• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Všeobecné tlachání o dětech a o nás

(Zamčená)
25. března 2010 
autor
ahojte,
já jsem před chvílí dorazila z kina, byli jsme s kamarádkou na veni, vidi, vici a docela jsme se nasmáli :o)) Hlavne Klepl a Postránecký byli vtipní jako vždy :o))

macejka, isa,
to je mi strašně líto, že vám děti takhle brečí.... Vím, když jsem terku vodila do jeslí - když tam brečeli jiní děti, tak spustila terka taky. Možná je to tím... A co se týče vodění do školky - prý je lepší posílat táty... Že ty děti toli nebrečí...

Iso,
vydrž, vím že to rve srdce ale nesmíš před ní brečet... Já jsem brečela jednou před terkou a ona z toho byla úpně hotová.... vím že je to tvrdé... ale jednou to prostě nastat musí a bude v životě asi víc situací jako je tahle se školkou... Drž se, zvládnete to.. Někomu to prostě trvá dýl...

Mně se ptala ředitelka, jestli je terka zvyklá bez nás.. tak jsem řekla že jo, že mám slečnu na hlídání zhruba 2x týdně.. Možná proto Terka ve školce neměla problém... Jinak si myslím, že by taky brečela...

jita2,
no, já měla ty poslíčky zas... a to takový, že jsem klečela u sedačky a teď občas cítím stahy.. Tak doufám, že mimi ještě nějaký ten týden počká, než uděláme tu kuchyň :o))

macejka,
malá je kouzelná.. ale je vidět, že asi ještě nemá o.k. tu žloutenku viď? Nebo se mi to zdá? Vypadá tak vyčerpaně, jinak je krásná :o)))
3. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz
Ahoj holky,
s tou školkou a zvykáním a plakáním vám vůbec nezávidím. Já jsem nakonec ráda, že jde Péťa až od půlky října. Říkám si, že to už budou tyhle zářijový děti jakžtakž zvyklý a nebudou plakat. Navíc tam chodí náš kamarád, tak jsem vymyslela, že ty první dny budem chodit s ním. S kamarádkou se domluvím, že se sejdem před školkou a kluci půjdou do třídy spolu. Jsou na sebe zvyklí od malička, tak pokud to kamarádka do října ustojí, tak by to bylo fajn, že budou chodit spolu. Zatím totiž malej jenom brečí a brečí. Ráno tam jde zatím ještě docela dobrovolně, ale jak kamarádka odejde, tak spustí a není k utišení. Dneska jsme měli „rodičák“ (školka se rekonstruuje a dřív se to nestihlo). Byla tam ještě jedna kamarádka, který chlapeček to taky vůbec zatím nezvládá. Ten ale už brečí i ze spánku, že nechce do školky. Zatím je učitelky obě moc podporují, že to mají vydržet, že to nepotrvá dlouho a zvyknou si. Dneska právě byly úžasný, pořád je ukliňovaly, ať vydrží, že to bude lepší. Kamarádka říkala, že je to hrozný, že si ho vždycky vyzvedává a je do večera oteklej a červenej, jak celý dvě hodiny řval. A učitelka jí uklidňovala, že nebrečí pořád, že se jim ho na chvilku vždycky podaří zabavit… Navíc dneska začaly brečet i děti, které to první dva dny v pohodě zvládaly. No mají tam zkrátka veselo.
Já jsem zvědavá na nás, Péťa na mě závislej sice není vůbec, ostatní děti mijuje a vyhledává, ale kdo ví, co se mu bude honit v hlavičce.

Isáčku, kamarádky holčička chodí do druhý školky tady u nás a taky si pro malou včera musela dojít. Učitelky si s ní už taky nevěděly rady. Je mi jich tak líto, ale prostě jinak to nejde. Kamarádka už taky musela zpátky do práce, tak se prostě nedá nic dělat.

Držím vám všem palce, ať si děti co nejdřív zvyknou a líbí se jim tam. Není to jednoduchý.

Macej, krásný fotky, moc vám to sluší. Asi jsem propásla úplně Fíkovi narozky, tak dodatečně přejeme vše neeeejjjj. Hoď tipa na dárek, co jste dostali. A jak Marketka a ta žloutenka? Už jste byly znovu na krvi?

Zevi, fotky taky nádherný. Hrozně moc ti to sluší. Jak jseš štíhlá a jen to bříško, to nemá chybu! Jak kdybys měla pod tričkem helmu :sweat_smile: A ten dort – motýl, to je naprostá bomba! V životě by mě to nenapadlo!!! Až bude příležitost, tak ho určitě zkusím taky vytvořit.
Ad. přesnídávka: dělám úplně stejně jako Jíťa. Letos jsem nadělala z hrušek a jsou fakt famózní.

Mapris, já prohlašovala, že Péťa určitě do školky nepůjde. Ale né proto, že bych ho nechtěla dát, ale proto, že jsem ani ve snu nedoufala, že ho vezmou. V první školce mi totiž odmítla pí. ředitelka i vydat přihlášku, protože když jsem doma s druhým, tak mi ho nevezmou. Ale v týhle druhý to nakonec klaplo, hlavně proto, že letos vyšlo hodně školáčků a uvolnila se celá jedna třída. A jsem moc ráda, jedině mu to prospěje.

Mapris, spaní prvorozenýho jednoduše neřešíme. Ve svým pokojíčku je od necelýho roku, než se miminko narodilo, tak jsme si o tom povídali, že bude spinkat v postýlce a ta bude u nás v ložnici. Když jsem byla v porodnici, tak postýlku společně s taťkou postavil a udělali jí místo v ložnici. Prostě miminko musí spát u nás, když on byl miminko, tak taky spal u nás… a tečka, žádný diskuze. Někdy v noci brečí, třeba když se mu něco zdá, tak tam jdem a chvilku si s ním lehnem, než se uklidní. Někdy přijde v noci nebo spíš nad ránem sám k nám a vleze si k taťkovi. Nezakazujem mu to, je to fakt jen občas.

Mapris, poslíčkové: v prvním těhu vůbec, v tomhle hodně. Nevim už přesně, kdy to začalo, ale bylo to brzy. Hoooodně nocí jsem nespala a moooockrát jsem myslela, že už pojedem. Vždycky to přešlo.
3. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz
Mapris, taky jsem někde četla, že když děti tak brečí, má je vodit tatínek. Obě kamarádky vyzkoušely a kluci to snáší stejně blbě :unamused:
3. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz
Teda holky když to tu čtu, tak koukám, že je to všude :frowning2: :frowning2: .
Je mi jich líto, tchýně mi říkala, že takhle přesně vyváděl přítel, když byl malej a šel do školky.
A vydrželo mu to opravdu dlouho.
Já si myslím, že kdybychom přišly a ty děti nebrečely, tak by malá byla v pohodě mnohem víc.
Ale ona je taková cíťa, takže ji to hned odradilo.Když jsme byly naposled v ZOO, tak tam nějaká
holčička ošklivě spadla na prolézačce a na hlavu, no brečela, že ani dýchat nemohla a Natálka
začala taky hrozně brečet a říkala "chudinka holčička"....
A minulý týden mi při věšení prádla ulítla z balkonu ponožka, holky to jste neviděly ten vyrvál....
Brečela až se zalykala a říkala"musíme pomoct pomožce", koukala jsem jak blázen, nebyla k uklidnění.

Malá je bez nás taky zvyklá, a děti miluje a vyhledává je, proto to je pro nás velké překvapení...

Zas mi přišly krásné fotečky jak od Zevi tak od Lucky:o)
3. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz
Isáčku, naprosto souhlasím. Proto jsem psala, že jsem nakonec ráda, že můžem jít až od těch třech let, že snad už tyhle děti budou navyklé a nebudou plakat. Péťa je taky zvyklý beze mě, je hodně s našima, mojí babičkou, tetama i tátou, takže se ani moc nebojím, že bude plakat stýskáním po mě. Ale vím, že kdyby brečely jiný děti, tak by brečel zaručeně taky :frowning2:
3. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz
Prochi,
je to taková řetězová reakce, začne jeden a pak další a další.
Asi to ještě tolik nechápou:(.Je to pro ně veliká změna.Každopádně ty učitelky obdivuju,
já bych to nezvládla :sweat_smile: :sweat_smile: .
3. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz
Isáčku, přesně to jsme si dneska s holkama říkaly taky, že je obdivujem. U nás jsou dvě třídy, v tý naší jsou děti 3-4 roky, přičemž opravdu většina jsou malý tříleťáčci, kteří začali chodit do školky teprve teď. Jen asi dvě nebo tři děti chodily už na jaře. Takže to musí být mazec.
Taky jsme si říkaly, co se jim asi musí honit v hlavičkách. Tý kamarádky syn, co celý dopoledne probrečí, tak ještě k tomu bydlí přesně naproti školce. Druhý kamarádky malej zase ví, že je maminka doma s mladším bráškou... musí z toho být fakt chudáčci zmatení.
Ale na druhou stranu, až si zvyknou, tak jim tam bude určitě líp, než doma s mámama :slight_smile:
3. zář 2009 ve 22:40  • Odpověz
jééé tety, byly jsme na dvouměsíční kontrole. Cácorka už má šest kilo a 57 cm. Je to buřtík :grinning:
3. zář 2009 ve 22:41  • Odpověz
autor
isa,
jo jo, řetězová reakce... Jak plače jedno, začnou ostatní.... Je prostě jí potřeba asi furt dokola říkat, že si tam najde kamarády, že se jí tam bude líbit a že maminka musí chodit do práce vydělávat korunky... Je otázka času, kdy přestanou...
4. zář 2009 v 06:56  • Odpověz
ach jo, docela smutné počteníčko se tu za včera nakupilo :frowning2:

holky, držím palečky a přeju ať se to co nejdřív srovná, úplně se do vaší situace dokážu vžít, páč s naprosto zoufalým a hysterickým pláčem jsem prka musela nechat loni, když jsme byli s tou alergií v nemocnici a přes noc jsem na jipce nemohla zůstat (první odchod v pohodě, druhý šíleně traumatizující pro oba :cry: a strašně dlouho jsme ty noční strachy odbourávali ještě i po návratu domů) takže moc dobře vím, jak to bolí u srdíčka, když vám drobek takhle brečí...
ale tohle je přece jen něco jiného než nemocnice, určitě si děti brzy zvyknou a začnou se těšit na nové kamarády i hračky :slight_smile:
nejhorší je právě ta řetězová reakce, jedno dítko spustí a další se solidárně přidávají nebo je to taky rozlítostní, i když za normální poklidné situace by jim nepřítomnost mamči pomalu ani nedošla
4. zář 2009 v 07:57  • Odpověz
Macejko, to mě mrzí, že jsem propásla Fíkovi narozeniny, vím že je pár dnů po Jirkovi, tak jsem ti párkrát nakukovala do pasu, jestli už... a pak mi to nějak uniklo :pensive: :sweat_smile:
takže dodatečně přejeme všechno nejlepší, zdravíčko, štěstíčko, milující rodiče, prima ségru a spoustu nových kamarádů ve školičce :slight_smile:
malá je kouzelná a tobě to na fotkách taky moc sluší, krásná spokojená mamča :dizzy_face:

Prochi, dík za pochvalu, ale to já byla jen příhodně natočená, bříško mám sice velké fest, ale docela pěkné, to jo, horší že ty kila mi pekelně vlezly na prdel a stehna (a tyhle partie jsem nikdy neměla zrovna skromné) a teď jak se mi ještě rozestupuje má i tak slovanská :sweat_smile: pánev, no fůůůj a celulitída, dvakrát fůůůj :stuck_out_tongue_closed_eyes: od kolen vzhůru asi až po sedací partie se radši moc neprohlížím :grinning:
ale po porodu bude líp a mimčo za to stojí :slight_smile: teď mám na moji rozežranost aspoň výmluvu :sweat_smile:

dortový motýl mě taky dostal, prostě: jednoduše geniální! teta ho viděla v nějakém časáku, takže prubla a fakt by mě to nenapadlo, dokud mi to neřekla, teprve pak jsem tam ten kulatý korpus uviděla :wink:

dík za tipy s přesnídávkou, takže v tom není nic světoborného, prostě povařit, rozmixovat a dochutit do ideální konzistence, že :slight_smile:
trochu jsem hledala na netu a zaujala mě výroba přesnídávky i pro mimouška (někdo sice dá s čistým svědomím i tu pudingovou malému mimču, to je každého věc, ale mně se to zdá brzo, rozhodně nevidím důvod proč to uspěchávat) ale našla jsem tipy na zahuštění třeba rýžovou nemléčnou instantní kaší nebo ovesnýma vločkama, to se mi zdá dobrý nápad a pár skleniček zkusím takhle zdravoučkých :wink:

Prochi, dobře děvčičce vaříš :wink: :sweat_smile:
a co ty kyčličky? k tomu mudra asi nic neřekla a až co ve 3m ortoped, že?
4. zář 2009 v 09:19  • Odpověz
autor
nazdar holky,
tak už poslíčkuju jedna radost, dneska jsem byla na gyn - magnesko brát 4x2 a z krve mi bylo zjištěno, že mám těžkou anémii, takže jsem dostala železo ... :unamused: . Chystám se jít zrovna začít balit tady věci a připravovat to na pondělí "akci" kuchyň, tak doufám, že prcek počká až po ní :o))

zevina,
co se týče tý přesnídávky... recept určitě najdeš na netu. Kdysi jí vařívala moje sestra a právě i pro děti. Já jsem terce - když byla menší a chtěla jsem jí dávat ovoce, tak jsem normálně vždycky uvařila třeba hrušku, jabko - prostě aby to nebylo kyselý a dochucovala UM a nebo Nestlé kaší.. A Terce to strašně chutnalo, ale nemohla to, protože jí vadilo na atop i vařené ovoce...
No, já to mám všechno v břichu a kolikrát se mně ptají, jestli je tam opravdu jenom jedno... Jinak teď jak musím držet tu těhucukrovkovou dietu, tak jsem shodila další kilo, takže mám těhu váhu 8,5 vyšší od původní... Tak jsem zvědavá, co mi zjistí příští týden na glukozových testech....
4. zář 2009 v 09:52  • Odpověz
autor
jo a macej,
také opožděně všechno nej k fíkovým narozkám.. Mrzí mně, že jsem to prošvihla :confounded: , malá je kouzelná :o))
4. zář 2009 v 09:55  • Odpověz
ahojky,

prochi,
tak to máte krásnýho buřtíka :grinning: Váhu si držíte stejnou, jako my.
Hele s tou školkou, Maruška má tam taky kamarádku, s kterou se vídá, ale to vůbec nepomohlo, dokonce učitelka říkala a já si to taky myslela, že tam prostě neplatí, že někdo někoho zná nebo nezná, prostě cizí prostředí, maminka pryč a hotovo....ale pevně věřím, že to jsou jen ty začátky a brzy se ta rána zlepší :wink:

Nové auti fakt super, fakt je to rozdíl od té naší herky a jsem fakt spokojená, asi jako každej, kdo si pořídí krásné nové nebo zánovní auti :dizzy_face:

Přesnídávka
právě aby to vydrželo, tak se tam nesmí dávat mlíko, ale jen pudink s vodou, pokud toho chcete teda udělat víc a zavařit a uchovat, jak třeba marmeládu, dělala jsem hruškovou marmeládku a byla fakt dobráááá :dizzy_face:
4. zář 2009 v 15:10  • Odpověz
autor
jita2,
to je jasný že mlíko ne. To co jsem vařila Terce bylo k okamžitý spotřebě :wink:
4. zář 2009 v 18:52  • Odpověz
ahoj kočeny,
to je teda ochlazení až hrůza...už je tu podzim...Helča šla dnes do kočárku ve svetru, čepce a v dece, to bylo teda ráz na ráz, zítra má být o trošku líp, ale přesto, už toho na sluníčku asi moc nenakafíčkujem...
Nesnáším podzim, protože přijde zima....bléééé
5. zář 2009 v 16:28  • Odpověz
Jitu, dík za "pozdrav od Helenky". Bylo to krásný :slight_smile:

Zevi, no kyčličky zatím nic. Balíme poctivě na široko, tak snad to pomůže. K ortopedovi půjdem někdy mezi 3. a 4. měsícem. Jen někomu to přijde hrozný, jaký tam má balík, mě už to vůbec nepřijde. Jen trochu je mi líto těch menších bodýček, dupaček, manžestráčků... do kterých se s balíkem nenacpem a pak už jí to bude malý. Jak byly ty hici, tak nosila bodýčka s krátkým rukávem po Péťovi, normálně velikost 92!!

Mapris, taky mi po tom 30. týdnu zjistili těžkou anémii. Jinak přibraný kila máš úplnou parádu, to ti nezůstane ani dečko navíc :wink:

Jíťo, já podzim miluju. Vlastně teda všechny období, spíš nemusím moc to léto, hlavně hici. I když koupání miluju. Ale mám moc ráda podzim, protože brzy budou Vánoce :sweat_smile: , miluju zimu, když se přijde domů do teploučka, čajíček, svíčky, pohoda... a už se zase těším na jaro, že odhodíme bundy, kozačky a brzy bude léto. A pak zas podzim, těšení na Vánoce... :grinning: Né fakt bych nechtěla žít někde, kde je pořád teplo, tohle střídání je tak rozmanitý, každý obdobý má něco do sebe. Fakt bych neměnila.
Ale dneska uznávám, že je hnusně, tady neskutečně už od noci fouká. Celý dopoledne jsme byli s kamarádkou na hřišti, je posvícenský fotbal a hasičský závody. Kluci byli nadšení. Přitáhli jsme po poledni, najedli se a já s Cácorkou na dvě hodinky vytuhla. Moc mi to bodlo. Včera jsme měli jako každý rok posezení se sousedy. Sejde se nás celá ulice uprostřed ulice (jsme slepá ul.), každý si donese židli, srazí se stoly, jedni sousedi dotáhnou obří gril a dělá se masíčko, popijeme, poklábosíme mladí staří, tancuje se.... fakt super super super. Jen škoda, že byla v noci hrozná zima, takže jsme to v jednu rozpustili. Ale byli jsme tam od pěti odpoledne :slight_smile: Cácorka šla spát v půl sedmý a mlaďásek až v půl desátý. Oba spali v ložnici a měli jsme je na chůvičce. No nemělo to chybu, jako každý rok :slight_smile:
5. zář 2009 v 16:57  • Odpověz
prochi,
to sic jo, každý období má něco, ale já jsem fakt ten typ, co v létě od rána do večera na zahradě nebo někde, obědvat na zahradě pod stromy, kafíčkovat pěkně venku, a tohle bude děsný, přes tu zimu, když je hic, zalezu do baráku nebo pod strom, prostě pohoda :slight_smile: Ale to víš, že už se taky zas na druhou stranu těším, až holkám začnu oblíkat hezký kabátky a čepičky, to zase jak bylo dlouho odloženo, tak se těším, co jim zas navlíknu, snad těch plískanic nebude moc a spíš bude krásná zasněžená zima, tentokrát budu moci i na běžky, už nebudu těhu :grinning:
5. zář 2009 v 18:02  • Odpověz
Ahoj Kočky,
tak koukám, že školku zatím nejlépe snáší můj Ondra a to jsem se toho fakt bála. Bych řekla, že tím, že ho tam dávám brzy ráno a ve školce je jen pár dětí, je výhoda. Učitelka si ho hned vezme a jde s ním něco dělat. Takže nemá čas na přemýšlení a že jde maminka pryč mu nepřijde.

Prochi to sousedské sezení máte super. Lucinka má krásné míry.

A chcete slyšet jaké jsem střevo? Dneska odpo jsem nakopla omylem futra, bolest šílená, jsem ležela na zemi a rozdejchávala to. Ale dobrý přešlo to, já si v klidu uklidila, vytřela. Přijeli kamarádky a najednou se mi začlo hůř chodit, bolest při chůzi čím dál větší, pak už jsem skoro chodit nemohla. Když to začlo bolet i normálně při sezení, tak jsem volala manželovi a´t dorazí domů, že raději pojedeme na pohotovst. Rentgenolok si ze mě dělal srandu, že už nemusím pajdat (no pajdat, táhla jsem nohu za sebou, Pejrak je proti mě žabař), že mu to zlomený nepřijde. Dopajdala jsem se zpátky do ordinace, doktor mi to prohmatal (bolestí jsem lezla po zdi), koukal do RTG, zvětšil si to a našal nalomenou kůstku. Takže mám sádru a v úterý mi jí ještě dotočí. Tak na 14 dní. To jsem šikulka co, no děs. takže do školky bude vodit Martin a vyzvedávat babička, děda, teta. Sice bych si ho mohla nechat doma, ale když to bere tak vklidu, nechci mu to měnit a doma se mnou by se stejně po pár dnech nudil jak šváb. Chjo, bych si tou sádrou nejraději nakopala pr..l.
5. zář 2009 ve 22:29  • Odpověz
kam,
no ty jsi mi ale šikulka, nohu v sádře! To jsi si to pěkně zkomplikovala...ale je pravda, že pro Ondru bude nejlepší, aby chodil dál, aby se to nenarušilo, zvlášť, když to zvládá tak dobře...

To u nás nepomůže, jestli chodí dřív nebo později, ráno, spíš si myslím, že později je pro nás lepší, když jsme tam jednou byli druzí, tak plakala jednou, když jsem odcházela, pak kolem té půl osmé chodily ty další, kteří pláčí, a Maruš to prý rozplakalo znovu, jak je viděla a chtěla maminku, že si to jako podruhý připomene, dnes zase plakala, že chce kapesníčky sebou do školky, na sopílek a slzičky....tak jsem jí řekla, že dnes je zavřeno a že půjdem až zítra, ani si to neužiju, fakt, že jde Maru do školky, spíš budu chodit s bolením břicha....a budu čekat, až se to jednou uklidní, ale vím, že to brzo nebude.....
6. zář 2009 v 08:46  • Odpověz
Jiťo u nás ve školce naštěstí děti nebrečí, jen jedna holčička prý fňukala.
6. zář 2009 v 09:21  • Odpověz
To u nás je to všechno jakési divné, děti protestují jíst, první dva dny odevzdávali všichni svačinky, ale pak už jse to prý trochu rozjedlo, a kterýsi den, jak jsme přišli, tak tam bylo pět dětí a z toho čtyři plakaly. To je třída samých prvňáčků, protože u nás ve školce je celkem asi 70 dětí, tak jsou rozděleny, takže jelikož jsou ti prvňáčci samostatně, tak skoro tam všichni pláčou...
6. zář 2009 v 09:23  • Odpověz
jo tak, tak to mi máme jednu třídu a jsou tam děti od malých až do předškoláků. Takže ty starší jsou v pohodě a malým pomáhají. Hlavně holčičky, jsou takové opatrovatelky. Jo a ještě Ondra sebou nosí vždy 2 letadla, že je ukáže dětem. On letadal zbožňuje a učitelka říkala, že si je bere i do postýlky.
6. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
autor
Ahojte holky,
ty jo kam, ty jsi pripad :unamused: , tak drzim palce, at se ti to da co nejdriv do kupy.

Ja jsem uplne posledni dobou hotovson, a to si chodim lehnout i po obede. Jestli zmena tlaku nebu co. Sotva chodim, sotva sedim.. fakt na palici... Kuchyn prazdna, obyvak jak nevim kde... Doufam, ze to za tenhle tyden udelaji, protoze jinak mne klepne... Uz fakt budu rada, az prcek vyleze a ja se v klidu vyspim a hlavne NORMALNE NAJIM.

Skolka u nas - tridy jsou kombinovane od tri do sesti, takze terce tam ti starsi ochotne pomahali. Prijde mi to docela fajn :o))

prochi,
mozna si koupim jeste nejake ty tehu vitaminy, mozna to je protoze, je neberu. Po tom zelezu nevim... Dostala jsem tardyferon fol a mam po nem sileny prujem. Zitra rano jdu na krev a na odbery kvuli cukrovce a ve stredu jdu do poradny, tak jsem zvedava, co mi rekne...

jita,
podzim taky moc nemusim.... Hlavne to nemam rada kvuli detem, ze nemuzou moc ven a tak.. Dneska jsme se byli odpo projit, protoze tatka tady neco delal v kuchyni a pripravoval to na zitrejsi "nalet" delniku... A bylo docela hezky... Kdyby to jeste tenhle tyden vydrzelo, abych zrovna tady nemusela byt v provizoriu zavrena doma a mohla jit s terkou ven, pak je mi to nejak jedno... Ja mam rada jaro a leto, kdy muzeme byt furt venku, i nejaky to "kafickovani" jak pises.... Zimu zas bude nabalovani, hlavne do skolky.. Aby dite nenastydlo a tak... A mrne zase do fusaku.. No kazdopadne to bude zajimavy...

Vcera jsem konecne dosila terce pytel do skolky. Az ho vyperu, tak hodim foto.
6. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz
autor
jo a když už jsme u tý "nešikovnosti",tak taky přiložím polínko...

Byli jsme s manželem na nákupu v kauflandu a pak na obědě. Nákup jsme vynesli z auta do domu před výtah, pak do výtahu - všechno na etapy, protože jsme toho měli hodně a všechno to tahal MM. No a z výtahu - jsme si na 90% jisti - jsme to donesli k bytu... JENŽE... Máme tady vyloženou de facto celou kuchyň, i na společném balkoně, který tady na patře je.... No a ten nákup jsme tam vyložili někdy ve 12 a začali se po něm shánět tak ve 3, když jsme byli všichni po "poobědové" siestě a já ho chtěla vyložit.... Bohužel, MM už ho nenašel .... :frowning2: :unamused: :angry: :confounded: .
Byla to krabice, která obsahovala: 6kg prací prášek a plenky pampers pro terku a novorozenecké + nějaké drobnosti z drogerie (papírové kapesníky apod)... Vypadá to, že nám to někdo ukrad..... Nejsme si jisti, jestli jsme to nenechali ve výtahu nebo před bytem, ale já jsem na 90% přesvědčená, že to manžel vynesl až na chodbu před byt. Tak jsem dala dolů na nástěnku lísteček, že jestli někdo objevil krabici s nákupem, že prosím o vrácení... Sice jsem naivní, ale za zkoušku nic nedám... Sice jsem názoru, že gentlemeni ještě nevymřeli.. ale proč by někdo vracel 6kg prášek a pleny (ještě pokud má rodinu) že?? By byl padlej na hlavu ne?? Tak jsme vyhodili z okna necelých 8 stovek... Nedá se nic dělat.. Za blbost se platí... Tak musí MM dojet v týdnu znova, protože ty věci potřebujem...

Fakt máme oba dost... Já s břichem.. do toho tereza zlobí, jak dva kluci... ale doslova... Někdy nařezat je jí fakt málo... Je jak utržená ze řetězu... Prostě jí musím na hřišti co nejvíc utahat, aby pak manžela nechala si aspoň vypít čaj a najíst se... Do toho rekonstrukce - ze který jsme taky hotoví .. protože porod mám doslova za pár ... a nějak mám "tušáka", že to bude dřív... - tak aby se to stihlo ... a MM toho má zas navaleno v práci, že musí do konce týdne něco odevzdat... Já lítaní po doktorech a různých "jiných institucích" ... Zkrátka jak by řekl můj manžel, týden na pi*u.... :cry: :cry: :cry: . Tak doufám, že to v klidu přežijem... Jsem prohlásila, že jestli všechno dobře dopadne - i s porodem, tak mně hned z porodnice zaveze do cukrárny na větrník, latte S CUKREM a pokud bych nedejbože nekojila, tak rovnou dvojitýho ferneta.....

No nic, jdu si dát druhou "dietní" večeři a zalezu na chvíli k časopisům.. Naložila jsem se do vany - aspoň nějaká ta relaxace..

A omlouvám se za romany... ale zase mně bere nějaká depka... NESNÁŠIM PODZIM :frowning2:
6. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz
Jito,
u nás jsou taky jen prvnáci a hodně dětí tam pláče.a přesně jak píšeš, ani nechtějí jíst a vše odmítají,
snad je to vše brzo přejde.Kráááásný fotky holek, Maruška je krásně snědá oproti Helence:slight_smile:.

My máme teď se školkou na chvilku utrum, malá jde ve středu na malou operaci a očíčkama.
Jak marodila, tak ji to nějak vlezlo i do očí, tak nám doktorka dala ATB kapky, ale moc to nepomohlo.
Včera jsem byla v práci a přítel mi volal, že má zas ty oči nateklé.Dneska než jsem šla do práce, tak vstala a
když jsem ji viděla tak jsem se hrozila.Tak hned jeli do nemocnice na Bulovku.Uplně jsme si vyčítala, že musím do
práce a malá jede do nemocnici.Tak ve středu jde na operaci, musejí to pod narkozou vyříznout a vyčistit.
Takže zítra místo školky jde na předoperační vyšetření kvůli narkoze, v uterý něco dostane a ve středu po sedmé ráno máme být na operačním sále.Má smůlu kočka naše:(...
6. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz
kam,
tohle mě připadá fakt super, když jsou všechny děti pohromadě, pro Maru by to bylo ideální, protože zbožňuje starší děti a s těmi malými si nemá co říct, a je to myslím ve všech ohledech lepší, když jsou všichni spolu....

mapris,
teeeda ty jsi vytočená chudero...když bys potřebovala trochu klidu...neboj, doufám, že se Terka uklidní, až se narodí sourozenec, možná pochopí, že kolem ní se všichni netočí a trošku se ten čas rozdělí na obě děti, tak snad to taky dobře přijme a trošku se uklidní....
7. zář 2009 v 09:45  • Odpověz
autor
jita2,
díky za fotky, holky jsou kouzelné :o))
Už jsem se zklidnila... Koupelí ve vaně :o))

Tak už tady dělníci buší o106, terku jsem před půl hodkou uspala, tak snad vydrží spát aspoň hodinku a nevzbudí jí...

Jinak holky s tím nákupem .... si představte, nechali jsme ho ve výtahu a vzala ho jedna pani co bydlí v dalším patře nad námi... Prý se dívali, jestli nebude na nástěnce lísteček... (Já tam včera připíchla žádost o vrácení nákupu...) NO a díky tomu nám ten nákup dneska dopo donesli.... Tak nás strašně potěšilo, že ještě existují solidní lidé :o)) hlavně tady v baráku :grinning: :grinning: :grinning: .

Jsem byla už dnesak 2x na odběru kvůli cukrovce.. Jdu ještě za hodku a pak po večeři... Ještě že mám porodnici kousek a manžela doma... Tahat tam ještě terezu - by mně asi kleplo...

Prcek se tam v břiše pěkně mele, až mně to někdy bolí... A už ho cítím dost dole .. je to normální???
7. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz
mapris,
je to normální, někomu to tak dělá, to je individuální, někoho to tlačí dole, jiného zase ne...ale určo to není nic neobvyklého, vždyt už to máš skoro za pár :slight_smile:
S tím nákupem, to věřím, že to potěší, když to ti lidé vrátí :slight_smile:
7. zář 2009 v 19:31  • Odpověz
Teda Mapris, to máte doma pěkný blázinec. No hlavně, že se nákup našel. A kuchyň, aby jste stihli dodělat.

Ondru dneska vedl do školky tatínek a zvládli to kluci na jedničku.
Moje noha se krásně zklidnila, zítra jdu do nemocnice, tak jsem na to zvědavá, ale tipla bych si, že to je fakt jen naražené.

Holky a co Zevi, o víkendu tu nebyla, tak snad ještě nerodí.
7. zář 2009 ve 21:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.