• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Tak jsem nakonec vyšetřila ještě teď trochu času vás dočíst :slight_smile:

Koukám, že se probíralo uspávání. Tak to u nás nevedem. Jdem si teda lehnout s ním, ale je to jen na pár minut. Buď přečtem pohádku, nebo si prohlídnem nějakou jinou knížku, nebo si jen tak vypravujem, co jsme celý den dělali, dáme pusinku a odejdem. Je pravda, že někdy přemlouvá, ještě chvilku, ještě naposled... v tom případě řeknem, že se jdem vyčůrat nebo umýt nádobí (to používám já) nebo dokoukat zprávy (to používá MM) a že se pak přijdem ještě podívat. Taky jsme si prošli obdobím, kdy řval, nutil si pozornost, nebo za námi chodil do obýváku a vymýšlel tisíc věcí, proč nemůže spinkat, ale zase to přešlo. Řešili jsme to tak, že jsme ho opakovaně odváděli do postele, vysvětlovali, domlouvali, ale samo se to neobešlo bez řevu. Navíc teď je fakt unavenej, budí se okolo půl osmý a jede v tahu jak králíček duracel až do večera. Venku jsme fakt celý den, takže si myslím, že toho má dost. Jo a co se praktikujem, někde jsem to i četla, ale nevím, možná to tak děláte.... my necháváme otevřený dokořán dveře od pokojíčku a hned naproti jsou otevřený dveře do obýváku, kde jsme my. Jsou puštěný zprávy a já třeba ještě jdu opláchnout nádobí. Jde o to, aby nás pořád slyšel a věděl, že jsme nablízku. Takže né úplná tma a zavřený v pokojíku.

Mapris, to učůrnutí, já si nemyslím, že by to mělo nějak souviset s problémy s močákem. Taky jsme to jednu dobu měli, hlavně ze začátku bezplenkování a spíš to bylo, že si začal, ale ihned to zadržel a pak až hlásil, že potřebuje. Dej tomu čas, určitě to zase vychytáte :wink:

Jitu, vám přeju, at se kojení brzy ustálí. My kojili ze začátku taky dlouho. Ale sestřička v porodnici mi radila nechat ho maximálně 45minut. Tak to jsem dodržovala, víc ani ťuk a brzy se to zkrátilo. Kojíš ještě z obou?

Jitu, ještě jsem tě chtěla poprosit, když mám na tebe teď číslo, můžu ti písnout, až to na nás přijde? :slight_smile:

Isáčku, jestli nakoukneš..., jak to jde v práci? A co Natálka, je to už s tím odloučením lepší? Víš, jak si tuhle psala, že to nějak hůř snáší...
27. kvě 2009 ve 14:16  • Odpověz
prochi,
no jasně, že váháš, určo napiš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dáváš si slabé kafíčko denně? Myslím třeba jako slabé rozpustné, i teď, při kojení, jak mám nízký tlak, mi ho sestra doporučila, ale fakt se mi nechce to kafe pít, když kojím, prdím na to, ale v těhu jsem ho sem tam pila až do konce...
Jinak kojím každé kojení jen z jednoho, ať se dostanem na zadní mlíčko....ale už to taky se snažím zkrátit, že ji mezi tím budím a přebaluju, abych u toho neležela dvě hodiny....

Uspávání taky hrůza, když malá spí, tak můžu Marušku uspat vedle, protože sama nehrozí, a k nám chodí do ložnice až zas po půlnoci, a stává stejně s náma o půl šesté, protože jak slyší pomrčovat Helču, tak už nezabere...
28. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz
Jitu, jojo, kafčo si dávám. Každý den jedno po obědě s mlíkem. Je to droga. Nepila jsem ho asi do pátýho měsíce, prostě jak mi bylo blbě, ale pak jsem se k němu zase vrátila. Nejhorší je to se mnou po ránu, to jsem fakt jak moucha, nemůžu se ani ohnout, to hned omdlívám. Pak po obědě dám kafčo a tak na hodinku si lehnu, odpo je mi nejlíp a navečer už zase pomalu odpadávám.

My teď přijeli z křivky, jel se mnou drahý, protože já se holky debilka největší ošklivě spálila rozpáleným olejem na ruce. Bylo mi z toho hrozně špatně, že bych to asi neodřídila. Pořád mě nutil, že se stavíme na chirurgii, ale naštěstí tam bylo moc lidí, tak jsem ho ukecala, že si jen něco koupím v lékárně. V lékárně na to koukly dvě magistry a shodly se, že se mi dělají puchýřky, tak musím být maxim. opatrná a když se to bude zhoršovat, tak zítra radši na chíru kvůli infekci. Že by to v mým stavu bylo nebezpečný... no prostě jsem magorka... bolí to jako svině, teď mě na tom chladí panthenol, tak je to trochu lepší.

Jo a křivka dneska lepší, sice prý opět nic moc, ale lepší než včera. Prej mám nějaký zfetovaný dítě :sweat_smile: Ale další KO naštěstí až ve středu.

A za chvilku si jedu ještě odpočinout na poslední předporodní kurz :slight_smile:
28. kvě 2009 v 15:00  • Odpověz
prochi,
ježíš, když se daří, tak se daří, ty jsi ale šikula :unamused: Tak to sleduj, ať se to nějak nezhoršuje....
28. kvě 2009 v 16:10  • Odpověz
autor
Tak holky, mám chvíli čas vás přelousknout. Manžel koupe malou.

zevina - no, manžel to astma právě už asi tři roky nemá .. Nějak se mu to "vyléčilo" On ho měl dřív, spíš měl tu silnější alergii - hlavně v srpnu na ambrozii a kukuřici, ale za poslední tři roky to má dobrý. Ona v pátek ta alergoložka říkala, že to vypadá, že to Terka zdědila po něm.

zevi, macej,
s tím uspáváním máte pravdu ... Nějak to teď neřešíme ... Dovolili jsme si párkrát odejít "jakoby pro něco" a byl strašnej hysterák .. Takže teď to manžel večer ukecává a já po obědě většinou také - spíš to nějak "učtu" pohádkou a ona usne ... Sedačku u ní sice už nemáme, ale máme tam křeslo, tak u ní sedíme ... Do postele nás nepustí (díky bohu), nějak jsem to neučila ...

macej,
no, já budu jsem vlastně teď 19+2, na velký ultrazvuk - druhý - jsem se dneska objednávala a jdu někdy druhý týden v červnu. Dle mého gynekologa zatím vše o.k. Jen mně občas berou "mdloby" protože mi dost padá tlak, tak se snažím pít magnesii a poslední dobou mně občas berou křeče do nohy - tak mi sousedka říkala, že to mám řict mudr a bude to asi na hořčík .. Jinak jsem byla na prohlídce teď ve středu a doktor si mně objednal na příští týden na sono plodu - dělá už ty utz přes břicho asi v jiný ordinaci - u sebe má jenom tu sondu.
LÉKY - Terka má Xyzal(vyměnili jsme ho s obvodní za Aerius), Spiropent na roztažení průdušek - ale to snad jen na týden, protože má kašel a má prý "sípavý" dech na plicích, takže ten pak máme vysadit; potom bere Singular - tabletky na večer, a pak jsme měli od naší obvodní Cromohexal - sprey do nosu, ale to nám teď alergoložka dala jiný, tuším Aquasort nebo tak nějak, a že se pak k tomu Cromohexalu máme vrátit ... Krevní testy ještě nevíme, ty nám braly v pátek, na alergo jdeme hned na začátku července, tak se pak dozvíme víc ... Terka je i trochu osypaná po těle, takže zatím nebudě mudr dělat kožní testy, prý až ta kůže bude lepší.
Jinak jsme dostali čípky v nejnutnějším případě a ten aerochamber máme, také v nejnutnějším případě. Jen jsem prostě nevěděla, kdy ho už použít. Naštěstí Niki s tím prý má trochu zkušenost, tak jsem se nějak uklidnila - taky kvůli hlídání ... Tak jsme ho zatím nepoužili ...
Jen prostě v noci strašně špatně spí .. Má ucpaný nos, ráno začala vstávat čím dál tím dřív, třeba dneska v půl 6tý, protože nemůže dýchat - a nebo má světlé závěsy .. Už jsem koupila tmavší látku a o víkendu jí udělám tmavší. A nebo to prostě budu muset nějak řešit jinak - jestli tím nějakým odpařovačem nebo co ...
ČŮRÁNÍ - no, ona už o miminku ví .. ale nějak jí to neznepokojuje .. Někdy se prostě vyčůrá v pohodě a má sucho, a někdy musím vyměnit kalhotky, hlavně mi to dělá starosti venku, když je chladněji .. Spíš si říkám,jestli nemůže být nastydlá,nebo co ..

zevi,
já se nechám překvapit...

Holky, u mně si na pohlaví budete muset počkat na porod :o)) Manžel to vědět nechce, tak pokud se doslovně neprokecne lékař :o))

jita,
jsem sice odpověd poslala na meil. Helenka je krásná, ale vidím tam prostě pusu Marušky :o))

prochi,
ty jsi ale případ .. Tak se hlavně hlídej ...
28. kvě 2009 ve 20:25  • Odpověz
jito

děkuji za mailík s fotkama,Helenka je rozkošná,trošku závidím,že už máš prcka "venku" :sweat_smile: A jak je tam s ní Maruš a pusinkuje jí,no nádhera :wink: Přijala ji fakt dobře :dizzy_face:

prochi

no to je děs,jak se ti to povedlo?Rozpálenej olej je děsný svinstvo a strašlivě to bolí tak držim palce ať to je brzo ok a bez infekce.Nejlepší je to asi mýt na vzduchu,ale možná by nebylo na škodu zeptat se v lékárně na nějaké krytí-mastný tyl nebo tak něco.nedali ti?
A ten tvůj tlak to je fakt smrťák,nepomáhá ani kafčo poránu?

mapris

ještě k uspávání,my děláme to co Prochi,necháváme otevřené dveře a Fík nás slyší(pokud nechce,abych byla u něj) aještě k tomu ho nenechávám po tmě,ale má rozsvícenou lampičku a někdy si i vyžádá další pohádku,ale na CD.
Jak jsi psala o těch světlých závěsech tak mi to připomnělo Fílu,my máme sice žaluzie,ale jakmile je světlo tak Fík hlásí už neni tma,děti už nepinkaj :sweat_smile: Takže dneska se vzbudil v půl sedmé,ale jindy je to až kolem půl osmé,naštěstí :sweat_smile:

Holky,k mému údivu Fíka přijali i do té druhé školky kam jsme se hlásili,akorát se vůbec neizvali tak jsem myslela,ža nás tím pádem nevzali.No ale řekla jsem si,že tam zavolám,jen tak pro pořádek a ejhle,vzali ho :sweat_smile: A to jsem si myslela,že moc šancí není.nicméně hop dám do té první a do druhé musím zajít a říct,že nenastoppí,abychom někomu neblokovali místo.
28. kvě 2009 ve 21:52  • Odpověz
Ahojky,

tak to je teda hnus počasí....musíme do neděle nějak přečkat, tady je snad 10 stupňů...

Macej,
to je dobře, že už máte školku jistou, u nás naštěstí taky, protože 40 dětí jde do první třídy, tak vzali všechny...

Jo a se mnou se teď rodila vlna kluků, nemocnice byla v mínusu tři lůžka, leželo se i na gyndě o patro níž s miminama, a narodili se samí kluci, jen tři holky :sweat_smile:
29. kvě 2009 v 09:56  • Odpověz
Holky,
nemáte někdo zkušenosti s jahodama do květináčů, s těma převislýma? Jak rodí a tak?
29. kvě 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahoj,
taky je u vás tak hnusně?

Macej: tak vidíš, teď můžete školky střídat :grinning: .
Jita má taky školku jistou, tak paráda.

Zevi se na nás pěkně vyprdla, říkala ve čtvrtek a dneska je neděle. Ty nás teda napínáš!

Prochi: musíš být a sebe opatrná. Vím, že takový úraz se stane raz dva, ale raději už nic nedělej a odpočívej :grinning: :wink: .

Isa: díky za psaní a přijď taky někdy mezi nás.
31. kvě 2009 ve 12:54  • Odpověz
Ahoj babenky, jdu vás taky pozdravit :wink:

O počásí mi ani nemluvte, je to vopruz :angry:

Jitu nemám zkušenost, jen jsem je loni viděla v obchodě a byly hodně obalený jahůdkama, ale fakt nic nevím a my v okolí je máme normálně v zemi :slight_smile:
1. čer 2009 v 09:04  • Odpověz
Téééééééééééééda zevi, no co je????????????? :confused: :confused: :confused:

Jinak přejeme všechno nejlepší dětičkám :wink:
1. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
ano, ano, ano... vím že mám příšerné zpoždění co se týká tajné ípé :pensive: napravím ještě dnes, slibuju na mou duši, na psí uši! :sweat_smile: akorát tu teď mám rozjívené dítko, co nechce jít spát, k tomu neteř a za chvíli přijede babička, uff... tož až se to u nás kapku zklidní :wink:

já prosím závěsné jahody (pardon, 1 jahodu) druhý rok úspěšně pěstuju, taky napíšu... a víc jsem toho nestačila přelítnout, až potom, zatím páááá
1. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz
Jito, fotečky jsou nádherné, úplně jsem si připomněla tu miminkovskou vůni :dizzy_face: Helenka je slaďounká a jak ji Maru objímá... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

počasí stálo fakt za pendrek, u nás zrušili (odložili) i pohádkový les a skákací hrad, co měl být v neděli k mdd

teď v tom mám guláš, já jsem jediná, kdo nebude mít od září školčátko? (a Prochi? nebo se pletu?)

závěsná jahoda: pořídila jsem si ji zkušebně loni a dá se říct, že celou sezónu průběžně rodila až dlouho do podzimu, prcek si tak obden trhal pár jahůdek :wink:
absolutně jsem jí nevěnovala žádnou mimořádnou péči (speciální hnojení a tak) protože jsem netušila jestli se mi ji podaří přezimovat, nenasadila jsem si žádné z té spousty výhonů a šlahounů, co měla (škoda, mohla jsem mít truhlík, i dva) kupodivu, mamka ji kupovala zároveň se mnou, od stejného pěstitele, rodila jí taky, ale míň, ani se tolik nerozrostla a přes zimu chcípla (a to jsem prosím tu moji převezla k mamce, takže zimovaly vedle sebe :confused:)

letos jsem jí dopřála (i sobě) větší luxus, koupila jsem samozavlažovací závěsný květináč (doporučuju) a kristalon na jahody (ale hnojení stejně flákám) a zatím vypadá dobře a doufám, že jak vyleze sluníčko, bude se i červenat
a jestli bude vyhánět tolik výhonů s mladýma rostlinkama, určitě pořídím truhlíky lebišáky a namnožím :wink:

no a jdu vám teda sepsat ještě ty tajnosti :grinning:
2. čer 2009 v 01:54  • Odpověz
Macej, ještě jsem ti zapomněla odepsat ohledně toho babyvaku, takže já nemám od Pechů, co jsem ti posílala ten tip, ale z Emitexu, rozdíl tam dle mého nějak velký není, akorát v názvu, ten můj je pro změnu mimivak :sweat_smile: a myslím že jsou tam ještě jinak tkaničky, jinak princip, cena téměř stejné, prostě až na ten název :wink:

Mapris, k těm křečím... většinou fakt stačí navýšit magnézko, já na to s malým trpěla hlavně po nocích docela dost, teď se mi to stalo zatím 1x, až půjdu do poradny, tak to sice mudrákovi řeknu, pro případ že by se začaly objevovat častěji, ale pokusím se tomu předejít přírodním příjmem hořčíku, doporučují se banányr, na pití magnézia, taky je v luštěninách, zeleném...)
2. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
Zevi, NO KONEČNĚ!!!!!!!!!!! Od čtvrtka nakukuju několikrát denně a kde nic tu nic! :confused: :grinning:

Mapris, křeče v lýtkác, fuuuujjj to znám. Nejhorší je to poslední týdny. To je několikrát za noc. Ale teď už to neřeším. Zkoušela jsem pít magnésku, ale mě prostě nechutná. Tak sem tam si dám aspoň banán. Já už to nějak doklepu. Ale je to hnus fialovej.

Školka... my se dozvíme verdikt příští týden. Ale nepočítám s tím. To by se musel stát zázrak, je moc dětí, co jsou rozený před námi.

No a s jahodama neporadím, taky máme jen ty v zemi jako u Ijetky :slight_smile:

Zítra jdu na KO, tak dám vědět, jestli se něco pohlo či nepohlo...
2. čer 2009 v 11:36  • Odpověz
autor
Ty jo holky, mám dost ... Už mi začíná docela růst břicho a lítání s terkou tady po okolí mi dává pěkně zabrat. Křeče nějak pominuly, ale začíná mi dost tvrdnout břicho. Měla jsem to i při Terce a skončila jsem s tím zrovna v 5tým měsíci v nemocnici, protože jsem měla i bolesti. Magnezii piju docela dost, chutná mi, ale koupila jsem si hořčík, ve čtvrtek jdu na sono plodu, tak to mudrovi řeknu a uvidíme..
2. čer 2009 ve 12:07  • Odpověz
autor
jita,
hele, už by sis mohla změnit profil ... Páč seš 42týden a hooodně dlouho přenášíš :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2009 ve 12:08  • Odpověz
Ahojky,

mapris,
díky za upozornění :grinning: :grinning:

Jinak malá asi začíná trpět na prdíky, páč ne dnes v noci ale včera půl noci protlačila, prostě nepláče, ale tlačí, tak jak tomu bylo u Marušky, takže už mám hrůzu z toho, co sním a asi začnu dávat pár kapiček feniklového čaje, dával jste to někdo mimiskům, když bylo nejhůř?

Jinak kojení se zkrátilo parádně, tak na 25 minut, takže už u toho neproležíme většinu času, mezi tím skoro pořád pěkně spinká, dnešní noc byla taky dobrá, vbudila se jen dvakrát na jídlo, ale od pěti zase tlačila a nešlo prdnout, masírovala jsem a cvičila s ní o sto šest, ale nic....

Jinak Maru v pohodě, žádné stopy žárlivosti nebo něčeho, prostě to bere jako by nic, o Helenku se pěkně stará, když pláče, tak hned za mnou, že jí mám dát napít atd.....takže tohle snad bude v pohodě... :slight_smile:

ahoj kotrmelínky. :slight_smile:
2. čer 2009 ve 13:20  • Odpověz
autor
jita,
neni zac.
No, ja jsem davala pak fenyklovy pytlickovy caj, ale tak vzdycky po lzickach - na doporuceni pediatricky mych sester (pac jsem byla prvnich 14 dni u nasich a budu asi i ted). On se caj jako takovy muze davat az od druheho tydne. Ale koukam, to ty uz bys mohla. A mne kamaradka doporucila kminovy ... Uvarit pul lzicky kminu (nejake opravdu mini lzicky) a prelit prevarenou vodou a nechat vyluhovat, pak podavat po troskach ... Terce to pak slo samo :o))
2. čer 2009 ve 13:25  • Odpověz
jíťo, s čajíkem u malého zkušenosti nemám (zaplaťpánbu, ani s prdíkama) ale tady se mi zdají docela dobře sepsané rady: http://www.miminko.estranky.cz/clanky/rady---tipy/Prdiky_-koliky (kamarádce, teda ne jí, ale mimču, pomohl ten pytlík s třešňovýma peckama+sabík+pití kojícího čaje pro ni-taky obsahuje fenikl)

super, že to Maruška tak hezky bere, no prostě ženská, tam se mateřské pudy nezapřou už od malinka :wink:
2. čer 2009 ve 13:38  • Odpověz
autor
holky, chtěla jsem se zeptat na alkohol a těhu... vím že bych neměla vůbec teda :o)) ale jedeme ve čtvrtek na slovensko a tchán vždycky objednává super víno ... Myslíte že bych si sem tam decku mohla dát?? :slight_smile:
2. čer 2009 ve 14:11  • Odpověz
Teda tady se to hejblo :grinning:

Prochi, tý brďo ty to máš taky za pár :grinning: :grinning: už aby to bylo :wink: měla, nebo neměla jsi tu fotky :confused: ?

Maprísku, křeče, tvrdnutí a pobolívání břicha znám, užívala jsem magnézko (předepisovala mi ho mudra), ale naštěstí jsem s tím nemusela do nemocnice, ale od půlky jsem se hodně bála :frowning2:

Jitu, my zažili prdíky a kvůli tomu 3měsíce v kuse řval a řval. Proto se bojím druhýho pindi aby se to neopakovalo :angry: a nám nezabíralo zhola nic, zkoušeli jsme všechno možný a fakt nic :angry:
Jsem ráda že je Maru oki, je to šikovná holčinka :wink:

Večer jedu zase na botičky, hurááááá
2. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz
Holky pomoooooooc :frowning2: :frowning2: :frowning2: mě bolí moudrák :cry: :cry: :cry: :cry:

Zítra frčím k zubařce, bojím se bojím :frowning2: :frowning2:
2. čer 2009 v 19:46  • Odpověz
Ahoj holčiny,

počasí nám moc nepřeje,o víkendu hnus,v sobotu jsme chtěli jít na výlet s našima,taťka pracoval,ale lilo a lilo takže jsme skejsli doma.V neděli už bylo počasí o fous lepší,sice ošklivo,ale aspoň bez deště,byli jsme na oslave MDD v jedné restauraci kam čas od času zajdem,byla tamdětská diskotéka s karnevalem,soutěže a tak,tak to bylo príma.Sbor dobr.hasičů předváděl vyprošťování zraněného z auta,auto zdemolovali,roztříhali a pak ještě půjčili dětem hadici a mohli si zkusit ji podržet,no to bylo něco pro Fíka.Byla tam i minipouť,teda spíš jen nafukovací skluzavka a trampolína a řetízkáč,ale i tak si to děti užívaly.
Včera jsem byla pro změnu s kamarádkou také na MDD v jednom pražském parku,tam to bylo sice spíš pro školní děti,ale rozdávali nafuk.balónky a je tam super dětské hřiště tak se kluci vyblbli a ještě jsme jim půjčili džípa tak se chvíli projeli a dikonce se bez řečí střídali u volantu.Dala jsem sem pár fotek tak kdyžtak jukněte no a také jsem nafotila svůj pupek,už mám nahoře cca 8 kg,dost jsem se rozežrala,ale hlavně začínám trochu otýkat,nic příjemnýho,ráno mám pocit jakoby se mi prsty nevešli do kůže a u nohou něco podobného :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zevi

no to je dost,už jsem myslela,že nás hodláš napínat donekonečna :grinning:

mapris
křeče také znám,teda na křeče do lýtek moc netrpím,ale paradoxně jsem jich posl.dobou pár měla a to piju to magnézko od gyndaře.U Fíka mi začalo tvrdnout břicho také brzy,kolem 20.tt a pila jsem to samé co piju teď.Teď ťukám,ale zatím mi břicho netvrdne.

ijet

držím palce,ať ti zubařka nic bolestivého nedělá,moudráci dokáží potrápit

Já chtěla ještě něco napsat,ale už zase nevím co tak si snad vzpomenu dodatečně.

Do druhé školky kam Fílu přijali jsem už volala,tak prý se nic neděje,že nenastoupí,budou moci udělat radost někomu jinému.(prý bylo dost dětí,které nemohli přijmout)
2. čer 2009 ve 23:58  • Odpověz
Tak jsem doma od zubařky :frowning2: bolí mě to jako hovado :cry: začal se mi dělat zánět v dásni u moudráčku, tak mi do ní napíchala peroxid a á myslela, že se po...jak to bolelo, no co vám budu povídat, raděj rodit :grinning: :grinning:

Kubík šel s tatkou do školky, včera nás přišly dětičky pozvat na dětský den, já jsem bez nálady a Honza ještě ve školce u nás nebyl tak šli :sweat_smile:

Macej, jména jsou moc hezký obě :slight_smile:
3. čer 2009 v 09:01  • Odpověz
ijet

teda to je mi tě líto.věřim,že to bolí jak čert.já ač jsem dělala u zubaře tak jsem na zuby celkem srab a jakmile má dojít na vrtání tak si nechávám píchnout anestezii(mám totiž špatnou zkušenost z jednou dr ještě ze školy,která mi nedala injekci a vrtala kaz,který byl snad až na nerv a já málem lezla po stropě,od té doby ani náhodou vrtání bez injekce :sweat_smile: :sweat_smile: ) Tak držim palce ať tě to brzy přestane bolet a zánět je pryč :wink:
A jak si vůbec Kubík zvykl ve školce?Vím,že chodí už dlouho,ale jak to bylo na začátku? A dáváte ho tam denně?

mapris

já myslím,že opíjet se nehodláš a takové dvě tři decinky vínka nikomu neuškodí,červené je navíc zdravé a podporuje krvetvorbu nebo se to aspoň říká,já,když jsem chodívala darovat krev(byla jsem naposledy než jsem otěhotněla s Fílou)tak nám pak dokonce doporučovali dojít si na červené vínko :wink: Já si teď spíš čas od času dopřeju malké pivko třeba k obědu nebo tak příležitostně.Takže já být tebou,v klídku si decáka dva denně dám :wink: (teda myslim jen po dobu pobytu u příbuzných,né denně jako denně :sweat_smile: :grinning: )
3. čer 2009 v 11:40  • Odpověz
Ahojky, tak se hlásím po kontrole. Stav téměř stejný jako min. týden, hlavička vysoko, branka (teď nevim jestli zevní nebo vnitřní) prostupná pro prst, čípek pod jeden cm, zatím se tam nic neděje. Jen křivka opět hrozná, takže pro klid zítra znovu naběhnout :frowning2:. Tlak opět smrťák, to už ani nemusim psát... 90/50, taky si připadám pořád jak v pernamentní kocovině a slabá jak moucha. Jo a otoky pořád hnus hnus, CS 3-4 (min. bylo 3), což mi přijde moc hezký.

Jíťo, s bolavým bříškem neporadím... U malýho se nám to taky zaplaťpánbu vyhlo. Teď mám z toho hrozný strach, protože jak píše Ijetka, pokud to má trápit, tak nepomůže naprosto nic...
Jinak trochu závidím, jak to Maru pěkně zvládá, já jsem moc zvědavá na tu naši vzteklou svéhlavičku...

Mapris, vínko si klíďo dej :slight_smile: Jak píše Macejka, opíjet se určitě nehodláš :wink: Já teda si nemůžu dát ani decku, protože jak už jsem víc než tři roky nepožila ani fň, stačí mi teď opravdu hodně hodně málo :grinning: Nedávno jsem si párkrát pocucla výbornýho růžovýho od manži a byla jsem vysmátá jak berka :sweat_smile:

Ijet, fotky jsem tu neměla. Se zubem je mi tě moc líto. Já si něco podobnýho prožila v tomhle těhu ca. ve 20. týdnu. Když jsem konečně přestala zvracet, začala mě šíleně bolet předposlední stolička. Doktorka mi to celý vyvrtala (naživo, protože se mi bála v mým stavu něco dát), zánět jsem měla až v nervech, jezdila jsem dva týdny na čištění kanálků, než mi to znovu zaplombovala. Bolest to byla neskutečná celých těch čtrnáct dní. Snad to u tebe nebude tak hrozný a podchytili jste to včas. Držím pěsti, ať to co nejdřív nebolí.
3. čer 2009 ve 12:11  • Odpověz
Ahojky Kočky

Mapris: vínko si klidně s čistým svědomím dej, jedna sklenička je určitě v pohodě.

Jiťo je krásné, že Maruška si v klídku zvykla na Helenku. Na prdíky Onra taky trpěl, první měsíce hodně, já pilla fenyklový čaj a čaj pro kojící, snažila jsem se nejíst nic co nadýmá a stejně je měl. Pomáhal nám sabsimplex a dělala jsem mu masáž bříška a u toho mu bříško natírala mastičkou PUPÍK, normálně jí prodávají v lékárně.

Prochi: teda ten tlak máš hrozný, musíš pít víc kafčo a nebo si dej taky červené vínko :wink: . Už se ti to blíží. Už máte jméno pro děťátko?

Tak zubař je pro mě taky noční můra, naštěstí mi hodně dlouho nic většího nedělal.

Macej: ty dny dětí v Praze vám zavidím, my byli v Kolíně v OC a tam to bylo teda dost obyč a ty masky docela strašidelný. Tady u nás ve vsi dělají mecheche pro děti až na konci prázdnin.

Ijet: na jaké botičky jedeš, něco mi uniklo?
3. čer 2009 ve 14:38  • Odpověz
http://www.klokaniboty.cz/
kam koukni :grinning: na tomhle já skáču aerobní sestavy a je to mega bomba :grinning: pak ještě chodíme s kamarádkou na trampolínky, na těch se zase skáčou aerobní sestavy a to hodně rychle a pak ve čt na spinoš :slight_smile:

Prochi ještě vydrž, hele ven mimísek někdy jít musí :grinning: blbá útěcha viď? Hele může to příjít dřív než čekáš :sweat_smile: ale ten tlak je hnus chudáku :frowning2: jinak s tím zubem si to pamatuju, jsi si taky vytrpěla.

Mapris, jen si dej :grinning: :grinning:

Macejko, s Kubíkem chodíme jednou týdně, jdeme tak na 2hodiny a já jsem tam s ním, ze začátku je pořád u mě ale pak se otrká a hraje si s dětma. Dneska se mu tam taky líbilo, manžel byl celej jalovej z těch dětí :grinning: prej by mu houklo kdyby tam dělal :grinning: :grinning:

Jinak je to na pytel, páč si těď kuba zvykne a já jdu 15.7. do práce a školka se zavře a otevře se až za měsíc, tak mám strach aby zase neodvykl :unamused:
3. čer 2009 v 17:03  • Odpověz
mapris,
decku nebo dvě občas vůbec neřeš, já jsem si tentokrát dávala, opravdu je to mnohokrát ověřené, že ti to absolutně nic neudělá, úplně v klídku :wink:

zevi,
díky moc za rady, přečtu hned, jak budu mít chvilku...

Malou slyšít békat z kočárku, tak letím....
3. čer 2009 v 17:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.