• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
no nic, sem už asi nikdo nepřijde, tak přece jen budu muset jít něco dělat, nádobí se na mě jistě moc těší (a já zase na myčku, co bude jednou v té nové kuchyni :sweat_smile: )
4. únor 2009 ve 14:54  • Odpověz
autor
zevi,
no nevím, my jsme kopřivku neměli .. ale atop jsme měli na nějaké potraviny ... když se něco stane teď, tak nám na to pomáhá buď fenistil - ten chladí a nebo máme už vyzkoušený krém od A-dermy ... namažem po koupání a je to .. Terce se nedávno oprudil zadeček a podkolenní jamky - ale ne z jídla, ale z mrazu ... Týden jsem to mazala tou a-dermou, pak letěla k doktorce .. dostali jsme kortikoidy .. možná to může mít taky z mrazu ... Teď už to má lepší ...
JInak co se týče sporáku - já mám obojí plynový a trouba už byla seřízená a zase to blbne. Manžel mně pořád tak nějak přesvědčoval, že elektriku mít nemůžem .. až jsem se dneska u sousedky přesvědčila, že můžem - ona má kombinovanej .. jinak na vaření plyn mi taky vyhovuje, a moc :o)) tak uvidím, jestli taky neudělám něco kombinovanýho, ale tady v paneláku to jde asi jinak ...

Terka teď večer trošku zvracela .. se přetláskala u sousedky .. tak doufám, že to nebude viroza, máme jet v pátek k našim.
4. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
autor
jo a ještě ... byli jsme se sousedkou ve školce .. pro prihlášku .. a čekali jsme hodnu :unamused: :angry: , tak jsem zvědavá, jestli nám terku do školky vezmou...
4. únor 2009 ve 21:41  • Odpověz
ahoj holky, hlásím se, že žijem. Měli jsme doma skoro čtyři CELÝ dny doma taťku, tak jsme si ho užívali a na PC nebyl čas.
Teda já si moc neužívala... celý víkend jsem proležela s velkýma bolestma toho zasr.nýho zubu :pensive:. Doktor mi povolil ibalgin, abych vůbec mohla jakžtakž fungovat. Bolí to pořád, ale oproti tomu, co bylo od středy po tom posledním čištění a o tomhle víkendu, je to úplný nic. Už můžu i trochu jíst a řekla bych, že se to opravdu pomaličku zlepšuje, tak věřím, že to bude přece jen dobrý.

Dneska jsme byli na kontrole s mimčem, srdíčko krásně bouchalo. Jen mám prý nízko naléhající placentu,miminko se uhnízdilo hodně dole. Prý se snad, jak ta děloha porostě, vytáhne nahoru. Zatím se mám maximálně šetřit a nic netahat. Byl tam se mnou malej, tak se doktor na něj podíval a pak se zasmál, že chápe, že to půjde asi dost těžko… No snažím se, výhoda je, že on na nošení nikdy nebyl, ale přece jen je to každou chvíli něco – do vany, z vany, na záchod, dolů… prostě se tomu tahání člověk nevyhne.

Mám nový koníček, doslova vášeň :slight_smile: Zamilovala jsem se do „pletení z papíru“ a pletu a pletu. Pošlu vám nějaký můj prozatímní výtvor.

A teď už pádim, musim ještě poklidit kuchyň, pekla jsem teď korpusy na dort. Brácha má 30tiny, chtěla bych mu udělat nějaký dort-půllitr, tak jestli se povede, pošlu zítra foto.

Slibuji, že vás poctivě zítra dočtu a zareaguji na aktuální :slight_smile:
4. únor 2009 ve 23:25  • Odpověz
Lačně pokukuju po tom zakulaceným 7000. příspěvku :grinning: :grinning:
To by byla asi trapárna, házet sem teď pětkrát smailíkovej příspěvek, co? :grinning: :grinning:
4. únor 2009 ve 23:28  • Odpověz
A nebo by to nebyla trapárna?? :confused: :confused:
4. únor 2009 ve 23:28  • Odpověz
Tak já nevim.... :fearful:
4. únor 2009 ve 23:29  • Odpověz
Chjooooo....
Mám nemám mám nemám........
JE TO TUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:grinning: :grinning: :grinning:
Taky vás milánkuju :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. únor 2009 ve 23:30  • Odpověz
Prochiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ty seš ale jedna... víš co... pěkně vykutálená :wink:
5. únor 2009 v 08:54  • Odpověz
ahojky kočky,

zevi
souhlasím s tebou s plynovým sporákem, máme sice starší, blbý bez pojistky, ale jak se bude dole zařizovat nová kuchyň, tak teprv pořídíme nový, ale jedině plyn hlavně kvůli úspoře a taky jsem na to zvyklá...

Jinak jsme nemocní, Maru hodně kašle a rýmuje, tak zatím dávám sirupek Mucosolvan a dál uvidíme...a čajíčky...
5. únor 2009 v 09:42  • Odpověz
autor
prochi ..
vis co ses????? Potvolka vycurana :angry: :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
Týýý jo, ty jsi šikula ... Fotky pěkný :o)))
Mně tu už dlouho leží decoupague a nemám na to čas .. Já jsem spíš vyšívací typ ... ale to je taky minulost ... prostě nestíhám ...

co se týče toho sporáku ... Tak ještě nevím, jestli půjdu do kombinovanýho .. manželovi se to moc nezamlouvá .. no uvidíme ...

spíš mně teď začíná zase s**t pračka ... Normálně nepere ... Teda jako mechanicky funguje, ale na oblečení mi nechává normálně fleky ... Už aby jsme udělali tu koupelnu, to budu muset tady doma trošku popohnat ... Hlavně chlapa :o)))
5. únor 2009 ve 13:11  • Odpověz
Prochi: účes moc hezký!!!.
Košíčky taky, kde ty na to bereš čas????

Já byla taky celý život u rodičů zvyklá na plyn, ale pak už jsme měli všude jen elektriku, protože plyn nebyl. A teď taky, trouba se mi el.líbí, ale sporák bych klíďo brala plyn.
5. únor 2009 ve 13:21  • Odpověz
Ahojky holky
Téééda koukám na IP, bomba!!!!! :grinning: Držím pěsti ať je vše oki :wink: a ty maprísku ať jsi také brzo fit a v pořádku :slight_smile:

Prochi, moc ti to sluší, omládla jsi. Na pletení se taky se chystám, zajímá mě pár věcí ale ozvu se ti mailem, jsi šikulka :wink:

Nestíhám dočítat, tak pádím, jo holky chytla mě sbírka staré veteše a pokladů z půdy, nemáte některá něco? Koupila bych, když tak písněte meil, prosím.
5. únor 2009 v 16:43  • Odpověz
Ijet a po jakých pokladech by tvé srdíčko prahlo? něco ve stylu hmoždýř, stará dvouramenná váha, žehlička na uhlí apod? ne že bych něco nabízela, jsem strašná straka a tyhle krásné historické kousky, které mi zůstaly na památku po stařenkách, miluju :dizzy_face:

Prochi, účes ti moc sluší, jsi fakt koča :wink: a je nad slunce jasné, po kom má Péťa takové kukadla :slight_smile:
pletení vypadá parádně (to je pak v konečné formě nějak namořené?) já jsem celkem tvořivá, teď to bohužel dost zanedbávám a zakrňuju v přehledu, páč jsem se s touhle technikou zatím nikde nesetkala

jo a na dort jsem dostala šílenou chuť, takový ovocný by mi bodl, mňam :sweat_smile:
tak snad ta tvoje placenta dostane rozum a poslušně se přesune tam, kam patří :slight_smile:

Mapris, myslím že kvůli kombinovanému sporáku nemusíš dělat žádné extra úpravy, ten je v poho, akorát u sklokeramiky musí být spešl silnější zásuvka, páč to má velký odběr (snad i na samostaný jistič) tak nám to aspoň vysvětloval elektrikář, když jsme dělali nové rozvody a máme je předchystané i do budoucna na tu naši novou kuchyň

zítra, vlastně už dneska jdeme k zubaři :frowning2: :frowning2: chjo, bych chtěla mít tolik optimismu jak mládě, když vykládá, že "půjdem k panu zubaži, ukážu zoubky a dostanu zvížátko, opicu si Jižík vybele" :sweat_smile:
bojim, bojim a nejspíš ani žádné zvířátko nedostanu :grinning: už mě strachy bolí nejmíň tři zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. únor 2009 v 01:39  • Odpověz
(7)007 to je něco jako James Bond, ne? taky hezký, když mi prochi čmajzla tu 7000 :grinning: :grinning: :grinning:
6. únor 2009 v 01:40  • Odpověz
Zevi jjjj to je přesně to co bych moc počebovala a tůůůůůze chtěla :frowning2: ale je plno jiných pokladů, hrníčky, starý formy na bábovky......a jiný..... :sweat_smile:

Prochi, krásnej dort, jsi šikula na co šáhneš se ti daří :grinning:
6. únor 2009 v 08:57  • Odpověz
Já mám dneska opravdu "úžasný den". Cestou z práce mě nabořila ženská :frowning2: , odbočovala jsem sem k nám, ona si mě nevšimla a narvala to do mě. Měla v autě tak půlroční dítě, tak nejspíš se jukla na něj a všimla si mě pozdě. Já neměla kam uhnout, v protisměru jel kamion. Snažila se to sice ubrzdit, ale bylo to mírně namrzlé, takže byla bez šance. Byli jsme z toho obě docela mimo, já jsem jí šla vynadat, ale když jsem viděla toho prcka, tak mě jen zajímalo jestli jsou v pořádku. Naštěstí to odnesli jen plechy (její felicie, to odnesla daleko víc), mě teda bolí trochu hlava a krk, přeci jen to byla docela šlupa a jak to se mnou škublo, dala jsem si o opěrku hlavy. Naštěstí jsme byli obě připásané, nemít pás, dala bych si pěkně do hlavy o přední sklo.
No a ve středu máme jet na hory, tak jestli nám to neopravý, jsem zvědavá jak se nacpeme do mého fiata. Bych do toho nejraději kopla a to si tam dávám pozor, protože je tam nehoda každou chvíli.
6. únor 2009 ve 13:57  • Odpověz
Ahojda ve spolek, tak jsem konečně dočetla, co jsem zameškala :slight_smile:

Tak Macej se už zabydluje v novém bytečku. Tak ať se vám dobře bydlí a snad se nám brzy ozveš z nového připojení.

Mapris kuchyn: já jsem si návrh nakreslila sama (inspirovala jsem se v různých časákách na netu apod.), s truhlářem jsme to poupravili a kuchyň byla na světě. Přes studio bych si to nechat nedělala, co vím, stojí to šílený prachy (no nějak se živit musí, že jo) Sporák máme taky plyn a max. spokojenost.

Zevi a co vyrážka? My jsme se po jídle takhle nikdy neosypali, ale loni v červnu, když jsme byli na dovče se mu udělala vyrážka přes bříško a třísla a kousek stehna. Nejdřív jsem myslela, že je to po spreji proti klíšťatům, ale když to nemizelo, šli jsme se ukázat doktorce. A byla to vyrážka způsobená virem, mají to malé děti, zasáhne to většinou půlku těla a trvá to až šest neděl, než to sleze. Nic se na to nedává, jen pokud to svědí, tak fenistil kapky. Pamatuju si, jak jsem z toho byla vykulená.

Holky, díky za chválu, se červenám :sweat_smile: Dort k nám zatím nedorazil na ochutnávku - nenápadně jsem naznačovala, aby nám kousek nechal, ale zatím kde nic tu nic :confused: Zato mi z trouby voní buchty (s tvarohem, makem a povidlama), tak už se nemůžu dočkat, až si dáme odpoledne na svačinku, mňam mňam mňam.
Košíčky apod. - hledala jsem inspiraci zatím hlavně tady: http://www.sasanka.webpark.cz/pleteni_z_papiru.html a taky tady http://anomis.blog.cz/0802/pleteni-z-papiru Zatím na ně teda nemám ani z daleka, ale baví mě to moc. No a kde na to beru čas? Tak ruličky a natírání (natírám to lazurovací barvou) musím dělat po večerech, když prďoch spí, protože u toho chce hrozně pomáhat. Tak večer u televize si motám ruličky nebo natírám (ta barva vůbec nesmrdí). A pletení zvládám při malým, buď třeba když dělá nějakou činnost, u který stejně u něj musím sedět (např. malování vodovkama, modelování a tak podobně) a nebo prostě jak je chvilka volna, tak si kousek upletu. Je to úžasnej relax.

Zevi, co zubař? Já jsem se ho vždycky hrozně bála, ale po těhle dvou týdnech bolesti budu mít hrůzu ještě větší. Naštěstí se to už moc zlepšuje, opravdu každým dnem cítím, že tam můžu víc a víc zkousnout, aniž bych se počůrala bolestí. Myslím, že už to bude dobrý.
6. únor 2009 ve 14:12  • Odpověz
A ještě jsem zapoměla, psala jsem si přes Skype s Dashak. Všechny vás pozdravuje a hladí bříška :wink:
6. únor 2009 ve 14:50  • Odpověz
Ahoj kočky, tak jsem zase přišla jednou ojuknout, co teď řešíte. :slight_smile:

Školky- to je opravdu asi čím dál větší problém. Já jelikož jsem se tam přišla poptat s pupkem, tak se paní ředitelka jen tak pousmála, prostě nemám šanci :confused: . Teď mi to teda nějak nevadí, ale až bude starší, tak přece jen už bych chtěla,aby chodil. Nevím, jak to pak vyřešíme, protože jakmile je člověk doma s druhým dítětem, tak prý stejně nemá moc šancí ani když tomu starší už byly 4 roky, aspoň teda tady u nás v okolí :unamused:

Prochi- já to mám s níže položenou placentou asi stejně, ale prý je ještě čas a nemám se tím znepokojovat, tak doufám, že to bude ok. Tomu tahání se ale občas taky nevyhnu, přesně jak píšeš- z vany, do stoličky....
My zatím nevíme, co to bude, nějak se tam mimčo vrtělo a nechtělo se moc ukázat. No uvidíme, hlavně ať je v pořádku, to samozřejmě přeju i všem ostatním těhulím tady :wink:

Mějte se a zase někdy papa :sunglasses:
6. únor 2009 v 15:04  • Odpověz
Kam, jsem si toho předtím nevšimla, jak si psala, co tě dneska potkalo :frowning2: To je pech. Jako hlavně, že jste v pořádku, ale je mi jasný, že to nasere :angry: A vyřídily jste to samy, nebo jste volaly cajty? Já vlastně vůbec nevím, co bych měla v takový situaci dělat.
6. únor 2009 v 15:06  • Odpověz
Jééé ahoj Račul! U nás je to se školkama nemlich to samý. Jak si doma s druhým, tak není šance. Je to spravedlivý, já neříkám, že né, ale od těch čtyř bych už chtěla, aby chodil. Určitě mu tam bude líp než se mnou doma. A jestli mi ho nevezmou ani pak, tak už budu vážně nasratá :angry:

My tady zatím taky žádná nevíme, co to bude, mimča se asi styděj :wink:

S tou placentou... jsem koukala dneska do zprávy, tak ji mám na zadní straně a hodně hodně dole. Doktor říkal, že může přijít krvácení, pak bych musela na nějaký čas do nemocnice, tak prý se mám maximálně šetřit. No, snad se vytáhne, času na to má ještě dost.
6. únor 2009 v 15:11  • Odpověz
prochi- no vidíš a já myslela, že mimo Prahu je situace se školkama přece jen lepší. Ani teda nevím, jestli jsi z většího nebo menšího města, na tom asi taky záleží. Někde se prý na vesnicích o děti skoro perou :grinning: :grinning:
Hm, tak o krvácení mi DR nic neříkal. Ale tohle bylo při předposlední poradně, tak třeba už je to u mně ok. Akorát já toho času jako ty tolik nemám, čekáme mimi začátkem května. :slight_smile:
6. únor 2009 v 15:20  • Odpověz
ještě na Prochi- a budeš malého vůbec přihlašovat do školky, nebo to ani nebudeš zkoušet ?
Taky souhlasím, že je spravedlivý, aby přednost měly děti od mamin, co jdou pracovat. Ale aby mi v 5ti letech sedělo dítko znuděně doma, to bych se picla :angry:

Holky, chodí sem vůbec někdy ještě třeba čarod?
6. únor 2009 v 15:23  • Odpověz
Račul, jojo vím, ty to odstartuješ, chvilku po tobě Jíťa a pak až někdy na konci června já. Bojim bojim :zipper_mouth:

My bydlíme na větší vesnici (ca. 3tis. obyvatel). Školky jsou tu dvě a jedna natřísknutější než druhá. Jedna měla zvětšovat kapacitu, ale slyšela jsem, že ředitelka prohlásila, že kvůli momentálnímu babyboomu, který stejně za pár let pomine, je to zbytečný. To bych jí dala ránu :angry: A perlička na závěr - o velkých prázdninách jsou OBĚ celý dva měsíce zavřený!!!!!!
6. únor 2009 v 15:25  • Odpověz
Čarod nechodí vůůůůůbec :frowning2:

Přihlášku si dávat budem, i když vůbec nepočítám, že ho vezmou. Ale přihláška tam být může. Teď to měla kamarádka, klukovi byly na konci října tři roky, mají druhý miminko, nejdřív ho nevzali, ale od ledna jim dali vědět, že může chodit, někdo se prý odstěhoval a některý dítě to ještě nezvládlo, tak se udělalo místo. Tak si říkám, že když tam bude prihláška a udělá se místo, že by třeba mohl příští rok z jara začít chodit... Samo zatím jen na dopolko.
6. únor 2009 v 15:29  • Odpověz
Kam, je to smůla, ale auto vám dají brzy dokupy, ještě že vy jste všichni v pořádku :slight_smile: ale leknutí to muselo být řádné,že?
jestli se nepletu, tak policajti se volají až při škodě nad 100 000,- nebo pokud je zranění, popř škoda způsobená třetí osobě, jinak by mělo stačit vyplnit takové to lejstro (obě poškozené strany), co zasílá pojišťovna o hlášení o škodě, namalovat situační plánek a zanést likvidátorovi do pojišťovny
to mi připomíná, že bych se měla podívat, kde se u nás ten papír nachází, jestli ho mám vůbec v autě

Ráčku, vítej :dizzy_face:
mmch, školku teď taky urputně řeším, sice přihlášku máme doma, odevzdat se má do konce března, ale už to tak vypadá, že si doma ještě nějaký ten rok pobudu (zatím pšššt :wink: ) a tak nějak se mi vnitřně příčí dávat malého do školky zrovna v době, kdy přibude sourozenec, aby si nepřipadal odstrčený
takže uvažuju o tom, že buď by nastoupil až po novém roce, popř by jsme počkali do těch 4 let (což se zrovna manžovi moc nelíbí, nechápe, proč by se malému nemělo ve školce líbit, že mu pár hodin v kolektivu dětí prospěje, s tím samozřejmě souhlasím, ale na druhou stranu si myslím, že mu nic neuteče, když ještě chvilku počkáme)
6. únor 2009 v 15:51  • Odpověz
vyrážka, je tam bestie furt a navíc se mi zdá, že se trošku i rozlezla :angry: u nás je právě problém, že malý má hodnoty Ige furt zvýšené (to je vlastně tvorba protilátek na nějaký alergen) takže tělo se něčemu brání, ale my nevíme co to je a primářka mu zatím zátěžové testy na zjišťování konkrétních alergií nechtěla dělat (zatím máme jen vyvrácený lepek) že uvidíme, co s náma udělá zima... na jaře jdeme na kontrolu

zubař byl naprosto pohodový, sice zrovna v době, kdy jsme měli jít na řadu, tak jsme museli jít nutně čůrat před středisko (páč wc bývá zamčeno-vyžádejte si klíč od sestry) než jsme přišli, byl táta už v ordinaci, malý se nerozpakoval, zaťukal, řekl sestřičce, že se de podivat na tatinka, okamžitě zjišťoval od odktora, co to dělá tatínkovi? když se mu dostalo odpovědi, že mu opravuje zoubek, tak zaměřil pozornost zase na sestřičku a že prý kde má zvířátka? tak sestřička musela donést krabici s malýma hračkama, co mají pro prcky na rozdávání, Jiřík se do ní hned vrhl se slovy, najdu opicu! (nakonec jsme odešli s nějakým papagájem a malým Santou :sweat_smile: )
zuby malý ukázal ochotně, nechal se prohlédnout a dostali jsme velikánskou pochvalu, jaký je šikulka (ještě panu doktorovi horlivě ukazoval jak si zoubky čistí)
doktor mi říkal, jak je to strašně poznat, když se dělá poctivá ústní hygiena odmala, ale že bohužel rodiče s dětmi chodí dost málo na kontroly a když pak přijdou poprvé s pětiletým mrňousem s bolestivým kazem, tak je na trauma ze zubaře zaděláno do konce života

no a já taky přežila, co mě nějakou dobu trápilo, se ukázalo nakonec jen jako obnažený krček, tak mi to napajcoval jakýmsi léčivým zázrakem a snad bude klid :slight_smile: a když mi chtěl rentgenovat moji obří plombu, co mám nejmíň čtvrt století (tenkrát se asi materiálem nešetřilo) tak jsem musela s pravdou ven (pod přísahou, že je to u nich jako v hrobě, páč to ještě nikdo neví a sestřička je vzdálená příbuzná, snad manželka nějakého tchýnina bratrance, či co)
6. únor 2009 v 16:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.