• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
jita2,
no, my by jsme příští rok chtěli pokřtít i druhé, pokud to půjde... Může. My jsme 4 sestry a máme jednoho kmotra - mého strýce, který teď žije s námi (mamky bratra) .. A moje mamka je zas kmotrou svým třem synovcům... my jsme si to rozdělili, aby jsme každá měla jedno, ale jinak moje nejmladší sestra je kmotrou naší terce a tuším synovcovi...
22. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
Krásný den

Mapris a vynguje to tak, že kdyby se s rodiči něco stalo, o dítě se bude starat kmotra? jestli jo, tak tohle poslání křtu se mi líbí.

Díky za tipy, mám to napsané. Ona pak se celé rodina bude ptát co mu mají koupit, tak abych věděla.
A jaké jste kupovali skládačky....
U nás budeme muset určo koupit nějaké super letadlo, Ondra je zbožňuje a skoro s ničím jiným si nehraje.
22. črc 2009 v 08:49  • Odpověz
autor
kam,
samozřejmně že ano, proto jsme se zvolili v rodině. A také proto, že jsme to měli u mých rodičů - jsme nechtěli tahat nějaké přátele z prahy... Prostě v rodině je síla :o))
22. črc 2009 ve 13:34  • Odpověz
kam,
jedna skládačka byla, jak máš na desce namalovaná zvířátka a přiřazuješ jim hlavy, vede tam takový labyrint a tím dáváš hlavy zvířátkům, ke kterým která hlava patří...
Pak tvary, řada koleček, čtverečků a takových skoro kosočtverců, a každý tvar je ze dvou dílů, a musíš je správně dle tvaru složit...
A pak různé puzzle, větší, menší...
A opravdu překrásnou velkou knihu Ezopovy bajky třeba...má nádherné obrázky...
22. črc 2009 ve 14:55  • Odpověz
zdravím,holky :wink:

jito
musím říct,že Maruška je krásně fotogenická,fakt modelka,určitě by se vyjímala v nějakém časopise s dětskou módou nebo tak něco.No a Helenka,budu se opakovat,ale má obr kukuč,super :dizzy_face:

Já byla včera v porodce na prvním monitoru,mimčo se hezky hýbalo tak to sestřička natočila fakt za těch 20 min.,čekala jsem tam teda asi hodinu a půl a to běželo 5 monitorů,ale byla tam jen jedna sestřička.Ale maminky říkaly,že dnes je to ještě dobrý,že už čekaly i tři -čtyři hodiny,protože pak se jde ještě do poradny za doktorem a tam se většinou také sedí hafo času.Já jsem včera měla asi štígro,i s poradnou jsem byla hotová za dvě a čtvrt hoďky.Dr mi řekla,že hlavička je ještě vysoko,ale že cítí trochu poslíčky nebo co,to jsem nějak nepochopila a to když mi prohmatávala břicho.Jinak streptokoka tentokrát nemám (ťu,ťuk,ťuk).
Dneska ráno mě ale děsivě bolelo břicho,myslela jsem,že nevstanu z postele,malej mě z ní tahal a nemohl pochopit,že nemůžu chodit.Jak jsem vám psala,že mě to bolelo v boku tak tentokrát zase,ale fakt hodně,sotva jsem se belhala.Včera jsem to říkala dr,že mě takhle občas bolí a ona říkala,že mi může děloha naléhat na slepák a můžu ho mít podrážděnej a asi na tom něco bude,ptž dneska to byla hrozná bolest :confounded: :confounded: :confounded:

ijet

tak super,že to v práci zatím jde.No jo,to jsou děti,nejdřív na nás visí a pak když je chceme pomuckat my tak dělají,že nás neznají :angry: :grinning: Isacek tady přeci také psala,že jak malou hlídá babička,když je v práci tak se k ní pak zrovna netulí a říká,že chce novou maminku nebo tak něco :sweat_smile: :grinning:
22. črc 2009 v 15:13  • Odpověz
zevi
kdepak se touláš???? Chci se tě zeptat jak jsme se tady bavili o tom mimi vaku,že jsi ho měla tak jsi měla ten Emitexový?Já teď uvažuju jestli emitex nebo od Pechů,ale myslim,že je to prašť jako uhoď,jen ten emitex má nějakou zimní vložku což mi přijde dobrý,ale nevim jestli stejnou službu neudělá i zavinovačka :wink:
22. črc 2009 v 15:15  • Odpověz
jito,prochi

teď mě tak napadá,platily jste za pobyt v porodnici?Vztahují se na to ty zdrav.poplatky?Já ani nevim,ale jak jsem byla vloni s Fíkem v nemocnici na těch inhalacích tak jsem platila.
23. črc 2009 ve 22:53  • Odpověz
Ahoj holky,
včera jsme měli šílený navečer a večer. Řval jeden přes druhýho, když přestal jeden, začal druhej. A když skončili oba, začala jsem já :pensive: To bylo poprvé, kdy jsem se před dětma takhle sesypala. Péťa mě začal uklidňovat, ať nebrečím, že mi donese meruňky, že mi je natrhá s dědečkem, hlavně ať už nebrečím :grinning: a i ta přísavka mrňavá najednou ztichla a udiveně na mě koukala. Pak už malej konečně usnul, tak už jsem tu řvounku nějak spacifikovala a v devět už jsme spali všichni tři. Noc už paráda a dneska už jsme snad všichni v klidu.

Mapris, gratulace ke křtinám, muselo to být krásný :slight_smile:

Macej, jojo, pobyt jsem platila. Mě vyšly čtyři dny, tzn. 240,- Hele, jaký si nakonec vybrala ten kočárek??? A co ten tlak na slepák, doufám, že tě to už tolik nebolí.

Jitu, tak co pejsek?? Už jste si ho přivezli? Jak se jmenuje?
24. črc 2009 v 08:11  • Odpověz
autor
nazdárek holky,

já jsem dopo absolvovala test na cukrovku a dufám, že nikdy více... Návaly do hlavy takový, že to se mnou málem 2x šlehlo, a myslela jsem, že nedožiju konce a že se pob.... Naštěstí jsem to zmákla a nabrali mi krev a tradá domů... Mám zas dneska den.. Malá se 2x počúrala a před jejim odpo spaním se mi povedlo vyklopit nočník i s obsahem (slečna byla na velký) přímo do chodby :frowning2: :angry: , tak jsem to vytřela, ale jdu to vzít radši ještě savem. Jdu dobalit a jedem na slovač...

prochi,
no, hlavně to bylo dojemný... Ta řeč faráře a tak :o))

macej,
tak ať je ti líp.. Já ty bolesti mám taky... Hlavně na pravý straně břicha.. A nejhorší je, když dlouho stojim - jako třeba ve středu u žehlení.. tak mně chytly takový křeče, že jsem si musela sednout.. Tak snad to do konce doklepu bez problémů..

Co ale teď dělá mrně v břiše, to snad ani není možný :angry: :angry: kope jak o život... V noci, ráno, dopoledne, odpoledne... Tak se připravuju na to, že to bude křikloun/ka a nespavec...
Jo a v naší terce se "snad konečně" něco zlomilo... Mi totiž mimískovi v břiše říkáme mrňousek.. A terezka furt chodí a "mrňousek kope, má nožičky a ručičky". A dneska když pro mně manžel dopo dojel k poliklinice (abych sebou někde neflákla), tak slečna měla golfáče a v nich panenku a manžel říkal, že jí i chovala ... :o))Tak uvidíme, co bude, až se to narodí...

no nic, jdu si dát svojí oblíbenou vitakávu a dobalovat.. Až se slečna vzbudí, tak razíme přes prahu ke kamarádce a večer směr slovensko.
24. črc 2009 v 11:56  • Odpověz
Ahojky,

nesu radostnou zpráááávu :slight_smile: . :slight_smile: od Macejky.

Markétka je už na světe, 46cm a 2990g dnes ve 13:08, princezně se zachtělo na svět dřív,
je malinká a krásná :slight_smile: :slight_smile: .

Rodičům moc gratulujem a Markétce přejem hodně hodně zdravíčka a štestíčka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. črc 2009 ve 14:37  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile: kde se toulám? lítám po všech čertech a nestíííííhám (jen občas nakouknu, jestli je Macejka celá, ale na nějaké spisování jaksi nebyl čas)

konečně jsme se rozhoupali k dlouho plánované výměně oken, spoustu času jsme strávili lítáním po vzorkovnách anebo na netu, kdy jsme si nechali dělat kalkulaci od více dodavatelů a snažili se vybrat to nej :wink:
už máme vybráno, zaměřeno, ale teď jenom přemluvit miminko k zodpovědnému přístupu, rozhodně nesmí za náma spěchat předčasně, páč okna sice budou hotová za 6 týdnů, ale když chceme i zednické zapravení, tak to může mít 2-3 týdny skluz, takže můj 30tt je alarmující :sweat_smile: no nějak to dopadne, přinejhorším si odjedu do porodnice a doma se děj vůle boží :grinning:

taky mám v plánu menší předělávku jídelny, resp. koutku s počítačem, nábytek už stojí na chodbě, jen bych potřebovala toho mého chlapa naklonovat, aby měl čas všechno smontovat a nakramářit to podle mých představ

no a do toho náš nešťastný vinohrad :stuck_out_tongue_closed_eyes: většinou tam jezdíme až k večeru, páč přes ty šílené vedra se nic dělat nedá a jak se ochladí, tak zas brutálně koušou komáři (i nejrůznější repelenty jsou na prd) k tomu nadúroda špendlíků (spisovně mirabelky? prostě takové žluté trnky) a meruněk, zavařovalo se, marmeládilo a přebytky se cpou do škopku a pojedou na výlet do pálenice :sunglasses:

takže na koňa fakt už čas nezbýval...

Macejko, mimivak mám emitexový, ale bez zimní vložky, jen ten základ, bohatě stačil, když byl prcek větší, žádné zateplení nebylo třeba, stejně jsme ho využívali hlavně přes léto, po výletech atak... no a tu první zimu nejvíc nosil táta a to jsem malého oblékla naprosto normálně jako na procházku do kočárku a manža si ho zapínal pod bundu (má jednu takovou objemnější) a prcek byl maximálně spokojený a v teple

Mapris, dík za popisek křtin, snad je na podzim taky zvládnem, chtěla bych :slight_smile:

Jituš, budu se opakovat, ale holky jsou obě kouzelné a taky si myslím, že Maruška je mimořádně fotogenická (miminečka bývají na fotkách slaďounké tak jaksi přirozeně, ale u větších dětí už to nebývá pravidlem)

taky mě zajímá jak to dopadlo s pejskem

jo a narozky: páč musíme mít tipy i pro babičky, takže v top výběru je jakékoliv auto typu traktor, bagr, kombajn, jeřáb, vymíchávač, popeláři atd (asi to vyhraje obr jeřáb na dálkové ovládání) a vláčky (sice máme koupenou klasickou elektrickou vláčkodráhu, ale zřejmě ji nechám na později, přece jen tam jsou křehké díly a dostane tu dřevěnou z Ikei, páč na jejich koleje pasuje i bateriový vláček co už Jiřík má delší dobu)
taky jsem koupila zatloukačky, co o nich kdysi psala Prochi (tlustá korková podložka, 2 kladívka, spousta barevných dřevěných tvarů, které se přitloukají "hřebíčkama" a dají se z toho dělat různé obrazce
nějaká knížečka, stolní hra s Patem a Matem, kdy na hrací kostce nesou klasické puntíky, ale různé obrázky, které určují na které pole se přesunout, no a když jsme u těch "Ajeťáků" (tak jim říká malý) ještě jsem s nima objednala pyžamo, stejné pro malého i pro manžu (akorát táta má kraťasovou verzi) páč narozky budou hoši slavit zároveň, tak bude junda :grinning:
jinak žádné hadry dávat nechci, ale tyhle dva tajtrlíci 100% zabodují
24. črc 2009 ve 14:51  • Odpověz
ježiš, to je nádhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Isacku, díky za info, Macejko, obrovská gratulace ať se vám oběma daří a jste brzy celá rodinka pohromadě :wink:
24. črc 2009 ve 14:53  • Odpověz
Isáčku, no neke?!?!?!!! Mě picne!!! Ještě včera v jedenáct večer píše a dneska v jednu už má princeznu v náručí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Macej, z celého srdce blahopřejeme, jsi holka šikovná, přejeme hodně zdravíčka, mlíčka a pohody a ať jste brzy doma u Filíka a taťuldy.

Jo a vybrali jste nakonec moc pěkný jméno :dizzy_face: :grinning:
24. črc 2009 v 15:34  • Odpověz
Jé tak to je krásná zpráva, to malou asi vyhnala ta bouřka.
Macej přejeme malé jen to nej,nej do života.
Prochi má pravdu, jméno máte krásné.

U nás byla včera bouřka úplně šílená. Jak byli ty vichřice Ema a Kyril, tak jsem se bála, ale včera jsem měla půlky stažený a v očích děs. Fakt jsem si myslela, že to střecha nevydrží. Odneslo to naštěstí jen pár tašek, muškáty v oknech jsem sbírala po celé zahradě (teda ne muškáty, jen korýtka, muškáty jsou bůh ví kde). Normálně jsme pozorovali, jak se větvě lámají z ořechů podél silnice a lítají jakoby nic po poli, jedna mi přistála asi 2 metry od auta. Fakt hrůza.
24. črc 2009 ve 20:10  • Odpověz
Prochi někdy je prostě špatný den a včera do toho ještě to dusno. Se nedivím, že ti ujeli nervíčky.
24. črc 2009 ve 20:15  • Odpověz
ahoj kočky,

macej,
platila jsem v nemocnici za sebe, počítali počet nocí :wink:
Jinak je fajn, že jste to pěkně natočili, že se mimi hýbalo :slight_smile:, ta bolest v boku asi bude tím, že mimi tlačí na nějaký ten orgán naboku, chvilku to ještě vydrž, máš to za pár :slight_smile:

Pejsek
Tak ho máme doma, už týden, jmenuje se Bruno a bojím se bojím, že bude malej, mamka je sice taková střední, no spíš větší, asi jak labradorka, ale postavou štíhlá drobná, po tom ohařovi, ale bůh ví, jak je taťka, pořád se mě to štěně zdá prcek, jako jezevčík, tak nevím, do jaké vyroste výšky, ale nic moc velkého to nebude, podle tlapek a tad...až najdu foťák (kam jsem ho jen strčila), tak ho vyfotím..

mapris,
neboj, tohle ještě nic neznamená a vůbec ne to, že to bude křikloun a nespavec, může se to po narození otočit a být to to nejhodnější miminko, podle maminek vím, že to tak není, že by to byl odraz toho, co se pak narodí....to je sázka do loterie...

Ježíššššššššššš já si toho všimla až teď, čtu jakési gratulace a nechápu, co se děje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To snad není možný, mě picne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vše nejlepší k narození!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To fakt ani není možný!!!!!!!!!! Hurá!!!!
25. črc 2009 v 09:41  • Odpověz
Jituš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
isacek,
jsem myslela, že napíšeš, že jsi v tom :grinning:

macej,
super, gratulujeme k narození Markétky. Jak jsem koukala na ty míry, tak je malinká a určitě musí být roztomilá. Tak držíme palce.

prochi,
sice nemám dvě děti, ale tenhle stav - kdy jsem se před dítětem rozbrečela - znám. Stalo se mi to před týdnem u našich, kdy už jsem se rozbrečela před terkou při tom jejím počúrávání, když už jsem jí asi počtvrté převlíkala... A ona chudinka stála u mně, taky skoro brečela a objímala mně... A co jsem slyšela od sestry, tak její malá taky strašně brečela, když viděla jednou brečet mojí sestru... Bohužel.. Ty děti jsou na tohle citlivý... Protože nevědí co se děje... Tak jsem si řekla.. Že se budu snažit před mojí malou nebrečet... Protože mi jí pak bylo líto.

Jinak my jsme dorazili v noci na slovač. Vyrazili jsme v 7 z práglu a naštěstí d1 odřídil manžel, byly dvě bouračky, ale ztratili jsme půl hodiny. Já jsem pak řídila od "hranic" skoro až asi 50 cm ke komárnu... Jenže jsem chytla slejvák, že to ani stěrače nestíhaly brát a chvílema jsem nevěděla, jestli jedu po silnici dobře, protože jsem neviděla ty silnicový čáry a když jsem projížděla bratislavou, tak jsem měla docela dost - jak byly prostě louže na silnicích, tak to občas házelo i s autem... Ale musela jsem muže vystřídat, protože byl utahaný z práce. Ještě že Terka docela dobře spala.. Máme v autě jen kazety, tak jsem jí přehrála z cd písničky od svěráka/uhlíře .. A normálně jsme museli být ticho, jak poslouchala :o)))

kamhajek,
ty jo, tak to bych se bála i já. Manžel imi říkal, že v kobylisích na katastrálním úřadě odlítla střecha :unamused: :unamused:
25. črc 2009 v 16:25  • Odpověz
Macejka psala, že to bolelo, ale bylo to rychlé, ani epidurál nestihla:o).
No bylo to překvapení, ještě v pondělí jsme měli jít společně ven a už jsme to nestihli :grinning:.

Bouřka byla fakt šílená, já to natáčela z balkonu, tady vzduchem lítali trámy a různé věci,
popelnice lítali po autech, fakt děs, já měla uplně šílený strach.To jak spadla ta střecha to je tedy u nás,
chodíme tam na zastávku, ještě že se nikomu nic nestalo, bývá tam hodně lidí.
Tak pááááá :slight_smile:
25. črc 2009 v 18:58  • Odpověz
ijet,

Kubíkovi vše nej.k dnešnímu svátku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .Velkou pusu z Prahy :zipper_mouth: :zipper_mouth:
25. črc 2009 ve 21:25  • Odpověz
autor
ijet,
také přejem vše nej kubíkovi k svátku. A hlavně tobě k narozeninám :o)) Hlavně zdraví a rodinnou pohodu. :grinning:
26. črc 2009 v 10:24  • Odpověz
autor
Když jsem včera myslela na macejku a její markétku, tak jsem si říkala, jak to strašně rychle letí. Nedavno jsem zakládala tohle téma, že naši prcci jsou už batolata a my tu normálně už pomalu skoro všechny jedeme druhé kolo :o))) A taky koukám, že jsme na řadě už jen my dvě ze zevi viď? :grinning: :grinning:
26. črc 2009 v 10:27  • Odpověz
Sice o den déle, ale připojujeme se s gratulací Kubíkovi k svátku.

Mapris máš pravdu, strašně to letí. Mě to přijde jako včera když jsem nastupovala 13.září 2006 oficiálně na mateřskou (do práce jsem chodila od té doby 2-3 v týdnu na pár hodin) a teď mi 1. září půjde Ondrášek do školky. Tak torchu mám z toho strach, jak to budu zvládat. Chtěla bych se mu věnovat když si ho vezmu ze školky odpoledne, ale kdy bude vařit a uklízet netuším. Ono se to časem podá, ale teď mě občas popadne tíseň. Ale druhé zatím nechci, tak na výběr nemám, na jednu stranu se do práce těším, ale.....
Nedávno mi chodili IP s tím jak přicházíte do jiného stavu a už tu jsou zprávičky jak se rodí. Je to krásné, ale rychle to letí. Na těch dětech je to fakt vidět nejvíc.
26. črc 2009 v 10:56  • Odpověz
autor
kamhajek,
zváadneš... myslím, že pokud ho budeš mít ve školce jen na dopo, tak to zvládneš.. to já se bojím, jak skloubím porod s terky školkou... to bude asi větší maso... Já jsem zas na druhou stranu ráda, že druhé čekám až teď. Když třeba vidím u sousedky, která má děti od sebe 1,5 roku (neplánovaně) a ještě do toho pracuje, tak jí fakt někdy obdivuju... Mi pořád říká, že budu mít větší pohodu.. ale kdo ví.. Bez babiček to prostě tak snadné nebude.. ale moje mamka nás měla tři, z toho dvě po roce a taky to musela zvládat... Tak si říkám, že to nějak dopadne... Naštěstí mám super chlapa, který mi pomohl i s terkou, takže i on je připravený na zápřah...
26. črc 2009 ve 20:11  • Odpověz
Mapris Ondra bude ve školce až do 3 hodin.
26. črc 2009 ve 20:39  • Odpověz
kam,
to určitě zvládneš, jde jen o to než se do toho dostaneš.Taky jsem se toho bála a jde to, jen jsem víc unavená.
A to malá je u babičky až do půl sedmé, pak ji vyzvedne přítel a jedou domů.Já chodím domů až v deset večer.
A pak ještě většinou uklízím a vařím na druhý den, je to stereo, ale dělá to takhle dnes každý, jinak to nejde :slight_smile: .Prosím tě budeš si rušit rodičák sama??S tím, že nestupujou do školky před třetím rokem už nemáme
nárok a tak abych to pak zpětně nevracela.
26. črc 2009 ve 20:54  • Odpověz
ahoj kočenky,

kam,
taky se obávám té školky, nechce se mi věřit, že už Maru bude od září pravidelně navštěvovat školku, sic jen na 4 hodiny dopoledne, ale pro nás je to šílená změna, když jsme pořád spolu, tak taky se na to připravuju....

mapris,
taky mi ten rozdíl dětí 3 roky vyhovuje, když to jedno už je relativně rozumné a samostatné, tak je to fakt pohoda, teď celkově je u nás takový klídek, obě holky jsou moc hodné, když pominu Marušky odmlouvání a jiné věci...takže teď zvládáme celkem dobře, a noci máme taky klidné

Ta naše Helča je fakt super noční spáč, včera spala v noci 9 hodin, takže celou noc a dnes osm, těch osm hodin zvládá teď celkem pravidelně, zato Maru má jakési živé sny zase a mrčí ze spaní, nohama mlátí do postele a tak, takže zase v noci koriguju ji, aby nezbudila Helču :grinning:
27. črc 2009 v 11:42  • Odpověz
Tedy máte Markétku od Macejky:o)....
Snad už je zítra pustí, mamince to moc slušelo a malá je kouzelná :slight_smile:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3075531&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
27. črc 2009 v 19:45  • Odpověz
Jůůůů ta je krásnááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Já už se tak těším na všechny podrobnosti :sweat_smile:

Isáčku a jak vy se máte? Malá už to snáší to odloučení líp? Jak si tenkrát psala, že je na tebe zlá a tak... A co tatínek, pořád se mu po vás tak stýská?

Jitu, to máte krásný spinkání. Mě takhle malej taky jako malej krásně spal. Od dvou měsíců spal celou noc. Zkazilo se to v půl roce s prvníma zubama. Ale v mezičase růstu zubů vždycky spinkal zase celou noc.
Ale vlastně ani teď si nemůžu stěžovat. Na to, že je to měsíční miminko, tak si myslím, že spinká taky krásně. Poprvé se budí mezi dvanáctou - druhou, záleží v kolik večer vytuhne a jestli ji nevzbudí kakání. Takže vždycky spí nejdřív pět hodin v kuse a pak se budí po těch třech. A hlavně spinká dlouho ráno, dneska do půl desátý, takže si stihnu všechno v pohodě připravit - dát snídani malýmu, vysprchovat se, vyfoukat si vlasy, poklidit, nasnídat se...

Se školkou jsem na nás taky zvědavá. U nás hlavně ten režim, teď jsme byli zvyklí, že nemusí ráno nikam spěchat a vycházíme z baráku až v půl desátý. Teď budem muset být ve školce do osmi. Tak z toho mám taky hrůzu, jak vypravim malýho, sebe, malou... Ale na druhou stranu nestresuju, když to nepůjde, malej nebude zvládat, bude hodně brečet a tak podobně, tak to zkusíme znovu třeba po novým roce.

Kam, to víš, že to taky zvládnete. Bude to třeba trvat pár dní, než se zajedete, ale myslím, že to půjde. A taky máte výhodu, že už jste zvyklí na jesle, tak nebude Ondra snad ani nějak moc brečet. A od kolika budeš pracovat? Budeš ho ráno do školky dávat ty, nebo budeš jezdit ráno už brzy? A zas si vem, když nebudete celej den doma, tak nebude potom ani co uklízet :grinning: A Ondra se naobědvá ve školce, vy v práci a véča může být studená :wink:

mapris a nechceš se školkou počkat taky třeba až po novým roce? My tu možnost máme, přijatí jsme a do školky může nastoupit kdykoliv. Buď hned po dovršení třetího roku věku (půl října), nebo až od začátku listopadu, nebo klidně od novýho roku. Jen musíme od září platit školkovné, jako by tam chodil, ale to není žádná hrozná suma. Samozřejmě to můžeš zkusit, jak to bude Terezka zvládat. Ale myslím, že to musí být na tu dětskou dušičku šok jako blázen, přibude vám do rodiny miminko a ona najednou bude "vystrnaděná" do školky. A nebo by nemohla začít chodit už od září? Aby si zvykla ještě před příchodem miminka. Rodičák už na ni stejně pobírat nebudeš (nevim přesně, kolikátýho nastupuješ na MD), tak by to možná šlo, ne?
27. črc 2009 ve 20:32  • Odpověz
ježiš, ta je krásňounká :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: já už se tak těším, až budu mít ten malinký uzlíček taky v náruči...

fakt ten čas děsně letí, těch 9 měsíců od prvních ip uteklo jako nic :wink: a to ani nemluvím o tom, že nedávno jsme řešily příkrmy, sezení, lezení u těch starších a znich už budou školčátka... (teda kromě nás, tam by bylo strašně nešťastné načasování, jak píše Prochi, září školka, ještě by si nezvykl a do toho za měsíc sourozenec... to by pro toho našeho cíťu asi nebylo to pravé ořechové...) ale budu držet palečky, ať to u vás všech probíhá v pohodě a děti i mamči si co nejdřív zvyknou, nás to bude čekat až za rok :wink:
28. črc 2009 v 00:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.