• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahoj Kočky,
tak co žijete? Neupálili vás? Já se schovala, aby na mě nemohli a koště jsem raději taky nevytahovala
:grinning:

My včera grilovali s kamarády a Ondra tady řádil s klukama až do desíti hodin. Taky dneska trhnul rekord a spal do půl deváté. A dneska tu byla celá rodina na hromadné oslavě svátků a narozenin. Babička si Ondráška zase odvezla, tak máme klídek a zítra se opět vyspíme.

Mapris: tak pak musíš novou koupelnu nafotit.

Ondra dneska krásně začal šlapat na té tříkolce s vodící tyčí, co má šlapky na předním kolečku a to jsem myslela, že to neušlápne.

Jak čtu vaše starosti s papírama, tak jsem ráda, že se mě to netýká. Jen mě čeká zrušení rodičáku v září.

Prochi: na ten konec porodu vzpomínám ráda, na to šplouchnutí a hroznou úlevu a na ten neuvěřitelně krásný pocit, když mi dali Ondru na břicho a já se poprvé dotkla, ještě lepkavého tělíčka a manžel pak stříhal šňůru. To byla náááádhera.
1. kvě 2009 ve 21:52  • Odpověz
ahoj kočky,

měli jsme od čtvrtka do dneška návštěvu, tak jsem se sem vůbec nedostala...

racul,
ten fialový papír už dvakrát na OSSZ viděli a zaměstnavatel tam nic doplňovat nemá, to si plní jen oni, ale stejně, ať tam ty papíry zanesu kdykoliv dopředu, stejně mi řeknou, že nemám chodit dřív než s rodným listem, takže je to úplně jedno, sice ze zákona na to mají do třiceti dnů, ale prostě mají skluz, tak bude člověk čekat i třeba 3 měsíce, holt asi se nedá nijak rozumně brátnit... :frowning2:

macej,
nemůžeš říct na gyndě, vzhledem k problémům, ať ti dá sestřička tu žádost o mateřskou už zavčasu, ať ti to vypočítá odkdy, páč to datum tam musí ona napsat a dát razítko?

prochi,
přesně jak píše racul, fialový papír vyplňuje pouze OSSZ
Jinak prochi, nalívají se ti prsa, cítíš že se ti zvětšují žlázy nebo tak něco? Kámoška rodí zač. srpna a už se jí pěkně zvětšují prsa a cítí, že tvrdnou a i ty žlázy a všechno...
A já nic....doufám, že zas budu mít ho.... :grinning:
3. kvě 2009 v 19:54  • Odpověz
Jíťo, tak to jsem nadšená... Musim do práce - tj. dvacet kilásků na jednu stranu, na socku - tj. jen deset na druhou a ještě na debilní OSSZ, která je dvacet na úplně jinou stranu. A ještě přijde mateřská kdoví kdy :angry: Zrovna jsem říkala manželovi, že budem celý květen a červen bez "mých" peněz a kdo ví, jestli porodný nepřijde nakonec dřív než mateřská za květen! (porodný jsme u brouka měli na účtě už asi dva týdny po porodu).
No zítra se chystám do práce, to bude první štace a pak uvidím, co dál. A ty si pořád ještě ten rodičák nestopla??

Mapris, pokud máš nárok na mateřskou, tak na ní budeš nastupovat šest týdnů před TP, tj. už někdy v září, ne?
Takže rodičák budeš muset stopnout :wink:

Kam, ono jestli se Ondra naučil nejdřív šlapat na kole (aspoň myslím, že si psala, že už jste se to učili), tak na tý tříkolce už ví vlastně ten pohyb, co má udělat a už to ušlápne. My totiž máme taky jednu takovou (starší typ, dostali jsme ji), co má šlapky ve předu, a naučil se na ní až když uměl jezdit na tý klasický, jako byla za nás. Do tý doby to prostě neušlápl.

Jitu, hlásím, že kozeny mám ve stále stejném tvaru :slight_smile:. Respektive jsou určitě větší, než byly, ale to se zvětšily už někdy v prvním trim. Ale min. týden se mi večer stalo, že jsem měla na pyžamu maličký mokrý flíček, tak jsem druhý den ve vaně zkoušela, jestli něco nevymáčknu a jedna kapka vyskočila. Ale podle mě to nemá vůbec žádný vliv. Důležitá je pak po porodu frekvence přikládání a hlavně, jakou intenzitou miminko bude sát. Já doufám, že to bude savec jako byl brouk a mlíčko se nám vytvoří. No uvidíme. Mám jednu známou, který se narodili dvojčátka ve 27. týdnu a představte si, že se rozkojila! Odsávala každý dvě-tři hodiny a to i v noci, i když ze začátku neteklo vůbec nic a nebo jen pár kapek. Sama říkala, co měla jinýho dělat, děti daleko v Praze v inkubátoru, ona doma na nervy, tak aspoň pořád trápila kozy. Tomu já říkám borka! :slight_smile:
No ale jak jsme si už psaly, když to nepůjde, tak se svět nepos.re :wink: (i když já moc doufám, že to půjde :sweat_smile:)
3. kvě 2009 ve 21:09  • Odpověz
prochi,
já jsem si rodičák ještě nestopla, i když jsem si tam měla zavolat do konce dubna a stopnout to...takže nevím, jestli když tam zavolám dnes, nebude už pozdě, ale asi bude, páč už budu mít peníze za 3-4 dny na účtě, my jsme to původně stopnout nechtěli, že to pak vrátíme z peněz, co nám příjde ta opožděná mateřská, ale pak jsme si řekli, že to stopnem, jenže jsme měli lítání kvůli té návštěvě z Jihu, tak jsem na to úplně zapomněla, takže to budu muset posílat zpátky :unamused:
4. kvě 2009 v 09:09  • Odpověz
autor
nazdárek holky,

tak hlásím, že už máme koupelnu finito :o)))) Ještě přijdou dodělat menší "dospárovávačky" a doufám, to bude oki. Vybírám si už pomalu pračku...
A teď poslouchám, že tu někdo taky buší .. ale nevíme kdo ... My jsme holt byli poctivci a dali dolů papír, že předěláváme v bytě. No a původní plán byl 8-10 dní, tak ve finále to bylo 14 včetně víkendů. Tak jsem to teď vytřela, manžel musí ještě večer umýt koupelnu a jelikož jsme měli první květnový víkend prodloužený pracovní, tak teď na všechno pečem a uděláme si pohodový a výletní. Jen doufám, že bude hezky.

Kojení - zatím to neřeším .. Ono to nějak dopadne ...

No, mně se už docela začíná zvětšovat pupek, tak budu muset na ven vyštrachat už těhu kalhoty, který jsem si radši schoval :o)) Kraťasy na léto naštěstí také mám ...

Prochi,
a jo, máš pravdu .. No tak to budu řešit až v srpnu... Kamarádka dřív dělala na sociálce, tak mi možná poradí.
4. kvě 2009 ve 14:00  • Odpověz
Ahojda,
tak hlásím, že jsem včera byla v práci s tím papírováním... Mzdovka byla zmatená jak lesní včelka, prý jsou v tom hrozný zmatky a nikdo pořádně neví, co a jak. Nakonec zavolala na OSSZ a domluvila se přímo s nima, jak postupovat. Dopadlo to tak, že si vzala oba papíry - potvrzení od doktora, že nastupuju na MD + fialový formulář ze sociálky. Všechno jim pošle, oni vyplní ten fialový formulář a ten mi pošlou zpět. S ním já asi pak půjdu na sociálku. Na sociálku se chystám zavolat po neděli a domluvim se, jestli stačí zatím telefonicky oznámit, že k 9.5. nastupuju na MD a chci stopnout rodičák. No a pak děj se vůle boží...

Mapris, gratulace k nový koupelně. Tak teď vlítnete ještě na kuchyň? :slight_smile:

Tak zatím pá, my se jdem vyvětrat :slight_smile:
5. kvě 2009 v 08:52  • Odpověz
prochi,
tak mě včera volala paní ze sociálky, že tam měla poznámku, že jsem si ke konci dubna měla stopnout rodičák, že mají zrovna výplaty, tak že mi to pozastaví na základě telefonu a dnes jsem tam byla a vyplnila takový papír a psala do něj, že žádám zrušení rodičáku na Marušku z důvodu nástupu od 8.4. na mateřskou a že papíry (ten fialový z OSSZ) dodám do konce května, protože oni mi ho prostě dřív nepotvrdí, jestli vůbec do konce května...takže abych ty prachy pak nemusela vracet, dá se to zrušit zavčasu telefonicky a nebo nejlépe ústně i bez toho papíru fial.
5. kvě 2009 ve 12:28  • Odpověz
ahoj kozenky,

mapris,
doufám,že pošleš foto nové koupelny, jsem zvědavá :dizzy_face:

Dnes jsem chtěla ven dávat rajčata a papriky, květák a mamka mě straší, jak teď hlásí na noc 1 stupeń, aby to náhodou nezmrzlo, vy co máte zahrádku, máte už takové věci venku na záhonku???

Vaše zkušenosti s odsavačkou???????????????
Já jsem minule měla půjčenou od kámošky, ale šlo to horko těžko a ještě jsem se u toho namakala, měli jste ji taky a využili ji? Asi budu muset nějak odsávat, když se budu i potřebovat vzdálit, někdo bude hlídat, tak abych měla odstříkané mlíko, myslíte, že je to dobrá věc si ji pořídit? Mrknu na MMB, jaké jsou nabídky....

Dnes jsem byla na ko, a byla jsem hodně pochválená, že mám všechno vzorné :grinning: Jako myslím tlak, váhu atd.....že prý dnes měly všechny těhulky něco na prd :wink:
5. kvě 2009 ve 14:08  • Odpověz
Jitu a k porodu se to zatím nechystá? Jestli doktor neříkal...

Já odsávačku u brouka neměla. Teď ji taky nebudu zatím pořizovat, až kdyby náhodou byly problémy s rozkojením se. Tady u nás v porodnici odsávačku zapůjčí a pokud bude vyhovovat, tak za levný peníz prý i prodají. U brouka jsem, pokud bylo potřeba, odstříkávala růčo. Ale né do zásoby na krmení, spíš když jsem měla náběh na retenci a nebo když se prsa nalila moc a malýmu nešlo přisát. Odsátí na krmení na vzdálení se jsem asi neřešila, buď jel prcek se mnou a pokud to nešlo, tak jsem nakojila před odjezdem a do dvou a půl hodiny jsem byla zpátky.

Ad. zahrada :slight_smile: Tak papriky a rajčata máme pořád za oknem, ven půjdou určitě nejdřív po zmrzlých a to ještě až uvidíme, jak bude. Jinak sazenice (jako salát, kedluby apod.) mám jen v pařníku a skleníku. Venku v zemi hrášek, řepu apod. :wink:
5. kvě 2009 v 19:42  • Odpověz
autor
cus baby,
jen na skok... Jdu se nalozit do nove vany :o)) a vymyslet obed na zitra .. Uz nevim co varit .. Terce jedou zatim porad jen omacky, ale koupila jsem neco na zapecene brambory, tak to mozna zitra vyzkousim ... A ja si asi udelam zemlovku z tvarohu.

Ad KOUPELNA - holky vydrzte ... Fotky budou ... Jen az tam bude nova pracka, chci ji ted vecer objednat ...

Prochi,
jo jo, kuchyň uděláme. Akorát mi bohužel "vyhořel" truhlář. Dostal teď velkou zakázku a bude mít čas až v červenci ... A to já chci mít do té doby hotové. Takže se chystám vybrat nějaký koupelnový studio. Asi Oresi. Ještě nevím. A možná k tomu vymalujem obývák, páč tam prskl strop, u stoupaček padá omítka a jak dělali koupelnu, tak se jim povedlo se trošku "probourat" do obýváku .. Tak snad to do léta stihnem.

Kamhajek,
jinak ti chci už dlouho napsat .. Na Nikolu jsem minulý týden slyšela chváli od dvou maminek na hřišti :o))) že prý se Terce věnuje a umí to s ní ...
Jo a si říkám, že bych mohla konečně přijet :o)))

ODSÁVAČKA - zkušenosti nemám, a mám zatím v okolí kamarádky, které ji zatím možná ještě mají, tak si jí možná v případě potřeby půjčím. Ale co jsem slyšela, tak ty mechanické jsou naprd. Jooo, teď si vzpomínám .. Já si kvůli Terce jednu obyč v lékárně koupila, jenže jsem vůbec nic neodsála ... Tak bych si možná teď nějak "sehnala" asi tu elektronickou ... Kdo ví co bude.
5. kvě 2009 ve 20:23  • Odpověz
5. kvě 2009 ve 21:42  • Odpověz
zdravím všechny vespolek :wink:

Mapris, taky jsem zvědavá na koupelnu, tak se snažte, ať ji máte komplet a my se můžem pokochat fotečkama :slight_smile:

Jituš, vysazené mám ředkvičky, hrášek, mrkev, salát, kedlubny apod, nakonec jsem je ani do pařeniště nedávala, když bylo furt tak krásně, jsem to prdla rovnou na záhon a přísadu jako rajčata papriky mám pořád u mamky za oknem, podle mě jsou zmrzlíci teď, tak zatím vyčkávám, ale už se těším až je šupnu ven :wink: a hlavně naše mládě, ten k smrti rád zalévá, tak bude mít o další důvod víc se čabrat ve vodě :sweat_smile:

odsávačku jsem neměla, dokonce ani v porodce, kdy jsem těch 10 dnů všechno odstříkávala ručně, nosila do inkuboše a docela v pohodě, nějak jsem ji nepotřebovala :wink: a i potom doma, páč prcek se budil až k ránu, tak než jsem šla spát, odstříkala jsem a to pak požila druhý den, páč skoro do 2m jsme ještě měli dokrm um, anebo když už nebylo potřeba, nechávala jsem si rezervičku na mražáku pro strýčka příhodu...
osobně bych ji dopředu nepořizovala, je to jen otázka grifu, ale fakt to jde dobře i ručně a nemyslím, že by to bylo o něco víc časově náročnější

Macejko, vaše beruška s váma pěkně špásovala :wink: :dizzy_face:
5. kvě 2009 ve 23:58  • Odpověz
* to mlíko jsem druhý den samozřejmě použila, ne požila, požil ho mlaďas :grinning:
6. kvě 2009 v 00:00  • Odpověz
zítra du na ko. tak mi držte palečky, čekám na výsledky tripl testů, trošku mám bobany, aby mě kvůli věku nechtěli hnát na amnio, bo mě letos čeká pětatřicítka, tož aby mě rovnou neřadili do rizikové skupiny :rolling_eyes:
6. kvě 2009 v 00:05  • Odpověz
Zevi jak to že nechrundíš :grinning:
Macej to je hezký že to bude holčička, budete mít párek :wink: ( tohle ať si přečte prochi :sweat_smile: :sweat_smile:

A co jména???? Už se to tu řešilo???

Vím že Jíťa Helenku, jestli si to nerozmysleli :slight_smile:
6. kvě 2009 v 07:28  • Odpověz
autor
zevi,
se asi zeptam blbe... Co jsou to tripl testy? No, me bude letos 33, takze mne zatim amnio nehrozi, doufam. Prvni screening jsem mela dobre, tak jsem zvedava na druhej.

ijetka,
no, my mame favorita - kluka z prvního kola. Nějak tak tuším, že by to mohl být kluk :o))) Chci páreček :grinning: :grinning: Sorry prochi :wink: :grinning: A to je Tomáš. Holku se rozhodujeme zatim mezi Veronikou a Katkou .. Ještě nevíme.

Holky s fotkama nebojte .. Jdu objednat pračku :o))
6. kvě 2009 ve 12:24  • Odpověz
mapris

na koupelnu jsme zvedavé asi všechny :wink: To mi tak připomíná,že už mám nějaký den nafocený náš mikrobyt,ale ještě jsem nedala fotky do počítače tak to brzy napravim a pak vložim sem.
Mapris,vybralas nakonec pračku i se sušičkou?

zevi

odběr plodovky sice asi nic moc pocitově a říká se,že je tam i nějaké riziko,ale předpokládám,že to dělají zkušení a nic moc snad nehrozí.Na druhou stranu bys měla stoprocentní (nebo téměř 100%) jistotu,že je miminko v pořádku a to za to asi stojí,ne?Moje kamarádka ji podstoupila aniž b ji tlačil věk,ale musela,protože jí bohužel vyšla né moc dobře genetika,ale amniovka vše vyvrátila.No a pak taky budeš vědět na 100% pohlaví,ale to už je jen bonus,hlavní je zdravíčko :wink:

jména- holčičí zatím absolutně nevim,zatim se nějak nemůžeme dohodnout nebo spíš ani nevíme jaké,moc se nám jich nelíbí.Já bych celkem brala Štěpánku,ale zase nevim jak bychom jí říkali no a pak se mi líbí ta Darinka(Darja) a o tom přítel nechce ani slyšet takže nevim nevim nevim :confounded: Klučičí se mi líbí třeba Kubík,ale vzhledem k tomu,že je to nejčastěji dávané klučičí jméno tak asi néééé :sweat_smile:
6. kvě 2009 ve 13:04  • Odpověz
Mapris, triple testy, to je právě ten screening na vývojové vady :wink:

stejně je to s těma testama na prdlačku, protože právě často bývají falešně pozitivní, pak se mamina stresuje několik týdnů, než má výsledky z plodovky (které obvykle vše vyvrátí) a naopak zase někdy můžou být falešně negativní, hlavně u mladých maminek, kde věk nezvyšuje rizikový faktor a pak se narodí postižené děťátko :unamused:
no nic, odpoledne budu moudřejší :wink: ale já bych jen čistě kvůli věku, jinak s uspokojivýma výsledkama amnio asi odmítla...

jména jsou ještě ve hvězdách, i u malého jsme strašně dlouho otáleli, pořád jsme říkali, že v kalendáři nemají kloudný výběr a čekáme až dostanou zboží :grinning: Jirku vybral táta, já chtěla Jana, to mi neprošlo, páč manžovi se prý nelíbí, když se říká Honzo, ale pěkně moravsky Jenda, Janek, Jeňa... a holčičku jsem měla vybranou Jitušku, ale to už taky padlo, páč nějak máme strašně moc kamarádek Jitek (jako těch velkých) a už teď se to plete, když musíme specifikovat o kterou konkrétní tetu Jitku se jedná :sweat_smile:
ale určitě to bude nějaká klasika a pokud možno ne ty momentálně nejoblíbenější, které bude mít každé 3. dítě ve školce (čímž se výběr hezkých českých jmen sakra zužuje a opět budem muset čekat, až v kalendáři dostanou zboží :sweat_smile: )
6. kvě 2009 ve 14:01  • Odpověz
zevi

kamarádka se právě dost stresovala než byly výsledky plodovky,které byly v pořádku. A ještě navíc chtěla moc moc holčičku a myslela si,že jí budou mít a ejhle,plodovka potvrdila opak a mají klučinu :grinning: Já bych také raději typické české jméno (i když ta Darja tomu moc nenapovídá i když v kalendáři je :sweat_smile: ) Dost se mi líbí třeba Anička,ale v pondělí na tom 3D UZ visela na nástěnce nejčastější jména a Anna byla na druhém místě,což jsem dost čuměla :sweat_smile: Takže proto se ještě dohadujeme a nevíme. Jako za doby mládí mé babičky,která je Maruška a znám opravdu jen málo lidí,kteří nemají babičku Marii :sweat_smile: :grinning:
6. kvě 2009 ve 14:09  • Odpověz
jj, naše babička (tchyně) je Marie :grinning: a druhá Anna :grinning: :grinning:
6. kvě 2009 ve 14:16  • Odpověz
Jůůů Macej, tak přece jen holčička :dizzy_face: A já byla furt přesvědčená, že budete mít kluka :sweat_smile:

Zevi, držíme palce na výsledky, snad všechno bude v normě a na amnio nebudeš muset. Já bych taky nešla jen kvůli věku. No uvidíš, až co ti řekne doktor.

Jména: tak my už máme asi tři dny definitivně rozhodnuto a konečně můžeme říkat břichu jménem :slight_smile: Pro kluka je vítěz Daniel a pro holku Lucie. Ale byl to boj...
Je tak krásný, jak malej už říká miminku jménem, každý ráno mi vyhrne tričko a kouká, jestli tam pořád je a vypráví mu a tak něžně vyslovuje to jméno :dizzy_face:. Akorát mám obavy, jak dlouho vydrží utajení, mám takový obavy, že to co nevidět díky našemu zlatíčku praskne. A možná už prasklo, jen já to nevim... :sweat_smile:
Já taky chtěla jméno, který se moc nedává, ale ono je to těžký. Třeba dokud jsme neměli malýho, tak jsem neznala žádný malý dítě, který se jmenovalo Petr. A pak najednou se nám tady narodili v průběhu roku ještě dva, takže pokud se někdo z nás neodstěhuje nebo nepůjde o rok dýl, tak budou ve školce/škole asi tři.
Daniel se teď dává taky docela dost, aspoň co vidím v časopisech, jak se jmenují miminka. Stejně tak Lucii jsem viděla, že je taky mezi nejčastějšíma jménama. Ale tady u nás se žádný Daneček ani Lucinka za poslední dva tři roky nenarodili. Tak uvidíme...
6. kvě 2009 v 15:23  • Odpověz
Ijet a u vás žádná změna nenastala? Pořád počítáš s tím, že půjdeš do práce?
6. kvě 2009 v 15:24  • Odpověz
prochi

Lucie je móóóc pěkný jméno :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Možná bych ho také dala,ale jelikož jsem to já tak ne,to nechci,takže tápu dál.Stejnak to nakonec bude Markétka,kterou jsme psali už při Fíkovi (prochi-to je pěkné jméno ta Markétka viď?? :grinning: ) Ale nebojte,až budeme mít aspoň pár favoritů tak řeknu :wink:
6. kvě 2009 v 15:30  • Odpověz
Macej, jojo, krásný jména ty dvě :grinning: :grinning:
Taky jak jsem to psala, tak jsem si hned vzpomněla na tebe :wink:
Manžel chtěl hrozně po mě, už při prvním a teď taky, ale já bojovala, že né. Mě se sice líbí, ale právě taky proto, že se tak jmenuju já, ho nechci dát.
6. kvě 2009 v 15:55  • Odpověz
zevi,
držím palečky, ať kontrola dobře dopadne...

prochi,
¨neříkal, že by se k porodu něco chystalo :wink: ¨Lucinka je krásné jméno.

macej,
tak to jste měli určitě krásný zážitek z toho ultrazvuku, to je síla, jak člověk dnes v tom břiše do toho mimina plně pronikne, jako by bylo pomalu už na světě...
6. kvě 2009 v 16:27  • Odpověz
No jména máte všichni moc hezký, fakt :wink:

U nás žádná změna, do práce jdu 15.7. a někdy se začínám těšit :sweat_smile: prostě že člověk vypadne a odreaguje se, no uvidíme ale druhý v žádném případě.

Upřímně máte můj obdivm, já si to vpbec nedovadu představit a chci si malýho užít, až bude samostanější tak až pak
Jo a nedávno jsme se ptali mladýho jestli chce brášku, nebo sestřičku a víte co odpověděl? NE NIC a mračil se u toho potom dodal že chce bejt jedináček :grinning: :grinning: celkem nás s odpovědí rozštípnul :grinning: :grinning:
6. kvě 2009 v 17:21  • Odpověz
ijet,
jak to přesně máš vymyšlené, jak půjdeš do práce, tak bude hlídat babi? Páč malej jde do školky až v září, že? Do práce to bude stejně takový malý šok po třech letech, že?
Jinak já bych do druhého taky nešla dřív než teď...třeba dva roky po sobě ještě pro mě bylo málo, teď to budou tři roky (bez měsíce a půl) a už je to o něčem jiném, Maru je celkem rozumná a klidná, tak si myslím, že to nebude takový ten záhul...ale pro to, aby si ještě rozuměly ty moje holky, už byl nejvyšší čas, ale zase všechno má své :wink:
6. kvě 2009 v 18:14  • Odpověz
Ahojky,
tak já se dneska vrátila z hor. Byli jsme s holkama z kolínska ve Špindlerově mlýně od pondělí a bylo to super. Ondra tam byl naprosto ukázkový, už dokonala zvládá nočník a při spaní se vůbec nepočůrává. Krásně jsem si odpočinula, na pokoji jsem byla s kamarádkou a její 16 měsíčnou dcerkou a tak trochu jsem měla strach, aby na ní byl Ondra hodný a z 99% se k ní choval jako dokonalý gentleman.
Škoda jen, že to počasí nám víc nepřálo.

Jména máte hezký, už se těším až se rozrodíte.

Odásvačku jsem si kupovala při odchodu z porodnice, od Aventu a byla jsem s ní spokojená.

Mapris: tak přijeďte, moc ráda vás uvidím.
6. kvě 2009 v 18:34  • Odpověz
kam,
vítej z hor, no vidíš, jak to Ondrovi trvalo, zbavit se plínky a předehnal i nás v tom, že už se při spaní nepočůrává, jak je šikovný :slight_smile:
6. kvě 2009 v 18:37  • Odpověz
macej,
posílám ti moc hezký článek o sourozencích..

http://www.rodina.cz/clanek5358.htm
6. kvě 2009 v 18:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.