• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
čauky, tak su zpátky, výsledky negativní, ale v poznámce bylo, že vzhledem k věku matky :stuck_out_tongue_closed_eyes: riziko Down. vyšší, 1:400 (z krve mám míň než 1:50000) no ale když to zprůměrovali, tak dali štemplík, že v normě, akorát doporučili konzultaci na genetice...

budeme uvidět, jak pojedeme na velký utz do Brna (náš gynďák nemá tak kvalitní vybavení, tak posílá do centra prenat. diagnostiky) už se těším až mimíska uvidím v celé parádě :dizzy_face: akorát budem řešit dilema, náš táta pohlaví vědět nechce, já jo, asi ho pak pošlu za dveře :sweat_smile:
já říkala, že překvapit bych se nechala jen v případě, že tohle by byla holčička a my si pak ještě někdy upíchli jedno mimčo :grinning:

tak se mějte, my jedeme na nocleh k babičce :slight_smile:
6. kvě 2009 v 18:39  • Odpověz
ahoj zevi,
gratuluju k dobrým výsledkům, tu poznámku tam házejí kvůli věku....taky jsou fakt trapní....hlavně, že je vše OK :slight_smile:
6. kvě 2009 v 19:24  • Odpověz
Kam tý jo malej je šikula, pořád jsi psala jak se nemůžete plíny zbavit a najednu jste bez plen i v noci, to gratuluju páč my jí máme na noc furt :angry:
6. kvě 2009 v 19:30  • Odpověz
autor
kam,
týýý jo, vidíš, jste šikovnější než my :o))

My máme už 4tou noc bez dudlana... Odpolendě po nějm ještě trošku plakala, ale teď večer jsme jmenovaly všechny, kdo nenosí dudlíka :grinning: , tak mi spadl balvan ze srdce.
Jinak nočník už si naštěstí taky říká.

zevi,
já mám právě ten screening přes genetiku, a co popisuješ ty hodnoty, tak je mám taky - teda mám něco kolem 1:4102 a doktorka na genetice prohlásila, že jsou to dobrý výsledky... Tak jsem zatím v klidu ...
6. kvě 2009 ve 21:33  • Odpověz
autor
macej,
pračku jsem si koupila obyč, bez sušičky ... Tuhle: http://www.aeg-shop.cz/aeg/pracky-predem/volne-stojici-spotrebice/lavamat-72850-d5158.html
7. kvě 2009 v 08:30  • Odpověz
No já mu tu plínu na noc přeci jen raději dávám, počkám tak týden a pak mu jí zkusím vzít.

Mapris: tak to my máme dudlík na spaní pořád.

Gratuluji k dobrým výsledkům genetiky. A Macej k holčice, taky doufám, že se nám jednou zadaří páreček.

Dala jsem do alba pár fotek z naší mini dovči.
7. kvě 2009 v 18:28  • Odpověz
autor
tak pračku zatím nemám :o( Dneska mi volali, že jí nemají a mít nebudou. Tak jsem jí teď objednala přes jinej web.

Jsem byla dneska odpo venku - oblítávání různých věcí .. A jsem si tak přemýšlela, kde bych asi teď byla, kdybych zůstala se svým prvním mužem .... :frowning2: Normálně jsem přišla na to, že letos mu bude 50 ... brrrr :confounded:
7. kvě 2009 ve 21:02  • Odpověz
autor
nazdárek baby ..
Dneska je krásně .. Kam vyrážíte v dnešní volný den? My s manželem dáváme do pořádku byt po budování koupelny a odpo půjde manžel asi s Terkou do zoo.

Chci se zeptat .. Je možné, že bych už cítila pohyby prcka?
8. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
Mapris my se vrátili z pražské ZOO před chvílí, byla tam hlava na hlavě, ale jinak super. Potkali jsme i samotného pana ředitele Fejka, je to kus chlapa :wink: .
8. kvě 2009 v 16:09  • Odpověz
Jé,tak koukám,že jsme měli stejný nápad,my byli dnes také v Zoo :grinning: Škoda,že jsme to nevěděli dřív,mohli jsme se aspoň pozdravit a prohodit pár slov :dizzy_face: Tak třeba jindy.

kam
my Fejka viděli také a ještě i zpěvačku jitku Zelenkovou,Zoru Jandovou,Semelku....Dnes se otevírala nová expozice s papouškama,ale my jsme se tam kouknout nebyli.Lidí tam bylo dost,ale oproti tomu co jsme tam byli minule s našima(někdy koncem dubna jak bly první teplé dny) tak to byla pohoda,předtím tam bylo cca 13tisíc lidí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Koupila jsem si permici,protože ještě určo několikrát půjdem,mám to tam ráda,je to prýma procházka.Dneska jsme jeli i tou jejich mašinkou,tou jsme jeli poprvé.Byli jsme tam s kamarádama a děti chtěli na mašinku :slight_smile:

mapris

já myslím,že pohyby jsou už možné,myslím,že některá z holek (jiťa nebo prochi) je také cítili brzy.Já až kolem 19.-20.týdne :wink:
8. kvě 2009 ve 22:17  • Odpověz
Jé Macej, tak to je škoda, že jsme se nepotkali.
Taky jsem říkala manželovi, že bydlet v Praze koupím si permici, dětem se ZOO nikdy neomrzí.

A co Jita, nerodí už?
9. kvě 2009 v 15:07  • Odpověz
autor
macej,
ty pohyby - bylo to mini kopnuti, kdyz jsme koukali s manzelem na hokej :o)) Ze by tam byl nastavajici fotbalista? :grinning:

kam,
my permici máme, manžel byl s Terkou dneska odpo a přišli jak čuňata :o)) Teda dcera, ne manžel :grinning:
9. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz
mapris,
asi jsi na ty pohyby citlivější, myslím,že je to možné, proč ne...
No s tím tvým prvním mužem, na věku asi nezáleží, co se asi spokojenosti a lásky týče ne? To spíš by ses měla hrozit jiných věcí, kterých měl tvůj první muž, kde bys teprv byla :wink:

Nerodím kozeny :grinning:
Já jsem si myslela, abyste neměli brouka v hlavě, že sem musím skočit rychle, páč jsme celý den pryč a včera jsem neměla kdy sem jít a hlavně, večer, když mám čas a Maru usne, už se sem prostě nedokopu, jsem ráda, že si v klídku lehnu a mám dost :wink:
Až se něco bude dít, tak mám číslo na Ijet, sice sem moc teď nezajde, ale doufám, že jak jí napíšu, že sem hodí echo hned :slight_smile:
10. kvě 2009 ve 20:00  • Odpověz
ahoj holky, taky jsme měli o víkendu originální nápad a jeli jsme do zoo :grinning:

chtěli jsme se sousedama a jejich dvěma holčičkama někam vyrazit, takže byl trochu problém vybrat cíl výletu, aby to děti bavilo a ani jedna rodina jsme tam v poslední době nebyla, nakonec jsme se rozhodli pro Bratislavskou zoo+dinopark, ale bylo to zklamání největšího kalibru...
jako děcka byly nadšené a spokojené, ale my jsme od zologické v hlavním městě fakt čekali víc, asi jsme moc namlsaní, hodonínský zookoutek, který máme u nosu, i když je malý, tak je daleko krásnější, upravenější a na lepší úrovni... první část prohlídky ještě dobrá, ale pak už bylo všechno takové roztroušené, snad snaha o přírodní terén, něco jako v Olomouci, přitom člověk slyšel lomoz aut, páč je to hned vedle několikaproudá silnice, u všech výběhů i pavilónů šílený puch, jako by se o to nikdo nestaral :stuck_out_tongue_closed_eyes: žádný vláček nebo ohrada s kozama, kde by si děti mohly pohladit zvířátka...
a největší bomba bylo jídlo, na začátku trasy bylo bufetů sice dost, ale kdo by jedl hned když vyleze z auta, že... no a pak strašně dlouho nic a až u dinoparku, kdy jsme fakt byli hladní jak psi, tak dino menu sestávající ze 3 smažených krůtích dinosaurů od nowaca, minihromádky hranolek a plkanečku kečupu za 5!!! euro (odpovídalo to asi porci dětského meníčka v Ikei :sweat_smile: )
dinopark se taky nedal srovnat s tím vyškovským, modelů žalostně málo, skoro všechny statické, hýbal se jen jeden, ani s těma reproduktorama na zvuky si nedali práci je nějak zamaskovat do křoví nebo pod kameny, byly normálně viditelné i s kabelama, fakt ubohé

prostě výlet za všechny prachy (a za "éčka" :grinning: ) ale fakt jsme kritizovali jen my dospěláci, výlet byl kvůli prťatům a ty byly spokojené, ulítané a naprosto v pohodě :wink:
11. kvě 2009 ve 14:53  • Odpověz
jinak máme od včerejška nového člena rodiny, kluci si přinesli od kamaráda anduláka, jmenuje se Kuba (promiň Ijet, ale v této rodině se odjakživa každý papagáj jmenuje Kuba, takže můj návrh na změnu, např Ruda, byl přehlasován, že by se to pletlo :sweat_smile: )
malý je nadšený, pořád ho okukuje a říká: Kubíček si u nás zvykne, nebude se potom bát a Jižíkovi sedne na plsteček, že? nebo tady na lameno :grinning:

Mapris, já pohyby i u Jirky cítila už v 17tt a teď taky (takové to minikopnutí, spíš polechtání) a od minulého týdne pociťuju už docela kvalitní šťouchance, vypadá to že dítko bude stejný divoch jak bráška, kdy se mi neustále vlnilo a vybulovalo břicho :sweat_smile:

Jíťo, doufám že si Ijet uvědomuje zodpovědnost, kterou vkládáš na její bedra :grinning: i kdyby jí nefungoval net a musela se vloudit k sousedům, do knihovny, internetové kavárny, prostě musí nás včas informovat! :wink: :sunglasses:
11. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz
ještě vám napíšu perličku z bratislavské zoo :wink: cedule ukazovala k exotům, po příchodu jsme shlédli 2 klece plné korelí, andulek a 2ks barevných papoušků, toť vše :grinning: a pak ještě 1 voliéra s hrdličkama a jedním zlatým bažantem... a kvůli tomu jsme jeli přes 100 kiláků :grinning:
11. kvě 2009 v 15:14  • Odpověz
Ahoj holky,
tady je od rána hnusně,lilo snad bez přestání až teď nachvíli vylezlo sluníčko.Ráno jsem se s Fíkem vydala na ORL,protože si mi zdálo,že pořád mluví nosem a taky jsme ještě občas odsáli nudle.Jak jsem min.týden psala,že má obr rýmu tak jsem se pak radovala,že jsme jí během dvou dnů zažehnali a ono prd,ta mrcha Fíkovi zalezla do dutin,teda naštěstí jen do jedné a z toho má i zánět v pravém uchu,ale není to na píchání,dr říkala,že bubínek praskl samovolně.Nicméně mu napsala antibiotika na tu dutinu.Moc nadšená z toho nejsem,má je sice po delší době,ale stejnak,ale zase si říkám,že lepší je dát než aby se to z dutiny nedostalo a pak mu dělali punkci,to by asi nebylo moc příjemný :stuck_out_tongue_closed_eyes: Musím malého pochválit jak byl u dr vzorný,chválila ho i dr a sestra,já mu od včerejška říkala,že se mu paní dr koukne do nosu a ucha trichtýřkem a že to nic nebude a pak že vyplázne jazyk,moc otevře pusu a dr se koukne do krku.No byl fakt ukázkový,chválila jsem ho,to jsem teda nečekala :slight_smile: Ven prý můžeme,ale jen,když bude hezky,na hlavu nějakou hučku a být v klidu,neběhat což si u našeho dráčete nedovedu představit tak prý raději jen v kočárku. :slight_smile: No tak uvidíme,budeme se chodit na chvíli venčit :grinning:

zevi

to je škoda s tou Zoo,ale hlavně,že byly děti spokojené.My jsme do té bratislavské chtěli zavítat s přítelem,ještě jsme neměli Fíka a byli jsme v Bratislavě na dovolené,ale nakonec jsme tam nešli.Tak jsme o nic nepřišli.
V Dinoparku jsme byli v Plzni,bude to něco podobného jako Vyškov si myslím,tam se nám líbilo,ale byli jsme tam loni a Fík u nějakých ještěrů říkal bojim bojim :sweat_smile: Zoo v Plzni co je u Dinoparku také nic moc.
11. kvě 2009 v 16:50  • Odpověz
zevi,
zlatá zoo v Lešné, co? :wink:

Jinak tady byla odpoledne opravdu silná bouřka, kroupy, déšť a vítr. Teď je sice po všem, ale dost se ochladilo.

Macej,
to jsou teda trampoty, hlavně, aby to bylo dobré....

Ještě si asi napíšu o tel. číslo prochi, ta sem přece jen chodí častěji.

Prochi,
napiš mi prosím tel. č. do IP, páč tě pak budu formou sms informovat, kdyby něco :grinning:
11. kvě 2009 v 18:08  • Odpověz
Ahojky Kočky,

Zevi: tak hlavně, že dítka byla spokojená. Co na nás velkých záleží :grinning: .

Jita: a bouřka ti k porodu nepomohla?

My měli dneska srazík z holkama a bylo to super. Ondra je mezi mladšíma dětma zlatíčko.
11. kvě 2009 ve 21:59  • Odpověz
holky,
nevíte něco o té týdenní otcovské dovolené co je teď nově ze zákona?Jen by mě zajímalo,jestli se automaticky nastupuje v den porodu nebo teda den po a nebo se může nahlásit v nějakém rozmezí po porodu??

jito
to je neuvěřitelný jak to těhu uteklo.Už jsem napjatá jak kšandy :sweat_smile:
11. kvě 2009 ve 22:11  • Odpověz
Ahojky, jen nakukuju, jestli je Jíťa ještě dva v jednom. Koukám, že jo a je mi potěšením spolupodílet se společně s Ijetkou na informování o miminkku :dizzy_face: Letim napsat číslo tel. do IP a pak konečně chrnět. Dočtu vás zítra, dneska už jsem hotová, pááá těhulky i netěhulky :wink:
11. kvě 2009 ve 22:36  • Odpověz
Tak ještě čumákuju po netu, místo abych si vás dočetla :sweat_smile:... a jdu pro radu. Naši nám chtějí něco koupit pro miminko a shodly jsme s mamkou, že by se nám libilo a hodilo takový to lehátko pro mimčo. U brouka jsme měli půjčený od kamarádky takový postarší typ a byla to skvělá věc. Líbí se mi hodně tohle http://www.babydracek.com/zbozi/2995--fisher-price-m7930-lehatko-od-miminka-po-batole-do-18kg (našla jsem i lacinější, ale tady je nejlíp vidět), zaujalo mě, že je až do 18ti kil, zatímco ty ostatní chrchlátka jsou většinou jen na pár měsíců do 9ti kil (a ty měl brouk v půl roce...). Co na něj říkáte? Nemáte někdo os. zkušenost?
A teď už fakt brou :pensive:
11. kvě 2009 ve 23:14  • Odpověz
Hele vy jedny můry :grinning: je jasný že bych hned letěla napsat kdyby bylo mímo na světě :sweat_smile: chodím sem načuhovat, ale nevím co napsat, páč těhotenství jde mimo mě. Mám z vás radost a přeju vám aby jste to měli rychle za sebou a byli oki, ale vážně to jde mimo mě. Nemějte mi to prosím za zlý :frowning2:

Co isáček a raculka????
12. kvě 2009 v 07:17  • Odpověz
Ijet, ale vždyť se nebavíme jen o těhu, nebo jo? :frowning2: Tak asi určitě poslední dobou je to víc, než dřív, ale to bude tím, jak se pomalu ale jistě blížíme k termínům...

Tak písni, co vy, co Kuba a táááákkk :slight_smile:
12. kvě 2009 v 09:04  • Odpověz
Ahojda, čekám, až nám přivezou okna na garáž, mamka si vzala brouka do vsi, tak jsem konečně vyšetřila chvilku a dočetla vás.

Kam, tý jo, tak vy jste takhle s holkama a prckama výletili, to musela být paráda! A velká gratulace k suchý noční plínce. Už jste ji přestali dávat úplně?

Zevi, "vzhledem k věku matky" mi psali už když jsem čekala malýho a to mi bylo 25!!! Určitě na velkým UTZ bude vše v pořádku. Kdy se chystáte??

Mapris, vám obr gratulace k oddudlíkování
Maprisku, tak byly to pohyby? Já myslím, že určitě! Já je tentokrát cítila už hrozně brzy, už v 15. týdnu. Nebyly to samozřejmě žádný velký kopance, ale takový ty bublinky nebo vlnky, nebo jak to popsat, a postupně to sílilo.

Zoo - my úplně milujeme tu pražskou. Je teda fakt, že jsme tam byli naposled ještě když jsme neměli brouka a už dva roky se tam chystáme... jenomže s námi je to těžký. Jaro + podzim má manža o víkendu pískání a pak když je přestávka, tak pořád makáme na baráku. Předloni se budovala terasa, loni se zateplovalo, letos stavíme garáž... Ale pokud bude s mimčem a se mnou všechno Oki, tak začátkem srpna pojedeme jako každý rok ke známým do podkrkonošské chaloupky a to je kousek od Safary ve Dvoře a tam je to taky moc hezký.

Macej - otcovská dovolená bohužel netušim, jak to s ní je. My teď spíš zvažujem, jestli si bude brát manža "paragraf" na brouka. Zrovna včera nás PA na plavání upozorňovala, že pokud ho budem chtít vystavit, tak si musíme po novu zažádat už v den nástupu do porodnice. Ale manža se musí nejdřív stavit v práci za mzdovkou, jak to bude s penězma a ostatníma výhodama (prémie, benefity apod.), který se vážou na 100% docházku, abysme nepřišli o moc peněz. Každopádně pokud budeš mít víc informací o tý otc. dovče, tak sem s nima :wink:

My byly včera ve školce u zápisu. Vyfasovali jsme ticíc lejster, který musíme vyplnit, potvrdit u doktora a do konce května znovu přinést. A někdy druhý týden v červnu se dozvíme, jak jsme dopadli. Pak jsme se šli podívat na děti do třídy, tak se brouk hned rozeběhl mezi hračky. No úplně mě píchlo u srdíčka, jak už je velkej a samostatnej...

Ad. sourozenci: já jsem taky zvědavá, jak to bude u nás probíhat. Ale tak nějak myslím, že ideál věk. rozdíl asi nefunguje. Máme známý, kde čekali na druhý, až bude první samostatnější, mají víc než pět let rozdíl a ten větší žárlil neskutečně. Začal se schválně počůrávat, chtěl plínku, flašku... . Ale stejně tak znám i naopak, že pětiletý v poho a tříletý ne. Já věřím, že to bude u nás dobrý už tím, že budeme mít miminko na léto. Takže si představuju, jak kočár zaparkuju do stínu pod ořech a budem celý dny zahradě jako dřív. Malýho se na to snažíme připravit, hodně si o miminku povídáme, jak to bude, až se nám narodí... no uvidíme...
12. kvě 2009 v 10:28  • Odpověz
prochi

zkusím najít o té otc.dovolené něco na netu. A proč by si tvůj manžel měl brát paragraf na malého?Jako na dobu co budeš v porodnici,aby si neplácal dovolenou?Nebo jak jsi to myslela?Dovča je totiž určo lépe placená,né?Já zatím nevím jak to budeme řešit,ale tím,že je moje mamka doma tak se asi nějak s přítelem prostřídají nebo bude normal chodit do práce a pak si u nich Fílu vyzvedávat a nebo si vezme dovču,pokud to nevyřeší ta otcovská.Zatim nevim. Tím,že budeme mít mimčo v létě tak nejspíš žádnou dovču nestihneme,moře nepřichází v úvahu a tady u nás nevíme,ale mě se nejspíš nebude už chtít nikam cestovat,maximálně na chvíli ke kamarádce na chatu pokud to vyjde.

školka- dneska mi volala říďa z jedné školky,že jsme přijatí,jupíííííííííí.Tak snad si to nerozmyslí,až tam půjdu pro to rozhodnutí a ona mě uvidí z bubnem,ale to už by snad neměla.U zápisu bylo dost maminek s kočárama tudíš je spousta ženskejch na mateřský.Ještě musíme vyřešit ten nástup.Když na to myslim tak je mi úplně úzko,že malej nebude celý den se mnou,ale na druhou stranu vim,že to s mimčem uvítám,když budeme mít aspoň dopoledne volnější a Fíla bude mezi dětma.Ještě jsem zvědavá na tu reakci,jestli bude při nástupu brečet tak mi to urve srdce :sweat_smile:

Dnes jsem byla na gyndě na kontrole,mimi už je hlavičkou dolů tak snad tak už vydrží.Příště půjdu na velký UZ,sestřička říkala,že to už bude poslední+odběry krve a že mi už vystavý papír na mateřskou tak jsem si říkala,sakra to fakt letí.Potom už asi budu chodit do porodnice,že?Už ani nevim jak to bylo u Fíka,ale myslim,že jsem byla v porod.poprvé nějak 35.-36.tt.

prochi

my máme lehátko to obyčejné do asi 10kg a musím říct,že jsem ho fakt využila a je to super věc.Máme takové větší a širší oproti jiným co jsem viděla(teda srovnávám s kamarádkou) nicméně je jen do asi 9-10kg jak píšeš.Na cvičení jsou tyhle obyč.lehátka dvě pro mimča a co jsem koukala tak do nich občas sedají i velké děti a unese je to,ale určo to k tomu není určené.Tohle jak posíláš ty,je moc pěkné a má vyšší konstrukci takže v něm pak může sedět i větší dítko,ale zdá se mi to jako nepoměr,když je na jednom obrázku mimčo a leží téměř přes celé lehátko a pak starší holčička,typuju tak dvouletá a nepřesahuje to opěradlo.To je podle mě skreslené,ale třeba se pletu.Každopádně jako křesílko pro větší dítko je to také pěkné a není zas tak drahé si myslím,to jsou kolikrát dražší a jsou jen do těch 9kg.Takže ať se rozhodneš pro jakékoliv,je to dobrá věc.Já zase dost uvažuju o tom šátku-klokance jak psala Zevi,myslim,že bych to využila.

ijet

teď asi fakt tlacháme o miminech a těhotenství,nějak nás to pohltilo :sweat_smile: pardon :slight_smile:
Já už jsem se tě chtěla zeptat jak pokračuješ ve formování postavy?Stále chodíš na cvíčo?

iso

co Natálka,není nemocná,nerozjelo se jí to nějak,jak jí Fík nakazil rýmou?To by mě moc mrzelo :frowning2:
12. kvě 2009 ve 14:33  • Odpověz
ahoj holky, jste se rozšouply (ne v kvantitě, ale v kvalitě 100%) :sweat_smile: tož z kterého konce začít...

Macej, dutiny jsou mrchy, ještě teď si živě dokážu vybavit, jak mi asi před 15-ti lety dělali punkci, auau :stuck_out_tongue_closed_eyes: vím že z atb nemáš zrovna radost, ale hlavně aby to zahnalo zánět a malý byl brzo v pohodě

jinak tu máme od tebe samé dobré zprávy :wink: otočený mimoušek, přijatí do školky, super :dizzy_face:

o otcovské dovolené jsem nic nezjišťovala, páč můj chlap je osvč, takže se nás to netýká, holt když zůstane doma, je to zadarmo... a předpokládám, že budou k dispozici i obě babičky, jednu máme v baráku, druhá je jen 5km daleko, tak společnýma silama snad péči o jednoho žouželu zvládnou

Kam, to máte super, že vám tak vyšel srazík i pobyt na horách, fotečky jsou moc pěkné, koukám, že Ondra je mezi ostatníma dětma už takový velký rytíř, že jo?

Prochi, takovéhle léhátko má kamrádka pro dcerku a je fakt, že náš mlaďásek se k němu taky vždycky žene a chce ho dát na křesílko a houpat se (anebo jí s oblibou pouští vibrace :sweat_smile:) strašně se mu líbí a kamrádčina holčička je v něm taky nadmíru spokojená :slight_smile:
my jsme teda léhátko neměli, určo je to bezva věc, když člověk občas potřebuje mimi bezpečně odložit, pak i na krmení, dokud prcek sám nesedí, ale nás od něj na rehabkách odrazovali, páč mimi má trávit cca polovinu bdělého stavu na bříšku, pást koníčky a posilovat svalíky, což léhátko neumožňuje (ale zase na druhou stranu, pokud se používá s mírou a ne na téměř celodenní pobyt dítěte tak je to určitě užitečný pomocník a praktičtější než mimčo odložit třeba do autosedačky)

Ijet, no piš o sobě a o malým, ať nám tu taky přineseš čerstvé témata k hovoru a neřešíme furt naše pupky :sweat_smile:

ještě k zoo, určitě až někdy zavítáme do Prahy, určitě na návštěvu zologické nezapomenem, tam jsme nikdy nebyli, safari ve D. Králové je fantastické, ale už je to spousta let, co jsem tam byla (letos bych chtěla na dovču právě tam na sever, Adršpachy, Kuks, Babiččino údolí, bunkry u polských hranic... tak určitě dojde i na safari :slight_smile:)

holky, nebuďte krkouni s tím počasím, u nás ani kapka, fakt horko, malý lítal až do večera v krátkém rukávu! dnes to zrána vypadalo, že snad konečně zaprší a zase tam peče slunko (akorát pěkně fouká) ne že bych nějak toužila po hnusném počasí, ale zem je šíleně vyprahlá, každý večer lítáme s konvema a zalíváme jak o život a stejně to není na těch záhonkách poznat :unamused:

jinak před chvílí psal kámoš, že mají holčičku 4250g, což mi spadla brada, nechápu kde to holčina nosila, páč s její postavičkou by mohla od minuty vyběhnout na molo a ještě když jsem ji před týdnem viděla, tak vypadala, že má nejmíň měsíc čas :grinning: už se těším až se půjdem podívat a připomenu si jak se chová takové novorozeňátko :dizzy_face:
12. kvě 2009 v 15:40  • Odpověz
ahoj kozenky,

macej,
já nebyla v porodnici vůbec, do konce těhu pořád chodím ke svému...
Jinak super, že má prcek už hlavičku dolů :wink:

prochi,
osobní zkušenost s lehátkem nemám, ale je super, že je tak i pro větší děti, to je fakt paráda...určitě bys ho využila..

ijet,
proč bychom ti to měli prosím tě za zlý? To my jako nejsme tak zblblí, to jen prostě že se to blíží, tak to je přirozené, že se to teď propírá častěji, ale netěhulky myslím taky přináší i ostatní informace, aby to tu zas nebylo jak v těhu poradně :sweat_smile:

zevi,
to mi nevykládej, že u vás nepadla ani kapka, tak to teda úplně hledím :confused:

Jinak dnes jsem byla na kontrole, doktor zvěstoval, že se pomalu otevírám, ale ti doktoři to fakt neodhadnou tak jak tak, tak říkal, že snad ten týden by to tak mělo být, že pokud byl první porod v termínu, že bude pravděpodobně i ten druhý, tak snad nehrozí žádné kruté přenášení, když už se otevírám, čípek mám 0,5.
12. kvě 2009 v 18:10  • Odpověz
Ahojky,

i já sem občas nakukuju, ale nepíšu ,páč jak píše Ijetka se probírá příprava na druhé miminka a tak nemám čím přispět :sweat_smile: .Je neuvěřitelné jak to strašně uteklo a tady se už začíná pomalu rodit :dizzy_face: .

macej,
dobrý, sice vypadala uplně stejně jak Fík, ale naštestí z toho nejhoršího se přes víkend dostala a nemusela jsem s ní zůstat doma.To je výhoda hlídání u babičky,můžu ji tam poslat i s rýmou, to do školky nepůjde :pensive: .
Super, že Fíka vzali taky do školky, aspoň si budou moc o čem povídat :grinning: :grinning: .Jen měla hrozně ošklivou tu pusu, začlo ji to hnisat a mokvat a tak jsme mysleli, že nakonec pojedem na pohotovost.

Byly jsme minulý týden u zubařky a malý zbrušovaly špičáky, měla je moc veliké, byla fakt dobrá, jen u druhého zubu už pak chtěla zavřít pusinku, asi už ji bolela a zubařka ji asi omylem sjela vrtačkou na pusinku.
Neobjevilo se jí to hned, ale až doma a měla to od rtu skoro až k bradě, hodně ji to pak trápilo, ale už to má hezký.

My jsme taky pravidelní návšetvníci ZOO, máme ji teď téměř před barákem :slight_smile: .I na část vidíme z balkonu.

prochi,
měla jsem tohle podobné od Fisher price pro malou a fakt ho doporučuju, malá ho moc užila.
Kamarádka ho má stále a když tam občas jedem, stále do něj leze a chce v něm sedět.Takže ho určitě využiješ.

Ve čt. jdu na první třídní schůzku, tak jsem zvědavá a těším se.Moje první :grinning: :grinning: :grinning: ....

Páááá
12. kvě 2009 v 18:38  • Odpověz
Prochi: tak mi měli lehátko to samé, akorát je jiný potah, tohle je nejspíš nová kolekce, ale jinak je to úplně stejné i do stejné firmy a bylo super. Používali jsme ho až tak po měsíci, nejdřív na uspávání a když byl protiva a chtěl pozorovat okolí. A přesně jak píše Zevi, jsem se bála aby pak neměl problémy se zádama, tak jsem ho tam dávala ze začátku jen na nutnou dobu. A pak jsem ho v něm krmila aspoň do osmého měsíce.

Já teda ty vaše romány o těhu čtu ráda, taky se na to své jednou těším.

Gratuluji všem o přijetí do školky, to mi připomíná, že tam musím donést vyplněné papíry. Tak nejspíš zítra cestou od zubaře, jsem zvědavá co tam Ondra zase předvede.

Jo srazík i hory byl super, Ondra je tam nejstarší a kluk a dokonce se chová jako gentleman.
12. kvě 2009 v 19:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.