• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
Jo já jsem chtěla ještě k těm kyčličkám... já si myslím, že pokud ortoped neřekne, že máme dávat široký balení, tak je to zbytečný. V naší republice se na tohle na rozdíl od mnoha zemí hodně dbá a děti prochází tzv. třemi síty. První je už v porodnici, kde ortoped miminku ultrazvukem kyčle zkontroluje. Nám to dopadlo dobře. Dostali jsme papír A4, ten je rozdělen do třech sekcí, v první je, že byla provedena KO v porodnici tehdy a tehdy, jak dopadla a jaký je verdikt - máme tam napsáno, že máme normální nález a používat jednu plenu. Na další KO se jde v 6ti týdnech (my půjdem tenhle týden) a na třetí KO ve třech měsících.
9. srp 2009 ve 22:09  • Odpověz
ahojky,

prochi,
s těma kyčlema to je jasný, že se dávat plínka nemusí zbytečně, ale u Macej, když ještě nebyla na vyšetření, vázne to a dr to doporučila, tak bych to možná taky radši udělala...

Jinak co se týče Helenky, tak si teď taky užíváme úsměvů a hlavně žvatlání, to si u Marušky už nepamatuju, že by takhle brzo a hezky vydávala ty slabiky, je to úplně zajímavé, jak moc se snaží o nějakou mluvu a jak hrozně jí ty různé slabiky jdou, fakt je to hrozná prča a musíme to hlavně natočit, abysme se pak měli na co dívat :wink:
10. srp 2009 v 19:59  • Odpověz
prochi,
s taťkou už je to dobrý, nádor je odstraněný a má doporučení jezdit na chemoterapii pro jistotu, aby se někde v tom střevě třeba ještě něco neudělalo, aspoń bude mít jistotu :slight_smile:
10. srp 2009 ve 20:00  • Odpověz
Jíto, tak to jó. Já to s těma kyčlema přelítla, až teď jsem si pořádně přečetla, že to doktorka doporučila :wink: No ale stejně mi to nedá, to vám Macej, ty kyčličky v porodce neultrazvukovali???

Jíťo, tak to věřím, že to bude s taťkou dobrý, kor když řeknou, že je chemo doporučená jen pro jistotu :wink:
10. srp 2009 ve 21:02  • Odpověz
Ahojky :wink:

Mája teď na chvíli usnula tak mám chvilku na vás :wink:

jiťo

já jsem úplně přehlídla,že má tvůj tatík zdrav.problémy.Držím palce ať vše zvládnete a ať je vše v pořádku po úspěšné operaci :wink: :wink:

kam

s tou školkou tě také chápu,věřím,že Ondrášek to zvládne,má průpravu z jeslí a ty si také brzy zvykneš.Já jsem na sebe také zvědavá a to hlavně v tom,jak je na mě malý závislí,i když dřív to bylo ještě horší.Začal poslední dobou říkat,že do školky nechce,ale já vim,že mu to prospěje a zvykne si snad jako všechny děti.Mě to asi urve srdce až ho tam uvidim brečet.má to na celý den,ale chodit pro něj budu po o,to jen kdyby jsem potřebovala něco vyřizovat nebo kdyby vyloženě chtěl tak ho tam nechám spát.

prochi

já nevím o tom,že by v porodnici dělali UZ kyčlí,mrknu do zprávy co mi dali,ale myslím,že ne.Jen to dětská dr každý den kontrolovala a zkoušela s kyčlema cvičit.Já s Fíkem byla hned ten den,co jsme byli poprvé u prakt.doktora po tom,co jsme přišli z porodnice tak jsem se divila,že nás tam ještě neposlali.Ona má naše mudra pořád dovču tak počkám,až půjdeme k ní.Zítra půjdem nejspíš do poradny zvážit se,zatím kojení jde pěkně :wink:

holky co máte holky :grinning: ,kdy se píchají ouška na naušnice?prý po první hexavakcíně,je to tak??
10. srp 2009 ve 21:37  • Odpověz
Macej, nevím, jestli je to v Praze nějaký jiný, ale právě ČR je v tomhle od ostatních států jedinečná, že ty kyčle kontroluje třikrát a jak už jsem psala, první "síto" je už v porodce. U nás jeden den přišel ortoped s vlastním přenosným UTZ přístrojem a kontroloval nožičky. Druhý den přišel nevím jaký doktor a ten dělal sono hlavičky a bříška. Bylo to tak i u malýho, jen to mi nikdo nic neřekl. Vždycky sestra přišla, bafla malýho, odnesla a zase přinesla. Teď se to tam naštěstí o hodně změnilo a vždycky, když si malou odnášely, tak mi vysvětlily proč a kam a když ji přinesly, tak řekly, jak to dopadlo.

Na naušničky se chci taky už dlouho zeptat! :slight_smile: A budete nechávat píchat? U nás je píchá pediatr po tý první hexa. Ale malý se nějak blbě hojí ramínko po tubeře, tak se obávám, že nám hexu odloží a tím pádem i náušničky. Já jen pořád nevím, jestli nastřelit, nebo píchnout...
10. srp 2009 ve 21:56  • Odpověz
prochi,jíťo

tak jsem koukala do zprávy z porodnice a fakt tam kyčle zaškrtnuté jsou,tak to mi o tom jen neřekli a když měli malou u sebe tak to udělali.Ale jinak mi právě také vše říkali,tak se divim.Každopádně to bylo asi v pořádku a nic neřekli,jen kdyby to v pořádku nebylo tak řeknou.Nicméně to neznamená,že už se to nemusí kontrolovat,že? :wink: Máš pravdu Prochi,že s tím širokým balením a kontrolováním kyčlí je to jen u nás,ptž jsem se bavila s kamarádkou ta má 2měs.holčičku a říkala,že má známého ortopeda,který byl na nějaké konferenci lékařů v Bruselu a říkal tam o těch kyčlích a širokém balení a prý na něj koukali jak na blázna,že už se to takhle nedělá,jen u nás.A tom samé prý s kojením,že není pravda,že se to a tamto nemá jíst(jako třeba květák,brokolice a tak,že to nadýmá),prý naopak se má jíst vše a strava má být pestrá tak nevim.no a le teplé ,vyloženě čerstvé pečivo si pro jistotu odpouštím :grinning:

Ani nevim,že se u miminek dají naušničky nastřelit,poradím se pak s tpou naší dr,ale určo naušničky pro malou chceme :wink:

mapris

já vitamíny jedla naopak až skoro od poloviny těhu,protože jak mi bylo blbě tak jsem nesnesla je spolknout,šprajclo se mi to v krku a já tu tabletu pak polykala na stokrát a pak jsem ji stejnak vyzvracela,takjže až mi bylo líp jsem je brala,ale stejnak sporadicky jak píše Prochi,třeba jen čtyřikrát do týdne,jak jsem si vzpomněla a jelikož mi zbyly tak jsem je dobírala i teď po porodu,ale už jsem je dobrala,zrovna včera a jiné si kupovat nebudu.Brala jsem Elevit.
10. srp 2009 ve 23:15  • Odpověz
Macej, já právě pořád váhám, jak s těma náušničkama. Známé, co dávaly nastřelit, si to nemůžou vynachválit. Prý to byla rychlovka, moc pěkně se to hojilo, žádný hnisání... Dávají se pozlacené pecičky z chirur. oceli, moc krásný, musí tam být myslím měsíc a pak se můžou vyměnit za normální. Ale i kamarádky, co jim to mudra píchla, říkaly, že to bylo v pohodě. Holčičky si jen brekly a bylo to prý taky hned. Ještě se poradím s naší mudrou, ale protože ta je píchá, tak asi skončíme u toho píchnutí. Luciášek bude mít po mě, nádherný srdíčka s tmavě rudým kamínkem :dizzy_face:

Jojo, taky už jsem to četla o těch kyčličkách, že se ostatní státy diví, jak pořád důkladně ty nožičky kontrolujeme. Ale já jsem pro, lepší to zjistit hned v porodce a dávat třeba to široký balení, než pak později a už přistoupit k drastičtějšímu opatření.

Jdu do duchen :slight_smile: Byla jsem se jen napít a čůrnout po prvním koju :slight_smile: brouuu
11. srp 2009 ve 02:20  • Odpověz
macej,
jojo, po první hexe, tj. ve třetím měsíci nejdřív, ale každopádně ti doporučím ne píchnutí, ale nastřelení, jednak je to šetrnější, nebolí to a ani to nehnisá po nastřelení, takže samé výhody, to píchání mě fakt připadá hodně drastické, nemusíš shánět náušnice, stojí to 200,- včetně náušnic, náušnice jsou z chirurgické oceli, musíš je tam nechat 6 týdnů a pak můžeš dát svoje zlaté, jestli chceš. Ale každopádně malá neplakala, jen trochu z leknutí, ale fakt to vůbec nebolí a každá mamča fakt jen chválí :wink:
11. srp 2009 v 08:50  • Odpověz
autor
holky jen na skok, zbytek doctu odpo..

Nausnice - ja je nechavala Terce nastrelit. Tak cca ve 3 mesicich. Driv to delat nechteji, pry az kdyz ma dite nejaky ty zakladni ockovani. Dojela jsem si nekam do Bohnic, a tam mi je za 200 nastrelili. Mohla jsem si vybrat jestli s kaminkem nebo bez. A bylo to v pohode. Terka sice rvala jako tur, ale to spis kvuli tomu, ze jsem ji drzela hlavicku, pak to zaspala a byl klid. Pokud bych mela ted holku, tak pujdu do nastrelovani zase. Rychly, bez hnisani a pak jsem je nekdy tusim kolem roku (mozna driv, uz nevim) vymenila za zlate.
11. srp 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahojky,
tak počasí se nám trochu zakabonilo. No snad to brzy přejde.

Prochi: přesně jsi vystihla moje pocity, prostě se bojím, že budou Ondrovi ubližovat a já tam nebudu, abych mu pomohla, pofoukala bolístky.... Hodně to na mě dolehlo, co začal s tím, že nechce do jeslí. Dřív se tam docela těšil a poslední dobou, už ráno hlásil, že nechce do jeslí. Jsem se tam i ptala, jak se zapojuje, a říkali, že u těch dětí co tam jsou jen na pár dní je to horší, ostatní děti se navzájem znají, znají už ty hry, tak o to, to má Ondra těžší, ale prý se snaží zapojovat. Tak o to by to mohlo být ve školce lehčí, že tam bude každý den. No uvidíme, čas ukáže, už jen pár dní.

Všechny kamarádky co mají holčičky, dávali naušničky taky nastřelit. Přeci jen by to mělo být šetrnější než píchat.

Prochi: tak hlavně, že se dovča vyvedla, myslím, že ta chvíle v klokance Lucince neublíží. A co houby rostli?

Já jsem zvědavá, jestli se dostaneme pod stan. Máte teď ty dny docela nabitý. Rodiče předělávají střechu, tak tam je manžel místo dovolené na brigádě. Včera to mělo být jen na dopoledne a z dopoledne se to přehouplo až do dneška, ale co můžu říct, rodiče nám na domě dělali jak barevný, tak manža taky musí. Ale raději bych ho měla doma. Včera měl hlídat a já si chtěla jít koupit nové kalhoty, ale jak šel dělat, vzala jsem si sebou Ondru a to je jasný, že jsem sobě nekoupila nic. S ním se prostě nemůžu soustředit, tak aspoň manža má nové triko a mikinu a koupila jsem i nějaké dárky, začíná nám maraton svátků a narozenin. Každý měsíc minimálně 2x. Ale slevy teď mají parádní na oblečení.
11. srp 2009 ve 13:18  • Odpověz
kam,
já se taky bojím tohohle a hlavně toho, že se tam naučí nějaký nesprávný chování, odkouká něco od nějakýho fracka, stejně, co si budem vykládat, učitelky nebudou mít na vše čas přesně kontrolovat a hlídat každého, je jasný, jak to v těch školkách chodí, ledasco se přehlídne a tak mám strach, že to, co jsme do dítěte vtloukali dobrého, aby to nepřišlo v niveč, no to možná ne, ale určitě se tam setká s mnohým špatným chováním a bůh ví čím, raději ani nepomyslet... :unamused:
11. srp 2009 ve 20:29  • Odpověz
Jito no to mi povídej, kamarádky kluk po týdnu ve školce lítal po hřišti a volal ču...u,ču...u. To jsi měla vidět to tóčo, když ho dostihla jeho máma.
12. srp 2009 ve 20:31  • Odpověz
kam,
to je šílený, ale co chceš dělat, když ti to dítě přinese domů...to je prostě děs! Já vím, školku přežily všechny děti, přežijou to i naše, ale holt je tam dáváme poprvý, tak máme různý obavy, že přece jen trochu o jejich výchově bude rozhodovat i někdo jiný a hlavně je bude někdo jiný podstatně ovlivňovat!
12. srp 2009 ve 20:56  • Odpověz
autor
nazdárek holky,
ještě s těma naušničkama - my jsme terce kupovali zlatý někdy v 5-6ti měsících. Ony ty nastřelovací tam můžete nechat jak dlouho chcete...

Já mám za posledních pár dní opravdu dost.... Břicho narostlo ještě víc, do toho křeče v nohách, občasné stavy na mdloby. Terka začala pěkně zlobit... Když má náladu, tak se vyčurá do nočníku, když ne, tak do kalhot, klidně i venku a je jí jedno, že jí převlíkám před dětma... Ta fakt měla být kluk....
Jinak očekávám klid před bouří. V září zahájení školky (my teda budem chodit až od listopadu), renovace kuchyně a částečně i obýváku, do toho musím k našim dojet pro nějaké věci a připravovat na mimi a pak porod... fakt zajímavý období mně čeká
Do toho jsem nesehnala, kde by mně vzali na diabetologickou poradnu... Mého gynekologa nic jiného nezajímá, než jestli jsem se už "konečně" někam objednala, ani mně v úterý neprohlíd... Přitom už druhý týden volám k apolináři.. tak mně zas žene do podolí :o( .... A nenechá si vysvětlit, že volám furt někam jako pako a že jsou PROSTĚ DOVOLENÝ, a nikdo mi to nebere. Už jsem se ale - díky kamarádce - objednala k dr. Dvořákovi na bulovku, tak uvidíme, jestli nebude pozdě....

Jinak co se týče těch školek.. Holky, nebuďte smutný.... Já nad tím taky kolikrát přemýšlím, jenže když vidím, jak terka poslední dobou strašně zlobí a už 2x jsem jí plácla vařečkou, protože opravdu neposlouchá, tak si myslím, že jim ta školka prospěje.... Jsou už dost velké a potřebují změnu... Vidím to teď o prázdninách, když jsem dlouho neměla nikolu... Tereza je jak utržená ze řetězu a absolutně neposlušná. Když tu v úterý byla Nikolka, tak jsme večer přišli a s manželem jsme Terku nepoznávali... V pohodě, vysmátá jak lečo :o)))
V těch školkách to bude drastický pro všechny děti, ale ty učitelky budou určitě dělat všechno pro to aby se tam dětem líbilo. Aspoň co jsem nabyla dojmu tady v té naší. A co se týče sprostých slov... Těžko říct... jestli to pochytí ve školce nebo někde jinde.. Já když byla začátkem července u našich, tak mamka hlídá děti starší sestře - kluka 9 let a holku 7 let.. A terezka od nich umí už říkat krásně "ty vo*e" .. A kamarádky holčička (20 měsíců) už krásně vyslovuje "ho*no"...

Jinak prcek mi v břichu pěkně lítá.... Jsem zvědavá, co vyleze :o)))
13. srp 2009 v 09:02  • Odpověz
mapris,
ty máš teda doma kolotoč, aby ses nám z toho nerozsypala :grinning:

Jinak já vím, že školka jim na druhou stranu určitě prospěje, dřív jsem o školce nechtěla ani slyšet od září a teď si myslím, že to bude fajn, ona ty děti potřebuje a zas je momentálně nemá tak často, tak tak si jich aspoň dostatečně užije a určitě se tam mnohému naučí, třeba jíst potraviny, co doma nejí, když to uvidí od ostatních a celkově bude možná samostatnější, když nebude máma za prdelí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz
Ahojda,
jdu na vás na chvíli juknout :wink: Od dnešního odpoledne tady máme s Májinkou dámskou jízdu,kluci nám odjeli ke kamarádovi na chatu tak oni mají zase pánskou jízdu :grinning: Teda vlastně jednu malou slečnu tam mají,dcerku kamaráda :grinning:

prochi
tak vy jste si skvěle užili dovču a ještě na čerstvém vzduchu,určo to bylo super.my bychom chtěli někam na hory na Silvestra,ale nevim nevim jestli ještě něco seženeme.Jak jezdíme na tu Šumavu tak tam je na Silvestra předběžná rezervace od nějaké paní tak si máme zavolat v září.Doufám,že paní si to rozmyslí a bude volno :sweat_smile:

mapris,zevi

s tím spaním na břiše to není tak horký.Já se také dost těšila na spaní na břiše,usínala jsem tak a vůbec se mi na břiše dobře spí takže s velkým pupkem to jaksi nešlo.V porodnici jsem si na břiše pohověla nicméně teď to moc nejde,ptž se mi docela nalévají prsa a je to nepříjemný,když ležím na břiše,takže to zase jistí boky a aspoň můžu ležet i na zádech :grinning: :sweat_smile:

zevi

tak už malou nosím v tom mimi vaku,dnes jsme tak dokonce byli i nakoupit,je to fajn,malá celou dobu spinkala akorát já jsem byla dost spocená pod tím vakem,je to jak kamínka :grinning: Když jsem jí tam dala poprvé tak z toho ale moc nadšená nebyla a plakala,ale teď už to snad bude ok.

jiťo

jak jsi psala o těch kapičkách baby calm na prdíky,já je dnes koupila a otevřela je až doma a zarazilo mě,že na to jak je to celkem velká lahvička,nebyla naplněná ani do třetiny,mělas to tak také nebo mi prodali nějaké "kazové" balení???? Lahvička byla zapečetěná,to jsem kontrolovala a právě proto mě to zarazilo :astonished:

školka- já se poslední dobou rozhodla, nebo ještě rozhoduju,že dám Fíka do školky nakonec už od září a né od října i s tím,že říká,že do školičky nechce.Vím,že mu to prospěje a i když ze začátku bude asi plakat tak si doufám zvykne jako všechny děti.Jen doufám,že hned nepřinese nějakou virózu nabo ještě hůř neštovice,aby to malá také nechytla.Ještě teda nejsem rozhodnutá na 100%,ale asi to tak dopadne,že půjde už od září.Koncem srpna jdu zaplatit školné.Co se týká sprostých slov atd tak to je kapitola sama pro sebe,ale holt budeme muset doufat,že nic takového nepřijde a nebo prostě vysvětlovat a říkat,že se to nedělá,neříká.Náš Fík už nějaké to "hovno" z pusy také vypustil,dokonce i "ty vole" jenže to slyšel na písku,byli tam tak 10letí kluci a to jste měli slyšet ten slovník,naštěstí odcházeli,ale stejně,no děs.Fík dokáže být taky drzej tak mám obavu aby to neventiloval právě ve školce,ale asi se tomu nevyhnem a děti beztak něco pochytí.Když to uslyší učitelky tak předpokládám,že zasáhnou a řeknou,že se to nesmí nebo nevim jaké mají metody.Kamarádky syn přinesl ze školky "já se z toho po*eru" :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

ijet,iso

holky jedny pracující,jak se máte,co děláte(krom té práce samozřejmě) :grinning:
13. srp 2009 v 19:57  • Odpověz
Brýýý večííír :sunglasses:

Holky, hádejte, co je u nás novýho??? Vzpomínáte, jak jsem tady tenhle týden machrovala, jak nám kyčličky dopadly v porodnici na jedničku a o tom širokým balení a táááákkk.... tak dneska jsme byly s Beruškou na šestitýdenní prohlídce u ortopeda a hádejte, co jsme vyfasovaly.... ááááno široký balení :grinning: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: Mám na jednorázovku dávat dvě látkovky složený naširoko a na to buď větší jednorázovku, nebo plenkový kalhotky. Kdybyste ji bobečka viděly, jakej má chudínka ranec :pensive: No holt končí naše frajeření v rifličkách, manžestrákách a frajerských teplákách a vytáhneme dupačky, páč jinam se s tím rancem nenarve :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Doktor se divil, že to bylo v porodnici v pořádku (tam chodí jinej ortoped). Pravá kyčlička má mělkou jamku, levá je lepší, ale taky nic moc. Ještě se mě ptal, jestli v naší rodině se někdo neléčil, tak já že nééé a přijedu domů, říkám to mamce a ona, no jo, tys taky měla široký balení, tu dečku, vždyť jsem ti to říkala... holky, já na to zapomněla jako na smrt :grinning:
Tož tak....... slibuju na svou čest, že už nebudu víckrát machrovat :sweat_smile:
13. srp 2009 ve 20:16  • Odpověz
No a si představte... potkala jsem tam známou, co má holčičku o čtyři dny mladší. A jejich dětská prý píchá náušničky hned po šestinedělí!!! Prý čím dřív, tím líp se to hojí. Tak z toho jsem byla fakt hin.
13. srp 2009 ve 20:18  • Odpověz
Maprisku, kočko, obávám se, že tě nepotěším, ale bude hůř a hůř. Jestli se ti břicho zdá obrovský teď, počkej za pár týdnů. Teď ti fakt poroste doslova před očima. Já vím, že to víš, ale jen připomínám, mám to ještě v dost živé paměti :grinning:

Macej, mě říkala naše dětská mudra, že je moc dobře, že malej půjde do školky teď, když jsem doma. Jakmile přinese nějakou nemoc, třeba jen rýma, kašel, tak ho mám ze školky hned stáhnout. Zatímco kdybych chodila do práce, tak bych ho tam třeba ještě pár dní nechala a nakonec bysme zbytečně třeba skončili na antibiotikách. Takhle se to podchytí včas, ale imunita se bude i tak posilovat. Prý ani nevadí, když to chytne malá. Naopak se bude pomaloučku polehoučku posilovat i její imunita. Tak mě docela potěšila.

Co se týče sprostých slov, tak já radši pomlčim. Hovno umíme velmi dobře. Vysvětluju jak blázen, že když už, tak se říká hovínko, ale kdepak. Tuhle si vypravoval v bazénu sám pro sebe:"Ježkovi voči mě se chce asi kakat. No ale to se nemůže kakat do bazénu. To by vyplavalo obrovskýýýýý hoooovnooo a dědeček by pak musel celej bazén vypustit..."
13. srp 2009 ve 20:25  • Odpověz
macej,
tak to jsem si čoveče nevšimla, fakt nevím, jak byla naplněná :frowning2:
Nějaké to Hovno
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

prochi,
dle mě je to blbost, tak brzo píchat, jak říkám, když se nechají nastřelit, hojí se to tak jak tak dobře, žádné píchání nepřipadá v úvahu a určitě je to dobré nechat po prvním očkování a tenhle názor bych vůbec nebrala vážně, neboj se, že s nastřelením budeš mít problémy s hojením, v klidu vydrž :wink:
S kyčlema mě to mrzí, ale nic se neděje, spraví se to širokým balením a machrování si užijete později, nebuj :wink:
Jinak s tou imunitou se mě to zdá jako dobrej názor, od té doktorky, taky bych to tak cítila :slight_smile:

Se sprostýma slovama to taky u nás není jen tak, doprdele celkem přestala říkat, zato říká doprdelky na fialky, kurňa, doprčic...takže to že by byla nějaký svatoušek, to určitě neee :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz
jito

beru zpět,kdybych si nejdříve přečetla návod tak bych se tak blbě neptala :sweat_smile: má se to doplnit koj.vodou ty kapičky :sweat_smile: :grinning:
13. srp 2009 ve 20:48  • Odpověz
Tak u nás slovo "ty vole" slyší Ondra od taťky docela často :frowning2: , sem tam nějaké to do prdele taky, ale to nás hned okřikne, že se to neříká. Ale sem tam to taky řekne. A nedávno z něj vypadlo " nejde to, nejde to, necháme to na léto" a to jsem se za břicho popadala.

Prochi: holky na ty kyčle přeci jen trpí víc, já měla strojek, takže jestli bude druhé holka, bude balit ze široka 100%.
13. srp 2009 ve 20:54  • Odpověz
Kam, přesně tohle mi říkala mamka taky. Že holčičky na to trpí víc. No uvidíme, snad to bude v poho.
13. srp 2009 ve 21:07  • Odpověz
autor
teda baby, jste se tu nějak rozkecaly...

prochi,
simte, machrování neřeš. Já jsem na radu mamky nasadila široký balení hned - teda tak týden po narození - a jsem zas názoru, že tím nic zkazit nemůžu a pak je právě mrzutý, když to dítě dostane dečku... Takže u druhýho to udělám taky. To víš, Terka je naší mamky 8mý vnouče, takže už má letos taky "vyzkoušený" a "odkoukaný", takže na její rady OBČAS :wink: dám.
A ty naušničky - mojí kamarádky holčičce to píchali taky hned v šestinedělí, ale pokud máš někde blízko doktorku, která ti je nastřelí, tak bych počkala na nastřelení. Jak píše jíťa.
Jo jo, břuch je velkej, musim spát s polštářem mezi nohy, jinak mně bolí kyčle a běda jak si lehnu na záda :sunglasses: , to vstávám fakt pak jak důchodce...

Já byla včera na ultrazvuku... Prcek v pořádku, pohlaví naštěstí neprozradil.... Chtěla jsem fotku, ale nešlo to ... A podle velikosti plodu to vypadá zatím TEPRVE na 29tý týden :angry: :angry: :angry: , tak doufám, že se neposune termín porodu, protože to by byl stejnej jako s Terkou a to by mně asi fakt šlehlo.... :confounded: :angry:

Terka začíná mít docela dobrý "vztekací" móresy... Včera mi předvedla zhruba 20ti minutový histerický řev a vztek... Naštěstí jsem (díkybohu) vydržela být v klidu a nevyměknout, protože jinak bych jí asi seřezala.... Smrádě jedno.... :angry: :angry:
14. srp 2009 v 07:54  • Odpověz
ahoj holky, poznáváte mě? :sweat_smile:

jsem se celý týden bála zapnout pc, bo tu máme jakéhosi zmyka vira-nevira :angry: :angry: ale prý neškodí, jen otěžuje (ba přímo se*e :zipper_mouth: ) ale musela jsem aspoň nakouknout, co se u vás děje, páč kámoš nám to dojde spravit bůhvíkdy a po telefonu se nám to na dálku nedařilo odstranit :unamused:

tak ještě jednou prolítnu co je nového, páč jsem to jen přelítla a zapomněla a zase se ukážu :wink:
14. srp 2009 ve 13:54  • Odpověz
se na to vyprdnu velebnosti... za dobu, než jsem vás přelítla, se mi 2x restartoval počítač :angry: a ixkrát byla vnucována nabídka na aktivaci security systemu za 50 dolarů :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak doufám, že nám to kámoš brzo dá do rychtyku, protože toto je na bednu :angry: grrrrrrrrrr :angry: :angry: :angry:

vidím, že jste řešily hovna :sweat_smile: to my doma taky, ale jiné, J. trápilo tajemství vyměšování miminka, jak že to má s hovínkama, když je u mě v bříšku :grinning:
tak jsme to podle obrázkové knížky vyřešili, že všechno co spapám já, posílám miminku přes pupeční šňůru a až se narodí, už ji nebude potřebovat, bude papat mlíčko tak jak my pusinkou, teprve potom kakat a na památku mu zůstane pupík :slight_smile:
mmch, knížku o těhotenství teď malý tahá furt, vyptává se, prohlíží miminka, pak porovnává s fotkama v albíčku, když jsem chystala peřinky, autosedačku... hned si vytáhl album, abych mu ukázala, jak v tom byl on, no je slaďounký :dizzy_face: a když z něj někdo tahá moudra, co že to budeme mít, jestli chlapečka nebo holčičku (popř. co by si přál) tak si zarytě stojí na svém, že miminko!! :grinning:
14. srp 2009 ve 14:28  • Odpověz
vypadá to, jakože si tu sbírám příspěvky :sweat_smile: ale já se bojím, že mi to znovu restartuje a všechno co napíšu bude v pejru, tak to radši "sekám" na kratší :wink:

Mapris, taky doma debordelizujem :grinning:
už jsem zlikvidovala manžovi pracovní koutek, páč to byla jedna velká halda faktur, poznámek, různých káblíků, šroubováků, spousty straaaašně důležitých věcí (dle mého mínění krámů) a bůhvíčeho všeho ještě a mezitím se skromě krčila klávesnice a monitor (tiskárnu nebylo skoro vůbec vidět)... takže jsme pořídili docela malinký počítačový stolek a skříňku na opravdu důležité věci a ostatní cirkus šel do vyhnanství do sklepa

trochu jsem přeorganizovala jídelnu, čekám na složení komody, abych tam mohla nažehlit miminkovské věcičky, popřebírala jsem krabice s oblečením po Jirkovi, oprala, pokochala se a těším se, jak si ty pidivěcičky uspořádám :dizzy_face:
oprala jsem autosedačku, nachystala vaničku, vydala manžovi instrukce, kde to je na půdě zabalené, aby to mohl snést, než pro nás pojede...

ale ještě nás čeká spousta práce, je fakt, že jsme si za poslední týden pořádně mákli a změny jsou vidět (mlaďas říká, že kramáříme :grinning: ) vystěhováváme mu pokojík (bože, tam bylo odložených krámů) hodně tam měla babi-asi za posledních 15 let a my jsme ty 3 roky taky nezaháleli :sunglasses: všechno, co se momentálně nepotřebovalo, se šouplo tam
tak teď nás čeká ještě přebourání dveří, malování (pokojík a chodba) no a ty okna... pak ještě vygruntovat a můžu si odjet do porodky :grinning: :grinning:
to mám hezky nalajnované, že?
14. srp 2009 ve 14:54  • Odpověz
no prosím, tak se mi to oravdu smázlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

široké balení: u nás v porodce ho preventivně doporučují VŠEM, ale já se dočetla, že čistě jen z preventivních důvodů ho není vhodné dělat, protože špatně udělané široké balení může být naopak kontaproduktivní a udělat víc škody než užitku, takže jen na konkrétní doporučení ortopeda, jinak ee :wink:

navíc mi přišlo postavené na hlavu, že za ty skoro 3 týdny, co jsme strávili v porodnici ho vůbec nebylo třeba, ale doma čistě preventivně už jo

vitamíny: u malého i teď jsem brala jen v prvním trimestru, kvůli listovce, jinak ne, při kojení jen čaje na podporu laktace, ty v prvních měsících v hojném množství, jiné doplňky stravy ne

Macej, super že se Máji ve vaku líbí :slight_smile: někdy fakt člověk potřebuje mít volné ruce a když je dítko spokojené, není co řešit, určitě ho využijete i do budoucna :slight_smile:

Prochi, relax v Krkonoších musel být super :dizzy_face: taky bych si dala líbit, škoda, že my s mimískem už budeme mít podzimní plískanice, tak to na takové výlety nebude...

týýý jo, z vašich prcků budou školčátka... jsem zvědavá na zkušennosti, nám se budou hodit až příští rok, to si říkám, že mlaďásek už bude větší a průbojnější, zatím se mi zdá na školku ještě strašně prťavý (samozřejmě, kdybych šla do práce, tak by si zvyknout musel a neřešila bych to, ale zatím se mi zdá lepší to odložit)
14. srp 2009 v 15:29  • Odpověz
:angry: :angry: zese restart :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt na toto nemám nervy, jdu dělat něco užitečnějšího :wink: páček, ukážu se jakmile se dostaví koníkovský absťák a dostatečně se obrním trpělivostí na rozmary našeho počítače :sweat_smile:
14. srp 2009 v 15:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.