• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
iso,
no, nebylo by špatný se tam zastavit .. Třeba by ti jí vzali i do těch pěti let, prostě nemáš školku, musíš do práce, tak co?? Stejně si to budeš muset zaplatit tak jako tak .. A nebo jí tam dávat na pár dní v týdnu aby měla změnu.
Nesmutni, děti si prostě zvykají hůře než my. Já jsem stejnej styl .. Vždycky když jsem někam "přešla" ať už na internát, nebo jsem měnila tady pak podnájmy v Praze, tak jsem začátky obrečela .. I když jsme se přistěhovali sem ... Ale jak jsme to tu začali zútulňovat po svém a už to bylo lepší. Terce teď občas udělám změnu - třeba se závěsama nebo povlečením, a vždycky je z toho nadšená... Prostě Naty na to pomalu připravujte, že se jí v novém bytečku bude líbit, a že tam bude s tebou a tatínkem a tak.. A že když bude chtít, tak můžete jet navštívit dědu a tak ..
Tyyy jo od devíti do devíti??? To já bych asi nevydržela .. Jsem sice ráda, když mám dvě odpoledne v týdnu pro sebe, ale vždycky se těším domů. A kdybych musela na podzim nastoupit do práce, tak jsem uvažovala o půl úvazku, i když by se mi to finančně nevyplatilo, ale zatím "naštěstí" nemusíme řešit finanční stránku, takže je to něco jiného. Mám kamarádku, která pracuje z domu, co se dá .. Vlastně dvě .. A kolikrát mají dost .. jenže peníze jsou prostě potřeba ...
Sestra je na mateřský?
18. bře 2009 ve 21:30  • Odpověz
mapris

tak s tím drtičem nevím,myslím,že občas spláchnout něco do záchodu se asi dá,stejnak je to stejný odpad jako od dřezu jen z toho drtiče by nebyly takové kusy jídla.Myslím,že kdybys kdovíjak vyvářela a měla zbytků tak bych asi neváhala,ale tohle je záležitost myslím si hlavně restaurací,škol atd.Ale jak říkám,nevim jak moc velké zbytky míváte :sweat_smile: :wink:

iso

myslím,že už jsme to tady také probírali,ale co zkusit nějakou soukromou školku?Stejnak bys nechávala sestře mateřskou tak možná by to nějakou školku pokrylo.Teda jestli je nějaká cenově dostupná.Vím,že tady u nás jedna je,ale je drahá aspoň na můj vkus.Dopolední školkovné i s jídlem samozřejmě je za necelých deset tisíc a celodenní za necelých šestnáct což je teda darda,ale myslela jsem jestli není nějaká cenově dostupnější.Hledat nějakou chůvu asi nemá smysl,když ti může natálku hlídat ségra a takhle bude Naty aspoň s tetou.

holky těhule

berete nějaké těhu vytamíny?já je mám doma téměř od začátku,ale jak mi bylo blbě tak jsem tu obr tabletu nemohla spolknout,vždycky se mi zarazilka v krku a dál už to nešlo a když jo tak vzápětí letěla ven :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže jsem je začala brát až nedávno.
No a jinak mám nahoře dvě kolča,ale vlastně jsem na své váze,páč jsem předtím jak mi bylo zle dvě kila shodila.Tak to myslím jde :wink:

iso

já si také myslim,že si Naty zvykne,Fík ze začátku občas říkal ,když jsem mu řekla,že jdeme domů(když jsme někde byli) "kam domů",přitom když se ho zeptáme kde bydlí tak vysolí adresu ,tu novou(teda řekne kde v Praze bydlí a občas z něj dostaneme i ulici :sweat_smile: )Takže jde fakt o zvyk,ale věřim,že malý bude děda chybět kor jestli ho vídala denně a on se jí věnoval a tak.
18. bře 2009 ve 22:29  • Odpověz
Luci,
o soukromé školce jsme taky uvažovali, ale to máš fakt tak těch 10tis.a to se mi opravdu dávat nechce.
Rodičák mám už jen do srpna, takže bychom to museli dávat z našeho platu a to ne.
Sestra mi bude hlídat jen tři měsíce, o prázdninách ji bude hlídat máma a pak mám smůlu a musím sehnat
školku kde mi ji vezmou.

mapris,

sestře je 19let je vyučená kadeřnice a hledá práci, ale všude chtějí praxi a dělat na živnost, takže
nemůže nic sehnat.Proto mi může aspon ty tři měsíce hlídat.
Jinak jsem ti chtěla poděkovat za nabídku hlídání:o).Malá by u vás určitě vydržela, ale zatím to zvládáme a na to velké stěhování jede malá na celý víkend k našim.
My zatím taky finance naštestí nemusíme moc řešit, ale peněz není nikdy dost :grinning: :grinning: .
Chcem co nejvíc ušetřit než si zas vyberem a koupíme si to.No ale, s nájmem 16.tis toho stejnak moc
neušetříme :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
18. bře 2009 ve 23:24  • Odpověz
autor
isa,
no tak aspoň že tak ... Ono to nějak dopadne.

holky chci se zeptat ohledně malování - mají vaši prckové jen pastelky, nebo už jste jim koupili třeba voskovky apod.?
19. bře 2009 ve 13:31  • Odpověz
čauky holky, tak jsme doma :slight_smile:

Mapris, na matraci nedáváme nic (jakmile jsme byli bez plín přes den, tak malý začal sám odmítat plínku na noc) vím spolehlivě, že se vzbudí a o čurání si řekne, pokud se nepletu, za toho půl roku byla jenom 1 nehoda a to byl ještě nastydlý.
Já myslím, že nehody nebude mít tak dlouho, abys musela investovat do nějakého matracového chrániče a službu spolehlivě udělá i normální igelitová nepromokavá podložka :wink:

Mukosolvan se malému už taky bojím dát, páč ho bral právě v létě, kdy pak měl tu ošklivou alergickou reakci, tak se bojím, jestli se na ní taky nepodílel :unamused: při nedávném kašli mu docela úspěšně zabral Stodal, tak sand zafunguje i u vás

sušička: moje zkušennosti jsou nulové, holt holka z vesnice a z rodinného domku, takže stejně jako Prochi, za pěkného počasí suším na dvoře, za hnusného používám šňůry ve sklepě a když jsem přes zimu někdy líná jít s prádlem dolů, tak ho prdnu v ložnici na přenosný sušák, alespoň se nám tam trochu zvlhčí vzduch na spaní

drtička: totéž :sweat_smile: kostičky a zbytky od masa nosíme sousedovu Punťovi, staré pečivo druhým sousedům pro slepice a velkou část kuchyňského odpadu jako různé slupky, odkrojky zlikvidujeme a zakopeme na zahradě, ale zrovna nedávno jsem nadhodila, že si pořídíme kompostér, ať je z toho podstatně větší užitek :slight_smile: A taky pro ten dobrý pocit, že když docela poctivě třídíme, tak ať ještě nějak využijeme tenhle bio odpad

Jíťo, jaképak fotečky s Maruškou? něco se rozesílalo mailem? já hlásím, že ke mně se nic nedostalo :frowning2: bych se chtěla taky pokochat modelkou Mery, sííííííííím

holky, já se nepamatuju, že bych na tý těhu cukrovce musela čůrat :confused: snad zas nemám takovou sklerózu, ale myslím, že jsme tam jen cedili krev před tím sladiskem a pak po těch 2 hodkách...

Isacku, tý jo, tak ať se v práce rychle aklimatizuješ (je to docela mazec, člověk si za tu dobu tak nějak odvykl, že) a malá si brzy zvykne. Náhodou je super, že budeš přímo u zdroje s hračkama, to se bude těžko odolávat :grinning:
Ale hlavně přeju, ať vám vyjde nějaká ta školka

Mapris, voskovky máme docela dlouho, dokonce už i na zdi, krásnou červenou výmalbu "čoro-moro" na žluté zdi ve výšce Jirkových očí a další a něco výš, spáchané za pomoci židličky :sweat_smile: a pod počítačovým stolem obyč tužkou, ale toto dílo je běžným návštěvníkům utajené :grinning: a lihový fix na linu je taky báječná věc (ale ten šel naštěstí docela dobře odstranit slivovicí :grinning: :grinning: )
takže cokoliv k výtvarné tvorbě vybereš, to se dá využít i kamkoliv jinam než na papír :sweat_smile:
jo a pastelky máme takové ty nelámavé, ty jsou docela fajn
19. bře 2009 ve 13:59  • Odpověz
mapris,
myslím, že drtič odpadu je dobrá věc, my jsme o ní taky uvažovali, ale na kterej se dřez víc hodí, tomu nerozumím, ale je to výhodná věc...

macej,
já beru jako při prvním stejně Gravital...
Jinak váhu máš nádhernou :wink:

mapris,
my jen voskovky, normálníma malovat nechce, že jí to moc silně nemaluje, těma voskovkama jí to jde nejlíp...

Já jsem nemusela na těhu cukrovce čůrat :confused:

zevi,
já měla za to, že to posílám celýmu klubu, tak na to mrknu...
19. bře 2009 ve 14:09  • Odpověz
Jituš, přísahám na holý pupek, že já nic nedostala :confused: a to jsem se radši dívala 2x, jednak užívám přímý přístup přes operu a radši jsem si přímo otevřela i centrum a prolezla i spamy, páč mi to tam někdy z neznámého důvodu filtruje i zcela bezpečné zprávy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Macej, calibrum, ale jen první trimestr, stejně jak u malého, jak doberu, už zobkat nebudu, i tak Jirka nebyl žádný drobeček (3750/53) a čert ví, jak je to s těma vitamína, jestli přece jen trochu ty obříky nepodporují
19. bře 2009 ve 14:28  • Odpověz
autor
holky, co se týče těch vitamínů, tak dle mého by se neměly brát moc dlouho. Já je brala s Terkou do pátého měsíce a terka byla cvalík. Vlastně jsem je tehdy přestala brát díky jedný sestřičce v nemocnici, kdy jsem v pátém měsíci měla bolesti a nechali si mně tam na pár dní - tak jsem se ptala, jestli je můžu brát, a ona říkala, že klidně, ale že jsou po tom velký děti. Takže při druhým těhu je budu brát asi taky do toho cca 5tého měsíce a nazdar .. Ono to podle mně stačí.

Já brala mamavit a teď beru femibion, je i pro netěhule, pro snažilky a tak, a pak jsou pokročilý femibion ampule dle trimestrů.

holky,
já určitě na tý těhu cukrovce s terkou poprvý taky nemusela čúrat .. To je nějaká novina nebo co?

jita,
s tou drtičkou jsem to právě někde četla - že usazení v nerezovém dřezu nemusí být tak pevné, jako třeba v tom keramickém.

po velikonocích nám tady vypuknou práce na koupelně a do tý doby musím nějak naplánovat tu kuchyň .. SE mi do toho vůbec nechce a hlavně ten bordel co tady bude :angry: , jsme se už "naobjednali" ke kamarádovi do bytu :o)
19. bře 2009 ve 14:38  • Odpověz
mapris,
s těma vitamínama si hlavu nedělám, fakt nevím, co je pravdy na tom, že když se berou vitamíny, že se rodí velké děti, každopádně, kdyby mamky vitamíny nebraly a rodili by se jim cvalíci, tak nevím, na co by to sváděly pak...
Takže já jsem ráda, že nějaký důležitý vitamín bokem do sebe dostanu, malá měla 3,30 kg i s vitamíny, je to hodně ojedinělé a záleží to na různých faktorech a na vitamíny se to svádět nedá, každopádně já jsem ráda, že je beru, protože teď v zimě jich nějak extra přísun nemám tak jak v létě a mám z toho dobrý pocit.

zevi,
jojo, dívala jsem se, že jsem tě vynechala, mám ještě kámošku Evu, které jsem to posílala v prvním kole a jak jsem viděla Eva, tak jsem to nezatrhla, tak se omlouvám :wink: Ale už jsem ti poslala...
19. bře 2009 v 15:24  • Odpověz
Jíťo, děkuju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nádhera, Maruška je fakt kočka!!! Chudák váš táta, až bude odhánět nápadníky :grinning:
19. bře 2009 v 15:31  • Odpověz
zevi,
neboj, s těma nápadníkama to nebude tak horký, kolikrát hledím, co z těch fotek vyleze :grinning:
19. bře 2009 v 16:57  • Odpověz
mapris

aby nedošlo k omylu :sweat_smile: kosti a takové větší zbytky do záchoda fakt neházim,maximálně zbytky polévek,omáček ještě i brambory,rýži,ale větší letěj do koše a do popelnice :sweat_smile:
Co je pravdy na vitamínech pro těhotné také nevím,ale já s Fíkem brala celé těhotenství Mamavit a Fíla měl 3120g a 48 cm takže o obr dítěti nemůže být řeč :sweat_smile: :slight_smile: Spíš naopak,byl to takový malý uzlíček.
A jaké máte plány s koupelnou?Chcete dělat zděné jádro a zvětšovat i kuchyň nebo co?

iso

když ti zatím bude Naty hlídat ségra a o prázdninách máma tak to máš zatím vyřešený a v září můžeš zkusit obvolat pár školek v okolí jestli nějaké dítko neodpadlo,někdy se to prý stává :wink:

My byli dneska na dní ot.dveří tady u nás v nejbližší školce,nemohla jsem tam odtaď Fíka dosta,hračky,které ještě nezná,to bylo něco pro něj.na můj vkus tam těch hraček nemají moc,ale i tak si vyhrál.Ptala jsem se na podmínky tak dávají přednost dětem z okolí což my jsme a pak teprve doplnují stav mimopražskými nebo prostě né z okolí.Co mě překvapilo,říkala říditelka,že loni přijala tolik dětí kolik se přihlásilo,říkala,že neví jak to bude letos,ale přijímat budou 25 nových dětí,protože tolik odchází předškoláků.Tak mě překvapilo,že se hlásilo loni asi tak málo dětí,nevim nebo jestli odešlo víc dětí do školy,těžko říct.Nicméně mi řekla,že přihlášku jen do jedné školky.No a rovnou jsem jí řekla,že bych chtěla jen na dopolledne,jelokož je ředitelka od nás z baráku tak jaksi nemělo cenu zapírat,páč ldyž by mě potkala s pupkem tak asi není pitomá,aby neviděla,že jsem těhu a že přijala mého syna do školky.Tak řekla,že ale přednost mají maminky na celodenní,což teda jsem věděla.No a pak taky,že když bych chtěla až od ledna tak moc šancí nemám,páč se to zaplní už v září,ale když bych platila školkovné už od září tak by to šlo.No tak teď jsem na vážkách jestli od ledna nebo když už to budu platit tak od září (což jsem nechtěla) nebo se na to vyprdnout úplně a až od čtyř let.Ale nejspíš to zkusim od toho ledna,ach jo.Také ještě počkám jak je to v jiných školkách.
19. bře 2009 v 18:28  • Odpověz
mapris

já dávám mucosolvan také jen vyjímečně,spíš vystačim s jitrocelovým sirupem nebo dám Stodal :wink:

voskovky-máme už hóódně dlouho,Fíla maluje i s pastelkama i s voskovkama,ale nejraději má asi fixky(to zase já naopak :sweat_smile: )ale jeho malování moc nebere.Nedávno jsme začli s vodovkama tak to ho občas chvíli baví,ale největší hit je teď stříhání do papíru,u toho se kupodivu i soustředí a chvíli u toho vydrží :slight_smile: :sweat_smile:
19. bře 2009 v 18:37  • Odpověz
macej,
u nás je taky hit stříhání, už si dvakrát prostřihla punčocháče...holt moje chyba, chvilku jsem ji nechala samotnou a musela to hned vyzkoušet, ještě že se nestřihla...tak teď už je pod pečlivým dozorem, protože ji to pořád velmi láká...
19. bře 2009 v 19:38  • Odpověz
Mapris: my máme zatím jen pastelky, vodovky a občas mi sebere propisku :grinning: .
Ale Ondra mi poslední dobou u ničeho dlouho nevydrží, lítá od hračky ke hračce.

Já brala před těhu a první tři měsíce těhu calibrum babyplan, pak ještě tak 2 měsíce pravidelně calibrum mami a pak jsem vitamíny zobala jen namátkově. Taky jsem se bála, aby Ondra nebyl obřík, a on obřík byl 3,94 a 52cm. Ale kamarádka brala vitamíny skoro celé těhu a malá neměla ani 3 kg.

Jinak bych to nerada zakřikla, ale Ondra si poslední tři dny říká krásně na nočník. Tak snad už mu to konečně došlo.
19. bře 2009 ve 21:26  • Odpověz
Čusík busík :sunglasses:

Jsem vás dočetla a asi všechno zabudla...

Na ty vitamíny, mám asi podobný názor jako Jíta - teď přes zimu to není s rozmanitou stravou žádná sláva, tak jsem za ty vitamíny docela ráda. Hlavně si myslím, že je to důležitý v tom začátku, třeba taková listovka dokáže snížit nebezpečí různých rožtěpů až o 70%. U Péti jsem brala Calibrum - měsíc před otěhu a pak první trimestr babyplan a pak ten mami (či jak se to jmenovalo), pak ty poslední ca. tři měsíce už jen obden. Při druhým těhu jsem nebrala nic, protože jsem nebyla schopná dojít do lékárny... a jak to dopadlo... (teda né že bych si myslela, že to bylo nebraním vitamínu!). Pak po tom neúspěchu mi můj doktor doporučil Femibion 800, dle něj v tu dobu nejlepší vitamíny na trhu, že se tam po tom potratu všechno pěkně připraví a udělá se hezká peřinka pro dalšího broučka. To jsem brala ještě v prvním trim. a byla jsem za to vděčná, protože kolikrát moje dva suchý rohlíky za den by horko těžko pokryly dávku všeho, co já i mimi v tu dobu potřebovali... Ve druhým trim. jsem přešla na Femibion 400 a beru doteď. Na velikost mimča a braní vitamínů nevěřim a musim přiznat, že se i rozčílim, když se mě někdo snaží přesvědčit, že budu mít velký dítě. Podle mě je to daný spíš genetikou. Např. já měla 3,5 kg, můj brácha 3,9 kg, manža 4 kg, tak se dalo čekat, že naše dítě bude mít tak nějak +- podobně (Péťa měl 3,6). A perlička - můj tatík měl 5,2 kg! A to babi v padesátých letech určo žádný vitamíny nezobala :grinning:

Čůrání na cukrovce - no určitě to bude u každýho doktora či ambulance jinak. Např. u mýho doktora se ještě před třema rokama na tyhle testy nechodilo vůbec, ani nezáleželo na věku, jen pokud byla cukrovka v rodině, v předchozím těhotenství nebo bylo hodně cukru v moči. Ale o rok později už to bylo i u mýho doktora zavedeno "povinně". No a stejný to bude i s čůráním. Tady to probíhá tak, že se přijde ráno úplně na lačno, odevzdá se ranní moč, provede se odběr krve z prstu, vypije se glukóza. Za hodinu opět odběr krve z prstu + vyčůrat. Za další hodinu třetí odběr krve a opět vyčůrat.

Macej, se školkou jsem taky pořád na vážkách. Respekt. jestli vůbec dávat přihlášku, když vím, že mi ho stejně nevezmou. S tím školkovným předem je to taky na levačku, protože kdo ví, co bude v lednu... Taky záleží, kolik se u vás platí. U nás třeba jen 150,- takže kdyby mi řekli, že od toho ledna mi ho vezmou, tak bych si to platila, protože to není taková pálka a člověk nechá stovku v krámě ani neví jak. Ale předpokládám, že u vás to bude mnohem mnohem víc...

Kam, super s nočníkem. Jen tak dál! :slight_smile:
19. bře 2009 ve 22:32  • Odpověz
autor
kam,
no tak to je super, neboj, za chvíli to bude pro něj běžné si říkat na nočník. Terce se občas povede si trošku čúrnout do kalhotek, ale vlastně je to pak úleva :o), když se naučí a nemusí mít plínky.

prochi,
jsem tě nechtěla rozčílit s těma vitamínama :o)) Jen říkám, co jsem slyšela :o)

kašel - já to teď doléčuju stodalem a zatím to vypadá o něco líp než před týdnem, ale koupila jsem solmucol, tak jí ho chci ještě na pár dní dát.

my jsme byli dneska dopo venku, já na ostříhání .. a myslím, že odpo zůstanem doma pěkně v teplíčku :o))

macej,
no, já budu platit školkovný od září, a začátkem dubna má ta naše školka schůzi rodičů, tam se dozvím, kolik to vlastně budem platit .. Tak jsem zvědavá. No a terku vezmou v den třetích narozenin ... Teď si tak říkám, že doufám, že to bude víkend, aby jsme ty její třetí narozky ještě oslavili hezky v klídku doma :o))
20. bře 2009 ve 13:05  • Odpověz
Mapris, jejda, jsem nemyslela tebe, žes mě rozčílila :sweat_smile:
Ale opravdu se mě hodně lidí v okolí snaží přesvědčit, že to jíst nemám. Chápu, že na to máš jiný názor :wink:, to beru, ale točej mě právě ty lidi, kteří si ani nenechají vysvětlit, co si myslím já.
Bavili jsme se o tom na cvičení pro těhule a PA si myslí, že na to vitamíny vliv nemají. Stačí si jen představit, jaký postele vidíme třeba na zámku, že ty lidi před 150ti lety byli o dost menší než dnes, takže jsme prostě větší celkově.
Ale třeba PA na předporodním kurzu nám zas říkala, že nějaký vliv to má.
Tak pak ať si člověk vybere :unamused:
Já to beru podle toho, jak jsme byli velký my, nebo třeba ten můj taťka. Takže jsem čekala něco od 3,5 do 4 kil :slight_smile:
20. bře 2009 v 17:56  • Odpověz
prochi,
to ti teda řeknu, tvůj taťka byl ale pěknej cvalík :confused: :sweat_smile:

Jinak svatá pravda je ta, co píše Prochi, prostě se rodí čím dál větší děti a i ty děti, co jsou teď v pubertě např., tak běžně přerůstají své rodiče, a třeba i nemají být po kom, ale jsou to stejně čahouni! Prostě opravdu jsme větší než kdysi...
20. bře 2009 v 19:01  • Odpověz
Holky,
já se svámi jdu rozloučit,ale jen na skok,zítra odjíždíme na hory,jen do neděle.jedeme jen tak na čerstvý vzduch a na hory ještě s kamarádama.Jedeme do Krkonoš ,sněhu je prý až až :wink:

vitamíny- já teď beru Elevit

čůrání při cukrovce- asi fakt záleží na laboratoři,ale novinka to asi nebude,páč po mě to chtěli už při fíkovi.Záleží prostě jestli zjistěj zda náhodou není cukr v krvi nebo i v moči,tam být také nesmí.Já nosím moč i do každé poradny na gyndu,ale to vy asi také :wink:

školkovné - u nás je to 500,- tak nevim jestli se mi vyplatí dát "do luftu" 2000,- za to,že budou držet místo

kam

s čůráním super a velký pokrok,už to půjde určo samo :wink:
20. bře 2009 ve 23:46  • Odpověz
macej,
tak si to tam krásně užijte! :slight_smile:
21. bře 2009 v 09:44  • Odpověz
Macej: užijte si hory :wink: .

No taky už jsme měli s tím bezplenkování na čase, zatím se stále daří.

Prochi: u nás byl Ondra po narození po manželovi, ten měl přes 4kg, já jen 2,7kg. Ono se teď celkově rodí větší děti.

U nás je školkovné taky za 150Kč + jídlo. Jak už jsem psala Ondra pomaže už od září.
21. bře 2009 ve 13:32  • Odpověz
Jé tady se drží bobřík mlčení :grinning: :grinning: :grinning: .

Včera jsem byli tady ve vesnici na plese. A byl to docela děs, kapela byla katastrofa a díky tomu i ten ples nestál za moc. Ač jsme se snažili opít, aby se nám to víc líbilo, nějak to nefungovalo a čím víc alkoholu jsme měli v krvi, tím méně se nám kapela líbila. Ale jinak kdyby natáčela televize parket, lehce by to vyhrálo komedii století . :grinning: Tombolu jsme si ani nekupovali, byla to přehlídka mrtvých zvířat, brrrr.

Dneska jsme šli konečně na plavečák, jsme všichi zdravý, tak jsme šli naši imunitu otestovat :grinning: . Ondra byl na bazéně naposledy v říjnu. A byl dneska nadšený, skákal do vody, jezdil po klouzačce, házel balónkem a bavilo ho to tolik, že domu jsme šli s pláčem. Dokonce se taťka odvážil a vzal si ho do šatny a zvládli to na jedničku :wink: . Tak bych ráda chodila pravidelně.
22. bře 2009 ve 20:52  • Odpověz
ahojky,
taky koukám, jak je tu mrtvo a venku přitom tak škaredě...
teda aspoň u nás je od rána hrozná vichřice a déš´t, tak jsme ani dopoledne nešli ven...a lije pořád
:angry:

Jinak dnes jsem si žehlila bílé věcičky na miminko, co jsem si donesla z půdy, tak už pomalu ukládám do skříněk a dnes mi kamarádka ještě donese nějaké nejmenší miminkovské, co by se mi hodilo...

Kočár jsem si od ní koupila a velmi výhodně....mám sice hluboký, ale takový hrozně těžký, tak ten si nechám u našich, kam jezdíme často, abych nemusela převážet, a od té kamarádky jsem si koupila kočár za 1.000,-, je jako nový, ještě v záruce, stál 6.600,- a je prostě super! To byl kup, no nenechala si to vymluvit, aby toho nelitovala, že ho prodala tak pod cenou.........

Jinak zítra jdu k dr, dá mi papír na mateřskou a rychle si to pošupu vyřídit........

kam,
to by u nás nehrozilo, to skákání do vody, Maru se pořád bála a byla strašně opatrná, škoda, že jsme ještě k tomu přestali jezdit a zvykat ji...teď chci, aby jezdili aspoň s manžou...
23. bře 2009 ve 13:27  • Odpověz
pusto, prázdno...
no nic, razíme ke kámošce, třeba to tu do večera trochu ožije a ještě si počtu :sweat_smile:
23. bře 2009 v 15:43  • Odpověz
Kam a jezdíte do Kolína? My jo, byli jsme zas v úterý. Jezdíme vždycky v úterý dopol., to je dětský bazén od deseti volný. Teda když má manžel volno. Což je fajn, že se tam nemusíme mačkat o víkendu. I když už se vlastně v malým stejně moc nezdržujem, Péťa většinu času projezdí s taťkou na tobogánu a na těch "dospěláckých" skluzavkách. Ale je to tam super, jezdíme tam moc rádi.

Jitu, to je super kup!!! Za pár korun máš vlastně nový kočárek. To je bezva! Já jsem si nakonec nechala kombinaci po Péťovi, stejnak je to jen na pár měsíců a za rok z jara už přesedláme do lehoučkýho sporťáku. Jooo, když mluvíme o kočárku, pamatujete, jak jsem prodávala ty naše golfky? Tak už jsou prodaný! Dala jsem do kamennýho bazárku a už jsou fuč. Tak za ně koupíme Péťovi teď kolo.

Já jsem udělala generální úklid o víkendu v šatně. Hrozně to tam prokouklo. Teď ještě proberu šuflíky Péťovi, co ještě nosí a vyházim jeho zimní věci. Udělám místo pro mimčo a za pár týdnů si to tam taky pomalu začnu chystat. Se těším :dizzy_face:

Jíťo, nemáš posunutý termín TP? Jsme byli vždycky od sebe o pět týdnů a dneska koukám, že ti to nepřeskočilo :confused:

Počasí u nás dneska taky hnus. Ráno šílenej vítr a liják. Pak se to zklidnilo, tak jsme se šli projít na poštu. Po cestě domů jsme trochu zmokli, ale žádná trága. Teď odpol. jsme se byli vyluftovat jen na půl hodinky. Prší dost a fouká, tak nám to stačilo.

Jdu se pomalu chystat na těhu plavčo...
23. bře 2009 v 15:53  • Odpověz
tak se tu toho od odpoledne moc nezměnilo :confused:

ještě k těhu vitamínům: myslím že mýtus o velkých dětech je zakořeněný z dob, kdy se s vitamíny začínalo a vedlejší účinky nebyly až tak vychytaný, takže nějakého toho obříka na svědomí asi měly (něco podobného jako tloustnutí po hormonální antiko před nějakými čtyřiceti lety :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
já věřím tomu, že mám stravu docela vyváženou a bohatou na vitamíny i v zimě, takže považuju za důležité je dodávat uměle akorát v prvním trimestru kvůli listovce a pak už nee, ale určitě je to individuální a záleží na každé mamině jak to cítí (ale já mám celkově mírnou averzi k jakýmkoliv potravinovým doplňkům, multivitamínům a jiným chemickým zázrakům a pokud je to možné, sázím radši na přírodu :wink: )

Jituš, dobrý kup :slight_smile:
tý jo, to tak letí... ani se nenadějem a už tě budem netrpělivě vyhlížet, jestli se na koňovi objevíš, nebo už jedeš rodit :sweat_smile:

Kam, super, že se vám s nočníkováním daří, teď už to půjde jak po másle :wink:

u nás je kryťák "nudný" teda aspoň pro prcky, obyč bazén bez jakékoliv atrakce, tak jsme říkali, že by jsme vyrazili do aquaparku, ať se dítko vyřádí :slight_smile: už jsme tam tak třičtvrtě roku nebyli, takže nadšení bude doufám velké
24. bře 2009 v 00:09  • Odpověz
jo a v pátek jsme byli na ko. v nemocnici, všechno v poho, primářka docela koukala, že za celý půlrok malý nebyl skoro nemocný (1x rýma, 1x kašel a pak ta nešťastná kopřivka z rajčátek) přibrání 2kg byl taky úspěch, i když ještě nemá ideální váhu, alespoň už jsme na spodní hranici percentilových grafů (bo jsme jeden čas byli úplně pod) chválila, že je na svůj věk hodně šikovný, bystrý :dizzy_face:
sestřička mu nacedila 3 zkumavky krve, ani nepípl, tož teď budem zas čekat na výsledky... hodnoty Ige měl při minulých testech pořád zvýšené, což vypadá, že by se z něj mohl vyklubat alergik, ale ťuk žuk, že jsme zimu zvládli vcelku bez problémů tomu nenasvědčuje, uvidíme co se z toho vyklube

akorát mě nahlodala, když už mi vypisovala zprávu, tak si vzpomněla, že zapomněla zkontrolovat pindíka a že jestli přetáhnem :unamused: no úplně zdaleka ne, tak prý si to máme pohlídat u dětské dr, při tříleté prohlídce a kdyžtak by se to mělo řešit :rolling_eyes:
normálně mě to rozhodilo, páč jsem na základě proštudovaných článků byla v klidu, protože podle dětských urologů se od násilného rozlepování předkožky už ustupuje a nechává se to přirozenému růstu, zvlášť když nejsou problémy s močením, zůžením předkožky apod. A ona na mě najednou vybalí hranici 3 let a "nějaké řešení" :angry: :angry:

holky, jak to máte? teda ne vy, vaši chlapečci :sweat_smile:
pochybuju, že se to za půl roku zcela uvolní, takže mi asi nezbyde než ty články pořádně naštudovat, abych mohla prckovi cvrnďu bránit před jakýmkoliv invazivním zákrokem (samozřejmě pokud mě mudra rozumnými argumenty nepřesvědčí o jeho nezbytnosti, ale nemíním to praktikovat jen proto, že se to považuje za rutinní postup)
24. bře 2009 v 00:53  • Odpověz
Prochi: jezdíme do Kolína, je to tam pro děti super. Jen teda na tobogán bych se s Ondrou bála, jsem myslela, že tam takhle malý děti nesmí vůbec. Ale manžel by s ním určo šel, ten s ním byl v létě i na bobové dráze a já dole pod dráhou trnula hrůzou. Já jsem strašná posera.

Zevi: u nás jde přetahování tak do půlky, doktor to zatím nijak nekomentoval.

Počasí je tady u nás vysloveně aprílové.

Nad námi se teď vznáší hrozba neštovic, Ondra měl včera teplotu, jinak mu nic jiného není. V jeslích už jsou 2 případy neštovic. Na pusince se mu udělali dva malé boláčky a prá malých boláčků má i na zadečku, vypadá to jako akné. Přesně takhle to začlo u kamarádky a do dvou dnů se jí kluk brutálně osypal. tak bych byla na jednu stranu ráda, kdyby si to odbyl a na druhou stranu se toho bojím.
24. bře 2009 ve 13:41  • Odpověz
prochi,
nemám, termín mám pořád 20. května, podle měsíčků byl 16., ale přesnější je ten podle ultrazvuku, tedy 20.5....

Dnes na kontrole mě dr pochválil, že mám čípek v pořádku a krásný (nevím, co se mu na něm líbilo :grinning: ), ale ještě se zkrátka nezačal zmenšovat a že jsem přibrala jen 7 kg, tak snad už to nějak závratně nevyskočí :wink:
Dostala jsem papír na mateřskou, tak už si to budu vyřizovat, nasputuju myslím 6. dubna.

zevi,
já tomu teda nerozumím, ale bude to asi záležet na doktorce, myslím, že i v tomhle jsou různé názory, protože není novinkou, že na zásadní věci mají zkrátka doktoři různé názory, a tak tomu možná bude i v tomto případě...

Počasí
taky apríl, slunno, jako v létě, i když s velkým větrem a pak zase padá sníh...hrůza :confounded:

kam,
neboj, hlavně že nejsi těhotná a malá děti to dobře snáší :wink:
24. bře 2009 ve 13:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.