• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
ahoj holky, zdravím po víkendu :wink:
u nás byl docela rušný, teď si dám krátký relax, pročtu si u kafíčka co se kde dělo a jdu makat...

v pátek jsem byla na nákupech, tak už mám všechno, dokonce i tu tašku do porodky zbalenou :sweat_smile: ale tím nechci nic přivolávat, naopak, nejdřív až nám vymění ty okna (až uvidím ten blázinec a binec, možná že se nakonec rozhodnu zbaběle prchnout a kvapně si odjedu radši rodit :grinning: )

konečně máme vymalovanou koupelnu (2 roky po rekonstrukci, co jsem pořád koukala na zelený sádrokartonový strop... :sweat_smile: ) naše mládě taky zářilo nadšením, páč dostal štěteček, kelímek s barvou a mohl se kreativně vyjadřovat na zdi budoucího pokojíčku
večer jsem se pokusila znásilnit (obrazně, on už je to starší pán :grinning: ) elektrikáře, co nám v ní má dodělávat zásuvky, tak přísahal na holý pupekl, že to do porodu stihne
no a ještě jsme stihli parádní pařbu, byli jsme kámošovi na svíci (tak se u nás říká loučení se svobodou před svatbou) jako nic malého, měl tam minimálně 150 lidí, pozvanou cimbálku škoda akorát že to bylo venku a zrovna byla docela chladná noc... Mapris promiň, vím, tvoje dieta, ale nedá mi to :wink: na ty laskominy myslím ještě teď: zvěřinový gulášek, sekanky, škvarečky, samozřejmě svatební koláčky a jako největší delikatesa obří uzené kýty, které se ještě opékaly na grilu jako selátko :dizzy_face: :dizzy_face: doslova a do písmene jsem byla přežraná :grinning: (taky nic jiného ani nemůžu, že)

no a v neděli byl u nás pohádkový les, fakt to bylo moc pěkně vymyšlené a nachystané, trasa sice docela dlouhá i pro prcky (větší děti měly ještě delší) ale spousta pohádkových postaviček, různých úkolů no a pak se opékaly špekáčky, byl tam skákací hrad, ukázka výcviku pejskařů, hasiči, kdy si prckové mohli zastříkat z malých hadic, taky koníci tam byli... no hezké odpoledne, malý večer zavřel oči jen co se dotknul polštáře :slight_smile:
fotečky pošlu ( i s tím mým slibovaným pupkem)
31. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz
Mapris, krásné bříško, ani se mi nezdá, že by ti od té minulé fotky nějak porostlo, sluší ti to :wink:
porodní kurz mm žádný neabsolvoval, nějak jsme to nepovažovali za nutné, u Jiříka u porodu byl a předpokládám, že teď půjde taky a nechá si ochotně drtit ruku :sweat_smile:

Kam, dětský den vypadá podle fotek moc dobře, takový akčnější než u nás (tam to bylo opravdu v pohádkovém duchu) a děti musely být nadšené :wink:

na zítra všem školčátkům a hlavně mamčám držím palečky, ať to v pohodě zvládáte a dětem se tam líbí :slight_smile:
31. srp 2009 ve 14:12  • Odpověz
autor
zevi,
pohoda.. Já už si nějak zvykla... Bez toho sladkýho kafe to nějak do podzimu přežiju a k večeři si dávám jahodové raciolky - takže zas až tak na tom špatně nejsem :o))) Co bych neudělala pro mimi.
Já jdu do "éteru" zítra. Zajistila jsem si hlídání a budu nakupovat jak divá. To víš, je prvního a naplní se mi domácí kasa :o)))

Zítra nás také čeká školka, ale jen zahájení.. Tak jsem zvědavá...
Ostatním držím palce, ať to tam děcka zvládnou. Já se popravdě trošku "těším", že si tam Terka najde kamarády a zábavu, protože doma je to s ní fakt někdy už na chocholouška...

kam,
dětský den jste měli pěkný.. My nikde nebyli.. Manžel vzal malou plavat, tak měla zážitek zas na delší dobu...
31. srp 2009 ve 14:28  • Odpověz
Ahojky,

chci je popřát zítra všem prckům co nastupují do školky, co nejlepší průběh a ať se jim ve
školce líbí :slight_smile: :slight_smile: .My nakonec zítra ještě nenastupujem, páč malá už dlouho marodí, tak musíme
čekat na výsledky a asi nás čeká vytrhnutí nosních mandlí.Snad se tomu ještě vyhnem :frowning2: .
Zatím má ATB a už se to lepší.Tak zatím pááááááááááááááááá :slight_smile:
31. srp 2009 ve 20:51  • Odpověz
Ahoj holky, tak první děťátka jdou už zítra... jsem za vás celá nervozní :sweat_smile: Držíme moc palce, ať se dětem líbí, ať mají hodnou a trpělivou učitelku a poznají spoustu nových kamarádů. A hlavně ať to dobře snáší. Kdo teda jde? Maruška, Ondrášek, Fik taky nakonec?? My jdem až od půli října, ale jen na to pomyslím, tak mám takový to mravenčení v břiše. Dneska jsme objížděli málem celej kraj kvůli vazbě, tak jsme při tý přiležitosti byli trochu utrácet. Už máme do školky nový holinky a bačkory. Ještě pláštěnku, novou podzimní bundu a nějaký ty tepláky.
Tak zítra tfuj tfuj tfuj a napište, jak to děti snášely.

Mapris, břuch krásnej :slight_smile:

Isáčku, snad bude Natálce brzy líp. A co ty v práci? Jak válčíte?

Kam, fotky moc pěkný, Zevi, těším se na vaše :wink:
31. srp 2009 ve 21:15  • Odpověz
prochi,

jo jde to, jen je to časově náročné.Nevidím malou vždy dva tři dny vůbec, tak mi hrozně chybí.
A když už spolu jsme tak hned brečí, jakmile se někam vzdálím a chce být pořád semnou.
Což předtím vůbec nebylo, tak je krásné jak mě vždy vítá a vyznává mi lásku:o).A nejvíc sladká je když
zamnou přijde do práce, je tam ze všech těch hraček unešená a říká"tady budu pacovat s maminkou a domu
už nejdu" :grinning: .Ale to mají takhle všechny děti, vidím to u nás, milion děti odchází s brekem a "maminko to potřebuju :grinning: "....
31. srp 2009 ve 21:29  • Odpověz
Isáčku, není to jednoduchý, viď.
Tu větu taky znám "maminko, to bysem hrozně potřeboval" :grinning:
A to druhý zatím ne e? Nedávno si psala, že možná..... :zipper_mouth:
31. srp 2009 ve 21:47  • Odpověz
No přítel docela radikálně změnil názor, kor když teď vidí jak těžce to odloučení obě nesem.
A hlavně všichni kolem nás už mají druhé mimčo, tak ho to vzalo.
A když jsem mu zrovna o víkendu říkala, že bych si moc přála obsadit i to poslední volné místo u
stolu, tak řekl, že jo.Ale ne dokud nebudem mít stále nebo dlouhodobé bydlení.Což chápu....
Ale po jedné stránce jsem ráda, že do práce chodím, je to změna a vypadnu z toho stereotypu.
Rok si chci určitě oddělat a to už budu mít za půl roku splněné :slight_smile: , pak se uvidí.
31. srp 2009 ve 22:59  • Odpověz
Ahoj holky,
také přeji všem školáčkům co nejjednoduší nástup do školky,ať je to bez slz jak u dětí tak u maminek

:slight_smile:

tak Fík jde nakonec také zítra do školky,jsem na něj zvědavá.Zatím jsem nic nekupovala,jen jsem nachystala věci na převlečení a bačkůrky.Kapsář mají erární a dál se uvidí jestli bude potřebovat třeba nějakou zástěrku na malování a jestli tam bude muset mít holinky,pláštěnku....To popřípadě dokoupím nebo mu dám to co má doma a pak koupím jiné domů.

iso

dobře,že ses ukázala.Včera jsem byla V tescu na Smíchově juknout jestli nemají nějaké tepláky pro Fíka do školky ,tak jsem nahlížela do Pompa,abych tě pozdravila,ale marně jsem pátrala očima,asi jsi měla volno,co?

:wink: Téda to bych ti moc přála,druhé dítko,já bych byla móóóc ráda :dizzy_face:

kam
pěkné fotky,dětský den jste měli takový až adrenalinový,motokáry a tak :wink: Fík na podobné motokáře jel také,chodíme do jednoho velkého parku,kde je super dětské hřiště a mimo jiné tam půjčují právě motokárky a džípy,takové dětské tak tam Fík už několikrát jel,je to supr a bavilo ho to.Všechny děti to baví :wink:

mapris

je to už dýl,co jsi mi posílala mail v kterém byly recepty pangase na x způsobů.Moc prosím jestli to ještě máš uložené,pošleš mi to znovu?Já si to asi vymazala,nemůžu to najít. :confounded:
1. zář 2009 v 00:02  • Odpověz
Luci,
uprav si profil, máš už dvě děti a stále čekáš :grinning: :grinning: .
Já mám od minulého týdne dovču, právě kvůli školce, a stejnak uplně na prd:(.
Ale jestli myslíš neděli, tak to bych měla stejně volno.Až malá bude fit, hned něco podniknem, ju?

prochi,
ty máš fakt neuvěřitelně krásnou barvu očí, uplný poměnky:slight_smile:.Já si vždycky přála modré oči......

Jinak děti máte všechny moc roztomilý, nejkrásnější fotky jsou ty společné sourozenecké:slight_smile:, ty uplně miluju!!!
1. zář 2009 v 00:32  • Odpověz
ahoj kozenky,

tak co vaši školáčci? Jak to dnes šlo ve školce?

U nás ráno bylo loučení v pohodě s úsměvem, kéž by to vydrželo, a ve 12 h už ji manža zase vyzvedne :slight_smile:

isacku,
no to věřím, že chcete mít vyřešené bydlení a pak byste šli teprve do druhého, ale myslíš, že to tak brzo bude a budete to mít pořešené?
1. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
Ahoj holky.

iso

díky za upozornění :grinning: Já myslela,že jakmile přidám do profilu Markétku tak se to těhotenství automaticky smaže :grinning: :grinning:
A co vlastně bylo Natálce,že bere ATB?? Ať jste brzo fit,můžete chodit aspoň ven?

školka- nó,u nás ráno dobrý,až jsem se divila,že Fík vběhl do třídy,děti už začínaly svačit a Fík šel hned na hračky :grinning: Ještě ani nebyl přezutý a už se ptal jestli tam už může :sweat_smile: Něco jsem tam učitelkám podepsala a pak mi dal Fík pusu a já šla.Když jsem pro něj šla-před jedenáctou (první týden mají děti zvykačku na dvě až tři hoďky denně) tak byli na zahradě a učitelky říkaly,že pak plakal.No ale určo si zvykne a bude to ok. Ráno u nás ve třídě brečely asi čtyři děti.
1. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz
ahoj holky, zvědavě nakukuju, jak se prckům první den líbilo :wink:

Isacku,
tak držím palečky ať je Natálka brzo fit...
uvidíte, třeba to s těma mandlama dopadne ještě dobře (ale pro útěchu, já vím, že teď je trend mandle pokud možno zachovat, aby tělo nebylo tak otevřené infekcím, ale z mé zkušenosti: jako malá jsem měla infekty horních dýchacích cest imrvére, hned mi to sedalo na průdušky, musely se nasadit atb a nekonečný kolotoč ixkrát za rok :unamused: mandle mi odstranili cca ve 12-ti letech a od té doby, musím zaťukat, mám klid, semtam chytnu běžnou rýmu, ale mám pokoj a myslím si, že jsem to mohla podstoupit daleko dřív, oni to i malé děti líp snáší) tak pokud to bude nutné, nebojte se toho :wink:

jinak každopádně příjemná změna v přítelově postoji k další ratolesti :slight_smile: :slight_smile:

poslala jsem mailem nějaké fotečky, kdyby nepřišly, prosím reklamovat, páč mi to nějak blblo a nakonec koukám, že se to odesílalo jakoby nadvakrát, nejdřív část a pak komletně (5 příloh) tak se kdyžtak nedivte, nezmatkuju já, ale náš comp :sweat_smile:

Macejko,
já mám kdyžtak recepty na pangase uložené, můžu dodat :wink:
1. zář 2009 v 15:29  • Odpověz
autor
Isacek,
Tak to je mi lito, ze takhle trpite. Memu synovci ji trhali v cervnu v motole, v kvetu mu byli 3 roky.. Mel snad uz ten nejvyssi stupeň akutnosti k vytrzeni…
Tak at jste brzo fit… A mohli byste se nekdy stavit :o))
Jinak s tim bydlenim…. Jedinym resenim je hypotéka… bez ty to asi bohužel nepujde…

Tady ctu ty vase prispevky se skolkou… Se tak usmívám – kdyz jsem prisla s tim, ze Terku vzali do skolky, tak jak jste tu skoro všechny prohlasovali, ze vasi prckove do skolky urcite nepujdou … tak ted koukam, ze terka bude nastupovat jako poslední :o)))

Prochi,
My byli dneska a jdem ještě na 4 dny na konci zari, pak 5 dni hned na zacatku rijna a od listopadu nastupuje na fest…

Zevina,
Fotky dosly… Jsi koca… A hlavne mne tesi, ze nejsem sama s takovym bruchem :o)) Uz je videt, ze te to taky brzo ceka :o))
Ja dneska dokupovala věci do porodnice.. zítra to naházím do tasky, at to mam pripravene…
Taky si rikam, ze kdyz jsme absolvovali předporodní kurs u Terky, tak u druheho uz to nebude potreba.

Jinak my a skolka… Nastoupili jsme v pul osmy… Terka si zacala okamzite hrat…. Po par „uvítacích vet“ pani reditelky – vede tridu, do které bude Terka chodit – jsme s manzelem zasli – v momente, kdy pani reditelka ukazala zachody, tak Terka hned ze se jde vycurat, a pry sama. Stahla gate, vylezla na zachod, utrela se, umyla si ruce, utrela do ručničku a ze si jde hrat… Jsme s manzelem koukali jak puci… Nemohli jsme ji dostat domu, tak jsme se domluvili, ze ji tam nechame do 9ti. Manzel pro ni v 9 sel, zrovna svacili – kakao – které normalne nepije :o)) a pak manzelovi rekla – bez pryc – my si ted hrajem… Tak jsme ji tam nechali do pul 12te, to byli venku, ale to uz se manzelovi vrhla kolem krku a uz ji nesmel pustit az k autu. Ucitelka/reditelka rikala, ze byla v pohode, ale ze uz se na nas ke konci ptala. Takze další pokracovani v zari a vidim to, ze ji budu davat jen na to dopoledne a po obede ji budu brat domu… Prijeli jsme domu, najedla se – zblajzla obed a usinala uz u neho :o)) Tak doufame, ze ji to vydrzi. Nejvic jsme se bali, ze tam dojdem pro ni a ze bude pocurana, ale nebyla. Jen polita… A ja jako na potvoru nemela ještě pytel a ani věci na převlečeni, tak ji tam pujcili nejake erearni tilko, protože venku bylo fakt horko… Takze tak…

Macej,
Neboj… třeba nez se otrka, tak bude v pohode… Mne se ptala reditelka, jestli uz terka nekdy byla beze mne – tak jsem rekla ze jo, ze mam slecnu na hlidani.. tak mozna je to tim.. ale taky nevim, co bude na konci zari…

Zevi,
Jestli mas ty pangase uložené, tak je macejce prosim posli, ja jsem je z meilu vymazala a momentálně mi blbne meilova schranka, tak se nemuzu ani podivat, jestli to tam mam nekde v kosi..

Mam dost, jdu na kute.. Jsem dneska cele odpo litala po nakupech a prisla jsem uplne vyflusla, jeste horko do toho .. tak jsem hin…
1. zář 2009 ve 22:12  • Odpověz
autor
wow, to jsem zas zplodila roman...

holky, chci se jeste zeptat... jak to ted resite se spanim prvorozenych - vy druho maminy... S manzelem jsme resili, jak to bude s terky "samospanim" az se narodi mrne. Myslime si,ze kdyz bude spat mimi u nas v loznici, tak terka sama v pokojicku spat asi nebude.. Tak prave premyslime, jak to vyresit. Terka ma uz svoji postel - takovou tu palandovou, da se na ni prikoupit dil.. Tak mne napadlo, koupit hned ten druhej dil a pouzit to jako druhou postel, a ze tam nejakou dobu bude spat asi manzel... Nebo fakt nevim... Jak to mate vy??? Do nasi postele Terku ucit nechceme a hlavne by jsme se nevyspali, protoze spi roztazena jak zaba...
1. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz
tak, pangase jsem Macejce přeposlala a jestli mi zítra vyjde čas, ještě pošlu pár fotek z narozenin, teď už bych asi usnula s čelem na klávesnici :sweat_smile:

Mapris, malá oprava, nejpozdějc půjde do školky náš ďáblík, až za rok :wink:
super že to Terka tak bezva zvládla-i s čuráním :slight_smile: tak ať to vydrží a nejen u vás, ale všem mrňatům ať se líbí a brzo si zvyknou

na spaní jsem taky zvědavá...
pokojík stále v nedohlednu, musíme přebourat ty dveře a můj to chtěl dělat až těsně před tím, než nám přijdou měnit okna, aby se nedělal dvojí prach a binec, jenže... milí oknaři mají asi tak 3 týdny skluz :rolling_eyes: jako vyrobené už v těchto dnech jsou, ale čeká se na zedníky na zapravení, aby to na sebe navazovalo, ufff, to pak bude fofr...
mlaďásek se sice těší až tam bude spinkat, ale já tomu moc nevěřím, myslím si že bude nalifrovaný zase u nás (jsme zvyklí, ve 3 spáváme přes rok, od té doby, co byl v nemocnici a po pár nocích na jipce tvrdě odmítá postýlku)
patrové postele bych se bála, my ji v tom budoucím pokojíčku máme jako "dědictví" po synovci a neteři, ale půjde zatím složit na půdu, protože mlaďas nemá lepší zábavu než furt lozit na horní patro a zase dolů (sice si zatím říká o asistenci, ale přece jen se bojím, že si jednou neřekne, zbuchne a přerazí se nám) přijde mi ještě malý, aby tam měl takové pokušení, fakt je to výška a zdá se mi to riskantní :unamused:
2. zář 2009 v 00:24  • Odpověz
tak tam máte poslední várku foteček, snad už nemám žádné resty :sweat_smile: a my valíme k babičce, páček :slight_smile:
2. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
ahojky,

tak dopo píšu román a odpojil se koník zas :angry:

školka
dnes ráno fakt plakala a musela ji úča držet, plakalo víc dětí a když jsem pro ni šla, byla totálně dojatá a napjatá, když vcházely maminky do dveří, je to prostě miláček mamánek...
Když jsem tam viděla ty šišlající děti, tak jsem si řekla, aby se jí nezhoršilo mluvení a taky jsem si říkala, s kým si tam bude povídat....ona je s tou řečí někde jinde než ta ostatní žvatlátka, sice jsou tam dvě její kamarádky, které krásně mluví, ale přesto...nemyslím to zle, každému to nejde stejně, to chápu, jen se dívám z jejího pohledu na ty šišlající děti, ani jsem některým nerozuměla, jak se jmenují.........

Zítra se jede tatínek podívat na auti, teda jelikož jede až do Chebu, což je šílené, tak doufáme, že to bude tutovka!!!¨
Jáááá se tak těšííííííííííííím!!!!!!!!!!!
Nádherné auto za super cenu se super vybavením...možná se mi ho podaří na netu najít a pošlu odkaz...
2. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz
autor
ahojte holky,

máte některá zkušenosti s poslíčkama? Mně dneska odpo chytli bolesti, byly tak po 10ti minutách a trvalo to hodinku.. Pak to přešlo.... Jsem docela nervozni.. :unamused:
2. zář 2009 v 17:53  • Odpověz
ahoj maprisku,
já měla poslíčky jen při Marušce, a to 3 týdny dopředu, vždycky v noci, jak ty píšeš, trvalo to taky nějak podobně, jak ty píšeš....buď klidná, když to přestalo, nic se neděje, ale může to trvat pár týdnů nebo taky neee...
Ale nebuď nervozní, mimi se určitě ještě nechystá tak rychle ven :slight_smile:
2. zář 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahojky,
tak jdu napsat co my a školka.
Ondra to zvládá, k mému překvapení naprosto dokonale. V úterý jsem ho tam vedla, povídali jsme si kam jdeme, co tam bude dělat, já že musím do práce vydělávat korunky, vše odsouhlasil, ale pořád jsem se bála, že tam bude řvát. Přišli jsme tam, přezuli, já řešila papíry s paní učitelkou, Ondra vběhla do třídy, našel si stavebnici lega, na které byl na obrázku vrtulník a že si ho bude stavět. Paní učitelka si k němu sedla, že mu pomůže. Já si k němu dřepla, řekla mu o posu a že jdu do práce, čekala jsem řev a ono nic. Dal mi pusu, řekl ať mu přinesu něco dobrého a dál si skládal. V poledne jsem tam volala, jak to vypadá a paní učitelka ho moc chválila, že je naprosto pohodě. Tak jsem ho tam nechala až do odpoledne. Prostě paráda, dneska ráno hlásil, že do školky nepůjde, ale šel naprosto bez problémů.
Takže Ondra je pohodě, já už méně. V úterý jsem si v autě pobrečela, ale ještě to šlo. Přeci jen jsem zvyklá, že chodil do jeslí. Ale dneska se mi už stýskalo moc. Je to dost změn na mě, já mám ráda tak trochu ten svůj stereotyp a asi chvíli potrvá než si zase zvyknu, na to, že pořád musím vstávat, že nemůžu jen tak zamáčknout budíka a pak do práce zavolat a udílet pokyny po telefonu. Holku co připravovalo práci za mě, jsem stáhla zpátky na stroj, tak nechci zneužívat pozici šéfové a odvolávat jí podle mé nálady vstávat. A Ondra bude taky víc v klidu když bude mít pevný rytmus, než když se to bude řídit náladou mamky. Ale po dvou dnech jsem zatím teda dost na měkko, nechce se mi od Ondry a to si ho v pátek chce vzít babička. No za pár dní už to budu vidět jinak. Tak jsem si tu aspoň vylila srdíčko.

Jiťo hezký autíčko, tak ať to vyjde.

Mapris s poslíčky neporadím, já měla rovnou kontrakce.

Koukám, že školkáčci to zvládli všichni, tak to je dobře, že se to obešlo bez větších záchvatů pláče. Hlavně, aby to tak zůstalo, říkali mi, že září je krizové, že to ještě může přijít.
2. zář 2009 ve 21:49  • Odpověz
kam,
ani mi nepovídej o stereotypu...já ho měla taky celkem ráda, ten klídek, nikam jsme nespěchali a nic nás nehonilo...třeba dnes manža brzo ráno odjel na auto a bylo sem a Helenka spala jak andílek, neměla jsem ji to srdce budit, tak jsem rychle oblíkla Marušku a jela s ní na kole do školky, no a jak jsem se vrátila, už si Helenka povídala, jelikož nepláče po probuzení, tak jsem si to na fofr troufla, jinak by to asi nešlo....ale pravidelně ji doma nechávat nechci, manža většinou bude Marušku vodit nebo počká u Helči, když teď dlouho vyspává :wink:

Jinak ve školce jsme zase dnes plakali, i večer před usnutím si na to vzpomněla a plakala, no nervičky jsem měla na pochodu a říkala si, že prostě je to na některé děti brzo, které nejsou tak otrkané a Maru je po nás holt hodně citlivá, vyhlíží mě u okýnka a zatím se neumí pořádně bavit nebo shodit to ze sebe, ale nechci už tu školku přerušit, zatím, jen kdyby to na ní mělo nechat nějaké následky a nebyla by psychicky v pohodě, tak tohle si myslím, je obyčejné stýskání po mamince, ale je to prostě děsný a smutný, obdivuju ty otrlé děti, aspoň mají rodiče klid :wink:
3. zář 2009 v 08:21  • Odpověz
ahoj holky, vidím, že dětičky první dny zvládají většinou s přehledem (možná líp než mamči, že Kam :wink: )

Jíťo, Maruška se taky určo brzo rozkouká, najde si nové kamarády a zjistí že je školka docela zábavná... no a kdyby to opravdu nešlo a nezvykla si, máš tu výhodu, že nejsi v práci, ale klidně si ji můžeš nechat doma a zkusit to později :slight_smile: ale na takové závěry je ještě brzo, uvidíte po delší době, taky si myslím že je to jen takové prvotní stýskáníčko, které brzy vymizí

tý jo, tak to váš táta jel pro autí pomalu na druhý konec světa, tak ať to vyjde :slight_smile:

Mapris, poslíčky zatím neznám, u malého jsem je vůbec nezažila, ani nějaké tvrdnutí břicha apod, prostě až kontrakce :slight_smile: teď taky nic, bříško občas ztvrdne, jak se mi tam ta malá ještěrka houžví a dělá akrobacii, ale nic mimořádného
doporučuje se teplá sprcha a klid, tak hezky odpočívej a šetři se, mimčo má ještě čas :wink:

tak a já si přinesla od bratránka vzorník barev a jdu vybírat tu nej... kombinaci do Jirkova pokojíku a ještě na schodiště, které taky řve po novém kabátku :slight_smile: jinak jsme si všude malovali sami, ale tentokrát to přenecháme jiným, páč budem asi v pěkné časové tísni a nebudem vědět co dřív, všechno závisí na těch oknech :unamused: až potom můžem rozjet další akce, já snad budu těhule tak dlouho jak slon, abysme všechno stihli :sweat_smile:
3. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz
holky, ještě dotaz, máte některá zkušenosti s domácí výrobou přesnídávky? já si pamatuju jako děcko, že jsme nějakou jablečnou s pudingem dělali a bylo to moooc dobré :sunglasses: u babičky to vypadá na nadúrodu bílých broskví a jablek, něco se zavaří, něco umarmeládí, ale napadla mě ještě ta přesnídávka (nemyslím pro mimčo, to néé, ale pro Jiříka a pro mě na mlsání :slight_smile:
něco se pokusím vygooglit, ale jestli máte vyzkoušený postup, sem s ním :wink:
3. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
Ahoj holky,
jdu jen na rychlo,Mája nějak nechce zabrat a začíná pobrekávat takže během chvíle očekávám pláááč :sweat_smile:

Poslala jsem vám fotky z Fíkových narozenin tak snad všem dojdou.

Zevi

recepty došly,děkuju moc.Co se týká mé mail.adresy tak fungují obě takže si vyber jakou chceš :grinning: :grinning:

školka- holky,včera opět dobrý,ráno Fík nebrečel,těšil se do třídy,ale začal zas až když jsem odešla a učitelka říkala,že brečel téměř celou dobu,ještě když jsem přišla tak měl nateklé oči od pláče.Vždy mu něco donesu-lízátko,bonbonky....Ale dneska,děs a hrůza,už po cestě říkal,že do školičky nechce,pak se v šatně nechtěl převlíkat tak ho učitelka vzala do třídy a to začala megascéna,kdybyste to slyšely,brečel a brečel,teda spíš řval,když učitelka zamkla tak bylo slyšet jak jí říká "otevři,otevři" no rvalo mi to srdce,ale nebrečela jsem,to by bylo ještě horší. Šla jsem pro něj dnes už po hodině,aby si zvykal a budu to postupně prodlužovat.Když jsem přišla tak jen co mě spatřil ke mně běžel.Učitelky pak říkaly,že po chvíli byl dobrej,že ho pochovaly a on si pak šel hrát,tak jsem byla ráda,ale to ráno... :frowning2: :frowning2: :frowning2: Zítra očekávám podobný průběh jako dnes,chjo,je mi to líto,ale také nechci polevovat,pláče většina dětí a vím,že si zvykly.Já bych Fíka mohla mít doma tak mi to přijde o to horší,že ho cpu do školky,ale vím,že to pro něj bude dobré a prospěje mu to.Tady v okolí moc dětí není tak je pořád se mnou ,když je doma chce čumákovat na pohádky a to se mi moc nelíbí.....Takhle až si zvykne mezi dětma tak to bude dobrý,aspoň doufám.Děti mých kamarádek také brečely a teď je to dobrý.Dnes jsem potkala sousedku,dělá učitelku ve školce a říkala,že mají dost malých dětí a všechny jim tam řvou.Září je prý kritické,pak už to bývá lepší :fearful:

mapris

tak vidíš a ty jsi tak řešila to čůrání a Terka si z tebe mezitím dělala srandu :grinning: :grinning: :grinning: Ve školce se přeci nenechá zahanbit tím,že se bude počůrávat :grinning: :grinning: Závidím jak bezvadně to zvládla,mně bylo ráno z toho Fílova výstupu všelijak :frowning2:

zevi

s přesnídávkou bohužel neporadím,nešlo by to ovoce třeba nějak podusit,rozmixovat a pak zavařit jako jídlo na dovču?? To asi nebude ten správný postup :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ehm :sweat_smile:
3. zář 2009 v 15:44  • Odpověz
Ahojky,
tak i já přidám náš nástup do školky.Paní doktorka nám dovolila už ode dneška jít.
Tak ráno vstávání dobrý, že se těší a i po příchodu do školky byla dobrá, ale byly tam děti,
které hodně plakaly a tak začla taky, že tam nebude, že chce domů.Jeden chlapeček byl
uplně hysterickej, učitelka prima, celkem milá.Nicméně malá, že nepůjde jíst ani do místnosti kde si hrajou.
Nakonec tam vlezla a začla si hrát.Takže jsme se s učitelkou domluvily, že půjdem.To bylo asi 8:15h.Šla jsem k našim, bydlí asi 10minut od školky.V půl jedenáctý mi volala uplně zoufalá učitelka, že malá od doby co jsme
zaklapli dveře brečí, teda spíš je hysterická.Že tam má dalších 19dětí a neví co s malou.Tak jsem jí řekla,
že tam běžím a během pěti minut jsem tam byla.Mála když mě viděla spustila ještě víc, no a já se rozbrečela taky, bylo mi jí tak líto.....Oblíkla jsem jí a šly jsme, ještě pořád říkala, vem mi věci, už sem nepůjdu....
Fakt hrůza.....vůůůbec jsme to nečekali, ona je velmi společenská, nemá problémy v cizím prostředí a hned se brzo otrká.Vlastně jsem si říkala, že mě ani nepotřebuje a pak tohle:(..Takže zítra jen hodinku a budu tam s ní.
Mám poslední den volna a pr.týden už jdu do práce a potřebuju aby tam už i spala.Nevím jak to zvládne ona i já.

Ale koukám, že i vaši prckové školku zatím moc nepřijmuly.Já doufám, že se to brzo změní....

Jinak malá ještě nemá pořádně doléčené oči, ale není to nic s čím by tam nemohla.Tak po těch dvou hodinách pláče a řevu vypadala jak ufoun, celá nateklá a jedno oko neotevřela už skoro vůbec.Udělala se jí na víčku boule, tak jsme dostali ATB kapky a vůbec to nepomohlo, když to nezmizí, budou ji to muset vyříznout.Vůbec nevíme co to je.
3. zář 2009 v 16:05  • Odpověz
iso,jiťo

úplně vím,jak vám je.Já to u Fíka sice čekala takovou reakci,on byl a je mamánek i když od té doby co se nám narodila Marketka tak je i víc s přítelem a dokonce ho vzal "na milost"při uspávání,ale stejnak je děs tam ty děti vidět.Ale i když je to hrozný a srdcervoucí,je lepší nebrečet,pak je to pro ně tím horší.Vím,že se to lehko říká....drobci :sweat_smile:

Ještě vám musím napsat jak mě pěkně nakrkli na sociálce,neuznali nám přídavky :angry: :angry: :angry: Myslela jsem si,že mateřská se nebere jako příjem a ono jo.V tom případě nechápu,proč po mě chtěli vyplňovat ty formuláře(potvrzení o příjmu)když tam mám nulu,páč jsem byla na mateřské a oni tu mateřskou počítají :angry: :angry: :angry:
3. zář 2009 v 17:39  • Odpověz
zevi,
já právě dělám tu pudinkovou, je moc dobrá, z hrušek nebo jablek...
Uvařím ve vodě jablka, pak je vydělám a v té vodě uvařím puding a do uvařeného dám rozmixovaná jablka, do skleniček, zavařit, jen aby chytla víčka a je to...
Jo osladit dle chuti...

macej,
tak to jsou lotři, no jo, mateřská se normálně počítá...
Jinak fotky moc hezký, mooooc ti to s malou sluší :wink:
3. zář 2009 v 18:19  • Odpověz
iso,
tak to je mi taky líto, že to tak šlo do důsledků, snad to nebude tak vážné, že by tu školku nesnášela čím dál víc, budu držet pěstičky, ať se to zlepší...
3. zář 2009 v 18:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.