• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jíťo, kuk sem http://www.hejbejse.tv/on-line-televize/tehotenstvi je tam cvíčo v a po šestinedělí :wink:
15. čer 2009 v 16:44  • Odpověz
Ahoj holky,
tak koukám,že minulý týden byly bouřky a slejváky všude.Zato víkrend už byl lepší,co?My byli v sobotu opět na procházce v Zoo a včera na chatě.Museli jsme očesat třešeň,no měla jsem obavu,že se mi bude o třešních i zdát,stála jsem půl hodiny na jednom místě a připadalo mi,že nic nezmizelo.Třešinky sice dobrý,ale je jich fakt hafo,ani jsme to celé neočesali.Fík chvilku pomáhal,ale pak jsem ho zahnala do stínu,byl fakt pařák a já nechtěla,aby byl na tom prudkym slunci.

iso
jak se to dál vyvíjí s taťkou,jsou nějaké změny?

mapris

dobře,že na UZ vše v pořádku :wink: S kuchyní je to prekérka,ale určo to nějak vyřešíte.Já musim vymyslet skříňku pro mimčo,abych měla kam dávat věci a zatim nevim kam to dát a jakou skříňku popřípadě koupit.Nevejde se mi sem ani přebalovák takže to nakonec bude jistit jen podložka.

jito

teď mě tak napadá,jak tady probíráte to cvičení,možná by se mělo šestinedělí počkat co se týká posil.břicha,ale nějaké lehčí cviky asi jdou provádět.O té hejbejse.tv jsem už slyšela,prý jsou tam dobré rady :wink: Je mi líto jak píšeš,že Helenka stále tlačí,snad to prďolku brz přejde.Někdy prostě nepomůže nic.Tím pupíkem jsem mazala Fílu také.

prochi

s těma korbičkama máš pravdu,to mi na tom kočárku také celkem vadí a mám obavu,aby jsme nemuseli za tři měsíce vytáhnout sporťák,který je až od šesti měsíců.Jenže mně vyhovují ty přední kolečka,že jsou otočná o 360´to je super.A taky mi vyhovuje,že je ten kočárek celkem za slušnou cenu,jsou i větší korby u těch kombin.kočárků,ale ty jsou pak dost drahé a to já nechci a zdá se mi to zbytečný,dávat takový šílený pašule.Třeba ještě narazím na nějaký jiný a rozhodnu se jinak.Na zahradě je to daleko pohodlnější,to je fakt,vidim to na té naší chatě,Fík běhá celý den venku a já o něm pomalu ani nevím nebo není to takové jako v Praze,kde musíme jít ven na pískoviště a tak.Tady má všechno své a je to super,ale dá se to tak řešit jen o víkendech,aspoň něco.
S tím urychlením porodu,když se budeš snažit tak jako naschvál nic nepomůže a přijde to v nejmíň očekávanou chvíli :grinning: Už se těším až Jíťa písne,že "už" :wink: :grinning:

kam

na kočárek jsem jukla,také nevypadá špatně,ale já bych ho musela vidět naživo,třeba na něj někde ještě narazím.

mapris

také jsem tady se Zevi řešila klokanku nebo šátek,dost o tom uvažuju.

jito,prochi

byla jsem min.týden na socce vyzvednout si potřebné papíry,snad mi dala všechno.Mám dvakrát potvrzení o výši roč.příjmu (pro mě a pro přítele-to je na přídavky jestli budu mít vůbec nárok,to odevzdám až po narození mimča),dál mám žádost o PPN,to jsem dostala na gyndě,dala jsem to zaměstnavateli a ten to musí odevzdat na svou PSSZ,že?(takhle to tam aspoň píšou),pak mám žádost o rodičák,ale nevim jestli to mám odevzdat teď nebo stačí až budu chtít rodičák což je až po půl roce po narození mimča,ale nejspíš se tam zajdu zeptat,není to daleko od našich tak mi řeknou co a jak.no a vzala jsem si i papír na porodné.Snad je to všechno,kdyžtak písněte,jestli máte nějaké papíry navíc.Jinak mi u nás na SSZ paní řekla,že až odevzdám ten papír od gynekologa(ten už jsem dala zaměstnavateli) tak na to vyřízení mají nějakou dobu cca měsíc,jak jste psaly,takže za červen nic nedostanu,až v červenci a to si myslím kdo ví jestli,páč budou dovolené a to mají úředníci na všechno hafo času takže budu možná ráda,když mi přijdou první prašule v září :rolling_eyes: Tak jsem na to zvědavá. Na mateřskou nastupuju ofiko v neděli a do té doby to na svou PSSZ zaměstnavatel určo nedodá,ten papír od gyndaře takže mi nezbývá než počkat. Mám v tom guláš snad nic nezkonim nebo mě znovu nepošlou pro nějaký razítka nebo tak. Ještě mě tak napadá,ten papír od gynekologa co se dává do práce musí odevzdat na soc.zaměstnavatel nebo jsme ho tam nesly vy? Já už ho sice odevzdala,ale kdyby mi ho třeba poslal tak bych tam zašla dřív než zaměstnavatel.Snad to píšu srozumitelně :pensive:
15. čer 2009 ve 23:37  • Odpověz
Prochi,Jito

ještě jsem si vzpomněla,.tady na "mojí"sociálce jsem musela vyplnit papír kde jsem psala,že žádám zrušení rodičáku na Fíka a podepsala jsem to.Tak ještě uvidim co mi řeknou na tom sociálnim,kde je hlášený zaměstnavatel,tam půjdu s tím fialovým papírem,se picnu :confounded:
15. čer 2009 ve 23:46  • Odpověz
autor
prochi,
je asi fakt, že se to musí nechat dozrát, a žádný babský rady nepomůžou.

macejka,
my už návrhy máme ... Jen máme problém s realizací .. Nevíš o nějakém šikovném truhlářovi? :o)) JInak nezoufej, přebalovák nebudu mít taky. Měla jsem psací stůl, ale v terky pokoji.... Teď se tam absolutně nevejde, takže s manželem řešíme, jestli "vyrobí" nějaký prkno, který by se dalo dát na pračku na koupání a popřípadě pak přes postýlku a nebo to budu přebalovat na podložce v obýváku. Skříňku teda zatím naštěstí mám .. Ale potřebovala bych ještě nějaký místo. Taky to budu muset tady v dětským začít později řešit.

holky, já mám normálně dost už teď a to začínám 6tej měsíc. Do ničeho se už nevejdu, od sousedky tady mám půjčené dvoje těhu kalhoty (díkybohu), trička mi zatím ještě jsou, ale už teď mám břicho pomalu jak v osmym.. Sotva funim a jsem líná absolutně na všechno .. Dneska mám poslední anglinu a na začátek července se na prvních "snad" 14 dní chystám "zakotvit" u mých rodičů na baráku .. bo bych tady padla ...

já se musím dojít podívat na ten bebecar icon co mi nabízí kamarádka. Je to sice trojkolka ... Ale pořád lepší než nic ... Tady po praze mi to stačí.
16. čer 2009 v 08:54  • Odpověz
ahoj kozenky,

děkuji za radu, jak s tím cvičením, už nebudu břicho cvičit :wink:

Macej,
žádost o rodičák máme taky ještě doma nevyplněný, ale pomaličku budeme vypl'novat, ať to máme z krku...
Jinak ten zaměstnavatel ti to na OSSZ odešle sám :wink:
Mě strašili taky, že mi nedají peníze, že bude obrovské zpoždění a nakonec bylo zpoždění asi jen dva týdny...
16. čer 2009 v 09:20  • Odpověz
Macej,
jinak to zrušení jsem podepisovala taky :wink:

Jo a přiznali nám od 20.5. přídavky na Maru 500,- a na Helču 500,-, to je vždycky na čtvrt roku, pak v září zase po nás chtějí další potvrzení, no jelikož jsme čtyři a zvedalo se to teď, tak nám to tak tak vyšlo, než nám to možná zase za ty tři měsíce vezmou, protože zas pak Franta má přiznáno o něco víc...tak uvidíme...

prochi,
tak to se nedivím, že už to chceš mít za sebou, já otoky teda neměla skoro žádný, jen tak trochu a den před porodem jsem ještě lítala po lázních po procházkách, když to tak vezmu, tak jsem na tom byla ještě relativně dobře...
16. čer 2009 v 09:25  • Odpověz
Macej, já ti popíšu, jak jsem to udělala já, ju? Takže na socce jsem si vyzvedla ten fialový formulář, při tom jsem podepsala, že žádám o stopnutí rodičáku na brouka. Tenhle fialový formulář + potvrzení, že nastupuju na MD (od doktora) jsem předala zaměstnavateli. Ten oba doklady poslal na českou správu sociálního zařízení (ČSSZ). Tam mi oni vyplnili ten fialový fomulář (protože oni budou proplácet mateřskou), poslali mi ho během čtrnácti dnů domů a s ním jsem opět zašla na "mojí socku", kde jsem ho předala a na základě něho mi definitivně zrušili rodičák na brouka. Paní mi vysvětlovala, že ho potřebují proto, že je tam uvedená výše dávky mateřské na den, z toho oni si jednoduše spočítají, kolik mi bude celá mateřská měsíčně dělat a pokud by nedosahovala výše rodičáku (7600) musí mi oni do téhle výše mateřskou doplácet. To je zatím vše. Až tam ponesu žádost o porodný, tak si vyzvednu papíry na žádost o rodičák na miminko. Na to je čas odevzdat to než skončí mateřská (to jsem si už vypočítala a poznamenala do kalendáře, že snad na začátku listopadu to musím začít zařizovat). Jen pozor, pokud by si někdo vybral dvouletý rodičák (což si myslím, že se tady z nás asi nikoho netýká), tak se to musí odevzdat do 22 týdnů věku miminka. A až tam půjdu s tou žádostí o porodný, tak se zrovna zeptám, jestli si máme vůbec žádát o přídavky, myslím, že to bude stejně zbytečný.
Jinak mě hrozně naše ČSSZ překvapila, jak to šlo rychle. Taky jsme se bála, jak dlouho budu bez peněz a první mateřská mi přišla za květen už 4.6.!!!!!

Mapris, Macej, my jsme tenkrát u brouka zřídili přebalovací stanoviště na jídelním stole :slight_smile: Nejdřív to mělo být jen provizorium po koupání a běžný přebalovaní že zvládnem na posteli. Pak jsme to tam ale nechali a přebalovali tam až do šesti měsíců. Pak už se na tom malej nedal udržet, tak jsme tohle zrušili a přesunuli se na postel. Loni jsem si koupila nový jídelní stůl a židle. A teď jsem dotáhla ten starý stůl ze zahrady a našla mu místo v chodbičce vedle koupelny a už tam mám všechno nachystaný :slight_smile:

Jíťo, však já taky lítám všude možně :slight_smile: Ale je fakt, že mě teď naši šetří ještě víc. Včera jsem se normálně oblékla do vsi jako každý ráno, že se půjdem s broukem projít a když mě viděla mamka a ty moje nateklý nohy (mám to fakt od půlky lýtek až k nártu v jedný šíři), tak mě zas zahnala nahoru a šla s ním ona. No a myslíš, že jsem si lehla? Zadělala jsem na knedlík, uvařila kuře na paprice, vyluxovala, umyla okno v pokojíku, utřela prach, uvařila knédl.... no běžný provoz :grinning: A dneska si ho vzali na nákup do města, tak jsem vytřela celej barák, umyla okno v obýváku a teď teda sedim, ale oni už budou co nevidět zpátky.
16. čer 2009 v 10:37  • Odpověz
mapris

asi tě zklamu,ale o truhláři bohužel nevim.Přítel je šikovnej takže co může,udělá sám a my máme kuchyň od jeho bráchy,ptž se stěhoval po rozvodu a kuchyň potřeboval udat,my jsme si jí poskládali po svém a vešla se nám sem.Akorát bohužel nezbylo místo na myčku,což mě občas trochu mrzí,ale nedá se svítit :sweat_smile:

kočárek-ten Bebecar se mi moc líbil u Fíka,ale čtyřkolovej,ale nakonec jsem se rozhodla pro jiný.Myslim,že když ho budeš mít půjčený nebo za slušnou cenu od známé tak můžeš být ráda,nemusíš lítat po krámech.Nějaké trojkolky jsou dobré a do města jak říkáš to stačí.Já prostě vidim velké plus v tom,že se to kolo otáčí o 360´,nemusíš se s tím tak tahat,třeba v MHD nebo po Praze přes ty rozbombardovaný chodníky.Na to je velká výhoda mít nafukovací kola.Ale jinak souhlasím s Prochi,že korbičky nemají dobře vymyšlený,jsou vesměs spíš menší,to je zase plus u těch kombinací "v jednom",ty mají velký korby a z nich pak jen složíš sport.verzi a kočár máš na x měsíců,možná i víc uvezou a mají větší koše pod kočárem.

jito,prochi

tak to je dobrý,že vám přišli peníze tak brzy,to já si asi počkám,vzhledem k těm dovoleným,ale třeba budu také překvapená.Před chvílí jsem volala zaměstnavateli jestli by tam ten papír z gyndy co jsem mu poslala nemohl raději poslat než čekat na účetní až to tam donese a on řekl,že zítra bude mít cestu kolem tak se tam staví,což jsem byla ráda.
Jinak ten papír,kde se vyplňuje denní výše peněž.pomoci vyplní na SSZ toho zaměstnavatele nebo né?Mě bude vyplácet ta jeho soc.,ptž jsme malá organizace.Nebo to má vyplnit naše účetní??Já v tom mám fakt hokej :frowning2: :confounded: Písnu vám,co všechno mi dali za papíry.takže: 1) gyndař mi dal potvrzení o nástupu na MD,což jsem dala zaměstnavateli, 2)na mojí SSZ(kde mám trv.bydliště) mi dali potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodič.přříspěvku(to je s tím fialovým pruhem)- s tím jsem myslela,že zítra zajdu na PSSZ mého zaměstnavatele,oni si to vezmou a vyplní ten denní příjem atd a na základě toho a papíru od gyndaře mi pak budou posílat PPM 3) žádost o příádavek na dítě s tím pak ještě doklad o výši roč.příjmu za rok 2007,2008 pro mě i pro přítele,to odevzdám až se mimčo narodí a uvidim,zda nám to "přiklepnou" (u Fíka mi nejdřív dávali 248,-,ale pak mi to celé vzali,jenže teď si říkám,proč to nezkusit,ptž budeme čtyři a navíc já jsem stále na mateřské tak snad nám to dají,pro děti do 6 let je to 500,-,jak píše Jituš)Ale je to až od října 2010 4) žádost o porodné,což také odevzdám po porodu.Nic jiného mi nedali tak doufám,že je to všechno :rolling_eyes:

kam

jak je Ondrovi?Už je to lepší a je bez teplot? Neměl třeba úžeh od sluníčka?

Ani nevím jestli jsem poděkovala za přání Fíkovi k svátku,tak dodatečně děkujeem :wink:

prochi

mně naši taky pomáhají,mamka má čas,nechodí do práce takže by tady mohla být denně,ale to já zase po pravdě moc nechci,někdy mám raději klídek a jsem s Fíkem sama.Ale neříkám,že nejsem ráda,že ho třeba pohlídají,když potřebuju něco vyřizovat nebo že si ho berou ven :wink:

přebalovák- já měla u Fíka na skříňce vyrobený od přítele,na to jsem dala přebal.podložku,byl dost široký tak se mi kolem vešly ještě plíny a takové ty krémíky a pomůcky.Jenže když už jsem přebal.používala minimálně nebo vůbec tak se odšrouboval z té skříňky a skříňku má teď Fík na knížky,vodovky,modelínu atd.Sice by se na tu skříňku zase dal ten pult namontovat,ale skříňka je u Fíka v pokoji a jinam se absolutně nevejde takže to budu řešit jen tou podložkou,kterou dám vždycky někam,třeba i na zem.Nebo jak píše Mapris,zkusím se poohlédnout nebo říct příteli aby udělal nějaký přenosný přebal.,co by se mohl dát na postýlku a sundávat.Když jsem chodila s Fíkem na plavání do vaniček tak mi tam paní co nás "učila" říkala,že nejlepší je,když se dítě přebaluje na podložce na zemi,ptž tam odtud nemá kam spadnout :sweat_smile: No,něco na tom bude,výhoda přebalováků je ovšem ta,že se kolem vejde ještě dost pomůcek,já to tady budu nejspíš řešit nějakým kapsářem nebo poličkou.
16. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
Macej, ten fialovej formulář by vůbec neměl mít vliv na to, kdy ti začnou mateřskou vyplácet. Tu fakt potřebuje jen ta tvoje socka, aby na základě něho zrušili rodičák a viděli, jestli budeš mít dostatečnou výši mateřský. Protože třeba holky, který nepřechází z rodičáku na mateřskou, ale z práce na mateřskou, tak vlastně mají jen ten papír od doktora, že jdou na mateřskou, ten zaměstnavatel vyplní a pošle na ČSSZ a ta začne vyplácet mateřskou. Takže to máš zatím všechno dobře, papír od doktora jsi dala zaměstnavateli, ten tam něco dovyplní a pošle ho na ČSSZ a ta začne vyplácet mateřskou. Ten fialovej formulář si teda zaneseš sama na ČSSZ, tam ti ho vyplní (asi né hned na počkání, spíš ti ho pak pošlou poštou) a s ním znovu zajdeš na svojí socku.
Já s ním na ČSSZ sama nemusela, nechala si ho naše účetní a poslala ho spolu s papírem od doktora na ČSSZ sama.
Jinak tu žádost o přídavky na děti můžeš odevzdat na svojí socce, až tam poneseš žádost o porodný.

Přebalovák... je fakt, že stačí úplně přebalovat na zemi nebo na posteli. Spíš jde o ty první týdny, kdy třeba bolí záda, nebo mě bolel hodně dlouho strašně spodek, tak bylo fajn přebalovat na tom stole, že se člověk nemusel ohýbat. Ale pak jak jsme v půl roce přešli na postel, tak to bylo úplně v pohodě. Vždycky jsem si tam připravila, co potřebuju (ubrousky, plínku, krém...) a bylo to. A nebo do začátku pořídit jen nějakou tvrdou podložku, co by se dala přes postýlku, na to tu přebal. podložku a stačilo by to určitě taky. A za pár týdnů/měsíců, až se mimčo začne přetáčet, tak už se to lehce dá zvládnout kdekoli (na zemi, na posteli).
16. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz
autor
Ahojte holky,

mám posledních pár dní opravdu dost... Bolí mně záda, připadám si jako slon v porcelánu, chce se mi chvílema brečet a chvílema křičet ... Terka se z toho kašle naštěstí dostala docela rychle, ale ještě jsme tak nějak pořád doma a ven chodíme opravdu jen třeba na nákup a tak. Mezi děti taky nemůže, takže jsem musela odřít zítřejší výtvarky - a dost mně to mrzí, protože mělo být loutkové divadlo jak rozloučení ...

Navíc teď začínám řešit terky plíny ... Močák má už vyléčenej, takže jsem jí zbavila plín, ale furt čuráme do kalhotek ... Ona si prostě neřekne a NECHCE chodit na záchod ani na nočník.. Prostě stojí a čúrá a ví o tom... Na zadek jí dávat nechci, plíny taky ne. Tak zkouším látkový - s těma jsem jí odnaučila od plínek když byla menší - a začnu s menšíma "zákazama" ... protože to na ní taky platí .. Prostě když se počurá, tak se celý den nepustí žádný dvd kromě kouzelný školky... Už jsem jí dneska na to začala připravovat a Nikole se prý počurala jen jednou a byli i na nočníku ... Tak nevím, kde je chyba .. Hledala jsem o tom něco na netu, a prý to může být i jakási fáze "vzdoru", ale proč si před tím zánětem sama došla na nočník, a přitom měla mokré gaťky - fakt nevím, nedokážu si to vysvětlit...

A pak začínám řešit zase večerní uspávání... Manžel jí uspává hodinu a jsme z toho oba už trošku otrávení.. Spíš začínám mít pocit, že na nás zkouší a kort teď, když jsem těhu .. Tak nějak cítí, že bude nějaká změna .... Teď cokoliv manžel udělá - ať už jí vyndá z vany, nebo jí jde uspat tak řve .. Bezdůvodně ....

No a začínám mít depky, jestli to druhé zvládnu, jak bude chodit terka do školky - jestli bude nemocná a tak ...

Včera jsem byla posedět s kamarádkama s angličtiny, bylo to fajn .. Jedna svobodná, bydlí u rodičů, sama ... Pohodovej život, druhá starší než já, dva dospělý kluky... A občas od ní dostanu "rady" ohledně třeba spaní a plín ... Tak mně to včera dost otrávilo .... Nevim jestli v něčem dělám chybu nebo co :angry:
16. čer 2009 ve 20:42  • Odpověz
Maprísku hlavně klid, Terezka to zvládne. Chce to trpělivost, ono to přijde. Ohledně plín neporadím, my s tím bojovali strašně dlouho než si začal říkat. A te´d je nehoda tak jednou za 14 dní a to většinou v jeslích. A v neděli se počůral při odpo spaní, spal s ním mažel a oba v tom leželi a vůbec to něvěděli.

Ondra taky teď dlouho usíná, ale nebrečí, jen na nás pokřikuje ať jdeme k němu do postýlky. Hodně často se manžel nechá překecat a lehne si k němu, většinou spí dřív než Ondra :wink:. A to řvaní u všeho máme občas taky, hlavně když jdeme spát, ale než vyjdeme schody je klid. Hodně na něj zabírá, něco na něco. Budeš brečet, nebude pohádka, zítra nedostaneš nic dobrého......

No a teď zabírá nejvíc....nepojedeš na dovolenou. Konenčně jsem totiž sehnala last zájezd sem http://www.firotour.cz/tunisko/djerba/djerba/iberostar-mehari-djerba-tmm278/
V úterý letíme.

Jé Prochi ty už máš v sobotu termín, tak koukej porodit než odletíme :wink:
16. čer 2009 ve 21:06  • Odpověz
Ahojky, jen hlásím, že u nás ticho po pěšině. Na dnešní KO mi bylo řečeno, že se za týden opět uvidíme :frowning2: Jsem z toho fakt už otrávená a nešťastná. Celá rodina už je napnutá a na nerva, no co vám budu povídat. Já vím, co je pár dní navíc, proti celým devíti měsícům... ale už mě to neba. Nejvíc mě dojala sestřička, že mám umýt okna, pořádně vyšůrovat a večer jít na procházku... tak jsem jí řekla, že barák se nám blejská jak nikdy a za celý den si sednu tak leda k večerníčku a kouzelný školce :grinning:
Prďoch šel teď se dědou napřed na zahradu, tak jsem vytřela normálně jen hadrem, bez mopu!!! celej barák (no zbytek - koupelnu, záchod a chodbičku už zcela vyčerpaná na všech čtyřech :sweat_smile: ) a břicho mi snad ani neztvrdlo :confused: A teď jdu pobíhat na zahradu...

Kam, jééé dovča vypadá krásně. Na kolik nocí letíte? Závidim, ale v dobrým :slight_smile:
Nepočítej, že by u nás do úterka něco bylo :rolling_eyes:

Maprisku, chápu tě, že jsi ze všeho unavená. Já tu nemít babičku, tak už jsem dávno s nervama v prd.li. Pitris teď taky furt řve :unamused: Dřív se vztekal, řval, házel sebou... ale teď se prostě rozbrečí a mě to teda leze totálně na nervy. Většinou je to kvůli takový kravině, nebo mě přijde kolikrát, že i bezdůvodně. Jdeme třeba ze vsi, on že chce rohlík, já že né, že už jsme skoro doma a že bude hned oběd. A on se rozbrečí a celou cestu jde a bulí a já totálně rostu. Tohle jsme nikdy neměli, dřív se vzteknul a bylo. Kdybysme už měli miminko, tak si myslím, že ho snad napodobuje, ale takhle fakt nevím. Brečí, zajíká se a já mu říkám, ať mi řekne, proč brečí, že mluvit přece umí a že se spolu domluvíme... nééé jen řve a řve a řve.
S plínkama nevím, co vám poradit. Nepomohlo by třeba nechat doma běhat Terku nahatou? Péťa totiž když měl i jen slipky, tak nočník totálně ignoroval. Než si naučil pořádně říkat, byl doma zásadně s nahou prdelínou. A hlavně mít nočník pořád na očích (my ho měli normálně v obýváku vedle gauče). A tím, že běhal nahatej, tak mi kolikrát ani neřekl a chodil si čůrat sám.
No a s tím spaním... už jsem to tu psala několikrát, že zásadně neuspáváme. Nejsem otrok a chci si taky večer něco podělat, nebo se už jen v klidu svalit k telce. Takže přečtem pohádku, nebo si vypravujem, co jsme dělali, co budem dělat zítra, nebo si zazpíváme, ale maximálně po deseti minutách odcházíme. Necháme otevřený dveře (když byla tma, tak i svítit v chodbě). Taky se kolikrát stane, že přijde, že potřebuje tohle a támhleto, tak ho zase nasměrujem do pokojíčku. Někdy, když fakt nechce spát, tak zase rozsvítíme, ať si ještě sám "čte" a většinou za pár minut sám nad knížkou vytuhne. Zkuste si o tom povídat, že už je velká holčička, že si půjdete lehnout spolu, ať si třeba vybere knížku, co si přečtete, nebo co si budete spolu vyprávět a pak prostě odejít. Když bude brečet, jako že asi jo, tak zase na chvilku přijít, povyprávět, vysvětlovat, slíbit, co zítra podniknete.... a zase odejít.
Ale aby to u nás nevypadalo tak ideálně, tak k nám se poslední noci brouk stěhuje zase v noci. Někdy v pět, někdy až v šest, někdy už třeba v jednu. Prostě přijde, řekne, že se mu hodně stýská, přitulí se a chrníme dál. Nevýchovný, já vím.... ale tak nějak nám to prostě nevadí.

No a jak píšu o tom řevu, tak zrovna slyším ze zahrady opět tu naši hysterku bulit a mezi zajíkáním se ozývá "domů, za maminkou, bééééééééééé, domůůůů" Mě z něj fakt picne...
17. čer 2009 ve 14:37  • Odpověz
ahoj kočky,

mapris,
nejsi sama s čůráním, my čůráme neustále do plíny a rada na to asi neexistuje, já te'd prostě v noci stávat nechci, jsem ráda, když spím a extra vstávat ještě k Maru a dávat jí čůrat...dnes se vzbudila až v osm a totálně durch i na tričku....byla jsem fakt vzteklá, co s tím do budoucna...

macej,
a co je od října 2010 jak píšeš? Jako ty přídavky 500 kč ?
To už ale platí, zrovna dnes nám poslali 1000,- kč z úřadu práce na obě děvčata :wink:

prochi,
drž se a vydrž, hlavně prosím tě v klídku, víš jak :wink:

přebalování...
to se mě nechce se u toho hrbit, tak přebaluju v postýlce, kde mám rošt úplně nejvíc nahoře, takže stojím vzpřímená a úplně mi to vyhovuje, ale počítám tak za dva měsíce budu muset rošt o jedno snížit, protože teď je tam fakt nízkej rantl....

Týý jo slyšeli jste jak chlapovi vypadla dvojčata z okna? Hnus, co? Mě to jen někdo říkal, neviděla jsem to přímo, ale prý chlapeček je mrtvý, tak nevím, co dělal, že mu vypadla z okna :unamused:

Já tu měla včera celý den návštěvy, je tu porád někdo a už jsem fakt ráda, že jsem někdy sama...
Dnes dopoledne je tu v sousední vsi v kulturáky Cvičení s Míšou, hleděla jsem, že zrovna Míša přijela do takové prdele... :grinning: Tak ji děda s babi brali se podívat....
19. čer 2009 v 09:26  • Odpověz
Ahojky holky

mapris

nic si z toho nedělej,každá z nás má někdy nervy na pochodu a zdá se,že jsou dny,kdy nic nejde.Terezka nebude do plínek čůrat věčně.Mně se to moc dobře radí,Fíkovi to šlo v podstatě ráz na ráz a rychle se odnaučil od plíny tak nemůžu nic říkat,ale uvidíš,léto je před námi a než půjde do školky tak bude čůrat na nočník nebo záchod.Fík zase delší dobu nechtěl na záchod,ale na nočník a nedávno jsme mu pořídili stoličku,sám si na ní stoupne a pak sedne na záchod a to ho baví.Mimochodem,dneska tam málem spadl,měl na mále a pak se tomu řehnil,že řekne tatínkovi,že málem spadl do záchoda :sweat_smile: :grinning:
Jinak včera jsem jela v metru a naproti mě seděla holčička s maminkou,holčičce mohly být cca tři roky a měla v puse dudlíka takže taky klídek.Každý si to dělá podle svého.Naopak mám kamarádku,která nedala dudlíka svému chlapečkovi vůbec a švagrová zase už od asi osmi měsíců pravidelně dávala děti na nočník.No nejsem otrok,všeho s mírou.Až to dítě bude aspoň trochu chápat tak je čas,ale jak říkám,ať každý dělá jak myslí......

prochi

nezoufej,věřím,že už bys chtěla mít mimi u sebe,že tyhle poslední dny jsou už skoro otravné.Vydrž holka,ani se nenaděješ a mimi bude tady :wink: Já už nevim jak bych si lehla,ležim pořád na jednom a na druhém boku,občas i na zádech,ale to mi není úplně příjemný.Nejraději bych si lehla na břicho,ale to jaksi nejde :sweat_smile: Chtěla jsem se zeptat,kolik jsi vlastně přibrala za celé těhu??Jestli to není tajné :zipper_mouth:

jito

tak o dvojčátkách jsem neslyšela,to je mazec,chudinky,co fotr dělal?To je hrozný,člověk si řekne,otočim se na moment,co se může stát a pak je pozdě.Mně Fík spadl v pěti měs.z postele,dala jsem ho úplně na konec a jen jsem běžela pro něco do kuchyně,bylka jsem zpátky asi za tři vteřiny a bác,bylo to,ale naštěstí vše ok.Jo a to spinkal a jen co jsem odběhla tak se musel vzbudit a v momentě byl na zemi,to je najednou rychlost :frowning2: :rolling_eyes:

Míšu bych ani neznala,ale náhodou jsem viděla v TV nějakou reklamu jak tam tančí a zpívá s dětma.Nějaká novodobá Dáda,ale hlavně,že to děti baví :wink:

S přebalováním máš pravdu,na zemi je to sice dobrý,ale v noci rozespalá,plazit se po zemi asi nic moc :sweat_smile: Já to vyřeším tou přebal.podložkou a kam jí dám,tam přebalím,asi u nás na posteli nebo i v té postýlce by to šlo,tak jsem přebalovala i Fíka čas od času :wink:

Přídavky už jsou těch 500,- na díte do šesti let,to vím,ale mě řekla na socce,že na ně budu mít nárok až od října ( né 2010,ale letoš.října,to jsem zblbla,pardon) ani nevim,proč od října jestli je to podle data narození dítěte nebo co.....fakt nevim,ale ještě jednou se zeptám,odnesu to tam pěkně po narození mimča.
Jito,už máš rodný list Helenky?Jen mě tak napadlo se zeptat.

Holky,my máme pořád dylema s jménama(teda spíš já
:sweat_smile: ) nějak se nemůžu rozhodnout mezi Anetkou a Markétkou :pensive:
19. čer 2009 ve 13:29  • Odpověz
Ahojky, tak stále držíme. Už počítám opět s vyvoláváním jako u Péti. No co se dá dělat :frowning2: V úterý jdu na kontrolu, tak si myslím, že mi řekne nejdýl toho 29.6. v pondělí nástup. No uvidíme.

Holky, syn mojí sestřenice bude mít v záři tři roky a má plínky normálně i na den. A o dudlíkovi ani nemluvím, toho má doslova 24 hodin v puse. A oni se hrozně diví, že vůbec nemluví :unamused: A neřeší to, přijde jim to normál. Jak dudlík, tak i plínky, prý není ještě dostatečně zralý a nebudou ho stresovat :unamused:

Jíťo, vy máte plínky jen na noc, ne? To bych vůbec neřešila. Podle mě nemá smysl ji v noci prudit a budit, že teďkon hnedkon se musí vyčůrat a basta. Na noční plínku máte ještě nárok a fertig :wink:

O tom neštěstí s dvojčátkama jsem slyšela. Prý měli otevřený okno a v něm síťku. A ty děti si tam dotáhly židli a jak se opřely o síťku, tak ta povolila a už letěly :pensive: Je to strašný neštěstí, ale netroufla bych si v životě toho tatínka odsoudit. Protože sama vím, že spousta věcí je prostě hned :pensive:

Macej, tak já jsem pro Markétu :grinning: Ale zas bude záležet, kdy se vám princezna narodí. Svátek má 13.7. a ty už můžeš v poho v půli července rodit. A kdy má Anetka?

Ad kila... tajný to není, ale nechutný to jóóó :grinning: Tak do 38. týdne jsem přibrala +- 13 kilo. Byla jsem moc spokojená, protože u malýho jsem přibrala přes dvacet :pensive:. Ovšem za poslední dva týdny jsem přibrala další 4 kila!!!!! Jsem myslela, že se u doktora zkácim!! Jím totiž pořád stejně, možná ještě míň, protože se mi tam skoro nic nevejde a nebo je mi špatně. Ale hrozně natýkám, i doktor mě ubezpečoval, že to nemám vůbec řešit, že je to samá voda. No tak mi nezbývá než věřit. Ale se.e mě to neskutečně, protože se mě furt někdo ptá, vymýšlet si nechci, ale když řeknu pravdu, tak na mě čumí jak na žrouta největšího...
20. čer 2009 v 16:48  • Odpověz
macej,
jo, rodný list mám už dlouho, to bylo hned po narození, jak manža jel na úřad, tak mu ho tam dali na počkání :wink:
No s těma přídavkama nevím, proč ti to tak řekla, mě je uznaly na obě děti od data narození Helenky, tj. od 20. května. Což je logické, je to prostě od narození dítěte... Takže tobě, jestli vám to teda vyjde, by je měli uznat od 1. srpna, ale už na obě děti, ať je Fík narozený kdykoliv...
Jinak mě se trošku víc líbí Anetka, ale i Markétka je hezká...

prochi,
nic si z toho nedělej, já byla taky vlastně na vyvolání a to jsem ani nepřenášela, a většinou to tak platí, jak říkal doktor, že většinou to u druhýho bývá stejné, jako u prvního, ne, že by to bylo stopro pravidlo, ale je prostě větší pravděpodobnost s přenášením, když to tak bylo i u prvního, ale nebuj, a vydrž těch pár dní..
Plínky máme jen na noc....
20. čer 2009 v 18:03  • Odpověz
prochi

tak tomu věř,že je to převážně voda,já měla to samé u Fíka.Přibrala jsem do 37.tt 12kg a pak najednou po týdnu na kontrole už v porodnici jsem měl 17kg!Byla jsem nateklá jak meloun a je fakt,že jsem téměř všechno(až asi na 2kg) nechala v porodnici.Ještě po porodu jsem říkala doktorovi,když chodil na ko na pokoje,že mám oteklé nohy a on mi říkal ať se nebojím,že to půjde rychle pryč :wink: Na lidi kolem se vyprdni,ať si hledí svého,jseš těhotná tak co!!!!!!!Takový keci od okolí mám nejradši :angry: :angry: :angry:

S jménem ještě stále nevím,obě se mi moc líbí,Markétku jsme měli už u Fíka a moc by se mi líbilo,říkat jí Májo :sweat_smile: :grinning: Ten svátek jsem také řešila,ale Pavel mi říka,ať to neřeším,že je to jen svátek...Spíš taky,že by měla jak svátek tak narozky o prázdninách.a Anetka je myslím 17.nebo 19.května,tam se mi zase líbí,že Fík má také svátek v květnu a narozky v srpnu.Tak ještě budu dumat.ale nemohla bych jí říkat Májo,ale třeba Ájo a to by jsme měli fakt pohádkový páreček,Fík a Ája :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning:

jito

tak teď nevim jestli jsem paní na úřadě špatně nepochopila,jestli náhodou neříkala,že ty přídavky budou jen DO října a pak to budu muset podávat znovu. (co si totiž tak vybavuju,když jsem ještě chodila do školy tak jsem pokaždé nějak na začátku škol.roku dávala do školy potvrdit tenhle "fialový"papír)
20. čer 2009 ve 23:21  • Odpověz
Konečně vás jdu taky pzdravit a oznámit, že jsme doma z dovči :wink: byla úžasná, počasí taky fajn a byli jsme hezky spolu :slight_smile:
Musím vám poslat už fotky :sweat_smile:

Prochi pořád na tebe myslím :slight_smile:
21. čer 2009 v 15:50  • Odpověz
macej,
jóóóó, to bude ono, po mě totiž chtějí do konce září znovu potvrzení o příjmech, páč je to vlastně na tři měsíce, tak to bude tak, že jsi ji špatně pochopila a že to vlastně budeš mít na sprpen, září, říjen a pak ti papíry přijdou znovu na potvrzení. (Mě už přišli teď a chtějí je odevzdat do září). :slight_smile:

ijet,
to je fajn, že bylo hezky, co jste všechno podnikali na dovče?
21. čer 2009 v 17:45  • Odpověz
Ahojky Jito

vítej zpátky.Super,že jste si dovču řádně užili :wink: Těším se na vyprávění a na fotky :dizzy_face:

iso

co je s tebou?Dlouho jsi se neukázala :fearful:

jito
tak tím pádem jsem té paní asi fakt špatně rozuměla.Zítra budu volat na ČSSZ jestli už jim došlo od mého zaměstnavatele lejstro z gyndy a podle toho budu obíhat a zařizovat dál.
21. čer 2009 ve 21:48  • Odpověz
Ahojky Kočky

jdu vás pozdravit, zítra letíma, tak dnešek bude asi trochu hektický. Za chvíli razíme ještě do Kolína na skok do práce a do banky pro eura.

Prochi: neboj kila půjdou po porodu dolů, to natýkání a zadržování vody je hrozný, ale už to máš za pár. Manžel se bude na dovče připojovat na net, tak sem určitě nakouknu, jak to s tebou vypadá.

Ijet: a kde jste byli na dovče, nějak jsem to nepostřehla.

macej: obě jména jsou hezký, rozhodovala bych se podle příjmení a pak podle dat svátku. Ale nám to vyšlo blbě, máme svátek měsíc po narozkách, ale mě se prostě jiné jméno nelíbilo. Já osobně bych brala spíš Markétku.

A nevím jestli jsem se vám pochlubila, že už dva týdny jsme úplně bez dudlíka. Taktika postupného ustříhávání zabrala. Jupí. teď už jen aby se sám oblékl a je do školky připravený. Trenky a tepláky zvládne, sice někdy obráceně, ale zbytek ještě ne.
22. čer 2009 v 08:43  • Odpověz
autor
nazdárek holky,

tak jsem se v sobotu vrátila od našich, byla jsem tam od čtvrtka, ale jestli to půjde, tak se tam na první dva týdny v červenci nakvartýruju zas :o))) Si tam totiž hrozně odpočinu a akorát hlídám Terku s neteří a občas pomůžu mamce a sestře s vařením...

kam,
si užijte dovču ... A gratuluju s dudlíkem :o)) Nám zbývají ještě plínky na noc, naučit se jíst příborem a to oblíkání nám taky moc nejde .. Zatím jenom svlíkání ...

jinak jsem se u našich trošku srovnala, ale mám dost, a to jsem teprve 23týden, funim, jsem líná, takže tady v bytě udělám nejdůležitější věci .. Ještě že mám tak suprového chlapa :o)), kterej mi se vším pomůže. Spaní šílený, bolí mně záda, na břiše tda trochu spím - ale spíš na bokobřiše :o)) A kila zatím v pohodě, mám zatím snad jen 7 kg, jsem zvědavá na konec..

Terky POČÚRÁVÁNÍ - jsem vyřešila.. Prostě když se počúrá, tak se celý den nepustí pohádky... A ono to kupodivu funguje ... Sice to je tak, že jí příležitostně dám vyčúrat - třeba když jdeme ven nebo tak a na odpolední spaní máme zase plínku. Stoličku máme v koupelně, chci koupit takovou tu protiskluzovou na záchod...

Teď řešíme její USPÁVÁNÍ - někdy to jde s řevem i když tam sedim, někdy to jde bez řevu.. Jako třeba dneska po obědě .. Četla jsem jí pohádku a ona vytuhla... Teď to večer bere do ruky manžel, tak jsem zvědavá, jak pochodíme. Máme tu na návštěvě manželova bratra, tak to jde hůř, protože slečna se před ním předvádí v domění, jestli jí nezachrání.. Tak včera už dostala jedno malý plácnutí na zadek, aby se uklidnila, protože měla hysteráky...

Jinak jsme jakžtakž napůl zdraví napůl nemocní... O víkendu měla zvýšené teploty, teď je zas v pohodě, ale průdušky stále dobrý nemáme.. Dávám jí léky od alergologa, teď už má druhý spiropent, tak ho dobereme a uvidím co dál... Na začátku července jdeme na alergo, tak se tam s ní poradím..

Prochi,
nechceš přijet okna umejt ke mně? :o))) Já jsem ráda, že zvládám uvařit a trochu tady poklidit. Jinak s váhou bych si starosti nedělala .. Já při Terce přibrala 13 kg, shodila porodem 8 a do šestinedělí zbytek .. ale to jen díky tomu, že jsem byla u mamky a bylo o mně "postaráno", myslím s vařením a tak.. A teď tomu nebude jinak.. Jen se bojím, jak se to bude prolínat s terky školkou, jestli nebudu muset její nástup kvůli mimi tak na 1-2 týdny odložit a jak to bude s nemocemi a tak ...
22. čer 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ahojky,
hlásím stav nezměněn :slight_smile:

Kam, dodatečně - užijte si dovču :slight_smile:

Ijet, tak furt nedočkavě vyhlížim ty fotečky z dovolený a kde nic tu nic :confused: :cry:

Kdy se nám má vrátit Zevinka?

Ad. kila... trochu jsem splaskla, i když teda nateklá jsem pořád hnusně, a hle, dneska na KO hned o kilo a půl míň. Já to neřeším, u Péti jsem byla taky nateklá jako prase a po příchodu z porodky bylo dole hned asi 13 kilo a pár dalších šlo úplně samo. Jen mě serou prostě ty lidi kolem, každý se ptá "A kolik si přibrala??" jako co je komu do toho, že jo? :angry:

No a já byla dneska na KO. CS už mám 6, je to tam prý hezky nachystaný, jen to spustit. Tak věřím, že i když dojde nakonec na vyvolávání, nebude to taková hrůza jako u malýho, kdy jsem byla zabetonovaná totál (v 41. týdnu jsem měla CS 0-1)
Myslela jsem si, že mě dneska mudra pořádně prohrábne, ale byla opatrná snad jak nikdy. A pak mi říkala, že je na oddělení děsnej blázinec, tak že to nebudem ještě pokoušet. Další KO mám v pátek, natočej mi křivku, změří tlak a když to bude dobrý, tak mě ještě nechají na víkend doma. No a v pondělí už pak nástup.
Pak jsem se skočila podívat na dvě kamarádky nahoru na porodnici. Jedna měla termín se mnou a jedna až 11 dní po mě. Miminka nádherný, no co vám budu povídat :dizzy_face:
Ale potvrdily mi, že je tam hrozný nátřesk, tak nemám kam spěchat :sweat_smile:
Tož přemýšlím, že to moje každovečerní vytírání celýho baráku na čtyřech a horkou vanu dneska asi vynechám :grinning:
23. čer 2009 v 17:41  • Odpověz
kam

asi už jste na cestě-né li na místě,ale také dodatečně přeju krásnou dovču.Podle fotky tzo vypadá moc pěkně :wink: Těšime se na vyprávění a na fotečky :dizzy_face: o

mapris

dobře,že máš možnost si u vašich dáchnout a počůrávání tolik neřeš,přijde to samo a Terka bude "v suchu" pořád :wink:

prochi

aspoň,že už je mimčo nachystaný,to je také pozitivní zpráva :wink: Ani bych se nedivila,kdyby u tebe porod nastal dnes večer nebo v noci a to právě proto,že nic nebudeš dělat :sweat_smile: :grinning: :grinning: Žádný úklid,vytírání,nic :grinning:

jito,prochi

ještě se vracím k těm papírům na mateřskou,dneska jsem to už snad definitivně vyřídila na soc.zaměstnavatele,tam mi paní potvrdila a vyplnila papír na rodičák,který budu dostávat od ledna myslim.Do té doby mě budou vyplácet oni,z té socky zaměstnavatele což se počítá z platu.ALE čím mě paní zmátla je to,že jak mi vyplnila ten papír na rodičák(vyplňuje se tam do jedné kolonky denní výše příspěvku,je to papír s fialovým pruhem nahoře)tak mi řekla ať to dám na pracák v místě bydliště,že mě budou vyplácet,ale já si myslím,že bych to měla dát spíš na ČSSZ v místě bydliště,né?A taky nechápu,proč je tam ta denní výše příspěvku,když jsem to počítala tak to nějak nevycházelo do výše rodičáku,vždyť ten je přeci daný podle toho na jak dlouho budu doma,né??Chjo,zeptám se pak na socce až tam ponesu žádost o příspěvky.
23. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz
Macej, tak hlásím, že už mám vytřeno i po vaně, tak dneska to zas nebude :grinning: Já tu vanu prostě miluju. Tak jsem využila toho, že byl malej chvíli dole a hned jsem se šla naložit. Pak přišel a hupsnul si ke mě, no ze začátku trochu skučel, že vodička pálí :sweat_smile: Ještě že máme vlastní studnu a pořád prší, jinak by se nám to asi prodražilo :sweat_smile:
Manža má dneska poslední noční, tak mám rození ještě zakázaný, ale ještě ho čekají tenhle týden tři denní, na ty prý už nechce jít, tak zítra asi budem opět vyhánět čerta ďáblem :zipper_mouth: :grinning: :grinning:

Macej, to ti vyplnila ten formulář s fialovým pruhem, viď? Ten máš dát na svoji socku, odkud ti do teď chodil rodičák na Fílu. U nás se tomu říká "kontaktní místo u pracovního úřadu". Tam to chtějí proto, že pokud by výše mateřský nedosahovala rodičáku, budou ti oni do tý výše rodičáku doplácet. Takže to by musel být ten denní vyměřovací základ dejme tomu ca. 240,- - potom by výše mateřské byla 240*30=7200, což je míň než ti teď dělal rodičák a to by ti pak oni dopláceli. Já mám denní vyměřovací základ hodně, mateřskou budu mít velmi slušnou, takže když jsem tam ten formulář nesla (na kontaktní místo), tak na to paní koukla a říkala, že budu mít peněz dost, tudíž od nich už nich nedostanu. Jo a ještě když jsem ho donesla vyplněný na to kontaktní místo, tak na základě něho zrušili rodičák na Pétu - do tý doby byl jen stopnutý.
23. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz
prochi

teda ty to mimčo nechceš pustit ven,že se furt nakládáš do vany a vytíráš,co?? :grinning: :grinning: To jseš dobrá,že máš ráda horkou vanu,já naopak tohle nemusim,naložim se tak jednou dvakrát za rok a to voda nesmí být moc horká,jinak jedině sprcha a zase sprcha :sweat_smile:

Takže s tím formulářem s fial.pruhem zaběhnu možná hned zítra na mojí socku,ale pochybuju,že mi budou něco doplácet,páč já měla nakonec nahlášený 4 roky,tudíš už jsem teď brala rodičák nízký,těch 3800,- a jinak mateřskou budu mít taky malou,páč jsem měla přiznáno málo peněz :angry: (ale pořád to bude vyšší než ta nízká mateřská :sweat_smile: )
23. čer 2009 ve 21:58  • Odpověz
Macej, tak to je škoda. No uvidíš, co ti řeknou. Sama jsem zvědavá.

jj horká vana, to je moje. Já se nakládám celej rok, kromě hiců. Úplně to miluju. Ale manža je pravý opak, ten byl ve vaně za tu dobu co tu bydlíme (sedm let) všehovšudy párkrát. Kdyby bylo po jeho, tak vanu vůbec nepotřebujem, leze pouze do sprcháče. Nechápu :grinning:
23. čer 2009 ve 22:09  • Odpověz
Jóóóóó holky pindiků - jak jsme si tuhle psaly, že nám to nejde přetáhnout ani o milimetr, tak jsem se tuhle stavila u naší mudry. Napsala mi zase tu mastičku, co jsme dostali tenkrát asi v roce. Tak jsem intenzivně asi týden mazala. Většinou dvakrát denně, někdy jen jednou a asi po týdnu se nám to úplně krásně CELÝ samo uvolnilo!!! Takže už přetahujem jedna báseň. Teď jsem rozdala instrukce, až budu v porodnici, jak mají postupovat, mám strach, aby se mu to zase neslepilo, nebo aby to pořádně umyli, když už to jde úplně. Vždycky po koupání si malej stoupne ve vaně, dám mu do ruky sprchu, já přetáhnu (on to zkouší taky, ale zatím mu to moc za mokra nejde) a pak si to pořádně osprchuje čistou vodou. Tak jsem fakt ráda, že se nám to takhle podařilo.
23. čer 2009 ve 22:14  • Odpověz
autor
ahojte, u nás nic nového.

Prochi,
neboj, za chvíli bude prcek venku. Já přenášela terku týden a porodila jsem druhý den po druhém termínu. A to tak, že jsem šla na kontrolu, doktor do mně šáhl, protrhl mi plodovku a šla jsem rovnou na sál... Jsem teď zvědavá, jak to bude teď...

u nás nic nového.. akorát mně štve to počasí, protože nikam pořádně nemůžem ... Terce je už lépe. Za to večerní uspávání se proměnilo v horor... Včera řvala tak, že jsme se s manželem skoro pohádali a měli jsme po romantickým večeru ... Takže tudy cesta asi nevede.... Odpo s ní nemám problém ... Usne cca tak do 10ti minut, dneska usnula do pěti minut - vytuhne při pohádce ... Tak jsme se s manželem domluvili, že jí budu koupat dřív ... Už po večerníčku, a já dneska (manžel jde cvičit) jí zkusím uspat tak jako odpoledne... Při čtení pohádky... Tak jsem zvědavá...

holky, mám dilema... Dvě kamarádky mi nabízejí kočár - jedna Bebecar icon, trojkolka, 2008 a druhá x-lander xa, čtyřkolka 2006 ... Nevím pro jaký se rozhodnout... Ale spíš asi pro ten, který bude mít větší korbu... Ta trojkolka mi tady po sídlišti stačí.. U našich je starý kočár po neteři a na slovensko jsem si dovezla "těžkouna" po terce... Abychom nemuseli kupovat větší auto ... Poraďte .. na netu nemůžu nic najít... Tam už mají všude nové kolekce...
24. čer 2009 ve 12:02  • Odpověz
ahooooooooj holkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

hlásím se z tepla domova (i když zrovna extrovní počasí nás tu nepřivítalo) :grinning: zatím jen ve zkratce, letadlo nespadlo, prasečí chřipku na nás na letišti neshledali a krom malého zpestření, které nám trochu zatřepalo dekama na pláži :sweat_smile: http://zpravy.idnes.cz/oblasti-kolem-reckeho-ostrova-rhodos-otraslo-zemetreseni-pn4-/zahranicni.asp?c=A090619_165417_zahranicni_stf bylo všechno v klidu a pohodě, až bude čas, napíšu víc, teď jen zvědavě nakukuju jestli jsem nepropásla mimouška :wink: snad vás dočtu až dítko usne, mezitím musím zlikvidovat ten strašný binec co jsme vyházeli z kufrů, bo s tím pořád bojuju s minimálními výsledky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
24. čer 2009 ve 12:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.