• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahojky, tak u nás bylo zas večer veselo... Vlastně celý den byl brouk hrozně protivnej, u ničeho nevydržel, ať už jsme modelovali, nebo třeba čutali do balonu. A večer to vygradovalo...poslední dny ho musím pořád zahánět zpátky do pokojíčku. To je jednou napít, pak vyčůrat, pak pro pusinku, pro autíčko, pofoukat něco... No a dneska stál mezi dveřma a začal držkovat, že néééééééé. Až jsem zvýšila hlas... tak letěl do pokojíčku a SCHVÁLNĚ!!!! se počůral do postele!!!!!!!!!! (né teda nějak moc, takový dva menší fleky).
A přišel do obýváku a řekl: "V posteli je mokro".
Já: "Jak mokro? Ty ses tam vyčůral?" a šla jsem se podívat.
Pitrys: "Jóó, Péťa počůral, schválně, protože byl naštvanej!" opět ten vytočenej výraz jeho a tón.
Tak jsem začala řvát, že tohle snad není možný a dostal na holou :pensive: :pensive: Začal hrozně brečet...
Převlíkla jsem postel, pořád brečel, lehl si a brečel tak nešťastně...
Já šla do obýváku a řvala jsem taky, že jsem to nezvládla, že jsem neměla tak řvát... :pensive:
Za chvilku přišel za mnou a dával mi pusinku a objímal mě. Tak jsme si šli lehnout znovu spolu, v klidu jsme si to vysvětlili, vopusinkovali se a pak mě vyhnal, že už jde spinkat. Si fakt říkám, co budu dělat za pár měsíců... to mě asi odvezou :pensive:

Hlavně už mi to jednou udělal, že se naschvál počůral. Je to asi čtrnáct dní, nechtěl jít domů ze zahrady. A když jsem ho konečně jakžtakž dotáhla, tak najednou koukám, že celá kombinéza počůraná. A on mi ještě řekne " jo, Péťa počůral, protože byl hozně naštvanej! Počůral schválně!" Tak to jsem tenkrát řešila domluvou a vysvětlováním. Dneska už mi teda povolily nervy... :pensive: :cry:
29. bře 2009 ve 22:25  • Odpověz
Zevi, jojo, tu pupeč. krev jsme darovali, pamatuješ si dobře :wink: A tentokrát do toho půjdem určitě zas. Já nevím, jestli to nějak mělo u vás vliv na to, co potom následovalo. Zní to logicky, jak si to popsala... Ale pravda zase je, že ve spoustě porodnic se ještě pořád pupečník dotepávat nenechává a když, tak jen na žádost rodičů... Nevím, co ti poradit, s nějakým odborníkem jsi o tom nemluvila? Jestli to takový vliv mělo, nebo ne...?
29. bře 2009 ve 22:29  • Odpověz
Ahojky
tak dnes jsme byli na pouti,hezky teda vůbec nebylo,občas dokonce i krápalo,ale zima naštěstí nebyla tak se to dalo snést.byli jsme s kamarádama takže děti si to užily.Myslela jsem,že Fíka budoou zajímat jen kolotoče a autodrom,ale býval by šel snad na všechno,kdyby mohl :sweat_smile: I tak ho nejvíc bavil autodrom,na tom byli s taťkou snad pětkrát :slight_smile:

zevi

já o té pupeč.krvi o darování také dost uvažuju,už jsem to chtěla udělat u Fíka,ale nakonec mi doktorka na sále řekla,že by to nešlo,že měl pupečník krátký nebo co.Tak nevim jak si to vyložit,každopádně to bohužel nevyšlo.Já to totiž taky blbec řekla možná pozdě,až doktorce na sále,při porodu,možná jsem to měla hlásit předem už asistentkám :unamused:

prochi
já myslím,že každé z nás občas ujedou nervy,mě to vždycky také pak mrzí.u nás už došlo na vyhrožování vařečkou a už jsem ho jednou i plácla tou vařečkou,když fakt zlobil,byl k neuklidnění a když jsem mu to chtěla vysvětlit tak mě začal plácat a vztekat se(on jde hned po obličeji a klidně i štípe a schválně zatahá za vlasy :angry: )Pak si taky říkám,že to šlo jinak,ale v tu chvíli je to děsný,pak si říkám a říkám i Fílovi,že se nemůžu tak rozčilovat a křičet,že to nedělá dobře miminku.nakonec mě také po "hádce" objímá a tulí se jako že je vidět,že je mu to také líto.Tak pak jsem hladila a foukala zadeček,protože ho to štíplo :sweat_smile: A on ještě když ho plácnnu přes zadek říká "neplácej mámo,to nesmíš" :sweat_smile: (jenže jak už jsem psala,vydrží mu to tak pět minut po vynadání nebo plácnutí)

tvrdnutí břicha- mně pří Fíkovi tvrdlo dost brzo,už asi od 20.-22. týdne,dr mi na to dal magnesium a pila jsem to jednou až dvakrát denně,ale i přesto mi břicho tvrdlo.
29. bře 2009 ve 22:46  • Odpověz
Tak u nás se taky absolutně neposlouchá, ale má i dny je kdy je opravdu hodná, to ji uplně žeru :grinning: :grinning: .
Jinak jsem z ní furt na nervy.Docela se už těším v pátek do práce, po těch třech letech to bude zas změna.

Holky Vám to hrozně letí, fakt se ani nenadějem a bude tu první miminko :slight_smile: .Po jedné stránce vám zavidím, ale
po druhé si zas říkám, že nevím jestli bych to ted zvládla, když mi dává zabrat takhle jedno, natož dvě.
Ale ono asi nic jiného nezbívá, co?? :wink:

prochi,
jsi šikula jak jinak :slight_smile: .

Jito,
krásné fotky, malá má bezvadný vlásky.Naty je stále plešounek :sweat_smile: :sweat_smile:

luci,
jo jo postel jsme postavili hned v uterý:o), malou jsem nechali usnout u nás a pak ji přenesli.
Ráno se probudila, hned nás volala a pokukovala na čom to leží.Pak se šla vyčůrat, slejzala a jak je ta postel vyšší, tak samozřejmě spadla.
Já jsem v těhu s malou taky přišla o jeden zub:o).Snad už tě to nebolí.

Jináč malá si pomalu zvyká, každý den máme zatím návštevy a kdykoliv jdem ven tak potkáme děti z baráku.
Je tu strašně moc dětí, tak si snad brzo najde i kamarády.
Dneska ale omarodila, tak se jen modlím, aby se do pátku vyležela.Rýma, kašel, horečka, takže je uplně hotová
a já taky.Ráno mám jít do práce podepsat papíry a domluvit potřebné věci, tak si přítel zařídil narychlo volno.
A ve čtvrtek jsme pozvaný k zápisu na Prahu 2, to vůbec nevím jak to udělám :frowning2: .

Jdu dát nějaké fotky z nového bytečku, ale ješte spoutu věcí nemáme dodělané.
29. bře 2009 ve 23:24  • Odpověz
29. bře 2009 ve 23:44  • Odpověz
mapris,
určitě se domluvíme na kafčo, ale tento týden to už mám uplně plnéa navíc nevím jakto bude s malou,
když mi omarodila.Ale ve volných dnech se můžem pak domluvit.Dělám kr.dl.týden, takže volno budu mít:o).
Jede nám od baráku bus přímo na Ládví.

zevi,

trik ohledně rychlého nakrmení mě dostalo :grinning: :grinning: .Fakt trefné, asi to opravdu psali rodiče, co :grinning: :grinning: .

prochi,
malá taky ani chvilku neposedí.Je velký problém hlavně cestování mhd, jezdíme už jedině bez kočáru a
někdy je to fakt síla.mám co dělat, abych ji udržela v klidu.Tak vím o čem mluvíš.......
30. bře 2009 v 00:02  • Odpověz
isacku,
fotky z bytečku vypadají moc hezky :slight_smile:

prochi,
to se někdy prostě stane, nervy ujedou, holt nejsme ze železa, já jsme dřív byla daleko větší nervák, ale teď jsem už rozumnější a mírnější :wink:
30. bře 2009 ve 13:57  • Odpověz
Isa: byteček vypadá moc hezky, výhled máte luxusní! A malá má pokojík moc hezký.

Prochi: mě je taky vždycky líto, když Ondra dostane a když brečí, tak mám strašnou chuť ho vzít do náručí a chlácholit, ale musíme být neoblobné, protože pak bychom se z nich opravdu zbláznili.
30. bře 2009 ve 14:28  • Odpověz
autor
nazdárek maminy ...

nějak nestíhám ...
Terka má OPĚT rýmu .. byla zdravá týden a v pátek byla na očkování .. asi něco chytla v sobotu v té restauraci ... Dneska jí začalo zase téct z nosu :angry: :angry: :angry: :rolling_eyes: , tak řeším, jestli s ní do konce týdne radši zůstat doma a nebo jestli jí v tomhle počasí můžu vzít ven ... Ach jo .. Mám dost ...

isa,
koukala jsem na fotky bytu, máte to hezký. Mně tak napadlo, my jsme Terce na zeď koupili takový nálapky (na zeď) z pohádky "car". Zkustě něco malé taky koupit, třeba se jí to tam bude pak víc líbit ... :o))

prochi,
no, my občas míváme něco podobnýho .. Když třeba dostane vynadáno a nechce spát, tak se pokadí do plínky ... Udělala to nedávno manželovi a ráno se probudila taky pokakaná .. prostě z trucu.
Neboj, mně taky občas ulítnu nervy .. ale s tím řvaním se to snažím nějak krotit ... protože je na tohle citlivá. Já třeba teď pochopila svojí "asi" první výchovnou chybu .. Jak jsem jí jednou chtěla vytrestat a jakoby odešla do chodby za dveře - když nechtěla jít - tak mám teď pocit, že jak jdu pryč (když jí třeba přijde hlídat Nikola), tak začne brečet a musím jí třeba 3x pochovat a prostě jí říct .. že se vrátím a tak .... tak si taky teď nadávám, jestli jsem to nepohnojila .. Uspávat musíme ještě "růčo", že tam musíme být ..

Spíš mám teď dilema s dudlíkem ... Chci jí od něj odnaučit, ale nějak nemám odvahu ..

holky, nemáte někdo zkušenosti s velkou únavou v těhu??? Jestli mám nedostatek železa nebo co...
31. bře 2009 ve 13:20  • Odpověz
Ahoj kozenky,

no jo, je hezky, tak vidím, že porád někde lítáte :grinning:

Dnes jsme byli tady konečně u zubařky zapsat malou a prohlídnout jí zoubky, je to moc hodná dr a zapíše si i mě, páč dojíždím 3 km, a takhle to budu mít v místě a ještě příjemnější zubejdu :wink:

Dnes je fakt nádherněěěě!! Kámoška mi za chvíli donese oblečení na mimi, tak jen doplním, co potřebuju.

S tím plácáním, nebo jak bych to řekla, to moc nepraktikuju už, protože spoustakrát dostala neoprávněně, nebo spíš to nemuselo být, že mě jen vytekly nervy,malá fakt zlobí strašně málo, zvlášť, když je sama, tak to problém není žádný, zatím, zdůrazňuji zatím, má fakt respekt nejvíc ze mě, u babi nebo tati už to zas není takové, ale jelikož jsem přísná, tak když někdy něco, tak zas dostane bez rozmyslu okamžitě, a fakt si pak dává pozor, takže jsme víceméně v klídku a pohodě.....zatím.... :wink:
31. bře 2009 ve 13:23  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
31. bře 2009 v 15:38  • Odpověz
ještě k té pupečníkové krvi: já nemyslím, že by to u nás měl ten samotný odběr vliv na pozdější problémy, to v žádném případě neee! Sepsi by jsme se bohužel asi nevyhnuli v žádném případě, tam bylo těch faktorů strašně moc a přestože se udělalo všechno proto, aby k tomu nedošlo, tak se to prostě stalo a doktoři nad tím jen kroutili hlavou...

já vlastně ani nevěděla, že mám streptokoka, problémy jsem neměla absolutně žádné a ke všemu mi výsledky dr. zapomněl napsat do těhu průkazky, měl dovolenou, takže to nešlo z porodnice ověřit, ale protože jsem při poslední ko. dostala zaváděcí tabletky (se slovy, pro jistotu, aby nebyl problém u porodu) a v porodnici už na kultivaci nebyl čas, tak mi taky pro jistotu dali vykapat atb, kdyby to pozitivní bylo, tak aby nebyl problém...
No a on ten problém byl :cry: jednak se na svět klubal strašně dlouho (26h :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) byl na mě hodně veliký, sama jsem docela drobek, nemohla jsem ho vytlačit, snad 3x vykoukl a zajel zpátky, až mi primář pořádně zatlačil a zvalchoval břicho, tak se to podařilo (jsme jim tam pěkně zatopili) tím pádem byl i strašně zahleněný... No a když se to sečetlo, tak infekce jak prase!

Já spíš o tom uvažovala v souvislosti s dýcháním, pže po pár dnech v inkubátoru, kdy měl atb, se všechno lepšilo, infekce ustupovala, ale prostě ho pořád z nějakého důvodu nemohli odpojit od kyslíku, pořád přetrvávaly problémy s dýcháním, už pak volali i dětského kardiologa, jestli není problém se srdíčkem, nebo proč to je...

Si říkám, že všechno to byla tak strašně pitomá souhra náhod, že už prostě není možné, aby se to znovu opakovalo, i když určité nebezpečí tu hrozí. Ale už si nedovedu představit a ani nechcu, že bych zas měla ležet tak dlouho v porodce vedle prázdné postýlky :cry:

Nevím, ale asi do toho půjdeme znovu, říkám si, že je to možná šance pro někoho jiného a takový malý dluh, který mám vůči tomu nahoře, že držel nad malým ochrannou ruku a při těch všech problémech, které zpočátku měl, je zdravý, šikovný, hlavě že vidí, slyší, chodí, protože trvalé následky jsou tady dost časté

Macej, my to taky hlásili až na sále (předtím jsme se akorát informovali u PA když jsem chodila na ozvy) a jediné co bylo zapotřebí, že si nachystala to náčiníčko a zavolala ke konci ještě jednu PA, aby měli víc rukou na odběr :wink: jinak papíry jsem vypisovala až po :slight_smile:
31. bře 2009 v 16:18  • Odpověz
mapris
já myslím,že s rýmou bez problémů ven chodit můžete,naopak se malé bude lépe dýchat než v suchém panelákovém bytě,jak to tak bývá :wink: Já už teda rýmu neřeším a ven normálně chodíme a když je rýma hodně velká,že z toho malý i kašle tak nechodíme mezi děti.

zevi

teda to je strašné,co jste si prožili,to jsem nevěděla,chápu,že máš obavu.Něco podobného se stalo mé spolužačce,normálně jí v 36.tt udělali na ambulanci stěr,byl negativní(jenže podle všeho spletli nejspíš výsledky) a na sále jí tudíš nedali vykapat ATb a ona byla na strptokoka pozitivní.její malá se nalokala plodovky,nejdřív bylo vše oki,ale asi pošesti hodinách se začala přidušovat a modrat a problém byl na světě,měla z toho zánět mozk.blan a něco i s plícema a naštěstí jí pomohla včasná diagnóza a podání antibiotik.Teda to jsou hrůzy.Já měla také stěr pozitivní,naštěstí mi dali ATB a bylo vše v pořádku.stejnak nevim,kde se ty streptokoky tam "dole :sweat_smile: berou,vsadim se,že to budu mít znova :unamused:
K té krvi z pupečníku,mně jen ta mudra řekla,že je pupečník krátký a nebylo by dost té krve a jelikož tomu nerozumím tak nevím zda je to možné,ale prostě tak to řkla.Tak teď to budu hlásit dřív :slight_smile:
31. bře 2009 ve 20:50  • Odpověz
jito

zoubek už se mi pomalu hojí,už to nebolí.Když budu chtít můstek tak stačí čekat 6 týdnů než se zhojí lůžko a kdybych chtěla implantát tak musím čekat min.rok,než se zhojí kost :unamused: Implantát je na dlouhý lokte a drahej(ale zase se nemusí brousit okolní dva zuby),kdežto můstek je za chvíli,cca týden-dva,ale musí se brousit zuby kolem,aby byl kam chytnout.

Je dobře,že jste byli u zubaře a obě u jednoho :wink:
31. bře 2009 ve 20:53  • Odpověz
autor
macej,
no, venku jsme dneska trošku byli, protože mi odpadlo hlídání a musela jsem terku vézt manželovi, tak jsme zrušili zítřejší účast na výtvarkách .. Chtěla jsem se jet dopo podívat do tesca terce na boty, ale ještě uvidim, jak na tom malá bude .. Začala teď večer kašlat, tak se modlím, aby jí to zas neslezlo na průdušky ...

Co se týče dárcovství pupečníkové šňůry nebo krve, tak já darovat nemohla a nemůžu, jsem totiž hormonálně léčená po operaci štítnice. První porod jsem měla bez problémů, tak doufám, že bude i druhý.

Nevím jestli je venku změna tlaku nebo co .. Mně strašně bolela hlava, musela jsem si v noci dát půlku paralenu, ráno druhou a teď mně zase bolí, ale bojím se dát si už další prášek. Mám to asi z kapučína a kafe .. Občas si ho dám, teda kafe nepiju, tak si dám občas to pytlíkové latté, po obědě .. Normálně mi nevadí, ale poslední dva dny to se mnou fakt cloumá ... Tak zatím můžu pít čaje ... :o((

Hezký večer, jdu vybírat pračku ..
31. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz
autor
Nazdárek holky,

tak terka to už začíná mít i na hlasivkách, tak jsem psala doktorce co a jak jí dávat, chci zabránit, aby to zas měla na průduškách. Jinak to vypadá, že něco opravdu chytla v sobotu v té restauraci, psali mi známí, co tam byli s náma a mají stejně starou holku, že ta jejich byla v pondělí na píchání ouška - chudák malá... Jsem zvědavá, co bude, až vleze do školky ...

Dneska počasí nic moc .. Jsme doma, radši ať je v teple, stejně by mi ven nešla, má zvýšenou teplotu. Dorazí mi slečna na hlídání, ve 4 musím na schůzku do školky, tak jsme to prohodili ..

Holky, co jarní botky pro děti?? Já nemůžu nic sehnat :o(( Na botasky mi přijde ještě malá a podle mně jsou některý dost na nártu tvrdý. Měla jsem představu nějaký kožený kotníčkový .. Tak počkám, až bude malý líp a sjedu s ní asi do letňan, protože tady nic není :o((

Teď jsem se "ponořila" do výběru pračky. Tu už zhruba mám .. Ale vůbec nevím, jakou bych měla vybrat vestavnou troubu - elektrickou - s tím nemám zkušenosti, mám teď plynovej sporák od mory, no a varnou desku - asi vezmu od mory, nebo ještě nevim .. Chtějí za ně normálně 7 tisíc, a to mi přijde přehnaný.

Jinak jak to u vašich dětí vypadá s jídlem? Terka teď nějak přestává jíst jogurty a z ovoce sní jenom banán .. tak už jsem v koncích s vymejšlením .. dost si teď vybírá, nejradši by ňaminku a čokolády, mrška jedna malá.
1. dub 2009 ve 12:40  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
1. dub 2009 ve 14:53  • Odpověz
zevi,
tak to jste si prožili hotové peklo, ale nemysli na to, co se stane podruhé, to byla opravdu souhra náhod a u druhého to bude úplně jinak :wink:

mapris,
to víš, záleží, kolik do toho chceš investovat, ale co se týče toho, co je asi pro dítě nejvhodnější, jsou určitě vhodné kotníčkové kožené, ale cena tady 800,-, jedné kámošce se teda podařilo sehnat za 600,-, což je k zbláznění, když ti z toho tak brzy vyrostou, no je to pokaždé dilema....
Ale botasky jsem teď na jaře taky koupila...

V jídle se začínáme docela babrat, jsem z toho na nervy....pak honí, co by nezdravého snědla...to bych se ale vyprdla na to přistupovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dnes jsme byli na zápisu do školky, a koncem dubna prý bude dávat vědět, kdo přijat a nepřijat, ale prý by neměl být problém, snad vezmou všechny, přednostně teda ty, co si napíšou, že budou děti dávat na celý den. Tak jsme to tam napsaly, jak nám poradili, prý i kdybysme je tam na celý den nedávali, tak to tam máme každopádně napsat, vždyť já sama nevím, co bude v září, jestli vůbec půjde.....
1. dub 2009 ve 14:54  • Odpověz
Mapris, v tom mém prvním linku máš i odkaz na prodejní místa, v Praze je tam taky solidní zastoupení, třeba ti to pomůže :wink:

Jituš, nepřipouštím si, že by se to mohlo opakovat, to bych strachy ani nespala! i když někdy se pochybnosti dostaví, snažím se je zahánět, co se dá

ještě jsem vám chtěla napsat, jak jsem se včera nas*ala :angry: :angry: úplně, načisto a bez rozloučení nám odešla LCD televize, mrcha jedna!!! no ale nejvíc k nas*ání je, že je čerstvě po záruce, máme ji přesně 2r a 3m :stuck_out_tongue_closed_eyes:
víc vytočit by mě mohlo už jen to, že jsem pořád plánovali, že ji přestěhujem z obýváku do jídelny, kde se pověsí, akorát jsme furt nemohli vybrat držák (můj chtěl nějaký spešl kloubový, či co) až jsme ho konečně vybrali (přes net) tak (naštěstí) nebyl dlouho skladem a v neděli se chlap díval, že už je konečně dostupný, no kdyby jsme ho okamžitě objednali a teď nám doma byl k ničemu, to bych byla tuplem na mrtvici :confused:
1. dub 2009 v 15:25  • Odpověz
autor
zevina,
diky za odkaz, ale tohle jsou zrovna botky, ktery nechci :frowning2: , zejtra mozna sjedem do tesca a uvidime.
Ty jo ... tomu rikam pech .. A to je dneska aprila ... Jen aby ti to nekdo uveril :grinning: .

Ja jsem se zrovna pustila do vyjednavani krtin a vypada to blede. Nemate s tim nekdo zkusenosti?

Byla jsem dneska na schuzi ve skolce. Skolkovne je tady 700, ale jak jsem tak hodinu poslouchala tu reditelku, tak docela pravem. Maji dost aktivit, vyletu, besidek a tak .. Takze proc neinvestovat do ditete ze? :o))
1. dub 2009 ve 21:18  • Odpověz
zevi,
ty od obutexu ty uplně první máme a jsou moc fajn:o).To tě opravdu vyšly na fajn peníze.
Tak ta tv nebude zas tak nic vážného, když není tak stará, ne??Ale je to pech.
S těma plechama máš uplnou pravdu, já mám tady elektrickou a přitáhla jsem si z Dejvic své plechy a samozřejmě se mi ani jeden nevejde.A tady je jen jeden jedinej :angry:.
Moc vám přeju at už je vše dobré a další porod máte v pořádku.

My byly dnes taky u zápisu, tak na konci dubna budem vedět jestli ji vzali.

mapris,
jídlo už neřeším.Je dost velká, sama si řekne co chce a nic jí nenutím, protože čím víc ji budu přemlouvat a nutit
tak to nebude chtít.Jen má něco za něco, když sní aspon něco k obědu, má později odměnu.Ovoce má ráda jakékoliv.
1. dub 2009 ve 21:46  • Odpověz
Čauvesky, nestíhám nestačím, ale koutkem očka jsem zahlídla, že se probírají botky. Tak my zrovna dneska taky koupili :slight_smile: Byla jsem dneska na kontrole se štítkou a hned vedle vchodu na polikliniku jsem objevila obchod se zdravotní obuví Santé. Vlítla jsem tam a zjistila jsem, že tam můžem nakoupit za benefity (manža dostává každý měsíc poměrně slušnou část, platíme z toho leasing + tam ještě pár stovek zbývá). Tak jsme tam odpol sfrnkli a máme krásný zdravý botky vlastně zadara. Byli jsme úplně nadšení, prodavačka hrozně milá, vstřícná, přeměřila Péťovi nohu, poradila, která botka bude nejvhodnější, obula mu jí, překontrolovala velikost, nechala ho projít se a znovu koukala, jak sedí... no fakt paráda. Ještě jsem se ptala na něco jako botaskovýho tipu, abysme měli na zahradu a na písek. Tak to tam samo nevedou, protože aby splnili všechny ty normy atd., tak to musí být botka kožená. Takže stejně nám nezbyde ještě někde koupit něco takový na zahradu, holt musíme mít na výměnu, to se nedá nic dělat.
No a za chvíli už zase sandálky... ale to opět zamíříme sem a koupíme za benefity :slight_smile:

Jo a pak jsme sfnkli do osvědčeného cyklo bazaru a koupili Péťovi kolo - měla jsem na to schovaný prašulky za ty prodaný golfky. Kolo je "jetý", ale po celkový revizi a kontrole, máme dokonce i záruční list. A prý až povyroste máme ho zase přivézt a vyměníme ho za větší. My si ho samo necháme ještě pro druhý robátko :slight_smile:

A teď vás jdu zkusit dočíst, taťka mě tady stejnak točí, právě se ozvalo "Proboha proč to necentruješ?!?!?! Nezvedej ty ruce a HRAJ!!!! Co tam jako vymýšlíš???? No a kopej to!!! Ale dřív...." A teď odfukuje :grinning: :grinning:
1. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz

1. dub 2009 ve 22:11  • Odpověz

1. dub 2009 ve 23:34  • Odpověz
autor
nazdárek,

tak mám za sebou probdělou noc .. Malá celou noc kašlala a nespala, ani já, protože jsem spala u ní v pokoji. Ráno dostala kapky a před půl hodkou vytuhla ve svojí posteli, tak jí asi fakt není dobře :o((( Nevím, co jsme zas chytli :o(( Ještě dneska počkám a zítra k ní skočím zase k mudr. A to jsme byli v pohodě týden.. :angry: :frowning2:

Tak ani nevim, jestli mam varit, mam tam bramboracku a mozna udelam jen bramboraky ... Jsem taky nejaka furt unavena, takze si pujdu asi lehnout, dokud dite spi, odpo uz bude tezko spat...

Botky - no ja bych chtela prave nejaky kozeny, trosku vyssi nez botasky, ale uvidime. Ona totiz zadny nechce zkouset ... Vzdycky u toho breci.

macejka,
chranice? To by mne docela zajimalo ... Taky ted drandime dost na motorce a nerada bych, aby si odrovnala boty.
2. dub 2009 v 10:14  • Odpověz
mapris,
chuderky, tak to si zase prožijete s marůdkem....

školka
Jsem se dnes dozvěděla, že k nám chodí zapisovat maminky s dětma i z okresního města Šumperka, síla, co? Páč v Šumperku zrušili spoustu školek a ty děti, co už se nedostaly, objíždí ty dědiny a zapisují je tam...ale je to hrůza, když takhle malý dítě musí dojíždět třeba 9 km do školky....místo, aby ty školky pro mamky znovu otevřely...

Porodnost
Dnes jsme se bavili se sestřičkou, říkala jsem jí, že tu u nás celkově je moc těhulek a že asi nejvíc v srpnu a ona mi říkala, že srpen je opravdu šílený, že od toho května do července nic moc, ani září, ale ten srpen, to prej vypukne, nebudou místa v porodnici a tak, protože jich mají fakt spousty!
2. dub 2009 ve 13:12  • Odpověz
Jůů Macej, to jsou dobrý zprávy s pindikem. Kéž by na to měli všichni takový rozumný názor jako vaše doktorka, ale o tom se nám může nechat tak leda zdát :rolling_eyes:

Mapris, chudák Terka, už zase... :frowning2:

Jíťo a to ta sestřička chodí takhle ke všem? To jsem ještě neslyšela... Ale musí to být fajn, dozvíš se asi spoustu věcí, na který není u doktora čas a tak podobně :wink:

Já dneska ještě skočila k Baťovi, jestli tam nebude mít něco levnějšího, ale na pohled bytelnýho, na zahradu a tak na lítačku. Tak jsem vybrala tyhle http://www.bata.cz/artikl/75841 a jsem moc moc spokojená. Ty drahý zdravotnický necháme do vsi, když někam jedem apod. a tyhle budem mít na ven a snad to taky není nějakej nožkuničící šunt.

Tak jsme se konečně dočkali teplíčka, co? My už jsme od jedný na zahradě a za chvilku má přijít kamarádka, tak nám to zas určitě do večera uteče.
2. dub 2009 ve 14:25  • Odpověz
Ahojky Kočky,
docela jste se rozjeli, že už jsem zapoměla co chci psát.

No hlavně mám jednu novinu, Ondra má NEŠTOVICE. Raná jsem ho šla převléknout a měl na sobě tak 5 větších jakoby boláčků, tak mi to bylo jasný. Před chvílí jsme se vrátili od doktora, který nám je potvrdil. Vyfásli jsme tekutý pudr, tak jsem mu to namazala a už spinká. Je to prý tak na 14 dní a z toho bývá tak 10 dní infekční, záleží kdy se vytvoří strupy. Ven můžeme jen na chvilku a nesmí se moc namáhat, přeci jen je oslabený organismus, tak aby něco ještě k tomu nechytnul. Naštěstí nám to vyjde, že infekční přestaneme být na velikonoce, tak snad to bude v pohodě a pojedeme na pouť. Tak snad se za těch 10 dní nesežereme.

Prochi: mě se ten tvůj účes moc líbí i barveně je to povedený. Jsi kočka :wink: .

Mapris: Terezky je mi líto, nějak se z toho nemůžete dostat viď?

Koukám, že s jídlem je to všude stejný, někdy jí krásně, někdy nehce a pořád loudí sladký. Ale v tomhle taky nepovolím, až sníš normální jídlo dostaneš nějakou mňamku, takže se už taky stalo, že šel spát bez oběda. Z ovoce jí jablka a banány, dříve oblíbené hroznové víno nechce a citrusy nemusel nikdy. Ale je schopný sníst celou okurku nebo papriku na posezení.

Botky máme něco podobného jako Zevi z Humanicu, na ven jsme dostali od kamarádky dvoje botasky skoro nenošené, taky ty budou na ven i když je mi jich teda líto, jedny jsou Nike a druhý Umbra. A vlastně ještě dostal od tetičky k narozkám krásný Nike. Takže bot má dost.
2. dub 2009 ve 14:51  • Odpověz
Kam, no NEKE?!?!?!!!! Takže nakonec k vám fakt dorazily!! Tý bláho! Tak držíme všechno, co máme, ať to má co nejlehčí formu a moc se netrápíte. Hlavně, že nemáte nějaký vysoký horečky, viď? Tak se držte...
2. dub 2009 ve 14:58  • Odpověz
kam,
chudinka Ondra, snad se mu to brzo zahojí a stroupky odpadají.Zrovna teď když má být teplo.
Ale aspon už je budete mít za sebou.

prochi,
ty jsi taky často u kadeřnice, co?To je fajn, že se takčasto měníte, i Maruška chodí častěji.
To já nebyla asi 4roky, ale mám segru kadeřnici, jenže nic extra neumí, jen sestřihnout a konec :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

jito,
mala taky bude dojizdet do skolky na jinou Prahu.Cesta je cca 40minut tak se bojim jak to bude zvládat.
Ale bohužel mi jitady nevzali a dneska jsems e dozvěděla, že snad na Praze 2 nám ji protekčně vezmou.
Jinak to tady bohužel nejde, bez trvalého pobytu se nechytáme.A já potřebuju aby byla na Pze 2 kvůli vyzvedávání, bydlejí tam naši a pracuje přítel.

Já už mám zítra nástup do práce, jdu rovnou na víkend, když je tak krásně :rolling_eyes: .
Musím se do zítra ještě vyležet, přepadla mě chřipajzna jak blázen.a ne a ne se mě pustit.
2. dub 2009 v 15:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.