• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jita: jé tak už víme pohlaví, Maruška bude mít sestřičku, to je krásný!!! A jméno už máte?

Ondra váží rovných 15kg a měří nějak kolem 95cm, nechce mi u metru stát.

No Ijet tu už fakt dlouho nebyla.

A k tomu pitomém počasí, tady včera sníh roztál a dneska ráno jsem myslela, že mám vlčí mlhu když venku bylo bílo :angry: , ale do odpoledne to zase roztálo. Tak uvidíme co bude zítra ráno.
24. únor 2009 v 19:28  • Odpověz
Tady je zase období "ticha" :zipper_mouth: :sweat_smile:

Kde lítáte holky?
my jsme ještě dnes zavření doma,Fík stále nudlí a má teplotu tak ven nechodíme.

jito

já ještě ani ve 20.tt nejsem,jen jsem si tak říkala, jestli bych už neměla cítit pohyby,ale ještě je asi brzo :wink: :slight_smile:
25. únor 2009 v 16:28  • Odpověz
Dobrý večer, mám 13 měsíců starou dceru, a už několik měsísů nespíme. Když byla malé miminko tak to bylo v pohodě, budila se podle hladu a spal dál. Ale od cca půl roku nespí. Minulou noc se snad 10 x probudila. mele se, kroutí, vzdychá, to jí probudí a začne brečet takže jí bud' manžel pohoupe a nebo já nakojím. No a takhle se střídáme celou noc. Brečet jí nepřichází v úvahu, protože starší dcera by se nevyspala do školy. Má velmi slabý spánek, a se spaním a vůbec s novým sourozencem měla velké problémy budila se vnoci, dělala mi naschvály, nechtěla chodit do školy........ Přijdu si jako mezi dvěma mlýnskými kameny, nejdřív nespala jedna a ted' ta druhá.... Jsem vyčerpaná, nic mě netěší , jsem otrávená. Doma to nějak odbívám a to jse mbyla vždycky dost čistotná ale ted' jsem ráda když umyju nádobí a zametu. těším se na jaro že snad to bude lepší že se chůzí u kočárku více unaví ale stejně si říkám kdo ví jestli.... Ráno se budím s hrůzou, že zase přijde večer.... :frowning2:
25. únor 2009 ve 20:18  • Odpověz
Jo,jo Macej, holky asi kupují výbavičku na miminko.

Dneska se kamarádce narodil chlapeček, tak to vypadá, že si v sobotu půjdeme dát do čumáčku :grinning: :grinning: :grinning:

Pavla: tak v tom ti já moc neporodím, nám Ondra od 3 měsíců spí krásně. A nerostou jí zuby? Je v pohodě psychicky, není třeba bojácná nebo tak něco. Nezměnilo se něco ve vašem denní stereotypu?
25. únor 2009 ve 21:18  • Odpověz
Pavlapap,no náš malej má taky lehčí spánek a vše se vyřešilo,když jsme se přestěhovali a on dostal svůj pokoj,kde spinká sám.Taky se někdy v noci rozpláče,ale bud hned zalehne nebo chce čaj a spí dál.Jinak spává od večera do rána.To zase ten starší spí jak dřevo,u něj může být kanonáda.
25. únor 2009 ve 21:34  • Odpověz
Zuby jí lezou za poslední měsíc jich je 5 ! A to do roka neměla ani jeden. u nás je vše stejné ale prostě několik měsíců nespí. Od léta určitě, a to za tu dobu spala celou noc jen dvakrát. Děkuji všem za odpovědi, včera to na mě nějak dolehlo, přžedminulou noc vůbec nespala a přes den 2 x půl hodiny, tak mě to vyčerpání nějak sebralo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. únor 2009 v 08:16  • Odpověz
Holky,
nevíte jestli musí být nějaký časový odstup,když chci změnit dětského lékaře?Jak jsme se přestěhovali tak jsma nakonec usoudili,že bude lepší přehlásit Fílu někam sem v místě bydliště,sice jsme s dosavadním mudrem byli spokojeni,ale s mimčem bych tam nedojížděla do poradny ,páč mimčo chodí do poradny často,nebo aspoň s Fíkem jsem chodila každý týden(je fakt,že jsme měli problémy s papáním,ale i tak se chodí často) tak mimčo zaregistruji tady a Fíka chci také. Já vím z toho zubního,že musí být min.3 měsíce proluka mezi zub.lékaři,jinak výkony neuhradí pojišťovna(aspoň tak to bylo),ale předpokládám,že u dět.doktorů to tak není,nevim tak se ptám jestli náhodou nemáte zkušenost?

pavlapap

my měli podobné problémy,když byl syn malý,probouzel se třeba i patnáctkrát za noc.Většinou mu stačilo dát dudlík,napít,pochovat nebo mlíko.Mlíko bylo už vyloženě na větší pláč a pomáhalo to.Skončilo nám to asi v roce a čtvrt.Nijak zvlášť jsem to neřešila,také jsem byla nevyspalá,ale je fakt,že vyloženě celou noc neprobděl jen se často probouzel.
26. únor 2009 v 10:59  • Odpověz
macejko, jo já vím že to jsou houby starosti a když nejde o nic horšího.... Jenom na mě včera padla /občas se mi to stává/ nějaká depréze :confounded:
26. únor 2009 v 11:28  • Odpověz
pavlapap

já to nemyslela tak,že je to hloupost,to né.Jen,že jsem to řešila nejčastěji tím dudlíkem a zabíralo to,popř.mlíčko...Jenže my nemáme doma staršího sourozence,který by byl nevyspalý takže jsem byla nevyspalá jen já a někdy i přítel :sweat_smile: Těžko říct,co může být příčinou,ale dost bych se přikláněla k těm zoubkům,pokud rostou.Pak jedině patlat nějakým gelíkem na dásně a nebo zkusit třeba nějaké homeopatikum na spaní,sklidnění nebo i ty rostoucí zoubky,pokud máš možnost.A depku máme asi někdy každá,když to tak přijde,to je jasný :wink: :wink:
26. únor 2009 ve 12:12  • Odpověz
Tak je to hloupost oproti jiným věcem. homeopatika na spaní mám ale bojím se je dávat. Je chudokrevná na to bere železo a zjistili jí že má zvláštní tvar červ. krvinek a bude se to muset hlídat, každé dva měsíce na odběry. Tak proto se homeopatik bojím, že to v ní nadělá paseku.
26. únor 2009 ve 12:16  • Odpověz
Macej: u normálního doktora pro dospělé je to stejné, 3 měsíce po zaragistrování doktora změnit nemůžeš, podle mě to bude u dětiček stejné.

Holky kde lítáte?

Ondra už konečně začal zpívat, no zpívat mluví do melodie, ale je to krásný když zpívá. Dlouho odolával a nutil zpívat mě.
26. únor 2009 ve 14:15  • Odpověz
čau ženský, nikde nelítám, hlásím se do stavu přítomných :sweat_smile:

Jíťo, krásné zprávičky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak ať se vám holky daří a my z tebe budem pro změnu tahat jméno :wink:

Kam, mělas pravdu, v kině jsme byli převčírem a moc se mi to líbilo, fakt jsem se 2 hodiny dobře bavila, takže holky, kdo toužíte po pohodovém relaxu, Líbáš jako bůh je to pravé :slight_smile:
mmch, ještě by jsme chtěli na Benjamina Buttona, prý krásný film, nebyli jste na tom?

Macej, ještě ee :pensive: ale už je asi nejvyšší čas se objednat...

holky, kdo máte emaily na centrumu, funguje vám? mně už se pár dnů schránka prostě nenačte :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: akorát ta zrychlená verze, která je mi k ho... pže se nedostanu do adresáře a nenačtou se mi v ní kompletní přílohy
a zrovna bych to taaak potřebovala...
26. únor 2009 v 15:38  • Odpověz
zevi: Benjamina jsme neviděli a abych byla upřímná mě ty ukázky nějak nenadchli i když téma vypadá zajímavě.
26. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahojky kotrmelínky :grinning:
hlásím že žijeme a jsme oki ťuky ťuk :sweat_smile:

Dala jsem se do domácího tvořeníčka, a navíc jsem vytáhla šicí stroj a zkuším hokusy pokusy, tak čerpám inspiraci z netu a na vás jsem prděla :frowning2: ostuda, ale už se to nestane a budu chodit :sunglasses:

Veliká gratulace k IP :sweat_smile:

Taky vím o isáčkovi a je to nádhera bydleníčko :wink:

A to je asi vše nic víc nevím, budu poctivě docházet ať jsem v obraze :sweat_smile:
27. únor 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahojky,
tak já hlásím,že jsme stále nemocní,včera už jsme raději zašli tady k doktorce,k té naší nové,přijala nás mile,je sympatická.Už jsem podepsala registraci,ale o době přechodu mezi jednotlivými doktory jsme zatím nemluvili.V pondělí tam jdeme na ko a ponesu tam kartu od našeho bývalého mudra.Fík měl poslechový nález na průduškách tak nám nasadila Ventolin,takže malému dávám dýchat.Rýmu má pořád,kde se to furt bere já nevim.Zatím nezačala ustupovat a pořád má plný nos,sice odsáváme,ale v podstatě to nemá moc cenu,ptž má nos hned plný :confounded: Kašel taky ještě má,prďola.Teplotu už nemá tak snad se zase na noc nevyhoupne.Doufám,že to přes víkend odezní.

zevi

no tak šup,šup,koukej se objednat,ať víme podrobnosti :grinning: :wink: :dizzy_face:
27. únor 2009 ve 14:35  • Odpověz
Ahoj holky moje,

já taky nikde nelítám, věnuju se prdolovi a jak to jde, tak polehávám nebo cvičím. Ve středu jsem byla na kontrole, k těm mým zádům jsme se nakonec ani nedostali... začala jsem totiž tím, že mě hrozně bolí celej spodek (prostě od předu až dozadu...). Nemůžu vůbec stát na místě (tj. třeba při vaření), nebo mě to bolí po procházkách, na záchodě nemůžu ani pořádně zatlačit, bolesti mám i při malý... Byla jsem přesvědčená, že mě tam bolí ty jizvy po Peťulkovi. Když do mě doktor šáhnul, tak říkal, že jsou jizvy hodně zduřelý a celý venkovní rodidla oteklý... pak mi trošku zatlačil na stydkou kost a já myslela, že mu ukopnu hlavu auuuuuuuuuuuuuuuu bolest jako prase. Takže prognoza - rozestupují se mi stydké kosti, v těhotenství je to normální a bohužel u některých "vyvolených" to přináší velké bolesti buď právě spodku nebo kyčlí. Tak bych to ani nebyla já, abych neměla kombinaci všeho... ty křeče v pravý kyčli a v pravém tříslu patří taky k tomu. Doporučil mi osteogenon (či jak se to jmenuje), co nejvíc se šetřit a maximálně odpočívat...
Ale hlavně, že je v pořádku mimčo, já už to nějak doklepu :slight_smile:

Macej, o tom těhotenským pásu jsem taky uvažovala. Doporučila mi ho naše skvělá PA na cvičení a plavání a prý mi ho i půjčí, když budu mít zájem. Tak jí asi v pondělí na plavču poprosím, jestli by mi ho přinesla na cvíčo. Za zkoušku nic nedám.

Mapris, jak je? Odpočinula sis u vašich aspoň trochu?

Zevi, u vás taky vše oki?

Jitu, z vás jsem celá na měkko :dizzy_face: holčička, to je táááákkk krásný :dizzy_face: Už máte nějaký jméno?

Já se možná půjdu na mimčo podívat v úterý před cvičením. Teď na kontrole jsem se ptala sestřičky a říkala, že se můžu kdykoli odpoledne zastavit (to nemají takovej frmol), že se na nás pan doktor mrkne. Manža se mnou asi až do porodu nepromluví, protože bude zrovna v práci, ale já nehodlám čekat zas dva týdny, až bude mít volno, protože to už půjdu pomalu na ofiko UTZ ve 30. týdnu.

Míry, váhy Pitris - ten náš manekýn se váží každý večer před koupáním, než vleze do vany :grinning: (máme váhu hned vedle vany), stoupne si tam a důležitě prohlásí "tak se ukaž" Kde to asi viděl?? :grinning: :grinning: :grinning: Dneska měl rovných 17, mívá těch 16,5 - 17. Výška ca. 98 cm (mrská se u toho)

Pavlapap - nevím, jestli to ještě budeš číst... nám se v podstatě spaní zlepšilo až po vylezení všech zubů (tj. před druhým rokem) Do tý doby to bylo jak na houpačce, když zub lezl, tak jsme nespali vůbec (tím myslím, třeba co hodina, to řev, pomáhalo kojení), když byl od zubů chvíli klid, tak spal víceméně celou noc.

Ijet, co pletení? Jsem na tebe myslela, jestli už to jde líp... :slight_smile: Já mám teď přestávku, pletla bych až bych
brečela, ale kvůli zádům nevydržím dlouho sedět (většinou i oběd dojídám v lehu).

Macej, to mě mrzí, že na Filípka skočil zas nějakej moribundus. Doufám, že mu bude brzy líp.
27. únor 2009 ve 20:52  • Odpověz
ahojky,

zdravím ijetušku,
že za námi přišla a nenechala nás v nevědomosti :sweat_smile:

My pořád teď někde lítáme, tak dočítám, naštěstí jste naplkaly málo...

Jméno
máme konečně: bude to Helenka
Já jsem nechtěla žádné top moderní, nějakou hezkou českou klasiku, stejně jak s Maruškou, nakonec se nám podařilo vybrat dobře, manžova mamka je taky Helenka.

macej,
máš ještě čásek, nezneklidňuj se, já cítila jako druhorodička pohyby v 19. týdnu poprvé a to velmi jemně.
Ať se brzy vyléčíte.
28. únor 2009 v 07:51  • Odpověz
autor
Nazdárek holky ..

tak to jsem ráda, že jste toho tady moc nenatlachaly :o)))

pavla,
ahoj .. třeba jí fakt rostou ty zoubky. Zkus homeopatiku chamomille vulgaris .. jsou to homeopatika na zoubky ... obsahují heřmánek ..
Zkus se poradit s mudr. Terce strašně pomohly a spala po nich jak mimino .. A se spaním jsme neměli problémy .. dáváš jí už večeří?? Třeba jogurt nebo nějaký pečivo s něčím .. třeba se budí hlady .. Terka byla strašněj hladovec .. A nedávno se mi budila tím, že měla slabou peřinu .. Všechno je se vším ... My jsme u ní museli dost často v noci spát .. aby spala dobře .. Teď jí sice uspáváme už v její posteli, ale manžel si musí lehnout vedle na gauč, který tam máme ještě po malý a ona pak usne ..

jíta2,
záávidííím a držím palce na holčičku :o))) Helenka je hezké jméno.

Ijet,
já taky občas šiju .. Teď už má Terka novou postel, tak jí hodlám tenhle týden ušít povlečení, závěsy a musím koupit frote prostěradlo.

Jinak spaní na posteli zatím vypadá dobře ... U našich jsem si odpočinula skvěle :o))) žádný vyvařování .. žadný starosti .. Tady nemám ještě vybalený ani tašky, peru druhou pračku, musím převlíct postele a furt něco :o(( A musím na zítra něco uvařit a nevím co .. Mám vyndané hovězí ... Asi něco na omáčku. Jdeme zítra na pohybové hrátky a odpo asi vybavím doktora, nákup a počtu .. Když mám k dispozici auto :o))) No prostě lítačka jak blázen. Minulou sobotu jsme byli v siku - koupelny - a už jsme si vybrali barvu do koupelny, ještě to musíme nějak vypilovat ...
1. bře 2009 ve 14:10  • Odpověz
Mapris: vítej zpátky? A co sníh, byl u rodičů?

My jsme byli včera na tahu, kamarádce se narodil chlapeček. Domů jsme přišli dneska ráno ve čtyři, docela jsme se vyřádili a ani se necítím unavená. Jen mě bolí záda a kolena.

Ondra se před chvílí vrátil od babičky s pěknou rýmou, tak doufám, že z toho nic nebude.
1. bře 2009 ve 14:21  • Odpověz
Ahojky,

jdu se nahlásit, že žijem jen vyřizujem stále bydlení.
Ale jak se říká "Clověk míní, život mění", tak byt v tom viladomku jsme nakonec nevzali.
Bylo více faktorů proč a to možná napíšu jindy.Ale každopádně to, že se stěhujem platí:o).
Našli jsme si zatím podnájem v Troji, je to také novostavba, 3+kk a je to tam moc krásný.
Jak byt tak okolí, z balkonu vidíme na ZOO a Botanickou zahradu.9.3. jdem do realitky podepsat smlouvu
a převzít klíče od bytu.Jen doufám, že tohle nám už opravdu vyjde, jináč se už fakt zblázním :frowning2: :frowning2: .
Vždycky se na něco moc těším a ono to pak nevyjde.Ale tady by už neměl být snad žádný problém.
Smlouva bude na rok a my mezitím budem koukat a shánět něco svého, co by nám vyhovovalo.
Já už tady šílím a kupujem věci které budem ještě potřebovat, nakoupili jsem si novou elektroniku do
kuchyně, malý objednali novou postel a nábytek do pokojíku.Takže se nám to tu začíná pěkně hromadit:o).

Jito,
mooooc gratuluji k další holčičce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
1. bře 2009 ve 14:25  • Odpověz
autor
kam,
byl ... a dost .. jako na horách? Tak 50cm? :o)) Možná víc ... měli jsme problém dojet k našim ...

isacek,
ahoj .. Nevadí .. bude něco jiného :o))
1. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz
ahoj kozenky,

kam,
jakpak jste to řádili, že tě bolí záda a kolena? :grinning:

isacku,
tak to nevadí, rok budete bydlet v krásném podnájmu a do té doby určitě najdete něco, co vám bude vyhovovat a v klídku si vše rozmyslíte.
2. bře 2009 v 08:37  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu se pochlubit, dneska jsme týden bez plínky na noc! :dizzy_face: Jupííííííííííííí!!!!!!!!!!
No už bylo načase, když je jinak bez plínky už skoro devět měsíců :sweat_smile:

Zatím pááá, letíme ven...

Jitu, krásný jméno jste vybrali!
2. bře 2009 v 09:05  • Odpověz
Ahojky, tak konečně je vše uklizené po zabíjajdě, no bylo už včera ale byla jsem utahaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

isáčku, jasný že se najde něco jinýho :wink:

Prochi, jj už mi to jde mám jeden takový větší hotový, jen ho natřít, čím natíráš myslím jakou barvou, já koukal akolik barev má mořidlo :confused:
Jinak moc závídí s plínkou, u nás to nehrozí, občas je suchá ale jinak ne :frowning2: nejsme jediný????

Jitu a co Anička? Neprošla???
2. bře 2009 v 11:08  • Odpověz
Prochi: ty mě s těma plínami štveš, my to nemáme pořádně vychytaný ani přes den a vy už i na noc :frowning2: . Ale jinak moc gratuluju :wink:.

Jita: na kolena já trpím hodně a záda mě pobolívali celý den a botama na podpatku jsem je asi dorazili. A řádlili jsme moc, moc. A to jsem ani moc nepila, ale kluci byli pěkný, takže se nestyděli a fakt to rozjeli :grinning: .
2. bře 2009 ve 12:57  • Odpověz
ijet,
Anička se tolik nelíbila tatínkovi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak s plínkou si nedělej hlavu, my ji taky máme na noc a dokonce pokožadý počůranou, takže výhledově beznadějné....ale už si z toho hlavu nedělám....buzení v noci ji nedělalo dobře, brečela rozespalá, že čůrat nechce, nebudu ji rozhodně stresovat, zkrátka jednou to bude, ale zas bych ji nenechala do čtyř let, to už bych řešila, ale zatím to rozhodně nechám....

prochi,
gratuluju k bezplínkování, věřím, že je to velká úleva, se zbavit plínky na noc :dizzy_face:

kam,
tak to je jasný, to bude taky hodně těma podpatkama, ale člověk to jednou za čas obětuje a vydrží :wink:

Včera jsme byli na dětském karnevale a moc se to nevydařilo, Maruš je alergická na silnější zvuky, práskali tam bičem a stříleli kovbojové z pistole a chytla z toho málem psotník, tak jsem byla naštvaná, že nemohli myslet na malý děti a vybrat nějakou lepší zábavu, pravda, moc dětí z toho tam šoky nemělo, ale hlavně ta naše s její kamarádkou, jak mě jí bylo líto, až hrůza...celá napuchla v obličeji, zrudla a plakala...tak jsem byla ráda, že jdem domů.. :angry: :angry:
2. bře 2009 v 15:45  • Odpověz
Kam, já bych lezla po čtyřech vzít si podpadky :grinning:

Prochi ještě jsem zapomněla, teda chudáku ty si to umíš vybrat, bolavý záda a vůbec celý tělo :frowning2:

Jitu já bych byla pro Aničku ale Helča je taky hezký jméno :wink:
2. bře 2009 v 15:55  • Odpověz
nazdárek ženský :slight_smile:

tak je ze mě slaměná vdova, chlap odjel přes půl světa k Mladé Boleslavi a bude tam jezdit čert ví jak dlouho...
si zítra s mládětem sbalíme fidlátka a pojedem odpočívat k babičce, ať se sami nebojíme :slight_smile:

Jituš, Helenka se mi líbí :wink: sama jsem ji měla v kategirii možného výběru, je to krásné klasické jméno a není tak profláknuté (tu Aničku by totiž každý logicky očekával jako ekvivalent k Marušce, že)

Prochi, gratuluju k suchým nocím :wink:
jinak ty tvoje bolísty se ti pěkně kupí :frowning2: ale jak píšeš, hlavně že je mimčo v pořádku, teď to prostě nějak překlepeš a pak se na všechny nepříjemnůstky rychle zapomene :slight_smile:

Isacku, tý brďo, tak vy budete v novém nakonec ještě dřív než jste doufali, že jo?
2. bře 2009 v 16:59  • Odpověz
v sobotu jsme byli na posledním plese (pro nás, sice ještě nějaké jsou, ale ty už nás nelákají) na to, že jsme letos měli v plánu asi tak 2, jsme jich nakonec vymetli 5 :sweat_smile: a tenhle byl zvlášť vyvedený, jsme řádili do půl paté, uff, zato včera se mnou nebyla řeč, jsem dospávala jak se dalo :grinning:
no ale kdy se zase na nějaký dostanem, že...
jdu hledat kam náš táta uklidil kábl od foťáku, v případě úspěchu, pošlu pár fotek
2. bře 2009 v 17:07  • Odpověz
zevi,
já hledím na vás pařmeny :dizzy_face: Ale užívej, dokaď to jde :wink:
Jinak s Helčou máš úplnou pravdu, přece jen Aničky jsou taky pomalu v kurzu a Helča bude myslím příjemné neočekávané překvapení...
2. bře 2009 v 17:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.