• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
carodkaa,
tak to je šíleně suprová cena, to ani snad není možný!!!! Škoda, že tam nemáme kde bydlet, to bych se taky jela jednou podívat :slight_smile:
Jasan, letadlo většinou dětem vůbec nevadí, anï nepostřehnou, že letí :sunglasses:

Dobrý večerní téma :grinning: Ještě že my nic přetahovat nemusíme :sunglasses: Jak tak koukám, tak jste tu večer klábosily, u toho jedly a přetahovaly šulínky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Pardon :sunglasses:
3. čer 2007 v 11:01  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: to jsem se nasmála :grinning:
Buď ráda že máš holčičku, je to síla s těma brabulkama :sweat_smile:
3. čer 2007 v 11:03  • Odpověz
No to jo, třeba jak si furt tahají za pindíky, a pak je mají tak dlouhý, páč je mají vytahaný :grinning: :grinning:
3. čer 2007 v 11:07  • Odpověz
jita-no na co ty neprijdes :grinning: :grinning:
3. čer 2007 v 19:01  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: já myslím, co nezařídí příroda, člověk nedožene :grinning:
3. čer 2007 v 19:30  • Odpověz
3. čer 2007 v 19:36  • Odpověz
autor
tak my jsme si dneska přivezli od našich asi kilo jahod a už je jich tam jen pár :o))

My nekojíme a v noci se budíme taky :angry:
3. čer 2007 v 19:43  • Odpověz
mapris,
malá se taky budí, jen vyjímečně spala celou noc, budí se kolem 3-4 hod. na mlíčko, dám jí 120 ml a už spí do rána, jo a večer dáváme kaši, to, že se budí, je jen o zvyku :unamused:

Jahody miluju, třeba nějaký nepečený koláč se zakyslou smetanou nebo tvarohem a s jahodama :sunglasses: :slight_smile:
3. čer 2007 ve 20:31  • Odpověz
Holky, někde jsem četla, že děti po půl roce by už postupně měli noční krmení odbourávat. kamarádka to vyřešila tak, že nejdřív mlíčko nahradila čajem a pak vodou a teď už se nebudí a spinká.
3. čer 2007 ve 21:58  • Odpověz
Ono je to ale individuální, to právě neznamená, že to bude fungovat u všech, malá se stejně po čaji hned budí a pláče :frowning2: , takže to asi zkusím zavádět znovu s čajíčkem a uvidíme :slight_smile:
3. čer 2007 ve 22:01  • Odpověz
Jita2: to je jasný, každý mimčo je jiné a hlavně, že jsou spokojené.
3. čer 2007 ve 22:03  • Odpověz
Holky,my stim nocnim buzenim taky pekne bojujem,ale aspon me tesi,ze nejsme sami :sweat_smile: Vsude se doctu,jak uz psala kamhajek,ze po pul roce je ditko schopny spat celou noc bez jidla.Jenze ted nam rostou asi 3 zoubky nahore najednou a ja ho vidim jak stoji zoufalej uplakanej v postylce a natahuje ke me rucicky tak mi to neda a vzdycky vymeknu :sweat_smile:
3. čer 2007 ve 22:21  • Odpověz
Nám sice zoubky taky rostou, ale nikdy kvůli nim nepláče, takže tím to nebude, spíš má v hlavě zakódované, že se musí ve 3.00 vzbudit, tak se prostě vzbudí, teda není úplně vzhůru, ale pomrčuje do té doby, než vstanu a dám jí flašku do pusy :frowning2: Pak okamžitě spí dál..A je jí jednou, kdo jí tu flašku dá :wink: Když je to v noci jen jednou, tak mě to ani tak nevadí :slight_smile:
4. čer 2007 v 10:26  • Odpověz
Tak k tomu nocnimu kojeni,vcerejsi noc jsem si rekla,ze proste nepolevim...Ackoliv malej vyzahl kolem 9 190ml kase a pote jsem ho jeste z obou prsou dokojila,vzbudil se uz pred 2 v noci,tak sem si rekla,ze proste hlad mit nemuze,tak prso nebude :angry: no stridave jsem ho pokladala,davala dudlika,chlacholila a utesovala,rev prisernej!!..zkratka bojovali jsme spolu 1 a pul kdy mu doslo ze proste mliko nebude a spal do 6 to jsem ho uz nakojila okamzite odpadl a chrneli jsme do pul 9 :sweat_smile: jsem zvedava na dnesni noc :grinning:
4. čer 2007 ve 12:04  • Odpověz
autor
jita2,
tak já to mám stejný, taky se budí kolem 3 a dávám jí jen 150, zatím jí tom stačí.

No,nám asi taky rostou zuby. Protože je pěkně protivná - teda celý odpoledne. Holky, jak to mají vaši prcci s usínáním ve dne? Já musím malou uspávat dopoledne v ložnici (protože na zemi na dece mi už prostě neusne). No a musím jí uspávat jako malý mimino - plácat na zade a ona pak usne. Jenže spí tak 45 minut a to je vše. Venku mi spala taky necelou hodku a když jsme přišli kolem 4tý, tak jsem jí tak v 5 se pokoušela uspat a spala 10 minut a řve jak nevím co ... Strašně sebou hází než usne. A večer už taky neusíná jako dřív ..... :angry:
4. čer 2007 v 17:54  • Odpověz
mapris,
já ji nikdy neuspávám, teda do 4 měsíců ještě jo, ale jinak spí po jídle, tzn. přes den ji dám do ruky flašku a ona u ní usne, jak ji vypije. Tak to je stále. A večer si hraje u nás na letišti, až si sama usne a my ji pak přenesem k ní do pokojíčka do postýlky...takže v tomhle to máme super, že žádný uspávání nemáme :slight_smile:
4. čer 2007 v 18:53  • Odpověz
Ahoj holky :cry:
než si vás dočtu tak vám musím napsat naše story :cry: ve 4h ráno se Kubík prvně probudil :astonished: tak já že mu dám cecinu, celej hořel, byl jako rozpálený kamna :frowning2: 38,3 stupně :frowning2: tak jsem mu dala nurofen, dopoledne byl docela v poho, byl spavej. Probudil se na oběd a zase v jednom ohni 38,5 stupně. Jeli jsme k dr. nic neshledala poslala nás na ORL tam naštěstí taky nic nenašli. Závěr je že buď zoubky, nebo viróza, že řáděj :unamused: Teď má 39.2stupně :frowning2: tak jsem mu dala zase nurofen, za 3hodky mu můžu dát panadol, jinak za 6h zase nurofen.
Můžu vám říct upřímně že jsem z nervama v hajzlu :frowning2: :cry:
4. čer 2007 v 19:07  • Odpověz
ijet,
tak neboj se, když dr nic nenašla, horečka je, podle toho co slyším, celkem normální, když rostou zoubky, někdo je na to zkrátka citlivější a každý to prožívá jinak a nurofen určitě zabere, nebo taky dělávají, že chodidla¨zabalí do něčeho studenýho, třeba mokrý ponožky a na to ještě jedny suchý! Určitě to Kubíka brzo přejde :slight_smile:
4. čer 2007 v 19:38  • Odpověz
Ijetka: to bude dobrý neboj.

My dneska měli uřvaný den, kromě hodiny na plavání a dvou hodin potom co spal, tak brečel snad pořád. Lezou nám horní zuby, tak asi proto, ale je to o nervi :frowning2:
4. čer 2007 v 19:40  • Odpověz
autor
ijet,
buď v klídku mamino. Terka měla tohle 3 dny. Zrovna když jsme byli u našich. Měla horečky 39. Byli jsme s ní na pohotovosti. Tam nám řekli po 3 hodinách dávat nurofen, panadol. Střídat to - protože jinak se třeba samotný nurofen dává po 6ti hodinách a panadol taky. Za tři dny byly horečky pryč, ani zuby, ani viróza. Za to pak za 4 dny dostala průjem a ten měla dlouho - já jsem nasadila speciální mléko. Nevím, jak je to s kojením. My malou na ten panadol a nurofen i v noci budili ... Tak to udělej taky tak a buď v klidu. Když nic dr neshledali, tak se zbytečně nestresuj, dopadne to dobře. :wink:

jita2,
no, tak to máš fakt dobrý. Možná máme období zubů, ale to už máme občas 3 měsíce. Tak nezbývá čekat, než se srovná sama.
4. čer 2007 v 19:41  • Odpověz
Jééé holky ještě že vás mám :slight_smile: hned je člověku líp :wink:
4. čer 2007 v 19:43  • Odpověz
Ijetka: přesně tak.
4. čer 2007 v 19:46  • Odpověz
Ijet-drzim moc palecky at se to brzy zlepsi :unamused:
4. čer 2007 v 19:48  • Odpověz
Ijetka nedá mi to ti nenapsat. My jsme si tohle prošli před dvěma týdny, jak byly venku ty třicítkový pařáky. Malej měl tři dny horečky, pořád okolo 39, přes den 38,5, v noci i 39,5. Doktorka taky nic neschledala, jen měl v tu dobu šíleně nateklý vrchní dásničky. Říkala, že je to zčásti zubama, ale takhle vysoká teplota je na zoubky hodně. Prý jak lezou ty mrchy zuby a některý dítko je na to citlivější (jako to naše, při dolních měl taky horečky a průjem několik dní), tak prý je to tělo oslabený a hrozně snadno chytne nějakou virózu. U nás to nakonec ještě dopadlo tak, že když horečky ustoupily, tak se celý osypal a vyklubala se nám z toho šestá nemoc. Za dva dny vyrážka fuč, třetí den se prořízl třetí zoubek a teď už několik nocí opět nespíme a čekáme na ten čtvrtej. Je to trápení s těma zubama :frowning2: . Ale jsem trochu hnusně ráda :sweat_smile: , že to netrápí jenom nás. Vždycky jsem tady četla, jak oslavujete zoubek "jupí máme zoubek!!" a bylo mi toho našeho prďoli líto, jak on si všechny protrpí :frowning2: Tak se všichni držte, musíme to holt nějak vydržet :frowning2: a Ijet ať je brzy horečka fuč :wink: !
4. čer 2007 ve 20:01  • Odpověz
:grinning: díky
4. čer 2007 ve 20:04  • Odpověz
prochi,
ty jseš naše stálá načučovatelka a ani nepísneš :grinning: :grinning:

ijet,
přesně tak, každý to prožívá jinak, věřím ti ale, že to fakt není lehký s těma horečkama, s mrčením a s nejezením :frowning2: Však on tě zas Kubík rozveselí, až provede nějakou tu lumpárnu, nebo jak se třeba jen tak k tobě přitulí :sweat_smile: :sweat_smile:
4. čer 2007 ve 20:10  • Odpověz
Jíťo máš recht. Pořád vás tady šmíruju :grinning: . Už mám takový rituál, každý ráno pustím PC, najedu na Koníka a čtu, co jste probíraly :sweat_smile: a snídám si u toho. Prostě pohodička. Jenom o víkendu "chybim" páč musim snídat s manžou :grinning: . Chtěla jsem se podělit, jak jsme měli tu "šestou nemoc", ale jak nám rostou ty vrchní kňafáky, tak je malej extraprotivnej a stihnu jen tak tak pročíst Tlachání a Příkrmy. Víc nestíhám... Závidim, že Marušce lezou zoubky bez pláče.

Co se týká spaní, tak my jsme bohužel denní nespavci. Spí jenom po obědě ca. hodinu, když se zadaří, tak hodinu a půl. Ale je pravda, že usne sám v postýlce, žádný uspávání. I večer, to usíná okolo půl osmý a spí tak ca. do sedmi. Než nám začaly líst ty mrchy zuby, tak spinkal od těch půl osmý, do ca. pěti-šesti, nakojil se a spal do ca. osmi. Teď při zubech kojím i v noci, hodně brečí a uklidní se jenom u kozenky. Ale věřim, že až vyleze i ten čtvrtý (už prosvítá, jen se proříznout), tak se to zase uklidní. Už aby to bylo, jsem úplně vyřízená...
4. čer 2007 ve 21:15  • Odpověz
Tak jak tak koukám, hodně na to trpí kluci :frowning2: Hlavně ať je to brzy dobrý!! :wink:
4. čer 2007 ve 21:44  • Odpověz
autor
no holky, tak u nás zatím zuby nejsou, ale někdy mám pocit, že fakt každou chvíli vylezou, a ono nic. Zkuste dávat chamomille vulgaris. Já to včera dala malý do mlíka a spala celej den. Je fakt, že je po tom dost klidnější. Gel do pusy máme kamistad, ale už mi tam ten prst do pusy nechce ani pustit, protože jsem jí to jednu dobu mazala furt. Ale je fakt, že někdy stačí jí projet dásničky a úplně slastně vrní :o)) asi jí to dělá dobře. Tak uvidím, jakej bude dneska den. Zrovna před chvílí se vzbudila. Spala 45 minut. Tak to je docela dobrý. Tak uvidíme, co bude vyvádět během celého dne.

ijet,
držím palce. Určo to bude brzo dobrý.
5. čer 2007 v 08:31  • Odpověz
Ahojky moje zlatý vrby :grinning:
Tak noc byla docela v "klidu", nebudila jsem ho po těch třech hodkách, probudil se ve 2 a hořel šup nurofen a cecinku :sweat_smile: ráno jsme vstávali v 8.30 opět oheň :cry: šup nurofen, dopoledne moc nespal 10minut :unamused: a měl teplý čelíčko tak jsem mu dala panadol a hezky spinká, doufám,že aspoň hodinu vydrží. Ten panadol jsem mu dala před usnutím, ne hned po nurofenu :slight_smile:
Jsem ráda že pije když moc nejí, jo a ten čtvrtej tesák už se prožíz, tak mám radost, gel nějak nechce. Vadí mu když mu furt zíráme do pusy a natož když mu tam něco patlám.
5. čer 2007 ve 12:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.