• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
jo a ten kančí gulášek byl mňamózní delikateska :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
sice jsem u plotny strávila celý páteční večer, od Večerníčku, až po Sex ve městě, ale fakt se musím pochválit, jak byl skvělý, hrdě jsem sklízela ohlasy ze všech stran, ze šestilitrového kastrólu nezbylo ani Ň :sweat_smile: (ale nesežrali jsme ho sami, podělili jsme se s babičkama)
26. led 2009 v 15:04  • Odpověz
Ahojky,mám dotaz :slight_smile: nevíte kdy jsou na proseku na dětské ortopedii?vím,že je to jeden den v týdnu,byla jsem tam s malym už jednou a teď máme jít na kontrolu a já si nemůžu vzpomenout :angry: dík
26. led 2009 v 15:07  •  2 děti  • Odpověz
zevi,
taky bych si dala zvěřinový gulášek s hooodně cibule a s chlebíčkem...mňam :slight_smile:
26. led 2009 v 15:29  • Odpověz
Ahoj holky,

tady bylo také dnes pěkně,ale nato jak svítilo sluníčko byla venku pěkná kosa.vyrazili jsme si dopoledne bez rukavic a to nebylo moc dobrý,mně dost mrzly ruce.

Minulý týden jsem byla na gyndě na ko,ani nevim jestli jsem vám to psala,dělal mi ten utz jak se pak dají hodnoty do počítače a naštěstí je vše v pořádku (ťuk,ťuk,ťuk) akorá mně našli nějakou infekci(poševní) tak mám čípky :stuck_out_tongue_closed_eyes: No já na to trpim už od mala,chjo.Doktor mě taději ještě poslal s močí do laborky tak tam musáím tento týden dojít a pak už mi sestřička vypsala i žádanku na další genetiku,ale na to mám ještě nějaký čas.Jen mi řekla v jakém týdnu tam mám jít.

Jita,Prochi

já také doufám,že se vám miminka ukáží jsem moc zvědavá :wink:
Já si myslím,že budeme mít kluka,hlavně proto,že mám stejné nebo hodně podobné příznaky jako u Fíka.Ale třeba ne,uvidíme,každopádně pokud se mimi ukáže tak si to určo necháme říct.

iso

tak to je super s dědou,mrkla jsem na fotky a fakt vypadá dobře :wink: Jen tak dál,je vidět,že má silnou vůli.

kam

s kachnou úspěch,to je fajn,já ji také moc nemusím,nejraději mám kuře.O vánocích jsme dělali krůtu,také se povedla,ale i tak mám nejraději kuře na x způsobů.

mapris

pangase máme také rádi,na másle,obalovaného a nejraději zapečeného v troubě :wink:
26. led 2009 ve 20:05  • Odpověz
autor
sylvka,
jukni se sem: http://www.poliklinikaprosek.cz/
26. led 2009 ve 20:07  • Odpověz
Macej, tak bezva, že ta první genetika dopadla dobře, já myslím, že ta druhá už bude taky v pohodě.
Zánět jsem měla taky, jak prase, dost jsem trpěla. Ale trpím na to bohužel taky i normálně, tak mě to ani nepřekvapilo. Čípky jsem měla taky + mastičku a už je to (ťuk ťuk ťuk) dobrý.

Já jsem si ze začátku myslela, možná i kvůli tomu, jak je teď všechno diametrálně rozlišný, než když jsem čekala Péťu, že to bude holka. Ale poslední ca. dva týdny jsem přesvědčená, že to bude kluk. No každopádně jsem celá napnutá, obdivuju ty, kdo to vydrží to nevědět :slight_smile:. My to teda opět nikomu neprozradíme, protože v rodině to vědět nechtějí, tak to nemůžem říct ani jinde, aby se to k nim nedoneslo. U Péti jsme to taky vydrželi (až se sama sobě divim :grinning:), ale není nad to překvápko potom :slight_smile: Jen to věděli jedni kamarádi, u kterých jsme měli schovaný modrý kočárek.
26. led 2009 ve 21:03  • Odpověz
Prochi: ale nám to do IP písneš viď? Neboj nikomu to neprozradíme, slibujeme :wink:
26. led 2009 ve 22:02  • Odpověz
autor
kam :o))
To ja si pockam na prekvapeni :o)))
26. led 2009 ve 23:15  • Odpověz
letos jsem tu poprvní (sem se polepšila, heč) v takhle pozdní hodinu :sweat_smile:

Mapris, smekám, já bych asi nevydržela nevědět co to bude... my to teda stejně jako Prochi věděli, ale nikomu nepověděli, zatloukali jsme jak partyzáni, akorát babičkám jsme pošuškali že to bude vnouček, ale jinak jsme to před celým světem úspěšně tajili :slight_smile:

a jdu do pelecha, o snídani je postaráno, vytáhla jsem z trouby krásnou bábovku, chutnat už ji nebudu, bo mě kolem půlnoci chytla strašná mlsná, sežrala jsem párek s hořčicí a teď je mi blbě, du to zaspat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2009 v 01:09  • Odpověz
ahojte, všechny zdravím
27. led 2009 v 10:59  • Odpověz
autor
čusky maminy,

se budu muset začít hejbat a chodit aspoň plavat ... Mně zas nějak chytají bolesti břicha, tak doufám, že to zas nebude další operace :angry: :angry: :angry:
27. led 2009 ve 13:00  • Odpověz
autor
kanel,
vítej :o)
27. led 2009 ve 13:04  • Odpověz
Mapris, jak zas bolesti břicha? jak zas další operace??? Nějak nechápem... :confused: :confused: něco mi uniklo?? :fearful:

Jen načuhuju, jestli už nepíše Jíťa, co u doktora...
27. led 2009 ve 13:19  • Odpověz
Ahojky,
já myslela, že Jíťa jde ve čtvrtek :confused: na KO, no to je fuk

Maprísku, co je??? :confused:

Jsem ráda těhulky, že máte testíky v pořádku, já už zapoměla na co všechno se chodí :sweat_smile:
27. led 2009 ve 13:56  • Odpověz
ahojky, můžu se k vám přidat na pokecáníčko....teda, já už jsem taky úplně zapomněla, co vše bylo potřeba a za vyšetření když jsem byla těhotná.No ale asi si to brzy zopakuji, protože na jaře chceme začít zkoušet další mimi. Naše malá už bude mít na jaro dva roky, fakt to strašně letí!
27. led 2009 ve 14:02  • Odpověz
ahoj holky, co se děje? pusto prázdno...

tak jsem včera koupila těch 365 pohádek, ale popravdě jsem z knihkupectví odcházela rozpoložená a mírně nakrknutá :unamused: tož se vám pokusím vylíčit, jak to tam probíhalo

pani jsem požádala o nějaké pohádky pro malého, pani zkoukla naše dítko a sdělila mi, že snad ani žádné pohádky na čtení pro tak malé děti nemá, lépe řečeno téměř nejsou :confused:
znovu jsem upřesňovala požadavek, že něco líbivého, pokud možno nedrsného a ne moc krátkého a ne zas moc dlouhého, aby to bylo opravdu před usnutím... a taky že doma čteme ze Špalíčku, pani konstatovala: probůh, Špalíček, ten rozhodně NENÍ pro TAK malé děti! (probůh a pro koho je? to budu říkanky typu kovej kovej kováříčku a paci paci číst školákovi? a pohádky o kohoutkovi a slepičce, o koblížkovi, budulínkovi, hrnečku vař atd :angry: )
předložila mi haldu knížek, obvykle pár pohádek ve směsce: Andersen, Grimmové, Erben-děkuju pěkně, dle mého samé drsňárny (i když nááádherně ilustrované) to je vedle toho takový vlk z karkulky nebo z kůzlátek s rozpáraným břichem naprostá pohodička
opětovně se mi snažila vnutit:
a) nejrůznější říkadla pro nejmenší (máme 2 nádherné knížky říkadel, plus ten špalíček, ve kterém je jich spousta, další obdobný duplikát nepotřebujem)
b) spoustu klasických i moderních leporel (jednak o ně malý moc nestojí, prohlíží si je jen výjmečně, ani krtečkové kupodivu nejsou v top nejoblíbenějších, prostě má odmala rád klasické knížky, neničí je, s klidným svědomím mu můžu dát prohlížet jakoukoliv knížku, pokud má trochu lákavé ilustrace nebo fotografie)
c) interaktivní kufřík několika knížek se samolepkama (bezva, akorát, že jsem chtěla čtení před spaním a ne na hraní)

chjo... a to baba ještě konzultovala s kolegyní, cože tak pro tříleté dítě (věk si u malého odhadla sama, neoponovala jsem jí, že to dítě je ještě podstatně mladší :sweat_smile: ) když si maminka trvá na pohádkách nechce výše nabízená říkadla určená pro daný věk :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak jsem si říkala, že příště knížku radši vyberu sama v některém supermarketu, kde si mě nikdo nebude všímat, chytře "radit" a prudit
27. led 2009 v 15:15  • Odpověz
jo a chtěla jsem vám doporučit tuto zajímavou knížku: http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/detail/tituly-K-KRE-Kreslime__malujeme__tvorime.html nám ji přinesl ježíšek, byla velkým překvapením i pro mně, je rozdělená do několika kapitol, představuje různé výtvarné techniky a spousta prima nápadů, navíc je tam psáno, pro jaký věk je daná tvorba vhodná (nejvíc tipů je tam pro 3-5 let, ale něco už i pro dvouleté a naopak i něco pro starší děti) :wink:
27. led 2009 v 15:34  • Odpověz
Zevi, no to je mazec v knihkupectví :angry: určitě jsi si musela připadat jako prud který si bůh ví co vymýšlí, viď? :angry:
27. led 2009 v 16:47  • Odpověz
iso, teď jsem si vyzkoušela ten tvůj včerejší mail "zkus to" a posadil mě na prdel :confused: vážně jsem si myslela kladivo, akorát bílé :grinning: ale můj chlap je asi krapet divný, ten měl na mysli fialovou a hasák :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
tož mě zajímá, jak to zafungovalo u ostatních :wink:

ijet, no comment-připadala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2009 ve 21:23  • Odpověz
Holky, ta Jíťa se neozvala?? :confused: :confused: Snad je všechno v pořádku... to víte, jsem furt vystresovaná... Kde lítáš, holka?? jsem celá napnutá...
Teda snad jsem to nepopletla :sweat_smile:, ale mám za to, že dneska měla UTZ a ve čtvrtek ten tfujtajbl sladkej na cukrovku.
27. led 2009 ve 21:36  • Odpověz
Chjoo, tak ta Jíťa nic??

Já tady od rána sedím a jsem na nervy. Za hodinku mám být u toho zubaře, poslední noci jsem bolestí skoro nespala, tak jsem zvědavá, co mi s tím dneska bude dělat. Bojim bojim moc. K tomu mám průjem z nervů, no aspoň se trochu pročistim :sweat_smile:
Tak já se jdu trochu zkulturnit do koupelny a pomalu vyrazím. Držte mi palce, ať dlouho netrpim....
28. led 2009 v 09:10  • Odpověz
Čus bus :slight_smile:

prochi já mám pocit, že to bylo obráceně, včera ten picí hnus a ve čt utz, ale nevím. Pěsti ti držím i na nohou, až z toho nemůžu chodit, neboj, budeš to mít za sebou a bude klid!!!

Co se týče toho meilu, já myslela na lopatu a modrou, ale nevím proč jsem měla myslet na červený kladivo :grinning:
28. led 2009 v 09:15  • Odpověz
ahooooj, taky zvědavě načumuju a furt nic :frowning2:

myslím že to Prochi má v merku dobře :wink: Jíťa i mimi jsou určo v pořádku, už všecičko ví (jestli to má pipku nebo pipíska :sweat_smile: ) akorát nás šponuje jak gumu v malých gaťkách

Prochi, držím moc palečky, trpím s tebou, au au auuuu :frowning2:
28. led 2009 v 09:35  • Odpověz
Holky, teď jsem dojela od zubaře. Mám hrozný bolesti, celá se klepu, vzala jsem si paralen, naši si ještě nechali malýho, když mě viděli, tak si jdu na chvilku lehnout. Odpo se chystáme na ten UTZ, tak držte palce, ať je všechno dobrý. Zatím pá.
28. led 2009 ve 12:23  • Odpověz
Jé Prochi, tak už, aby tě to přestalo bolet.
Držím palce, ať se miminko ukáže v plné kráse :wink: .

Zevi: tak to já bych si od paní v knihkupectví nekoupila nic za ty její kecy. Hezky bych jí nechala vše vytáhnout a ukázat a pak bych řekla, že si to ještě promyslím :grinning: .

Ondra šel dneska odpoledne bez protestů spát, poslední dny to bylo vždy s protestama. A večer taky obvykle poslední dny protestuje, ale pak usne během chvíle.

Včera moje švagrová obhájila diplomku a je z ní Ing.
28. led 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
jita2,
jitoooo, kdeee jsiiiii, nenapineeej :o))

prochi,
trpim s tebou .... a drzim palce, at je vse o.k. Ja mam sice zubarku super (ťuky, ťuky, ťuk) a mám už dvě vytržený stoličky, jednu od ní a jednu chirurgicky ... ale vzhledem k tomu, že mám za sebou 10 operací, tak tohle mně nějak "nedrásalo", ale je fakt, že zuby jsou svinstvo ...

jinak co se týče toho testu - tak já myslela na černý šroubovák :o))))
28. led 2009 ve 13:13  • Odpověz
autor
jo a jinak se terce spustila rýma :frowning2: :angry: , jsme dlouho byli v pohodě... Začala si v noci sundavat ponožky, tak nastydla .. a včera hlídal tatínek a nedal jí venku rukavice .. takže mohla nastydnout i z toho. A pěkně mně to štve, protože jí chudince i občas teče z očí ... Jsme měli jít v pátek do človíčkova a k tetě, tak nepůjdem asi nikam :o((
28. led 2009 ve 13:14  • Odpověz
zevi

teda pani v knihkupectví měla dost,mě by asi už docházela trpělivost.Já chodím celkem ráda do Levných knih,kde si vyberu sama.Tu knížku 365 pohádek tam měli taky,ale jinak mají výběr jak kdy.Někdy neznámé pohádky,které moc nekupuju,naopak jsem tady nakoupila nějaká leporela nebo ty kartonové-!tvrdé"knížky,ale to už je dýl.
Dle mého názoru Grimmové a Andersen je drasťárna největší a není to pro děti,teda možná pro ty školou povinné co už něco snesou.,ale knížku od něj i od Grimmů doma mám ještě po sobě,zatím ji fakt nevytahuju.

prochi

tak ať už je ti lépe,zub nadělal pěknou neplechu,snad ti Paralen zabere.Budeš asi stejnak ještě muset aspoň jednou na zubní jít,když je to zánět nebo né?Držim palce ať už je to za tebou.
A na UTZ bude vše ok.Já se přikláním ke Kam a prosím o IP cože to bude za mimi,sím,sím :sweat_smile: :dizzy_face:

iso

Víš,jak jsem ti říkala,že jsme byli na kontrole očkování TBC a jak nám tu kalmetizaci nedělali,jen to paní změřila pravítkem a řekla,že je to dobrý?A ty jsi mi pak řekla,že vás Kalmetizovali a malá neměla protilátky tak jí píchli znova....No tak nám přišla pozvánka na kontrolu sem na Žižkov (předtím jsme byli na Praze 13,kde je Fík hlášený) tak jsem řekla,že tam půjdem a při nejhorším nás vyhodí,když už jsme byli jinde.Ale ne,tady se to sestřičce tolik nelíbilo a řekla,že ho raději píchne a uvidí se no a co myslíš?Zatím žádná boulička,prostě nic,jen mini modřinka po vpichu.Máme čas ještě do pátku,kdy půjdeme na ko,ale myslim,že protilátky asi mít nebude.Jsem ráda,že to tady překontrolují,protože kdyby nás znova nepozvali sem tak já bych měla zato,že je to ok a tím pádem by Fík klíďo mohl dostet TBC,kdyby s tím nedej Bože přišel do stiku :angry: Nechci dělat ukvapené závěry,ale myslim,že ho v pátek znova oočkují.

zevi

já jsem klasika-červené kladivo :sweat_smile: Ale fialovej hasák mě pobavil :grinning:
28. led 2009 ve 13:16  • Odpověz
autor
a ještě ...

Já občas teď z našeho tatínka šílim .... On bere všecho někdy tak "inženýrsky" ... Ptá se jí, jestli chce čůrat -ona řekne ne a když se pak vrátím z angliny, tak má jiný tepláky :grinning: :angry: , nebo s těma rukavičkama ... Mu říkám - neptej se jí, stejně ti řekne ne ... Já jí furt na všechno ukecávám a řeknu důvody, proč musí být tohle a tohle a on prostě ne ... Tak to pak dopadá :o)) ale přestala jsem mu do toho mluvit .. On je taky táta, tak na to musí přijít sám :o)))
Jo a jinak jsme už přes den úplně bez plínek ... i když někam jdeme :o)) Akorát na spaní je ještě má, na odpolední, občas je ještě počůraná, a teď to nechci nějak odnaučovat, aby se nezničila sedačka, na který teď spí, protože jí chcem pak prodat. Počkám až bude mít svojí postel .. Tam už předse jen zvládám koupit nějaký to "ultra" prostěradlo, nebo dát igelit a uvidíme ...

Hlavně poslední dobou je to na "zabití" se spaním ... Spí do půlnoci v pohodě ... Ale pak od půlnoci blbne .. jestli se bojí ... Kolikrát tam jdu i 2x a občas tam musím zůstat, takže vstáváme spolu .. říkám si, že se bojí, protože spí skoro u okna. Tak se tak nějak utěšuju, že až bude mít novou postel, tak bude dál od okna a už jí to uděláme opravdu jako dětský pokojík.

Už jsem koupila látku na povlečení a závěsy :o))

kamhajek,
tak super švagrový k Ing. My si na švagra ještě počkáme, měl ho mít už před lety, ale nějak se mu to "nepovedlo", tak má Mgr. a teď (doufám že úspěšně) pracuje na Ing. :grinning:

my se jdem dneska podívat na jednu školku tady kousek, tak jsem zvědavá.

zevina,
no, já to vydržela, sice jsem už na posledním ultrazvuku - kdy mi dělali váhový odhad, protože jsem přenášela - chtěla vědět co to je, ale manžel ne .. Tak jsem to taky vydržela. A klidně to vydržím i u druhého. Jsem sice zvědavá, ale tohle se mi líbilo počkat si na překvapení.

prochi,
ty moje bolesti břicha - nic vážného .. Jen mi furt poslední dobou něco je... Tak jsem se svěřila kamarádce a zatím to - podle mého odhadu - vypadá, že jsem si pořádně nevyléčila zánět močáku, tak si mám prý koupit brusinky. Tak jsem si koupila ty mega a ještě do příštího týdne počkám .. pak naklušu k dr.

Holky, já se pustila do hubnutí a mám už zdárně skoro 3 kg dole :o))
Jsem byla dneska u svého čínského léčitele a ten mi řekl, že je to na mně (od poslední kontroly) trošku vidět :o))
To je prostě "povzbuzení" jako hrom :o)))
28. led 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
a ještě si jdu pro "dokulacenej" příspěvek :o)))
28. led 2009 ve 13:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.