• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
ahojte holky...

tak my jsme na tom s maroděním blbě .. Malý se zhoršuje kašel, dala jsem jí na noc sirup od mucoplantu na dobrou noc a ráno s ní mažu k doktorce - opět .. Musela jsem jí dát zábal na krk, aby vůbec usla ... Mám dost. Tak jsem "opět" zrušili cestu na slovensko, ale babi a dědovi jsem navrhla, jestli by nepřijeli, tak to vypadá, že přijedou na pár dní .. Tak budu moc příští týden vyřídit spoustu věcí... Chjooo .. mně ten její stav štve .. Nemůžem nikam .. aby něco nechytla ... Já cííí jarooo.

Já měla zase dneska den blbec ... Ráno jsme se chytli s manželem právě kvůli odvlhčovači, pak mně vytočil prodejce mobilu, který jsem reklamovala - reklamace neprošla - ale chci objednat náhradní díly a oni nereagují .. Vrátili mi telefon, ale bez fungující nabíječky, tak musím sehnat novou ... Pak do toho terky nemoc ... No a aby toho nebylo málo .. Tak už někdy od října čekám, až budou připraveny ke zkoušce moje ortopedické boty .. Minulý týden jsem tam volala, a pani mně málem sprdla, proč tam volám, že by mi určitě volali. A dneska mi to nedalo a zavolala jsem tam znova .... Samozřejmně ty boty tam JSOU!!!! A víte proč mi nevolali?? Protože v názvu ulice mi omylem "přepsali" jedno písmenko .. chápete to??? Tak se tam hodlám v pondělí zastavit a pěkně si na ně došlápnout ....!!!!

Někdy mám fakt pocit, že si lidi o nás myslí, že tím, že jsme na mateřský jsme snad úplně blbí nebo co!!!

Na alergologii jsme objednaní na začátek června .. Tak musíme do té doby zmáknout ještě orl - to bude taky zajímavý .. vlastně bych na orl měla chodit pravidelně hlavně já .. ale nějak na to za posledních pět let kašlu ...

Zvlhčovač, odvlhčovač jsme zamítli kupovat, protože podle vlhkoměru máme optimální % vlhkosti v bytě, spíš zvažujeme čističku vzduchu, ale ještě uvidíme. Máme možnost si jí půjčit od kamaráda a vyzkoušet ...

Zas na mně padla depka nebo co ... Někdy mám prostě pocit, že se všechno navalí a pak to stojí za houby .. Měla bych zas chodit začít plavat, ať se trošku hejbu. Nějak mně to plavání prostě nabíjí ...

Jinak my s hlídáním to máme tak - jen přes den. Přes noc sama nikde nebyla. Občas jí hlídají rodiče na slovensku, když chcem skočit se známými na pivo a nebo na pokec, a nebo jí pohlídají třeba během odpoledne, ale celou noc ještě nikde nebyla ..

U nás je školka taky "otázka", je moc dětí .. A předse jen mají teď "přednost" předškoláci, starší sourozenci, ti kdo se vrací do práce a sociální případy+matky samoživitelky .. Já to nějak jistím "snad" jeslema. Chodila by aspoň na dopoledne pár dní v týdnu. No a teď nějak z manželem zjišťujeme, že Terka bude asi nadaná pohybově a zpěvem, tak jí možná od září přihlásíme na kurs asi tanečků. Chodila by tam 1x týdně na dvě hodiny. A

Jaj .. se mi dlouho nepovedl žádnej románek :o)))

Nic se mi nedařilo a jsem strašně hotová, utahaná a od rána vytočená. Manžel je na oslavě, tak si jdu udělat čaj a na chvíli "vypnout", i když je tu bordel a měla bych jít žehlit .. Ale já to prostě potřebuju ....

A asi si moc neodrelaxuju, protože každou chvíli běhám k malý, asi se k ní dneska odstěhuju, aby se manža vyspal ...

Tak se mějte a hezký večer.
5. bře 2009 ve 20:33  • Odpověz
holky prominte,ze sem lezu,ale koukam,ze mate tak v prumeru2,5lety deti,kdy vam tak zacli mluvit normalne :slight_smile: myslim,normalni srozumitelny vety,diky
5. bře 2009 ve 21:10  • Odpověz
autor
poupe,

Terka zacala mluvit docela brzo, tusim tak 15-18ty mesic?? Ted uz mele pomalu jak dospelak :o))) Sice to je jeste obca v infinitivech, ale da se ji rozumet :o))
Ale mam neter, ta je o 3 mesice mladsi nez moje dcera a mluvi jen pocatecni slabiky .. u kazdeho ditete je to jine ...
5. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz
Čau holky, tak jsme doma a nestačím koukat, jak jste se tu rozšouply :sweat_smile:

takže jsem to jen přelítla a ve stručnosti: u mudráka oki :wink:
u babičky by byl relax kdyby... první noc mlaďas začal pěkně hořet (holt poslední scházející stolička nezklamala, když jsme prohorečkovali všechny zuby, tak proč ne i tenhle, že :frowning2: ) samozřejmě že jsem s sebou neměla žádné léky na sražení teploty, tak jsme museli do rána vystačit jen s octovýma ponožkama a obkladama na ruce, lékárna pro nás byla ráno vysvobozením, ale srážíme pořád, jak přestanou léky účinkovat, hned má přes 38 :frowning2: :frowning2: a já začala chrmlat jak starý hrnec, tak držíme s váma partu a jsme taky na hromadě :unamused: :unamused:

macej, psí sádlo na moje průdušky naši kdysi aplikovali (netuším kde ho spalšili) ale valného efekta prý nemělo a navíc si ho taťka jednou spletl s kačením sádlem, mázl na chleba a po zjištění, co to jedl, mu bylo pěkně blivno :grinning:

se školkou je to drsný, proto se raděj ani čistě informativně ptát nebudu, nemyslím, že bych pochodila jinak

maprisku, kde se se.. tak se se.. :zipper_mouth:
tak snad se teď na tebe začnou zas valit samé pozitiva a sociální jistoty :wink: :sweat_smile:
5. bře 2009 ve 21:49  • Odpověz
poupe, je to strašně individuální, malý byl taky mluvka, kolem roku a půl spojoval 2-3 slova, kolem dvou jednoduché větičky nebo krátké říkanky typu halí belí, teď už komplikovanější věty, které mě často až překvapí, jak si to v té hlavince srovná a vytvoří... :wink: (samozřejmě to skloňování je někdy hlína :sweat_smile:)
ale znám děti i mladší a hodně šikovné a naopak starší a téměř nemluvící nebo na úrovni našeho 20m...
5. bře 2009 ve 21:54  • Odpověz
Brýý večer ženy :sunglasses:

Kam, taky si nedovedu představit, že kdybych šla na podzim do práce a toho našeho vzteklounka milovanýho najednou šoupnout do školky na celý den a nevidět ho :confused: I když vím, že jemu by tam bylo dobře, děti a společnost miluje.

Jinak náš vztekloun taky nikdy zatím nespal jinde než doma. Vlastně není ani kde. Jediný v úvahu připadají naši, ale ti bydlí pod námi, tak to by asi nemělo ten efekt. Jinak na denní hlídání je zvyklej od miminka a nikdy jsme nezažili nějakej pláč, když jsem odcházela kamkoli nebo on odcházel s kýmkoli. Až mi to někdy přišlo líto :sweat_smile: Ale přestože moje odchody vůbec neprožívá, zamává a ještě mě vyhazuje, ať už fakt jdu, tak mě pak krásně vítá a celej nadšenej volá "maminka už je tady, mamíííííííííí" a letí na objímačku a líbačku :dizzy_face:

Jitu, s tím těhu cvíčem... my se tam fakt nějak nepředřem... ale hlavně si hodně povídáme, můžem se na cokoli zeptat a musim říct, že jsem na spoustu věcí dostala úplně jinej pohled.

Mapris, koukám, že když se daří, tak se daří...

Zevi, super, že je všechno OKI. Mám radost. Tak jen ještě ať vás ty horečky co nejdřív přestanou trápit :wink:

Poupě, jak píšou holky, je to strašně individuální. Ostatně jako se vším. A každý dítě je šikovnější na něco jinýho. Náš prďoch, aspoň si myslím a i okolí to potvrzuje, mluví moc hezky. Začalo to tak, ani nevím přesně kdy, že začal říkat první slabiky u slov - takže třeba balón byl BA, auto AU apod. V tu dobu používal celý slovo jen u máma, táta, děda, bába. Někdy loni v létě, tj. ca. v těch 20-22 měsících už začal říkat celý slova, ale pro některý měl svoje slovo - třeba bagr byl "dygr", lipánek "hmpá", Honzik "Izik" atd. Od těch 20ti měsíců do dvou let byl ale ohromný pokrok vidět každý den. Ve dvou letech začal mluvit v jednoduchých větách a jakžtakž sklonovat, doplňoval slova do písniček a říkanek. Ca. od dvou let a dvou měsíců už "zpívá" celý písničky úplně sám. Kolikrát se fakt divím, jakou má paměť. Ale... máme třeba kamaráda, kterýmu budou za měsíc dva a nemluví vůůůůbec. Dokáže pouze zopakovat Máma, Táta, ale sám je ještě nepoužívá. Druhý kamarád o tři měsíce starší než my, mluví pouze ve slovech - např. máma auto frrr (maminka pojede pryč) Zatímco náš řekne celou větou, že maminka pojede tam a tam a bude tam dělat to a to.
Ale zase musím říct, že třeba ten starší kamarád, co zatím nemluví ve větách a neskloňuje, tak je hrozně šikovný fyzicky - třeba ještě ani né ve dvou letech začal sám lézt po stromech, doslova lítat ze schodů a do schodů stylem schod, další krok = další schod. Zatímco náš pořád chodí do schodů a ze schodů schod, přísun, další schod.
Tím chci říct, že jestli ještě malá nemluví, tak není třeba se znepokojovat a určitě najdeš sto jiných věcí, na který je šikovnější, než její vrstevníci. Třeba se sama nají, svlékne, oblékne, maluje... určitě na něco přijdeš :wink:
5. bře 2009 ve 23:00  • Odpověz
Ahoj holky
tak na mě mládě prsklo bacila a mě se spustila rýma,už mám sedřenej nos.Přítel má taky rýmu a do toho ho pobolívá v krku tak se nám tady ty bacily pěkně melou :angry: Fíla už je naštěstí v poho(musim zaklepat) jen mu ještě raději tak 2x denně odsju nos a nějaký nudláky jdou,ale sípání pominulo,což jsem ráda.v pondělí půjdeme ještě na ko tak snad to tak i vydrží.

mapris

to je zákon schválnosti,že když se něco se..tak všechno naráz,ale nevěš hlavu,bude líp.
S čističkou vzduchu nemám moc zkušenosti,četla jsem,že je dobrá pro alergiky,ale já mám spíš takový názor,že doma bude díky čističce téměř sterilní ovzduší a pak vyjdete ven a to bude jak bomba si myslim,ale to je jen můj názor.Také jsem na ně kdysi koukala a jsou dost nákladné tak je dobře,že máte možnost si ji koupit :wink:
Já zas už několikrát mlela o tom inhalátoru,ale ještě jsme ho nepořídili.

poupe

náš malej taky zyčal mluvit později bych řekla,teda říká se,že srovnávat se nemá,ale oproti nějakým dětem mu nebylo moc rozumět teda rozuměla jsem mu já.Ale od těch dvou let je to fakt zvrat,kolikrát se také divim co říká za slova a kde je slšel ( nemluvě o tom,že dneska asi stokrát řekl doprdele :angry: má z toho srandu,říkám mu,že mu upadne pusinka,když bude takhle mluvit a že už se mu začíná loupat :sweat_smile: a on jen,haha už se loupe a doprdele... :confused: )jinak taky zpívá sám od sebe,doplňuje do říkanek.Ale třeba donedávna měl také svoje výrazy jako např.lízo bylo "jojo" mlíko "ťoťo"(nechápu,ale říkal to dlouho,přitom říct to uměl),teď se mu občas plete písmeno "t" a "k" takže řekne třeba "tolik to je"(kolik to je) a tak.Samozřejmě šišlá,myslim jako,že neumí "r","ř")říká třeba "co ikáš"-co řikáš?) ale jinak myslim mluví slušně.

Holky,
tak my máme ode dneška také nový autí,teda nový není,je to ojetina :sweat_smile:( nový jsme nechtěli a hlavně bysme se nedoplatili a leasing taky nene) ,ale je to velký auto jako jsme chtěli myslim,že Kam psala,že ho mají také,je to VW Sharan,chtěli jsme hlavně sedm sedaček,tenhle má sice pět,ale dokoupíme je,to se dá.Tak mám radost,doufám,že bude sloužit.Akorát jsem se do něj posadila a nevim jestli si zvyknu ho řídit,sice na dlouhý auto zvyklá jsem,měli jsme,teda ještě i máme kombíka,ale tohle má takovou dlouhou přístrojovku a vadí mi,že nevidim na kapotu,no budu si muset zvykat :sweat_smile:
6. bře 2009 v 00:05  • Odpověz
Ahojky,

nějak nemůžu spát, moc starostí :pensive: :pensive: .
Tak jsem Vás aspoň dočetla, ale nemám sílu reagovat :frowning2: :frowning2: ....
Je tady krom mě ještě někdo netěhotnej :grinning: ???
6. bře 2009 ve 02:10  • Odpověz
Mapris: den blbec máme občas všechny, ber to tak, že jsi si ho na ceý březen už vybrala :grinning: .

Poupe: já bych to taky moc nehrotila, každé dítko je jiné a v tomhle věku dělají pokroky ze dne na den. Ondra dle mého i podle okolí mluví dost, někdy mě z něj drnčí hlava :grinning: .

Macej: nebo na autí si zvykneš, my měli předtím octavii v combiku a já měla pocit, že je to skoro stejně velké jen ten VW, že je vyšší. Ale když jsme vjeli do garáže, tak jsme koukali jak je tam málo místa oproti tomu když tam stála octávka. A mě se strašně líbí jak sedím vysoko. A že není úplně nové? pro vás nový je a radost z něj máte jak z nového. My máme taky obě auta jetá, ale hlavně že jezdí. Kdyby jsme chtěli kupovat Sharana nového v té výbavě co máme, tak se nedoplatíme.

Zevi: sníst omylem psí sádlo tak půjdu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . :grinning:
6. bře 2009 ve 12:32  • Odpověz
autor
isacek,
ale no tak .. hlavu vzhůru :o)) u tebe to taky přijde :o))
no, je tu ještě ijet a dashak ne? :o))
6. bře 2009 ve 13:02  • Odpověz
ja to nehrotim,jen me to zajimalo :slight_smile: tak diky za odpovedi,ahoj
6. bře 2009 ve 13:08  • Odpověz
autor
Tak jsem s Terkou zase naklusala ráno k doktorovi .. Má to zase na průduškách :unamused: :unamused: . Sice jen trošku ale má, tak jsme zas vyfasovali sirupy. Jeden má dlouhodobě a druhý na uvolnění dýchání. Měli jsme jet - jak jinak - na slovensko, ale zrušili jsme to, a nabídli jsme rodičům, aby přijeli sem. Tak dorazí zítra a budou tu do středy .. Tak budu vybavovat co se dá a co je potřeba .. Docela se těšim .. Malá totiž nebude moc jít aspoň do středy ven, tak to bude pro nás obě změna :o))

macej, kam,
týý joo, já ci taky nový autí .. Ale myslím, že k němu dojde příští rok :o)) nebo možná na podzim ... Máme starší fábii. Samozřejmně taky půjdem do staršího ojetýho, ale já se potřeboval vyjezdit. Líbilo by se mi nějaký rodinný, větší a hezky červený :o)) Docela se mi loni líbil ten peugeot partner .. A můj ex měl opel zafira - což je taky bomba aute :o)) ale za půl melounu :angry:
6. bře 2009 ve 13:11  • Odpověz
Mapris: a ještě já nejsem a hned tak nebudu těhotná!!!!
6. bře 2009 ve 13:35  • Odpověz
autor
kam,
tak promiiin :o))

isa,
no vidis .. stejne je vas tu hodne netehulek :o)))
6. bře 2009 ve 14:20  • Odpověz
Ahoj kočeny, Kubík je pořád marůdek :frowning2: horečky už nemá jen zvýšenou tepůltku ale má hnusnej kašel až z něj blinká, chudák :angry:

Jinak já jsem netěhulka a ani se o těhu nesnažím :grinning:

Isáčku co je? Depka? :frowning2:
6. bře 2009 ve 20:00  • Odpověz
To nás tu tedy netěhotných fakt moc není :slight_smile: :slight_smile: .

Nevím jestli depka spíše hodně starostí kolem stěhování a chlap mi vůbec s ničím nepomůže,
protože má moc práce.Rozjíždejí v práci internetový obchod a on to dělá sám, takže si tahá
práci už i domu.Odchází v osm ráno, přijde v osm večer, vykoupe se, nají se, sedne k netu a
pracuje.16.3.se začínáme stěhovat, a já asi zešílím, vše kolem jsem musela vyřídit uplně sama,
navíc s malou, kterou to absolutně nebaví.Ale nejvíc práce nás teprve čeká u stěhování.
Nakoupili jsme nový nábytek a tak se tu ted nemůžem ani hnot, páč to máme zabalené v krabicích
a smontujem to až v novém.Ale je fakt, že už se moc těším....

mapris,
budem bydlet kousek od vás:o).Sice je to Troja, ale je to na metru Kobylisy, asi pět zastávek po hlavní.
a od nás od baráku jezdí bus, rovnou na Ládví:o).

Všem marůdkům přejem brzké uzdraveníčko:o).Já raději nic nepíšu, ale ťukám :grinning: :grinning: :grinning: .
To by mi ještě chybělo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

S mluvením, to u nás je jak se snaží.Všichni říkají, že mluví hezky, ale my to vidíme uplně jinak.
Oproti jiným dětem mluví hrozně a nesnaží se.Ale kolikrát koukáme co z ní vypadne.
Ale takový věci jako říkat přítelovi, že za mnou do koupelny chodí pán a leze tam okýnkem a tím i odchází,
tak to umí.A on ji samozřejmě věří.Taky mají vaše děti tak bujnou fantazii??Už několikrát se nám stalo,
že si takhle vymýšlela :confused: .

Luci,
super, že jste pořídili nové auto.Zrovna minulý týden jsem viděla inzerát na WV Sharan v bílé barvě a moc se mi líbilo.A za super peníze, až jsem byla překvapená.

Kam,
tobě vezmou malýho do školky už od září, i když mu ještě nebudou 3roky??
Já řeším jestli mi vezmou malou právě už od začátku září, když 3roky bude mít až 23.9.
Nastupuji tedy do práce už od července, ale to jsou prázdniny a malá bude jezdit k našim,
máma dělá ve škole a má taky prázdniny, ale od září nevím.

Ptala jsem se na školku už tam kam se stěhujem a bohužel ji řiditelka nepřijala :frowning2: .
Ještě to zkusím tady na Praze 6 a kdyžtak protekce na Praze 1, ale je mi líto, že už takhle malou
ji budu tahat do školky přes půlku Prahy.Ale co mám dělat, když oba musíme pracovat, hlídání nemáme
nikde mi ji nechtějí vzít???
6. bře 2009 ve 21:27  • Odpověz
ahoj holky

jsem u vás dlouho nebyla
strašně máte napovídanejch stránek :wink: to se nedá číst
a jak se všechny máte?

co dětičky?
Kačka do 2let byla andílek,teď začla pěkně řádit
odmlouvá,nechce moc baštit,tedy sladký jo,je lenoch pořád by se vozila v kočáru
plánujeme druhý mimčo
a co vy?
6. bře 2009 ve 21:47  • Odpověz
iso,

už jsem si říkala,jestli tě to vyřizování neskolilo,že se ani neukážeš :slight_smile: Ba ne,ale chápu,že starostí je hafo a když jseš na to navíc sama tak je to o to těžší.Ale určo až se přestěhujete,všechno to z tebe spadne a bude líp.Budete sami a to je hlavní pak už se budete moci jen radovat.
Já jsem se tě právě už dřív chtěla zeptat jak to budeš v té Tróji řešit se školkou.je škoda,že Natálku nevzali tam.Řekla ti ta říďa proč?Asi trvalé bydliště,co:A v okolí není ještě nějaká školka,kde bys měla šanci?

kam

já doufám,že si zvyknu na to auto.jinak jsem řikala příteli,že mi bude muset pořídit nějaký malinkatý autíčko,ale jaksi mi to neprošlo :sweat_smile: Přítel totiž jezdí do práce služebnim tudíš já mám k dispozici naše auto.

mapris

no,my máme červený to nový auto,já sice chtěla černý nebo tm.modrý(v těhle barvách se mi ty Sharani nejvíc líbily),ale tohle bylo za super cenu,má pěkný lak,interiér,motor takže nebylo o čem přemýšlet :wink: přítel mi říkal,že na barvu to nejezdí což je fakt :wink:

ijet

držim palce ať jste brzo fit,my si tím prošli nedávno,teď je fakt nemocnej každej druhej :confounded:

lenerka

to víš,my jsme závislačky,tlacháme a tlacháme :grinning:
6. bře 2009 ve 23:35  • Odpověz
to je dobře
hlavně,když je o čem :wink:
6. bře 2009 ve 23:52  • Odpověz
Isa: jo stěhování je hrůza, ale výsledek bude krásný!!!
Ondru vezmou už od září, musím kvůli tomu ukončit mateřskou dřív, klidně by tam mohl jít až od listopadu, ale bude lepší když bude s dětmi hned od začátku.
Víš tady u nás je to malá vesnická školka, na vesnici se všichni znají, takže je to jiné než v anonymním městě.

Před chvílí jsme se vrátili z první návštěvy cirkusu, cirkus teda nic moc, ale Ondra byl nadšený. Hlavně se mu líbili zvířátka o artisty a klauna vůbec nestál Jen jsme tam pěkně vymrzli.
7. bře 2009 v 17:13  • Odpověz
Kam, tý jo cirkus závidím já ho jako dítě milovala, jak jsem viděla plakát tak už jsem otravovala, moc se těším až půjdem s Kubíkem.
Iso, jj jak píše kam, ale s tím přítelem ti to nezávidím (jako to že nemá čas) to je fakt na budku, neboj vydž! a bude líp :wink:
7. bře 2009 v 18:00  • Odpověz
Jo a ještě jsem zapoměla: píšete o nový autě, vám závidím nám odešla na pikásku spojka a dali jsme 9700kč za opravu a prý si máme vyměnit brzdové destičky akotouče a za to dáme 5000 :angry:
7. bře 2009 v 18:01  • Odpověz
autor
lenerka,
no my si vždycky téma najdeme. Terka je taky teď čertice.

Isa,
tak to by jsme se mohli vídat častěji :o))) To jsi kousek ode mne. Já bydlím od kobilys asi 4 zastávky tramvají :o))

ijetka,
no my máme taky starší auto, tak doufám, že vydrží co nejdýl ...

kam,
týýý jo, to je fakt hezký autí ... normálně začínám závidět :o))
8. bře 2009 v 09:13  • Odpověz
ahoj kozenky,
vy jste toho zase nakecaly.

macej,
gratuluju k autíčku, jen si ho užívejte a neboj, na to si hned zvykneš :wink:

My jsme ještě nový nekoupili, sondujem skladový zásoby :wink:

Už mě manža vyhání, tak později...pááá
8. bře 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahoj holky,tak jaký byl víkend?tady bylo včera celkem pěkně,i sluníčko,my byli na oslavě u našich no a dneska bylo zataženo,foukal vítr,venku jsme byli jen odpoledne a stačilo nám to,docelka jsme vymrzli.

Musim si vám postěžovat jaký je Fíla čertisko,zlobí aje to pěknej sprosťáček :angry: X krát za den slyšíme "do pdele",říká to schválně,chechtá se tomu a když mu na to cokoli řeknu tak je to tím horší,páč potom schválně kouká na mě nebo na taťku a opakuje to dokola.Ach jo,někdy je sice fakt vtipnej,mám co dělat,abych se nesmála jenže to je jaksi nevýchovný a hlavně jak to opakuje často tak už mě to štve.Z takovou nás do školky nevezmou :sweat_smile:
Hrajeme s Fíkem takovou slovní hru,on mi řekne,že jsem třeba hroch a já jemu,že je tučňák atak,vymýšlíme různý kraviny a víte co mi dneska řek, "ty si hovínko" :pensive:
To "do prdele"má určitě od mojí babičky,naši s ní bydlí a my tam jsme poměrně často.Né,že by mluvila tak sprostě,je jí 89 let a je se vším hotová a když se jí něco nelíbí tak začne a párkrát už jsem jí slyšela to před Fíkem říct.Ani si to v tu chvíli neuvědomí,protože nám říká,že ho nesmíme učit sprosťárny :astonished:
8. bře 2009 ve 20:37  • Odpověz
Ahojky,
tak já měla odpočinkovou neděli. Včera po cirkuse si Ondru vzala babička, prý tak na dvě hodinky a nakonec nám ho vrátili dneska navečer :grinning: . Tak jsem si v klídku uklidila, věnovala se manželovi a poflakovala se.

Já si musím tenhle týden koupit nějaký kostým, příští středu jdeme na promoci a já nemám nic takového na sebe. Samé jeany apod., tak aspoň budu mít v šatníku nějaký slušný kousek. Jen se mi teda nechce lítat po městě a shánět.

Ondra dneska viděl v televizi ohňostroj a hned "Ondra taky stířlet hvězdicky, barevný, bílý, véééliký" a takhle drmolil pořád dokola až manžel vyhrabil zbylou rachejtli ze silvestra a tak jsme šli na balkon koukat jak jí vypustí a to naše trdlo se samozřejmě bálo té rány, takže mi hlavu zavrtal do ramene a "maminko domů", takže z "hvězdiček" neměl nic.

Macej: mě taky občas ujede nějaké to peprné slovíčko a Ondra hned opakuje, naštěstí to během chvíle zapomene.
8. bře 2009 ve 21:26  • Odpověz
A ještě k tomu autu, Macej mi máme Sharana černýho, ale ve finále je to úplně jedno, manžel má pravdu na barvu to nejezdí. Mě se třeba dřív červený auta nelíbili, ale pak jsem měla svýho prvního fiátka červenýho a byla jsem tak šťastná, že mám něco jiného než Škodu 120, co v létě vařila a v zimě nestartovala, že jsem se do červené zamilovala :grinning:
8. bře 2009 ve 21:29  • Odpověz
macej,
to "doprdele" neřeš, to já už u nás slyším aspoň půl roku, když ji to napadne, a různý další věci, sic ne už tak sprostý, ale hraje si prostě se slovíčkama, nadává Jituno, babino atd. Ale jen občas, tak upozorním max., ale nějak to nemá cenu, z toho snad vyrostou, Maru teda nějak nezlobí, ale je občas pomalu drzá, ale nějak v normě, to všechno přejde, každopádně nemá cenu nějak trestat nebo pořád upozorňovat...to se poddá...
8. bře 2009 ve 21:37  • Odpověz
jito

máš pravdu,trestat cenu fakt nemá a upozorňovat u nás taky ne,ptž malej to bere jako srandu a naopak to začne tim víc opakovat.Je taky drzej,říká "vemu vazeku a naplácám mámě na zadek"nebo "nemel táto","namelu ti"(to má pro změnu od synovce),pak řiká třeba "ale posimtě,no tak kucinál fadot,do pdele" a tak podobně.Akorát dneska to do prdele řekl asi stokrát,že už jsem nevěděla co s nim.Sice ho za to netrestám,už si ze mě dělá i srandu,páč já mu říkám,že mu upadne pusinka,ale on "nene,tobě upadne" :sweat_smile: No a takhle bysme mohli pokračovat celý den :sweat_smile: Takže nejlepší je asi fakt nevšímat si ho,protože ono ho to pak přestane bavit,když ho nikdo nenapomíná.

prochi,jito

já už také začala cítit pohyby,sice nic moc velkolepého,ale už jsem občas i viděla zavlnět břicho.Hlavně večer,když už jsem v klídku svalená u Tv,přes den to ani tak nevnímám :wink:

prochi

jak jsi psala o těch tvých různých bolestech,už je to lepší?
Mně se zase stává poslední dobou,že mě bolí podbřišek jako bych měla dostat menstruaci,není to často,ale už asi třikrát jsem to takhle cítila,nic příjemnýho,ale naštěstí to nejsou žádné křeče(klepu),no a pak když třeba kýchnu nebo se otáčim z bolku na bok (ne nijak prudce)tak mě v břiše bodne,vždy na jednom místě.je to spíš asi ve svalu,ale je to teda nepříjemný :confounded:

kam

a co takhle nějaké pěkné šatičky?teda když bys nesehnala kostýmek?Ale zase kostým se vždy hodí,ten je na různý příležitosti.Já taky žádný nevlastním,přesně jak píšeš,samé džíny,ty mám nejradši a když už sukni tak taky džínovou :sweat_smile: Mám teda jedny slušnější kalhoty a korzet,ale nejsem si jistá jestli bych se do toho ještě vešla :confused:
8. bře 2009 ve 23:29  • Odpověz
Macej:
a kdy jdete na velký UTZ?
Jako nějaké šatky doma mám, ale to je spíš na ples nebo letní a přeci jen se v kalhotech cítím lépe. Šaty mám ráda v létě, to nemusím nosit silonky :grinning:
9. bře 2009 v 07:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.