• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ahojky, konečně se mi podařilo připojit, už jsem myslela, že nám ten příšerný vítr odfoukl internetový signál :grinning:

kam, je to sice nepříjemné, ale stejně by jste časem k neštovicím určitě přišli, tak jestli to bude ono, alespoň je budete mít za sebou :wink:
u nás ve školce řádily asi minulý měsíc, známí nás zvali, že pokud si je budeme chtít odbýt, tak jejich holky je mají obě a můžem dojít na kafe :sweat_smile: Z jasných důvodů jsme s díky odmítli, že si pak ve školce chytíme svoje :grinning:

jituš, super, že ses doktorovi líbila ze všech stran :grinning: :grinning: ta váha je úplně fantastická :wink:
24. bře 2009 v 15:31  • Odpověz
počasí: u nás je nádherné jarní a sluníčkové, ale akorát přes okno, venku je pěkně lezavo a hnusně větrno, když jsme vyšli ven, úplně jsem přehodnotila původní úmysl jít do obchodu s tím, že nic až tak akutního nepotřebujem, tátu máme zase v čechách, my dva se nějak minem, k večeři vytáhnu tousťák z mražáku nebo si ze starého chleba uděláme topinky, ráno jogurta, hlavně když se nebudem muset nikam plahočit :wink:
jako dvůr máme před větrem jakžtakž krytý, tam jsme vydrželi a pěkně se vyluftovali, ale na ulici je jak na vyhnalově, no fuj :rolling_eyes:
24. bře 2009 v 15:47  • Odpověz
ahojky,
já přišla právě z obchodu, za slunečna, ale větrna, ale narazila jsem si čepku, tak jsme to zvládli, šla jsem koupit papání pro křečka, protože nám kámoška doveze džungarského křečíka, Maruš se dožadovala nějakého zvířátka, tak aspoň křečíka :wink:
24. bře 2009 v 16:44  • Odpověz
Jíťo, tak co, už je vás víc? (myslím o toho křečíka :wink: ) já bych hlasovala spíš za morče, to tak snadno nevleze (aspoň doufám) za skříň :sweat_smile:
náš táta si zamluvil z jarní líhně pro změnu andulku, původně chtěl korelu nebo nějakého papagája, což jsem důrazně zatrhla, protože menší pták, rovná se menší zobák a tím pádem menší eventuální klofanec, který se bude foukat :slight_smile:
24. bře 2009 ve 23:54  • Odpověz
aspoň jsem vyměnila fotku, ta rok a půl stará byla do nebe volající, ale teď se mi to zdá jakési cizí a splývající v davu :sweat_smile: no nic, dnes už na to mastím, buď si zvyknu nebo pohledám něco barevnějšího (popř se dovybarvím :grinning: )
25. bře 2009 v 00:24  • Odpověz
Kam, tak jak to vypadá s neštovicema? Rozjelo se to nebo to bylo něco jinýho??
To víš, že já taky trnu pod tobogánem... teda teď už ne, ale ta první jízda byl pro mě horor, představovala jsem si, jak se to někde utrhne a oni tam zůstanou viset... :sweat_smile: Teď už na tobogán skoro nejdou, protože dle Péti je "šíveně pomavej", ale z těch třech skluzavek je nemůžu dostat.

Zevi, o pinďovi mi ani nemluv! Po tom zánětu a číštění loni mu to šlo krásně, ale pak se to zase začalo nějak přilepovat... takže jsme skoro zase na začátku, nejde to ani do půlky. Ale proud má dobrej, tak uvidíme. Vím, že naše mudra na to ve třech letech taky kouká, ale co se děje, když to nejde, jsem radši ještě nezjišťovala. Už teď trnu.

Jťo, týjo kila úplná nádhera! Tiše závidím... :sweat_smile:

Hodila jsem do pekárny zadělat na koblihy, už se mi tady sbíhají sliny :slight_smile:
25. bře 2009 v 11:43  • Odpověz
zevi,
křeček nepřijel :confounded: Tak snad si ho večer vyzvednem, jestli tu babička nebude moc dlouho, už mám nachystanou klec. Morče se mě tak nelíbí, tak ten mini křeček, andulku jsem taky chtěla, ale zas dělá pěknej nepořádek s peřím a taky křičí na rozdíl od křečíka, tak vyhrál ten :wink:
Jinak profil máš pěknej, moc vám to tam sluší :wink:
No s korelou byste si to užili, ty jsou extra uřvané a ještě jsem u nikoho nenarazila na ochočenou korelu, kámoška má korelu vyloženě zákeřňáka :unamused: Ale jedni měli andulku a ta byla tak nádherně ochočená, že s nima chodila pěkně jíst z talířku, byl to prostě miláček, no jo, to záleží od kusu...

prochi,
no jo, ale celkovou moji váhu by jsi mi jistě nezáviděla a ty faldy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Holky, tak jsem si konečně po obědě poprvé schrupla na hodinku a fakt dobrý, Maru ještě dospává a mě to fakt bodlo :wink:
25. bře 2009 ve 14:10  • Odpověz
Ahoj holky,

hlásím návrat z hor :slight_smile: teda vrátili jsme se už v neděli,ale nějak nebyl čas sem juknout.
Na horách to bylo moc fajn,v sobotu úplný azuro a skoro vedro na sluníčku v těch zimních věcech,děti řádily,bobovaly,Fík se válel ve sněhu,myslela jsem,že bude durch jak byl mokrej,ale naštěstí komboška nepropustila.No a v neděli už byla mlha,dopoledne jsme byli ještě na sáních,Fík vyzkoušel i lyže a byl fakt roztomilej,ale bavilo ho to jen chviličku.Popojížděl s držením,ale držel se statečně a krásně poslouchal,že má mít ruce na kolínkách,v předklonu....byl sladkej.A odpoledne už jsme na boby nešli,páč dost pršelo tak jsme si to užili aspoň chvíli.

jita,zevi

já hlodavce nesnášim :sweat_smile: ,teda nelíbí se mi,pro děti je to asi pěkné a líbí se jim to.Já bych brala maximálně rybičky nebo želvičku :sweat_smile:

Dneska jsme byli opět na dni ot.dveří ve školce kam jsem chodila i já,tam bych Fíka dala nejradši.Mluvila jsem s učitelkou,která měla i mě a dokonce si mě i pamatovala.No a jako všude,přednost mají pracující matky a matky samoživitelky,ale prý doposavad brali i děti matek co jsou na mateřský s druhym dítětem což mě překvapilo a bylo by to fajn.No ale dopoledne tam prý bylo hafo dětí právě tříletých takže nevim nevim jaká bude šance na přijetí.Máme to prý zkusit.Zápis je začátkem dubna a dozvim se "ortel" cca do týdne :confused: No a čemu teda nerozumim tak mi tady v té školce říkala učitelka,že si můžu dát přihlášku do více školek a v té první školce co jsme byli říkala říďa,že jen do jedné.Tak babo raď :sweat_smile: Já si dám do více a uvidim co se bude dít.

počasí-včerA tady byla děsná čína,dopoledne sluníčko s vichrem a odpoledne se zatáhlo,začlo chumelit a nebylo vidět na metr,já už chci jaroooooo(to správný jaro).A dneska také nic moc,sice nesněžilo,ale jinak také nic moc a zima,brrrrrr.
25. bře 2009 v 17:16  • Odpověz
Ahojky,
tak nemáme neštovice, ale zánět středního ucha. Nějak mi to nedalo, pořád zvýšená teplota, protivnost a skoro nejedl. Tak jsem raději zavolala doktorovi a ten mě po telefonu poslal na ušní a kdyby tam nic, tak zítra k němu s močí. No a na ušním nám něco našli a hned nám to i píchli (Ondra fňukal už v čekárně a v ordinaci pak řval jak tur),ale stejně nás zítra ještě poslali k našemu dr. kvůli antibiotikům :frowning2: . Tak snad do toho nedostaneme ještě ty neštovice.

My jako děti doma měli víc křečků, dokonce se nám i množili, ale teď už bych to nechtěla. Líbilo by se mi akvárko, ale bojím se té práce s tím spojené. Už takhle mám pocit, že doma jen uklízím, vařím... a ještě do toho akvárko nebo jiné zvíře. Pes zatím stačí mě i Ondrovi.

Macej: tak aspoň jeden den bylo krásně.
25. bře 2009 ve 20:30  • Odpověz
autor
Čau baby,
teda vy jste toho zas natlachaly ... Tak vás jdu přelousknout ... Než dorazí manžel a pak musím jít upéct buchtu, čekám zítra návštěvu.
Jsem zas splodila menší román :o)))

prochi,
hele, já jen citovala, co mi řekla sestřička :o))) U nás v rodině jsou všichni velcí, jen já jsem takovejhle prcek, takže možná to je genama, že terka měla 3,7 kg.
Týýý jo ... koblihy do pekárny??? Hoď recept, poraď ... Já jsem teď hrozné mlsná ... Střídavě sladký a slaný :o))) Hlavně na nealko pivo.

macejka,
Tak to je fajn, že jste si užili hory.
Jinak s těma školkama, žádost si můžeš dát do více, ale přijmou tě jen do jedné ... :o)) Aspoň takhle to dělala jedna moje kamarádka a vzali jí holčičku do té druhé, než do té samé jako my. A pokud mají místa, tak třeba tady u nás právě brali ty, kteří už mají v dané školce sourozence a pokud je místo tak i ty, co jsou na mateřské - pokud je místo - ale asi budou chodit jen na dopoledne ... Zálaží na školce a na ředitelce školky...

kamhajek,
A s čúráním super ... bude to lepší a lepší :o)) Někomu to prostě trvá dýl :o)) My máme ještě furt dudlíka a plenu na noc ..
Bazén bych taky ráda zařadila do terky aktivit, ale to spíš bude chodit manžel ... Byli spolu v letňanech jednou o víkendu, ale terka ještě tak nějak občas nudlá, tak ještě chvíli počkám, až bude teplo ....
Ty neštovice je mrzutost, ale zas možná líp, že si to odbydete teď než ve školce. Sestry děti to chytli teď a to už jsou ve škole a docela měli dost .. tak doufám, že mají na hooodně dloouho klid ...
Chudák ondra .. tak ať je brzo zdravej.

jita,
tak to je super kup.. Já tenhle náš starej vezu taky na slovensko, protože samotnej má 15 kg a jezdit s ním tady do města je fakt fuška, navíc ještě, když budu mít sebou občas terku. Zrovna kamarádka v neděli mi nabízela, že mi prodá svůj starý, protože jejímu synovi je už skoro 15 měsíců a koupili nějakej sporťák .. tak přemýšlím .. A možná od nich koupíme i autosedačku a monitor dechu, který jsme jim prodali :o)) To zas bude krámů tady v bytě :o)))
Jééé křečka ... Taky jsme řešili, jestli pro terku něco nepořídíme. Viděla u jednoho našeho kamaráda před dvěma týdny křečka a byla z něj nadšená .. Jen nevím, jestli by to tady doma u nás přežil .. Jsme přemýšleli nad rybičkou .. ale to by muselo být akvárko pancéřové a někde hooodně vysoko .. a jak jí znám, tak by rybu krmila určitě drobky a nebo tuhami z pastelek :o)))) Takže asi se zvířátkem ještě počkáme ...

jééé, zevi má novou fotečku v profilu ... Pěkná :o))

A počasí??? Ani mi nemluvte .. jsem si tu nechala v pondělí auto a dneska jsem jela s terkou na hrátky .. a škrabala jsem auto jako "pako", abych mohla vůbec někam jet .. tak doufám, že to zítra nebude zase a odvezu ho do garáže...

Jinak dneska jsme byli na výtvarkách a úplně super ... děti malovali rukama namočených v barvách a malovali větev ze stromu - na žížalul nebo nějakýho tvora .. a super. Hodlám ty barvy koupit i terce, prý jsou vodovky pro ně moc těžké a tyhle barvy se dají sehnat v menších flaškách a jsou omyvatelné vodou ...

s tím čúráním na cukrovku - je možný, že jsem tam ráno nesla moč ... už si to fakt nepamatuju ...
školkovné - ještě nevíme, to se dozvíme příští týden a jsem moooc zvědavá ...
co se týče hlodavců - my měli morčata, ale jelikoš jsem ze "statku" tak byl vždycky u králíků, protože prý "vytahuje" nemoci. Ale bohužel každou zimu pošel ...

Terce se v tomhle počasí nechtělo vůbec ven, byla v pondělí a dneska odpo .. Máme teď šílený období vzdoru ... Fňuká, brečí, řve, vzteká se ... :o( tak je to fakt někdy na palici .. Ven jí musím vyloženě ukecávat - na motorku, na kamarádky a tak ....
25. bře 2009 ve 21:22  • Odpověz
Ahojky,

tak se konečně hlásím a jsme přestěhované.
Malá je tu zatím smutná a neštastná a pořád říká"domů nelíbí".Hodně zatím pláče, hlavně po večerech.
Tak nám to včera aspon zpříjemnila Macejka s Fíkem, ale stejnak malá občas smutnila.A pak nakonec chtěla jít
s nima domů a potom byl docela problém ji uklidnit :frowning2: :frowning2: :frowning2: .snad ji to brzo přejde.
Až bude chvilka, dám pár nových foteček bytečku:o).
Dočtu později, ale moc jste toho nenatlachaly:o), to je dobře.
25. bře 2009 ve 21:54  • Odpověz
autor
isa,
neboj, to bude dobrý .. Terka co má novou postel, tak od té doby taky špatně spí ... My už jsme celkem v pohodě, napiš mi do ip adresu a my se přijedem na vás taky někdy podívat :o)) velice rádi :o))
26. bře 2009 ve 12:33  • Odpověz
autor
holky, pomoooct .. Manžel chce vzít malou v neděli někam na výlet a mně vůbec nenapadá kam ... Strávila jsem hodinu na netu a nic nenašla ... :unamused: Asi to zas bude zoo a nebo holešovice akvárium.
26. bře 2009 ve 20:36  • Odpověz
mapris

my máme v plánu jít v neděli na pouť tak jen tak pro inspiraci.Ale samozřejmě podle počasí.Jinak v ZOO už jsme také letos byli a moc pěkný výlet.V akváriu v holešovicích jsme ještě nebyli,ale prý nic moc,říkala mi švagrová a kamarádka :wink:

iso tak co nová postel pro Naty,už je smontovaná??

Holky,já vám včera zapomněla napsat,že jsem bezzubá :sweat_smile: Teda abyste rozuměly,min.týden mi vypadl kousek plomby ze zubu a v pondělí jsem se pustila do oříšků a vypadli i zbytek,obr plomba.Jenže co čert nechtěl,zub se mi zlomil tak,že zůstal v dásni,ale mírně se viklal tudíš se zlomil podélně a to už jsem tušila která bije.celkem to i bolelo.No a včera jsem šla k zubaři a taky že jo,musel pryč.Zaprvé byl podélně prdlej tudíš musel ven a byl už před x lety léčenej tudíš mrtvej,kjřehkej.Chjo,je to divnej pocit být bez zubu,v mých letech :sweat_smile: :grinning: Spíš mě štve,že budu muset mít můstek páč s mezerou chodit nechci.Sice je to stolička šestka,ale když se směju "na plnou pusu"tak je to vidět.Takže tak :frowning2: Včera to bolelo jako prase,ale dnes už je to o moc lepší.Na to,že to vůbec nebyla lehká práce pro doktora,zub se lámal a musel tahat kořen po kořeni :confounded: Nic jsem necítila díky anestezii,ale jak to začínalo přicházet k sobě tak už to bolelo.Doufám,že se to brzo zahojí.
26. bře 2009 ve 22:31  • Odpověz
A ještě :slight_smile:
...dneska jsme byli opět v jedné místní školce na dni otev.dveří a jsem z ní nadšená.je to obr školka,milé učitelky,berou 40 dětí,to jsem koukala a prý také většinou braly všechny děti i matek na mateřský.jen říkala říďa,že teď jsou ve školkovém věku ty děti,kterých se před 3 lety narodilo strašně moc a tudíš bude větší poptávka.Nicméně je to oprvní školka,kde otevírají dvě třídy.tak ještě nám zbívá juknout příští týden do té poslední,kterou máme vybranou a pak jen podat přihlášky.tady mi také tvrdili,že můžu do více školek,jen kdyby se stalo,že nás přijmou ve více tak dát brzy vědět jak jsme se rozhodli.No tak jsemzvědavá na tu poslední školku. :dizzy_face: Naštěstí by jim také nevadilo,kdyby Fík nastoupil později než v září,samozřejmě s tím,že bychom platili od začátku školné.tady je to všude 500,- No ajak jsme tam přišli,tak Fík se zabořil mezi hračky,mají tam obří hernu se spoustou hraček,bazének s balónkama takže jsem ho tam odtud nemohla dostat.Řiditelka byla o patro níž tak mi učitelka nabídla ať ho tam nechám,že ho ohlídá a já ať se jdu poptat co a jak.no a prý ze začátku natahoval,ale pak už dobrý.Byla jsem pryč cca 20min.Takže se mi tam líbilo,ale je fakt,že dětí je teď hafo.přesně tam říkala učitelka,že před pár lety byl problém školky zaplnit tak je rušili a teď to bude chybět.
26. bře 2009 ve 22:42  • Odpověz
ahoj holky

Macej, super, že vám to na horách s počasím docela slušně vyšlo, malý musel být na lyžích k sežrání :slight_smile:
au au, ten tvůj zoubek :frowning2: :frowning2:
článek o školkách: http://spunt.centrum.cz/predskolaci/vychova-vzdelani/2009/3/26/clanky/jak-dostat-dite-do-statni-skolky/

Kam, chudák Ondra :cry: tak ať se mu uleví a už vás to netrápí (a hlavně ať se nevrací!)

Mapris, Kam, akvárka bych se k prckům vůbec nebála, my máme odjakživa, takové střední cca 80l, je to absolutně bezůdržbová záležitost, tzn filtr a osvětlení na spínač, krmíme když si vzpomenem :sweat_smile: to jako ne, že by jsme rybičky trápili, obvykle dostanou denně a docela samozřejmě si na to pamatuje prcek (ale musí krmit kontrolovaně, jinak by jim klíďo nasypal celou pixlu žrádla :sweat_smile:) ale když nejsme pár dnů doma a nekrmíme, nic se neděje. Čištění: nárazově jednou za uherský rok, při kvalitním filtru to není třeba dělat tak často jak se uvádí v příručkách. A nejoblíbenější starost, při větším přirozeném úbytku dokupování nových kusů (1-2x ročně) :wink:
jinak ho máme normálně v Jirkově dosahu, sám dosáhne na sundání poklopu a rukama do vody a nikdy problém nebyl (jeden čas měl oblíbenou činnost, máčet ruce asi tak po lokty a pak s nima následně patlat přední sklo, že umývá :stuck_out_tongue_closed_eyes:) už si nechal vysvětlit, že se tam čabrat nemá, páč tam rybičky kakají :grinning:

Iso, tak se brzy zabydlete a držím palečky ať si Natka co nejdřív zvykne (neboj, taky si byteček zamiluje :wink:)
26. bře 2009 ve 23:26  • Odpověz
autor
macej,
týýý jo, zub au au au, já už takhle před pár lety přišla o dvě sedmičky vpravo, jednu zvládla zubařka sama a na druhou jsem musela k chirurgickýmu zubaři a si pamatuju, že jsem tenkrát asi 14dní na to letěla s manželem do států .. takže jsem byla fakt poprděná strachy, aby mně to tam nějak nechytlo ..
Jinak se školkou držím palce .. Já jsem zvědavá, kolik budem platit my a jak tam terka bude chodit, jestli na celý den nebo na dopo .. ale nějak to neřešim.

Mám dneska pech .. Jsem si objednávala balíček a spediční firma se mi už třetí den snaži ho doručit .. Jenže přijedou vždycky když jsem byla mimo - venku s terkou .. Až včera mněl na mně číslo a samozřejmně volal ve 12 a já vylezla od terky z pokoje v půl 1dný :angry: :angry: :angry: . Já nevím, že mají ve zvyku jezdit všichni v poledne .. I česká pošta jezdí takhle blbě, ale alespoň jezdí kolem půj 1dný a to mně občas zastihnou :angry: :angry: :angry: .

Jinak my jsme byli dneska u doktorky (naštěstí ne nemocní) na zkouknutí, jestli je terka o.k. a dostala žihadlo do ramínka. A jsem byla překvapená, protože jsem jí na to včera a ráno připravovala, tak holky, ona normálně nepípla ... Jako trošku už mále nabírala, že jí to bolí, ale držela jsem jí za ruku a fakt byla statečná .. což mně hrozně potěšilo (při posledních jejích záchvatovejch dnech :o))) tak jsme se hned museli chlubit tatínovi, a babičkám a dědům.

isa,
taky držím palce, ať si zvykne ... Si teď říkám, jaký to asi muselo být, když moje sestra před cca třemi lety sebrala všechny tři syny z domu mých rodičů (kde všichni bydleni a ten nejmladší už od narození) a přestěhovala je do baráku jejího novýho chlapa, zpřetrhala i vztahy mezi rodiči a námi sestrami ...... Jsme to ořvali i za ně ....
Zkuste jí to tam co nejvíc zútulnit .. Terka si taky na novou postel nějak zvyká až teď (skoro po měsíci) .. A někdy přijďte na kafe, nebo přijdem my.
27. bře 2009 ve 12:48  • Odpověz
Macej: ať zub přestane brzo bolet, mě doktor posílal sms ať dorazím na preventivní prohlídku už před 14 dny a pořád jsem nenašlo odvahu se objednat, tak snad příští týden :wink: .

Mapris: kam na den s prckem v Praze neporadím, ale nějaký bazén určitě nebude k zahození.

Isa: malá si určitě brzy zvykne. Ona když byla na dědu zvyklá, tak je to pro ní prostě rána.

Ondra už je fit, od včera nemá teplotu a už zase lumpačí.
Chtěla jsem se vás zeptat, jak vás děti poslouchají. Zrovna dneska jsem musela Ondrovi všechno říkat snad 100x a nakonec dostal párkrát přes zadek a než šel spát, tak už jsem nevydržela a dostal na holou. Už mě to fakt dostalo, to je pořád pojď se obléknout, nedělej tohle, jez..... a nic neudělá na poprvé, ani na podruhé. Některý dny jsou fakt na palici, kor když jsme teď nebyli venku. Ještě, že jsi ho dnes bere babička.
27. bře 2009 ve 13:20  • Odpověz
Kam, s posloucháním-neposloucháním mi ani nemluv, někdy je to jak do dubu, mladý pán se prostě tváří a) že neslyší b) opravdu nevnímá c) vnímá, ale je mu to putna d) vnímá, chápe, ale zkouší kolik mámě zbývá trpělivosti než se vytočím začnu ječet, popř plácnu :rolling_eyes:

převčírem jsem si v knihovně půjčila dost dobrou knížku: Jak vyzrát na děti (sbírka rodičovských podrazů a triků) :wink: některé rady jak přežít každodenní rodičovskou realitu se zdravým rozumem jsou opravdu "nad zlato", psané ironicky s nadhledem a humorem, se u ní fakt skvěle bavím :sweat_smile: doporučuju

Prochi, nádherné výtvory :dizzy_face: :dizzy_face: vypadá to úplně úžasně a fakt jak opravdové proutí, kdybych nevěděla z čeho to je, tak to ani nepoznám. Košíčky jsou nádherné, ale nejvíc mě dostaly věnečky, páč to já můžu, velikonoční už mám taky nachystaný a vlastně celoročně si obvykle nějaký na dveře nazdobím

s pindíkem je to k naštvání, po tom všem, čím jste si prošli :frowning2: právě proto, se od toho násilného odlepování upouští (i když u vás to v případě zánětu byla nutnost, že) bo se to časem ve velkém procentu případů zas přilípne zpátky, je to bolestivé, pro děcko traumatizující a bez valného efekta a ještě navíc hrozí riziko jizviček a teprv komlikací, které by nebyly, kdyby se to nechalo na přírodě :angry: :angry:
takže se fakt už dopředu bojím co bude, ale jsem připravená na boj :sweat_smile:
27. bře 2009 v 17:25  • Odpověz
kam

to je dobře,že už je Ondra v pořádku.Fík měl zánět střed.ucha když byl mimčo,jednou asi v sedmi nebo devíti měsících(teď už přesně nevím) a píchali mu jedno ucho,sice řval,ale myslím,že takhle malý to hned zapomněl,Ondra to měl horší,bude si to pamatovat,ale hlavně,že je v pořádku.Dostali jste nakonec ATB nebo ne??

prochi

výtvory úžasné,fakt jseš šikula.Mně se moc líbí věnec a vysoký košíček na zajíčky :wink: (ostatní je také samozřejmě moc pěkné)Nevim,že si neotevřeš krámek,cukrárnu a k tomu bys tam mohla mít tvé výtvory :slight_smile: :wink: :dizzy_face:

zevi

u nás je to s přetahováním bída a to velká.Asi před rokem,kdy jsem to zkoušela jen málokdy tak to šlo téměř přes špičku.No a teď,už je to dobrý půlrok néli dýl nepřetáhnu vůbec,ale vůbec ani milimetřík.Teda milimetřík možná jo,ale to je tam všechno.Fíla normálně čůrá,proud si myslím,že je v pořádku.Na začátku dubna půjdeme k naší nové mudře na vstupní prohlídku tak jí to nesmím zapomenout říct a jsem zvědavá co na to řekne.Já bych s tím také nic nedělala,DFílu to nebolí a ani to snad nijak nevadí tak by se to snad mohlo nechat na přírodě,no uvidíme.

mapris

mě takhle zase kurýr vzbudil v sedm ráno a to už se mi stalo třikrát,pokaždé ten jeden chlápek :angry: Vylezla jsem do okna,oči sotva otevřené takže musel chvíli počkat,páč jsem se musela rychle oblíkat,vzít Fíka a jít si převzít zásilku :sweat_smile:

kam,zevi

u nás je to stejné s neposloucháním.Kolikrát jsem jak kolovrátek,všechno říkám minimálně desetkrát ať už jde o jídlo,oblékání,svlékání,obouvání......Takže Fíkovi někdy říkám doubku,páč to tak na něj pasuje :sweat_smile: A on drzoun mi pak ještě řekne,že jsem nic neříkala,že nic neslyšel :angry: :angry: :angry: U nás se také kolikrát plácá přes zadek a k ničemu to ale není.Fík řekne "nepácej mě,budu honej" a vydrží mu to asi tak dvě minuty.No a když zlobí hodně a neposlouchá tak ho odvedu do pokoje jenže on zabouchne dveře a kope do nich,no kdyby jste to slyšeli,mám někdy pocit,že spadně dům jaý jsou to rány.Divim se,že ty dveře ještě neprokopnul,no tak to pak přes zadek teda dostane :pensive:
27. bře 2009 v 19:45  • Odpověz
Jo a dnes jsem potkala sousedkum a říkala mi,že prý hlásili v rádiu,že má být příští týden 14-17´C.Tak nevím co je na tom pravdy,ale bylo by to báááááječnééééé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. bře 2009 v 19:51  • Odpověz
iso,
tak to je mi líto, že to chuderka tak nese, holt nový prostředí, ale určitě si zvykne, děti si zvykají opravdu rychle a pevně věřím, že to hodně brzy přejde :wink:

macej,
já myslela, že úplně bezzubá :grinning: Nic si z toho nedělej, je to skoro až v zadu, a že by se ti někdo zaměřil takhle do pusy, z toho obavy neměj, a na jak dlouho to tak asi vypadá, než si necháš tu mezeru dát pryč, když ji teda nechceš?
Jinak hezké počas by mělo prý začít už v neděli, i dnes už by mělo být relativně teplo...hurá....

zevi,
tyhle knížky tohodle typu prostě miluju, tak se o ni určo začnu zajímat, jestli se mi ji podaří sehnat. Ještě bys mi mohla prosím písnout autora....díky :slight_smile:

Jinak včera večer jsem se trochu vyplašila, před spaním mě začaly takové ty známé křeče, ale v lehkém provedení, tak nevím, jestli sem tam nějaký poslíček se už zatoulal, ale modlila jsem se, ať se něco nesplaší, i když asi vím, když se ještě ani nezačal zkracovat čípek, že by se nic rozbíhat nemělo :wink:
28. bře 2009 v 08:08  • Odpověz
zevi,
tak když jsem si zadala do google název knihy Jak vyzrát na děti, tak mi to vůbec nic nenašlo, to je origoš název?
28. bře 2009 v 08:26  • Odpověz
Ahoj holky moje,
psala jsem už včera, když taťka koukal na hokej, ale neuložilo se mi to, tak jsem se vytočila a zavřela to.

Dneska to vezmu už hopem...

Nejdřív moc děkuju za krásný chvály na moje "výtvory". Macej, tvoje věta, že si mám otevřít krámek a cukrárnu mě fakt pobavila :grinning:

Isáčku, snad si malá brzy zvykne. Člověk by ani neřekl, jak takový stěhování může tak malýho človíčka rozhodit.

Poslouchání, v našem případě teda pernamentní neposlouchání... je to prostě pořád dokola. Na období vzdoru už to ani nemůžu svádět... Beru to tak, že je to normální vývoj, protože jinak bych se asi už zbláznila. Ten malý človíček, co se nám narodil a byl pro nás středem vesmíru, najednou naráží na to, že není po jeho, nemůže dostat vše, co si umane a je nesmírně překvapen, že vlastně vůbec není tím středobodem vesmíru. Nicméně pořád zkouší, jestli se to náhodou nezměnilo...
U nás se naráží furt... Je to celý den, už od rána, nechce se jít strojit, nechce jít ven, když jsme venku, nechce jít domů, nechce do vany, nechce z vany, nechce jít k babičce, nechce od babičky... vzteká se, rudne, mlátí věcma, mlátí dveřma, válí se po schodech, že "Péťa nezvládne, bolej hozně moc nožičky" atd. atd.
Snažím se po dobrým - vysvětlování, někdy se snížim i k lákání..., když to nejde, počítáme do třech, když ani to nezabere, řeknu, že jdu pro vařečku - což má poslední dny sem tam účinek, i když fakt nechápu proč, v životě vařečkou ta moje prdelka nedostala :confused: A když to nejde vůbec, začne ještě víc řvát a vztekat se a vším švihat, tak na něj vlítnu, čapnu ho za ruku, seknu přes prdel a dotáhnu do pokojíku, kde ho zavřu a nesmí přijít dřív, dokud se neuklidní.
No zkrátka je to náročný :sweat_smile:
28. bře 2009 v 11:46  • Odpověz
Jíťo, nestraš, snad to byl jen nějakej posel a mrňousek si ještě počká.
Já mám pořád strach. Včera jsme byli dvě hodiny na zahradě a to naše dítě neposedí (no normální dítě). To je minutu na písku, minutu na skluzavce, pak rychle na houpačku, dolů a na druhou houpačku, projet se na tříkolce na ulici, vrátit se a projet motorku... člověk si na chvilku nesedne. Pak nás zahnala průtrž mračen domů a mě celý odpoledne a večer tvrdlo břicho. Mám strach, aby to taky nebylo dřív, žádný honění za to nestojí. Ale doma taky sedět nemůžem... chjoooo. Dneska jsme byli taky od rána na zahradě, kluci betonujou základy na garáž, tak jsme museli asistovat...
Teď si jdu aspoň na pár minut lehnout, než se drak vrátí, zasekl se tam ještě s dědou. Chjoo, ať už jsem aspoň 36 TT...
28. bře 2009 v 11:51  • Odpověz
prochi,
týý jo, jak to tak čtu, tak to máš opravdu náročný s Péťou.
Uvidíš, že to druhý bude jiný, určitě klidnější :wink:
S tím tvrdnutím břicha nemám moc zkušenosti, každopádně nějaká velká námaha nebo velké běhání nesvědčí, tak na sebe dávej pozor a jestli pozoruješ nějaký tvrdnutí, tak se extrémním lítačkám vyhýbej, i když vím, že s takovým "hyperaktivcem" je to těžký :grinning:
28. bře 2009 ve 14:20  • Odpověz
Těhulky naše, koukejte se šetřit.

Tak jsem ráda, že nejen to moje dítě je takový uličník :grinning: , vím, že zlobí každé dítě, ale když se z toho vykecám, hned se mi uleví. Naštěstí Ondra si nechá dost vysvětlit a hodně na něj zabírá něco za něco, ale někdy máme prostě oba dva den blbec.

Už včera si Ondru vzala babička a vrátí ho až zítra. Tak si od sebe odpočineme a já si aspoň v klidu poklidila, ještě budu žehlit a dělat nepečený dort. Zítra přijede brácha, tak se těším na synovečka.
Za chvíli dorazí kamarádka, tak pokecáme a vyrazíme se projít.
Tak pa a užívejte hezkého dne :wink:
28. bře 2009 ve 14:51  • Odpověz
autor
nazdárek kočky,

vrátili jsme se z odpolední návštěvy restaurace. Na kačerově s dětským koutkem http://www.restaurace-silencio.cz, doporučuji. Příjemné prostředí, dobré jídlo a velký "výběh" pro děti :o))) nám i známým se to moc líbilo...

Jinak co se týče poslouchání ... Za posledních 14 dní u nás nic nejde bez řevu ... Neci ven, neci se oblíkat, neci na nočník, neci tohle, chci tamto ... Občas jsem musela zvýšit hlas ... Ale přestala jsem .. Zjistili jsme totiž s manželem, že terka je "jekot" dost citlivá .. pak v noci špatně spí ... Tak jsme koukali do "chytré" knihy a jdem na ní trošku jinak .. Samozřejmně se to někdy neobejde bez jejího kňučení .. Ale snažím se to nějak "okecávat" "oblbovat" apod... Zatím reaguje na: Chceš na zadek? A nebo: mám dojít pro měchačku? (přitom s ní dostala jen 2x a to bylo ještě jemně a jen pro výstrahu ... Jediný, co jsem už minulý týden nevydržela, byla situace - když jsme se měli oblíkat a za 20 minut být na hrátkách .. to si lehla na gauč a vztek, že nikam nepůjde ... Tak jsem se oblíkla, obula a řekla že jdu sama .... Zamkla jsem dveře a počkala pár vteřin .. pak jsem se vrátila a čekala na mně na chodbě ... Překvapená, že jsem to fakt udělala a odešla bez ní :wink:. To taky zafungovalo ... Když máme někam jít a nechce, tak řeknu: Mám jít sama? Tak si hned rozmyslí a je u dveří...
Nechci aby na mně přišla sociálka :slight_smile: že svoje dítě takhle "mučím", ale ono to bez "lsti" někdy nejde ... Většinou se snažíme odvést pozornost jinam .. a zjistili jsme, že změna přístupu prospěla ... Už se tolik nevzteká ... A když ... Tak se prostě seberem a odejdem do jiné místnosti ... Prý nemají mít obecenstvo .. A taky funguje ... Asi je to fakt obdobím .. A začala líp spát ... Budí se někdy až kolem půl 4té ráno a ukecává na mlíko, no a pak je většinou vzhůru v půl 6tý a dospáváme do půl sedmý :o)))

Tak jsem se tu vypsala a jdu zkusit "další" program na kuchyň :angry: :angry: :angry:
Hezký večer a neděli všem.
28. bře 2009 ve 21:06  • Odpověz
Jituš, knížka je tahle: http://www.tarzan.cz/ucebnice-psychologie-pedagogika-naucne-a-spolecens/28779_-_bill-dodds_-_jak-vyzrat-na-deti-....-sbirka-rodicovskych-podrazu-a-triku/ v prodeji asi nebude, je to bratru pár let, co vyšla, ale knihovna by to měla jistit :slight_smile:

malá ukázka:
Nejsnadnější způsob jak přesvědčit vaše dítě, aby jedlo, je proměnit čas krmení ve hru. Zkuste si ji zahrát:
-ššššššš, mašinka, otevřeme tunel
-letadlo, otevři hangár
-nervózní a unavený rodič: otevři hubu a ihned to sněz

nakrmit dítě zabere asi 10 hodin, pokud spěcháte, poradíme vám, jak ušetřit čas

1. otevřete skleničku
2. rozmažte 1/3 obsahu dítěti na pusu
3. další třetinu si vyklopte na své pěkné kalhoty
4. zbytek vyklopte na podlahu :grinning: :grinning: :grinning:

a spousta užitečných rad v podobném duchu na nejrůznější témata, od mytí rukou před jídlem, ukládání ke spánku, úklid dětského pokojíčku až ke třídním schůzkám a sexuální výchově :sweat_smile:
28. bře 2009 ve 23:46  • Odpověz
hele, to: necu z pyžámka, necu oblékat, necu ven/dom, polévku, pyžámko... a milion dalších variant je přesně jako okopírované od nás :sweat_smile: vlastně mě docela potěšilo, že je to všude naprosto stejné :wink:
záchvaty vzteku naštěstí neznáme (co není, může být, že jo) ale trucovat mladý pán umí, to zas jo

dík za anketu s pindíkem, hned je mi líp, že když to máte taky přibližně stejně, tak to bude asi v normě (což podle nejrůznějších studií i je, ale aby to tak bylo i podle mudráků...)

já jsem u malého tvrdnutí břicha vůbec nezažila, když se mě dr. v poradně ptal, jestli mi netvrdne, tak jsem měla akorát natvrdlý dotaz: co to je? tak jen mávnul rukou, že nic, že bych to poznala :sweat_smile:
teď je fakt, že když je pernější den, tak mi večer sem tam mírné píchnutí v podb. připomene, že to chce zvolnit

Prochi, jestli si tě dobře pamatuju z dřívějších diskusí (kdy jsme se ještě neznaly) vy jste tuším darovali pup. krev? uvažujete o tom i teď?
já mám dilema jak prase, páč jsem darování brala jako jasnou volbu pro dobrou věc, ale... když se na to podívám zpětně, malý měl novorozeneckou sepsi a velké adaptační problémy, kvůli sepsi samozřejmě atb a 10 dnů v inkubátoru, ale měl navíc velké problémy s dýcháním a teď si tak říkám, že možná kdyby se nechal dotepat pupečník, měl by víc času na adaptaci s venkovním prostředím, byl by okysličovaný vlastně 2x, a mohl mít možná ten start do života snažší...
jsou to teda jen moje teorie, ale teď se to ve mně pere a nevím jestli do toho jít znova :unamused:
29. bře 2009 v 00:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.