• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Ahojda, hlásím stav nezměněn :wink: Ó jaké to překvapení :grinning:

Macej, koukám na hnáty a žádný bouličky jsem nenalezla. Jen dvě obrovský nateklý hnusný báně :sweat_smile:
Ještě jsem slyšela o masáži bradavek, že to taky vyvolává stahy, ale já je mám tak citlivý, že to fakt nedám. Co se týče zelňačky a jiných podobných zaručených vyháněčů (ostrý jídla, trochu alkoholu apod.), já na to prostě nevěřím. Navíc prohnaná jsem až až. Poslední týdny mě trápí průjem každý večer,včera večer byl opět průjmik + zvracení, dneska ráno zase průjmik. Chápu, že se tělo asi čistí a připravuje, ale proč už víc jak měsíc??? :confused: :sweat_smile:
Věřím na sexík, respekt. na spermoníky, že obsahují ty látky, co vyvol. tablety, ale u nás to nějak né a né zabrat :sweat_smile:

Aby toho nebylo málo, tak jsem se dneska probudila s parádní bolestí v krku :frowning2: Nasadila jsem osvědčená homeopatika, snad z toho nic nebude. To by mi ještě tak scházelo...

Macej, já včera koupila miminku taky krásnou mikinku, jsem si udělala radost :slight_smile:

Jinak Péťa fakt na mě závislej není vůbec. Od mala je zvyklej, že pořád někde lítám, nikdy jsem nezažila, že by mě nechtěl pustit, nebo tak něco. Ale já se asi ustýskám :pensive:

Tak jsem dosnídala a jdem s Pitrýskem upéct dort. Chci zkusit domácí krtkův dort http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=46547 tak dám vědět, jestli se nám povedl.
27. čer 2009 v 09:23  • Odpověz
prochi,
ten dort vypadá perfektně, hned bych si dala, taky možná zkusím...
ty jsi jak já, sotva před porodem a pečeš a s ničím si neděláš hlavu....proč taky sedět doma a hekat, žejo :grinning:
27. čer 2009 v 16:39  • Odpověz
Jito, dortík vypadá zatím dobře. Jsem zvědavá, jestli to do zítřka ztuhne a jak to půjde krájet. Dám vědět. Na vrch jsem zapíchala různě žížalky (takový ty gumový bombonkový), vypadá to lehce nechutně :sweat_smile: , jak z toho "lezou", ale Péťa je zbožňuje, tak myslím, že dort bude mít úspěch :slight_smile:

Jinak dneska hekám :pensive: , hrozně mě bolí v krku, přidala se hlava, potim se jak vrata od chlíva a jsem celá slabá. Tak celý den polehávám, Péťa jel teď pryč s našima, tak si jdu zase na chvilku zdřímnout. Teda doufám, že mi bude líp, protože fatk nevim, jak bych v tomhle stavu prodýchávala kontra :pensive:
27. čer 2009 v 16:56  • Odpověz
prochi,
jasně, že se to zlepší a v den porodu budeš fit :slight_smile: Už to máš za pár, co? :grinning:

No já taky vymýšlím už narozeninový dortík, už se nám to kvapem blíží, ale zase ho upeče ségra, já jí koupím na to různý ozdoby a jinak už to nechám na ní, já bych se na dort nezmohla :wink:

Za chvíli, až manža přijede z hraní, jdeme jednomu našemu známému popřát k 60-tým narozeninám, je to kolega z kapely, tak už jsem si domluvila neteř, že bude po krmení vozit kočárek a my tam chvíli pobudem.
No a proto jsem si nabarvila hlavu, ať tam nevypadám jak strašák, když už to mám jakési přerostlé zarostlé,tak aspoň ať mám živější barvu a trošku jsem si to vyfénovala, a vypadám docela k světu :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2009 v 18:02  • Odpověz
autor
ahojte holky,

mám dneska za sebou první den víkendového kursu kreslení tužkou ... Jsem hotovson.... :rolling_eyes: . Docela zajimavy, co se o sobe clovek dozvi.

Krtkuv dort je super, delala jsem ho kdysi... Pred tydnem jsem mela u nasich krtkuv dort na plechu... Sestra ho dostala od kamaradky, pry z netu. Kdybyste nektera chtela, poslu meilem... Je taky celkem jednoduchy a fakt mnamka...

prochi,
jen si schrupni.. to pomuze.. Ja jsem se v patek taky citila nejaka nakrapla a pobolivalo mne v krku... Tak jsem chtela jit k doktorce. Ale udelala jsem si detsky caj proti nachlazeni a je mi nejak lip... Jinak bych taky furt spala... To je tim pocasim .... Ted jsem si dala vanu, udelala pedikuru a jdu zalezt do pelechu a neco si precist...

S curanim je to tak, ze zase curame do katat... ale ted si to uvedomi, citi se trapne a jde si sundat teplaky i katata a sedne si... Na www.rodina.cz jsem vycetla od par maminek radu - nechat si ditko prepirat kalhotky samotne.. Pry to ze zacatku berou jako zabavu, a pak je to prestane bavit... tak uvidime, jak to nasi slecne vydrzi...
27. čer 2009 ve 20:37  • Odpověz
autor
holky,
nemáte některá cviční pro těhotné třeba na dvd nebo videokazetě?
27. čer 2009 ve 21:12  • Odpověz
Holky, tak se jdu rozloučit. Teď odjela rodina, ještě jsme dneska oslavili kluků svátek. Malej je ve vaně, taťka vaří a já se půjdu otrhat, oholit, dobalit... a zítra v 7.15 nástup.
Mám strach, aby mě neposlali domů, protože mě je od včerejška fakt blbě. Šíleně mě bolí v krku, hlavu mám jak ve svěráku. Bojim bojim, jak budu v tomhle stavu prodýchávat :frowning2:
Tak se mějte a jak něco, tak dáme vědět :slight_smile:
28. čer 2009 v 18:42  • Odpověz
autor
prochi,
drzim palce... dopadne to dobre, domu te neposlou... Neboje dojedu zbit :wink: :grinning:
28. čer 2009 v 19:09  • Odpověz
Prochi, tfuj tfuj pro štěstíčko :wink:
28. čer 2009 v 19:49  • Odpověz
prochi

tfuj tfuj tfuj,ať je vše v naprostém pořádku,s co nejmenší bolestí...Prostě ať už máš miminko u sebe.Těšíme se na zprávy :dizzy_face: Držím palce a přeji hodně sil :wink:

mapris

copak je to za kreslení na které chodíš?Tam chodíš sama nebo s Terkou?
Dvd cvičení v těho nemám takže nemohu sloužit.
28. čer 2009 ve 22:39  • Odpověz
autor
macejka,
byla jsem jen na víkendovém kursku kreslení tužkou - já sama... Prostě se naučit malovat portréty :o))) Mám jeden nedomalovaný.. Zkusím ho tenhle týden dodělat a nějak nechat naskenovat.. Po pár dnech se nám prý obrázky budou líbit.... :grinning: tak jsem zvědavá..
29. čer 2009 v 08:38  • Odpověz
maprisku,
můžeš mě prosím poslat emailem ten krtkáč na plechu? Docela mě to láká, děkuji :dizzy_face:

Prochince jsem nestihla popřát, teď už je určo v porodnici a jsem zvědavá, co se bude dít a na první zprávičky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. čer 2009 v 09:25  • Odpověz
jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

prochinka má Lucinku,
dnes 14.43, 3,65 kg a 50 cm.

Hurááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

přejeme hodně štěstí a zdraví
:slight_smile:
29. čer 2009 v 15:35  • Odpověz
No konečně ta správná zráva,huráááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Moc gratulujeme,přejeme také hlavně zdravíčko ,a vše dobré :wink:
29. čer 2009 v 15:40  • Odpověz
autor
NO KONEČNĚ.... to má holka za sebou... Další baba :o))) Chudák prochi, ale hlavně, že už je malá venku a prochi si asi hodně oddychne :o)) ale měla to docela rychlý co?
Teď nezbývá jen popřát štěstí a hlavně zdraví... A ať se oběma holká daří.

Ty jo, to letí.. Snad ani není pravda, že už tu tlacháme dva roky :o))) u dětí tu převažovaly kluci a teď se nějak rodí holky :o)) Jsem zvědavá, jakej poměr tu bude na podzim... Koukám, že já rodím jako poslední co??? :unamused: :grinning:

Holky, druhotěhule, jak to plánujete se spaním prcků se sourozencem? Dáte to narozené do pokojíku k prvorozenýmu hned nebo až po delší době?

jita,
předpokládám, že ty máš malou v ložnici u sebe... že?
29. čer 2009 v 15:46  • Odpověz
mapris,
zatím nevím, Helča spí v ložnici u mě, ale sama a ne se mnou v posteli. Zatím ji nechci zdaleka dávat k Marušce, to je jasné, v noci by ji budila, ale i teď přelézá Maru do ložnice k nám, a už si na noční rachot zvykla a spí, Helča teda nějak nepláče, ale myslím nějaké to pomrčování, když se vzbouzí nebo kňourání atd, tak už ji to nějak nebudí, i když nějaký delší pláč by ji asi vzbudil....
29. čer 2009 v 18:00  • Odpověz
no takové krásné novinky a já je takhle propásla :confused: (naposled jsem nakukovala po obědě, jestli už jo nebo nic, pak tu byla bouřka jak prase s průtrží, kroupama a teprve teď nám začala jít elektrika... )

Prochi, veliká gratulace k malé princezně (kus ženské, že jo :wink: ) a přeju vám oběma hlavně zdravíčko a ať jste brzo doma u svých kluků :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. čer 2009 v 19:01  • Odpověz
Mapris, já bych si taky prosila toho krtka na plechu, síííím :slight_smile:

cvičení pro těhotné, připomnělas mi, že nám by se tu jedno mělo někde povalovat :sweat_smile: tuším že s Monikou Žídkovou a 100% ještě není ani rozbalené (manžovi ho kdysi dal nějaký dodavatel, že prý až si budem pořizovat dalšího sviště... no a mně se to naprosto vykouřilo z hlavy) tož pohledám, popř. můžu překopčit a poslat, ju?

ty jo, to kreslení může být zajímavé, já první myslela, že ses dala na automatickou kresbu nebo tak něco...

mimčo do pokojíku určitě nepůjde (haha, on totiž ani pořád není hotový :grinning: čekáme až nám vymění plastový okna, pak se musí přebourat dveře, na to se strašně netěším, ale na to zařizování, malování, zdobení zase už jo :wink: )
jednak to beru tak, že to bude zatím jen a jen Jirkovo království o které se s mrňousem nebude zatím muset dělit (dost na to, že si bude muset zvyknout na to, že se dělí o rodiče, že) pak předpokládám že snad budu moct opět kojit, no a lítat v noci do další cimry si fakt nedokážu představit :unamused: (nedejbože při takovém růstovém spurtu, kdy jsem malého měla na kozeně co 2 hodiny)
a jsem toho názoru, že dítě, obzvlášť takový mimoušek potřebuje s rodiči co nejužší kontakt a ani na společném spaní nevidím nic špatného (naopak je to nádherné, probouzet se vedle slaďounkého děťátka) nakounec malý tak spí s náma dodnes, nevadí nám to... a pokud se za náma bude do ložnice stěhovat i z pokojíčku, rozhodně mu to nebudu zakazovat (určitě to nebude dělat věčně) nějak se tam zase vejdem, postel máme dost velkou :slight_smile:
29. čer 2009 v 19:24  • Odpověz
autor
zevi,
jasně, přepošlu to rovnou všem :o))) Sestra ho dělala a je fakt výbornej.. Já jsem dneska teda upekla roládu s jahodama, mám domácí od našich, sice z mrazáku, ale roládu bych sež.... celou :o)))
Jo jo, cvíčo pošli.. Kdo ví, jestli se k tomu dokopu, ale to se nikdy neztratí :o)))

No, prochi má "kousek" skoro jako já .. Terka měla něco kolem 3,67 a tuším taky 50 cm :o))) Jsem pak zvědavá na fotky :o)) Hlavně že už to má chudák za sebou.

Já jsem si dneska skočila k obvodí a vypadá to, že jsem chytla nějakou virozu... Tak se musím co nejrychleji vyléčit, abych mohla v pátek vypadnout na dva týdny z prahy...
Mám posledních pár dnů dost... Jsem najela Terce na nový režim uspávání, což samozřejmně se manželovi "nepodaří" dodržet a slečna mně dneska přišla do ložnice vzbudit v 5.15 :angry: :angry: :frowning2: :unamused: :unamused: , tak doufám, že to nebude častý... spíš přikládám význam k tomu, že nemůže spát kvůli astmatu... Venku je vlhko... A terka docela chrčí. V pátek jdem na alergologii, tak jsem zvědavá ...

jita,
já bych taky malé nedala rovnou do pokojíku, mám v plánu si ho nechat u sebe v ložnici, dokud se mi vejde do košíku... ale uvidim co časem. Jak bude spát, jestli budu kojit a tak....
29. čer 2009 ve 20:08  • Odpověz
Já už se těším na zprávičky od Prochi až přijde z porodnice domů,jaké to bylo a tak...Teda pokud bude mít čas a sílu sem juknout,ale myslím,že informovat nás bude :slight_smile:

mapris

na krtka se také ráda kouknu.

spaní miminek- my budeme mít určitě prcka u sebe v ložnici a až tak olem roka,možná i dýl ho dáme k Fíkovi(teda to si říkám teď,uvidim jak to bude),ale každopádně malé miminko budeme mít u sebe,ať má Fíček klídek.Až po čase si bude muset zvyknout,že bude pokojíček i ségry :sweat_smile: (už teď říkáme.co ségře půjčí,tak už jí dá malou motorku-odrážedlo,půjčí jí hračky a ukáže jak se s nima hraje :sweat_smile: :grinning: )
29. čer 2009 ve 23:37  • Odpověz
Mapris, dík za krtka :wink: manža má za týden narozky, takže mám jasno, jaký mls upeču ke kafíčku, se mi sbíhají sliny už teď, mňam :sweat_smile:

cvičení ti pošlu, napiš mi do ip adresu (asi mi to na poštu vyjde až ke konci týdne, bo chceme jet na pár dnů k babičce, když máme tátu zas na montáži)

holky, mně teprv teť došlo, jakou mají Prochici romantickou a románovou dvojici... Petr a Lucie :wink: :dizzy_face:
30. čer 2009 v 09:38  • Odpověz
ahojky,

já udělám na Maru narozky jen střechu z bebe sušenek, ta je fakt špičková a pak bude stejně ještě dort a mamka taky něco upeče...krtkáč zkusím jindy...

Spaní s miminkem
My to máme tak, že Helča spí buď v postýlce nebo v domácím kočáru, spíš teda v tom kočáru, protože v noci, když přijde Maru k nám do ložnice, tak pak Helču poodvezu do pokojíčku a nechám otevřené dveře, to aby jí netlačila (prdíky) rovnou pod nosem a aby to bylo z větší dálky, jinak v noci si ji beru na kojení do postele a odevzdávám ji zas do kočárku, protože kdyby se budila nějak často, tak ji mám asi v posteli, jenže ona je docela noční spáč, vydrží ty 4 někdy 5 hodinek, tak zas tolik vstávání nemám a dokonce mám ráda při spaní pohodlí a jsem klidná, že ji nějak neublížím peřinou nebo tak...ale vím, že to si matka ohlídá, že by se zalehnutí nestalo, jestli se začně nějak více budit, páč se to vždycky může změnit, taky nebudu lítat a nechala bych si ji u sebe... :slight_smile:

zevi
no jo, zní to krásně, Petr a Lucie, taky jsem moc zvědavá, jak to vše probíhalo, ale jelikož měla po sedmé příjem, tak než ji všemožně vyšetřili a vyprázdnili, než ji nasadili kapačky nebo prášek, tak si myslím, že to taky nějak dlouhé neměla :wink:
30. čer 2009 v 10:00  • Odpověz
Ahojky Kočky,
dneska jsme dopoledne přiletěli, vzhledem k tomu, že jsem spala na dnešek 3,5 hodiny, jsem hotovsoň.

Ale nakouknout jak je na tom Prochi jsem musela, ta si dala ale na čas!

Tak Prochi přejeme Lucince jen to nejlepší do budoucího života, ať ho má ona i celá tvá už 4členná rodinka šťastný a dlouhý!!!!
30. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz
autor
kam,
vítej z dovči..

Tak co se týče Terky narozenin, ještě nevím, co bude... Vypadá to, že budem pár dní u našich a je to hned po porodu, tak si ho spíš nechám udělat od mamky, nějaký obyč. A stejný to bude asi i na vánoce... cukroví pomáhám mamce se sestrou, protože ho mají strašně dobrý a dělají ho víc.. Tak se tam vždycky "nachomejtnu".

jita,
s tim spanim miminka... Já si ho taky hodlám nechat u sebe co nejdýl. Terku jsme dali do jejího pokojíčku v 10ti měsících a stejně to bylo ještě brzo. A hlavně "snad" bude chodit do školky, tak aby jí mimi nebudilo...

Jdu na kutě a kurýrovat se z virozy :angry:
30. čer 2009 ve 22:20  • Odpověz
ahoj kozenky,

kam, vítej z dovči a popovídej...

Od Prochi:
Ahoj holky koníkovky, malá je úžasná, saje jako o život, je hrozně šikovná a krásná. Porod byl mazec, jsem ráda, že už byl snad poslední.....Konec byl ale tak nečekaně rychlý, že ani taťka nestihl dojet. Jsem hrozně šťastná.Pa
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. črc 2009 v 17:48  • Odpověz
Ahojky,
tak mám chviličku.

Nakecali jste teda toho dost.
Prochi si to těhu teda pěkně prodlužovala, no aspoň má doma super pořádek :grinning: :grinning: :grinning: .

Mapris a jak pokračujete s plínama, Terezka to určo brzy zvládne.

Fotky od Ijet taky nemám, tak snad to brzy napraví :slight_smile: .

Jinak naše dovolená byla super, počasí, hotel, atmosféra všechno nádherné. Jen Ondra vycítil, že před lidma na zadek nedostane a krapánek toho zneužíval, ale stačilo pohrozit, že nebude zmrzlina a byl klídek. Normálně nebyl problém potkat 4letou francouzkou či německou holčičku s dudlíkem. Je vidět, že tam výchovu nějak eztra neřeší. Třeba na minidisco jsem měla pocit, že Ondra vůbec jako jediný neposlouchá, ale když jsem to tam pozorovala, tak jsem měla pocit, že ho buzeruju. Pořád jsem za ním běhala, ať nedělá tohle a tamto a co myslíte francouzi a spol, nechali děti dělat co je zamane.
Dala jsem pár foteček do alba.

Tý jo, Marušce už budou tři roky, to to letí. A jak jde Jíťo kojení?
1. črc 2009 ve 21:01  • Odpověz
kam,
no jo, to jsme my češky, samá buzerace :grinning: Jinak většinou okolo to fakt má daleko větší volnost a spousta věcí se vůbec neřeší, prostě klídek, to jen my furt stresujem, v něčem je to možná dobré, v něčem zase možná ne...
Kojení jde zatím dobře...musím zaklepat...jak ten chlap z té reklamy na žvýkačky :grinning:
Zkrátilo se pěkně, prsa nebolí, ani se nějak nenalívají extra, jen možná malinko, kolikrát ani nepoznám, z kterého mám kojit, jen podle gumičky na ruce, ale mlíka je asi dost, malá je spokojená :wink:
2. črc 2009 v 17:35  • Odpověz
Ahojky,
včera jsem zase dělala moc dobrou buchtu, když je čerstvé ovoce...
Dolů základ rychlou jogurtovou, tu jsem upekla, po vychladnutí tvaroh, čerstvý černý rybíz, třešně a maliny a zalila želatinou, to je ale mňamkáááááááááááááááááá :grinning: :grinning:
3. črc 2009 v 08:14  • Odpověz
hoj ahoj, tak jsme doma :slight_smile: Nedočítám, jen koutkem oka vidím, že mi to pak moc práce nedá :grinning: Jsem ještě celá bolavá, tak píšu na stojáka. Malá mě hodně potrhala vevnitř + rupla jizva vevnitř po malým + nástřih... šitej mám i zadek :pensive: ale stálo to za to :dizzy_face: :dizzy_face:
Tak zatím pááá
3. črc 2009 ve 14:10  • Odpověz
prochi

ahojky,tak jste doma,jupíí.Až budeš mít o něco více času tak určitě napiš vše do podrobna,jsme zvědavé,teda já jo :sweat_smile: :dizzy_face: A šup šup sem s fotkama malé Lucinky.Co na sestřičku říká Petí?Ať se vám daří :wink:

jito

a jakoupak buchtu jsi dělala?Písneš receptík?Jogurtová s ovocem,to zní mňamózně.Já zase včera pekla kefírovou bábovku s kandovaným ovocem.Není špatná,ale po pravdě jsem myslela,že bude lepší.Můžou se do ní přidat i rozinky a ořechy,ale já dala jen kandované ovoce a ty ořechy by tu chuť myslím ještě oživili,tak zas příště :sweat_smile:
3. črc 2009 ve 14:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.