• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
macej,

těsto:
jeden bílý jogurt malý
hrnek a půl polohr. mouky
vanil. cukr
půl hrnku cukru krupice
1 vejce
1/4 prdopeč
1/4 hrnku oleje

Těsto upeču a na vychladlé dám jeden tvaroh smíchaný s cukrem, pokladu různým ovocem a zaliju želatinou, nedělám z vody, páč mě nechutnala, ale použila jsem místo vody pomerančový džus.
Jak je to čerstvé ovoce, není fakt nad to, slaďoučký černý rybíz v kombinaci s ostatním chutná skvěle :slight_smile:
3. črc 2009 v 17:56  • Odpověz
ahoj prochi,
týý jo, taky jsi byla rychle doma :slight_smile:
Děkuji za krásné fotečky, to je panečku poklad, co? :slight_smile:
Hlavně přejeme hodné zdravoučké děťátko!!
Hele, to poznáš, holky jsou holky, prostě andílci :grinning: :wink:
3. črc 2009 v 19:58  • Odpověz
Ahojky,
jdu jen popřát Prochi k nádherné holčičce.
Přišly mi fotečky, takže jsme uplně propásla, kdy se narodila.
Moc gratuluju a přeji maličké hodně zdraví a rodičům, ať to hezky zvládají:o).
Mějte se pa pa
3. črc 2009 ve 20:41  • Odpověz
A ještě koukám, že Maruška má dneska 3roky....

Takže hodně štestí, zdraví, dlouhá léta, posílá teta zdaleka :dizzy_face: :dizzy_face:
Hodně dárečků a ať ségra nezlobí:o).
3. črc 2009 ve 20:43  • Odpověz
Jé Marušce přejeme ke třetím narozeninám jen to nejlepší.

Prochi Lucinka je naprosto boží, ta fotka jak je ještě v porodnici a usmívá se tam na ní je bezkonkurenční, tu pošli někam do časopisu. Povedla se vám krásná holčička, tak ať je hlavně zdravá!
3. črc 2009 ve 21:19  • Odpověz
A Jíťo tvoje holčičky jsou taky krásné!
3. črc 2009 ve 21:23  • Odpověz
autor
caute holky,

hlasim se od nasich, jsem rada, ze jsme sem v patek dojeli, pac mam opravdu dost.. Tady si aspon odpocinu. Jinak jsme vcera byli na alergologii... Terka neni alergicka vubec na nic :grinning: :grinning: , jen ma trochu min bilych krvinek, proto byla na podzim tak nemocna, tak jsme dostali nejake leky na imunitu, ktere ji mame nasadit nekdy v zari, aby mohla v listopadu do skolky. No a davame ten sirup a vecer leky, akorat jsme zmenili leky v pripade nemoci a tak.. Jinak jsem z vysledkami moc spokojena...
Jen ja se furt kuryruju ... boli mne v krku, nasadila jsem homeopatika, ale je mi z nich blbe a boli mne po nich hlava.. bohuzel zadne cucave tablety pro tehu nejsou... Tak nevim, jak to tu preziju.. Atb mi prakticka zatim nasazovat nechtela, pry podle crp to jeste neni nutne a hlavne kvuli tehu... Tak jestli si koupim nejaky kloktadlo nebo co...

jitu,
mas rozkosne holcicky :o) Jinak Marusce prejeme vsechno nejlepsi k svatku, hlavne hodne zdravicka a stesticka a at ji segra nezlobi :o)

prochi,
lucinka je krasna... Jsem se uplne rozplyvala ... Jsem zvedava, co budu mit ja.. Tak to hlavne zvladnete a ty at se brzo zahojis... :o)))
4. črc 2009 v 10:03  • Odpověz
prochi

děkuju za fotky,Lucinka je fakt úžasná,jak se na té jedné fotce usmívá,tam je k sežrání :dizzy_face: :dizzy_face:

jito

Helenka je slečinka,už je to velké miminko :grinning: Je dost podobná Marušce,nebo mi to tak aspoň připadá,má super velký kukuč :wink: Krásný holky :dizzy_face:

Prochi,jito

mají holky miminka dudlíka?Brali jste ho do porodnice?Já zanedlouho začnu balit tašku,ať ji mám připravenou,ještě musím koupit pár věcí a zdaleka nemám vše připravené pro miminko tak už si musím pospíšit :sweat_smile:

mapris

a co ti je,máš nějakou virózu nebp chřipajznu?

My byli včera na výletě v Dinoparku v plzni,tentokrát se Fík nebál až na jednoho dinosaura T-rexe,který vydával zvuky a hýbal se,k tomu se mu moc nechtělo :sweat_smile: :sweat_smile: Ale jinak pěkný výlet. No a dneska jsme byli u "švagra" a jeho přítelkyně na návštěvě,ale Fík byl mrzutý,zdál se mi horký a taky že jo,měřila jsem mu teplotu a měl 38,5.Skoro celé odpoledne prospal a když nespal tak byl mrzutý a tulil se,nakonec brečel,bylo mu zle a chvíli před odjezdem domů se pozvracel,ještěže jsme byli na zahradě.Cestou domů pak zase spal.Tak nevim co to bylo,teď už je mu dobře(ťuk,ťuk,ťuk) spapal véču a zase dělá blbákoviny tak snad jen nějaká přeháňka :pensive:
5. črc 2009 ve 21:04  • Odpověz
jito

Dodatečně přejeme Marušce vše nej nej nej k 3. narozeninám,ať je šťastná a zdravá :dizzy_face: Posíláme hudlana :wink:
5. črc 2009 ve 21:05  • Odpověz
ahoj holky, mám tu nějaké resty :sweat_smile: musím pochválit nádherné fotečky :wink:

Prochi, Lucinka je kouzelná, slaďounká, prostě miminko k sežrání :dizzy_face: a jak koukám, obě děti vám přinesl čáp (pardon, čápi :grinning: :grinning: )
tak se hezky zotavuj a těšíme se až nám písněš jak se vám všem daří, co velký brácha Péťa, jaké to bylo v porodce a tak všechno kolem dokola :slight_smile:

Jíťo, Helenka je už hotová "slečna" taky se mi zdá, že má stejný krásný kukuč jak Maruška (vy ty holky máte podle jedné šablonky, že? :sweat_smile: )
a Marušce přejeme opožděně k těm třetím narozeninám všechno nejlepší a posíláme veliký kissanec :slight_smile:

Mapris, hlásím že krtkův dort byl naprosto fantastický, vřele doporučuju všem! asi je o něco dražší a pracnější než ten krabičkový, ale prostě úžasný, poctivý, bez umělých sajrajtů a fakt je to na tom plechu super, páč u klasického krtkáče mi vadila ta hromada krému, prostě mňam, mňam, mňam!!!

super zprávy z alergologie :wink:

jo a tys psala něco o křtinách... pochopila jsem to dobře, že je chcete dělat Terce teď někdy?
my se domlouvali s farářem, že sfouknem obě děti rázem, chtěla bych to stihnout opravdu když bude mimi ještě malinké, abych využila tu nádhernou křtící zavinovačku, co jsme měli nachystáno původně pro Jirku, ale nějak jsme to při všech těch neustálých kontrolách po doktorech, co jsme zpočátku museli absolvovat+vojtovce nezvládli a odkládali jsme a odkládali...
no ale na druhou stranu taky dobře, mezitím nám sem přišel nový farář, je to strašně příjemný pán a dá se s ním opravdu rozumně domluvit :slight_smile:

Macej, co malý, už dobrý, nevrátilo se to?

dudlíka jsem do porodky nebrala, oni to tam většinou ani nevidí rádi, kvůli kojení... ale je fakt, že Jirka, jak byl v tom inkubátoru, tak mu ho občas dávali, protože to byl způsob jak zajistit aby nebrečel, chovat se nesměl, protože musel být na kyslíku a kdyby se nechal plakat, tak by mu mohli popraskat žilky na hlavičce, kde měl zavedené infusky :cry:
doma jsem se dudlíku hooodně bránila (poučená z chytrých knih, jak kazí techniku kojení) neubránila jsem se, techniku kojení nepokazil a ani teď se ho zbavit na noc ještě nehodlá (dokonce už vybral v obchodě nový, jiný pro miminko, aby si ho nepletli :sweat_smile: )
nebudu to lámat přes koleno, přesně jak psala Kam, když jsme byli loni na dovči, taky tam bylo dost cizinců a jejich 3-4 leté děti tam večer lítali s dudlíkem nebo s flaškou mlíka večer naprosto běžně

Kam a jak jinak na dovči? fotečky jsou krásné, počasí bylo určitě parádní... co handrkování a smlouvání v obchodech? já teda na to náturu moc nemám, ale s manžou na to se smíchem vzpomínáme, jak jsme kolikrát koupili i to co jsme původně vůůůbec nechtěli a do hotelu se vraceli bez jediného dináru :sweat_smile:

už se mi vykouřilo z hlavy, co jsem ještě chtěla napsat... jen takovou perličku: budeme mít u nás ve školce pana učitele... a mladého... :grinning: :grinning: teď se asi budu cítit ošizená, že jsem Jirkovi tu přihlášku nepodala :sweat_smile: (a jak říkala kámoška, to maminky nepoletí pro děti celé uřícené v prvních hadrech, co jim přišly pod ruku :grinning: )
7. črc 2009 v 01:38  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
děkujeme všem moc za přáníčka, měli jsme hektický víkend, v sobotu festival a v neděli jsme slavili Maruš, počasí vyšlo, tak jsme byli na zahradě, dostala spoustu knížek, puzzle, stavebnic, tak zase máme co tvořit a má nad čím přemýšlet...

Jinak s tou podobou Heluš a Maruš to není nějak velké. Až budu mít čas, schválně vám pošlu Marušku a Helenku ve stejném věku, Maruška měla podle mě větší kulatší kukuč, prostě jsou trochu jiné, i pusinku měla Maruška nebo má dodnes takovou krásnou plnou, ale Helča je ještě miminko, a to se ještě vybarví všechno :wink:

macej,
düdlíka nemáme, v porodnici ho stejně nechtěla a nadavovalo se jí, a pak doma se jen manžovi párkrát podařilo ho jím uspat, ale to už bylo dřív, pak se jí už zas nadavovalo, tak už jí ho nedáváme, myslím, že ho ani nebude potřebovat, zatím je hodná a klidná, tak by to tak mohlo taky zůstat, zatím ji musím moc pochválit, že je úžasná a trpělivá, žádné plakání :wink:

zevi,
týýý jo, tak pan učitel, to je celkem rarita, ne? :wink: Hele, když budeš chtít, nějakou záminku si najdeš, proč se jít podívat do školky, aby jsi to omrkla :grinning:

prochi,
už jsem ti psala i emailem, že Lucinka je fakt krásné stvořeníčko, musíš být šťastná!!! :slight_smile: :slight_smile:
7. črc 2009 v 11:07  • Odpověz
jo Jituš, rarita to pan učitel určitě bude... se mi okamžitě vybavil Arnold Schwarzenegger, jak mu ten malý chlapeček důležitě sděluje: muži mají penis a ženy vagínu :grinning: :grinning: :grinning:

na srovnání miminka Maruš s Heluš jsem vážně zvědavá, páč takhle mi přijde, že máte holky jak přes kopírák :wink: :sweat_smile:
7. črc 2009 v 15:17  • Odpověz
Zevi vše nejlešpí k narozeninám!!!!!!!!!!
7. črc 2009 v 17:56  • Odpověz
Kam, dííík (asi to bliká na ICQ, že jo?) tak to jsou manžovo narozky :grinning: ale vyřídím :wink: já si na ty svoje počkám do října (vypadá to že budem s mimčem slavit spolu nebo hooodně při sobě)
7. črc 2009 v 19:18  • Odpověz
zevi: máš pravdu, bliká mi to na ICQ, tak popřej manžovi no :grinning: .

My jsme v obchoden na Djerbě byli jen jednou a to jen tam, kde mají pevné ceny. Manžel smlouvání úplně nesnáší, šílel z toho, jak jsou tunisani dotěrný ( a to už jsme v Tunisu jednou byli, takže věděl do čeho jde). Na první pohled poznají, že jsme češi a hned spustí "dobry den, jak se máš, máš krásnou ženu......". Takže na podruhé jsem už jen sama taxikem zajela do "supermarketu" a hned zase zpátky. Samotnou by mě prý na tu jejich promenádu nepustil.

Jé učitel ve školce, to se budou svobodné/rozvedené mamky předhánět :grinning: .

Jaký krtkův dort, to mi nějak uniklo? Kde je receptík?
7. črc 2009 ve 20:05  • Odpověz
Ahoj holky moje, od rána po chvilkách, co mi bolesti dovolí, sepisuju porod pro holky "z naší porodnice", tak vám to sem zkopčim :slight_smile:

Koukám, že jsme prošvihli Marušky narozeniny. Tak dodatečně přejeme vše nej nej nej :slight_smile:

Ještě jsem zkoukla fotky Kam. Vypadají krásně, museli jste si to parádně užít :slight_smile:

Dudlík - my ho v porodce měli, protože tenkrát u malýho jsme vyfásli erárního. Malej si tam pořád cpal ruce, nejlíp obě najednou. Já ale přesvědčená, že ho v žádným případě dávat nebudem :grinning: Ovšem když mi domluvil i pan primář z dětskýho, že dudlík fakt lepší než prstíky, tak jsem podlehla. A jak už víme, techniku kojení nám to nezkazilo, dudlík jsme v pohodě v roce a čtvrt zahodili a kojili z vesela do dvou let. Takže tentokrát jsme si do porodky vezli svýho. Ovšem princezna je jinýho názoru a do pusy to prostě nevezme, ani kdybysme se na hlavu stavěli. Máme několik druhů, tvarů, materiálů... ale pokaždý se akorát vytočí, že z toho nic neteče a nebo dělá, jak když jí chceme otrávit. A to malej vytrvale několikrát denně zkouší, jestli si to nerozmyslela :grinning:
8. črc 2009 v 15:34  • Odpověz
A tady je ten porod, zkusím to trochu zkrátit...
Nastoupila jsem po sedmý ráno, PA mě dala na monitor, za chvilku si mě tam přišel vyšetřit primář, všechno nám vysvětlil, co bude zrovna dělat, vyšetřil mě normálně před manžou, mluvil k nám oběma, měla jsem z něj hrozně dobrý pocit. Pak jsem se ubytovala, PA si pro mě přišla, udělala mi přípravu, v devět přiběhla moje doktorka ze sálu, píchla mi vodu a hned se to rozjelo po pěti minutách. Snažila jsem se být statečná, věděla jsem, že je to teprve začátek... v poledne jsem šla na vyšetřovnu, doktorka se ještě smála, že to nevypadá, že rodím, že se ještě usmívám. Já se pořád tvářila statečně, že bude hůř... PA mě vyšetřila a k údivu doktorky zkonstatovala, že kontrakce jsou teda pořádný, že hlavička hodně naléhá, ale branka je nějaká hodně tuhá a né a né povolit - nález stejný jako v sedm ráno, polilo mě horko..... pak řekla, že mi dá nějaký čípky do konečníku, že tu branku povolí. Asi v půl druhý mi je tam šoupla, já ještě smlouvala, že nic nechci, že i tak to bolí jako sviňucha. Byla jsem na dva prsty. Asi ve čtvrt na tři najednou šílený tlaky, až jsem musela profuňovat, abych netlačila (takový to krátký psí dýchaní). Přiběhla PA, s úžasem zjistila, že jsem na osm a letěly jsme na sál. Volala jsem taťkovi, ať vyrazí - já ho tam na první dobu porod. po zkušenostech z prvního porodu nechtěla – věděla jsem už, že chci být sama, daleko líp tu bolest snáším a navíc cesta od nás do porodky trvá maxim. pět minut. Na sále jsem rozdýchala ještě asi dvě kontra, pak přišly zase ty šílený tlaky, tak jsem si vyskočila nahoru a celou jednu kontra jsme s PA už protlačily. Najednou se všichni seběhly (moje doktorka, pak jedna mladá, druhá PA, novorozenecká sestřička...) a za pár kontrakcí byla princezna na světě. Taťka dorazil akorát když malou odnášely, byl to hrozný fofr a on na cestě chytl tři traktory, který nemohl zaboha předjet. Paradox - on nešťastný, že to nestihl, já šťastná, že to neviděl – tlačení bylo pro mě tentokrát daleko horší. Pak přišlo šití, opět hrůza, ale už jsem věděla, že to prostě přežít musím. Jak už jsem asi psala, malá mě hodně potrhala vevnitř, plus rupla stará jizva po malým vevnitř, plus nástřih atd. Nejhorší bylo šití vevnitř, moje doktorka mě pořád hladila, ať vydržím, že hrozně leju a paní doktorka to musí rychle zažít. Pořád mě chválily, jak jsem statečná a omlouvaly se. Venku šití už bylo skoro v pohodě, to už byla jen jedna dvě vrstvičky a slabý jehličky, tak se to dalo vydržet.
Zpětně nemůžu říct, který porod byl horší nebo lepší. teď jsem určitě daleko líp snášela tu první dobu porodní, řekla bych, že jsem na tu bolest byla připravená a nezaskočila mě tolik jako poprvé. Tlačení tentokrát pro mě hrozný, malá mi dala hrozně zabrat, myslela jsem, že ji snad nevytlačím. Co mě hodně dostalo, je to šíleně bolestivý zavinování dělohy u druho a vícerodiček. Fakt to porodem neskončilo, už na sále jsem měla další a další kontrakce, úplně jsem brečela, že mám zase stahy, co to je :pensive: . A tak to trvalo dvě noci a dva dny neskutečných bolestí. Samozřejmě né v tahu, nejhorší to bylo při kojení, kolikrát jsem musela malou odpojit a rozdýchávat.
No ale kočenka naše za to stojí, je nádherná. Někdy si pobrečí při kakání, než to tam všechno vytlačí, ale tak to k tomu prostě patří, i když je mi jí kolikrát tak líto. Malej je taky skvělej, pořád jí pusinkuje a hladí a dívá se na ní. Jen vzdychne, hned mě honí, že bude brečet, at utikám :grinning: No je to prostě krásný. Jen kdyby mě to už konečně tak ku.evsky nebolelo :cry: Naštěstí je malej hodně s našima venku a já se doma můžu větrat a odpočívat, takže si nemůžu stěžovat.
8. črc 2009 v 15:44  • Odpověz
prochi,
tak to sis užila, myslím, to natržení, chuderko !!! Myslím, že pak ta dubová kůra na mazání je dobrá....
Já taky dostala ten čípek, páč jsem měla tu branku tuhou...
Mě ta mast pupík trošku pomohla, že jí ta masáž bříška fakt pomohla a hodně taky ta trubička, díky které se suprově vykakala, i když teď už ji nepoužívám, my už kakáme jen jedenkrát denně.
S tím dudlem, kámoška říkala, že její malá si ho vzala, až byla větší, až ve třetím měsíci, tak to ještě můžeš kdykoliv zkusit a třeba si ho vezme.
My zatím dudel taky nemáme, ani nechceme, naštěstí zatím ani prsty, ale kdo ví, co bude...

Dnes jsme byli na 7-mi týdenní kontrole a dr se mě stále ptala, jestli fakt nepřikrmuju, že má malá obrovský přírůstky, teď máme 4,90 kg a 55,5 cm.
8. črc 2009 v 18:04  • Odpověz
prochi

tý jo tak to jsis vytrpěla,ale Lucinka za to stojí,co?Aspoň,že jsi to měla vše v jednom dni a ne třeba kontrakce dvoudenní nebo tak,takhle jsi byla aspoň na vše připravená.To je dobrý,že nestihnul dorazit ani tvůj manžel :grinning: Lucinka je fakt krsná.
Mně poslední dny dost bolí stydká kost,jakmile stojím nebo sedím tak ne,ale jak se hnu tak to cítím téměř pořád,i v noci,když se otáčim z boku na bok,au au.

jito

Helenka krásně papá a to ses bála,abys měla mléko.Kéž bych měla tak dobrý mlíčko jako ty i já :dizzy_face: Bude z ní pořádná slečinka :wink:

kam

skoukla jsem vaše fotečky,jsou pěkný,taky bych někam jela :slight_smile:

My dneska odjíždíme na chalupu a navštívit pradědu,tak zatím papa :wink:
9. črc 2009 ve 14:09  • Odpověz
macej,
já to tvoření mlíka stejně nikdy nepochopím, jak to přesně funguje, všem tekly prsa, jak šli z porodnice a mě nic...Helča byla hladová, moc nepřibývala, teď přibývá hodně moc a prsa se mi málokdy nalejou nebo z nich málo kdy samovolně něco teče, možná je ho tak akorát nebo je hustší, možná má každý jinou hustotu mléka, budu asi občas dokrmovat kamarádce, protože sic ji taky stříká při stisku, ale její malej nepřibírá a pořád pláče hlady, tak člověk neví, čím to je....
9. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz
Hoj ahoj,

Jíťo, máte krásný přírustky! Radši víc, než míň :wink: My se byly převážit dneska. A ten náš Otesánek přibral za šest dní 440g :sweat_smile: V pátek při propouštění měla 3470g a dneska 3910g. No jo, holt žroutík po mamince :grinning:

Macej, s tou stydkou kostí tě lituju. Taky mě to jednu dobu trápilo, je to hnusná bolest. Doktor říkal, že je to tím, jak se to tam všechno rozestupuje a připravuje na vstup hlavičky. Ale už to máš taky za pár :wink:

Holky s tím mlíkem... já myslím, že hlavně záleží na tom miminku. Možná kdyby Jíti kamarádka odsála do lahvičky svoje a dala mu to vypít, tak bude sosat jak o život a přibírat. Ale z prsu se mu třeba nechce sát, nebo může být spavější, unavěnější, nemá tolik síly tahat... Mě se už prsa taky už nenalévají, ten den, co jsme šly z porodky, jsem myslela, že explodují.. Musim letět, malá brečí, dopovím příště :wink:
9. črc 2009 v 15:42  • Odpověz
Tak jsem si přetrhla myšlenku... jen jsem chtěla říct, že to jestli se prsa nalívají nebo ne, je právě hrozně zavádějící. Protože třeba už po týdnu, dvou (pokud vše jde tak, jak má) se začne vytvářet mlíčko přesně podle potřeby miminka. Takhle třeba přestala kojit kamarádka, protože se malej napil z jednoho a třeba za deset minut začal brečet a "hledat". Kdyby ho nechala "dotáhnout" z druhýho, tak byli v poho, jenže ona hned vystartovala a šla udělat UM, že se jí už prsa nenalívají a malýmu to nestačí. Ve finále vypil toho UM třeba jen dvacítku a zbytek vylila. Jenomže, jak ho dávala čím dál víc a naopak pro stimulaci prsou neudělala nic, tak MM bylo logicky míň a míň. Jenomže já jsem pokaždý ta špatná, která tomu nerozumí, protože my měli to ŠTĚSTÍ, že nám kojení šlo :angry: To mě vždycky brali všichni čerti, jako kdyby my jsme to měli bez problémů. Tím zase nechci říct, že se musí kojit za každou cenu. To vůbec ne. Ale když vím, že si ta holka o tom ani nic nenačetla, nezkoukla, nezavolala třeba nějakou laktační poradkyni, prostě nic, tak mě pak tankuje, když mě řekne, že já tomu nerozumím, protože my měli ŠTĚSTÍ, že nám to šlo.
9. črc 2009 v 17:49  • Odpověz
autor
ahojte holky,mam chvilku na pc nez bude koupani...¨

macej,
no, nastesti to byla jen nejaka viroza, ale nemohla jsem se z toho dostat... Ted uz je mi o dost lip nez pred tydnem... Cucam septisan a delam si lipovy caje a to nejak zabira.. A taky asi tim, ze dost spim .. Dost si tady u nasich odpocinu.

zevina,
tak to jsem rada, ze chutnal... Mne taky chutnal moc... tak ho musim doma nekdy vyzkouset...
A co se tyce pana ucitele - hmm, to bych tam to dite vodila jeste radsi :o)) to se jen tak nevidi, mlady ucitel ve skolce. Tady ve vedlejsi vesnici sice ucilo par chlapu ve skole, ale to je muj spoluzak a nebo jeho bracha, takze na ty jsem moc oka delat nemohla :grinning: :grinning: ...
Jo jo, alergologie je dobra.. uvidime jeste, co kozni testy na podzim... Ted jsem nejak vypozorovala, jestli terka nebude alergicka na kocky ... protoze tu furt jednu muchlovala a honila po dvore a pak mela na hrudi cerveny fleky, ale nejak jsem to zachranila kalciovou masti... Tak uvidime...

kamhajek,
krtkuv dort na pekaci - tobe jsem ho neposlala??? Se musim podivat...
Jinak fotky super... docela zavidim... Ja s tim pupkem asi letos zustanu doma :unamused: , chteli jsme jet aspon na tyden na moravu nebo na slovensko, ale uvidime, jak to budem zvladat... Az se vratim za tyden od nasich, tak budem teprve zadavat kuchyn a budu rada, kdyz to stihnem udelat do konce srpna...

No nic maminy,balim, za chvili bude vecernajs a pak koupani... Tu ma mamka jeste dalsi dve vnoucata, 7 a 9 let, tak at to tu sestre v podkrovi moc nezbori :grinning:. Ja se zas pak ozvu.
10. črc 2009 v 18:39  • Odpověz
autor
zevi,
k tem krtinam... Mame je pristi sobotu .. doufam... Maji se krtit ctyri deti tady v rodine, vcetne nasi Terky. Mame to tady v jednom mestecku vzdalenem asi 7km, protoze jsme tam byly krtene vsechny - ja a moje sestry. Meli jsme to mit uz vloni, ale cekali jsme, az se nas deda rozhoupe a "zaridi to" u farare, a kdyz se k tomu nemel, tak jsem to vzala do ruky ja je to vyrizene. Jen starsi sestry deti jsou uz vetsi, tak se museli s nami zucastnit nejakoho toho "pouceni" a meli jsme sezeni co a jak vse bude probihat. Ja jsem jeste minuly tyden shanela krestni svice a krestni rousky, nastesti je tady v pze jeden obchod, tak to nebyl problem.. Tak jsem zvedava... Pokud se nam to bude libit, tak tam nechame pristi rok pokrtit i druheho prcka...

Jinak my meli ve vedlejsi vesnici minulou nedeli pout :o) nastesti pocasi jakztakz vyslo, takze se terka svezla na detskym kolotoci, s tatkou na autodromu (mozna budou fotky), na detskym retizaku a koupili jsme ji -samozrejmne jak jinak nez - male auticko :grinning: :grinning: . A aby jsme to nemeli tak jednoduchy a hezky a dlouho se nic nestalo, tak svarovi pri fotbale praskl sval pod kolenem.... :angry: :unamused: :frowning2: . Jedno uz ma operovane a ted se mu to stalo na zdrave noze... Tak je ted po operaci a rehabilituje se... Tak jsme z toho vsichni takovi otraveni...

uz fakt letim na to koupani... A mozna pro pradlo na zahradu, protoze je zase cerno :o((((
10. črc 2009 v 18:51  • Odpověz
autor
nazdarek,
tak jakej jste meli vikend???? Dneska nam konecne tady vysvitlo slunicko a meli jsme tu od vcera tatku, tak byla terka ve svem zivlu. Pred hodkou jsem ho odvezla na autobus.

Holky, jsem hotova z terky pocuravani, uz nevim co s tim .. Denne ji prevlikam snad 4-5 krat a uz mne to vazne nebavi .... Zkousela jsem latkove pleny, papirove - problem je v tom, ze ona si na to zvykne a vyhovuje ji to... ji je to proste uplne sumafuk ze cura do kalhot... Ona cura z trucu .... Brouzdala jsem na netu, a nektere maminy tam radili - nechat ditko prepirat pocurana katata ... to jsem taky zkousela a bez uspechu... Ona si z toho proste nic nedelala a jeste cela nadsena si je jde preprat.... Tak uz jsem se nastvala a rekla jsem, ze holt zacnem od zacatku... Proste vysazovat na nocnik nebo zachod kazde dve hodiny, jako kdyz jsme se to ucili.. Ze zacatku se vztekala, ale ted normalne chodi... Takhle nam to "drzi" uz tri dny...A ted na chodbe neco rikam mamce... Ona kleci na schodech a cura do kalhot... Tak uz jsem ji fakt jednu placla... Uz mi dochazi trpelivost... Jsem z toho vazne nestastna a nevim co s ni.... Sladkosti za curani (jak navrhoval manzel) slibovat nechci... je to proste vec, ktera se dle meho nazoru, naucit musi... I jsem zkousela zakaz pohadek... Jenze ji to nevadi, zrovna tady. Ma tady dalsi tri deti v baraku na blbnuti, takze se bez pohadek obejde.... Proste cura z trucu.... Ona vi, ze se budu zlobit, ale je ji to jedno... Nejak mi ted v hlave docvaklo, ze s pocuravanim mame problem zhruba od brezna, kdy jsme ji odnaucili od dudlika... Pak mela ten zanet mocaku, ale ten mela velice rychle vylecenej, navic byl jen lehkej a po nem to bylo chvili v pohode... A ted zase.... Ach jo :frowning2: :cry:
12. črc 2009 v 18:40  • Odpověz
Ahojky,
no my měli víkend moc hezký. Včera odpočinkový a dneska jsme vyrazili do Dětenic, v zámeckém parku je pohádkový les pro děti. Jsou tam stanoviště s pohádkovými bytostmï a děti tam plní úkoly a za ně dostávají tazítka na diplom, za všechny razítka na konci dostanou medaily a malý dárek. Je to tam krásný, vodník, čerti a peklo, ježibaba v chaloupce na kuří nožce, piráti, teletabís..... Moc doporučuji. Dám fotečky do alba.

Mapris: tak to fakt neporadím s tím počůráváním. Já teda pak Ondrovi na zadek jednu loupla, když se počůral a už si uměl říct, stejně tak jsem mu slibovala bombo a nakonec se to prostě naučil a teď už si ani nevzpomínám kdy naposledy se počůral ve dne i v noci.

Já teď řeším Ondrovo neposlouchání a neustálé odmlouvání. Někdy je to s ním fakt na palici, musí neustále prostestovat, na všechno říkat že chce opak, příklad:
"Ondro jdeme ven"
"já nepudu"
"tak si tu buď, já jdu"
V lepším případě hned řekne, že jde taky, v horším začne poroučet, že já nepůjdu.
A tak je to víceméně se vším. Což o to, já mám docela trpělivost se s ním dohadovat, vysvětlovat a když to přežene tak dostane, každopádně neustupuji, ale manžel má pořád pocit, že mu vše dovolím když jsem s ním a že ho rozmazluji. Čímž mě docela dost štve, poznámky typu :teď nejsi s maminkou...." mě děsně točí. Mu říkám, ať si dá domů kameru a uvidí, že ho teda rozhodně nerozmazluji. jak poslouchají ty vaše praťata?
12. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
Ahoj holky,
my se dnes vrátili po prodlouženém víkendu,byli jsme na chalupě v Pelhřimově a také navštívit Fíkova pradědu.Dostaneme se za ním jen jednou ročně takhle o prázdninách,bylo to fajn.Počasí sice nic moc,každý den sprchlo a jakmile se zatáhlo a začal foukat vítr tak byla docela kosa,ale jinak fajn.Dnes bylo samozřejmě krásně a vedro,jak jinak v den odjezdu :sweat_smile: :angry:

jito,prochi

jojo,každý to má s mlékem jinak,ale i přesto doufám,že mlíko mít budu,že bude malé stačit a bude pěkně přibírat.Do nemocnice jako s Fíkem už bych jít nechtěla.Nakonec stejnak skonstatovali,že mlíko mít nebudu,že malému nestačí.Zase ale říkám,že teď už vím aspoň trochu co a jak,budu snad ve větší pohodě a bude to snad lepší.....Moje kamarádka například mlíko nejdřív měla a kojila,ale po pár dnech dostala zánět jako prase,horečky pomalu 42´,brala antibiotika a bolestí nemohla dělat nic až mlíko ztratila. :frowning2:

mapris

je fajn,že můžeš takhle někam vypadnout na čerstvý vzduch a ještě tam má malá kamarády a vai se o ni částečně postarají tak si můžeš odpočinout.Naši mi teda také dost pomáhají,když potřebuji cokoli vyřídit obstarat a tak,tak Fíka kdykoli hlídají,ale někde mimo Prahu na chatě nebo tak by to bylo ještě lepší,myslím co se týká léta.Zase já tady mám rodiče při ruce kdykoli,páč jsou z Prahy :slight_smile:

kam

tyhle" chlapský" řeči znám,když jsme někde s partou kamarádů a děti zlobí tak pánové nezapomenou utrousit poznámku,že kdyby byli na mateřské ONI,tak by byly děti vycepovaný a tohle a tamto by teda nedělaly :grinning: No,ehm,my se tomu s holkama jen smějeme a říkáme,že jsou to keci,jsou chytrý až na půdu a za chvíli by vůči spoustě věcem byli také imunní.
Co se týká zlobení tak to řeším dnes a denně už dost dlouho,Fík děsně odmlouvá,je i drzej říká mi "vypdni se na to mámo" :sweat_smile: nebo "ále,co to povídáš"atd..Někdy mi to přijde vtipný,ale jakmile ho musím přemlouvat tak mě to přestává bavit.Fakt ho přemlouvám denně a to aby se oblékal,najedl atd.....U nás dání přes zadek jaksi neplatí,to se malej ještě vysměje takže jsme to začali řešit tak,že když fakt zlobí,nechce něco dělat atd tak se mu berou pohádky nebo hračky,to ho pak mrzí.Oblékat se nechce skoro nikdy,to rovnou říkám,že jdu sama(on mi na to v klidu odpoví ať jdu a jestli se vrátim..)jakmile bouchnu dveřma a schovám se,tak už to začíná zabírat,volá "mámo,mámo" tak vylezu a řeknu ať se oblíká a to většinou zabere.Někdy už taky nevim co na něj vymýšlet.Přítel je ráznější,za všechno mu hned dá přes zadek nebo mu tím vyhrožuje,já říkám,že to nemá cenu,ptž si z toho nic nedělá,lepší je v našem případě nepustit pohádky,sebrat hračky,říct,že nedostane žádnou dobrůtku.....
12. črc 2009 ve 23:38  • Odpověz
kam

ještě jsem se tě chtěla zeptat na ta Dětenice,zní to totiž dost dobře a jako pěkně ztrávený den a děti to určo baví :dizzy_face: To bylo jen tento víkend nebo je to akce na celé léto,nevíš??Kdyby to bylo na dýl tak bych se tam celkem ráda jukla. :slight_smile:

jito,prochi

už jsem vám chtěla napsat min.týden,že mi přišli prašule takže to bylo také celkem rychlé,sice je to almužna,vzhledem k tomu,že jsem neměla moc peněz přiznaných,ale zase dopláceli mi jen 9 dní do konce června.Pak mi ještě přišel z pracáku doplatek(jen za konec června) a další peníze mi nejspíš přijdou až v srpnu za červenec,že?A to už jen z ČSSZ (to co se počítá ze mzdy),páč mi dneska přišel dopis z úřadu(z pracáku),že mi zaniká k 1.7. rodičák,teda,že mi ho odebírají a to na mou žádost.No to je předpokládám ten příspěvek na Fíka jak jsem stopla a pak až po tom půl roce naběhnu znova s lejstrama a budou mi vyplácet rodičák na malou,že?A pro změnu z ČSSZ mi už nebudou posílat pak nic.No mám v tom guláš tak se nezlobte,že se k tomu stále vracim :fearful:

kam
tak jak jsem včera říkala,že malej zlobí a musím ho ke všemu přemlouvat tak dneska je od rána naopak hodnej(klepu,abych to nezakřikla) v pohodě a bez řečí se oblékl a dokonce se i bez řečí nechal namazat opal.krémem (to jindy dost protestuje a říká,že "sluničko mě nespálí"... :sweat_smile: )tak to jsou u nás někdy boje s tím mazáním.Přišli naši a šel s nima ven,ještě se nevrátili,někde se loudají a já jsem aspoň v klidu uvařila obídek a ještě mě čeká luxování a vytírání :stuck_out_tongue_closed_eyes: No tak to jen tak,že každý den je to jinak,někdy je na pořetrhnutí( a to si myslím,že mám taky dost trpělivost)a někdy bych ho "sežrala,"jak je roztomilej.Už malýho slyším,už se vrací.

Zítra jdu poprvé na kontrolu do porodky tak jsem zvědavá,na jak dlouho to bude :rolling_eyes: N někdy je tam čekání i na dvě hoďky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. črc 2009 ve 12:38  • Odpověz
prochi

Všechno nejlepší k dnešnímu svátku :wink:
13. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
13. črc 2009 ve 13:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.