• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
ijetka,
tak jsem to včera zakřikla .. Už moc samostatná není. Jak mně nevidí, tak řve.

Já jsem totiž přešla předevčírem na nutrilon a tím se jí rozhodil úplně režim. Dneska spala od 20ti do 6ti, pak jedla v 9 a před 10tou jsem jí dala do ložnice do postýlky, tak si tam půl hodiny hrála - pak začla řvát, protože se tam zašprajcla, tak jsem jí položila a už je v limbu. Takže spíme teď a já jdu uvařit oběd - brambor,mrkev, cuketu ...

To chodítko nevim, mně se nelíbí a pořizovat ho nechci. Jsem stejného názoru jako jita. Ať se to všechno hezky naučí pěkně samo. My jsme to taky neměli a jak jsme šikovný :grinning:
31. kvě 2007 v 10:36  • Odpověz
autor
Jinak my už lezeme a nejvíc za kytkama :o)) Už popoleze taky nějaký ten metr. Navíc předevčírem přišla na to, že může i na záda, tak občas válí sudy :o))
31. kvě 2007 v 10:37  • Odpověz
Jééé gratuluju k lezení :wink:
Já mám taky pocit, že když vám sem písnu chválu na budulínka, ukáže mi pravý opak :angry:

K tomu chodítku: není to chodítko do kterýho se dítko posadí, ale takový popojížďátko, nevím jak to nazvat, pak hodím fotečky do alba :confused: , podle mého názoru, tohle "neškodí" tak jako tamto, páč jenom pomáhá. Kuba chodí okolo nábytku jako ďas, a když má náladu a chce se mu tak se k němu postaví sám a chodí :slight_smile: jenomže to napasuje do zdi a ječí, že ho chce otočit :sweat_smile:
31. kvě 2007 v 11:04  • Odpověz
Ahoj Ijet, já jsem o něm taky nejdřív uvažovala. Ale je fakt, že i když za tím jen chodí, efekt to má stejný - není nucený udržovat sám rovnováhu, protože se o to opírá.

Malá ta zas lítá za ruku jak ďas, ale jak ji chcem pustit, tak jednak se křečovitě drží a pak se bojí vyrazit. Právě proto, že se bojí vykročit nohou dopředu, protože musí přenést váhu na tu druhou a držet stabilitu, což jí vůbec nejde, takže se třepe jak zulc a buď udělá jeden chaotický krok a nebo si klekne a jde na jistotu po čtyřech :grinning:
31. kvě 2007 v 11:14  • Odpověz
:grinning: Ale zas když ho to tak baví :grinning: Tím chodítkem se akorát oddálí samostatná chůze o pár dnů. Ale určitě si zas na tom procvičí střídavý pohyb nohou. To si prostě nevybereš :slight_smile:
31. kvě 2007 v 11:16  • Odpověz
mapris,
taky gratuluju k lezení....a pozor na kytičky :grinning: Naše malá po nich taky jede, a zvlášť po plazivkách :grinning:

dashak,
to nevadí, že se bojí, to už brzy bude lítat sama :slight_smile:
31. kvě 2007 v 11:45  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
vidím, že je to s tím spaním všude stejné, u nás kočár jako uspávadlo přestal fungovat od doby, kdy se malý naučil dostávat na kolínka, prostě musí mít přehled, kde se co šustne a nic mu nesmí uniknout :grinning: a to už musí být, aby padl únavou :sweat_smile:

a využívá každé příležitosti, aby se postavil a je mu úplně salám, že sestra na rehabce říkala držet co nejdýl na zemi, je to samozřejmě nesmysl, to bych ho k té zemi musela leda tak přilepit sekunďákem :confounded:
tak su zvědavá, jak dopadnem za 14 dnů u primářky, vojtíme už jen 1-2x denně (kondičně) sestřička byla spokojená jak se prďolka rozlozil, ale ona sama nám cviky zrušit nemůže, tak uvidíme, kéž by s tím byl už pokoj :pensive:
31. kvě 2007 v 11:59  • Odpověz
Čau Zevi :slight_smile:
my už nevojtíme asi tak od 9. měsíce. V úterý 5.6. jdeme na neurologii, tak jsem zas zvědavá, jak nám zvedne mandle, ale na rehabkách mi sestra říkala, že ta naše doktorka šla pracovat do stacionáře a je tam za ni jiná. No horší snad nebude, to už by myslím ani nešlo :sweat_smile:
No a pak se máme teda zase se zprávou jet ukázat na rehabky. Byli jsme tam někdy v březnu a sestra říkala, až přijdem příště, že Ivanka už určitě bude chodit :grinning: Tak pochybuju, že to za ten týden dožene. Musí mít v ruce aspoň jeden prst :slight_smile:
31. kvě 2007 ve 12:07  • Odpověz
Taky přidávám gratulaci k Terezčině lezení :slight_smile: a kytičky zatím odolávají? Já jsem rozhodnutá zatím žádné kytky nestěhovat, kromě obrovského filodendronu, který na sebe prcek už 2x svalil a jako jedovatka byl vykázán na chodbu :wink: tak nevím jestli donekonečna opakovat: "nenene, nechej kytinku, ne" a nebo je postupně přemístnit mimo dosah :confused: doufám, že když budu důsledná, tak je malý bude časem ignorovat, snad :sweat_smile:
31. kvě 2007 ve 12:08  • Odpověz
dashak,
to určitě není na škodu, že Ivanka zatím sama nechodí, tam není co uspěchat :slight_smile: držím palečky ať dobře pořídíte :wink:
31. kvě 2007 ve 12:13  • Odpověz
To já kytky ještě nechávám, páč jsme asi tady už jediní nelezci :grinning: , občas se ke kytce doplazí, ale když ji posadím, ať si hraje, tak tak většinou zůstane, jen poslední dobou jde už občas ze sedu na bříško se plazit. Ale asi je taky odnesu, než abych chodila za zadkem a čekala, kdy to na sebe strhne :wink:

zevi,
to je srandovní, jak Jiříkovi nesmí nic uniknout, takovej všudybílek :grinning:
31. kvě 2007 ve 12:16  • Odpověz
jíťo,
já říkám pořád, že je to takový skřítek neposeda, zvědavý jako opička :grinning:
a myslím, že už to nebude dlouho trvat a Maruška se bude přemístňovat čím dál častěji a rychleji :slight_smile:
31. kvě 2007 ve 12:27  • Odpověz
Jo, ona je prý holt po mamince :grinning: Manža vždycky říká, jo Maruško, z tebe nikdy žádný závodník nebude, ani sportovec, to je na tobě vidět, ale zase nám vytřeš zrak intelektem :grinning: :grinning: Takhle my si děláme srandu :wink:
31. kvě 2007 ve 12:59  • Odpověz
holky,
jsem načisto vykolejená :confused: volal mi náš ředitel, mimochodem taky zároveň majitel CK a prý že potřebují někoho spolehlivého a zodpovědného jako delegáta do Chorvatska, tak si vzpomněl na mě :dizzy_face:
tak mě to zahřálo, a začala jsem hledat negativa proč to nejde :frowning2:
je to dlouho na celou sezónu, i kdyby byla varianta 14 dnů tam, 14 doma, navíc si nedokážu představit, jak by se to dalo skloubit, malého bych nechtěla a ani nemohla šidit a na úkor klientů to taky nejde. Kde bych do toho nacpala kojení, vaření, krmení, vojtění a navíc naše časté kontroly u doktorů :confounded: Sice máme v plánu jet k moři, ale to budem přes poledne zalezení v pokoji, a tady bych tu jistotu neměla, navíc zodpovědnost za pár autobusů lidí taky není nějaký med. Ale příští rok, kdo ví, třeba na to budu mít víc odvahy :sweat_smile:
31. kvě 2007 ve 13:03  • Odpověz
jito :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2007 ve 13:09  • Odpověz
Zevi, řeším podobný problém :grinning:
Dneska mi volala personalistka, ať ji přijdu pomoc, že už to nezvládá. Ale asi se na ni vybodnu, chodila jsem od ledna do dubna každou středu do práce a pak si najednou dupli, že mají stop stav a nemůžou brát lidi na dohody. Jen dočasně asi na 14 dní. A já ji řekla, že pak zas nebudu moct já, protože naše hlídací babi se stěhuje na chatu a nebude mi kvůli tomu jezdit do Ostravy.

Tak jedině, že bychom odvezli malou tam, to znamená ji kolem půl šesté budit, dát najíst a oblíknout a manžel by ji tam po cestě odvezl.

negativa :
- spí normálně min. do půl deváté (tak ji nebudu nabourávat režim)
- já bych musela v 5 vstávat, abych pro ni všechno nachystala na celý den
- ráno je dost zima, aby někde strašila na chatě
- navíc tím že nechodí sama, tak by ji furt museli nosit, protože po čtyřech po betonu nebo po trávě to asi nehrozí. A musela by být chudera na službě až do sedmi do večera, než by ji tata zas vyzvedl. A babička by pak asi z toho záhulu omdlela.

Takže asi ji řeknu, ať se nezlobí a vyřeší to brigádnicí z agentury.
31. kvě 2007 ve 13:10  • Odpověz
zevi,
tak to je prýma, když ná o tobě šéf takové dobré mínění....a ty bys tu možnost neměla, si tam někoho vzít sebou na hlídání, např. babičku nebo někoho, kdo by ma¨lýho pohlídal??
31. kvě 2007 ve 13:13  • Odpověz
mínění mě taky potěšilo :slight_smile: ale víte jak to je, když ptáčka lapají... předpokládám že starostí bych nakonec měla až nad hlavu :wink:
babička by mohla, ale máme naprosto nesamostatného dědu :sweat_smile: je zvyklý na servis všechno až pod nos, on by naprosto zvlčel :grinning:
a taky bych manžu nechtěla šidit o první krůčky, slovíčka, všechny ty dovednosti, které ty děti tak překotně získávají, i tak si malý táty přes týden moc neužije, když je sezóna, tak holt živnostníci dělají od rána do večera :frowning2: jak přijde, tak malý visí jen na něm, i v noci se tulí k němu pod duchnu, protože ví,že maminka bude pořád :grinning:

dáši, je to tak, člověk chce pomoct, ale pokud by se musel přeorganizovat celý zaběhnutý režim dne, nejen váš, ale i babiččin, už je to problém a když je to dlouhodobé, tak to může být i dost únavné :unamused:
31. kvě 2007 ve 13:58  • Odpověz
zevi,
mysím, že by to manža ani ¨nepřežil, nevidět malého min. dva měsíce...to je pravda, to by bylo fakt hrozný :wink: Příští rok to třeba bude lepší :slight_smile:
31. kvě 2007 v 19:31  • Odpověz
No tady to jede :grinning:

zevi
já bych trandila k moři hned, nebýt Kubíka...manži... :grinning: :grinning:

S kytkama jsme na tom stejně, když se ráchá venku v lavorku tak furt ochutnává trávu a pampelišky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jita
to jsem se nasmála :grinning: jste vtipná rodinka :grinning: :grinning:
31. kvě 2007 ve 20:09  • Odpověz
ijet,
s tou trávou je to fakt děsný, jak ji nechám chvíli na dece, hned se natáhne pro trávu a okamžitě je v puse...tráva je neškodná snad, ale přece ji nenechám jíst pořád trávu...už se ani nedivím, že mi pak nechce jíst oběd :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Máme doma bíložravce :grinning: :grinning:
31. kvě 2007 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj holky,nejak nestiham :sweat_smile: ..Tadik je ted hrozne uplakanej klubou se nam 2 horni zoubky :unamused: Mam zas nakou blbou naladu ci co..byla jsem dneska s kamoskou dlouho jsme se nevidely tak jsme kecaly,ja vypila 2 piva a pak ho normalne nakojila a ted mam trosku vycitky :unamused:
31. kvě 2007 ve 22:15  • Odpověz
carod-neboj, určitě se mu bude po pivečku pěkně spinkat a zoubky ho nebudou tolik zlobit :wink:
31. kvě 2007 ve 22:21  • Odpověz
autor
ahojte baby :o)

No, my tu máme asi takových 10 kytek. Skoro všude. Nějaké jsem dala nahoru, ale podle mého názoru by se měla naučit, že něco nesmí. Tak zatím furt říkám: Neee, Teri, kytičku nech. A už používám i takové jemné plácnutí přes ručku. Teď tu asi vypadám jako drasťák, ale děti se musí naučit, že se prostě něco NESMÍ, nebo ne? :grinning:. I když Terku to nějak netrápí. Vždycky když jsem jí třepla přes ručku a dala pryč a jinou hračku. Tak se oklepala a hrála si.
1. čer 2007 v 08:07  • Odpověz
autor
Zoubky ještě nemáme. Ale za to začínáme pěkně žvatlat, něco jako: ťaťaťaťa, tak nevím, jestli je to táta :o))
1. čer 2007 v 08:30  • Odpověz
mapris,
neboj, nebudeš drasťák, já jsem taky zastáncem řádné ale láskyplné výchovy, ale hranice a autorita musí být...
Spíš jde o to, jak to to půlroční mimčo chápe...názory jsou různé, někteří říkají, že na tak malé děti se to praktikovat vůbec nemá, že to absolutně nemůže pochopit, a někdo má názor opačný :slight_smile:
Já se taky někdy neudržím a zvýším hlas, ale tak normálně, tomu se člověk nevyhne :slight_smile:
1. čer 2007 v 16:00  • Odpověz
autor
jita2,
víš v tomhle je taky spousta názorů. Moje maminka říká: "Jen se neboj, oni rozumí moc dobře." Dokonce jsem četla teď na www.rodina.cz - tam je popsaný vývoj po týdnech - a tam píšou, že dítě v 32.týdnu (což jsme zhruba my), už chápe slovo ne. Tak nevím. Jenže naší Terce to plácnutí přes ručičku nějak nedrásá ... Vždycky se usměje a začne provokovat a leze tam zas. No jo, štír .. Co si zamane, to chce. Celá babička ze slovenska :o))

Jinak jak jsem se tu chlubila, že Terka leze, tak se musím trošku poopravit. Dneska jak jsem jí pozorovala - nevím, jestli se to dá nazvat lezení. Je sice na kolenou, ale přitahuje se rukama ... Tak nevim.
1. čer 2007 v 17:36  • Odpověz
Tak já, když malá něco udělá tak ji taky plácnu přes ruku a řeknu zvýšeným hlasem, že nesmí.Někdy to zkouší znova, ale myslím si, že moc dobře rozumý, co to je NE :grinning: .Ona mě někdy vyloženě pokouší.

Jééé, malá zítra jede k babičce, tak my po roce jdem do kina a budem si užívat jen sami sebe.A v neděli ji to musíme vynahradit a vzít ji někam na den dětí.Tady jsou různé akce v sobotu a v neděli.
1. čer 2007 v 19:04  • Odpověz
autor
no, my jedem zítra k našim na jahody :o)))) A vyzkoušíme nové-staré autíčko :o)) hezký víkend.
1. čer 2007 ve 20:35  • Odpověz
Jéé holky já se chci taky zbavit prcka :grinning: :grinning: no už mám výčitky :frowning2: :sweat_smile:

No nám se taky klubou 2 horní zoubky, jenom se bojím aby nám ten jeden nemusel proříznout dr. :cry: u toho jednoho je vidět, že je z dásničky, že je prasklá a začíná vyčnívat, ale ten druhej prosvítá z dásně. Je poznat že je tam zoubek, páč ta dáseň je celá bílá, cudák malej :frowning2:
Jinak doufám že bude hezky, chci se zase trochu poopálit :sweat_smile:
Holky co budete vařit??? Asi zasednu ke kuchařce :confused:
1. čer 2007 ve 20:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.