• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
jindra,
ahoj, klidně se přidej...
víš, to je právě to co nechci... Jsou jisté mantinely, ze kterých prostě s manželem ustoupit nehodláme.... Má nastoupit do školky a tam se s nima nikdo mazlit nebude... A s náma se prostě taky nikdo nemazlil.... Spíš to teď přičítám horkům ... a pak se přetáhnou a nechce se jim... Ona prostě strašně vymýšlí a zkouší, co vydržím.... kdybych nebyla těhotná, tak je mi to jedno.. jen teď jsem prostě trošku "citlivější" tak mně to nějak rozhodí...
20. srp 2009 ve 22:09  • Odpověz
Ahojky,
nějak nestíhám. Užívám si poslední dny mateřské a hlavně Ondráška. Včera jsem byla zrušit mateřskou :confounded: . Už jen pár dní a půjde, já se toho tááák bojím.

Zevi: moc hezké fotečky, sluší ti to. Jiřík je prďolka, Ondra má na domácí váze něco přes 15kg.

Lucinka je moc krásná holčička.

Macej a Jito jen v kojení vydržte. Macej Ondra když měl prdíky, tak prso taky zabíralo, v porodce nám říkali, že to nevadí, že jim to aspoň hezky rozpohybuje střeva.

Mapris Ondra už po obědě spát nechodí, když je moc unavený vytuhne u pohádky. Po obědě si jdeme odpočinout k pohádkám, to on ví, že je prostě polední klid. Neboj oni si s nima ve školce poradí.
A s čůráním pořád žádná změna?
20. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz
Jindra, jen se přidej, ať nám nepřibývají jen dětičky, ale i mamči :slight_smile:

Kam, nedivím se ti, mě úplně dorazila představa, že za normálních okolností bych už v pondělí sypala do práce... strašně rychle to uteklo. Neboj, ono to bude sice změna, ale bude to zas jinak hezký, mít doma už ne batolátko, ale školčátko, malého rozumbradu a čím dál většího parťáka :wink:

Mapris, spaní bych až tak nehrotila, spousta dětí v tomhle věku o odpolední spánek už nemá zájem, nejde to lámat přes koleno, když bude unavená, určitě si řekne (z osobní zkušenosti nemluvím, naše mládě je spavec a běžně si ty 2 hodky po o. dáchne, při mimořádných situacích je sice schopný vydržet dýl vzhůru, ale pak padne za vlast)
s čuráním těžko radit :unamused: asi jen a spoustu spoustu trpělivosti
20. srp 2009 ve 23:24  • Odpověz
jo holky pekařky, máte některá tip na dobrý lehký krém do ovocného dortíku?

o víkendu budeme slavit, doufám že vyjde krásné počasí a bude grilovačka na zahradě, takže nechcu péct klasický krémový dort, i babičkám jsem říkala, ať žádný neobjednávají (jen u tety jsem zamluvila její výbornou roládu a řezy, ať je nějaký mls ke kafíčku) a chtěla bych udělat jen piškotový dortík s čerstvým ovocem přelitý želatinou (přece jen na něčem svíčky být musí) no a čím naplnit? ušlehat máslo, cukr, tvaroh? popř. citronová kůra? jestli znáte něco lepšího, co by se k tomu ovoci hodilo, sem s tím :wink:
20. srp 2009 ve 23:33  • Odpověz
ahojky, opět moje noční chvilka. I když koukám, že dneska už skoro ranní :slight_smile:

Zevi, já teď dělala šveskový koláč a tam byl krém - uvařit dva vanilkáče, pak do toho zašlehat dva tvarohy, moučku a čtyři žloutky. Jo ale to se vlastně pak peklo, tak to není nic pro tebe. Ale bylo to mňam, normálně placka, na ni švestky, na to tenhle krémik, drobenka a fenomenální žrádýlko :dizzy_face:

A nebo by se ti nehodil tehle krém? http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=46384 to jsem dělala nedávno a je to strašně moc dobrý. Tak na dort tenhle želatinokrém, přelít čokoškou, zapíchat svíčky...
Víc mě teď nenapadá, jdu přebalit prdelku naší a pokračovat v chrupkání, budu ještě přemýšlet.

Zítra (teda dneska) vás určitě dočtu víc :wink:
21. srp 2009 ve 04:52  • Odpověz
Zevi, a nebo mě napadá, když něco pečenýho bude, tak udělej jen nějaký tvarohový nepečený s ovocem. To je výborný na léto, je tisíce receptů, určitě máš nějaký oblíbený vyzkoušený.
A teď už fakt jdu pokračovat ve spánku, cácorka už spokojeně chrochtá nakojená v postýlce :slight_smile:
21. srp 2009 v 05:06  • Odpověz
Tady je někdo ranní ptáče :grinning:

zevi,
třeba něco na způsob tiramisu, tam sice není ovoce, ale může se to obmě'novat...
Každý ho dělá trošku jinak, ale kámoška dělala fakt pro mě nejlepší z dvou pomazánkových másel, dvou smetan ke šlehání a cukr, byla to doopravdy obrovská pochoutka a ten krém byl úžasně jemný našlehaný :wink:
21. srp 2009 v 07:01  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu vás jen v rychlosti "přelítnout" a říct jak jsem nešťastná :frowning2:
Včera jsem volala na výsledky krve tak jaterky jsou v pořádku,ale bilirubin ještě stoupl tak mi bylo doporučeno opravdu nakonec přestat kojit na jeden dva dny,mlíčko odstříkávat a pak převařit (stačí prý tak 56´C,ale to člověk neodhadne a z mlíka se ztrácí výživné látky :frowning2: ) no a to převařené malé dát stříkačkou nebo jak uznám za vhodné.Jsem z toho taková docela smutná,protože mi to s odsávačkou moc nejde,ještě to budu zkoušet,musím si ji nejdřív dojít koupit,ale v porodnici mi to nešlo,neodsála jsem až na pár kapek nic(zase si říkám,že tam ta laktace ještě nebyla tak rozjetá) tak uvidim jak to půjde,ale když nepůjde tak malé dám to co odsaji a pak ji holt po dobu těch dvou dnů budu muset dokrmovat,protože ji přece nenechám řvát hlady,že?Nevim co s tim,tohle je prý standardní postup,četla jsem o tom i na netu a i laktač.poradkyně to tak psala.Pak se budu modlit,aby se malá opět přisála k prsu :frowning2: :frowning2: :frowning2: Nechci se tím tolik stresovat,aby to nemělo vliv na to moje mlíko a aspoň něco jsem odsála.Zase si říkám,že je to lepší takhle i kdyby s příkrmem než aby bilirub.pořád stoupal a pak to šlo Máje na centrál.nerv.soustavu,to pak není sranda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes si koupím odsávačku a zítra začnu s tím odstříkáváním nebo až ji budu mít.Vyhradím si na to tento víkend,bude lepší když bude přítel doma a bude se moci věnovat dětem,protože co jsem četla ty diskuse tak maminky nedělali nic jiného než odsávali a pak stály u plotny a převařovali mlíko a krmily.Tak mi držte palce ať to zvládnu,dám vědět :wink:

zevi

já dělám do dortu krém:máslo,vanilkový puding(nebo i jiný),šlehačka(smetana ke šleh) to nahážu do mixéru a je to.Je dobré to rozmixovat třeba i s jahodami,malinami,prostě co máte rádi,je to rychlý raz dva :wink:

My byli včera objednat Fíkovi dort,on si chtěl vybrat,min.rok měl auto a letos ho bude mít opět,měli tam Bleska tak si samozřejmě vybral to,jsem zvědavá jak se povede :wink:
21. srp 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
zevi,
ona ale spát chce, ona po obědě usne... Dá si třeba jen hodku, ale do večera by nevydržela, to mám vyzkoušené. Jenom je to prostě se řevem... Dneska jsem už psychicky řekla bych "odolnější". Včera večer jsem dala dítě manželovi - koupání je stejně jeho :o)), došla nakoupit, napustila si vanu, dala si nealko pivo, stláskala skoro balík bakerolsů, pustila mp 3 a hodinu jsem "vegetila" ve vaně a cítím se líp :o))

A co takhle šlehačka??? Já jsem zrovna minulý týden chtěla na svůj svátek něco rychlého udělat, tak jsem upekla piškot, pomazala šlehačkou, naskládala nakrájené jahody (mám zásoby od naší mamky v mrazáku) a pane to byla mňamka :o))) Vyšlehat to prostě se ztužovačem a je to super...

A nebo jak psala Jita ohledne toho tiramisu, tak já ho dělám z lučiny - tak třeba vyšlehat lučinu s cukrem a třeba smetanou - ať to není tak tuhý... To taky není špatný....

kam,
čůrání podle nálady... Když se dobře vyspí, tak vydrží být celý den suchá, s tím, že si doma odskočí na záchod a nebo si dojde i venku - občas má jen čúrnuto. A někdy, když má na mně vztek - něco jí nedovolím.. Tak se klidně - jako včera - 2x počůrá klidně i na hřišti.. Tak to přestávám řešit... Včera jsem jí tam převlíkla a pak prostě odcházíme....

macejka,
víš, já se popravdě řečeno bojím, jak to bude s mým kojením a nekojením, ale řekla jsem si, že to nebudu lámat přes koleno.... buď to půjde nebo ne.
Pokud chceš tento víkend absolvovat odsáváním a vařením - tak to udělej - aspoň budeš mít pocit, že si pro to udělala vše. A to, jestli se pak Mája přisaje - bych nechala na ní.... Holt půjde přinejhorším na umělý... Víš co se všude píše??? Klidné dítě je v případě, že má klidnou matku... takže se nestresuj... Udělej pro to všechno a když to pak holt nepůjde, tak to nepůjde... :wink: :wink: Hlavu vzhůru. Držím palce.
21. srp 2009 ve 12:20  • Odpověz
autor
macej,
a co se týče dortu pro terku - uvidim jak na tom budu - ale chtěla bych ho upéct sama... Buď ho budu dělat u našich - pokud tam budu, a nebo ho udělám tady - pokud tu budu mít manželovo maminku. Mně ty kupovaný prostě nechutnají a radši splácám nějaký obyčejný piškot :o))
21. srp 2009 ve 12:21  • Odpověz
mapris,
právě ten krém z toho pomazánkového másla není tuhý vůbec, nýbrž totálně nádherně našlehaný a hebký jak dech...aspoň tada takhle jsem ho vždycky jedla :slight_smile:
Ale mě taky chutná jakýkoliv krém třeba z tvarohu, šlehačky a tak...
Jinak do dortů mi hrozně chutná klasika, máslo, puding, cukr, jak to ztuhne, tak je to lahůdka, mňam :slight_smile:

Já už mám tak dlouho chuť na sladký oběd, kdyby mi tak někdo přišel udělat kynutý knedlíky, týýý jo, nechce se mi dělat s kynutým těstem, ale holt, je to to nejlepší na ty knedlíky, ale dnes jsem viděla recept na normoš tvarohový, ale místo mouky krupici, tak možná budou zítra tvarohový..

macej,
tak to je mi fakt líto, ale jak píšeš, není radno si s tím zahrávat, tak to raději dodržet, jak to říkají ti doktoři, dva dny nekojit, naštěstí jsou to jen dva dny, když to tak člověk vezme, ale chce to nějakou pořádnou odsavačku, škoda, že není možnost půjčení elektrické, ale kámoška měla půjčenou za 50,- na týden, ale nevím, kde byl zdroj, tak ti každopádně přeju, aby ti šlo mlíčko odstříkat, je pravda, že u toho asi strávíš hodně času, ale hlavně, abys odstříkala, to jo, v té nemocnici to ještě zdaleka nebylo rozjeté, jako teď, tak budu na tebe myslet, abyste to ustáli, určo to zvládnete :wink:
Jak říká mapris, hlavně klídek, abys měla mlíčko v pohodě, po dvou dnech je dost velká pravděpodobnost, že se přisaje, možná to bude chtít trošku trpělivosti :wink:
21. srp 2009 ve 13:14  • Odpověz
zevi,
koukla jsem na fotky, moc ti to sluší, jsi fešanda těhulka :dizzy_face:
21. srp 2009 ve 13:17  • Odpověz
Macej, nebuď vůbec smutná. Jste holky šikovný a obě ty dva dny zvládnete. Je dobře, žes to naplánovala na víkend, aspoň budeš mít hlídání pro malýho. Jíťa má výborný nápad s tou elektr. odsávačkou, fakt by to stálo za to si ji někde půjčit. Ale zas jsou to vlastně jen dva dny, to určitě zvládneš. Začni odstříkávat klidně hned teď, v ledničce to může být 24hodin. Ale vůbec bych se nestresovala, pokud neodstříkáš dostatečný množství, tak dej malý prostě UM a hotovo. To se přece nic nestane. A neboj se, že by si za dva dny úplně odvykla od prsa a pak už ho nechtěla, já věřím, že se pak s radostí přisaje, až budete moct. Jiný metody než stříkačky - jako kádinka, po lžičce apod. bych se ve vašem případě bála, když trpí na ty prdíky, že se u toho ještě víc naloká vzduchu, který ji pak asi trápí. Nevim, jaký množství mlíčka teď malá vysosá, jak dlouho by to tou stříkačkou trvalo. Já Lucinku dokrmovala stříkačkou v porodce, když pořád řvala hlady a nic neteklo. U nás davají glukozu, dostala tři stříkačky třicítky a měla to v sobě coby dup. Tak možná to zkus, jak dlouho by vám to trvalo a když hodně, tak jí to dej z lahvičky. Když budeš mít tu pro novorozence, tak tam je tak pidi dírka, že jí to samo nepoteče a možná to půjde ještě hůř než z prsa. Každopádně držíme moc palce, ať to nějak zvládnete. Vím, jak moc jsi chtěla kojit, tak se nebo a hlavně věř VĚŘ VÁM OBĚMA a zase po víkendu určitě najedete na prsíčka. Já věřím, že jo.
A dáváš malou hodně na světlo? Vysvléknout a k oknu, ať se pěkně sluní.
A kdy půjdete zase na kontrolu?
21. srp 2009 ve 13:29  • Odpověz
Zevi, fotky paráda. Musela to být krásná akce ty hasiči. A hrozně moc ti to sluší, fakt kočka máma. Bříško parádní, už si ani nepamatuju, že jsem takový taky měla :slight_smile:
21. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz
A vítám novou maminku :slight_smile: Týjo, tolik bab v baráku, to musí být veselo :slight_smile:
21. srp 2009 ve 13:34  • Odpověz
Jíťo, gratulace ke krásným mírám na tříměsíční prohlídce. My jdem příští týden na dvouměsíční. Letí to letí... :confused:

My měli sladký oběd dneska a to tvarohový knedlíky se švestkama. Já zase to kynutý moc nemusím... Na švesťáky je stejně nejlepší jenom slaboulinký těstíčko.
Já mám vyzkoušeno a dělám pořád: 1 tvaroh, 2 lžíce rozehřáté hery, 1 žloutek, 300g polohrubé, 2 lžičky cukru, sůl, trochu mléka
Dělá se s ním parádně, já ho teda vyválim a pak pokrájim. Nelepí, prostě paráda. Včera jsem nadělala ze dvou dávek a dneska budu dělat zas, dáme si na mrazák. My je zbožňujem :slight_smile: A letos máme megaúrodu švestek.
21. srp 2009 ve 13:40  • Odpověz
Jé Macej, tak to máš trápení, ale neboj určitě to zvládnete. Já když ze začátku Ondru krmila v porodnici stříkačkou s tou hadičkou, tak mě to učili tak, že jsem si tu hadičku dala na prst, s prstem do ruky, Ondra sál a já mu to tam pomalu stříkala. Ale jestli se malá do te´d bez problémů přisávala, tak bych se nebála toho, že se 2 dny nepřisaje.
Myslím, že v Praze určo nějaká půjčovna, jukni sem http://www.medela.cz/novinky/pronajem.php?pr=1
21. srp 2009 ve 14:46  • Odpověz
jsem to odeslala dřív.
Já už mám pro Ondru dortík vybraný, tak snad mi ho tady v cukrárně udělají. Dám fotku do alba. Mě teda ty kupovaný taky nějak extra nechutnají, ale já bych ho nedokázala udělat ani omylem.
Už mám pro něj i pár dárků, ale dva z toho si budou brát babičky a dají mu to.
21. srp 2009 ve 14:52  • Odpověz
prochi,
díík za receptík, uričtě zapíšu a vyzkouším, jinak s těma švestkovýma knedlíkama souhlasím, že tam je třeba tenounký těstíčko, ale manža je zvyklý na bramborové, teda co se týče švestek, jak to dělala maminka jeho, někdy dělám i ze sáčku, když se mi nechce, ale to tvoje určo vyzkouším, to víš, na netu kolikrát píšou bludy a není to dobré, nebo se s tím dobře nepracuje :slight_smile:
21. srp 2009 v 19:55  • Odpověz
prochi:někdy veselo je, já už to ale nějak nevnímám. Když jedna odjede na pár dní tak mám ale strašný pocit prázdnoty.Vždycky jsem chtěla velkou rodinu proto je v plánu další, když se zadaří do konce roku jinak né. :slight_smile: :slight_smile:
21. srp 2009 ve 21:35  • Odpověz
koukám a koukám a nikde nikdo!!!!!!!!!!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: kde jste všechny???? :frowning2: :frowning2:
22. srp 2009 v 17:23  • Odpověz
Čauky, jsem tu na skok. To víš, už není tolik času na tlachání. Dvě mamky nám už nastoupily do práce, dvě čekají zanedlouho mimčo, tak asi dneska po těch hicech padly, tři mamči máme ke svišťům mimča a na koho jsem zabudla??? Jooo Kam, tak ta je na nervi z blížící se školky - nedivim se, já taky :sweat_smile:

Ale já se dneska neskutečně poflakuju. Dopol. jsem měla na starosti synovce, tak jsme vyrazili na zmrzku a k babičce. Po návratu si kluci hráli, já uvařila, najedli se a asi od jedný jsou u mamky. A já mám na starosti jen tu naši Cácorku. To vám je pohodička :grinning:

Dneska celý den myslím na Macejku, jak válčí s tím odstříkáváním a krmením... Já jsem dneska zkoušela dát Cácorce napít z lahvičky. Odstříkala jsem asi 40ml MM, vyvařila lahvičku, co jsem si před třema rokama kupovala pro Pitrýska a nikdy ji nepoužila a pak jsme to zkusili. Nejdřív teda dělala caviky a vystrkovala to, pak ale zjistila, že z toho něco povědomýho teče, tak to vzala na milost a už jela. Pak se ještě docvakla z prsu. A celou dobu, co tahala z flašky, tak na mě vyjukaně koukala, co to jako je :grinning: . Já jdu totiž v pondělí KONEČNĚ k holičce a budu pryč možná i tři hodiny. Malá baští přes den po dvou hodinách, tak jí odstříkám, aby chudinka neměla hlad. A bude se nám to hodit i až začnu chodit zase cvičit (snad od září). Máme cvíčo od sedmi do osmi a to chodí spinkat, tak to s tatkou zvládnou s odstříkaným MM i beze mě. Teda nejdřív jsem dobu studovala na kojeni.net, abych se ujistila, že ji lahvička jednou týdně nezmate, ale nebojím se, že by pak kozu odmítla.

A ještě se jdu vytahovat :grinning: Už spinká v noci osm hodin v tahu! Usíná v sedm a poprvé se budí ve tři. Snad jí to vydrží...

Právě to v postýlce brutálně zabublalo, tak já ji jdu už hodit do vany.

Pááá
22. srp 2009 v 17:43  • Odpověz
prochi,
asi jsem nějak zazdila, proč dáváš malé pít z té flašky??????
22. srp 2009 v 19:25  • Odpověz
Jíťo, protože jdu v pondělí ke kadeřnici a možná budu pryč i tři hodiny a to by malá nevydržela. V noci sice vydrží nepít osm hodin v tahu a pak další čtyři hodiny, ale přes den mi pije po dvou hodinách. A nechci, aby jim tady řvala hlady :wink:
Navíc, pokud jim to půjde, tak pak hravě zvládnou i moje cvičení. Už hoooodně let chodím dvakrát týdně tady cvičit a cvíčo je od sedmi do osmi. Malá momentálně usíná okolo sedmý, tak by jí taťka dal najíst z lahvičky a zvládli by to beze mě.
stejně je to paradox, malýho jsem kojila dva roky a vůbec flašku nepoznal, už nějak nevím, jak jsme to dělali :sweat_smile:
22. srp 2009 v 19:49  • Odpověz
prochi,
nechci ti do toho kecat, ale není flaška nesmysl? Víš, jak před flaškou všichni varují, že hlavně nedávat flašku, že pak to dítě to nenutí tahat z prsu, i když to bude jen sem tam, ale není to lepší třeba ze stříkačky nebo nějaké té lahvičky, co mají v porodnici?
22. srp 2009 ve 20:05  • Odpověz
Jíto, klidně kecej :wink: :grinning: Neboj, študovala jsem jak divá na kojeni.net, jestli příležitostná flaška vadí. Paní Jiřinka ujišťovala, že když je flaška třeba 3x do týdne, tak to s kojením neudělá nic. Navíc mám okolo spoustu kamarádek, které dávaly flašku a zároveň kojily a děti se vždycky nadšeně na prso vrhly. I dneska mi to cácorka potvrdila. Vysosla z flašky těch 40 ml a pak se s velkým nadšením vrhla na kozu. A hlavně bude v pondělí hlídat mamka a už vidím, jak jí to dává z kádinky, lžičky nebo stříkačkou :confused:
U našeho savce fakt nemám obavy, že by pak kozu odmítla :wink:
22. srp 2009 ve 20:15  • Odpověz
jo a ta lahvička má sosáček pro novorozence a má jednu úplnou pididírečku, musela jsem málem hledat lupou, abych ji objevila. A když jsem si chtěla vystříknout na ruku, jak je to teplý, tak jsem musela mačkat jak blázen, aby z toho něco vykáplo. A malá fakt tahala. A když jsem odstříkávala, tak jsem úplně koukala, jak nám to teče z kolika dírek a úplný proudy. I kolikrát se malá odtáhne od kozy a mě to stříká dál dva metry daleko furt v tahu... myslím, že se ani tolik namáhat nemusí, aby to teklo.
A hlavně bude to teď vyjímečně jednou (a to ještě možná, třeba se stihnu vrátit dřív, než dostane hlad). A pak taky spíš vyjímečně, protože taťka dělá na směny a když bude mít noční, tak odjede už v pět a cvíčo stejně nebude :frowning2:
22. srp 2009 ve 20:21  • Odpověz
Tak nějak si říkám, že je to jak s dudlíkem. Všude píšou, že nejdřív pár týdnů po porodu ho dát a nejlíp vůbec, že to kazí techniku sání... a my ho dostali u malýho už v porodnici a vesele kojili do dvou let :wink:
22. srp 2009 ve 20:23  • Odpověz
ahoj holky, díky za všechny tipy a rady, zapisuju si je k použití na příště, nakonec se to samo vyřešilo jinak, teta mi ještě jako bonus udělala dort (sice jsem původně klasický nechtěla, právě kvůli tomu, že budeme grilovat venku na zahradě, tak kvůli tomu máslovému krému, ale když je, odmítat ho nebudu a navíc mám ušetřenou práci, že :slight_smile: )

Prochi, višňové řezy vypadají mňamózně, při nejbližší příležitosti vyzkouším :wink:

Jindro, týýý jo, klobouček dolů (i když mně osobně 3 děti nepřipadají taky nějak moc, klíďo bych si dala ještě jednou říct, ale už holt nejsem žádná mladice :sweat_smile: tak zatím nebudu křičet, když ještě nemám vyzkoušené 2 ratolesti, pak uvidíme)

kojení a flaška: jsem zářivý příklad, že to funguje, malý 10 dnů výlučně krmený z flašky (převážně UM, částečně MM) 11. den první přiložení k prsu, boj, ale zvládli jsme to, do 2 měsíců kombinované příkrmem z flašky, pak už plné kojení, kojen 2,5 roku...
jde to, sice každé vyžaduje jinou techniku sání, ale děti to jsou schopné zvládnout obojí, rozhodně bych se nebála (já se kvůli všemu těm radám, jak to kazí techniku kojení, první týdny neskutečně stresovala)
naopak taková alternativa jako kádinka se dá využít jen výjmečně, pravidelně by prcka naprosto "vytopila" a právě pokazila techniku sání

Macej, taky na tebe celý den moc myslím, určitě to s Májou zvládnete a hlavně aby to pomohlo :wink: moc moc držím palečky :slight_smile:
23. srp 2009 v 00:57  • Odpověz
to bylo jen tak letem světem, udělám si na vás čas až po neděli, zítra budem slavit, tak doufám že vyjde počasíčko, včera jsem byla ulovit "mamuta" masinko je naložené v lednici, dopoledne udělám už jen zeleninové a ovocné salátky, nazdobíme zahradu balónkama a můžem pařit :sunglasses:
23. srp 2009 v 01:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.