• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
ty jo, ta je krásná... Taky už se těším na ten uzlíček :o))

prochi,
no, my ještě vůbec nevíme, jak to bude s tou školkou... Školkovné budem platit od září, nastoupit může až ve věku jejích 3 let. Zatím to nějak neřešíme.. Je možné, že půjde třeba až v prosinci, nebo v lednu. Kdo ví.. Chceme jí dát aspoň měsíc na adaptaci s miminem... A počítám tak nějak, že bych jí tam dávala jen na dopoledne...

Terce jsem zase nasadila v pátek pleny.... Ona prostě nechce chodit na záchod :frowning2: :angry:, ani si nechce říkat... Tenhle týden musíme poslat moč na rozbor - už jsme to začali řešit s pediatričkou a ta chce radši udělat rozbor, jestli nemá terka nějaký fyzický problém. Podle mně proste NECHCE.... Pleny jí vyhovujou.... Vyčúrá se po ranním spaní, po odpoledním - někdy, a večer před koupáním - dneska nechtěla a vyčurala se do vany... Už nevím co s tím ...

Jsem dneska k.o., přijeli jsme v noci a než jsem uspala terku, byly dvě hodiny... Jdu na kutě.
28. črc 2009 ve 21:07  • Odpověz
autor
jo a ještě .. Aby toho nebylo málo ..

Dneska si v nemocnici nechali švagra - co je po operaci kolene - že prý má v noze trombozu :frowning2: :frowning2: .
A Mmě dneska u gynekologa sestřička sdělila, že mám zvýšenou hladinu cukru, tak se musím objednat někam na diabetologii k apolináři nebo co.. To mi fakt chybělo ... :angry:
28. črc 2009 ve 21:10  • Odpověz
Ahojky, tak jsme byli dneska s Princeznou na měsíční prohlídce. Tak je to zdravý megaprospívající miminko, má už 4760g a 54cm :slight_smile: - při propouštění z porodky měla 3410g :sweat_smile:

Akorát prdelka dneska večer hrozně brečela. Byla vzhůru od pěti a jak byla už asi večer přetažená, tak né a né zabrat. To bylo breku. MM usnul s malým, já tady z ní už byla zoufalá. Ale pláč ho vzbudil, tak si ji vzal a vyhnal mě svalit se do obýváku. A normálně ticho hned!!! Tak vůbec nevím,co s ní udělal :confused: ale jdu se svalit k nim.

Ještě vám pošlu nějakou fotku tý naší pučmelounky :slight_smile:
28. črc 2009 ve 21:12  • Odpověz
Mapris, s tou školkou naprosto souhlasím. Počkala bych, až bude miminko na světě a pak podle Terezky, jak se k celý tý nový situaci bude stavět školku buď zkusila, nebo počkala :wink:

S plínkama už neporadím. Zkoušelas ji nechat běhat s nahatou prdelkou? Malej když byl oblečenej, tak to bral jako by měl plínku a taky si neříkal. Pomohlo až nechat ho běhat nahatýho, ze začátku si třeba trošku začal, ale pak to zadržel a utíkal si na nočník sám. Ten jsme měli v obýváku, aby ho měl pořád na očích.

Cukr ti vyšel špatně z toho cukrovkovýho testu? To je mi líto. Já to měla taky zvýšený, ale můj doktor řekl, že podle hodnoty to na píchání není, cukr v moči nikdy zvýšený nebyl, tak to zatím nebudem hrotit. Jen mi nařídil omezit sladký, aby nám miminko moc nenarostlo.
28. črc 2009 ve 21:18  • Odpověz
Prochi, dík za krásné fotečky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Lucinka je k sežrání a jak se s ní "velký" brácha tulí, to je prostě bomba :wink:
28. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz
Mapris, s čuráním naprosto souhlasím s Prochi, nechat běhat s nahatou prdelínou obvykle pomůže, léto je k tomu ideální a holčičí výhoda, v pohodě ji "schováte" pod šatky nebo sukýnku, to náš mladej lítal doma jako exibicionista jen v triku a když bylo chladněji, tak měl "samonosné" návleky až po stehna (vypadal jako ten učitel tance-Hugo, z prvního dílu Básníků :grinning: ) ale 100% to zabralo :wink:

a dává Terka nějak najevo, že se jí chce? mládě než si umělo říct, tak jsme čurání poznali, že se "učučel" no a pak byla nadílka v teplákách, potom už si sice říkal, ale ne vždy, někdy jsme dřív pozorovali signály-většinou že drupčil, přešlapoval a pak na poslední chvíli ječel, čuláááááát!
a i když už si 100% sám říkal, očekával od nás asistenci (vysléct, pomoct s usazením na nočník, nebo pokud na stojáka, tak podržet cvrnďu-ale to u vás nehrozí :sweat_smile: ) sám šel na hrnec akorát v případě, že byl momentálně svlečený) a trvalo hooodně dlouho, než začal být víc samostatný, prostě potřebu nahlásil, v tom byl spolehlivě beznehodový, ale větší iniciativu a samostatnost začal vyvýjet mnohem později :slight_smile:

taky doporučuju nechat nočník na očích, my ho máme v obýváku doteď, no a co :wink:
28. črc 2009 ve 23:24  • Odpověz
ježišmarjááá, samozřejmě že začal vyvíjet :stuck_out_tongue_closed_eyes:

to je ono, právě jsem četla o roztržitosti a zapomnětlivosti nastávajících matek, že mozek má momentálně na starosti důležitější aktivity než banální záležitosti jako co nakoupit apod :grinning:
28. črc 2009 ve 23:32  • Odpověz
Mapris a jaké jsi měla v tom testu hodnoty? já je měla po 2 hodinách sice ještě v normě, ale fakt s odřenýma ušima, stačila by nějaká desetinka navíc a už by bylo... ale je fakt, že i když jsou hodnoty zvýšené (tuším 7,7-8,8 mmol/l) tak se ještě nejedná o těhu cukrovku, ale jen o poruchu gluk. tolerance, která se většinou upraví dietou a pravidelnou stravou, bez píchání inzulínu, diabetes je až nad těch 8,8

a taky to můžou být výsledky zkreslené, pokud není dodržených 10 hodin hladovění (což jsem se dočetla později, mi sestra jen řekla od půlnoci nejíst, nepít a já se ještě před půlnocí nacpávala hermelínkem, klobásama, olivama, bo jsme měli návštěvu a malý domácí mejdan :sweat_smile:) fyzická aktivita mezi odběrama (jasně že jsem si za ty 2 hodky oběhala nákupy) anebo odběr jen z prstu a ne ze žíly

tak držím palečky, ať je to maximálně jen na nějakou úpravu stravy
29. črc 2009 v 00:20  • Odpověz
mmch, na co se teď budou dělat odběry krve? (čekají mě příští týden) krevní obraz, železo? a má to být na lačno? jsem se trubka, zapomněla sestry zeptat :unamused:
29. črc 2009 v 00:24  • Odpověz
a tak mě napadá, že když už su tady tak sama samička... že bych si mohla vyzvednout 8000 :grinning:
29. črc 2009 v 00:35  • Odpověz
ale to je asi blbé, vykecat si deset příspěvků....
29. črc 2009 v 00:36  • Odpověz
anebo nééé? :confused:
29. črc 2009 v 00:36  • Odpověz
no možná je, ale když už su tady... :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 v 00:37  • Odpověz
a už jen 7 :sweat_smile:
29. črc 2009 v 00:37  • Odpověz
no teď už to nezabalím
29. črc 2009 v 00:38  • Odpověz
29. črc 2009 v 00:38  • Odpověz
tak dám ještě 4 kousky....
29. črc 2009 v 00:39  • Odpověz
a pak už půjdu do postýlky :wink:
29. črc 2009 v 00:40  • Odpověz
uuuuž.... skoro.....
29. črc 2009 v 00:40  • Odpověz
a mám to :grinning: těch 8000 vypadá moooc hezky, tož dobrů cérky :sunglasses:
29. črc 2009 v 00:43  • Odpověz
teda Zevi, ty jsi řízek :grinning: :grinning: :grinning:

Prochi: fotečky Lucinky jsou krásné, jak je tam s velkým bráchou, tak je to takové strašně roztomilé. Brácha ochránce.

Ondra šel včera do jeslí s pláčem, fakt začínám mít strach z toho zvykání na školku. No a teď jsou jesle zavřený týden, pak máme týden dovču ještě mi, tak nevím jestli se na to těch posledních 14 dní nevyprdnu a nebudu s ním doma, ale zase se bojím, aby kolektivu úplně neodvykl, takže asi ne. Je to hrozný mamánek ( ale až tak od jara).Včera jsme se stavovali u babičky pro stan a pořád opakoval "já tady nebudu", až je vidět, že je to babičce líto, ale já s tím nic nenadělám.

Markétka je krásná, už se těším na Macejku a její zážitky.
29. črc 2009 v 08:04  • Odpověz
ahojky :slight_smile:

souhlasím, že je zevi pěknej řízek, to oslovení se mi líbí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
To je ale řízek :grinning:

zevi, mapris,
nedivím se vám, že už se těšíte na uzlíček, když tu koukám na samá krásná miminka :slight_smile:

prochi,
tak to přibíráte tak nějak jak my, je to super nádhera, že se jí takhle daří a že prospívá z kojení tak hezky a v nocii ti spí taky suprově!!!!!
To víš, to se každou chvilku může změnit k horšímu, to je jasné, vím jak s Maruš....
Jinak týýý jo Péťa je absoltuní podoba jak přes kopírák tebe, to je síla :wink: A Princezna je samozřejmě moc krásná! :slight_smile:

Pošlu vám fotky pesánka :slight_smile:
Veterinářka nám tedy řekla,že to nebude velký pes, tak lehce pod kolena, asi 10 kg, tak uvidíme...
29. črc 2009 v 10:48  • Odpověz
autor
zevi,
jsi fakt ale případ :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak hodnoty po dvou hodinách jsem měla něco přes 9,5 a musím se objednat na diabetologiii. Jen se tam tak dovolat :angry: :angry: :angry: Já ven jít po tý glukoze nemohla... Protože jsem necelou hodinu po vypití byla ráda, že zvládám sedět, jak se mi dělalo mdlo, blbě, mžitky před očima, horkost apod.. Mám totiž nízký tlak, tak jsem to radši "useděla".

jita,
Bruno je strašně roztomilej, koukám, že ho Maru sotva unese :o)))

prochi,
malá je krásná :o))

Jsme si dneska udělali výlet ke kamhajkovi :grinning: :grinning: :grinning:, sice jsem přijela asi z hodinovým zpoužděním, ale jinak jsme si to s terkou skvěle užili :o))) Viď teto? :grinning: :grinning:

prochi, zevi,
holky, ale ona si už cca v únoru krásně říkala sama... A v březnu sama odbourala pleny na odpolední spaní.. Pak se to nějak v březnu zkazilo... Jestli tím mým těhotenstvím, nebo jak jsme jí učili na velkou postel.. Podle mého je to psychickej blok ... Ona prostě nechce, tak nepůjde... Nočník má odmala v obýváku furt... Prostě od toho cca dubna zase s čúráním "blbne" :angry: :angry: :angry:. I kamhájek to dneska viděla.. Terka si prostě sedne na bobek a já vidím, že čúrá.. Zeptám se jí, a ona ne... Když jsme byli ty dva týdny u našich, tak si chodila na záchod, ale musela jsem jí hlídat.. Ještě chceme s manželem udělat to, že jí koupíme nějaký barevný prkénko na záchod, vylepíme tam plakát jejího oblíbence (buď auto z pohádky cars a nebo bořka), koupíme takovou tu stoličku, aby jí měla u záchodu a uvidíme... Pokud to nezabere, tak už jí fakt nechám běhat doma s holou prdelínou a přes "pročúraný" byt to asi nepůjde... Kdyby nás netlačila školka, tak to možná nechám být... Má i pleny na odpolední spaní.... Dneska jsme dali moč na rozbor, tak v pondělí budem vědět výsledky...

jdu se podívat co vařit a připravit si oběd...
29. črc 2009 ve 20:04  • Odpověz
Jita: pejsek je krásný!

Mapris: nám se vaše návštěva taky moc líbila, musíme to brzy zopakovat, ne zase za 2 roky :wink:

Odpo jsem Ondrovi na zahradě postavila stan a byl z něj nadšený, tak jsem vypla sekačku a ještě mu ho tam nechám, dokonce si pohrávám s myšlenkou, že bychom v něm z pátka na sobotu přespali.
29. črc 2009 ve 22:57  • Odpověz
čau holky, nebojte, dneska další tisícovku zakulacovat nehodlám :sweat_smile:

Jito, Bruno je klááásný :slight_smile: takový skoroplyšounek, holt i psí miminka jsou k sežrání :wink:

Kam, to věřím, že Ondra musel být nadšený, pro děti je stan megazážitek, prubněte to a určitě vás bude přemlouvat i na další noc! my teda letos mlaďáska o kempování ošidíme, páč si nedovedu představit že se jako neohrabaný hroch soukám do spacáku, ale narok do terénu určitě i s mimčem :slight_smile: (J. prvně stanoval když taky neměl ani rok, tak ať jsou dětičky kované stejně :grinning: )

Mapris, s tím cukrem je to na prdlačku :unamused: držím palce, ale ty tři měsíce se dají s nějakou dietkou a omezením překlepat, není to na celý život a zdravé mimčo za to stojí :wink:

čert ví co v tom čurání je, když člověk do té dětské dušičky nevidí... (taky si myslím že to fyzický problém zřejmě nebude, ale je fajn, že si to mudra chce ověřit) možná se fakt jedná jen o nějaký projev dětského vzdoru, či co... ale neboj, srovná se to a pak to půjde určitě skoro samo, ze dne na den, zatím má na plínku pořád nárok, i když to určitě člověka štve, zvlášť když srovnává jiné dět, že jo... hlavně se tím ani jedna nestresujte :slight_smile:
29. črc 2009 ve 23:43  • Odpověz
holky, chápu, že to v té mé včerejší záplavě příspěvků poněkud zapadlo, tak se opakuju s dotazem, nevíte jak je to s těma odběrama po 30tt, musím být na lačno, nebo se klíďo můžu ráno nadlábnout??
29. črc 2009 ve 23:48  • Odpověz
Zevi, ty řízku :grinning:, klidně se nadlábni. Aspoň u nás se musí být na lačno za celý těhotenství pouze na AFP testy v 16. týdnu.

Jíťo, Bruno je nádhernýýý. Takový medvídek boží, roztomilý. Sama jsem zvědavá, co vám z něj vyroste :slight_smile:

Téda Kam, Mapris, tak vy si takhle soukromničite a dáváte srazíky, jo? :grinning: To je fajn, že jste si to užili :wink:

Jitu, to seš snad jediná, kdo si myslí, že je mi Péťa podobný :slight_smile: Je to totiž přesná kopie taťky, nebo to aspoň všichni tvrdí. Hmmm, ale vlastně je pravda, že když někam přijdu sama s Péťou, tak všichni, jak je mi hrozně podobný, ale když tam máme tatínka, tak všichni, že je celý on. Ale my jsme oba takový stejný typy, kulatý, modroocí blonďáci, tak je to těžký rozpoznat.

Jojo, malej tulí malou furt. Nejvíc tulení má, když zrovna usne :angry: Tak se musím kolikrát hodně držet, abych na něj třeba nehoukla, at ji nechá. ALe jinak je to krásný. Pořád jí něco vypravuje, hladí ji, pusinkuje a včera, když jsem mu ji hodila do vany, tak se mohli oba blažeností zbláznit. Malá koupání miluje, P. ji vždycky polévá vodou a ona úplně chrochní. Tak včera jsem mu ji dala poprvé k němu do vany a byl šťastnej jak bleška.

Tak zdá se, že Madam už je vykakaná. Je tak statečná. Leží tady na rozdělaný plínce, mrská nohama, chrochtá a dělá neskutečný ksichty :grinning:

Jdem pokračovat v chrupnění.
30. črc 2009 ve 02:37  • Odpověz
prochi,
máš pravdu, že jste si hodně podobní s manžou, ale když poslední dobou jsi posílala fotky tebe, tak je to pravda, že jako by ti z oka vypadl, fakticky!!!!!!
Jinak je super, že u vás to se sourozeneckou láskou je taky dobrý, jak u nás, žádná žárlivost a podobně.
:slight_smile:
30. črc 2009 v 18:06  • Odpověz
Ahojky batolata :grinning: ,

náš pejsek má snad denně aspoň 6 klíšťat....kdo máte pejska, asi jen kamhajek, je něco na klíšťata? Mám difusil sprej, tak postříkám, ale to je ochrana tak asi jen na pár dní, tak buď stříkat furt dokola, nebo nevíte, jestli je nějaká tableta nebo tak.....

Jinak mám tu do pátku mamču, aby nebyla sama doma, našemu ta´tkovi totiž našli na tlustém střevu nádor rakovinotvorný, ale naštěstí mu ho odstranili, tak snad je to zažehnáno, tak leží ještě po operaci na IP, tak to není příjemné, chudák, tak si taky říká, aby to bylo v pohodě a snad i ta chemoterapie zabere a bude vše v pohodě :wink:
30. črc 2009 v 19:40  • Odpověz
autor
jita2,
naši mají jezevčíky... Myslím že nic není... Ty klíšťata se musí vykroutit a nebo pak jedině k veterinářovi.
S tátou je mi to líto... My tohle měli u tchána tak před 4mi lety.. Teď je - díkybohu (ťuky, ťuk) v pohodě... ale bylo to náročné období.. tak drržím palce, aby to taťka zvládl... Zatím ho jen můžete psychicky podporovat a věřit, že to dobře dopadne...

prochi,
jsme se s kam naposledy viděli před dvěma roky, a od loňska co jezdím autem jí slibuju, že za níma s terkou zajedem, tak až teď - s velkým pupkem :sunglasses: - jsem našla odvahu :o))
30. črc 2009 ve 21:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.