouzelný :sweat_smile:

Macej, máte krásnou fotečku :wink:
24. led 2009 ve 13:56  • Odpověz
Tak nám konečně převezli dědu na normální lůžkovou část a může tam i malá.
Hned tam dnes s námi jela a byla moc hodnoučká:o).Dala jsem pár fotek s dědou do albíčka.
Je skvělej a strašnej bojovník.
24. led 2009 ve 21:33  • Odpověz
autor
jo, změňme tému .. nechci se bavit o nešťastných věcech ..

isa,
tak to je super :o))
děda vypadá ale docela dobře :o)) jen tak dááál :o)) A ty barvičky jsou taky pěkný .. To by Terka měla ve vodě všechny ...

my jsme se byli dneska podívat u manželovo kolegy v Radotíně na návštěvě. Mají tam 3měsíčního chlapečka :o)) holky, já si ho hned musela pochovat, abych měla jak se říká "mustr" na druhé .. Ten je tak kouzeeelneeej :o))) Zkusim vyšašit fotku :o))
24. led 2009 ve 23:36  • Odpověz
Isáčku, to je super, další dobrá zpráva, děda vypadá dobře, jde z něj taková pohoda a dobrota :wink:
Natka je pořádná slečna :slight_smile:
25. led 2009 v 09:29  • Odpověz
ahoj kočenky,
dnes tu svítí sluníčko :slight_smile:

zevi,
pohádky nějaké delší nečtem, asi by nevydržela její pozornost, tak čteme nejvíc krátké říkanky, co už umí naspaměť, říkankových máme většinu knížek a pak nějaké kratší leporela s kratšími pohádkami, jako třeba otesánek, zlatuška a tři medvědi, ale mamka má doma knížku, kde je 365 pohádek na dobrou noc a jsou to kratičké pohádky na každý den jedna...

ijet,
takový věci se prostě stávají, raději na to ale nekoukám, pak se člověk zbytečně rozruší, ale co mě třeba jeduje nevíc, je to, co vidím v televizi, to pak nadávám fest...i třeba jak pustili toho pedofila v polovině trestu, že není výslovně nebezpečný, a stejně jak vylezl, znásilnil 11-ti letou holčičku. Prostě ať se jdou ti psychologové zahrabat, klidně se pod někoho podepíšou a stejně mu do palice nevidí a pak jen přijde další neštěstí, to jsem se třeba fakt rozčílila, ač jsem klidný člověk, jaký je tady u nás bordel, že ho po dvou letech pustí :angry:

iso,
gratuluju k převozu dědečka a určitě tedy i k jeho zlepšení, holt je to fakt bojovník :slight_smile:

Holky včera mi Maruška poprvé zvracela dvakrát v noci jen sliny, protože měla prázdný žaludek a pak ráno v autě jídlo, no asi tady něco přeběhlo, jinak jí nic nebylo, možná jen něco střevního, ale teď už je to pryč, ´tuk, ťuk.

V úterý jdu k dr a ve čtvrtek na ty testy těhu cukrovky, tak jsem zas zvědavá, jestli se nám prcek ukáže, pak napíšu :wink:

mapris,
tak to jsi měla fofry s Terkou, holt někdy se to stane, že dítko dostane neprávem, taky by mě to mrzelo, to já zas vždycky čekám, že se Maru vyčůrá ve sprše, ale když se dítě počůrá do vany, tak to vůbec nevadí, protože jejich moč působí blahodárně na jejich kůži :wink:
25. led 2009 ve 13:45  • Odpověz
Ahoj holky, kluci chrní, dneska výjimečně usnulo i to naše zvíře. Taťkovi dneska začíná dlouhý týden (těch 6 dvanáctek), tak šel načerpat síly. Malýmu začalo dneska trochu téct z nosu a furt kejchá. Ale čekali jsme to, protože taťka je už týden hrozně nastydlej, chrchlá jak starej tuberák a rýma mu teče málem i z uší. Já se jen modlím, ať neskočí na mě, aby mi mohla zubařka ve středu dodělat ten zub. Už mě skoro nebolí, jen když si nedám pozor a zkousnu tam, zato jazyk a dásně mám pořád hrozně opuchnutý. A taky už mě několik dní bolí hrozně hlava. Někdy to bez paralenu nezvládnu, to když mám takový bolesti, že se začnu motat a chce se mi zvracet. Dneska se to zatím dá vydržet.
Ale dost stěžování :slight_smile:

Jíťo, v úterý na tebe budu myslet, ať se prďolka hezky ukáže a přestane nás všechny napínat :slight_smile:. A jsem zvědavá na čtvrtek, až poreferuješ, jakej byl ten tfujtabl.
My jdem na UTZ ve středu, ale vůbec nedoufám, že se prcek ukáže. S Péťou to byla taky hrozná detektivka, málem až do porodu. Bude mi úplně stačit, když bude v pořádku a bude mít všechno, co má mít. Ale už se hrozně těšim, že ho uvidíme. Beru sebou i kluky :slight_smile:.

S tím pedofilem jsem teda taky zuřila neskutečně :angry: A ještě jak na konci dodali "Hrozí mu AŽ 12 let" Tak to bych vraždila!!!!!! Ta malá je poznamenaná na celej svůj život... on dostane maximálně osm a v půlce ho zase pustí, protože bude vzornej... fakt škoda mluvit :angry: :angry:

Isáčku, super, že už máte dědu na norm. pokoji! to je zas ohromný posun! jen tak dál.
25. led 2009 ve 14:24  • Odpověz
Isa: tak to jsou hezké zprávy o tatínkovi.

Prochi: já bych takovéhle devianty kastrovala a nebavila bych se s nimi o tom.

Dneska zase bylo hezké jarní počásko, Ondru si včera po oslavě nechala babička a já měla dnešní celé dopoledne pro sebe. Jindy když není doma uklízím, ale dneska bylo vyjímečně docela uklizeno, tak jsem se poflakovala a po dlouhé době četla. Poprvé jsem pekla kachnu a se špenátkem a brambor.knedlíkem byla výborná.
A odpoledne jsme byli pro změnu gratulovat mému bráchovi, tak jsem se zase pokochala miminkem, roste jako z vody a brácha je na mateřské spokojený, Toníček je hodný a už i noční spaní se upravuje.

Jita: koukej toho prcka přemluvit, ať se panu doktorovi ukáže, já jsem zvědavá a to samé Prochi. :wink:
25. led 2009 ve 21:48  • Odpověz
kam,
tak ta kachna teda zní dost dobře, já ještě kachnu nepekla, vždycky peče mamka na boží hod husu nebo kachnu a fakt výborně, ale já to zatím nezkoušela :wink:

prochi,
tak to máš teda divný bolesti hlavy, nějaký velký mirény nebo co, že se ti chce i zvracet :unamused:
26. led 2009 v 08:32  • Odpověz
Ahojky, tak dneska tu máme krásně my, včera nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Prochi, tohle měla tchýňka když trpěla migrénama, tu to skolilo tak že celej den byla nepoužitelná :frowning2:

Kam, jsi šikulka, já bych si to netroufla a navím jí doma nikdo nejíme, tak je to výhoda, že jí po mě nikdo nechce :sweat_smile: a mě teď čtení chytlo zase fest, jak můžu sedím s knihou, co čteš???
26. led 2009 v 09:41  • Odpověz
autor
nazdar kočky,
my jsme dopo byli tady v jednom MC v ďáblicích. Na kursu "pohybové hrátky" Terce se to moc líbilo, tak už jsme si domluvili permanetnu a chtěla bych jezdit pravidelně :o)) Navíc jsme tam byli snad je 4 maminy s detma. Je to zapadlý, a líbí se mi, že to není někde "na očích" jako třeba človíčkov na budějárně :wink:

kachnu většinou pekla moje mamka, a tam se vždycky nadlábnem ... takže já nic takového nedělám, navíc jsme oba "kancelářské krysy", takže by to na nás bylo moc tučné...
Manžel si teď docela dost oblíbili toho pangase, dneska si ho dělal do práce obalovaného jako řízek a já ho dělám na másle na x způsobů a je fakt, že strašně chutná i terce.

a pro naše těhule - holky, vždyť je jedno co to bude ne? Hlavně ať je to zdravý :grinning: :wink:
26. led 2009 ve 12:44  • Odpověz
mapris,
no to je jistý, ale zvědavá jsem dost i přesto :dizzy_face:
26. led 2009 ve 13:41  • Odpověz
Mapris, však jo, taky jsem to psala, ať je to co je to, hlavně ať má všechno, co mám mít a je v pořádku. Ale stejně jako Jíťa jsme hrozně napnutý, co se nám tentokrát povedlo. Já si byla od začátku jistá, že to to bude holčička, ale poslední asi dva týdny mám tušení, že ne. Ale jak jsem psala, ani nedoufám, že se nám ukáže a jestli jo, tak to bude jen fajn bonus.

Kam, gratulace ke kachně. Já tyhle ptáky jako je husa, kachna apod. teda nemůžu ani vidět, natož pozřít :sweat_smile:, ale jednou za čas "pro klid v rodině" :grinning: nějakýho toho ptáka manželovi upeču. Většinou půlku a druhou dám na mrazák, i tak to chudák jí půl týdne.

Holky, ta hlava je fakt hrozná bolest. Já na to trpim i normálně, ale stačí mi ibalgin a je dobře. Ten si teď nechci samozřejmě brát, takže vždycky se snažím vyčkat, jestli se to nezlepší, což už jsem pochopila, že né. Jak to začne, tak si musím vzít aspoň půlku paralenu, jinak se to rozjede do šílených bolestí, zvracení, motání... Pomůže jen klid, ležet a nějak to přetrpět. Nejhorší je usnout a nebo jakýkoli pohyb, to se to ještě zhorší. Měla jsem to i u prvního těhotenství, doktor říkal, že to je změnou hormonů v těle, povolil mi paralen a upíjet vychlazenou kolu. Teď už to trvá několik dní, včera se to dalo zvládnout, dneska zatím taky, prolejvám se vodou, chjoo, to je furt něco.
26. led 2009 ve 14:05  • Odpověz
ahoj holky, koukám, že jste tu měly pěkně smutné téma :frowning2: četla jsem o tom taky už dřív, hodně tu holčinu obdivuju, jak se s tím dokázala vyrovnat a jít dál... holt na to asi ani jiný recept není, jinak by se musela zcvoknout...

dík za tipy s knížečkama, většinu z té klasiky máme v knihovničce ještě po mně (ale nechcu to od babičky všechno odvážet, ať tam taky něco má) tak bych chtěla přikoupit zas něco nového, protože čteme opravdu dost, hlavně pohádky, říkadlových knížek máme několik moc hezkých, ale ty čteme a prohlížíme přes den, u toho by mi neusnul (do postýlky potřebujem něco delšího, páč někdy 1 pohádka nestačí a musí být nášup :sweat_smile: )
mmch, 365 pohádek na dobrou noc jsem kdysi kupovala pro neteř, už se mi to vykouřilo z hlavy, musím se po ní poohlédnout, ta vypadala dost dobře

Isacku, děda dělá fantastické pokroky a vypadá po tom všem náramně dobře :wink: po rehabkách to bude zase o kus lepší!!

těhulky, tak ať se vám mrňátka ukáží tou správnou částí tělíčka, ať vás (a nás taky :grinning: ) moc nenapínají

kachna: nejím, trpím i když se peče, páč mi to tak strašně smrdí, že se mi zvedá kufr :stuck_out_tongue_closed_eyes:
asi blok z děctví, si pamatuju (a to jsem byla hoooodně malinká) když naše stařenka kdysi škubala kačenu a opalovala ty zbytky peří nad plamínkem a ten puch se mi tak zafixoval, že to cítím i z masa a nepozřu ani kousek, dokonce i trochu kačeního sádla vpašovaného do normálního jídla odhalím líp než policejní pes :sweat_smile:
takže ji ani nedělám, necháváme se na ni pozvat k jedné nebo druhé babi a já si baštím k zelíčku pěkně svoje vepřové :slight_smile:

Prochi, s migrénou tě lituju :frowning2: neulevila by ti aspoň trochu i nějaká alternativní léčba? homeopatika, aromaterapie atd? i když to jsou asi všechno dlouhodobější záležitosti, zatímco když je ti blbě, tak bys potřebovala okamžitou úlevu, chjo...
26. led 2009 ve 14:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.