• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Macej: ten pohádkový les je v Dětenicích celé prázdniny.

Tak jsem ráda, že nejen my máme takového zlobíka. Je to jak píšeš, v jednu chvíli bych ho přetrhla a za chilku už ho muckám. U nás má chytré řeči i děda, že teď mají děti volnější výchovu, že za nich měli větší respekt, že co si dovolí Ondra si Martin nedovolil..... Babička je trochu jiného názoru, ale to děda neslyší.
No co naděláme, postěžujeme si a jedeme dál.
13. črc 2009 ve 13:58  • Odpověz
prochi taky se přidávám ke gratulaci k svátku!!!!!!!!!
13. črc 2009 ve 13:58  • Odpověz
kam
tak to je super,snad se tam dostaneme ještě než porodim.A najdeme to tam?jsou tam v té vesnici nějaké upoutávky na ten pohádkový les?Fotky moc pěkný,ta pavučina s obřím pavoukem je dobrá :sweat_smile:

Teď mě tak napadá,když jsem tam viděla toho pavouka,mají vaše děti zálibu v broucích?Fík je fakt vtipnej,nevím teda po kom to má,po mně určitě ne,ale on bere do rukou jakéhokoli broučka co vidí,vůbec se nebojí,říká "ten neštípe",to samé mouchy a mušky,chce je hladit a chytat.Dneska jsme šli dopoledne naproti našim k autobusu a on už se shýbal nad nějakým broučkem,vždy mě volá,musím se na brouka podívat a on už ho bral do rukou....Jediných pavouků se asi trochu bojí,teda rád se na ně kouká,ale do rukou je nebere /ještě toho trochu :sweat_smile: ) jen takové ty malinkaté "štěstíčka".Ale nad každou pavučinou se zastaví a pozoruje.Nedávno měl v pokojíku mravence,já byla běsná a Fík nadšenej,že jsou tam malinkatý mravenci :grinning:
13. črc 2009 ve 14:47  • Odpověz
Macej: 100% to najdete, půjdete s davem, je to hned u hlavní silnice.

Ondra má teda z hmyzu a podobné havěti fóbii, nesnese když mu v pokoji lítá moucha. Pavouky a brouky by hned chtěl zašlápnout. Já mám teda taky z hmyzu hrůzu, ale před ním dělám frajerku, mouchu pustím ven a pavouky odnáším na lopatce taky ven. Tak nevím u koho to zašlapávání a plácání viděl. jo a v tom parku, šel k pavouky až když jsem u něj byla já a hladila si ho(toho pavouka) a dobu jsem ho přemlouvala.
13. črc 2009 ve 14:57  • Odpověz
Ahoj holky, sice jsem vás semo-tamo jedním očkem dočítala, ale na psaní nějak nebyl čas :pensive:
teď nevím z kterého konce začít, tak nějak postupně...

nejdřív Prochi k svátku, fšééééécko nejlepší vinšujeme :wink:

a taky k porodu... uff, matně se mi v paměti vybavuje jaký to byl šílený a nekončící záhul u malého, tak si dělám iluze, že teď to snad půjde snadnějc (nebo aspoň rychlejc) ale Prochi, klobouk dolů, já bych ze sebe takový podrobný popis asi nevymáčkla, u mě se celá doba jaksi zahalila do mlhy a občasných útržků, fakt si pamatuju minimum, jasný mám až ten konec, kdy manža volal, že prcka už vidí a pak mi plácli ten mokrý promodralý uzlík na břicho a my si ho hladili :slight_smile:
ale fakt ti naši miláčci stojí za to! teď přeju ať se hezky hojíš, určo je to po tom týdnu, cos to psala, zase o kus lepší :wink:

Mapris, pak písni o těch křtinách víc, jsem zvědavá, páč by jsme je chtěli na podzim dělat taky

k tomu počurávání, já bych to fakt zkusila bez kalhot a kalhotek, teď když je teplo, tak je to ideální, třeba to pomůže

Kam, fotky z víkendu vypadají suprovně (jsem učurávala z chaloupky na kuří nožce :sweat_smile: ) třeba si tam taky ještě stihnem udělat výlet, náš táta nám tam jezdí za prací už dobře půl roku, ale říkal že nás tam přes léto vyveze...
i když já mám obavy že spíš ne, bo doma je práce jak na kostele, ještě máme v úmyslu před porodem vyměnit okna, udělat Jirkovi pokojík a nechat udělat nábytek do koupelny, plus pár malých předělávek, vymalovat chodbu a takových pár drobností, co jsem si navymýšlela :grinning: a je fakt, že když je můj doma jen na víkend, tak stíháme velmi ztěžka... ještě k tomu ten náš lán vinohradu a taky občas chceme vysadit, nějaký výletek, grilovačka... já asi budu muset být těhu dlouho jako slonice, abysme všechno stihli :grinning: :grinning:

zlobení a dělání, že neslyší... no naše dítě jako vyšité :sweat_smile: na jednu stranu zlatíčko a andílek, na druhou na přetrhnutí... kolikrát říkám manžovi, že jsme si na jeho výrobě asi dali málo záležet a odflákli mu uši, páč to jinak není možné, aby jsme museli opakovat všechno 100x :sweat_smile:
naštěstí, musím zaťukat, jednak můj chlap má asi nějaký mateřský gen a na druhou stranu poctivě nabité zkušenosti od 3 starších dětí od ségry, které na svém milovaném strejdovi viseli furt jak klíštata, takže dobře ví jaké děcka umí být smráďata a že nějaké chlapské řeči o jiné, lepší výchově jsou naprosto mimo mísu :sweat_smile:

Macej, já už mám s tím rodičákem a mateřskou naprosto zamotanou hlavu, takže buď v klidu, guláš v tom mám taky, asi budu muset dohledat tu stránku, kde to Prochi tak hezky polopatisticky vysvětlovala :sweat_smile:
mmch, mně to vycházelo tak, že rodičák mi končí 22.8. takže 23. bych měla naklusat do práce a 24.8. nastoupit na další mateřskou... tak sestřička na gyn. říkala, že abych nemusela do práce, popř na 1 den na neschopenku (taky bych mohla na mateřskou místo 6-ti o 8 týdnů dřív, ale to je tas zbytečné) tak že mi "posune" o pár dnů termín :zipper_mouth:
tak jsem zvědavá, už bych si asi taky měla jít vyzvednout lejstra a duševně se připravit na úřednického šimla

havěť: naše mládě taky učurává štěstím z kdejakého pavoučka, broučka, šneka, žížale... a nutí mě to nadšení sdílet s ním :grinning: jediné co nemá jeho sympatie jsou komáři (jak se večer zapomenem dýl na dvoře a nepostříkám ho repelentem, má okamžitě brutální kousance :angry: ) a ponravy, páč jsou to svině nenažrané, máme jich plno v trávníku i zahrádce, kosáci je nestíhají vytahovat a my máme věčně podežraný salát, jahody, teď nám ohryzávají kořeny paprik :angry: :angry: to se mládě s lopatkou ochotně podílí na jejich lividaci
14. črc 2009 v 00:57  • Odpověz
jaj, jsem to vzala zhurta :sweat_smile: no nic, stejně budu mít na koňa čas nejdřív zase v noci, bo si zase jdem máknout do vinohradu (děti to naštěstí berou statečně, jak to větší, tak to v bříšku) páč 2 týdny naší dovolené a další 2 vytrvalých dešťů z toho udělaly dokonalou džungli :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak se tím nějak prokousáváme k aspoň trochu přijatelnému stavu, uff uff, se mi néchcéééééé
14. črc 2009 v 01:08  • Odpověz
Ahojky holky, zdravím vás po hodně dlouhé době :slight_smile:

Prochi, moc gratuluju k malé je kouzelná :wink:
Jitu Helenka je taky sladká a vidím v ní Marušku :sweat_smile:

Jinak nemám moc času, pojedu pro dorta a ještě něco málo pokoupit do města a zítra už mažu do práce :confused: jsem na to zvědavá :sunglasses:

Jinak nic moc nového, tatka má nové místo, dělá šéfa pol. oddělení jezdí do jiného městečka, sice je to malý kolektiv, ale změna to je. Kubík je pořád stejný číslo, zase mu vylezli uzlinky na krku, tak jsme byli na odběru a výsledky má v pořádku, tak jsem ráda.

Pořád se nemůžu dokopat ke změnšení fotek abych vám je mohla poslat, tak snad to co nejdřív napravím :slight_smile:
14. črc 2009 v 08:17  • Odpověz
macej,
nejen v broucích, jelikož jsme z domečku, na zahradě máme ledasco, co jsme si užili se slimákama, bych mohla vykládat.....a vůbec všechno bere do ruky a taky se ničeho nebojí, správná vesnická holka :wink:

Jinak taky máme doma docela malou drzounku, odmlouvání a posledí slovo se nám taky nevyhnulo, ale jak píšete, na druhou stranu je to zase fakt super zlatíčko, jak překlenula ten třetí rok, tak hodně dospěla a je fakt rozumná, taky někdy pěkně vychytralá...no klasika...

ijet,
a jak v práci po tak dlouhé době?
14. črc 2009 v 11:16  • Odpověz
kam,
krásné fotky, je neuvěřitelné, jak je Ondra přesná kopie taťky :slight_smile:
14. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz
Ahojky,
tak v sobotu si jedu tajně pro štěňátko, už jsem to nevydržela, po dlouhém uvažování se už manži nebudu ptát a dám mu ho předčasně jako dárek k narozkám (o měsíc dřív, žádná hrůza), aspoň to můžu udělat tajně....

Bude to kříženec labradora a ohaře, uvidím, co se z toho vyklube, tady mají jedni štěňátka a dávají je zdarma, tak jsem si je zamilovala, teda dle obrázku.
Člověk nikdy neví, co z toho vyroste za povahu, ale snad to nebude žádný agresivec, bude to tedy pes, fenky nemají, a nechám ho v 18-ti měsících vykastrovat. Někomu se to sic nelíbí, ale nemá to žádné zápory, spíš jen samé klady, četla jsem o tom různé články, nebude lítat za fenama, zabrání to určitým nemocem, může být i klidnější atd....
Tak už se moc těším na sobotu, Maru bude nejšťastnější :slight_smile:
14. črc 2009 ve 14:22  • Odpověz
Ijet: Kubíčkovi vše ne, nej, nej, nej, nej k narozeninám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14. črc 2009 v 16:51  • Odpověz
Jita kříženec labradora a ohaře bude určitě hezké psisko a hodné taky. Na kastraci nevidím nic špatného, aspoň budete mít klid.

Zevi: ty Dětenice jsou super, obdivuji člověka co stál 4 hodinky v té kuří noze.

Mě čeká v srpnu taky návštěva sociálky, musím jít stopnout k 1.září rodičák. Ondra už půjde do školky, tak snad ho tam trochu sklidní, když uvidí ty starší děti hezky poslouchat.
14. črc 2009 v 16:59  • Odpověz
Ijet, Kubovi všechno nejlepší k třetímu ročku :slight_smile: a tobě příjemný a klidný nástup do práce (vracíš se do té původní, ne?) tak doufám, že pak podáš info, jak o oslavě, co dárečky atak... ale i jak se ti daří v práci :wink:

Jito, jujky, pejsek... Maruš bude určitě v sedmém nebi (co na tom, že to má být tátův dárek, že :sweat_smile: )
15. črc 2009 v 00:21  • Odpověz
kam,
to křížení matky se mi taky líbí, jsou to dobré povahy, jenže trochu mám obavy z toho, kdo je otcem, ten je totiž neznámý, takže snad to nebude rotvailej nebo nějaké psisko...člověk nikdy neví....

zevi,
tátův dárek to je jen proto,že se vyzuju z toho, že bych to s ním musela probírat, protože pak bysme neměli žádného, sice psy miluje, ale je si vědom ohromné zodpovědnosti a nechce ho jen pořídit a pak se mu pořádně nevěnovat, takže jsme to pořád probírali a k ničemu nedospěli, tak takhle to urychlím, teď jsem na mateřské a mám právě nejvíc času na štěňátko, až budu v práci, tak už by to prostě nešlo, takže čas je ideální...

ijet,
Kubíčkovi taky přejeme všechno nejlepší, hlavně hodné rodiče :grinning:
15. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz
autor
nazdarek holky,
se omlouvam za absenci.

prochi - dodatecne vsechno nej,
ijet - kubokovi tez...

Jsem se dneska vratila z tridenniho "azylu" u sestry ... Terka dostala v pondeli horecky kolem 38,5, chvilema i zimnici.. tak cely den pospavala... Tak jsem to zabalila a sestra ma prazdny byt - protoze svara je chudak porad v nemocnici s tou nohou... To tam v sobotu bude 14 dni... V utery terka dostala prujem.. ale pod sprchou byla jen 2x. Davala jsem ji pro jistotu pleny, ale casto je mnenila, prujem nebyl teda velky, ale aby nemela opruzeny zadek. A vcera uz byla cely den v pohode... Mela teda jeste dietku a dneska se taky nejak "snazim" aby nezbodla vsechno... Rano jsme dorazili opet k nasim a je venku s neterema a synovcem.. tak doufam, to prezijeme...

zevina,
popisu ti to, az bude po krtinach :o)) Mame je ted v sobotu a zatim jsme byli na nauce.. Tak ti pak napisu cely prubeh a snad manzel bude zvladat fotit, tak prihodim neco do alba....
16. črc 2009 v 10:28  • Odpověz
:angry: :sweat_smile: ijet

přejeme dodatečně Kubíkovi vše nejlepší k narozeninám.Jsem zvědavá jaká byla oslava,doufám,že dodáš fotky :dizzy_face:
A jak v práci po tak dlouhé době?

mapris

ty vaše křtiny mne také zajímají,jsem zvědavá jak to probíhá.Já křtěná jsem,ale byla jsem čerstvé mimi,na fotkách mě babička drží v zavinovačce.

Holky,nevim,jestli jsem to už nepsala,ale holky s miminkama jistě už vědí,že otcovská dovolená byl jen takový plk a návrh,politici to smetli ze stolu,že na to nejsou peníze,takže máme(nebo spíš naši "taťkové) smolíka :angry:
16. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz
Ahojky,
hlásíme se, že žijem. Máme se krásně. Malá je zlatá, brečí jen když má hlad a to teda řve jak tur, když se hned nesvlíkám :grinning: Jen je to trochu náročnější dohromady s tím naším drakem. Večer padám úplně vyčerpaná s písklatama v osm. A to mi hrozně pomáhají naši, že je s nima hodně malej venku, zrovna se cachtají v bazénu. Já vyžehlila hromadu prádla a teď čekám, až se princezna vzbudí, že půjdem taky na zahradu.

Omlouvám se, že nereaguju, myslela jsem, že to stihnu, ale v postýlce se to začalo vrtět a bublat a už to pomalu natahuje..... tak já letim hodit princeznu pod sprchu a dát jí dlabanec.

Jen vím, že Kubík od Ijetky měl narozeniny, tak dodatečně přejeme všechno néééééééééééééjjjjj a pohodový a hodný rodiče :slight_smile: A Lucinka posílá hudlana, mlask :dizzy_face:
16. črc 2009 ve 14:50  • Odpověz
ahojky kočky.

mapris,
chudák Terinka, ta si musí vytrpět :unamused:

prochi,
ahojky, koukám, že se daří, to je potřeba, aby ti s malým někdo pomohl, protože hlavně ty začátky jsou těžký, holt nemůžeme jim dát stejně tolik času, jako před tím, ale brzy se to změní, my už to máme v pohodě, svůj řád, a klid a šlo to nezvykle rychle, až jsem koukala, tak ti přeju taky, aby jsi se brzo zaběhla, a co v noci, jak spinká, vyspíš se aspoň?

Zítra si jedeme pro štěně, huráááááááááááááááááááááááá, pak pošlu fotečky :slight_smile:
17. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
Jíťo, dík za fotečky. Holky jsou obě kouzelný. Krásný princezny se vám povedly :wink:
Ono u nás nejde ani tak o zaběhnutí. Jako spíš, že jsem prostě jen unavená. Jinak si jedem režim víceméně postaru. Ráno si je oba nastěhuju do postele. Malá se nakojí, velkej se pomazlí, povídáme si a ták. Kolem osmý se vyhrabem z postele, malej dostane snídani, já se vysprchnu, nasnídám, poklidíme a po devátý jdeme ven jako jsme chodili, jen s tím rozdílem, že teď já mám kočár. Malej jede na kole jako dřív. Přijdem před obědem, malá se nabaští a pak se najíme my. Po O. princezna chrní, tak já se snažím věnovat malýmu. Jako že malujem, modelujem, prostě aby cítil, že se věnuju jen jemu. No a pak jdem do večera na zahradu. Teď bylo super počasí, takže se do večera cachtal s našima v bazénu. Takže fakt pohoda.
V noci bych řekla paráda. Poprvé spinká ca. 5 hodin v tahu a pak se budí po dvouapůl až třech. Takže to vychází, že se vzbudí mezi půlnocí a jednou, pak třeba ve tři, v šest a pak v těch osm. A to se jen nabaští, to zabere maxim. deset min. Ležíme u toho, takže já u toho skoro spím, pak ji přendám do postýlky a chrníme hned dál. I malej teď spí krásně do tý půl osmý. No nemůžu si stěžovat. Tak vlastně ani nevím, z čeho jsem tak unavená :sweat_smile:
17. črc 2009 ve 12:45  • Odpověz
prochi,
tak to vypadá úžasně, ženský jsou fakt milionový (tím nepomlouvám chlapečky holky, to nééééé :grinning: ), jen možná z té změny jsi tak unavená, ale to se poddá :slight_smile:
17. črc 2009 ve 13:15  • Odpověz
Ahojky, hlásí se pracant :grinning: :grinning:

Holky, v prácoi zatím pohoda ťuky ťuk, snad to vydrží :sweat_smile: ani se mi moc nestýská a malej je uplné oki, za celý den si nevzpomene, ráno se teda zeptá kde je maminka a když babička (tchýňka) řekne že v práci tak řekne: a jó vydělává penízky a tím to zhasne. Kddyž se vrátím z roboty tak musím prosit o pusu, páč dělá jako by nic :frowning2:

Víkend mám volný a příští týden bude mazec páč budu po, út, čt a pá od 7-19 na denních :frowning2:

Jinak jitu díky za fotečky, holky jsou krásný obě :wink:

Narozeninky proběhli pěkně, dostal krtkový dort (byl výbornej, no za 600!!!! aby nebyl), pak klouzačku, kolečko, bazén, 100 takvých těch malých míčků, stan.....plno drobností :slight_smile:

Musím poslta fotky, ale fakt nestíhám a utahaná jsem jak pes, doufám,e si brzo zvyknu. papa
18. črc 2009 ve 13:59  • Odpověz
autor
Ahojte holky,
hlásím opět návrat do našeho bytečku.. Zase mi pěkně poporostlo břicho, takže se už nevejdu za volant a pomalu už ani do žádnýho oblečení :o))

Křtiny byly hezký.
Probíhalo to tak, že jsme přišli do kostela, kde už na nás čekal farář - strašně příjemný chlapík, řekla bych tak kolem 35ti let. Někdy před měsícem jsme byli na "poučení" u něj na faře, jenže jsme ty křtiny pak přesouvaly, takže vše, co jsme se na tom poučení dozvěděli jsme zapoměli. Měli se křtít 4 děti, ale vzhledem k tomu, že švagra propustili z nemocnice "snad" dneska, tak se křtila jen Terka a moje neteř Anička. Po příchodu do kostela jsme se posadili do lavic - rodiče s dětmi, které měli být pokřtěné a kmotry a kmotři. My jsme se domluvily sestry mezi sebou, protože jsme 4. Terce byla kmotrou moje mladší sestra a neteři zas starší sestra.. V praze jsem sehnala křestní svíce a křestní roušky. Předcházel proslov - dosti zajímavý a poučný... Co žádáme - tedy křest. Sále řeč o tom, že své děti budeme vychovávat v lásce k bohu atd... Zajímalo to všechny, i děti.. akorát Terka do toho furt kecala. Pak jsme na pár otázek odpověděli Ano a nebo věřím, dětem udělal farář kříž na čele svěcenou vodou, potom kříž olejem na hruď... Potom jsme rodiče s dětmi a kmotrou šli ke křtitelnici, kde měli holky roušky u krku - jako místo bryndáčku (větším dětem se dává přes ruku), byli polity svěcenou vodou a pokřtěny a potom kmotry zapálili svíce. Ty svíce jsme si schovaly, i ty roušky. Prý by se ta svíce měla zapálit při každém svatém přijímání - když je dítě tuším předškolák a pak ještě dospělý... No a pak jsme dostali křestní list - vypadalo to jako přání, akorát tam je fotka ježíše krista... Takže tak :o))) fotky zatím nemáme. Manžel nechtěl fotit během obřadu (spíš si to chtěl užít) a pak udělal pár fotek ke konci, podle něho nejsou dobré.. ale zkusím ho ukecat...

Střevní chřipajznu terka zvládla, byla jenom dvou denní, takže je možné, že mohla i něco špatného sníst a nebo to někde chytnout - nevím kde.. Prý to lítá ve vzduchu....

Zkusím vám pak poslat během týdne fotku svýho břucha, protože mi za ty dva týdny u našich slušně narostlo a funim jak slon o))
20. črc 2009 ve 12:51  • Odpověz
Ahojky kočky

Prochi: tak paráda, že máš docela pohodu.

Já tu měla v pátek na hlídání 1,5 starou holčičku a řeknu vám, byla to docela zabíračka. Chvíli se s Ondrou strašně milovali a během pár minut se tahali o hračky. Ale když se zrovna milovali, byli k sežrání, jak se hladí a pusinkují, dávají si kousnout.....Ale došla jsem k závěru, že mít děti ten rok po obě je otročina, podle mě 3 (+-) je minimum a těch 5 úplně ideál.

Ondru už nedávám po obědě spát, strašně řval, že nechce a večer usínal dvě hodiny a pořád nás chtěl mít u sebe. Taky bych řekla, že to má jako já, já když jdu spát odpoledne, tak se vzbudím celé zlámaná a unavená víc než předtím. Tzn. že se budil dost často protivný, tak jsem to zkusila ho nedat spát a naprostá pohoda, večer do půl deváté spí. Po obědě mu teď pustím pohádku, on si u ní odpočine a je v pohodě. Sice já nemám ten klid, ale raději ho oželím, jen když večer usne nějak rozumně. Teď tu zrovna u mě kouká na krtečka.

Jo a kdo už slavil nebo bude slavit 3 narozky, dejte nějaké tipy na dárky, já si to hezky napíši a pak nebudu muset trápit hlavičku :grinning:
20. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz
Ahoj děvčátka,

hlásím,že jsem ještě celá :sweat_smile: Poslední dobou mě bolelo břicho celkem dost,ale poslíčci to asi nebyli,spíš mám bolesti jako kdybych dlouho běžela a pak mě píchalo v boku tak něco podobného.V tu chvíli chodím jak připos... :sweat_smile: (pardon,ale nevim jak to jinak vyjádřit :grinning: )Naštěstí to vždy přejde třeba po hodince.Už mi břicho někdy i tvrdne,psychicky se připravuju na porod :sweat_smile:

jito,prochi

asi jste to psaly,ale já jsem hlava děravá :sweat_smile: Nechaly jste si píchnout epidurál??

kam

o víkendu jsme se do Dětenic nedostaly a to proto,že v sobotu bylo hnusně celý den tak to nešlo a v neděli jsme jeli na chatu kek kamarádům.Snad to vyjdo tento víkend pokud ještě budu schopná někam dojít :sweat_smile:
Dárečky k narozeninám mě také zajímavý,nechám se ráda inspirovat :wink:
Já určo chci nějakou knížku nejspíš s dinosaurama,ty teď Fíka berou :slight_smile: ,viděla jsem celkem pěknou v levných knihách tak tam juknu,jinak pro něj už mám velké auto-jeřáb a pak od Mega bloksu sadu aut se semaforem a silnicí.Oblečení malého nezajímá takže to vynechám,beztak ho dostává během roku,když se mi něco líbí tak mu to koupim,jediné snad co by ho možná zajímalo je triko s prasátkem Pepinou,tak to mu možná koupim,ale jinak knížky,hračky jo a konečně bych mu chtěla koupit v Ikee to dřevěné zatloukadlo s paličkou.Jinak nevim.Chtěla bych mu nechat udělat dort a myslela jsem toho krtka jak měla Ijetka,ale Fíla často mluví o dortu autíčku co měl k druhým narozkám tak nevim jestli neudělat zase to auto.

mapris

tak Terku máte pokřtěnou,musel to být zážitek.Já teda přiznávám,že bych přítele nedonutila chodit na to přijímání do kostela a ty věci kolem :sweat_smile:
20. črc 2009 v 16:02  • Odpověz
prochi

tak už jsem koukala,že ty jsi epidurál neměla :wink:
20. črc 2009 v 16:06  • Odpověz
autor
macejka,
my taky nikam chodit nebudem :o)) To jenom farar rikal, ze ta svice, co kmotry nasim detem zapalovaly by mely byt schovany po cely zivot a ze se zapaluji jen v techto - fararem uvedenych pripadech ... Manzela bych tam taky nedonutila... Byla jsem rada, ze jsem ho vubec dokopala ke krtinam :o))

já měla epidurál při terce...

kamhajek,
no, terka má narozky a vánoce blízko sebe, takže to budem muset zase rozdělit jako vloni. Mně se strašně líbí dětský karaoke počítač želvík. Vypadá asi takhle: http://www.obchodhracek.cz/produkt/detske-pocitace-zelvik/zelvik-detsky-pocitac. Tenkrát jsem ho snáněla pro neteř od starší sestry a teď ho podědila neteř od mladší sestry.. Tak se snažím "přesvědčit" manžela, ať jí ho koupíme k vánocům nebo k na rozkám. No a u nás to jsou spíš knížky... Já se přiznám, že jsem blázen do knížek a ani na terky nešetřím.... Ale ne že bych zas utrácela, ale dost teď před spaním čteme bořka stavitele, mašinku tomáše - jo a terka si vlastně přeje mašinku tomáše - malý model jako takovou, jenže stojí 500, tak jí ho možná koupíme... A pak jediný co mně ještě napadá - hrozně ráda si staví teď z lega dupla. Manžel koupil sadu - jak jinak - než bořka stavitele.. Tak možná asi dokoupíme další díly... Protože s tím si vyhraje víc, než s tou stavebnici Loreai - nebo tak nějak se to jmenuje...
20. črc 2009 ve 20:31  • Odpověz
mapris

ale chodili jste na nějakou tu nauku nebo jak se tomu říká.A tam bych přítele nedostala ani párem volů :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

kam

jak psala Mapris tak já mám pro Fíka objednanou stavebnici (teda objednanou,doveze mi ji kamarádky tchyně z Polska) a jsou to takové obr kostky,velikánský pytel,tak to mu dám také k narozeninám. :wink:
20. črc 2009 ve 23:23  • Odpověz
Kam

a ještě jsem si vzpomněla :sweat_smile: Chci Fíkovi koupit další části dřevěných kolejí.Má už dráhu s mašinkama,nedávno dostal el.mašinku co na těch kolejích jezdí a já bych mu ji chtěla prodloužit,takže koupim ještě nějaké koleje a tunel,možná výhybku....Noa to už je snad vše,už mě nic nenapadá :wink: :grinning:
20. črc 2009 ve 23:25  • Odpověz
autor
macejka,
jo to jo, ale to bylo jen jedno sezení a trvalo asi necelou hodku. Můj manžel tam teda nebyl, zrovna nějak nemohl dorazit... ale oba dva švagrové tam byli a ty starší sestry děti taky... Ono to není tak strašný... To by přežil :o))) záleží, zda byste moc stáli o pokřtění.. Já jsem to chtěla, protože my jsme křtěné všechny a kdo ví, třeba bude chtít Terka někdy svatbu v kostele, tak o to to má jednodušší :o)))
21. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz
ahojky kočky,

macej,
já jsem nic nenechala píchnout, po pravdě mě to vůbec nenapadlo :wink:
No jinak se drž a už se moc těšíme na další přírůstky....ať žije babský klub, to bude letos děvčat :grinning:

kam,
však to dítě si řekne, jestli potřebuje po obědě spát nebo ne, někteří to fakt už nepotřebují, Maru sice usíná třeba půl hodiny, ale vím, že do večera by sice vydržela, ale byla by otravná, a jak nespala tři dny za sebou odpoledne, tak ten třetí den byl k nevydržení, jak byla totálně hotová, takže záleží na každém... :wink:
Jinak dárky, hračky jsme nekupovali, spíš ty stavebnice, puzzle, dřevěné skládačky, tím se fakt může bavit pořád a skládat, pak tu doktorskou soupravu, páč si strašně ráda hraje s někým na doktory, ještě jí k tomu musím dokoupit nějaké fáče, pořád chce ovazovat bebínka, taky dost nějakých knížek, z nich taky bude čerpat celé dětství, taky jsem přemýšlela o nějaké tabuli, jak je z jedné strany tabule a z druhé se maluje tím fixem, to je fakt super, ale zatím jsme nekoupili..........

mapris,
my nejsme ty křtiny schopni domluvit, tak to je fajn, že jste to tak zvládli, myslíš, že může být jedna kmotra na dvě děti?

ijet,
a proč stál tolik peněz ten krtkáč, já jsem to asi nepochopila...
22. črc 2009 v 07:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.